جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114


تلويزيون در انتظار «در حاشيه2»


«دي کاپريو» و فاش كردن يك رسوايي

جاني دپ:
هرگز نخواسته‌ام يکي از اسکارها را ببرم


بازگشت "فرزاد حسني"به تلويزيون


اكران "شاهزاده روم" از 13 آبان ماه


"شعيبي" و ساخت يك عاشقانه پليسي


استعفاي مديرعامل خانه هنرمندان


ميز خبــر


خبــر فرهنگي


هنرمندان


دنياي موسيقي


 تلويزيون در انتظار «در حاشيه2»  

 
سريال «در حاشيه2» روزهاي فيلمبرداري خود را مي گذراند.به گزارش آفرينش، در فاز اول سريال «در حاشيه» که براي پخش از شبکه سه ساخته مي‌شود، هومن صحرايي مامور مي‌شود يک مرکز درماني تعطيل‌شده را راه‌اندازي کند اما در اين مسير با سهراب کاشف، بهروز عشقي، کنگر زهتاب و سيروس تکراري که همگي سابقه کلاهبرداري دارند همراه مي شود و ... . داستان اين سريال با دستگيري اين افراد به اتمام مي‌رسد.فاز دوم سريال در يک اردوگاه مي‌گذرد. در اين اردوگاه افرادي که در فاز اول به تخلفات در حوزه پزشکي پرداخته بودند، دوران محکوميتشان را بين زندانيان سابقه‌دار مي‌گذرانند و در طول آن درگير ماجراهايي مي‌شوند و ... .

بازيگران اصلي اين سيامک انصاري، جواد رضويان، مهران غفوريان، نصرالله رادش، نيما فلاح، رامين ناصر نصير، علي اوجي هستند.


 «دي کاپريو» و فاش كردن يك رسوايي 

 لئوناردو دي کاپريو قصد دارد رسوايي اخير کمپاني فولکس واگن را در قالب يک فيلم روي پرده ببرد.به گزارش مهر به نقل از ورايتي، اين بازيگر و تهيه کننده قصد دارد در کمپاني «اپين وي» که متعلق به خودش است اين فيلم را توليد کند.

کمپاني پارامونت حقوق اين فيلم را از جک اوزينگ و کتابي که در اين باره نوشته و در دست انتشار دارد، خريده است.

کمپاني فولکس واگن اخيرا با نصب دستگاه‌هايي در اتومبيل هايش سعي کرد ميزان آلودگي هوا توسط اين اتومبيل‌ها در آمريکا را کمتر نشان دهد. انتشار اين خبر به رسوايي عظيمي منجر شد که موجب سقوط سهام اين کمپاني شد. اين کمپاني بايد 18 ميليارد دلار خسارت به آژانس حمايت از محيط زيست آمريکا پرداخت کند.

درباره کارگرداني اين فيلم و بازيگرانش هنوز چيزي اعلام نشده است.

دي کاپريو تاکنون فيلم‌هاي «گرگ وال استريت»، «دونده دونده» و «خارج از کوره» را توليد کرده و به زودي با بازي درخشانش در فيلم «بازگشته» ساخته آلخاندرو گونزالس راهي سينماها مي‌شود.


 جاني دپ:
 هرگز نخواسته‌ام يکي از اسکارها را ببرم 

 جاني دپ که امسال با فيلم «حجم سياه» راهي رقابت‌هاي اسکار شده، گفت: هرگز نمي‌خواهم يکي از آن تنديس‌هاي اسکار را ببرم.به گزارش ايسنا، جاني دپ هنرپيشه معروف مجموعه فيلم‌هاي «دزدان دريايي کارائيب» در آخرين اظهارات خود گفته است: تجليل از افرادي که سخت کار مي‌کنند، خيلي عالي است. يا خوب است ‌که اعطاي جايزه توجهات را به سمت يک فيلم بيشتر کند و باعث افزايش جذب مخاطبان شود، اما من هرگز نخواسته‌ام يکي از آن چيزها (تنديس اسکار) را ببرم.

او در جديدترين کارش که «حجم سياه» نام دارد، در کنار بازيگراني چون «بنديکت کامبرباچ» نقش يک گانگستر را ايفا کرده است.

اين بازيگر که براي اکران اين فيلم در جشنواره فيلم لندن حضور داشت، گفت: من دوست ندارم به خاطر اسکار بردن روي سن بروم و حرف بزنم. آن‌ها تا حالا دو سه تا از اين چيزها، مثل نامزدي به من داده‌اند. نامزد براي اسکار زياد است.

اين بازيگر 52 ساله تاکنون براي بازي در «در جست‌وجوي ناکجاآباد» (2004)، «سوييني تاد» (2007) و ايفاي نقش «جک گنجشکه» در اولين فيلم مجموعه «دزدان دريايي کارائيب» نامزد دريافت جايزه اسکار شده است.

به گزارش هافينگتون پست، ستاره «ادوارد دست‌قيچي» عقيده خود را درباره جوايز سينمايي اين‌گونه بيان مي‌کند: ايده جايزه بردن به معناي اين است که تو با يک نفر ديگر در رقابت هستي و من با هيچ کس رقابت نمي‌کنم. من فقط مي‌چسبم به کار خودم و آنچه مي‌خواهم را انجام مي‌دهم. بعضي‌ها اين را نمي‌پسندند، اما ايرادي ندارد.


 بازگشت "فرزاد حسني"به تلويزيون  

 مهر:برنامه «اكسير» با اجراي فرزاد حسني از آبان ماه روي آنتن شبكه سه مي رود.ناصر کريمان مدير گروه اجتماعي شبكه سه سيما گفت: برنامه «اكسير» به تهيه كنندگي مصطفي شريفي با اجراي فرزاد حسني آبان 94 روي آنتن اين شبكه مي رود.

كريمان افزود:«اكسير» برنامه‌اي گفتگومحور با مضمون سلامت است كه مي تواند اتفاقات جديدي را در اين حوزه رقم بزند. وي گفت:اين برنامه تركيبي در 52 قسمت 55 دقيقه اي به آموزش و اطلاع رساني با هدف اصلاح سبك زندگي در راستاي ارتقاي سلامتي، خود مراقبتي و رقابت شركت كنندگان با حضور پزشكان متبحر مي پردازد.


 اكران "شاهزاده روم" از 13 آبان ماه 

 فارس:«شاهزاده روم» همزمان با روز دانش آموز اکران مي‌شود.

سخنگوي شوراي صنفي نمايش گفت: فيلم سينمايي انيميشن «شاهزاده روم» از 13 آبان ماه همزمان با روز دانش آموز در گروه آزاد اکران خواهد شد. فيلم سينمايي انيميشن «شاهزاده روم» به کارگرداني هادي محمديان و تهيه کنندگي حامد جعفري ساخته شده است و «شاهزاده روم» قصه عاشقي و دلدادگي بانويي پاکدامن و مسيحي از سلاله يشوعا از حواريون حضرت مسيح(ع) است که با مردي از نوادگان پيامبر اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج مي‌کند و ثمره اين ازدواج فرزندي نيک سرشت است که در آينده‌اي نزديک، جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد.


 "شعيبي" و ساخت يك عاشقانه پليسي  

 آفرينش:بهروز شعيبي پيش توليد فيلم «سيانور» را آغاز مي کند.

فيلم جديد اين کارگردان يک عاشقانه پليسي است که در دهه 50 مي گذرد. محور اصلي قصه «سيانور» زندگي عاشقانه يک زوج است که در آن دوره زماني به تصوير کشيده مي شود.

فيلمنامه اين فيلم توسط مسعود احمديان به نگارش درآمده و چندين ماه بازنويسي آن توسط نويسنده به طول انجاميده است.

فيلمبرداري اين فيلم در تهران و چندين شهرستان انجام مي شود.

بازيگران اين فيلم هنوز مشخص نشده اند.


 استعفاي مديرعامل خانه هنرمندان  

 آفرينش:«مجيد سرسنگي» مديرعامل خانه هنرمندان ايران از سمت خود استعفا داد.نشست شوراي عالي خانه هنرمندان ايران يک شنبه 19 مهرماه در محل اين خانه برگزار شد.

در اين نشست که با حضور رئيس و اعضاي شوراي عالي خانه هنرمندان ايران برگزار شد، با درخواست استعفاي مجيد سرسنگي که براي دومين بار به اين شورا ارائه شده بود، موافقت شد. در اين نشست هم چنين مقرر شد تا انتخاب گزينه جديد براي سمت مديرعامل، دکتر «محمد سرير» رييس شوراي عالي خانه هنرمندان ايران، نيابتا سرپرستي امور و انجام وظايف مديرعامل را بپذيرد.


 ميز خبــر 

 13 اثر از هشت كشور آسيايي در جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران

13 اثر از هشت كشور آسيايي در بخش مسابقه كشورهاي آسيايي سي و دومين جشنواره بين‌المللي فيلم كوتاه تهران رقابت مي‌كنند. به گزارش آفرينش، هنرمندان كشورهاي تايوان، هندوستان، ژاپن، كره و سنگاپور هركدام با دو اثر و كشورهاي چين، تركيه و ايران هركدام با يك اثر به اين بخش از جشنواره راه يافتند.

بر اساس اين گزارش فيلم‌هاي «دخترك خرچنگي» به كارگرداني جوزف (چن چيه) اچ اس يو و «جزيره» ساخته سي.جِي شي از تايوان، «هديه خداحافظي» به كارگرداني گائوري وارودي و «هويت» ساخته سوبهاموي شترجي از هندوستان، «شهر الكترونيكي» به كارگرداني توني مولن و «خانه» ساخته يوسژ آنجي نواِن از ژاپن، «دام عسل» به كارگرداني مو شا و «سيسيفوس هنگام كار» ساخته سئونگمو سانگ از كشور كره جنوبي، «اسب بازنده» به كارگرداني ماكسيم داشكين و «هير» ساخته هاني سينگ از سنگاپور، «پيش از آن كه ماه كامل شود» به كارگرداني لو دانلي اِون از چين، «يك روز طولاني» ساخته جِنك اِرتورك از تركيه و «آغي» به كارگرداني يوسف كارگر از ايران به اين بخش از جشنواره راه پيدا كرده‌اند.

نمايش فيلم "آلفرد هيچكاك" در فرهنگسراي ملل

فيلم "پرندگان "ساخته الفرد هيچکاک محصول سال 1963 در فرهنگسراي ملل اکران مي شود.

به گزارش آفرينش ،پرندگان که توسط کارگردان آلفرد هيچکاک محصول 1963ساخته است ملاني دانيلزتيپي هدرن دختري ماجراجو و ثروتمند است که با وکيل جواني به نام ميچ برنر، مقيم بودگا بي آشنا مي‌شود. سپس به بهانه اينکه دو مرغ عشق براي جشن تولد خواهر کوچکش هديه ببرد رهسپار بودگا بي مي‌شود. در آنجا ملاني مورد حمله يک پرنده قرار مي‌گيرد و صدمه ديده مجبور مي‌شود شب را در خانه سوزان پلشت)، آموزگاري محلي که دلباخته ميچ است سر کند. از روز بعد حمله پرندگان به شهر جدي مي‌شود. علاقمندان جهت شرکت در سلسله نشست "سينماي ملل "مي توانند امروز 22 مهرماه ساعت 16 به نشاني ، بزرگراه صدر ، بلوار قيطريه ، بوستان قيطريه فرهنگسراي ملل مراجعه نمايند.


 خبــر فرهنگي 

 برپايي نمايشگاه گرافيكي درايام محرم

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت:نمايشگاه گرافيکي و محتوايي شامل 22 تابلوي محتوايي با عنوان سبک زندگي حسيني در ايام محرم در 1700 امامزاده برپا مي شود. به گزارش آفرينش،حجت الاسلام و المسلمين احمد شرفخاني ، معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه در نشست خبري تشريح برنامه هاي طرح ملي سوگواره بصيرت عاشورايي با اشاره به اينکه سازمان اوقاف وظيفه اجراي نيات واقفان خيرانديش را برعهده دارد ، اظهارداشت :يکي از نيات مهم موقوفات کشور ، نيات مرتبط با عزاداري امام حسين(ع) است. وي در ادامه گفت: از محل درآمد موقوفات مرتبط با عزاداري امام حسين (ع)‌، 33 ميليارد تومان براي روضه خواني، تعزيه‌داري و اطعام عزادارن هزينه مي‌شود. حجت`الاسلام و المسلمين احمد شرفخاني، گفت: يکي از نيات مهم موقوفات کشور‌، نيات مرتبط با عزاداري امام حسين (ع) است.

وي با اشاره به اينکه بيش از 175 هزار موقوفه در کشور شناسايي شده است‌، افزود: نيات اين موقوفات به نيات مذهبي‌، اجتماعي‌، خيريه‌، مباحث فرهنگي و قرآني تقسيم‌بندي شده است. وي در ادامه افزود: از ميان 50 هزار موقوفه مرتبط با عزاداري امام حسين (ع)، 33 هزار موقوفه داراي نيت تعزيه‌داري امام حسين (ع) هستند‌ و همچنين در بحث نيات مرتبط با اطعام نيز 86 هزار نوع نيت شناسايي شده است که هرکدام داراي قيدهاي زمان و مکان متفاوتي است.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه اضافه کرد‌: امسال طرح ملي «سوگواره بصيرت عاشورايي» در دهه اول ماه محرم در 2780 بقعه متبرکه و امامزاده برگزار مي‌شود. نخستين برنامه سوگواره بصيرت عاشورايي‌، تجمع عظيم «لبيک يا حسين (ع)» در روز اول ماه محرم است که اين اجتماع عظيم پيش از نماز مغرب و عشاء در 606 امامزاده کشور برگزار مي‌شود. معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت‌: در روز دوم ماه محرم که با روز جمعه 24 مهرماه همزمان شده است‌، همايش شيرخوارگان حسيني در 381 امامزاده با حضور بانوان و نوزادان شيرخوار برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در روز سوم شهادت امام حسين (ع) محافل انس با قرآن کريم با حضور اساتيد و قاريان برجسته قرآن کريم در امامزادگان برگزار مي شود ، افزود : اين محافل انس با قرآن کريم با هدف اهداي ثواب قرائت ها به امام حسين(ع) و شهداي کربلا برگزار مي شود.

معاون فرهنگي و اجتماعي سازمان اوقاف و امور خيريه اضافه کرد : امسال در 1400 امامزاده کشور نيز نمايشگاه عرضه محصولات فرهنگي اعم از کتاب ، نرم افزار و ... برپا مي شود.


 هنرمندان 

 رضا عطاران؛

كمدين چهارفصل سينماي ايران

مريم اخوان صالح

در ستاره بودن رضا عطاران شكي نيست. اما اين كه چطور اين همه سال پر رونق مانده واقعا جاي پرسش دارد.

حضورش مي تواند حتي فيلم بسيار تلخي مثل "كلاشينكف" را هم پرفروش كند و البته به نوعي زهر فيلم را بگيرد تا دردسر ساز نشود.

در سال 93 "ردكارپت" را هم با كارگرداني خودش روي پرده داشت كه همان قدر كه انتظار مي رفت فيلم خوبي از آب درامد و فروش خيلي خوبي هم كرد.

فيلمي كه از سر و رويش هم پيدا بود خرج خيلي زيادي روي دست سازندگانش نگذاشته، صرفا با اتكا به تك ستاره اش و بداهه پردازي هاي او گيشه را به تسخير خود درآود. البته اضافه كنيم كه فروش فيلم "طبقه حساس" با بازي رضا عطاران هم دور از انتظار نبود.

در وضعيت فعلي سينماي ايران، عطاران آن كيمياگري است كه دست به هر فيلمي بزند طلا مي شود.

به همين دليل است كه كه تهيه كننده ها براي راضي كردنش سر و دست مي شكنند.

عطاران كه دو سال پيش هم بازي در نقش خيلي جدي در فيلمي تلخ مثل "دهليز" را تجربه كرده و سربلند بيرون آمده بود، در مصاحبه هايش تاكيد داشت كه ترجيح مي دهد بيش تر در نقش هاي كمدي بازي كند.

و البته حق هم دارد.


 دنياي موسيقي 

 بازيگراني که خواننده شدند؛

"رضا رويگري" غوغا به پا كرد

قسمت ششم و پاياني

رضا رويگري

رضا رويگري راشايد بتوان از اولين بازيگراني دانست که به خوانندگي پرداخته اند. او بازيگر تئاتري بوده که به اجراي نمايش مي پرداخته است و در اثر يک اتفاق وارد عرصه موسيقي و خوانندگي نيز شد. ماجرايي که در آن فريدون خشنود به دنبال پيدا کردن صداي بمي با او برخورد مي کند و براي اجراي سرود «ايران، ايران» از او استفاده مي کند.

اين بازيگر در سال 1357 با سرود «ايران ايران» قدم در عرصه موسيقي گذاشت و بعد از آن هم به بازيگري معطوف شد تا اينکه باز هم فعاليت در موسيقي را از سر گرفت و سه آلبوم روانه بازار کرد. آلبوم‌هاي «غوغا» و «از عشق گفتن» و اين اواخر هم «کازابلانکا» آلبوم هاي اين خواننده هستند که همگي نيز با استقبال مردم مواجه شده اند.

حميد گودرزي

او نيز از اولين بازيگراني بود که در مجموعه اي که در آن نقش بازي مي کرد، تيتراژ را هم خواند. مجموع داني و من که از برنامه هاي کودک و نجوان بود و صداي گودرزي در آن بسيار مورد اقبال قرار گرفت. او در گروه «هفت» هم مي‌‌خوانده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته