جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5090


نقش برانکو در ساختن پرسپوليس جديد

طارمي:
من آقاي گل ايران، سردار آقاي گل روسيه


ماجراي پيشنهاد پرسپوليسي ها به مهاجم استقلال از زبان خودش


خبــر


گوناگون از ورزش


 نقش برانکو در ساختن پرسپوليس جديد 

 
هيچکس آن خميازه‎ها را از ياد نخواهد برد، همان خميازه‌هايي که پيام صادقيان درست جلوي صورت حميد درخشان سر تمرين مي‌کشيد و تا مي‌توانست سعي مي کرد تا به درخشان بفهماند اصلا دلخوري‌اش از وي براي پيام مهم نيست.اعتراض‌هاي پياپي نورمحمدي و حقيقي، ميثم حسيني، سوشا، علي فاطمي و ...که يا به تابلوها لگد مي‌زدند و يا عليه هم تيمي و مربي خودشان مصاحبه مي‌کردند و يا با مشت حريف را مي‌زدند، حالا در اين پرسپوليس و در پايان هفته چهارم جايي ندارد.

اعتراض سرخ‌ها البته به بي‌پولي را مي‌توان جزو حاشيه سازي محاسبه کرد اما واقعا نمي‌توان گفت که اين حاشيه سازي کودکانه است و رفتاري مهدکودکي. توليد سازه جديد،مودب‌تر و جنگجو‌تر در ميدان را برانکو از سال قبل شروع کرد، آنجا که صادقيان را اخراج کرد و فلان بازيکن را نيمکت نشين.

ايوانکوويچ براي اينکار حتي در دوره نقل و انتقالات اخلاق بازيکناني را که مي‌خواست جذب کند را هم مد نظر قرارداد تا کار درست جلو برود، او تيمش را با ادب کرده و همين يک مورد هم براي پرسپوليسي که به مهد کودکي سيار تبديل شده بود شايد کافي باشد.

حالا چيزي به نام اعتراض وجود ندارد، همه سرشان به تاکتيک‌ها گرم است و مي‌دانند اگر روي نيمکت نشسته‌اند قرار است نقشه دوم را در زمين پياده کنند و اگر از زمين بيرون مي‌روند نيز باز قرار است نقشه دوم توسط بازيکن ديگري که آن تاکتيک را در طول هفته تمرين کرده‌ اجرا شود.

برانکو از تيم بي‌نظم و بي‌ادب سال گذشته حالا تيمي ساخته مودب که حتي وقتي قرار است که نسبت به عدم پرداخت حقوق اعتراض کند يک نماينده انتخاب مي‌کند و نظم را بر هم نمي‌زند.

ايوانکوويچ شخصيت جالبي است، او با آرامش عجيبي تصميم مي‌گيرد و تصميم هايش را هم رسانه اي نمي‌کند. در واقع او تيمي را مي‌سازد که خودش طراحي کرده نه تيمي که هر کاري دلش مي‌خواهد انجام مي‌دهد و يک روز خوبست و يک روز بد.حالا تيم برانکو اگر اعتراضي به عدم دريافت حقوق‌هايش هم دارد، بازهم مودب است، آنها کريم باقري را جلو مي‌فرستند تا حقوق‌شان را بگيرد نه اينکه هر کس هر کجا و به هر شکلي دلش خواست دعوا به راه بياندازد و قيل و قال کند.

حالا نظم فکري برانکو به تيمش هم سرايت کرده و با وجود آنکه حق گرفتني است اما تا پايان هفته پنجم همچنان پرسپوليسي که ظاهرا پول نگرفته از هم نپاشيده است.

اين روزها پرسپوليس رفتاري شايسته و با وقار دارد و اين ميسر نشده جز با حساسيت و برخورد برانکو که اتفاقا او هم محترمانه با مجرم اخلال گر نظم برخورد مي‌کند.


 طارمي:
 من آقاي گل ايران، سردار آقاي گل روسيه 

 مهدي طارمي مهاجم گلزن پرسپوليس، با درخشش خود توانسته چشم ها را به سمت خود خيره کند.

اين مهاجم جوان، در تازه ترين صحبت ها، در خصوص اتفاقات مختلف گفتگويي با ورزش سه، انجام داده است:

پيکان را دست کم گرفته بوديم

در مورد ديدار جام حذفي بايد بگويم که پيکان تيم خوبي داشت. آنها به غير از چند بازيکن همان ترکيب ليگ برتر را حفظ کرده بودند و جوانان پيکان با انگيزه جلوي پرسپوليس ظاهر شدند و اين مساله کار ما را سخت مي کرد. در ابتداي بازي ما پيکان را دست کم گرفتيم ولي هر چه از بازي گذشت ما تلاشمان را بيشتر کرديم و در نتيجه توانستيم با يک گل اين تيم را شکست دهيم.

قرار است من پنالتي زن پرسپوليس باشم

واقعيت اين است که همه بچه ها و کادر فني تصميم گرفتند که بعد از اين بخاطر بالا رفتن روحيه من و بالا رفتن آمار گل هايم براي رسيدن به آقاي گلي، من پشت ضربات پنالتي بايستم. حتي اگر پنالتي را خراب کردم هم باز من پنالي هاي پرسپوليس را بزنم. من در کل آدم خونسردي هستم و همين مساله باعث مي شود که استرس نداشته باشم. پنالتي زدن خيلي سخت است ولي زماني که من پشت ضربه مي ايستم به اين چيزها فکر نمي کنم. سعي مي کنم روي کارم تمرکز کنم و با خودم مي گويم فوقش گل
نمي شود تو سعي خوت را بکن.

8 گل برايم راضي کنده نيست

اينکه در 7 بازي موفق شده ام 8 گل بزنم، من را راضي نمي کند، به عقيده من گل زدن وظيفه يک مهاجم است، ولي گاهي با خودم فکر مي کنم که اگر در بازي با سپاهان گل زده بودم و يا از ابتدا پنالتي ها را خودم مي زدم الان در جدول گل زنان ليگ شرايط بهتري داشتم. به هر حال خدا را شکر که توانسته ام اين 8 گل را به ثمر برسانم. اميدوارم در ادامه هم بتوانم همين روند را مثبت ادامه دهم.

هماهنگي من و سردار بخاطر رفاقتهاي بيرون فوتبال است

در مورد تيم ملي و همکاري من با سردار آزمون سوال کرديد. اول بايد بگويم که از پيشکسوتان فوتبال که از ما تعريف کرده بودند و به ما انرژي مثبت دادند، متشکرم. بعد از آن هم فکر مي کنم که آمار خوب سردار و من در خط حمله تيم ملي برمي گردد به رفاقتي که ما بيرون زمين با هم داريم. اميدوارم که بتوانيم در بازيهاي آينده تيم ملي هم همين روند را حفظ کنيم و روز به روز بتوانيم عملکرد بهتري در خط حمله داشته باشيم. بازي بعدي ما مقابل عمان است و اين تيم به نسبت ساير رقباي ما يعني ترکمنستان، هند و گوام رقيب سر سخت تري هست ولي ما هم ايران هستيم و محکوم به برد . اميدوارم که در آن بازي هم با برد پر گل از زمين بيرون بياييم و بتوانيم با اقتدار از گروه خودمان صعود کنيم.

سردار بايد آقاي گل روسيه شود

پرسپوليس از ابتداي فصل خوب بازي مي کرد ولي نتيجه نمي گرفت خوشبختانه بعد از برد مقابل فولاد ما هم خوب بازي مي کنيم و هم نتيجه مي گيريم. اميدوارم که در ادامه ليگ هم همين روند را حفظ کنيم و دل هواداران را شاد کنيم. در پايان صحبتهايم مي خواهم بگويم که اميدوارم اموز سردار براي روستوف در ليگ روسيه، گل بزند. سردار پتانسيل بالايي دارد و جايگاه او تيمهاي معتبر اروپايي هستند. او مي تواند و بايد آقاي گل روسيه شود. من هم که قول دادم در ليگ آقاي گل شوم.


 ماجراي پيشنهاد پرسپوليسي ها به مهاجم استقلال از زبان خودش 

 مهاجم اروپايي استقلال مي گويد در سال 2014 از پرسپوليس پيشنهاد داشته است.

به گزارش آفرينش و به نقل از خبرآنلاين، پرو پييچ مهاجم كروات استقلال بعد از زدن دو گل براي آبي‌ها در جام‌حذفي به استقلالي‌ها نويد داد كه در ليگ ‌برتر هم در كنار سجاد شهباززاده، خط حمله‌اي آتشين تشكيل دهند. پروپييچ هم مي‌گويد اگر او و سجاد با هم بازي كنند، مي‌توانند يكي از خطرناك‌ترين زوج‌هاي هجومي ليگ را تشكيل دهند.او در اين مورد مي گويد:« براي من خيلي مهم است كه گل بزنم.

به ‌هر ‌حال مهاجم هستم و از من توقع دارند. اولين گل‌هايم را براي استقلال در جام‌ حذفي زدم. طرفداران استقلال منتظر بودند براي تيم گل بزنم. خيلي خوشحالم كه در حذفي پايم به گلزني باز شد و مي‌خواهم در مسابقات ليگ‌ برتر هم به گلزني‌ام ادامه بدهم.با سجاد شهباززاده رابطه خيلي خوبي در استقلال دارم.من و سجاد در يک پست بازي مي کنيم اما بعضي وقت‌ها در تمرينات مربي، سجاد را پشت‌سر من مي‌گذارد. در آن صورت مي‌توانيم با هم در زمين بازي باشيم كه اين خيلي خوب است. مي‌توانيم خطرناك‌ترين زوج خط حمله فوتبال ايران تشكيل دهيم.»

پروپيچ مي گويد قبل از استقلال از پرسپوليس هم پيشنهاد داشته است:«من دسامبر سال 2014 از پرسپوليس پيشنهاد داشتم ولي كوكسي، باشگاهي كه در آن بازي مي‌كردم، اجازه نداد جدا شوم و به ايران بيايم. در نقل و انتقال زمستاني بود كه اين باشگاه به من پيشنهاد داد.»


 خبــر 

 واکنش خادم به نتايج رقابت هاي جهاني؛

براي پايبند بودن به قانون، ريسک کرديم

رئيس فدراسيون کشتي اعلام کرد به قانون پايبند بوده و نفرات اول مسابقات انتخابي را به رقابتهاي جهاني فرستاده است. وي همچنين عملکرد تيمش در آمريکا را نسبتا مطلوب عنوان کرد.

رسول خادم با توجه به نايب قهرماني کشتي آزاد در رقابتهاي جهاني 2015 آمريکا، ضمن بيان مطلب فوق اظهار کرد: براي اين مسابقات دست روي افراد جواني گذاشتيم که در مسابقات انتخابي اول شده بودند و ما حدودا اطمينان داشتيم که اين کشتي گيران توانايي حضور در ميدان رقابتهاي جهاني را ندارند، اما سعي کرديم پاي قانون بايستيم و هزينه ريسک آن را پذيرفتيم.

وي همچنين خاطرنشان کرد: البته با توجه به اينکه نفرات برتر مسابقات انتخابي را به رقابتهاي جهاني فرستاديم، عملکرد تيم را نسبتا مطلوب ارزيابي مي‌کنم.

رئيس فدراسيون کشتي همچنين گفت: اينکه تيم ما نتوانست در اين رقابتها صاحب مدال طلا شود، خستگي را روي تن کادر فني گذاشت.

جوکوويچ قهرمان تنيس آزاد آمريکا شد

صبح ديروز در فينال ر‌قا‌بت‌هاي تنيس آزاد آمريکا، نواک جوکوويچ توانست با شکست دادن حريف خود راجر فدرر به قهرماني برسد. جوکوويچ با نتيجه‌ سه بر يک راجر فدرر را شکست داد.

جوکوويچ بعد از پيروزي خود گفت: «بايد راجر و بازي‌اش را تحسين کنم. روز بسيار باور نکردني براي من بود. امسال بيش از سال گذشته لذت بردم زيرا پدر شده‌ام که باعث شد زندگي برايم شيرين‌تر شود.» فدرر نيز بعد از مسابقه گفت: «به نواک تبريک مي‌گويم. پيروزي بزرگ ديگري را به دست آورد. در فينال حضور داشتن چيزي است که ما مي‌خواهيم. اين ورزش را دوست دارم. هيجانم بسيار زياد است. بايد به همه بگويم که سال ديگر شما را دوباره مي‌بينم.»

اعلام اسامي محرومان هفته ششم ليگ برتر

کميته مسابقات سازمان ليگ فوتبال ايران، اسامي محرومان هفته ششم ليگ برتر فوتبال کشور را اعلام کرد.

اسامي محرومان به شرح زير است:

محمدرضا خلعتبري – فولاد مبارکه سپاهان

کرار جاسم – استقلال تهران – انضباطي

پندار خمارلو – مدير رسانه - پرسپوليس – انضباطي

يوسف بخشي زاده – مربي - سياه جامگان مشهد- انضباطي

کاظم شهرياري – مدير رسانه – تراکتور سازي تبريز – انضباطي

مجتبي حسيني – مربي – ذوب آهن اصفهان – انضباطي

همچنين طبق رأي کميته انضباطي ديدار تيم فولاد خوزستان-ذوب آهن اصفهان در اين هفته بدون حضور تماشاگر برگزار مي شود.

حاجي‌پور با تيم آزاد به ايران بر‌ مي‌گردد

دبير فدراسيون کشتي در‌ رابطه با آخرين وضعيت محسن حاجي پور، گفت: طبق گفته خود اين کشتي‌گير قرار است امروز(سه‌شنبه) با تيم ‌ملي کشتي آزاد به کشور باز گردد.

حميد بني تميم در گفت‌وگو با ايسنا، اظها‌ر کرد: بر اساس پيگيري‌هايي که انجام داديم، قرار است محسن حاجي‌پور به همراه تيم ‌ملي کشتي آزاد به کشور باز گردد و تصور مي‌کنم در اين زمينه ديگر مشکل خاصي وجود نداشته باشد.

وي در پاسخ به اين پرسش که آيا وي هم اکنون به تيم ‌ملي کشتي آزاد ملحق شده است يا خير؟ گفت: در اين زمينه فعلا اطلاعات دقيقي نداريم و به دنبال آن هستيم تا اين موضوع را پيگيري کنيم تا بتواند به همراه تيم ‌ملي کشتي آزاد به کشور باز گردد.

دبير فدراسيون کشتي همچنين در‌ رابطه با شايعه پناهندگي حاجي پور به کشور آمريکا، گفت: تصور نمي‌کنم که اين مساله صحت داشته باشد، چون خود حاجي‌پور اذ‌عان‌ داشته که به خاطر آبروي مملکت و خانواده‌اش اين کار را انجام نخواهد داد و مملکتش براي او مهم‌تر‌ از پناهندگي است.

بني تميم در پاسخ به اين پرسش که چرا حاجي پور با تيم ‌ملي کشتي فرنگي به ايران باز نگشته است، تصريح کرد: مشکل همين جاست که چرا با تيم ‌ملي کشتي فرنگي به ايران باز نگشت. البته ويزاي او 20 روزه است و از مسئولان درخواست کرده بود که چند روز بيشتر در آمريکا بماند که مسئولان با درخواست وي مخالفت کرده بودند. بنا‌بر‌اين چون وي از قبل هماهنگي انجام نداده بود، حق ماندن در آمريکا را نداشت و بايد به همراه تيم فرنگي برمي‌گشت. دبير فدراسيون کشتي در پايان افزود: شايد وي اصلا قصد پناهندگي در آمريکا را نداشته، اما به دليل رسانه‌اي شدن اين موضوع و آب و تاب دادن بيش از حد به اين مساله، متاسفانه اين قضيه تا حدودي پررنگ‌تر شده است، اما به گفته خودش، آبروي مملکت و خانواده‌اش براي حاجي پور مهم‌تر‌ از ماندن در آمريکا است.


 گوناگون از ورزش 

 دراگان به دنبال اولين برد در ليگ، يحيي به دنبال هت تريک

جدال حساس هفته پنجم ليگ را، دو تيم فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان برگزار خواهند کرد.

دراگان اسکوچيچ که در طول 5 هفته گذشته ليگ پانزدهم ناکام بزرگ ليگ لقب گرفته بعد از پيروزي در جام حذفي با انگيزه بيشتري شاگردانش را در اين ديدار هدايت خواهد کرد و به دنبال اولين بردش خواهد بود.

در سمت مقابل نيز يحيي گل محمدي به پشتوانه دو پيروزي خارج از خانه مقابل سرخابي ها، اين بار در اهواز به دنبال هت تريک بردهايش است و بايد ديد تيمش توانايي غلبه بر دراگان اسکوچيچ را خواهد داشت يا خير.

دراگان در اين ديدار حساس با توجه به مصدوميت يوسف وکيا با چالش بزرگي مواجه است و به نظر مي رسد بدشانسي ها دست بردار فولاد نيست و آنها همچنان با اتفاقات عجيب درباره بازيکنان شان در دو فصل اخير دست و پنجه نرم مي کنند.

شکست روستوف در حضور آزمون

تيم فوتبال روستوف، بازي اين هفته خود در ليگ روسيه را با شکست به پايان رساند.

روستوف در هفته هشتم ليگ روسيه برابر اسپارتاک مسکو به ميدان رفت و در نهايت با يک گل برابر حريف قدرتمند خود شکست خورد.

سردار آزمون، ملي‌پوش ايراني تيم روستوف 58 دقيقه در اين ديدار براي تيمش به ميدان رفت ولي موفق يه گلزني نشد.

روستوف در حال حاضر با 12 امتياز در مکان پنجم ليگ روسيه قرار دارد.

پيروزي اينتر در دربي دلامادونينا

تيم فوتبال اينتر موفق شد با برتري يک بر صفر برابر ميلان، ضمن تحميل دومين شکست به همشهري خود، فاتح داربي ميلان موسوم به دلامادونينا در ايتاليا شود.

دو تيم اينتر و ميلان در داربي دلامادونينا با قضاوت جان لوکا روکي برابر هم به ميدان رفتند. اينتر که از دو بازي قبلي خود با حداقل‌ تعداد گل توانسته بود به دو پيروزي برسد، برابر ميلاني قرار گرفت که در دو بازي قبلي خود صاحب يک برد و يک باخت شده بود.

همانطور که انتظار مي‌رفت دو تيم بازي بسيار محتاطانه‌اي را به نمايش گذاشتند و بازي تدافعي دو تيم در نيمه نخست مانع از به ثمر رسيدن گل شد. کارلوس باکا در خط حمله ميلان با تحرک خوبي که ايجاد کرده بود بارها تيم مانچيني را در اين نيمه اذيت کرد ولي تلاش دو تيم به جايي نرسيد تا نيمه نخست با تساوي بدون گل به چايان برسد.

در نيمه دوم نوبت به فردي گوارين کلمبيايي رسيد تا به زيبايي هرچه تمام‌تر اينتر را پيش بيندازد. شوت مهارنشدني اين بازيکن در دقيقه 58 باعث شد تا اينتر از حريف خود پيش بيفتد. در ادامه، ميلان فاز هجومي به خود گرفت و ماريو بالوتلي به جاي باکا به ميدان آمد. بالوتلي با ورود خود به زمين عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داد و يک بار با شوت زيبايش ديرک دروازه حريف را به لرزه درآورد و يکبار نيز ضربه کاشته او با فاصله کم به بيرون رفت تا اين ديدار با برتري اينتر با تک گل گوارين به پايان برسد.

گسترش فولاد طلسم استقلال را مي شکند؟

گسترش فولاد در حالي بايد امروز با استقلال بازي کند که اين تيم در 2 سال حضورش در ليگ برتر هرگز نتوانسته آبي ها را شکست بدهد. گسترش فولاد در ليگ چهاردهم که اولين حضور خود را در ليگ برتر تجربه مي کرد، در بازي اول فصل با هدايت رسول خطيبي با نتيجه 2 بر يک در تبريز شکست خورد. در بازي برگشت همين فصل هم دو تيم در تهران به تساوي بدون گل رضايت دادند. همچنين در ليگ پانزدهم استقلال در تبريز با نتيجه 3 بر صفر گسترش فولاد تحت هدايت مهدي تارتار را شکست داد و در بازي برگشت هم که فراز کمالوند سرمربي گسترش فولاد بود، دو تيم در سرماي بي سابقه تبريز به تساوي بدون گل رضايت دادند. در 4 بازي قبلي دو تيم اميرقلعه نويي به عنوان سرمربي استقلال روي نيمکت نشسته است و حالا پرويز مظلومي اين فرصت را دارد که فردا براي اولين بار مقابل گسترش فولاد به ميدان برود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته