جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/06/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5092


"راديو جمعه" جايگزين جمعه ايراني


آخر هفته با تلويزيون


"ملك سليمان"و شمشير نقره اي جشنواره ورشو


فولادوند و شاهرخ شاهي در"تصميم"


"نيم" آماده نمايش


آغاز تصويربرداري "نورا"


ميز خبـــر


انيميشن


رد پاي قريحه


 "راديو جمعه" جايگزين جمعه ايراني 

 
مدير گروه ورزش و تفريحات راديو ايران به تغييرات برنامه‌ها در اين گروه اشاره کرد و گفت: برنامه «راديو جمعه» جايگزين «جمعه ايراني» شده است. به گزارش آفرينش، ايران حميدرضا افتخاري مدير گروه ورزش و تفريحات راديو ايران در گفت: «راديو جمعه» جايگزين برنامه «جمعه ايراني» مي‌شود و با حضور هنرمندان و بازيگران مطرح کشور در قالبي طنز به بررسي موضوعات روز کشور مي‌پردازد.

وي درباره برنامه‌هاي راديويي افزود: يکي از برنامه‌هايي که همچنان با شکل و فرمت قبلي به کار خود ادامه مي‌دهد، «روي خط ورزش» نام دارد. اين برنامه شنبه تا پنج شنبه هر هفته آخرين اطلاعات ورزشي را به اطلاع شنوندگان برساند.وي در ادامه به برنامه «نوبت ترانه» نيز اشاره کرد و در اين باره گفت: اين برنامه که شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 13:30 ترانه هاي درخواستي مخاطبان را پخش مي‌کند، سعي دارد بخشي از برنامه را به موسيقي محلي اختصاص دهد.

مدير گروه ورزش و تفريحات راديو ايران با اشاره به اينکه برنامه جديد صداي ايران به معرفي برنامه هاي شبکه مي پردازد، جزئيات برنامه «ورزش، حاشيه، متن» اينگونه بيان کرد: اين برنامه که قالبي مجله‌اي دارد، هر روز به غير از پنج شنبه و جمعه، ساعت 19 تازه‌ترين رويدادهاي ورزشي را با حضور کارشناسان و صاحبنظران مورد بررسي و تحليل قرار مي دهد.

افتخاري در بخش ديگر سخنانش به برنامه شخصيت محور «منصور باشيد» اشاره کرد و گفت: اين برنامه که رگه‌هايي از طنز را در خود دارد و جمعه‌ها ساعت 17 تقديم علاقمندان مي‌شود، در صدد راه اندازي باشگاه برندگان است. در اين برنامه مردم درباره شکست هايي که باعث پيروزي شده است، صحبت مي‌کنند.وي همچنين به برنامه جديد «وقت اضافه» پرداخت و در اين باره گفت: اين برنامه‌ها که جمعه ها ساعت 19 پخش مي‌شود، رويدادهاي ورزشي کشور را مورد چالش و بررسي قرار مي‌دهد.


 آخر هفته با تلويزيون 

 فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني و انيميشن مختلفي پنجشنبه و جمعه 26و27شهريور ماه از شبکه‌هاي سيما روي آنتن مي رود.

شبکه يک سيما

به گزارش آفرينش، فيلم سينمايي «پايان نبرد» به کارگرداني پينگ وانگ، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 22 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

فيلم سينمايي «رباعي» به کارگرداني محسن دامادي، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

شبکه دو سيما

انيميشن «پيتر بِل» به کارگرداني ماريا پيترس، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 8 صبح در قالب برنامه «سينما صبحانه» از شبکه دو سيما پخش مي شود.

سينمايي «ديواره شمالي» به کارگرداني فيليپ استالزل، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 24:00 از شبکه دو سيما پخش مي شود.

فيلم سينمايي «بال‌هاي خوشبختي» به کارگرداني بهروز شعيبي، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 8 صبح از شبکه دو سيما پخش مي شود.

فيلم تلويزيوني «مراقب» به کارگرداني اسکات فرانک، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 23:00 از شبکه دو سيما پخش خواهد شد.

شبکه سه سيما

فيلم سينمايي «پارک ژوراسيک» به کارگرداني استيون اسپيلبرگ، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 01:20 از شبکه سه سيما پخش مي شود .

فيلم سينمايي «پاپوش» به کارگرداني اسماعيل فلاح پور، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 11:30 از شبکه سه سيما پخش مي شود .

در خلاصه داستان با بازي سيد مجيد صالحي، علي صادقي، اسماعيل سلطانيان، محسن قاضي مرادي آمده است:

روز جمعه 27 شهريور ماه ساعت 11:30 فيلم سينمايي «شرط اول» به کارگرداني سيد مسعود اطيابي از شبکه سه سيما پخش مي شود.

اکبر عبدي، نگار فروزنده و الناز شاکر دوست در فيلم سينمايي «شرط اول» نقش آفريني کرده اند.

فيلم سينمايي «شرلوک 3» به کارگرداني نيک هاران جمعه 27 شهريور ماه ساعت 19:00 از شبکه سه سيما پخش مي شود.

شبکه چهار سيما

فيلم سينمايي «تازي باسکرويل» به کارگرداني ايگور ماسلنيکف، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 11 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.

فيلم سينمايي «شرلوک هولمز شروع قرن بيستم» به کارگرداني ايگور ماسلنيکف، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 11 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.

فيلم سينمايي «ديپلمات» به کارگرداني ولکر شلوندروف، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سيما بازپخش مي شود.

شبکه پنج سيما

فيلم سينمايي «صبح روز بعد» به کارگرداني كيومرث پوراحمد، پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج روي آنتن مي رود.

انيميشن «ويتي پو» به کارگرداني استفن جي اندرسون، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 09:00 از شبکه پنج روي آنتن مي رود.

فيلم سينمايي «مسافرين زندگي» به کارگرداني مايکل لندان جي. آر، جمعه 27 شهريور ماه ساعت 13:30 از شبکه پنج روي آنتن مي رود.

شبکه نمايش

فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «هواي سرد»، «ردپا»، «شير و عسل» و «دره تاريک» پنجشنبه 26 شهريور ماه ساعت 12،15، 17 و 23 از شبکه نمايش روي آنتن مي رود.

فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «کيوي پرنده»، «رئيس»، «تلاقي»، «ملاقات با والدين» و «پرواز بر فراز جهنم» جمعه 27 شهريور ماه ساعت 11، 15، 17 ،20:30 و 23 از شبکه نمايش پخش مي شود.


 "ملك سليمان"و شمشير نقره اي جشنواره ورشو 

 آفرينش:فيلم سينمايي «ملک سليمان» به کارگرداني شهريار بحراني جايزه شمشير نقره اي ششمين جشنواره بين المللي فيلم هاي تاريخي و نظامي ورشو را به خود اختصاص داد.

در اين دوره از جشنواره که از 17 تا 20 شهريور امسال با پخش 73 فيلم از 21 کشور جهان در شهر ورشو لهستان برگزار شد، فيلم سينمايي «ملک سليمان» با استقبال هيات داوران مواجه و موفق شد جايزه شمشير نقره اي يکي از جوايز اصلي جشنواره را به خود اختصاص دهد.

سينماي ايران براي سومين سال پياپي موفق به دريافت يکي از جوايز اصلي اين جشنواره شد.


 فولادوند و شاهرخ شاهي در"تصميم" 

 مهر:پيش توليد فيلم «تصميم» به تهيه کنندگي مسعود دليري و کارگرداني محمد عزيزي با صدور پروانه ساخت به مرحله توليد نزديک شد. داستان فيلم «تصميم» با نگاه به بيانات مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از سرمايه ملي و توليد داخلي و اشاعه فرهنگ اجتماعي استفاده از محصولات البته با کيفيت ايراني مي پردازد. در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: پريسا به قصد انجام امور انحصار وراثت و گرفتن سهم خود از اموال پدر بزرگ متمولش به ايران بازگشته که با اتفاقات غير منتظره اي مواجه مي شود.

حديث فولادوند، نيما شاهرخ شاهي، مهران رجبي، داريوش اسد زاده، احمد رضا اسعدي، آراز جعفري و هادي کوهستاني بازيگران اين فيلم هستند.


 "نيم" آماده نمايش 

 آفرينش:"فيلم سينمايي «نيم» به تهيه کنندگي و کارگرداني بهمن کاميار آماده نمايش شد.«نيم» اولين اثر بلند بهمن کاميار است كه فيلمنامه آن را نيز نوشته و اين اثر يک درام اجتماعي است که به مصائب زندگي يک دختر جوان با بازي هستي مهدوي‌فر مي‌پردازد .در اين فيلم بازيگراني چون هستي مهدوي‌فر، حسين سليماني، نگار عابدي، افشين سنگ چاپ، ميرطاهر مظلومي، صدرالدين حجازي، عباس موسوي، سام مشايخي و فرشته عروجي با حضور آشا محرابي و هنرمندي فريماه فرجامي به ايفاي نقش پرداخته‌اند.


 آغاز تصويربرداري "نورا" 

 آفرينش: تصويربرداري فيلم «نورا»در خيابانهاي تهران آغاز شد.اين فيلم که به کارگرداني وحيد پرشاد در حال توليد است، قصه درباره زني به نام نورا را روايت مي‌کند که در سفري هر روزه با گذشته اي که همواره همراه اوست و مسافراني که سوار و پياده مي شوند.

آيا گذشته پياده خواهد شد؟...

بازيگران اين فيلم: نازنين فراهاني، احسان عيوض نژاد، حسين ملكي، علي ابدالي، نقي سيف جمالي، درسا مويدي، فاطمه صادقي، نيما نوري زاده، حسام خليل نژاد،... و ميسا مولوي هستند.


 ميز خبـــر 

 معرفي آثار راه يافته به مسابقه فيلم هاي اول جشنواره ياس

پس از بررسي آثار ، 12 فيلم ويديويي راه يافته به مسابقه فيلم هاي اول در سومين جشنواره بين المللي فيلم ويديويي ياس معرفي شدند.به گزارش آفرينش، هيات انتخاب اين بخش متشكل از ايرج محمدي، دانيال حکيمي، محمدحسين لطيفي، پريوش نظريه و سيدصادق موسوي پس از بررسي 45 فيلم رسيده ،12 اثر را براي حضور در بخش مسابقه فيلم هاي اول جشنواره فيلم ياس معرفي کردند.

فيلم هاي؛«پاييز » به کارگرداني مهدي بوستان پرور و تهيه کنندگي علي لدني، «پريدن از ارتفاع کم » به کارگرداني حامد رجبي و تهيه کنندگي مجيد برزگر،«تونل» به کارگرداني خيراله تقياني پور واحمد بهرامعلي و تهيه کنندگي احمد بهرامعلي،«ته چين» به کارگرداني مهدي حسيني وند و تهيه کنندگي حسن روستايي،«رنگ شک» به کارگرداني فريبرز عرب نيا و تهيه کنندگي بهروز خوش رزم،«سکوت رعنا» به کارگرداني بهزاد رفيعي و تهيه کنندگي جواد نوروز بيگي (محصول سازمان توسعه سينمايي سوره حوزه هنري)،«شبيه شيدايي » به کارگرداني ناصر پويش(افشاري) و تهيه کنندگي مجتبي متولي،« گاو زخمي» به کارگرداني سعيد دولتخاني و تهيه کنندگي سيد امير سيدزاده،«مردان آفتاب» به کارگرداني داريوش غذباني و تهيه کنندگي بهروز کريمي،« مردي که لب نداشت »به کارگرداني جابر مطهري زاده و تهيه کنندگي علي فاتحي،« هويت» به کارگرداني و تهيه كنندگي بهروز سبط رسول و « يکشنبه،آکاردئون، گلهاي شمعداني» به کارگرداني شراره سروش و تهيه کنندگي علي اکبر ثقفي و امير ثقفي، 12 اثر راه يافته به مسابقه فيلم‌هاي اول جشنواره فيلم ياس مي باشند.

"كريستيانو رونالدو" در فيلم جديد "اسكورسيزي "

به گزارش مهر به نقل از فوتبال کلوپ، کريستيانو رونالدو اولين تجربه بازيگري خودش را برابر دوربين اسکورسيزي امتحان مي کند. او در فيلمي با عنوان «متقلب» در نقش يک فرد متفاوت جلوي دوربين مي رود. شخصيتي که اين فيلم بر آن متمرکز است شبيه آلساندرو پروتو ايتاليايي است.انتظار مي‌رود اين فيلم سال آينده ساخته شود و گفته شده چنينگ تاتوم در نقش مقابل رونالدو بازي خواهد کرد.

منابع انگليسي زبان هنوز درباره اين پروژه اسکورسيزي اظهار نظري نکرده اند. اين در حالي است که ديويد بکهام به تازگي با نخستين تجربه بازيگري اش در فيلم گاي ريچي ديده شد و اريک کانتونا ستاره فوتبال فرانسه سال‌هاست وارد عرصه بازيگري شده است.

اجراي اثر مشهور آهنگساز آلماني توسط ارکستر سمفونيک تهران

ارکستر سمفونيک تهران، به رهبري علي رهبري، در سومين شب جشنواره ي موسيقي تهران قطعه ي «کارمينا بورانا» مشهور ترين اثر کارل ارف آهنگساز فقيد آلماني را اجرا مي کند . به گزارش آفرينش، ارکستر سمفونيک تهران 14مهرماه در اين برنامه براي نخستين قطعه کارمينا بورانا را به طور کامل در ايران اجرا مي کند.

کارل ارف که در فاصله سال هاي 1895 ‏تا 1982 در آلمان زندگي مي کرد ، مبتکر شيوه خاصي براي آموزش موسيقي به کودکان بود که به ارف شول ورک معروف است.ارف شول ورک ديدگاهي است براي آموزش عناصر موسيقي و حرکت، اين ديدگاه امروز در بسياري از کشورها به شکل توسعه يافته و گسترده اي براي آموزش عناصر موسيقي و حرکات موزون استفاده مي شود.

رهبران گروه کر اجراي ارکستر سمفونيک رازميک اوهانيان و مهدي قاسمي هستند و نسيم شجاعي، ياشار احمدي و هادي قضات هم خوانندگي کر را به عهده دارند.

هم زمان با شانزدهمين سالگرد تأسيس خانه ي موسيقي ايران، دومين جشنواره ي موسيقي تهران، از 12 تا 15 مهرماه، با اجراي چهار گروه موسيقي در سبک هاي مختلف، در تالار همايش هاي برج ميلاد برگزار خواهد شد.


 انيميشن 

 "پنگوئن هاي ماداگاسکار" در سازماني جاسوسي

قسمت اول

پنگوئن‌هاي ماداگاسکار يک انيميشن سه‌بعدي کامپيوتري ،اکشن/ کمدي است که توسط دريم‌ورکز تهيه شده و کمپاني فاکس قرن بيست‌ويکم توزيع‌کننده آن است. سيمون جي. اسميت (Simon J. Smith) و اريک دارنل (Eric Darnell) آن را کارگرداني کرده‌اند، جان ابود (John Aboud) فيلم‌نامه آن را نوشته است و ستارگاني چون تام مک‌گرات (Tom McGrath)، کريس ميلر (Chris Miller) ، کنراد ورنون (Conrad Vernon) ، کريستوفر نايت (Christopher Knights) ، بِنِديکت کَمبِربَچ (Benedict Cumberbatch) ، جان مالکوويچ (John Malkovich) و کِن جئونگ (Ken Jeong) در آن صداپيشگي کرده‌اند. اتفاقات اين فيلم دقيقاً بعد از ماداگاسکار 3: تحت تعقيب در اروپا رخ مي‌دهند، به دليل استقبال زيادي که از شخصيت پنگوئن ها در سري انيميشن هاي ماداگاسکار شد،دريم‌ورکز سريال انيميشن پنگوئن‌هاي ماداگاسکار را هم ساخت که در 7 اپيزود تقريبا 11 دقيقه اي از شبکه نيکلودئون پخش شده ، اما اين انيميشن سينمايي به‌جز در شخصيت‌ها، داستاني کاملاً مجزا از سريال دارد.

اسکيپر، کوالسکي، ريکو و پرايوت در سازماني مخفي عضو شده‌اند و وظيفه دارند به عنوان نيروهاي نخبه به حيواناتي که نمي‌توانند به خودشان کمک کنند، ياري برسانند. اين چهار نفر بايد با رهبري کلاسنينايد جلوي دکتر اکتاويوس که مي‌خواهد به دنيا حکومت کند را بگيرند. دکتر اکتاويوس براين يک اختاپوس است که جان مالکوويچ به جاي او صحبت مي‌کند و رهبر گروه هدايت‌کننده پنگوئن‌ها هم يک گرگ با صداي بِنِديکت کَمبِربَچ است.

اين فيلم از جايي شروع مي‌شود که انيميشن ماداگاسکار 3 تمام مي‌شود و پنگوئن‌ها براي نجات دنيا از شرِ يک موجود خبيث فراخوانده مي‌شوند. آن‌ها يک سازمان قانوني جاسوسي دارند که به حيوانات درمانده و بيچاره دنيا کمک مي‌کنند. اسکيپر به شعار "اول شليک کن، بعد بپرس" اعتقاد دارد و از همين‌جا داستان ديدني و جالب فيلم شکل مي‌گيرد.

اسکيپر يکي از شخصيت‌هايي‌ست که خيلي پرطرفدار است و تام مک‌گرات به جاي او صحبت مي‌کند که در مجموعه‌هاي قبل، کارگردان دريم‌ورکز بوده از ابتدا قرار بوده رابرت اِستک به جاي اسکيپر صحبت کند. مک‌گرات مي‌گويد: «خيلي از خصوصيات اخلاقي اسکيپر براساس رابرت استک نوشته شده. نقش او در فيلم تسخيرناپذيران خيلي جالب و فانتزي بود، اما زماني که خواستيم با او کار کنيم، دو هفته از فوت او گذشته بود.» مک‌گرات در ادامه مي‌گويد: «در صداهاي اوليه که صداي شاهد سرصحنه هستند [و فقط به خاطر راحتي کار انيماتورها گرفته مي‌شوند تا حرکت‌هاي لب و مدت زمان و... را با آن تنظيم کنند]، يک صداي خش‌دار استفاده شده بود. به نظرم صداي رابرت خيلي مناسب بود. او يک بازيگر باورنکردني بود و هنوز فکر مي‌کنم چقدر شگفت‌انگيز بود که من به جاي او صحبت کردم.»

مک‌گرات مي‌گويد:«قطعاً وقتي قرار است يک داستان با موضوع جاسوسي ساخته شود، حتماً بايد يک نقش منفي هم در داستان وجود داشته باشد که اين نقش به جان مالکوويچ داده شده تا به جاي اکتاويوس براين صحبت کند و جالب اينجاست که اين اولين فيلم انيميشني ست که او در آن صداپيشگي ميکند ، به طور يقين يکي از دلايل اين‌که نقش پنگوئن ها خيلي به چشم مي‌آيد و نشان داده مي‌شود، حضور همين شخصيت است.»


 رد پاي قريحه 

 وقتي دل بر باد رفته را

بر بالاترين شاخه گل اطلسي

مي آويزي!

از باد گله مكن

فردا كه به دشت سفر كند

رازي پنهان نخواهد ماند...

محمد مهدي پاكي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته