جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/12/24 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - پنجشنبه نسخه شماره 2723

نشست خبري رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي برگزار شد رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي:
مخاطب سينما 20 درصد افزايش يافته است

اختتاميه نخستين سمپوزيوم مجسمه سازي تهران /
هنر کارآمدترين ابزار براي تلطيف ناهنجاري هاي شهر است


سيروس گرجستاني اين بار با"حبيب آقا"


بازيگران "لبه پرتگاه" هنوز قطعي نشده اند


حسن محمديان: راديو «گفت وگو» دروغ نمي گويد


عيدانه روزنامه آفرينش


کوتاه و خواندني


  نشست خبري رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي برگزار شد رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي:
 مخاطب سينما 20 درصد افزايش يافته است  

نشست خبري رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، صبح امروز در محل اين وزارت خانه با حضور اهالي مطبوعات برگزار شد .
در ابتداي اين نشست، "محمود اربابي"، رئيس اداره کل نظارت و ارزشيابي با بيان اين که اين اداره محل همه فعاليت  ها و اتفاقاتي است که در سينماي کشور مي  افتد ،گفت: اگر بخواهيم فعاليت  هاي اداره نظارت و ارزشيابي را درد تيتر بيان کنيم ، بايد بگوييم که در توليد و اکران ايجاد رابطه ميان اين دو از اصلي  ترين وظايف است که اداره کل انجام مي  دهد که اين در زمينه  هاي مختلف بروز پيدا مي  کنوي ادامه داد: يکي از مهم  ترين بخش  هايي که در آن درگير هستيم، بحث توليد استاربابي با اشاره به صدور پروانه ساخت ، تصريح کرد: از آغاز فعاليت  ام در دولت جديد ، تلاشمان اين بود که سقف توليد و فرآيند توليد را افزايش دهيم .وي افزود: قبل از کار دولت نهم فضايي منفي ايجاد شده بود و گمانه  زني  هايي پيش آمده بود که در اين دولت توليد را کاهش خواهد داد و توليد دستخوش تغييراتي خواهد شد ، اما سعي کرديم که نه تنها اين اتفاق رخ ندهد، بلکه سقف توليد را هم افزايش دهيم که براساس آمار ورقام اين اتفاق رخ داده است .
اربابي ادامه داد: امسال 280 پرونده براي صدور پروانه ساخت را بررسي کرديم و براساس پيش بيني  هايي که براي توليد داشتيم ، 99 فيلم پروانه ساخت دريافت کرد ، از اين تعداد 46 فيلم توليدشان به پايان رسيد و تعدادي هم در جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد .وي به تنوع در موضوعات در آثار سينمايي اشاره کرد و گفت: براي هر نوع طيف و سليقه پروانه صادر کرديم ، براي مثال "بهرام بيضايي" که سال  ها فيلمي نساخته بود و "احمد رضا گرشاسبي" پروانه نمايش دريافت کردند. همچنين" مهر جويي"،" مير کريمي "،"مجيدي" ،" داودي" و "بهزادي" نيز پروانه ساخت دريافت کرده  اند که اين نشان از حضور سليقه  هاي مختلف در سينما است.اربابي ادامه داد: ما از ابتداي کارها مسيري را دنبال کرديم که درچهارچوب سياست  هاي معاونت امور سينمايي و سمعي و بصري بود. سعي کرديم ارتباط مخاطب با سينما را دوباره برقرار کنيم ، ترميم وضعيت اقتصاد سينما، ايجاد تنوع در آثاري که اکران مي  شود و ايجاد فضا بر آثار فرهنگي و هنري و ايجاد عدالت در اکران عمومي چهار مسير اصلي اداره نظارت و ارزشيابي بود .
وي با اشاره به اينکه مخاطبان سينما 20 درصد افزايش داشته  اند ، گفت: فروش آثار سينمايي نيز 40 درصد افزايش پيدا کرده است .اربابي تاکيد کرد: يکي از برنامه  هاي جدي سال آينده، افزايش ظرفيت اکران سينماهاي کشور است که اميدواريم در سال آينده نيز 20 درصد افزايش داشته باشد .وي به اکران آثار خارجي اشاره کرد و گفت: براي اولين بار در سينماي ايران، 42 اثر خارجي بازبيني شد و امکان نمايش   آن فراهم شده است که اين رقم در سال گذشته 10 فيلم خارجي بود .اربابي ادامه داد: اگر فيلمي بخواهد در 50 سينما اکران شود مورد حمايت قرار خواهد گرفت و با اين روش، فيلم از لحاظ اقتصادي موفق خواهد شد .
وي با اشاره به اينکه مخاطب سينما, مخاطب سينماست ، تاکيد کرد: براي سال آينده فيلمي را به شکل آزمايشي دو هفته بعد از اکران به شبکه نمايش خانگي خواهيم داد تا مخاطبان واقعي سينما مشخص شوند, اين کار با حمايت کامل اداره انجام خواهد شد .
اربابي با اشاره به آيين نامه شوراي صنفي، گفت: پيش نويس آن آماده است و پيش بيني شده تا براي افزايش اکران ، سينما فرهنگ را با وجود حواشي  هايي که پيش خواهد آمد به گروه  هاي سينماي اضافه کنيم و سالن اريکه ايرانيان را نيز اضافه خواهيم کرد


  اختتاميه نخستين سمپوزيوم مجسمه سازي تهران /
 هنر کارآمدترين ابزار براي تلطيف ناهنجاري هاي شهر است  

مراسم اختتاميه و تقدير از برگزيدگان نخستين سمپوزيوم مجسمه سازي تهران باحضورحمدباقر قاليباف شهردار تهران، دکتر محسن اسماعيلي عضو حقوقدان شوراي نگهبان، اعضا» شوراي شهر، رئيس و مديران سازمان فرهنگي هنري شهرداري و هنرمندان و علاقمندان در پارک چيتگر تهران برگزار شد.
پيش از آغاز مراسم اختتاميه شهردار تهران به همراه ساير ميهمانان و برخي اعضا» هيئت هاي داوري و انتخاب از تک تک مجسمه ها بازديد کرد و در جريان نحوه کار هنرمندان داخلي و خارجي شرکت کننده در سمپوزيوم مجسمه سازي قرار گرفت.
دکتر قاليباف در ابتداي مراسم در سخناني کوتاه با سپاس از تمام همکاران خود در مجموعه شهرداري تهران و برگزارکنندگان سمپوزيوم، از هنر به عنوان کارآمدترين ابزار در تلطيف ناهنجاري هاي کلانشهري مثل تهران ياد کرد و افزود: "مجسمه سازي با توجه با سابقه تاريخي آن يکي از مهمترين هنرهاي براي حضور در فضاهاي شهري است و اميدوارم دوره هاي آينده سمپوزيوم مجسمه سازي بهتر و قويتر از دوره نخست برگزار شود."
در ادامه مراسم اختتاميه و پس از پخش فيلمي کوتاه از روند برگزاري سمپوزيوم، با حضور محمدمهدي عسگرپور دبير سمپوزيوم از پنج داور مرحله نهايي شامل رابرت سي مورگان آمريکايي، دومينيک تينو فرانسوي، يانگ شوا يانگ چيني و رضا يحيايي و محمدمهدي حجت تقدير شد.
در مرحله پاياني هم ضمن قرائت بيانيه هيئت داوران و تاکيد بر اين نکته که اين دوره سمپوزيوم برگزيده شماره يک نداشته، از يازده هنرمند به اين شرح تقدير شد:
نفر دوم: اثر "بدون عنوان" علي جبار حسين هنرمند عراقي مقيم دانمارک نفرات سوم مشترک: اثر "شمس" سهند حساميان از ايران اثر "گردونه مهر" محمدرضا ذبيح اله زاده از ايران .نفرات چهارم مشترک: اثر "دوباره ساختن" مارچلو وونگ از پرو اثر "خورشيد تمدن" وارول توپاچ از ترکيه .اثر "معما" لوکا ماروينو از ايتاليا اثر "تعادل" پرستو آهوان از ايران
نفرات پنجم مشترک: اثر "رويش در باد" همايون ثابتي مطلق از ايران اثر "خاطره پرواز" لي دانگ ليانگ از چين اثر "بدون عنوان" برت ون لو از هلند اثر "صلح در نگاه" يانگ جين هوآن از چين .


 سيروس گرجستاني اين بار با"حبيب آقا" 

در زندگي پول هايي است که آدمها هنگام پرداخت آن به سختي دست در جيب مي کنند. اگر شما براي يک پيتزاي ناقابل ممکن است سه تا چهار هزار تومان بپردازيد يا يک پيراهن مارک دار را به سادگي به قيمتي بالاي بيست هزار تومان تهيه کنيد; در عوض هنگامي که تخلفي انجام مي دهيد و بايد جريمه شويد، به سختي حاضر مي شويد تا چند هزاري ناقابل را به خاطر نبستن کمربند ايمني، رفتن به ورود ممنوع، سرعت غير مجاز و... بپردازيد. " ماليات" هم يکي از همين مواردي 
است که آدمها به سختي حاضر به پرداخت آن مي شوند و برخي از صاحبان مشاغل مختلف راههاي گوناگوني را تجربه مي کنند تا از پرداخت اين پول خود را معاف کنند. اين مساله شايد يکي از دلايلي باشد که سبب شده شبکه يک سيما امسال در سريال داستاني خود شخصيت يک کارمند اداره ماليات را محور قرار دهد. کارمندي به نام حبيب آقا که زندگي شرافت مندانه اي دارد و برخلاف برخي از اطرافيان خود حاضر نيست از موقعيت خود براي کسب درآمد بيشتر سو» استفاده کند و به همين دليل دچار مشکلات و مسائلي مي شود.
    فيلم نامه حبيب نوشته سعيد آقا خاني است. او سابقه نسبتا زيادي در نگارش فيلم نامه هاي طنز دارد و در ساخته هاي قبلي مظلومي هم با او همکاري داشته است. خود مظلومي هم سابقه اي قابل قبول در زمينه ساخت سريال هاي طنز دارد. بدون شرح، بانکي ها، کمربندها را ببنديم و زندگي به شرط خنده ساخته هاي او در اين زمينه است.
    سريال حبيب آقا يک سريال شخصيت محور است و ماجراها و رويدادهاي آن بر اساس محوريت يک شخصيت شکل مي گيرد. اين شخصيت همان حبيب آقاي کارمند است که نقش او راهم سيروس گرجستاني ايفا» مي کند. بازيگري که تقريبا در پنج سال گذشته در مناسبت هاي مختلفي بازيگر سريال هاي تلويزيوني بوده است. پشت کنکوري ها، يادداشت هاي کودکي، رانت خوار کوچک و صاحبدلان سريال هاي قبلي اين بازيگر است. بازيگري که در اين آثار نقش هاي مختلفي را ايفا» کرده است .از فردي محروم تا کارمندي معمولي و در صاحبدلان هم که او يک سرمايه دار مرفه بود.     در سريال حبيب آقا 8 بازيگر محوري نقش هاي اين سريال را ايفا» مي کنند. مهوش صبر کن در نقش همسر حبيب آقا، سودابه گرجستاني در نقش دختر حبيب آقا ايفاي نقش مي کنند. محمود جعفري، سعيد آقاخاني، امير غفارمنش، مهناز فصاحتي، ناصر گيتي جاه، عباس جمشيدي فر و ... هم ديگر بازيگران اين سريال هستند.


  بازيگران "لبه پرتگاه" هنوز قطعي نشده اند  

بهرام بيضايي گفت: تا زمانيکه تمام بازيگران مورد نظرم فيلمنامه را نخوانده باشند و قراردادي هم منعقد نشده است، از رسانه ها خواهش مي کنم نام هيچ بازيگري را اعلام نکنند.
اين کارگردان سينماي ايران که در آستانه ي ساخت فيلم لبه پرتگاه است ، گفت: انتشار نام برخي از بازيگران به عنوان بازيگران فيلم "لبه پرتگاه" در برخي از نشريات موجب مشکلاتي شد به همين دليل تا زماني که قرارداد بازيگران بسته نشود، حضور هيچ بازيگري قطعي نيست.
 پيش بيني مي شود فيلمبرداري جديدترين فيلم بهرام بيضايي از اواخر فروردين ماه 86 در تهران آغاز شود.
تا کنون حضور عوامل ذيل قطعي شده است:
نويسنده و کارگردان: بهرام بيضايي
تهيه کننده: حميد اعتباريان (سيران فيلم)، مجري طرح و مديره پروژه: نريمان شاداب، مدير توليد: ابراهيم اصغري، مدير فيلمبرداري:  اصغر رفيعي جم، صدابردار: محمود سماک باشي، طراح لباس و صحنه: کيوان مقدم، برنامه ريز و دستيار اول کارگردان: عليرضا شمس شريفي، گروه کارگرداني: افشين هاشمي، سامان خادم، ساسان پيروز، مدير تدارکات: بهروز حاجي زاده، دستيار طراح لباس و صحنه: محمد يوسف قوچاني، گروه صحنه و لباس: رضا عسگرخاني، مه لقا ناقد.


  حسن محمديان: راديو «گفت وگو» دروغ نمي گويد  

نشست مطبوعاتي شبکه راديويي گفتگو پيرامون ارزيابي عملکرد اين شبکه در سال 85 و افق هاي سال 86 با حضور مهندس حسن محمديان مدير راديو گفتگو، عطا» ابطحي مشاور طرح برنامه، علي شکوهي مسئول اتاق رويدادها و تحليل ها، ابوالفضل عسگري مديرپخش و پشتيباني توليد، هادي پرگير مدير اجرايي اين شبکه و نمايندگان رسانه ها در سالن همايش هاي معاونت صدا برگزار شد.حسن محمديان، مدير راديو گفتگو در اين نشست گفت: "از آذر ماه سال گذشته که راديو گفتگو عملا راه اندازي شد، شش تا هفت ماه براي استراتژي، ماموريت و نوع برنامه سازي وقت گذاشتيم و با شوراي کارشناسي که در سطح بالايي هستند، طرح اوليه اين راديو ارائه شد. ما در راديو گفتگو شوراي برنامه ريزي، شوراي سياست گذاري و ... راه اندازي کرديم و اين شبکه با روزي شش ساعت برنامه فعاليت خود را شروع کرد و در حال حاضر در تمام حوزه ها چون دين و انديشه، سياست، اقتصادي، حقوق، فرهنگ و هنر، ادب و اجتماعي برنامه داريم."وي با اشاره به عمده برنامه هاي سال 85 راديو گفتگو که شامل فرهنگ، ادب و هنر بود، گفت: "ما در حوزه هاي سينما، تئاتر، موسيقي و مسائل فرهنگي برنامه هاي متنوعي داشتيم. علاوه بر آن سعي کرديم در تمام برنامه تضارب آرا» و واقع گرايي وجود داشته باشد و در برنامه تفسيري و تحليلي از نظر صاحب نظران مختلف استفاده کنيم. با کمي اغراق مي توان گفت تاسيس راديو گفتگو جزو پديده هاي سال 85 بود و در دنياي رسانه نقش خوبي داشت. البته مي توان تکميل تر کرد. من از زحمات آقاي مهندس ضرغامي و آقاي خجسته تشکر مي کنم، چرا که موسس اين راديو اين دو نفر بودند."
محمديان ادامه داد: "اگر امکانات فني و مشکلات فرستنده ها برطرف شود، درسال 86 قصد داريم برنامه هاي اين راديو را روزانه به 18 ساعت برسانيم. يکي ديگر از ويژگي هاي راديو گفتگو ساختار متفاوت اين شبکه است. ما گروه برنامه ساز نداريم، بلکه شوراهاي تخصصي داريم. اين کار ما را راحت تر کرده است و مي توانيم هر زمان که خواستيم برنامه  جديدي را در جدول برنامه هاي اين شبکه قرار دهيم. محتوا، سوژه و سفارش طرح بعد از تصويب شدن در مديريت طرح و پژوهش به مديريت پخش و پشتيباني داده مي شود تا محتوا تبديل به برنامه شود و بعد از تحويل دادن به بخش نظارت، به پخش سپرده مي شود."
مدير راديو گفتگو با بيان اينکه به جاي روابط عمومي از ارتباطات استفاده کرده، گفت: "ارتباطات ما کارهاي سايت را انجام مي دهند. سايت راديو گفتگو جزو سايت هاي موفق صدا و سيما است، حتي بخش اخبار ما جدا از معاونت صدا و سيما است و ما روزانه نيم ساعت خبر داريم که حتما گسترش پيدا مي کند. ما سعي مي کنيم ديدگاه هاي مختلف صاحب نظران را براي مخاطبان پخش کنيم، چرا که معتقديم مخاطبان خودشان اين توانايي را دارند که بهترين ديدگاه را انتخاب کنند. البته ما از واژه هاي مثبت استفاده مي کنيم و به هيچ کس توهين نمي کنيم. شعار ما اين است که مخاطب بهترين راه را انتخاب کند."وي خاطر نشان کرد: "ما در سال 86 قصد داريم برنامه هاي اجتماعي، سياسي و اقتصادي را بيشتر و برنامه هاي فرهنگي را تا حدودي تعديل کنيم، چرا که در سال 85 به مسائل دانشجويان کمتر پرداخت کرديم. سال 86 به اين موضوع بيشتر مي پردازيم. همچنين برنامه هايي درباره اعتياد خواهيم داشت. به زندان ها مي رويم و ميزگردهايي در زندان برگزار مي کنيم. مسائل آموزش و پرورش از ديگر مسائلي است که سال 86 به آن مي پردازيم. آقاي پرويز بهرام هم طرحي درباره شاهکارهاي ادبي جهان ارائه داده که سال آينده به آن مي پردازيم. گفتگو با بازيگران پيشکسوت با اجراي فرزاد حسني از ديگر برنامه هاي سال جديد است. "بدون خط خوردگي" هم جزو برنامه هاي جديد اين شبکه راديويي است که روي آنتن رفته است."
ابوالفضل عسگري، مديرپخش و پشتيباني توليد درباره استفاده از موسيقي در راديو گفتگو گفت: "ما از موسيقي  فاخر چون موسيقي ارکستر استفاده مي کنيم و برنامه هاي زيادي پيرامون موسيقي تهيه کرديم." علي شکوهي، مسئول اتاق رويدادها و تحليل ها هم در اين نشست اشاره کرد: "ما مخاطبان خود را خواص تعريف کرديم و سعي مي کنيم در برنامه تفسيري به چند صدايي توجه کنيم و صاحب  نظران ديدگاه هاي خود را مطرح کنند. خبر از منظرهاي مختلف پوشش داده مي شود."
عطا» ابطحي، مشاور طرح برنامه با گلايه به مطبوعات گفت: "راديو گفتگو در ميان شبکه هاي مختلف، فرم متفاوتي دارد و يک پديده در سال 85 بود، اما مطبوعات برنامه هاي اين راديو را منعکس ندادند. برنامه هاي اين  شبکه راديويي يک نقطه عطف بود. راديو گفتگو به موضوعات خاصي مي پردازد و نظر صاحب نظران مختلف را منعکس مي کند. اين جزو ويژگي هاي اين شبکه راديويي است." مدير راديو گفتگو در انتهاي اين نشست به برنامه هاي متنوع نوروزي اشاره کرد.


  عيدانه روزنامه آفرينش  

فقط تا 4شنبه فرصت داريد به سوالات هنري زير با شماره هاي 88890492 و88890493 و88909727تماس گرفته وپاسخ مسابقه نوروزي صفحه هنري آفرينش را داده ودر قرعه کشي سر ي کامل سي دي مجموعه هاي جذاب  "شبهاي برره "،"نقطه چين" و"پاورچين "شرکت کنيد .شايد شما هم جزو سه برنده نوروزي ماباشيد
1-مريم کاوياني و«ريا قاسمي در کدام فيلم همبازي بودند ؟
2-ريما رامين والهام چرخنده در کدام فيلم همبازي بودند ؟
3-علي رشوند وسعيد پور صميمي در کدام فيلم همبازي بودند ؟
4-اين عکس مربوط به کدام فيلم است ؟


 کوتاه و خواندني 


 به گزارش روابط عمومي مراکزفرهنگي هنري منطقه 4   در آستانه آغاز سال نو برنامه هاي مختلف ومتنوعي تدارک ديده است.علاقه مندان مي توانندباشماره تلفن هاي:فرهنگسراي طبيعت:77354735 ، مجتمع فرهنگي هنري حکيميه:77007710،خانه فرهنگ صدف:22961260،کتابخانه اميد:77361775ولويزان:22956644تماس بگيرند.
 فرهنگسراي طبيعت به مناسبت آغاز سال نو ششمين جشنواره چشم اندازهاي طبيعي ايران را از تاريخ25 اسفند ماه لغايت25 فروردين ماه برگزار مي کند.تلفن:77354735
 خانه فرهنگ ميعاد وابسته به منطقه19 سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در  آستانه سال نو اقدام به برگزاري همايش بزرگ وبي نظير برنامه ريزي براي سال 86 کرده است.تلفن:55520708
 شوراي صدور پروانه فيلمسازي35ميليمتري در جلسه اخير خود براي دو پروژه سينمايي پروانه ساخت صادر کرد.
 دومين جلسه کميته اجرايي ستاد مبارزه با سرقت وتکثير غيرمجاز آثار سينمايي وسمعي بصري به رياست دکتر ابراهيم داروغه زاده،مدير عامل موسسه رسانه هاي تصويري معاونت امور سينمايي برگزار شد.
 به گزارش ستاد خبري ششمين جشنواره تئاتربانوان،باحضور 5 داور بخش صحنه اي و3 داور بخش عروسکي مراحل  باز خواني ششمين جشنواره تئاتر با نوان آغاز شد.
 به گزارش اتاق خبر روابط عمومي مرکز هنر هاي نمايشي،کارگاه آموزشي بين المللي مترجمان تئاتر از 22 ارديبهشت تا 6 خرداد ماه 86 در مولهايم آلمان برگزار خواهد شد.
 محمد احمدي کارگردان "شاعر زباله ها"که همراه فيلمش در نهمين جشنواره بين المللي فيلم بمبئي حضور دارد،از سوي مدير جشنواره پونا بعنوان داور پنجمين دوره اين جشنواره دعوت شد.
 فرهنگسراي والا»وابسته به مديريت فرهنگي هنري منطقه 20 به مناسب فرارسيدن سال نو اقدام به برگزاري مسابقه"اس ام اس"نموده است وهمچنين اين فرهنگسرا با مشارکت شهرداري منطقه بيست به 20 فرارسيدن سال نواقدام به بر گزاري نمايشگاه سلام 86 نموده است واين فرهنگسرا به منظور ارج نهادن به هنر خوشنويسي وتشويق وترغيب علاقمندان اقدام به بر گزاري مسابقه خوش نويسي کرده است.تلفن براي کسب اطلاعات بيشتر :33370505و33370606
 مخبر کمسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي بر بين المللي کردن  نمايشگاه پيامبر اعظم"ص" تاکيد کرد وگفت:وظيفه داريم نور الهي را به جهان معرفي کنيم.
 عصر شعر خواني عصر امروز پنجشنبه24 اسفند ماه جاري در نمايشگاه بزرگ پيامبر اعظم (ص) برگزار مي شود.
 "نيوه مانگ"چهارمين ساخته سينمايي بهمن قبادي کارگردان سينمايي ايران،در جشنواره بين المللي فيلم هنگ کنگ به نمايش در خواهد آمد.

تراژدي ترديد در بيرجند به روي صحنه مي رود

بيرجند خبر نگار آفرينش
نمايش"تراژدي ترديد"کاري از گروه نمايش مردم به نويسندگي وکارگرداني رضا صابري در بيرجند به روي صحنه مي رود،به گزارش روابط عمومي  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي  خراسان جنوبي اين نمايش عاشورايي در آستانه رحلت پيامبر اعظم(ص) در روز هاي 24 و25 اسفند ماه جاري درمحل سالن آمفي تئاترمجتمع فرهنگي هنري بيرجندبه روي صحنه مي رود.بنا  بر اين گزارش ،اين نمايش به منظور به تصويرکشيدن دودلي ها وشک وترديد به وجود آمده در مقابل دو شخصيت حر در واقعه عاشورا مي باشد.گفتني است اين نمايش به عنوان نمايش برگزيده سومين همايش سراسري آيين هاي عاشورايي کشور انتخاب شده است.


معاون امور فرهنگي وزير ارشاد   اظهارات " خادم "  را  تاييد کرد 

در پي اظهارات "امير رضا خادم"، عضو کميسيون فرهنگي مجلس در خصوص برگزاري نمايشگاه کتاب در مصلي تهران، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي توضيحاتي را ارائه داد.
"محسن پرويز"،معاون امور فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اينکه به اظهارات "خادم" توجه کافي نشده است ،گفت: دفاع خوب و شايسته "خادم" از عملکرد معاونت سينمايي به ما نويد مي دهد پس از فروکش کردن غبارهاي ناشي از جو سازي برخي از افراد امکان قضاوت منصفانه و درست وجود دارد و مي  توان اميدوار بود پس از برگزاري موفق نمايشگاه شاهد چنين قضاوت هايي در مورد ساير حوزه هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي باشيم . وي با بيان اينکه "خادم" به مشکلات شرکت سهامي نمايشگاه بين المللي و وضعيت بهتر مصلي نسبت به محل دائمي نمايشگاه ها براي برگزاري بيستمين نمايشگاه کتاب اشاره کرده است، افزود: هدف ما نيز از بازديد مصلي همراه با بعضي از اعضاي کميسيون فرهنگي مجلس رسيدن به همين نکته بود که "خادم" به آن اشاره کرد .


  عيدانه روزنامه آفرينش
فقط تا 4شنبه فرصت داريد به سوالات هنري زير با شماره هاي 88890492 و88890493 و88909727تماس گرفته وپاسخ مسابقه نوروزي صفحه هنري آفرينش را داده ودر قرعه کشي سر ي کامل سي دي مجموعه هاي جذاب  "شبهاي برره "،"نقطه چين" و"پاورچين "شرکت کنيد .شايد شما هم جزو سه برنده نوروزي ماباشيد
1-مريم کاوياني و«ريا قاسمي در کدام فيلم همبازي بودند ؟
2-ريما رامين والهام چرخنده در کدام فيلم همبازي بودند ؟
3-علي رشوند وسعيد پور صميمي در کدام فيلم همبازي بودند ؟
4-اين عکس مربوط به کدام فيلم است ؟

چهارمين نمايشگاه هنر جديدبرپا مي گردد

نمايشگاه چهارم هنر جديد، پس از وقفه اي دوساله، توسط معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران و با مشارکت جهاد دانشگاهي واحد تهران و همکاري مراکز هنري و دانشگاهي در همان مکان برپا مي شود.چهارمين نمايشگاه هنر جديد ايران در اشکال، چيدمان، هنر ويديويي، هنر شبکه يي، هنر عکاسي، هنر زميني، هنر اجرايي با عنوان "پرواز - پايداري"، سوم خرداد ماه سال 86 همزمان با روز ملي مقاومت،  ايثار و پيروزي برپا مي شود. اين نمايشگاه با دبيري اصغر کفشچيان مقدم و شوراي برنامه ريزي متشکل از حسين خسروجردي، طاهر شيخ الحکمايي، غلامحسين نامي، احمد نادعليان، ايرج اسکندري، عبدالمجيد حسيني راد، مصطفي گودرزي، غلامعلي طاهري و بهنام کامراني تدارک ديده شده است.
برگزارکنندگان تا 22 فروردين ماه 86 به شرکت کنندگان مهلت دادند تا آثارشان را به صورت نوشتاري، طراحي، ديجيتالي، فيلم و ...، به دبيرخانه نمايشگاه واقع در خيابان انقلاب، خيابان 16 آذر، ساختمان امور دانشجويي دانشگاه تهران، دبيرخانه نمايشگاه هنر جديد، ارايه کنند.
 
سينمايي "التهاب" دوبله شد
سعيد مظفري: اين فيلم اثر پرديالوگي است

فيلم سينمايي التهاب (heat White) به سرپرستي سعيد مظفري براي پخش از سينما يک دوبله شد.  سعيد مظفري با اعلام اين خبر اظهار کرد: "التهاب" فيلم سخت و پرديالوگي است که پيش از انقلاب نيز يک بار دوبله شده بود. به گفته ي وي در اين اثر 20 گوينده صدا پيشگي مي کنند که منوچهر اسماعيلي، زهره شکوفنده، محمدعلي ديباج، مهدي آرين نژاد، ناصر احمدي، کتايون اعظمي، جواد بازياران، ناصر خويشتندار، مجيد صيادي، خسرو شمشيرگران و حسن طاخي از جمله ي اين افراد هستند.

چهار نمايش ايراني به فستيوال "دوستي تقسيم شده" پاريس مي رود

چهار نمايش ايراني در بخش حضور ايراني جشنواره ي "دوستي تقسيم شده" در فرانسه، به صحنه مي روند.
علي  راضي عضو يکي از گروه هاي شرکت کننده در اين جشنواره با اعلام اين خبر  گفت:  جشنواره "دوستي تقسيم شده" هرساله با حمايت شهرداري فرانسه در شهر سن ژرمن پاريس برگزار مي شود و امسال براي نخستين بار بخشي را با عنوان "حضور ايراني" اختصاص به نمايش ها و گروه هاي ايراني داده است.
وي با اشاره به چهار نمايشي که در اين فستيوال اجرا خواهند شد، توضيح داد: نمايش "سياه بازي" سعدي افشار با سرپرستي دکتر محمود عزيزي يکي از نمايش هايي که به دليل پرداختن به نمايش سنتي ايران و ارتباط آن با نوروز و آغاز فصل جديد در اين جشنواره اجرا مي شود.

غلامحسين لطفي درسريال نوروزي "بايرام"آسيب ديد

غلامحسين لطفي به هنگام بازي در صحنه اي از سريال نوروزي "بايرام" به شدت آسيب ديد و روانه ي بيمارستان شد. غلامحسين لطفي که دوشنبه (21 اسفندماه ) در کنار استخر خالي  از آب در حال ايفاي نقش بوده است، به ناگاه از عمق سه متري به پايين پرتاب شده و به بيمارستان "جم" منتقل  شد. وي هم اينک با شکستگي پاي چپ و آسيب ديدگي مهره هاي کمر مواجه شده است و ظرف 48 ساعت آينده مشخص مي شود که پايش را گچ مي گيرند يا خير.
در همين ارتباط رضا فيض نوروزي، از هم بازي هاي غلامحسين لطفي در سريال "بايرام"، با اعلام اينکه از ديروز تا به حال وضعيت وي 30 درصد بهبود يافته است، ادامه داد: 10 درصد از تصويربرداري سريال بايرام باقي مانده است که آقاي لطفي در 20 سکانس آن بازي دارند.  به گفته ي اين بازيگر، غلامحسين لطفي 4 - 3 روز ديگر نيز بايد در سريال "بايرام" بازي کند. وي به اين پرسش که آيا امکان ايفاي نقش غلامحسين لطفي در قسمت هاي باقيمانده ي سريال "بايرام" وجود دارد، پاسخ مثبت داد و تصريح کرد: اتفاقاتي از اين دست براي بازيگران بسيار رخ مي دهد. اما هر بار آنان مقابل دوربين مي روند و تماشاگر حتي اصلا متوجه نمي شود.

مرحله بازخواني جشنواره تئاتر بانوان آغاز شد

با حضور پنج داور صحنه اي و سه داور بخش عروسکي، مرحله بازخواني ششمين جشنواره تئاتر بانوان آغاز شد.  ستاد خبري ششمين جشنواره تئاتر بانوان اعلام کرد محمود استاد محمد، محمد چرم شير، نادر برهاني مرند، کوروش نريماني و حميد آذرنگ به عنوان بازخوانان بخش صحنه اي اين جشنواره معرفي شده و بازخواني متون رسيده به دبيرخانه جشنواره را آغاز کرده اند. علي پاکدست، آزاده پورمختار و زهرا صبري هم به عنوان بازخوانان بخش عروسکي معرفي شدند.


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته