جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117

شهردار رباط کريم:
مشارکت مردمي در مديريت شهري، امري ضروري است

ترکاشوند در آيين افتتاح بازار روز وحدت مطرح کرد؛
ارائه خدمات به شهروندان، حمايت از حقوق شهروندي است


برگزاري نمايشگاه مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاک در استان ‏خوزستان


خبــر


در استان


 شهردار رباط کريم:
 مشارکت مردمي در مديريت شهري، امري ضروري است 

 رباط کريم - ذبيح ا.. اصغري

به گزارش خبرنگار ما شهردار رباط کريم در نشست اخير خود با فرهيختگان و معتمدين شهر با تاکيد بر نقش و جايگاه مشارکت مردمي در فرآيند تصميم سازي مديريت کلان شهري گفت : جامعه‌اي که روحيه مشارکت جويي و مشارکت پذيري آن از حد مطلوبي برخوردار باشد، بدون شک توفيق بيشتري در توسعه، تکامل و استفاده بهينه از منابع و امکانات خود را خواهد داشت. سکاندار مديريت شهري، جايگاه مشارکت بخشي مردم را مهم خواند و افزود: جايگاه مشارکت در قوانين برنامه ريزي شهري در ايران در چارچوب قوانين و مقررات متعددي انجام مي شود که بر همين اساس اعتقاد داريم که توفيقات حوزه مديريت شهري در گروارزيابي راهبردها و پيشنهادات خوب مردم فهيم مي باشد .

مختاري برگزاري نشستهاي مکرر با شهروندان و استفاده از ظرفيتها و پتانسيلهاي مردمي را از ديگر اهداف اين نهاد ياد کردوگفت :شهروند وظيفه شناسي که در موارد گوناگون به ارائه راهکار .و پيشنهاد مي پردازد براي ما و نمايندگان فهيم مردم در پارلمان محلي شوراي شهر از اهميت بالايي برخوردار است.

وي همچنين خاطرنشان ساخت : در حوزه مديريت شهري بنا داريم از کليه ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي منطقه با همراهي شهروندان عزيز درراه رسيدن به اهداف شهري بهره برداري کنيم. اين مسوول در ادامه همچنين خواستار ارائه راهکار و پيشنهاد درراستاي ارتقاي خدمات شهرمطلوب شد و اذعان داشت : شهرداري رباط کريم از پيشنهاداتي که موجب ارتقاء خدمات رساني مطلوب به شهر و شهروندان مي شود، استقبال مي کند و بر استمرار اين جلسات به منظور همدلي و مشارکت بيشتر شهروندان تاکيد دارد.

شهرداررباط کريم در ادامه همچنين از معتمدين محلي به عنوان يک سرمايه ارزشمند در اين حوزه ياد کرد و افزود: نقش معتمدين محلات در اعتلاي حقوق شهروندي بي بديل است و اين قشر ارزشمند به عنوان پل ارتباطي بين مردم و مسئولان در انعکاس عملکرد مديريت شهري به شهروندان از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشند.

اين مسئول گفت: اولويت شهرداري رضايتمندي خدمت رساني صادقانه و ايجاد حس آرامش با استفاده کامل از ظرفيت ها و امکانات در سطح منطقه براي شهروندان مي باشد که معتمدين در نقاط مختلف شهر مي توانند به عنوان پل ارتباطي با مديريت شهري در پيشبرد امور موثر باشند. وي در ادامه همچنين به بخشي از اقدامات اين شهرداري پرداخت و افزود : 70 پروژه عمراني در سطح شهر تعريف شده است و هم اکنون 22 پروژه در حال اجراست و تمامي تلاش خود را براي تخصيص عادلانه اعتبار در نقاط مختلف شهر معطوف ساختيم .

شهردار رباط کريم به فعاليتهايي که در حوزه شهري انجام مي شودپرداخت و اظهار داشت : يکي از مهمترين اقدامات شهرداري ساماندهي بلوار امام خميني(ره) خواهد بود که طرح مطالعاتي آن در حال انجام است و مي توان آنرا بعنوان يک پروژه شاخص و ماندگار در شهر معرفي کرد.

شهردار رباط کريم بيان داشت :خوشبختانه کليه اقدامات شهري در نقاط مختلف اين منطقه توسط مردم فهيم رصد و ارزيابي مي شود چرا که ما معتقديم که شهروندان بهترين ناظر بر عملکرد مسئولين شهري محسوب
مي شوند.

به گفته وي توجه به اهم فعاليتهاي شهري از سوي شهروندان خود توانسته انگيزه خدمت رساني را توسط خادمين مردم در نهاد شهري دو چندان سازد.

مختاري همچنين تصريح کرد : شعار "هر شهروند يک شهردار" بايد محقق گردد و همه بايد در شهر چشم بيناي ما براي تشخيص نواقص و کاستي ها باشند و با گزارش آن ما را در داشتن شهري بي نقص ياري نمايند.

شهردار رباط کريم در ادامه از تدوين برنامه 5 ساله توسعه راهبردي براي اين شهر خبر داد و گفت : شهرداري رباط کريم در راستاي تدوين برنامه 5 ساله توسعه راهبردي با تشکيل هيات عالي سرمايه گذاري و تهيه و تدوين بسته هاي سرمايه گذاري شهر وارد عمل شده که در آينده نزديک کمبودها در اين زمينه توسط جمعي از کارشناسان مشخص و راهکارهاي لازم ارائه خواهد شد.

مختاري در ادامه همچنين به طرح آموزش و ارتقاء فرهنگ شهروندي اشاره کرد و برخي از اقدامات صورت گرفته در اين راستا را تشريح کرد.

شهردار رباط کريم درادامه اين نشست صميمانه که با حضور جمعي از دانش آموختگان و معتمدين شهر تشکيل مي شد به ديگر مسائل شهري و راهکارهاي موجود براي بهبود امور شهر ، اشاره نمود و ديدگاه هاي خود را بيان کرد.

در اين نشست 2 ساعته همچنين حاضران و نخبگان شهري به ارائه نظرات و ايده هاي خود پرداختند و از تحولات جديد در شهر و توجه به نيازهاي عامه مردم در نقاط مختلف و رسيدگي به نيازهاي آنان تقدير و تشکر نمودند و خواستار تداوم اين روند شدند.

بر پايه همن گزارش پرداختن به توسعه پايدار شهر و توزيع عادلانه امکانات بخش ديگري از مباحث اين نشست بود و مي توان بخشي از مسائل مطرح شده را نبود پايانه مسافربري ، ساماندهي ايستگاه هاي تاکسي موجود ، ساماندهي چهارراه اصلي شهر ، نبود مراکز اقامتي ياد کرد.


 ترکاشوند در آيين افتتاح بازار روز وحدت مطرح کرد؛
 ارائه خدمات به شهروندان، حمايت از حقوق شهروندي است 

 کرج - خاکپور

شهردار کلانشهر کرج، ارائه خدمات به شهروندان را حمايت از حقوق شهروندي دانست و افزود: مجموعه مديريت شهري کرج اعم از شهرداري و شوراي اسلامي شهر کرج به رغم رکود در ساخت و سازها و کاهش درآمدها، فعاليت هاي عمراني را در نقاط مختلف شهر از جمله فرديس به خوبي پيش برده اند. به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي ترکاشوند در آيين افتتاح بازار روز " وحدت " در منطقه 10 شهرداري کرج، تصويب مصوبه احداث اين بازار روز را تدبيري هوشمندانه و مدبرانه خواند که از سوي شوراي اسلامي شهر کرج انجام گرفت. به گفته وي، برنامه ريزي در خصوص دريافت تسهيلات بانکي موجب شد، شهرداري کرج پروژه هاي عمراني را برغم شرايطي که امروز بر جامعه حاکم است، تعطيل نکند و برنامه‌هاي عمراني را با سرعت زياد پيش ببرد.

ترکاشوند افزود: مديريت شهري کرج براي رونق بخشيدن به صنعت ساختمان سازي مصوبه اي را در شوراي شهر کرج گذراند که براساس اين مصوبه هر گونه عوارض يا بدهي در صنعت ساختمان سازي چنانچه مالک متقاضي پرداخت نقدي باشد، ارائه 23 درصد را شامل مي شود.

ارائه تسهيلات تشويقي براي رونق صنعت ساختمان سازي

شهردار کرج ارائه تسهيلات تشويقي براي رونق صنعت ساختمان را يادآور شد و با مهم ارزيابي کردن اين مهم، افزود: تقسيط بدهيهاي شهروندان به شهرداري با استفاده از پرداخت تسهيلات بانکي 24 ماهه بدون سود از اقدامات تشويقي است.ترکاشوند با اشاره به کمبود مراکز درماني در فرديس گفت: به تازگي مجوز ساخت هتل و بيمارستان در فرديس توسط سرمايه گذار بخش خصوصي اخذ شده است که اجراي اين پروژه ها حاکي از اراده مديريت شهري براي رفع محروميت ها از چهره مناطق کم برخوردار است.ترکاشوند به احداث بازار روز وحدت نيز اشاره کرد و گفت: اين بازار بيست و دومين بازار روز کلانشهر کرج به شمار مي رود که طبق برنامه هاي صورت گرفته در سه ماه آينده سه بازار روز ديگر نيز در فرديس گشايش مي يابد.

احداث 19 هزار واحد مسکوني نوساز در شهرستان فرديس

امام جمعه شهرستان فرديس نيز در اين آيين گفت: در سال هاي اخير 19 هزار واحد مسکوني نوساز در اين شهرستان احداث شده است که در آينده نزديک بين 45 تا 60 هزارنفر در اين واحدها مستقر مي شوند.حجت الاسلام علي اکبر ايماني، خواستار تلاش بيش از پيش اعضاي شوراي اسلامي شهر کرج به منظور چاره انديشي براي ارتقاء فضاهاي عمومي در شهر فرديس
شد.

نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي نيز شهرستان فرديس را نيازمند توجه ويژه مسئولان دانست و افزود: اميدواريم شهرداران مناطق 10 و 3 کرج نسبت به انجام کارهاي خدماتي فرديس به ويژه منطقه 10 کرج توجه ويژه داشته باشند.وي گفت: اگراز نظر بودجه و اعتبارات شوراي شهر عزم و برنامه ريزي هوشمند و آينده نگري را مدنظر قرار ندهند با توجه به جمعيت فرديس در آينده با مشکل جدي مواجه خواهيم شد.علي قنبر زماني، فرماندار فرديس نيز گفت: اعضاي شوراي شهر کرج در برنامه ريزي هايشان مشکلات فرديس را به صورت ويژه رصد کنند، انتظار داريم شوراي اسلامي شهر کرج در بودجه ،لوايح و مصوبات شهرستان فرديس عدالت را رعايت کند.

دراين مراسم از مهندس زين العابديني مديرعامل سابق ميادين و ميوه و تره بار شهرداري کرج ،جعفري مديرعامل سازمان ميادين و ميوه وتره بار شهرداري کرج و ديگر مسئولان سازمان ميادين تجليل به عمل آمد.


 برگزاري نمايشگاه مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاک در استان ‏خوزستان 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

شرکت برق منطقه‌اي خوزستان در نخستين نمايشگاه مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاک استان حضوري فعال و چشمگير داشت.اين شرکت با برپايي غرفه‌اي در اين نمايشگاه، آخرين دستاوردهاي علمي و اجرايي درباره موضوعات مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاک را به نمايش گذاشت .

همچنين در غرفه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان که با همکاري مديريت بحران و پدافند غير عامل، روابط عمومي و دفتر مديريت انرژي معاونت برنامه ريزي و تحقيقات شرکت داير شد ، کارشناسان اين شرکت پاسخگوي سوالات بازديدکنندگان تا پايان نمايشگاه بودند.گفتني است نمايشگاه مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاک از 19 تا 22 مهرماه در محل شرکت نمايشگاه هاي بين المللي استان خوزستان واقع درمنطقه کيانپارس اهواز براي بازديد علاقمندان برپا شد .

يادآور مي‌شود از جمله اهداف اين نمايشگاه مي توان به بسترسازي مناسب جهت مشارکت مردم در حفاظت از محيط زيست و مقابله با بحرانهاي استان، معرفي قابليت ها، دستاوردها و فعاليتهاي ادارات، سازمانها و شرکتهاي خدماتي، صنعتي، کشاورزي منطبق بر توسعه پايدار با رويکرد مقابله با بحرانهاي استان و سازگار با محيط زيست،ارتقاي مديريت محيط زيست استان از طريق خلق فرصتها و معرفي توانمنديهاي زيست محيطي در سطوح ملي و استاني، ارتقاي کارآمدي مديريت بحرانهاي طبيعي استان با استفاده از فن آوريهاي نوين و ارائه راهکارهاي اصولي و عملي براي جلوگيري از تخريب محيط زيست اشاره کرد.


 خبــر 

 با هدف ترويج فرهنگ مصرف عسل در جامعه؛

تاکيد استاندار قزوين بر برگزاري جشنواره عسل

قزوين - خردمند

استاندار قزوين گفت: با توجه به ظرفيت استان در توليد عسل پيشنهاد مي‌شود که براي معرفي عسل قزوين تعاوني زنبورداران نسبت به برگزاري جشنواره عسل در استان اقدام کند

مرتضي روزبه در جلسه بررسي مسائل بخش کشاورزي که با موضوع «بررسي وضعيت زنبورداري در استان قزوين» در سالن باغستان جهاد کشاورزي برگزار شد، اظهار کرد: سعي بر اين است که بخش‌هاي مختلف حوزه کشاورزي تقويت شود.

وي افزود: در اين راستا نسبت به برگزاري جلسات هفتگي بررسي مسائل بخش کشاورزي اقدام شده که دبيرخانه فعالي در اداره کل جهاد کشاورزي استان قزوين دارد تا هيچ موضوعي از حوزه کشاورزي مغفول واقع نشود.

استاندار قزوين اضافه کرد: به منظور تقويت بخش‌هاي مختلف حوزه کشاورزي نياز است که تشکل‌هاي مختلف اين حوزه تقويت شوند و به جايگاهي برسيم که دستگاه‌هاي اجرايي نقش نظارتي و سياست‌گذاري را ايفا کنند که براي تحقق اين مهم نيز گام نخست تقويت تشکل‌هاي بخش کشاورزي است.

روزبه با بيان اينکه قدرت زيادي در تشکل‌هاي مردمي وجود دارد، ادامه داد: اگر زنبورداران به دنبال اين هستند که ضريب نفوذ و قدرت خود را افزايش دهند شرط نخست آن است که تعاوني زنبورداران را تقويت کنند و انسجام داشته باشند.

وي عنوان کرد: در حال حاضر 700 نفر در تعاوني زنبورداران استان قزوين عضو هستند و سالانه 530 تن عسل در اين استان توليد مي‌شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز:

طبق دستور سازمان مديريت بحران، آمادگي دستگاه‌ها در مقابله با مخاطرات احتمالي ضروري است

کرج - خاکپور

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري با اشاره به پيش بيني‌هاي اداره کل هواشناسي اعلام کرد: اداره کل مديريت بحران با آمادگي کامل، زمستاني پر رونق را تجربه خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري البرز، "دکتر هيربد معصومي" در جلسه شوراي مديريت بحران استان که با حضور جمعي از مسئولان در سالن شهداي دولت برگزار شد، ضمن اشاره به اهميت کار اين حوزه اظهار داشت: اداره کل مديريت بحران، از بخش هايي با کارکرد ويژه در استانداري است و با پيش بيني هايي که اداره کل هواشناسي استان براي زمستان امسال دارد، بنظرمي رسد فعاليت هاي تيم هاي مديريت بحران، امسال در استانداري بيشتر هم باشد.

وي با اشاره به پيش بيني هاي هواشناسي، افزود: بارش‌هاي اخير، جبران مافات خشکسالي هاي اخير را خواهد داشت و بنظر مي رسد زمستان خوبي را تجربه خواهيم کرد.

معصومي تأکيد کرد: طبق دستور سازمان مديريت بحران، آمادگي دستگاهها در مقابله و پيش بيني و تدارک مخاطرات احتمالي ضروري است.

معصومي در بخش ديگري از اين جلسه که به معرفي "مهدي مهرور سرپرست جديد مديريت بحران استانداري" و تکريم ابوالقاسم باقري مديرکل پيشين اين حوزه اختصاص داشت و ضمن اشاره به سوابق هر دو گفت:مديريت ها موقت است و بنا نيست هيچ فردي تا انتهاي خدمت در يک مسئوليت باقي بماند و اگر اينگونه بود،بايد افراد گذشته کمافي السابق در پست هاي مديريتي ماندگار مي شدند.

رئيس اتاق اصناف دماوند:

تنها چند واحد صنفي دماوند صندوق مکانيزه فروش نصب کرده‌اند

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: تنها چند واحد صنفي دماوند صندوق مکانيزه فروش نصب کرده‌اند.

عليرضا خواجه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در خصوص ضرورت صدور برگ خريد براي مشتريان اظهار کرد: علي‌رغم پيگيري‌هاي زياد که در سال‌هاي اخير در خصوص تجهيز واحدهاي صنفي براي نصب و راه‌اندازي صندوق مکانيزه فروش صورت گرفته است، تنها چند واحد صنفي اقدام به نصب و راه‌اندازي اين صندوق‌ها کرده‌اند.

وي تأکيد کرد: با توجه به اينکه بيش از 10 بخشنامه، اطلاعيه و ابلاغيه از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و اتاق اصناف ايران به اتحاديه‌ها ارسال شده است، ولي برخي از صنوف از ارائه برگ خريد به مشتري خودداري مي‌کنند.

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند با اشاره به برشمردن مزيت‌هاي صدور برگ خريد بيان کرد: مشخص بودن مقدار، نوع و قيمت کالا از جمله مزيت‌هاي صدور برگ خريد براي مشتريان است که فروشندگان بايد به آن توجه کنند.

وي ادامه داد: شماره تلفن‌هاي 124، 76344748 و 76319292 اتاق اصناف شهرستان دماوند نيز آماده دريافت اخبار و گزارش‌هاي مردم شهيدپرور و مسافران براي رسيدگي و همکاري با مشتريان است.

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند گفت: از کسبه شهرستان دماوند تقاضا داريم ضمن تکريم ارباب رجوع، در راستاي صدور برگ خريد توجه لازم را داشته باشند.


 در استان 

 معاون عمراني استاندار خبر داد؛

تکميل 18 هزار واحد مسکن مهر استان قزوين در دولت تدبير و اميد

قزوين - خردمند

معاون عمراني استاندار قزوين گفت : در مجموع 60 هزار واحد مسکن مهر سهميه استان قزوين بوده که از اين تعداد 50 هزار واحد تکميل و به بهره برداري رسيده که 18 هزار واحد آن در دوسال دولت تدبير و اميد مي باشد .

منوچهر حبيبي در جلسه ستاد مسکن مهر استان با اشاره به اينکه ساخت و تکميل مسکن مهر در دولت يازدهم کند نشده ، افزود: ساخت و تکميل مسکن مهر در اين دولت با شتاب بيشتر و با حساسيت و جديت تمام در حال پيگيري است .

وي ادامه داد: بنا داريم ده هزار واحد باقي مانده را با همکاري و هماهنگي دستگاه هاي متولي و مسئول در مسکن مهر تکميل و تا پايان سال جاري تحويل مردم دهيم .

معاون عمراني استاندار ضمن تقدير از دستگاه هاي متولي مسکن مهر در استان ، ايمني در شهرک هاي مسکن مهر را مهم و ضروري دانست و از مسئولان خواست حساسيت بيشتري نسبت به اين موضوع داشته باشند .

مدير کل سازمان ملي استاندارد همدان:

88 پروانه استاندارد در سازمان استاندارد همدان صادر خواهد شد

همدان- شهناز محمدي

مدير کل سازمان ملي استاندارد همدان به مناسبت هفته ملي استاندارد در نشست خبري در جمع اصحاب رسانه گفت:شهادت شهيد سردار همدني افتخاري بر افتخارات استان همدان افزود و اميد است که همه ما رهرو راه شهدا باشيم. سيد سعيد ميرنظامي مدني شعار سازمان ملي استاندارد را در سال جاري ، استانداردها زبان مشترک جهاني اعلام کردو گفت: اين شعار با شعار سال کشور که در ابتداي سال از سوي مقام معظم رهبري اعلام شد تناسب دارد که به فال نيک مي گيريم.

وي اشاره اي به مراسمي که در سالن اجلاس تهران به مناسبت روزجهاني استاندارد با حضور مسئولين لشکري و کشوري برگزار شد کردو ادامه داد: هفته ملي استاندارد همه ساله در سازمان استاندارد برگزار مي شود و برنامه هاي سازمان در اين يک هفته برجسته مي شود که از 18 مهر تا 24 مهر ماه ادامه مي يابد.

وي گفت: براي انجام هر کاري نياز به برنامه ريزي است که سازمان ملي استاندارد در زمينه استاندارد سازي و ساختار ستادي استاندارد بحث تحول استاندارد سازي را شروع کرده است و تلاش مي کند با حداقل نقص در حوزه استاندارد سازي فعاليت نموده و اين طرح را به خوبي اجرا کرده و يک بسته در اين راستا تهيه کند و افزايش استانداردها و اجباري کردن آن براي بالا بردن کيفيت استانداردها و تحول نظام استاندارد سازي اقداماتش انجام گرفت.

وي گفت:استانداردها و کيفيت‌ها به نوعي مکمل هم ديگر هستند و سازمان ملي استاندارد مي خواهد افزايش کيفيتها را داشته باشد.

مير نظامي افزود: سازمان ملي استاندارد از سازمانهاي کوچک و چابک است ودر پي آن است که از بستر بخش خصوصي استفاده کند و از سازمانهايي است که در حوزه کاهش تصديگري پيشگام بوده است زيرا که صنعت و خدمات در حال گسترش هستند و تلاش ما اين بوده که از بخش خصوصي و تعاوني ها استفاده کنيم و حضور مسئول کنترل کيفي در توليد است که محصول را کنترل مي کند و مديران کنترل کيفي سازمان ساليانه آموزش هاي لازم را مي بينند و در حوزه صدور و تمديد پروانه ها با ما در ارتباط هستند و در اين زمينه 5 هزارو 700 نفر ساعت آموزش ديده اند که در 6 ماهه اول سال 9/70 درصد محقق شده است و در زمينه آموزش کارکنان 2 هزارو 160 نفر ساعت که برابر 18 درصد اجرايي شده است.

مير نظامي در زمينه صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباري گفت: در سال جاري بايد 88 پروانه صادر کنيم که 56 درصد محقق شده است و در حوزه تمديد و تعليق و ابطال پروانه استاندارد کلا 375 پروانه علامت استاندارد بوده که از اين تعداد 153 پروانه تمديد ، 9 پروانه تعليق و 24 پروانه نيز ابطال شده است.

اجراي مانور زلزله و حريق فرضي در فرهنگسراي خاوران منطقه 15

شهرري - رضا فغاني

شهروندان منطقه 15 با مشارکت در مانور زلزله و حريق، روشهاي عملي مقابله با اين بحرانها را آموزش ديدند.به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس موسوي قائم مقام شهردار منطقه با حضور در اجراي مانور و هدايت عمليات گفت: با توجه به اهميت ارتقاء توانمندي ارگانهاي امدادي خدمات‌رسان منطقه و همچنين آمادگي مجموعه هاي موجود در منطقه و شهروندان، مانور زلزله و حريق در فرهنگسراي خاوران به جهت داشتن 150 پرسنل و همچنين بهره مندي روزانه بيش از 2000 شهروند برگزار شد.

وي با اشاره به اينکه مانور با هدف ارزيابي آموزشهاي ارائه شده، ميزان سنجش مشارکت مردم، احصاء نقاط قوت و ضعف مجموعه و نيروها اجرا شد، خاطر نشان کرد: در مانور يادشده با فرض وقوع زلزله اي به بزرگي 5/5 ريشتر شيشه‌هاي ساختمان شکسته و فرو ريخت و به دنبال آن فانوسهاي نفتي سالن نمايش فرهنگ منجر به آتش سوزي سالن شد که بلافاصله با اعلام خطر، تخليه اضطراري شهروندان از ساختمان و به ويژه کودکان از مهدکودک اين ساختمان انجام شد.

قائم مقام شهردار يادآور شد: با حضور به موقع کليه نهادهاي خدمات رسان از جمله اورژانس، آتش نشاني، هلال احمر، پليس راهور، شرکتهاي آب، برق، گاز، فوريتهاي منطقه و ... عمليات مربوطه اجرا و به شهروندان مصدوم و آسيب ديده امدادرساني شد و ساير شهروندان نيز در نقاط امن اسکان داده شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته