جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

رئيس‌جمهور در ورزشگاه شهيد متقي ساري:
همه بايد جلوي تخريب جنگل و مرتع را بگيريم

به مناسبت سومين سال برگزاري سوگواره بصيرت عاشورايي؛
نشست خبري مدير کل اوقاف وامور خيريه استان مرکزي


انجام گشت مشترک سرويس مدارس با حضور نمايندگان فرمانداري،‌ آموزش و پرورش،‌ راهور و سازمان تاکسيراني


برگزاري نشست گروه سرمايه گذاري GIFT با باغ داران شهرستان سميرم


خبــر


در استان


 رئيس‌جمهور در ورزشگاه شهيد متقي ساري:
 همه بايد جلوي تخريب جنگل و مرتع را بگيريم 

 ساري- سميه ابوالحسني

حجت الاسلام دكتر روحاني در ورزشگاه متقي در جمع مردم ساري اظهار کرد: مهمان‌نوازي و اشتياق مردم مازندران را از خرداد 92 شاهد هستم و در طي سال اخير هم همراهي و همدلي اين مردم در مسير دولت به ما کمک کرده است.دكتر روحاني با بيان اينکه مازندران سرزمين آيت‌الله العظمي جوادي و حسن‌زاده آملي است، تصريح کرد: مازندران بزرگان و افتخارات فراواني دارد و رؤساي دو قوه هم تعلق به اين سرزمين دارند.

رييس جمهور با اشاره به اينکه مازندران سرزمين ورزشکاران، قهرمانان و مدال‌آوران بين‌المللي است که در 22 رشته 333 قهرمان مدال‌آور به کشور معرفي کرده است، ادامه داد: مازندران پايتخت کشتي ايران است و شهر جويبار در اين زمينه فعاليت ويژه دارد.وي با عرض تسليت به خانواده‌هاي کشته‌شدگان در حادثه منا اظهار کرد: مازندران جزو استان‌هايي است که کشته‌شدگان بسياري در اين حادثه داشت.وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه مازندران استان دريا، زيبايي‌ها، گردشگري و جنگل‌هاي سر به فلک کشيده است، اظهار کرد: همه ما بايد جلوي تخريب جنگل و مرتع را بگيريم و در دو سال اخير مقداري از اين فاجعه بزرگ کاهش يافته است که از همه مسئولان به ويژه ائمه جمعه، مسئولان دستگاه‌هاي قضايي و ديگر مديران استاني که دست به دست هم دادند تشکر مي‌کنم.

دكتر روحاني گفت: همه رسانه‌هاي اين استان و مردم بايد دست به دست هم دهند و نگذارند جنگل تخريب شود، چرا که جنگل وسيله زيست، اکسيژن زندگي و زيبايي‌بخشي کشور ماست. رئيس جمهوري با بيان اينکه نگذاريم محيط زيست ما آلوده شود، ادامه داد: برخي مسايل در استان‌هاي شمالي به ويژه در مازندران براي دولت اولويت مهم است و نيروگاه‌هاي زباله‌سوز در اين مسير قرار دارد.وي با اشاره به اهميت مهار آب‌هاي سطحي در استان تصريح کرد: خوشحالم که مي‌توانيم در قدم‌هاي بعدي در اين زمينه‌ها سرمايه‌گذاري کنيم و در اين سفر هم گام‌هاي مهمي برداريم.

دكتر روحاني با بيان اينکه گردشگري را بايد توسعه داده و مشکلات آن را حل کنيم تا نسل جوان ما از آن بهره‌برداري کند، خاطرنشان کرد: براي راه‌هاي مازندران و طرح‌هاي مهم استان تصميماتي را اتخاذ کرديم.

رييس جمهوري با بيان اينکه تا پايان امسال باند دوم جاده رودهن- فيروزکوه - قائم شهر با اعتبار 200 ميليارد تومان نهايي مي‌شود، افزود: باند دوم محور هراز با 670 ميليارد تومان تا پايان سال 95 و آزادراه تهران - شمال با اعتبار 1200 ميليارد تومان تا اوايل سال 96 به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي با اشاره به اعتبار 303 ميليارد توماني در بحث حمل و نقل درون استاني ادامه داد: براي تکميل کنارگذرها در 10 شهر 175 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفتيم.

دكتر روحاني با اشاره به اختصاص 209 ميليارد تومان براي 8 طرح عمده در زمينه منابع آبي مازندران خاطرنشان کرد: احياي جنگل‌هاي مخروبه با باغات مخروبه و اراضي شيب‌دار از ديگر برنامه‌هاي ما در مازندران است.


 به مناسبت سومين سال برگزاري سوگواره بصيرت عاشورايي؛
 نشست خبري مدير کل اوقاف وامور خيريه استان مرکزي 

 اراك – الهام فراهاني

حجت‌الاسلام آيت‌الله عباسيان، مديرکل اداره اوقاف و امور خيريه استان مرکزي،در نشست خبري سوگواره بصيرت عاشورايي که با حضور اصحاب رسانه استان براي سومين سال متوالي برگزار شد، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه رسالت خطيري در راستاي ترويج و تبليغ فرهنگ عاشورايي بردوش دارند و مي‌توانند شور و نشاط قابل توجهي را به جلسات اباعبدالله(ع) بدهند.

وي با بيان اين مطلب که در طول تاريخ برپايي مجالس اباعبدالله(ع) از اهميت بالايي برخوردار بوده، اظهار کرد: قيام ايشان جهت احياي دين بود و اگر قرارست دين مبين اسلام احيا و براي هميشه تاريخ زنده و جاودان بماند بايد نهضت ايشان همواره با شور و شعور وصف‌ناپذير برگزار شود.

حجت‌الاسلام عباسيان گفت: از حيث درآمد موقوفات در استان تنها 7 درصد درآمد براي برگزاري مراسم عزاي حسيني وقف شده که از اين حيث استان مرکزي جزء استان‌هاي ضعيف به شمار مي رود که اميد است با مساعدت واقفان در اين امر پر رنگ‌تر ظاهر شويم.

حجت‌الاسلام عباسيان در ادامه سخنان خويش به تشريح ويژه برنامه‌هاي طرح سوگواره بصيرت عاشورايي در سال 94 پرداخت و اظهار کرد: اعزام مبلغ يکي از فعاليت‌هاي مهم اين اداره بود که امسال نيز مانند سال‌هاي مشابه 91 دكتر روحاني اعزامي از قم، اعزام دكتر روحانيون بومي و دكتر روحانيون مستقر در امامزادگان صورت مي‌گيرد.

وي برپايي 47 دفتر مشاوره‌اي و پاسخگويي به مسائل شرعي، فعاليت 30 نمايشگاه فرهنگي در بقاع متبرکه استان، 27 ايستگاه همه واقف باشيم و 14 خيمه معرفت را از اهم فعاليت‌هاي بقاع متبرکه در دهه اول محرم همزمان با دهه امر به معروف و نهي از منکر دانست.

مدير کل اوقاف استان از برگزاري شام غريبان حسيني در 68 بقعه در استان خبر داد و افزود: اين مراسم با تدابير امنيتي همراه بوده و همواره مانند سال‌هاي قبل با مساعدت رؤساي هيئات مذهبي به نحو احسن انجام خواهد شد.حجت‌الاسلام عباسيان در ادامه به برگزاري مراسمي تحت عنوان لبيک يا حسين(ع) در دومين روز از ماه محرم نيز اشاره کرد و گفت: اين مراسم سال گذشته در امامزادگان آمنه خاتون(س) و عبدالله(ع) اراک و سيد علي اصغر(ع) ساوه با استقبال خوب مردم برگزار شد که امسال نيز اين مراسم پنج شنبه با سخنراني آيت‌الله اراکي، رئيس مجمع جهاني تقريب مذاهب برگزار مي‌شود.

وي برگزاري همايش شيرخوارگان حسيني در بقاع متبرکه همزمان با اولين جمعه ماه محرم را از ديگر برنامه‌هاي در دستور کار عنوان کرد و افزود: برگزاري مراسمي همچون «احلي من العسل» با مشارکت آموزش و پرورش، همايش رهروان زينبي ويژه بانوان، همايش نهضت بيداري با خطبه‌هاي علوي، برپايي محافل عزاداري و تجمع در روزهاي اربعين و سالروز وفات پيامبر(ص) از اهم برنامه‌هاست.


 انجام گشت مشترک سرويس مدارس با حضور نمايندگان فرمانداري،‌ آموزش و پرورش،‌ راهور و سازمان تاکسيراني 

 اراک - الهام فراهاني

رضا علينقي پور مدير عامل سازمان تاكسيراني شهرداري اراک گفت : به منظور دقت و نظارت بيشتر بر حسن اجراي سرويس مدارس شهر اراک گشت بازرسي سرويس مدارس با حضور نمايندگاني از فرمانداري، ‌آموزش و پرورش ،‌ راهور و سازمان تاکسيراني صورت پذيرفت.

علينقي پور در ادامه افزود: اين اقدام به صورت سرزده از مدارس سطح شهر اراک صورت پذيرفت که قبل از حضور خودرو‌هاي سرويس مدارس با حضور در دفتر مديران مدارس پرونده کليه خودروهاي فعال در آن مدرسه بررسي شده و سپس همزمان با تعطيلي مدارس مدارک کليه خودروهاي سرويس مدارس توسط بازرسين سازمان و مأمور راهور با دقت بررسي گرديد و با رانندگاني که سرنشين اضافي سوار کرده بودند برخورد قانوني صورت گرفت. وي افزود : در اين گشت و بازرسي‌ گاهي مشاهده شد كه برخي خودروها بدون داشتن مجوز اقدام به راه اندازي سرويس مدارس نموده اند كه در بازديدي كه از سه مدرسه انجام شد بالغ بر 15 مدرك از رانندگان خودروهاي غير مجاز اخذ گرديد ودر نهايت جهت تشكيل پرونده و تأييد صلاحيت فردي به سازمان تاكسيراني هدايت شدند.


 برگزاري نشست گروه سرمايه گذاري GIFT با باغ داران شهرستان سميرم 

 اصفهان - راعي

نشست گروه سرمايه گذاري GIFT با باغ داران شهرستان سميرم و اتاق بازرگاني و اتحاديه توليد کنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزي استان اصفهان در تالار آيينه هتل عباسي برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، «چاندران نير»(Chandran Nair) مدير عامل گروه سرمايه گذاري GIFT در اين نشست با اشاره به تفاهم نامه همکاري (MOU ) با اتاق اصفهان گفت: اين شرکت با تلاش تيم کارشناسي 21 نفري از 13 کشور وضعيت توليد و تجارت سيب سميرم را از نزديک مورد بررسي قرار داده و خلاصه طرح تجاري (Bussnes Plan) را به فعالان بخش کشاورزي ارايه مي کند .

وي با اشاره به مهمان نوازي مردم شهرستان سميرم گفت: اين منطقه ظرفيت توسعه کشت سيب و همچنين صنايع تبديلي مرتبط با سيب درختي را دارد و Gift تا يک ماه آينده طرح تجاري نهايي را به فعالان بخش کشاورزي اين شهرستان ارايه مي کند. وي به ارايه خلاصه BP و تحليل نقاط قوت و ضعف محصول سيب سميرم پرداخت و گفت: سرمايه گذاري اوليه طرح 5 ميليون دلار برآورد و زمان بازگشت سرمايه 3 سال محاسبه گرديده است .

وي ضمن تشريح فعاليت اين گروه سرمايه گذاري در توليد و تجارت محصولات کشاورزي گفت: برند سيب سميرم که توسط شرکت GIFT تهيه شده است با نماد SEMIROM در بازارهاي بين المللي معرفي مي شود.

«پروفسور هيداکي تاکاشي» مشاور گروه GIFT ضمن تشکر از تمامي افرادي که در طول اقامت گروه کارشناسي نسبت به گردآوري اطلاعات و موارد مربوطه همکاري کردند، گفت: مدل کسب و کار به گونه اي تهيه شده که کشاورزان و باغ داران منطقه به عنوان ذي نفعان اصلي طرح در نظر گرفته شوند .

«مصطفي رناسي» ضمن تشکر از حضور GIFT در ايران، اين برنامه را الگويي مناسب براي حضور هيات هاي بين المللي و مدلي موفق در شيوه سرمايه گذاري دانست و گفت: اتاق اصفهان آماده ميزباني و ارايه اطلاعات کارشناسي مورد نياز اين هيات ها است .


 خبــر 

 شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي به عنوان دستگاه برگزيده جشنواره شهيد رجايي معرفي شد

تبريز - توفيقي

در جشنواره شهيد رجايي و اعلام دستگاه‌هاي برتر، شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي به عنوان دستگاه برتر سال 93 معرفي و تجليل شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان به پاس تلاش و خدمات ارزنده مجموعه همکاران خدوم شرکت گاز استان در جهت تحقق اهداف سازماني و ارتقاي عملکردي شرکت گاز استان موفق به کسب عنوان دستگاه برگزيده در بعد شاخص‌هاي اختصاصي در سال 93 شد و مورد تجليل قرار گرفت.

بر پايه اين گزارش: در مراسم تقدير از برگزيدگان دستگاه‌هاي برتر جشنواره شهيد رجايي که به منظور تقدير از تلاشگران عرصه خدمت به مردم شريف استان و نهادينه کردن ارتقاي بهبود عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي و ترويج فرهنگ کار تيمي به جاي کار فردي در سالن اجتماعات سازمان مديريت برنامه‌ريزي صورت گرفت از شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي به عنوان دستگاه برگزيده معرفي و لوح تقدير از سوي استاندار محترم به مديرعامل شرکت گاز استان اهدا شد.

در قسمتي از متن پيام استاندار آذربايجان‌شرقي خطاب به مدير عامل شرکت گاز استان آمده است:

يکي از مهم‌ترين ابراز هاي توسعه عملکرد سازمان‌ها، استقرار نظام مديريت عملکرد است.

هرگونه تلاش براي بهبود مستمر سازمان ، موجب افزايش اعتماد و رضايت عمومي از کارکنان و مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي عمومي و دولت خدمتگزار خواهد بود.

براساس بررسي و ارزيابي‌هاي به عمل آمده، شرکت گاز استان در ارزيابي عملکرد سال 1393 در بعد شاخص‌هاي اختصاصي به عنوان «دستگاه برگزيده» انتخاب شده است.

لازم مي‌دانم از تلاش‌هاي ارزنده و اقدامات اثر بخش جنابعالي و مجموعه همکاران آن دستگاه اجرايي که بنابر احساس مسئوليت و درک ارزش‌هاي اسلامي و انساني در ارتقاي سطح خدمت‌رساني به مردم فهيم و شريف استان اهتمام ورزيده‌اند، تقدير و تشکر نمايم.

خواسته اعضاي کميسيون عمران از دست اندرکاران:

همه آيتم هاي حساس در تهيه طرح تفصيلي شهر کرج لحاظ شود

کرج - خاکپور

ضرورت تعيين سرانه هاي متوازن خدماتي در شهر، اطلاع رساني دقيق و اصولي به شهروندان، حساسيت توجه به بافت هاي فرسوده شهري و در نظر گرفتن ميزان افزايش جمعيت از جمله نکاتي بود که در جلسه تخصصي کميسيون عمران براي تهيه طرح تفصيلي شهر کرج به آنها پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، از جمله اعضايي که در جلسه کميسيون عمران شوراي شهر درباره تهيه طرح تفصيلي شهر که با حضور معاون شهرسازي و معماري و مشاوران طرح برگزار شد، به ارائه ديدگاه هاي خود پرداخت، حجت الله غلامرضايي بود که با ذکر تاريخچه اي از تهيه طرح جامع در شهر کرج، سابقه ابلاغ نخستين طرح جامع شهري ايران کوچک را به سال 52 مرتبط دانست. در اين جلسه که به رياست سعيد فيروزگاه رئيس کميسيون عمران برگزار شد، غلامرضايي به تهيه طرح هاي جامع بر اساس پنج آيتم اشاره کرد که يکي از مهمترين آنها ميزان فعلي و پيش بيني افزايش جمعيت در آينده است.

وي بيان داشت: جمعيت شهر کرج از سال 52 تاکنون 20 برابر شده و اين در حالي است که در ساختار شوارع و معابر شهري هيچ تغيير شاخصي صورت نگرفته است که اين ضرورت دقت و توجه کافي به امکانات و ضرورت هاي مورد نياز را مضاعف مي کند.

غلامرضايي از مشاوران خواست در روند تکميل طرح، ضوابط مقاوم سازي ساختمان، ملاحظات ژئوتکنيک، اصول معماري و شهرسازي اسلامي را مورد توجه قرار دهند. همچنين طرح بازسازي بافت هاي فرسوده که786 هکتار از اراضي شهر کرج را تشکيل مي دهند، تعيين محلات و ناحيه‌هاي هر منطقه، تعيين دامنه نوسان و شروع و دسترسي هر يک از محلات و مناطق، نحوه تعيين کاربري هاي شهري، تجاري و صنعتي از جمله تاکيدات رئيس پيشين کميسيون عمران شوراي شهر به مشاوران تهيه طرح تفصيلي بود.

توسط شرکت برق منطقه اي خوزستان؛

سمينار آموزشي سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) برگزار شد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

سمينار آموزشي سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) توسط شرکت برق منطقه اي خوزستان برگزارشد . در راستاي فرهنگ سازي و آموزش سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) ، سمينار آموزشي GIS و کار با نرم افزار ArcGIS توسط معاونت برنامه ريزي و تحقيقات اين شرکت با حضور فعال مديران و کارشناسان شاغل در معاونت هاي بهره برداري و طرح هاي توسعه برق در اهواز برگزار شد .

در اين سمينار فايز مشکوري نژاد کارشناس دفتر برنامه ريزي فني معاونت برنامه ريزي وتحقيقات اين شرکت بعنوان سخنران ، مطالبي را درخصوص معرفي GIS ، کاربردها و توانايي ها، هدف، اهميت بکارگيري و اهميت به‌روز رساني آن بيان کرد و سپس به صورت عملي کار با نرم افزار ArcGIS و داده هاي مکاني و توصيفي شبکه برق خوزستان رادر سطح مقدماتي به شرکت کنندگان اين سمينار آموزش داد .

گفتني است GIS يك سيستم اطلاعاتي است كه پردازش آن بر روي اطلاعات مكان مرجع يا اطلاعات جغرافيايي است و به كسب اطلاعات در رابطه با پديده‌هايي مي‌پردازد كه به‌نحوي با موقعيت مكاني در ارتباط هستند. به‌كارگيري اين ابزار با امكان استفاده در شبكه‌هاي اطلاع‌رساني جهاني، يكي از زمينه‌هاي مناسب و مساعد در جهت معرفي توان ها و استعدادهاي كشور در سطح جهاني است .


 در استان 

 رئيس صنعت، معدن و تجارت پرديس خبر داد؛

شناسايي 15 واحد صادرکننده کالا در پرديس

پرديس - ايرج صادقعلي

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس از شناسايي 15 واحد صادرکننده کالا در پرديس خبر داد.به گزارش خبرنگارآفرينش، حجت فضلعلي در جمع شماري از مسئولان شهرستان پرديس اظهار کرد: يکي از نقاط قوت شهرستان پرديس، وجود پارک فناوري پرديس است که به‌عنوان يک مجموعه داراي قابليت‌هاي بالا مي‌تواند در بحث فني و فناوري به ما کمک کند.

وي تصريح کرد: وجود پارک فناوري پرديس از نقاط مثبت شهرستان است؛ همچنين وجود آزادراه تهران- پرديس و جاده قديم، موجب دسترسي آسان ما به تهران مي‌شود؛ وجود دانشگاه علوم شناختي هم مي‌تواند به‌عنوان يک نقطه مثبت براي ما مدنظر باشد.فضلعلي افزود: تنوع توليد در منطقه در تکميل زنجيره توليد موجب کاهش قيمت تمام‌شده در محصول مي‌شود و معني آن اين است که اينجا صنايعي که در لکه‌هاي صنعتي داريم، با همديگر ارتباط دارند و مواد اوليه را از خود محل تهيه مي‌کنند و اين ارتباطات داخلي به‌عنوان پتانسيل‌هاي پرديس مطرح است.

انتخابات اتاق اصناف شهرستان پرديس برگزار شد

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پرديس اظهار داشت: در اجراي ماده 36 قانون نظام صنفي، انتخابات اتاق اصناف با مشارکت تمام رؤساي 11 اتحاديه شهرستان پرديس برگزار شد.

حجت فضلعلي گفت: انتخابات مقدماتي با حضور صادق بنيادي معاون سياسي انتظامي فرماندار پرديس و اعضاي هيئت نظارت در اداره صنعت، معدن و تجارت پرديس برگزار شد.

مدير نظارت بر امور دارويي علوم پزشکي استان آذربايجان‌ غربي:

آذربايجان‌ غربي از نبود 30 قلم دارو رنج مي‌برد

اروميه – خبرنگار آفرينش

مدير نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم‌پزشکي استان آذربايجان‌ غربي گفت: استان آذربايجان‌ غربي از کمبود 30 قلم دارو رنج مي‌برد. لعيا صديق‌راد در نشست مطبوعاتي خود با خبرنگاران اظهار داشت: به معناي کلي آذربايجان‌غربي از لحاظ دارو هيچ کمبودي نداشته اما به لحاظ جزئي، کل کشور از نبود 30 قلم دارو رنج مي‌برد.

وي با بيان اينکه کمبود دارو به دليل مصرف، انبارداري و نگهداري بي‌رويه است گفت: همين مسائل سبب کمبود دارو در استان و حتي کشور شده و اين نيز نيازمند فرهنگ‌سازي در بين مردم و فرهنگ تجويز درست دارو در بين پزشکان است.

صديق‌راد افزود: در سال 93 به طور متوسط از هر داروخانه 4 بار بازديد شده و داروخانه‌هاي مشکل‌دار به کميته انضباطي و واحد رسيدگي ارجاع شده‌اند.وي با اشاره به اينکه آذربايجان‌غربي داراي 320 داروخانه است بيان کرد: از اين تعداد 125 داروخانه به صورت فعال مشغول ارائه خدمات هستند.

در شركت توربين جنوب برگزار شد؛

نشست مشترك روساي بهبود روابط کار مناطق نفت خيز جنوب

اهواز – خبرنگار آفرينش

نشست مشترك روساي بهبود روابط كار و امور اجتماعي شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب و شركت هاي تابع، به ميزباني شركت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب برگزار شد.اين نشست ها هر سه ماه يك بار با هدف دستيابي به راهكارهاي مناسب جهت بررسي مسائل رفاهي و درماني كاركنان با حضور نماينده شركت ملي نفت ايران در يكي از شركت هاي تابع مناطق نفت خيز جنوب برگزار مي‌شود.

در آخرين نشست كه به ميزباني شركت توربين برگزار شد ضمن بررسي دستور كار جلسه، از خدمات ملك محمد للري رئيس مطالعات راهبردي طرحهاي اداري و دبير شوراي مديران منابع انساني شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب كه به افتخار بازنشستگي نائل آمده است قدرداني شد.همچنين از زحمات و تلاش هاي عبدالرحمن نساج رئيس سابق بهبود روابط كار شركت بهره برداري نفت وگازكارون، داوري رئيس سابق بهبود روابط كار شركت ملي حفاري، زرگر رئيس سابق بهبود روابط كار پيراحفاري و زماني پور رئيس سابق بهبود روابط كار شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران به پاس خدمات آنها در دوره مسئوليت تقدير شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته