جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5099


29 پروژه مناطق نفت خيز جنوب مجوز زيست محيطي دريافت كردند


استاندارد سرانه فضاي سبز رباط کريم؛ در آستانه تحقق‎


بهره‌برداري از ده‌ها پروژه توسط آبفاي جنوب‌غربي تهران

مدير امور بهره برداري ناحيه شمال شرق شرکت برق منطقه اي خوزستان خبر داد؛
بهينه سازي شبکه برق در ناحيه شمال شرق خوزستان‏


خبــر


در استان


 29 پروژه مناطق نفت خيز جنوب مجوز زيست محيطي دريافت كردند 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

29پروژه صنعتي و غيرصنعتي در شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب شامل كارخانه هاي بهره برداري، نمكزدايي، گاز و گاز مايع ، تزريق و تقويت فشار گاز ، خطوط لوله جرياني و اصلي ، تصفيه خانه هاي صنعتي و راه از سازمان حفاظت محيط زيست كشور مجوز زيست محيطي دريافت كردند. مدير مهندسي و ساختمان اين شركت با اعلام اين خبر گفت: 11 پروژه ديگر نيز در مرحله نهايي دريافت مجوز و 16 پروژه نيزدر دست پيگيري براي دريافت مجوز زيست محيطي قرار دارد.

مهندس حميد راكي افزود: براساس بند الف ماده 192 قانون برنامه پنجم توسعه كشور و مصوبه شوراي عالي حفاظت محيط زيست ، طرح ها و پروژه هاي توليدي ، خدماتي و عمراني در مرحله انجام مطالعات امكان سنجي و مكان يابي مشمول انجام مطالعات ارزيابي اثرات زيست محيطي(EIA) و اخذ مجوز از سازمان حفاظت محيط زيست بوده و رعايت نتيجه ارزيابي توسط مجريان طرح ها و پروژه ها الزامي مي باشد.

وي اظهار داشت: اين مطالعات در راستاي توسعه پايدار و به منظور كاهش عوامل آلوده كننده و مخرب محيط زيست با انتخاب مشاورين ذيصلاح زيست محيطي با تجربه در حوزه نفت و گاز در اين مديريت صورت پذيرفته است.

مهندس راكي ادامه داد: طي اين مطالعات جنبه هاي زيست محيطي پروژه ها در فاز ساخت و احداث و فاز بهره برداري شناسايي و نتايج آن از لحاظ تاثير بر محيط زيست ( اقليمي ، گياهي و جانوري) ، تاثيرات بهداشتي و زيست محيطي بر مراكز جمعيتي همجوار تاسيسات نفت و گاز و برنامه پايش جامع زيست محيطي در راستاي پيشگيري، كاهش و كنترل آثار نامطلوب زيست محيطي ناشي از احداث و بهره برداري از تاسيسات نفتي صورت مي پذيرد. وي افزود: مديريت مهندسي و ساختمان شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب همواره بحث توليد پايدار با نگاه بهره برداري صيانتي از منابع را مدنظر قرار داده و با انجام مطالعات ارزيابي اثرات زيست محيطي ،خود را ملزم به رعايت الزامات قانوني زيست محيطي در طراحي و اجراي پروژه ها مي داند .


 استاندارد سرانه فضاي سبز رباط کريم؛ در آستانه تحقق‎ 

 رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

شهردار رباط کريم از افزايش سرانه فضاهاي سبز به منظور گسترش چشم‌اندازهاي مناسب و ايجاد آرامش رواني شهروندان در اين شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، مسعود مختاري بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان رباط کريم با اشاره به رويکرد شهرداري رباط کريم براي تأمين سرانه‌ها به‌ويژه سرانه فضاي سبز اظهار کرد: احداث 8 پارک محله‌اي در نقاط مختلف شهر، بازسازي بوستان‌هاي سطح شهر، گل‌کاري و چمن‌کاري در ورودي و خروجي‌هاي شهر، از جمله اقداماتي است که در اين زمينه انجام شده است. وي افزود: يکي از با ارزش‌ترين اقدامات شهرداري در اين راستا سالم‌سازي محيط زندگي در جامعه شهرنشيني و ايجاد فضاهاي تفريحي و ورزشي در نقاط مختلف شهر از جمله مناطق حاشيه‌اي است که توجه ويژه‌اي به آن شده است.

شهردار رباط کريم ادامه داد: احداث پارک‌ها و استفاده از ظرفيت‌هاي فرهنگي و تفريحي آنها از زمينه‌هاي توسعه پايدار است و در اولويت برنامه‌ريزي مديريت شهري رباط کريم قرار دارد و يقيناً افزايش اين‌گونه فضاها مي‌تواند علاوه بر کمک به زيباسازي شهر براي شادابي و روحيه همشهريان نيز بسيار مناسب خواهد بود.

مختاري در پايان با اشاره به تجهيز فضاهاي سبز به سيستم آبياري قطره‌اي و فواره‌هاي مخفي‌شونده با هدف صرفه‌جويي و نگهداري بهينه متذکر شد: مهم‌تر از ايجاد فضاي سبز نگهداري آن است که نيازمند توجه همگاني بوده و جا دارد از همکاري خوب شهروندان در اين زمينه قدرداني صميمانه خود را اعلام کنم.


 بهره‌برداري از ده‌ها پروژه توسط آبفاي جنوب‌غربي تهران 

 رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

طي پنج ماه نخست سال‌جاري، بالغ بر 20 پروژه عمراني توسط آبفاي جنوب غرب استان تهران اجرا و به بهره‌برداري رسيده است.

به گزارش خبرنگار ما مديرعامل شرکت آبفاي جنوب غرب استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان بهارستان اظهار کرد: شرکت آبفاي جنوب غربي استان تهران شهرستان‌هاي بهارستان، رباط کريم و اسلامشهر و 10 شهر تابعه اين شهرستان‌ها را زير پوشش قرار داده است که با توجه به مهاجرپذيري و توسعه محدوده شهري و همچنين تراکم جمعيتي بالا از مناطق پرجمعيت استان تهران و منطقه محسوب مي‌شوند و تأمين و توزيع آب آشاميدني مطلوب از حيث کمي و کيفي يکي از ضرورت‌هاي اساسي اين مناطق پرجمعيت به‌شمار مي‌آيد.

فرهاد جلالي‌امين افزود: ما در همين راستا و مطابق برنامه زمان‌بندي شده از ابتداي سال جاري تا به حال بالغ بر 20 پروژه عمراني را در سطح اين شهرستان‌ها در جهت تأمين آب شرب شهروندان آغاز کرده و به اتمام رسانده‌ايم.

وي با اشاره به بخشي از اين اقدامات خاطرنشان کرد: طي مدت زمان پنج ماه و از اول سال جاري با حفر هفت حلقه چاه و تجهيز و راه‌اندازي 21 حلقه چاه حفر شده و همچنين احيا و بازسازي سه حلقه چاه به ميزان قابل توجهي به دبي آب شرب موجود شهرها اضافه شده که ضمن تأمين آب شرب شهروندان با کميت و کيفيت مطلوب در ايام گرم سال و پيک مصرف آب با پيشگيري از افت فشار و قطعي آب، موجب ايجاد امنيت رواني در خصوص تأمين و توزيع آب آشاميدني شهروندان شده است. وي همچنين يادآور شد: با توجه به قدمت و فرسودگي خطوط و شبکه‌هاي آب‌رساني شهرهاي تحت پوشش و عدم تطابق بخشي از شبکه‌هاي آب‌رساني شهرها با جمعيت فعلي نياز به بازسازي، اصلاح و جايگزيني شبکه‌هاي جديد است که در اين خصوص و در ادامه اصلاح شبکه‌هاي صورت گرفته در سال‌هاي قبل، امسال نيز بالغ بر 23 کيلومتر از شبکه‌هاي فرسوده و قديمي شهرها از مدار توزيع خارج شد و شبکه جديد جايگزين و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

وي خاطرنشان کرد: در همين راستا و در جهت ساماندهي آب‌هاي استحصالي از چاه‌ها، عمليات جمع‌آوري خطوط و شبکه‌هاي آب‌رساني نيز انجام شده و بيش از 18 هزار متر عمليات اجرايي خطوط انتقال انجام شده و به بهره‌برداري رسيده است.

وي در ارتباط با انشعابات آب شرب نيز تصريح کرد: هر سال بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته و در جهت جلوگيري از هدرروي و پرت آب و همچنين ارتقاي سطح کمي و کيفي آب آشاميدني شهروندان، انشعابات آب شرب شهروندان اصلاح و بازسازي مجدد مي‌شود که در ادامه اين طرح، طي پنج ماه گذشته سال جاري اصلاح تعداد 12 هزار رشته انشعاب در سطح شهرها انجام شده و اصلاح و بازسازي الباقي اين انشعابات نيز در حال انجام است.

مديرعامل شرکت آبفاي جنوب غرب استان تهران اضافه کرد: در همين ارتباط و طي همين مدت مخزن ذخيره‌اي 10 هزار مترمکعبي و ايستگاه پمپاژ جديدالاحداث خليج فارس نيز به بهره‌برداري رسيد و آب آشاميدني بالغ بر 85 درصد از شهروندان شهرک‌هاي خليج فارس و سينا از طريق همين مخزن تأمين و توزيع مي‌شود. وي در پايان با اشاره به اينکه بخش اعظمي از پروژه‌هاي اجراشده از طريق اعتبارات جاري و داخلي تأمين اعتبار شده است، متذکر شد: اکثر عمليات عمراني و آب‌رساني از طريق اعتبارات جاري حاصل مي‌شود و اميدواريم با تخصيص و تأمين اعتبارات عمراني بتوانيم پروژه‌هاي در دست انجام از جمله خطوط جمع‌آوري و انتقال فاضلاب و همچنين تصفيه‌خانه‌هاي شهرستان‌هاي مورد ذکر را به سر انجام برسانيم.


 مدير امور بهره برداري ناحيه شمال شرق شرکت برق منطقه اي خوزستان خبر داد؛
 بهينه سازي شبکه برق در ناحيه شمال شرق خوزستان‏ 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير امور بهره برداري ناحيه شمالِ شرق شرکت برق منطقه اي خوزستان از بهينه سازي شبکه برق در اين ناحيه خبر داد.

محسن مرادي گفت : در راستاي اهداف شرکت برق منطقه اي خوزستان و به منظور برق رساني مستمر و پايدار و افزايش کيفيت آن درشرايط آب وهوايي گرم منطقه همچنين در جهت محروميت زدايي از مناطق روستايي شهرستان هاي انديکا و لالي و افزايش ضريب پايداري شبکه، جلوگيري از قطع مکرر و طولاني برق که اغلب در مناطق صعب العبور و دور از مناطق شهري قرار گرفته اند اقداماتي جهت بهينه سازي پروژه هاي برق در بخش انتقال و فوق توزيع برق در اين مناطق انجام شد .

وي اظهار داشت : حذف پاور فيوزهايT2 و بهينه سازي کامل بي ورودي و خروجي ترانس قدرت 11/132 کيلوولت T2 پست برق شهيدعباسپور و نصب کليد قدرت در ورودي و خروجي آن، تعويض کليدهاي نوع روغني و نصب کليدهاي جايگزين از نوع گازي جهت خطوط خروجي ، نصب و اجراي تابلوهاي حفاظت و کنترل و استفاده از دستگاههاي اندازه گيري و حفاظتي جديد جهت ترانس قدرت T2 ، نصب سيستم تغذيهDC و باطري ها و باطري شارژرهاي مربوطه، اصلاح و بهينه سازي مدارات فرمان و حفاظت بريکرهاي خروجي از فعاليت هاي هستند که در امور بهره برداري ناحيه شمالِ شرق صورت گرفته است . وي گفت : همچنين از جمله مهمترين کارها براي آمادگي هرچه بيشتر شبکه برق مرکز شهرستان مسجد سليمان درتابستان سال جاري ، که تعويض ترانس T1 پست برق مالکريم و افزايش ظرفيت اين ترانس به حدود دو برابراست که سبب کاهش خاموشي هاي ناخواسته، بهبود کيفيت برق رساني مطمئن وپايدار، جلوگيري از افت ولتاژ برق منطقه ، بالا بردن ضريب امنيت شبکه برق ورضايت مردم شريف اين شهرستان گرديده است .


 خبــر 

 مسئول برگزاري نمايشگاه نگاره مطرح کرد؛

پيشرفت هنرمندان دماوندي؛ نيازمند حمايت‌هاي مسئولان

دماوند - ايرج صادقعلي

مسئول برگزاري نمايشگاه نقاشي نگاره دماوند گفت: هنرجويان دماوندي مي‌توانند در تمام زمينه‌هاي هنري پيشرفت خوبي داشته باشند و تنها نيازمند حمايت‌هاي مسئولان هستند. فاطمه باقري در حاشيه اختتاميه نمايشگاه نقاشي نگاره دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره روند فعاليت‌هاي هنري در شهرستان دماوند اظهار داشت: هدف اصلي از برگزاري اين نمايشگاه، به نمايش گذاشتن سبک‌هاي مختلف نقاشي بود تا هم نقاشي را به مخاطبان معرفي کنيم و هم سليقه آن‌ها را در انتخاب نوع سبک هنري بشناسيم

وي افزود: با توجه به اينکه نقاشي در شهرستان دماوند در حال پيشرفت است و جزء هنرهاي قديمي نيز محسوب مي‌شود، با برپايي اين نمايشگاه توانستيم ظرفيت خوب هنرمندان دماوندي را به مردم نشان دهيم و راهي براي ارتقا و رشد فعالان هنري نيز به وجود آوريم.مسئول برگزاري نمايشگاه نقاشي نگاره دماوند گفت: در اين نمايشگاه، سبک‌هايي همچون امپرسيونيسم، نگارگري، مدرن و سبک رئال به نمايش گذاشته شد که از تکنيک‌هايي نظير مدادرنگي، آب‌رنگ و رنگ‌روغن استفاده شده بود.

باقري با اشاره به اينکه به مدت 9 سال کار هنري انجام مي‌دهد، بيان کرد: تاکنون نمايشگاه‌هاي مختلفي در فرهنگ‌سراي قلم گيلاوند برگزار کرده‌ايم و براي نخستين بار است که در مجتمع فرهنگي و هنري کوثر در دماوند با کمک هنرجويان نمايشگاه نقاشي برپا کرديم.

برگزاري مراسم رژه 31 شهريور در شهرستان سنندج

سنندج - افشين مقصودي

رژه بزرگ نيروهاي مسلح (پياده و موتوري) به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور يگانهاي پياده و موتوري ارتش، سپاه، بسيج و نيروي انتظامي در شهرستان سنندج واقع در چهار راه حاجي آباد به طرف لشکر 28 پياده کردستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش، سردار سيد محمد حسين رجبي در اين مراسم اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس برگ زريني از رشادتها و از خود گذشتگيهاي ايثارگران انقلاب اسلامي است. فرمانده سپاه بيت المقدس کردستان بيان کرد: پيروزي انقلاب اسلامي در جنگ نابرابر باعث عزت مسلمانان و نا اميدي استکبار جهاني در ايجاد سلطه در منطقه شد.

وي ادامه داد: در حال حاضر نيروهاي مسلح مستقر در کردستان همانند نيروهاي مسلح نظام جمهوري اسلامي ايران در بهترين شرايط آمادگي دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي هستند.همچنين حجت الاسلام سيد محمد حسيني شاهرودي در سخنراني خود اظهار داشت: ملت ايران جنگ طلب نبود و نيست ولي دشمنان با تشکيل انقلاب هستي خود را در خطر ديدند و به ايران حمله کردند. نماينده ولي فقيه در کردستان بيان کرد: انقلاب با منطق خود و ترويج دين در بين آحاد جامعه هستي دشمنان که همان دنياي کفر بود را به خطر انداخت و از اين رو جنگ بين کفار و اسلام آغاز شد.

همچنين سرتيپ دوم کيومرث شرفي، فرمانده لشکر 28 پياده کردستان در مصاحبه با خبرنگار آفرينش بيان کرد: بنده هم ايام هفته دفاع مقدس را خدمت مردم شهيد پرور و سلحشور مردم کردستان و همچنين کل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران و رزمندگاني که در 8 سال دفاع مقدس با تقديم جان خودشان براي ما عزت ، افتخار و امنيت را به ارمغان آوردند تبريک عرض مي‌نمايم. ايشان اظهار داشتند که ما در آمادگي کامل هستيم و مردم مطمئن باشند که در مقابل هر توطئه از دشمان که سر بزند مقتدرانه ايستادگي خواهيم کرد.

در نهايت امير شرفي در پيامي به مردم کردستان فرمودند: پيام ما پيام ايستادگي، مقاومت و تبعيت از مقام معظم رهبري در مقابله با دشمناني است که قسم خوردند در مقابل نظام جمهوري اسلامي ايستادگي کنند.

کسب رتبه سوم کانون دانش آموزي جوانان هلال احمر جويبار در المپياد استاني طرح ملي دادرس

ساري – خبرنگار آفرينش

احمديان مديريت جمعيت هلال احمر شهرستان جويبارضمن تقدير و تشکر از همکاري مجدانه ميري رئيس محترم آموزش و پرورش شهرستان جويبار، در تشريح طرح ملي دادرس خاطرنشان کرد: اين طرح با عنوان «دادرس» به معناي «دانش آموز آماده در روزهاي سخت» در مدارس به اجرا در آمد تا دانش آموزان با يادگيري اقدامات و کمک‌هاي اوليه بتوانند در بحران‌ها و حوادث سخت ابتدا جان خود و خانواده سپس کساني را که به کمک آن‌ها نياز دارند نجات دهند و در آينده در سيستم امدادي به صورت جدي فعاليت کنند.

احمديان هدف از برگزاري اين طرح را رقابت ونمايش مهارت دانش آموزان براي پناهگيري،ارزيابي و کنترل در زمان وقوع حوادث بيان نمود. کنترل و ارزيابي علايم حياتي، احياء قلبي و ريوي، پانسمان و بانداژ ، آتل بندي، اسکان اضطراري، پناه گيري و تخليه اضطراري، اطفاء حريق و حمل مصدوم از موارد امتحاني اين مسابقات بود که پس از انجام مسابقه و رقابت بين 16 تيم شرکت کننده، کانون دانش آموزي جوانان شهرستان جويبار رتبه سوم را در المپياد استاني کسب نمودند که به برگزيدگان اين مسابقات هدايايي اهداء گرديد.


 در استان 

 با حضور 8 استان کشور انجام شد؛

برگزاري مسابقات دوي کوهستان در بام ايران

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس هيئت کوهنوردي استان تهران از برگزاري دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ دوي کوهستان در قله دماوند خبر داد. مرتضي رمضاني در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به برگزاري دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ دوي کوهستان دماوند اظهار داشت: به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس و يادبود شادروان حاج حامد گلکار، اين مسابقه در مسير جنوبي قله دماوند برگزار شد. وي ادامه داد: مسابقات جايزه بزرگ دوي کوهستان دماوند با حضور ورزشکاران هشت استان کشور از مسير گوسفندسرا تا بارگاه سوم در قله دماوند به اجرا درآمد.

رئيس هيئت کوهنوردي استان تهران با اشاره به حضور 36 شرکت‌کننده در دومين دوره مسابقات جايزه بزرگ دوي کوهستان دماوند بيان کرد: اين مسابقات با شرکت 24 نفر از آقايان و 12 نفر از بانوان برگزار شد که به دليل شرايط ناپايدار جوي و ايمني شرکت‌کنندگان، ادامه مسير تا قله دماوند لغو شد و بارگاه سوم خط پاياني قرار گرفت.

رمضاني افزود: ساعت آغاز مسابقه جايزه بزرگ دوي کوهستان دماوند در بخش آقايان زودتر از بانوان بود و بيش از 40 نفر از عوامل اجرايي، طراح، داور، مسئولان پشتيباني و امداد اين مسابقه را پوشش دادند تا شرايط برگزاري مسابقه با ايمني و مطابق با استانداردهاي لازم برگزار شود.

وي تصريح کرد: اختتاميه مسابقه جايزه بزرگ دوي کوهستان دماوند در مجتمع کوهستاني پلور با حضور مسئولان و خانواده زنده‌ياد حاج حامد گل‌کار و با اهداي نشان و جوايزي به نفرات برتر صورت گرفت.

شهردار خوي:

فرش ريزماهي و تخمه آفتاب‌گردان خوي بايد ثبت جهاني شود

اروميه – خبرنگار آفرينش

شهردار خوي گفت: فرش ريزماهي و تخمه آفتاب‌گردان خوي بايد ثبت جهاني شود.

محبوب تيزپازنياري در دومين جشن آفتاب‌گردان که در پارک ملت خوي برگزار شد، اظهار داشت: خوي به عنوان يکي از شهرهاي تاريخي، عرفاني و با پيشينه فرهنگي ارزشمند و با قدمت 6 هزار ساله است. وي افزود: اين جشنواره فرصتي است تا ظرفيت‌هاي فرهنگي شهرمان را به نمايش بگذاريم.18 هزار هکتار اراضي آفتاب‌گردان و تخم‌هاي آجيلي در خوي وجود دارد و خوي قطب توليد تخمه در ايران است.

اين مسئول تصريح کرد: با دعوت از گروه‌هاي هنري و اشخاص کشوري، سعي داريم از ظرفيت‌هاي ساير اقوام کشور با دعوت به جشنواره‌هاي مد نظر در شهرداري تبادل فرهنگي را بين قوميت‌ها و آشنايي از سنن و آيين آنها به وجود آوريم.

نيازي با اشاره به وجود اشخاصي همچون مرحوم آيت‌الله خويي و شمس تبريزي در خوي، اظهار داشت: صنعت چاقوسازي با برند سرشناس خوي در کشور و کشتي آشيرما متأسفانه با سهل‌انگاري‌ها در حال فراموشي است و براي احياي آنها تلاش مضاعف بايد انجام گيرد.وي ادامه داد: فرش ريزماهي و تخم آفتاب‌گردان خوي بايد ثبت جهاني شود و اميدوارم فرش‌بافان و کشاورزان خويي از لحاظ اقتصادي توانمند شوند تا با تمام ظرفيت و توان به کار خود ادامه دهند و موجب شکوفايي اقتصادي منطقه باشند.

پاکسازي حاشيه رودخانه کردان باهمياري مردم

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

با همياري مردم و به همت شهرداري کوهسار با همکاري اداره حفاظت محيط زيست ومنابع طبيعي شهرستان ساوجبلاغ حاشيه رودخانه کردان پاکسازي شد. به مناسبت هفته جهاني پاکسازي کوهستان ، شهرداري کوهسار با همکاري اداره حفاظت محيط زيست ومنابع طبيعي شهرستان و استقبال شهروندان و عده اي از ميهمانان از شهر قزوين نسبت به پاکسازي زباله از حاشيه رودخانه کردان اقدام نمودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته