جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5114

بازي باخت - باخت فدراسيون و کواچ
واليبال نظم کي‌روش را مي‌خواهد


سرمربي اتلتيکو مادريد جايگزين احتمالي مورينيو

سوت‌هايي که لرزان به صدا درمي‌آيد؛
کميته داوران لاي منگنه منتقدان


خبــر


گوناگون از ورزش


 بازي باخت - باخت فدراسيون و کواچ
 واليبال نظم کي‌روش را مي‌خواهد 

 
فدراسيون واليبال تحت شرايطي خاص قصد دارد دستياران اسلوبودان کواچ را تغيير دهد و اين در حالي است که بازيکنان تيم ملي کواچ را قبول ندارند. به نظر مي‌رسد بازي که در پيش گرفته شده دو سر بازنده است.به گزارش مهر، بعد از نخستين نشست کارگروه تخصصي بررسي عملکرد تيم ملي واليبال، محمدرضا داورزني به طور ضمني اشاره به تقويت کادر فني تيم کشورمان کرد. استنباط ناصر شهنازي مربي پيشين تيم ملي واليبال و يکي از کارشناسان حاضر در نشست ياد شده هم اين بوده که فدراسيون واليبال در شرايط کنوني قصد حفظ کواچ را دارد و در کنار آن دستياران وي را تغيير خواهد داد.

اين اظهارات در حالي مطرح شده که کواچ بارها به دفاع از کادر مربيگري خود پرداخت و در بازگشت به کشورش نيز مدعي شد فدراسيون واليبال ايران بايد با اين موضوع کنار بيايد که وي دستياران خوبي را انتخاب کرده است. سرمربي صربستاني تيم ملي ايران به صراحت اين موضوع را مشکل فدراسيون ايران دانست و بر موضع خود ايستاد.

اکنون به نظر مي‌رسد که شرايط تغيير کرده است. فدراسيون کواچ را تحت فشار قرار داده و اين مربي هم براي حفظ جايگاه خود به مسئولان فدراسيون کشورمان چراغ سبز نشان داده است. خبرهايي به گوش مي‌رسد که تيم مربيگري داخلي در کنار کواچ قرار خواهند گرفت و اين در حالي است که بوبان مدعي بود اجازه دخالت در کار خود را به ديگران نخواهد داد.

اسلوبودان کواچ در ليگ جهاني 2014 نتايج خوبي را با ايران گرفت و تيم کشورمان را به رده چهارم مسابقات ياد شده رساند. در آن مقطع خيلي‌ها مدعي بودند وي از دستپخت خوليو ولاسکو استفاده کرد و تيم ملي با هر مربي ديگري هم بود نتايج درخشاني کسب مي‌کرد اما کواچ به شدت از اين نظريه گلايه مند بود و نسبت به محبوبيت ولاسکو واکنش منفي نشان داد.

يک سال گذشت و اين بار تيم ملي با تفکرات کامل کواچ به استقبال ليگ جهاني 2015 رفت. تيم ايران ديگر پديده نبود و به عنوان تيمي شناخته شده مورد آناليز حريفان قرار گرفت و در اين شرايط واکنش کواچ و دستيارانش نتيجه بخش نبود و تيم ملي علاقه مندان خود را نتوانست راضي نگه دارد.

تورنمنت واگنر به فاصله چند هفته بعد فرصت ديگري براي کواچ بود و اين بار نيز تيم ملي سه باخت متوالي برابر لهستان، فرانسه و ژاپن متحمل شد تا اين کادر فني از آزمون ديگري نمره قبولي نگيرد و بالاخره جام جهاني ژاپن و برگزاري يازده بازي متوالي کاملا همه را نا اميد کرد.

تيم ملي هم نتيجه نگرفت و هم خوب بازي نکرد. مشکلات فني و روحي کاملا نمايان شدند و فاصله بين کواچ و شاگردانش بيشتر از قبل شده بود. واضح بود بازيکنان ديگر دستورات فني او را بر نمي‌تابند و به نوعي از نظر فني اين مربي را قبول ندارند.

اکنون فرصتي براي تصميم‌گيري فدراسيون است. اما يک مشکل اساسي وجود دارد. مربيان بزرگ دنيا با تيم‌هاي باشگاهي و ملي قرارداد دارند و پايان فصل باشگاهي 2016 - 2015 نيز به نوعي همزمان با ديدارهاي انتخابي المپيک در ژاپن خواهد بود و دست مسئولان فدراسيون را کاملا بسته است. انتخاب يک مربي جديد (حتي با پرداخت دستمزدي نجومي) نيز ريسک بزرگي است چرا که مربي جديد وقت چنداني براي شناخت بازيکنان و تغييرات ذهني و تاکتيکي نخواهد داشت.

فدراسيون واليبال با اين اوضاع و احوال به دنبال حفظ کواچ به همراه تغييرات کادر فني است. از قرار معلوم حضور مربيان داخلي در کنار کواچ مي‌تواند مشکلات را برطرف کند اما نکته قابل تعمق رابطه بين کواچ و بازيکنان است. بازيکناني که شهرت‌شان در داخل کشور به مراتب از کيفيت کارشان پيشي گرفته است و بادکنک غرور آنها سرانجام در جام جهاني ترکيد.

اگرچه مسئولان فدراسيون و اطرافيان تيم ملي مدعي هستند بازيکنان هر آنچه در توان داشتند ارايه کردند و در جام جهاني کم نگذاشتند ولي خود کواچ بعد از جام واگنر اعتراف کرد شاگردانش به حرف‌هاي وي توجهي ندارند و کار خود را در زمين انجام مي‌دهند و جالب‌تر اينکه بعد از جام جهاني نيز ملي پوشان واليبال مستقيم و غير مستقيم کيفيت کار کواچ را زير سوال بردند و تاکيد کردند تيم ملي نياز به شوک دارد.واليبال ايران در شرايطي قرار گرفته که فدراسيون خواسته يا ناخواسته بازي باخت - باخت را با کواچ پيشه کرده است.

تيم ملي بدون شک يک مربي مقتدر مي‌خواهد. ولاسکو نمونه بارز اين گروه از مربيان است. مربي که بازيکنان او را ديکتاتور مي‌دانستند اما آنقدر بزرگ بود که هيچ بازيکني جرات جبهه گيري يا کم کاري را به خود نمي داد. درست مثل شرايطي که کي‌روش با ديسيپلين خود در تيم ملي فوتبال انجام داده است.

کاري به کيفيت فني کي‌روش در تيم ملي فوتبال نداريم اما ديسيپلين وي در تيم کشورمان قابل ستايش است. کي‌روش آنقدر نام و آوازه داشته که اکنون هر بازيکني به تيم ملي دعوت مي‌شود با جان و دل تلاش مي‌کند و واليبال نياز به چنين مربي دارد. مربي که نه بازيکنان، نه اطرافيان و نه مسئولان فدراسيون جرات دخالت در کار وي را نداشته باشند. آيا کواچ چنين مربي است؟


 سرمربي اتلتيکو مادريد جايگزين احتمالي مورينيو 

 
مسئولان باشگاه چلسي به ديگو سيمئونه به عنوان جايگزين احتمالي ژوزه مورينيو سرمربي اين تيم فکر مي‌کنند.به گزارش مهر، شايعات حاکي از اين است که ديگو سيمئونه که اکنون سرمربي اتلتيکو مادريد است، گزينه چلسي براي جايگزيني با مورينيو است.در حالي که آبي پوشان چلسي از مورينيو با وجود شروع خيلي ضعيفش حمايت کرده‌اند، اما رومان آبراموويچ مالک باشگاه در رختکن تيم به مورينيو گفته که بايد توانايي‌اش را اثبات کند، در غير اين صورت دوران او در استمفورد بريج به پايان خواهد رسيد.

به گزارش ديلي ميرور، به دليل آينده نامشخص مورينيو، گفته شده چلسي به اين فکر مي‌کند که سيمئونه را به ليگ برتر بياورد.

به ادعاي اين روزنامه منابع پرتغالي در زادگاه مورينيو هم مي‌گويند اين مربي که تحت فشار است مي‌داند که چلسي دارد به جايگزين وي فکر مي‌کند.سيمئونه آرژانتيني است و براي موفقيت‌هايش در اتلتيکو مادريد بسيار محبوب است. احتمالا انتقال او از لاليگا به ليگ برتر مي‌تواند براي چلسي هزينه بالايي داشته باشد.

اين سرمربي به تازگي قراردادي پنج ساله به مبلغ 22.5 ميليون پوند براي هدايت اتلتيکو امضا کرد. برمبناي اين قرارداد اگر تيمي بخواهد اين سرمربي را بخرد بايد به ازاي هر فصل باقيمانده يک رقم 15 ميليون پوندي به تيم پرداخت کند. مورينيو هم يک قرارداد 30 ميليون پوندي چهار ساله را تابستان با چلسي امضا کرد.


 سوت‌هايي که لرزان به صدا درمي‌آيد؛
 کميته داوران لاي منگنه منتقدان 

 با نزديک شدن به دربي تب انتخاب داور خارجي با اشتباهات داوران بالا گرفته و اين کار را براي عنايتي که داور آماده ندارد و نمي خواهد زحمات همه سال هاي گذشته در ساخت داور ايراني را هدر بدهد، سخت کرده است.

در حالي که بحران داوري همچنان ادامه دارد و اعتراض‌ها در پي اشتباهات مکرر داوران در ديدارهاي ليگ برتر به اوج خودش رسيده از هم اکنون صداي جنجال و دعواهاي انتخاب داور داخلي يا خارجي براي دربي بزرگ پايتخت شنيده مي‌شود.

در واقع عمل و عکس العمل هر دو باشگاه به گونه‌اي است که کار براي عنايت هر روز سخت‌تر مي‌شود، از سوي ديگر با ورود برخي نمايندگان مجلس به اين پروسه انتخاب سخت و سخت تر هم شده و به اين ترتيب بايد تاکيد کرد که اصرار عنايت براي انتخاب داور ايراني براي دربي به زودي دعواهاي بزرگتري را به راه خواهد انداخت.

نکته مهم اين است که داور بزرگي براي سوت زدن دربي ديگر وجود ندارد يا اگر هست آنقدر تحت فشارهاي مختلف طي ماه هاي اخير چه در فضاي مجازي و چه در کوچه و خيابان قرار گرفته که شايد خود داوران ايراني هم تمايلي براي سوت زدن دربي پايتخت نداشته باشند.

مظفري‌زاده و مرادي که کنار رفته‌اند، فغاني هنوز هم تحت تاثير بازي تراکتور سازي و نفت دلخور است و ناراحت، او قرباني اشتباهات آندو و توني و لک و مدافعان تراکتور سازي شد.

جهانبازي و تقريبا همه داوران درجه اول هم طي ماه هاي اخير قرباني اين و آن شده‌اند و بايد تاکيد کرد که عنايت داوري ندارد که پيش از دربي مطمئن باشد از نظر روحي و رواني و اعتماد مردمي شرايط خوبي دارد.

حتي محسن ترکي هم آنقدر در تبريز تحت فشار قرار گرفت که به کفاشيان و خود عنايت حمله کرد.

در واقع دست عنايت بسته است، او مي‌خواهد که اعتماد را دوباره به سکوها و بين باشگاه‌ها و البته ميان داورانش بازگرداند اما واقعيت اين‌‌ است که به نظر ميرسد، انتخاب يک داور خارجي براي عنايت هم راحت تر از ديگران است.

با اين شرايط البته عنايت روزهاي سختي را پيش رو دارد چون رو کردن به داور خارجي هم اگر چه آسان است و پاک کردن صورت مسئله، اما واقعيت اين است که کل زحمات همه سالهاي قبل در ساخت داور را هم زير سوال ميبره و همه آن تلاشها را بيثمر خواهد کرد.


 خبــر 

 تا پايان بازي‌هاي آسيايي جاکارتا؛

يک ايتاليايي سرمربي تيم ملي دوچرخه‌سواري ايران شد

وينچنزو چچي تا بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتا هدايت تيم ملي دوچرخه‌سواري ايران در بخش سرعت را بر عهده گرفت. وينچنزو چچي مربي 49 ساله ايتاليايي قرارداد 3 ساله‌اي تا بازي‌هاي آسيايي 2018 جاکارتااندونزي با تيم دوچرخه‌سواري سرعت ايران امضاء کرد. اين مربي سابقه مربيگري در تيم ملي ايتاليا از سال 2008 تا 2011 را دارد و در سال 2012 نيز در کشور ژاپن کار کرده است.

قرار شده است در صورت کسب مقام‌هاي موردنظر فدراسيون، نسبت به سطح رقابتها، پاداش‌هايي براي وي در نظر گرفته شود. همچنين تعيين تصميم جديد جبرئيلي مربي ايراني به عنوان دستيار او در تيم ملي فعاليت خواهد کرد.

وينچنزو چچي مقام چهارم قهرماني جهان در سال 1992 را بدست آورده است.

در آستانه ديدار فينال غرب آسيا،

خاکپور: بازي سختي مقابل سوريه داريم

سرمربي تيم فوتبال اميد ايران گفت: سوريه تيم جنگنده و خوبي است که بازي فيزيکي را در دستور کار دارد و در فاز تهاجمي عملکرد قابل قبولي در بازي‌هاي قبل داشت.

محمد خاکپور در خصوص شرايط تيم اميد در آستانه بازي با سوريه گفت: خوشبختانه تيم ما شرايط خوبي دارد و سه بازي گذشته، تجربيات ارزشمندي براي ما در پي داشت. بازي فينال هم شرايط خاص خودش را دارد.

سرمربي تيم ملي اميد افزود: ما در بازي نيمه نهايي به چند بازيکن خودمان استراحت داديم تا ريکاوري لازم را براي فينال داشته باشند. ضمن اينکه خوشبختانه همه بازيکنان ما در سلامت کامل هستند و براي بازي فردا مصدومي نداريم.

خاکپور ادامه داد: تيم ايران در فينال دوره‌هاي گذشته که با سوريه روبرو شده پيروز بوده و ما هم نهايت تلاش‌مان را خواهيم کرد تا فرداشب برنده از زمين خارج شويم. خاکپور در خصوص طرح و برنامه تيم اميد گفت: مهم‌ترين هدف و برنامه ما اين است که با تمرکز بالا و منظم بازي کنيم. قطعا اگر اين هدف ما در زمين براورده شود، بازي خوبي از تيم اميد خواهيم ديد. سرمربي تيم اميد ادامه داد:سوريه تيم جنگنده و خوبي است که بازي فيزيکي را در دستور کار دارند و در فاز تهاجمي عملکرد قابل قبولي در بازي‌هاي قبل داشته‌اند. بدون شک بازي سختي پيش رو داريم که تجربه ارزشمندي براي تيم ما خواهد بود.

سرمربي تيم اميد در خصوص ساعت برگزاري مسابقه و شرايط اب و هوايي دوحه گفت: قطعا اولين حريف ما گرما و به خصوص رطوبت بالاست که در ساعت برگزاري بازي به اوج مي‌رسد. واقعا بازي کردن در چنين شرايطي سخت است. بخصوص اينکه طبق قوانين اعلام شده در صورت تساوي، بازي به وقت‌هاي اضافي خواهد رفت. با اين وجود ما سعي مي کنيم که اين مساله را هم مديريت کنيم تا مشکلي پيش نيايد و بتوانيم با تمام توان بازي کنيم.

سرمربي تيم ملي بسکتبال:

از کار کردن با بازيکنان ايران لذت مي‌برم

سايت فدراسيون جهاني بسکتبال در گزارشي در مورد تيم ملي ايران و سرمربي آلماني آن نوشت: تيم ملي بسکتبال ايران و بازيکنان اين تيم همچنان از کسب عنوان سومي مسابقات قهرماني آسيا ناراحت و نااميد هستند. براي تيمي مثل ايران که در 4 دوره گذشته مسابقات قهرماني آسيا 3 بار قهرمان شده و بازيکنان با تجربه و توانمندي در اختيار دارد تنها عنوان قهرماني مي‌توانست بازيکنان و کادر فني را راضي کند.

درک بائرمن که قراردادش با فدراسيون بسکتبال ايران تمام شده، معتقد است که تيم ايران همچنان شانس صعود به المپيک 2016 ريو را دارد. او گفت: ما در آسيا سوم شديم ولي من مطمئن هستم اين تيم پتانسيل کسب سهميه المپيک را دارد. 3 تورنمنت در سال آينده برگزار مي‌شود و در هر تونمنت 6 تيم حضور دارند که تيم قهرمان به المپيک مي‌رسد، از اين رو نبايد نااميد باشيم. در تيم ايران بازيکناني مثل صمد نيکخواه‌بهرامي که در تيم ستاره‌هاي مسابقات قهرماني آسيا هم انتخاب شد، سابقه قهرماني قاره و حضور در المپيک را دارد. او در بازي رده‌بندي که به پيروزي 68 بر 63 ايران مقابل ژاپن انجاميد به تنهايي 35 امتياز کسب کرد. سرمربي آلماني تيم ملي ايران گفت: حامد آفاق را در بازي با کره جنوبي به خاطر مصدوميت از دست داديم. جواد داوري هم مقابل چين دچار آسيب‌ديدگي شد. از دست دادن اين 2 بازيکن کليدي،‌ مشکل اصلي ما بود ولي ما تمام تلاش خودمان را به کار گرفتيم و من از عملکرد بازيکنانم رضايت کامل دارم.

بائرمن اعتقاد دارد که خود و شاگردانش براي ارائه بازي‌هاي بهتر نياز به زمان دارند. همچنين بازيکنان تيم ملي ايران به خاطر بازي‌هاي که ارائه کردند بايد به خودشان افتخار کنند.

اين مربي در مورد ادامه همکاري با فدراسيون بسکتبال ايران گفت: قرارداد من با ايران تمام شده اما خيلي دوست دارم کارم را ادامه دهم چون من بازيکنان خوبي در اختيار دارم که از کار کردن با آنها لذت مي‌برم. ادامه کار به عنوان سرمربي تيم ملي ايران براي من باعث افتخار است.

ترديد نوري براي بازگشت به پرسپوليس

هيچ چيز قطعي نيست

پس از اين که مديران و مربي پرسپوليس به حضور نوري چراغ سبز نشان دادند؛ اين بازيکن با ترديد به اين مساله نگاه مي‌کند. خبرآنلاين نوشت که پرسپوليسي‌ها به بازگشت محمد نوري اميد دارند و مي‌خواند با حضور خلا يک فرمانده در ميانه ميدان را پر کنند.بعد از آن که برانکو از حضور او اعلام خوشحالي کرد و گفت دوست دارد نوري را در تيمش داشته باشد، اين بازيکن به روزنامه پيروزي گفته که فعلا نمي‌تواند از بازگشت قطعي حرف بزند. البته او گفته از استقبال برانکو و باشگاه خوشحال است. بايد ديد آيا کاپيتان سابق قيد لژيونر بودن و بازي راحت در قطر را مي‌زند يا تا آخر فصل در تيمش مي‌ماند.


 گوناگون از ورزش 

 هدف پرسپوليس در بازار نقل و انتقالات

 بازيکنان سرباز

برانکو براي تقويت تيمش نگاه ويژه اي به بازيکنان سرباز دارد. به جز بختيار رحماني که شايعاتي درباره مذاکره پرسپوليس با اين بازيکن به گوش مي رسد، سرباز ديگري که خودش دنبال حضور در پرسپوليس است حسين ماهيني نام دارد. ماهيني که به خاطر سربازي از پرسپوليس جدا شد و به ملوان پيوست بعد از يک سال و چند ماه قصد دارد مثل احمد عبدا...زاده با گرفتن کسري خدمت به پرسپوليس برگردد.

به گزارش آي اسپورت، همچنين پرسپوليس براي پر کردن جاي خالي هادي نوروزي دنبال فريد کريمي بهزادي است که از صباي قم به خاطر خدمت سربازي راهي تراکتور شد و طي يک و نيم فصل اخير در اين تيم توپ زده اما به زودي خدمتش به پايان مي‌رسد. گفته مي‌شود صباي قم به عنوان باشگاه اصلي کريمي بابت صدور رضايتنامه اين بازيکن 300 ميليون خواسته اما باشگاه پرسپوليس حاضر به پرداخت اين پول نيست و ظاهرا کشمکش‌ها در خصوص اين بال تکنيکي ادامه خواهد داشت.

دخئا: در بهترين شرايط دوران فوتبالم هستم

داويد دخئا دروازه بان تيم ملي اسپانيا که در ديدار اين تيم مقابل بوسني عملکردي استثنايي داشت و يکي از عوامل اصل برد 1-0 ماتادورها بود، بعد از بازي در مورد عملکرد خود گفت: «بايد اين روند را ادامه دهم و به حداکثر برسانم. درست است که کمي شانس داشتم اما خوب کار کردم و بايد به اين روند ادامه دهم. الان در بهترين شرايط دوران فوتبالم هستم. به نظرم از نظر تيمي هم خوب کار کرديم به خصوص که حريفمان هم يک تيم سرسخت بود که نياز به برد داشت.» اسپانيا پيش از اين، صعود خود به جام ملتها را قطعي کرده بود و با اين برد حالا با اقتدار بيشتر راهي يورو 2016 خواهد شد.

ويدال هم مصدوم شد

بدشانسي هاي گوارديولا ادامه دارد

گويا بايد بايرن مونيخ را بدشانس ترين تيم از نظر ابتلا به ويروس فيفا دانست. ويروس فيفا در واقع اصطلاحي است که در مورد بازيکناني که در بازيهاي ملي مصدوم مي شوند به کار برده مي شود.

بايرن مونيخ در همين يک هفته اي که در بازيهاي باشگاهي وقفه افتاده تا بازيهاي ملي انجام شود، تا کنون دو بازيکن کليدي خود يعني ماريو گوتسه و کينگزلي کومان فرانسوي را به دليل مصدوميت از دست داده است و حالا خبر مي رسد که آرتورو ويدال ستاره شيليايي اين تيم نيز به جمع مصدومان باواريايي اضافه شده است.

ويدال که پيش از اين به دليل مصدوميت بازي با ديناموزاگرب را حدود دو هفته پيش از دست داده بود در بازي هفته قبل بايرن مقابل دورتموند از روي نيمکت به زمين آمد و بازي کرد و بعد از آن باز هم زير نظر کادر پزشکي بايرن قرار گرفت تا زانوي آسيب ديده خود را ترميم کند. اما گويا او در بازي اخير تيم ملي شيلي مقابل برزيل دوباره آسيب ديده و ممکن است به همين دليل مدتي دور از ميدان باشد و بر تيره روزيهاي پپ گوارديولا و تيمش بيفزايد.

ناظم‌الشريعه به تيم ملي فوتسال بازگشت

سرمربي تيم ملي فوتسال قرار است از روز پنجشنبه در اردوي تيم ملي حاضر شود.

پس از اينکه محمد ناظم‌الشريعه از سمت سرمربيگري تيم ملي استعفا داد حالا قرار است سيد رضا افتخاري رئيس کميته فوتسال با علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال جلسه‌اي را برگزار کند تا مشکلات را به گوش او برساند. همچنين روز شنبه نيز محمد ناظم‌الشريعه در حضور کفاشيان و افتخاري صحبت‌هاي خود را مطرح مي‌کند تا مشکلات تيم ملي برطرف شود.

تيم ملي فوتسال از روز پنجشنبه هفته جاري اردوي آماده‌سازي خود را براي سفر به ايتاليا آغاز خواهد کرد. ناظم‌الشريعه هم اکنون در شيراز به سر مي‌برد و قرار است از روز پنجشنبه در اردوي تيم ملي حاضر شود تا پس از آن هم جلساتي را با رئيس کميته فوتسال و رئيس فدراسيون فوتبال برگزار کند تا مشکلات حل شود.

سرمربي تيم ملي در مورد حضورش در تمرينات تيم ملي گفت: من از روز پنجشنبه با کادر فني خودم در تمرينات حاضر مي‌شوم. افتخاري قول داده است که مشکلات برطرف شود و من هم روي آن حساب کرده‌ام و روز شنبه هم جلسه‌اي با کفاشيان خواهم داشت.

كرار در تمرينات استقلال حاضر مي‌شود

هافبک عراقي تيم فوتبال استقلال با حل شدن مشکل مسکنش به تمرينات اين تيم بازخواهد گشت. جاسم کرار ديروز در تمرين آبي‌پوشان حاضر شد و پس از اتمام تمرين صحبت‌هايي با پرويز مظلومي سرمربي استقلال انجام داد. مظلومي در تماسي با نظري‌جويباري، معاون باشگاه استقلال تاکيد کرد که مشکل مسکن کرار را برطرف کند و بدين ترتيب قرار است کرار به زودي در تمرينات استقلالي‌ها حاضر شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته