جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/07/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5117


تيم منتخب هفته هشتم ليگ برتر


لاله هاي نارنجي که در قاره سبز خشکيدند


خبــر


گوناگون از ورزش


 تيم منتخب هفته هشتم ليگ برتر 

 هفته هشتم ليگ برتر بعد از وقفه اي که به واسطه اردوي تيم ملي و بازي هاي اين تيم به وجود آمد برگزار شد و با اتفاقات جالبي نيز همراه بود.

مراسم باشکوه براي شماره 24 ابدي سرخپوشان، سوپر گل مهدي خيري به استقلال و مهدي رحمتي، پايان حسرت پيروزي براي تراکتورسازي، جشنواره گل راه آهني ها، برتري هافبک هاي يحيي بر تيم مجيد جلالي و سايپا، ادامه روند تساوي هاي سپاهان در روزي که آنها دغدغه بازگشت کاپيتان را نداشتند و در نهايت ادامه نبردن هاي تيم منصوريان اتفاقات ويژه اين هفته بود. با اين تفاسير 11 مرد منتخب ورزش سه را به انتخاب کارشناسان اينگونه معرفي مي کنيم.

دروازه بان:

حامد لک (صباي قم)

به نظر مي رسد گلر جوان صباي قم در اين فصل عزم خود را جزم کرده که به دوران سابق خود برگردد. تيم علي دايي در سه بازي اخير خود يک تساوي برابر استقلال خوزستان، پيروزي بر سپاهان و در اين هفته هم پرسپوليس را متوقف کرده و در تمام اين بازي ها مي توان رد پاي حامد لک را در آن ديد. او چند مهار ديدني و در کنار آن چند خروج خوب داشت که در دقايق پاياني هم با توجه به فشار پرسپوليسي به نقطه اتکاي تيمش تبديل شده بود.

مدافعان:

مهدي نژادمهدي (ذوب آهن)

سايپايي ها که از دو مهاجم سرعتي خود يعني غلامرضا رضايي و مجتبي رمضاني در اين بازي استفاده مي کردند دقيقا سبک بازي مورد انتظاريحيي گل محمدي را در زمين پياده کردند و اين همان چيزي بود که مدافعان مياني ذوب هم انتظار آن را داشتند. ن‍ژادمهدي و هادي محمدي دو مدافع ذوب تخصص ويژه اي در مهار مهاجمان سرعتي و پوشش دادن به عمق خط دفاعي دارند و اين باعث شد در تمام جنگ ها و دوئل هاي روز گذشته از پس اين دو مهاجم سرعتي برآيند و نژادمهدي علاوه بر اين وظيفه توانست در فشار هم کاراکتر اصلي خود يعني در بازيسازي از خط دفاعي موفق عمل کند.

اميرحسين صادقي (صباي قم)

مقاومت کردن؛ چيزي که اميرحسين صادقي به پشتوانه حضور در جام جهاني و قرار گرفتن در برابر تيمي مثل آرژانتين به خوبي به آن آگاه بود و مدافع سابقا ملي پوش استقلال با تجربه بالاي خود از پس آن به خوبي برآمد. خصوصا اينکه جريان بازي به گونه اي پيش رفت که صبايي ها بعد از گل شان فضا را در منطقه دفاعي کوچکتر ديدند و اين کار را براي اميرحسين صادقي که بازي در اين شرايط را کاملا بلد است آسانتر کرد. زدن ضربات سر اول و تنظيم ريتم دفاعي تيمي از نکات برجسته بازي اميرحسين صادقي بود.

اميد نظامي پور (گسترش فولاد)

در روزي که نفت تهران بعد از گل آلويس نانگ روي اولين برد فصل خود حساب ويژه اي باز کرده بود موفق شد گل تساوي تيمش را به ثمر برساند. در کنار اين گل ديدني مهار 90 دقيقه وحيد اميري، مرد شماره 10 تيم ملي کار بزرگي بود که نظامي پور در اين بازي به خوبي از پس آن برآمد. نظامي پور، بازيکني که دوران سربازي اش را در ملوان و در پست هافبک مياني پشت سر گذاشت و به واسطه آن نفوذ کردن و البته پيروزي در نبردهاي هوايي را بخوبي بلد است. اگر او موفق شود روي ضعف خود يعني نبردهاي يک به يک نيز بازيکن کاملي شود مسلما گسترشي ها بيش از پيش به او خواهند باليد.

رضا شربتي (سياه جامگان)

مدافع چپ سرعتي سياه جامگان روز خوبي را برابر سپاهان پشت سر گذاشت و تاثير زيادي در اين تساوي خارج از خانه تيمش داشت. سپاهاني که مثل هميشه روي نقطه اتکاي خود يعني استفاده از دو سمت راست و چپ حريف تکيه کرده بودند در جناحي که شربتي سرعتي حضور داشت ناموفق بودند اما در نهايت از سمت مقابل موفق شدند زهر خود به حريف را بزنند و از جناح راست سياه جامگان به گل برسند. شربتي که رسول خطيبي نيز در زمان حضورش در اين تيم ادعا کرده بود قابليت ملي پوش شدن در آينده را دارد با کسب تجربه بيشتر مي تواند به موفقيت هاي بيشتر هم فکر کند.

خط هافبک:

اکبر صادقي (ذوب آهن)

بازي سايپا - ذوب آهن از همان ابتدا هم مشخص بود جنگ هافبک هاي مياني است. جايي که زوج ابراهيم صادقي - جواد نکونام بايد برابر زوج اکبر صادقي - قاسم حدادي فر قرار مي گرفتند. اکبر صادقي که در دوران مصدوميت حدادي فر هم توانسته بود در کنار بازيکنان جوان تيمش رهبري و مسووليتش را بخوبي به سرانجام برساند در روزي که حدادي فر طراحي را برعهده گرفته بود روز خوبي را پشت سر گذاشت و البته به نظر مي رسد يحيي همچنان از او انتظار شوتزني پشت محوطه جريمه را داشته باشد، خصيصه مثبت صادقي که مدتي است نتوانسته از آن به خوبي استفاده ببرد و البته در اين بازي توانست نکونام و صادقي سايپايي ها را مقهور تکنيک و البته کيفيت فني خود کند و تيمش را با سه امتياز به اصفهان بازگرداند.

خسرو حيدري (استقلال)

در روزي که تمام بازيکنان استقلال در روز بد و البته در بهترين حالت خود در حد متوسط ظاهر شده بودند، خسرو حيدري تنها بازيکن اين تيم بود که نمايش هميشگي اش را در اين بازي نيز به نمايش گذاشت. او طبق برنامه استقلال در اين فصل با ارسال توپ ها و نيز حضور در حملات تيمش روز پرتلاشي را پشت سر گذاشت. در بازي با پديده هر چقدر که يعقوب کريمي در سمت مقابل به فکر ارائه بازي فردي و لايي انداختن بود اين خسرو بود که با ارسال ديدني اش موجب گل تساوي تيمش شد تا مظلومي و رحمتي از يک شکست تلخ جان سالم به در ببرند.

مهدي خيري (پديده)

در برابر مدافعان کند استقلال کاملا قابل پيش بيني بود که يک بازيکن سرعتي موفق به کسب عنوان برترين بازيکن زمين شود؛ دقيقا همان کاري که مهرداد محمدي در بازي قبلي اش برابر اين تيم موفق به انجام آن شد.

شايد همان سوپر گل کافي باشد تا اين بازيکن از عملکرد خود تا پايان فصل راضي باشد و البته او در تمام دقايق اين ديدار و هر زمان که صاحب توپ شد کاملا زهردار روي دروازه استقلال ظاهر شد و با ضربه ها و البته پاس هايش موقعيت هاي خوبي براي تيمش خلق کرد و کاملا شايستگي برترين بودن در اين هفته را داشت.

آگوستو سزار (تراکتورسازي)

در شرايطي که تراکتورسازي در اين فصل از موهبت به ثمر رساندن گل در نيمه دوم بي بهره بود و به نظر مي رسيد با گلي که خالدي به ثمر رسانده يک گام ديگر به شکست ديگر در کارنامه تراکتورسازي باقي مانده، اين آگوستو سزار بود که با کنترلي ديدني و شوتي زيبا گل تساوي تيمش را به ثمر رساند تا تبريزي ها از اين فشار خارج شوند. سزار که مانند تمام بازيکنان تيمش در دقايق ابتدايي مقهور گردش توپ عالي بازيکنان فولاد بود، بعد از دقايقي اولين بازيکن از تراکتورسازي بود که توانست از زير اين فشار تيمش را بيرون بياورد و اوج کارش در نيمه دوم بود. تراکتورسازي که با وجود 10 نفره شدن فولاد چندان اميدوار به بازگشت نبود، با سوپر گل سزار توانست به بازي برگردد؛ خصوصا اينکه اين گل بعد از 500 دقيقه گل نزدن تبريزي ها و اولين گل اين تيم در نيمه دوم بود که در نهايت نيز با گل ايران پوريان در دقيقه آخر تبديل به سه امتياز ارزشمند براي توني و شاگردانش شد.

مهاجمان:

مهرداد محمدي ( راه آهن)

تنها مهاجم دو گله اين هفته برابر تيمي به گل رسيد که از همان ابتدا هم تصور شکست براي آنها مي رفت. اما مهرداد محمدي که در بازي قبلي تيمش نيز برابر استقلال روز فروغي را پشت سر گذاشته بود با ادامه اين روند اکنون در صدر جدول گلزنان ليگ قرار گرفته است و کورس ديدني اي با طارمي در پيش گرفته. مسلما راه آهن به داشتن مهاجمي زهردار و البته تاثيرگذار درترکيب تيمش مي بالد و اين يکي از خوش شانسي هاي مهدي تارتار در اين فصل خواهد بود.

مهدي طارمي ( پرسپوليس)

طارمي بيشتر از هر بازيکني در پرسپوليس اهميت بازي اين هفته را درک کرده بود و با کنترل احساس و هيجان توانست بار ديگر در ترکيب تيمش خوش بدرخشد و ناجي تيمش شود. طارمي که تمام ضرباتش به توپ را حساب شده و البته کنترل شده دنبال مي کرد تا ثانيه آخر نيز به دنبال رقم زدن نتيجه اي باشکوه براي تيمش بود و اين را مي توان از استرس و عجله او در دقايق پاياني بازي به خوبي ديد. پرسپوليس و برانکو همچنان روي دوش مهدي طارمي در ليگ جلو ميرود و بايد ديد مهدي طارمي مي تواند اين روند را تا پايان فصل حفظ کند يا خير.

در اين بين بازيکناني مثل بهادر عبدي، رضا خالقي فر، امين منوچهري، محمدرضا اخباري، محسن فروزان، حسين بادامکي، محمود خميسي نيز مي توانستند در ترکيب تيم منتخب قرار گيرند که شرايط نتيجه و برتري هم پستي هاي شان آنها را در اين راه ناکام کرد. راه آهن و مهدي تارتار با کسب برد 5 گله برابر استقلال اهواز بهترين نتيجه اين هفته را به خود اختصاص دادند و به عنوان برترين تيم و مربي هفته قرار مي گيرند.


 لاله هاي نارنجي که در قاره سبز خشکيدند 

 
تيم ملي فوتبال هلند، پايه گذار فوتبال تک ضرب و چشم نواز در دهه 70 ميلادي،اکنون با کسب نتايج دور از انتظار از صعود به يورو 2016 باز مانده است تا ديگر نشاني از لاله هاي نارنجي باطروات نداشته باشد.

به گزارش ايرنا، دارنده 3 عنوان نايب قهرماني جهان در سال هاي 1974، 1978 و 2010 و قهرمان جام ملت هاي اروپا در سال 1988 که يکي از پرطرفدارترين تيم هاي ملي فوتبال جهان در نزد علاقمندان محسوب مي شد با قبول شکست خانگي 3 بر 2 برابر جمهوري چک حتي نتوانست به مرحله پلي اف صعود کند و جواز حضور در يورو 2016 را از دست داد.

شايد براي علاقمندان به فوتبال زيباي هلند که از مکتب آژاکس سرچشمه مي گيرد غير قابل باور باشد که ميراث داران يوهان کرايف، آري هان، رود گوليت، رنسن برينک، فان باستن، فرانک ريکارد، دنيس برکمپ، پاتريک کلايورت، برادران دي بوئر، مارک اورمارس و خيلي از ديگر ستاره هاي ناب اين کشور، نتوانند خود را در جمع 24 تيم راه يافته به جام ملت هاي اروپا قرار دهند.

هلندي که سال گذشته در جام جهاني 2014 با هدايت لوييس فن خال و فوتبالي تحسين برانگيز به مقام سومي رسيد، اين روزها پس از جدايي فن خال با افت شديدي روبرو شده است.

گاس هيدينگ هلندي پس از فن خال هدايت تيم ملي کشورش را برعهده گرفت اما نتايج ناباورانه سبب استعفاي وي و آمدن دني بليند شد که اين مربي نيز کاري از پيش نبرد و بدترين نتايج ممکن با سرمربيگري او رقم خورد.

شکست خانگي مقابل ايسلند و جمهوري چک و باخت 3 بر صفر برابر ترکيه در استانبول، ريشه لاله هاي نارنجي را خشکاند.

تيم ملي هلند پس از مصدوميت هاي مداوم آرين روبن و فان پرسي و همچنين فاصله گرفتن کاپيتان اشنايدر از آمادگي هرگز نتوانست به روزهاي درخشان سال گذشته بازگردد و از 30 امتياز ممکن در مرحله مقدماتي يورو 2016 تنها 13 امتياز اندوخت و دست آخر هم حذف شد.

تيمي که همواره با کسب بهترين نتايج در مرحله مقدماتي جام جهاني و جام ملت ها به عنوان يک مدعي جدي خود را مطرح مي کرد حالا هوادارانش را در حسرت باقي گذاشت. هواداراني که ديگر نمي توانند در تابستان 2016 تيمشان را پاي برج ايفل در يورو فرانسه ببينند.

افت محسوس باشگاه هاي آژاکس، آيندهوون و فاينورد که در ساليان گذشته منبع بازيکن سازي براي تيم ملي هلند بوده اند مهمترين عاملي است که نارنجي پوشان هلندي را خالي از ستاره کرد.

تجربه تلخي که فوتبال آلمان نيز در سال 1998 با آن روبرو شد اما برنامه ريزي اصولي و توجه به پايه ها سبب شد تا ژرمن ها پس از يک دهه دوباره به اوج بازگردند. اتفاقي که هواداران فوتبال زيباي هلند نيز در انتظار وقوع آن هستند.


 خبــر 

 فرشته مرگ بازي جوانمردانه

دادائيسم در زمين فوتبال

از ليگ دهم تا امروز، بازي‌هاي ليگ برتر به دو دسته تقسيم مي‌شوند. مسابقات معمولي و بازي‌هايي که تيم دايي يک طرف آن است.

به گزارش آي اسپورت، 4 سال قبل وقت‌کشي مکاني، رعايت نکردن بازي جوانمردانه توسط پرسپوليسي‌ها و گل اشپيتيم آرفي به استيل آذين، يکي از پرحاشيه‌ترين بازي‌هاي تاريخ ليگ برتر را ساخت.

دايي بعد از بازي گفت هيچ اعتقادي با بازي جوانمردانه ندارد و هميشه پاي اين حرفش ماند. او بعدها در راه آهن، پرسپوليس و صبا هم اين قاعده را رعايت کرد. بازيکن مصدوم حريف، مشکل تيم آن‌هاست و دايي و تيمش مسئوليتي براي بيرون زدن توپ يا پس دادن آن ندارند.

بعد از رفتن دايي از پرسپوليس، فرهنگ منحصر به فرد او هم از اين تيم رفت اما هنوز هر تيمي مقابل تيم‌هاي دايي بازي مي‌کند، قانون او را خوب مي‌داند.

90 دقيقه جنگ، بدون بازي جوانمردانه. فرهنگ دايي، کاريکاتوري از مکتب دادائيسم در زمين فوتبال است.

پرسپوليسي‌ها هم به همين رسم، بخاطر مصدوميت هيچکدام از بازيکنان صبا توپ را بيرون نزدند و بجز ماچادوي برزيلي کسي از اين موضوع تعجب نکرد. بازيکنان ايراني صبا، خوب مي‌دانند تا آخر فصل، هيچ تيمي بخاطر درد کشيدن آن‌ها عذاب وجدان نمي‌گيرد.

نايب قهرماني تيم بسکتبال با ويلچر ايران

در آخرين روز از رقابتهاي بسکتبال با ويلچر قهرماني آسيا و اقيانوسيه، تيم ملي بسکتبال با ويلچر ايران به عنوان نايب قهرماني و نشان نقره اين مسابقات دست پيدا کرد.

ديدار فينال بين تيم ملي ايران و استراليا برگزار شد که نمايندگان ايران عليرغم به نمايش گذاشتن يک بازي خوب، با نتيجه 78 به 60 به تيم استراليا که عنوان قهرماني جهان را در پرونده خود دارد، باختند و با کسب عنوان نايب قهرماني و سهميه پارالمپيک ريو، به ميهن باز مي گردند.

ديدار رده بندي نيز بين تيم هاي ژاپن و کره برگزار شد و تيم ژاپن موفق شد با نتيجه 80 بر 56 به پيروزي دست يافته و جايگاه سوم اين مسابقات را از آن خود کند.

تيم ملي بسکتبال با ويلچر در مرحله مقدماتي موفق به شکست تيم هاي مالزي، فيليپين، چين تايپه و عربستان شد و مقابل استراليا نيز شکست خورد.

ملي پوشان تيم بسکتبال با ويلچر در مرحله يک هشتم با چين روبرو شدند و با شکست اين تيم، ديدار نيمه نهايي را مقابل کره برگزار کردند و با غلبه بر اين تيم ضمن راهيابي به فينال، سهميه خود براي بازي هاي پارالمپيک را نيز مسجل کردند.

اسامي نهايي 12 تيم ليگ برتر واليبال اعلام شد

سازمان ليگ 12 تيم نهايي بيست و نهمين دوره مسابقات واليبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران را معرفي کرد.

به گزارش آفرينش، مسابقات واليبال قهرماني باشگاه هاي برتر ايران در سال 1394 با نام يادواره 200 شهيد واليبال در يک گروه مقدماتي و با حضور 12 تيم برگزار مي شود.

12 تيم سايپا، بانک سرمايه، پيکان، شهرداري اروميه، شهرداري تبريز، ثامن الحجج خراسان، آلومينيوم المهدي هرمزگان، متين ورامين، کاله مازندران، بازرگاني جواهري، گوهر کوير زاهدان و آرمان اردکان در اين رقابت ها حضور دارند. در اين دوره از مسابقات تيم ها در قالب يک گروه به صورت رفت و برگشت با هم مسابقه مي دهند و سپس هشت تيم برتر راهي مرحله پلي آف خواهند شد.

هفته نخست ليگ برتر واليبال ساعت 17 روز چهارشنبه 29 مهرماه در شهرهاي تهران، اروميه، اردکان، گنبد، آمل و تبريز برگزار خواهد شد که برنامه آن به قرار زير است:

پيکان تهران - آلومينيوم المهدي هرمزگان

شهرداري اروميه - بانک سرمايه

آرمان اردکان - متين صالحين ورامين

بازرگاني جواهري - ثامن الحجج خراسان

کاله مازندران – گوهر کوير زاهدان

شهرداري تبريز – سايپا

خداحافظي ايران از غرب آسيا

رقابت هاي قهرماني زير 23 سال قهرماني غرب آسيا آخرين رقابت رسمي بود که تيمي از ايران در آن شرکت کرد.

به گزارش ورزش سه، بر اساس تقسيم بندي کنفدارسيون فوتبال آسيا، ايران در بين کشورهاي آسيايي ميانه قرار گرفت به همين خاطر روساي فدراسيون تصميم گرفتند ديگر در رقابت هاي قهرماني غرب آسيا که همواره با حضور تيم هايي از ايران برگزار مي شد، شرکت نکنند.

فدراسيون ايران در سال هاي گذشته در کنفدراسيون فوتبال غرب آسيا همواره جزو تصميم گيرندگان اصلي بود به همين خاطر وقتي جدايي اش از اين کنفدراسيون رسمي شد براي آخرين بار تيم زير 23 سال خود را به اولين دوره رقابت هاي قهرماني غرب آسيا فرستاد تا خداحافظي باشکوهي از اين رقابت ها داشته باشد.به اين ترتيب با قهرماني ايران در قطر پرونده حضور تيم ملي در رقابت هاي غرب آسيا که با قهرماني بازشده بود، با قهرماني بسته شد.


 گوناگون از ورزش 

 نقش پر رنگ کميته داوران در ضعف اين فصل داوري

يک باشگاه ديگر هم به جمع شاکيان از داوري پيوست.

فولاد خوزستان به اشتباهات تاثيرگذار قهرماني در ديدار با تراکتور اشاره مي‌کند و از اخراج بي‌مورد شريفات و پنالتي اشتباه دقيقه نود شاکي است. فارغ از درست يا غلط بودن تصميمات آقاي خاص داوري کشور بايد از اين باشگاه‌ها که از داور شکايت مي‌کنند پرسيد دنبال چه هدفي هستند؟ واقعا با محروميت داور راضي مي‌شوند و يابا جو سازي دنبال احقاق حق تضييع شده خود در بازي بعدي هستند؟ کميته داوران هم در اين ميان با اعلام محروميت داوران مانند ريختن بنزين روي آتش عمل مي‌کند و باعث شعله ور شدن بيشتر آتش مي‌شود.

در اين فصل آمار شکايت از داوران به صورت محسوسي بيشتر از فصول قبل است و البته ميزان اشتباهات داوري هم بسيار زياد و نگران کننده است. با اين محروميت‌هاي پياپي که براي داوران در نظر گرفته مي‌شود چندان دور نيست روزي که داوري براي قضاوت نمانده باشد. بهتر است کميته داوران به جاي فرار رو به جلو و مقصر جلوه دادن داورها، با تامين امکانات روز داوري به بهبود سطح کيفي داوران کمک کند و با پرداخت حقوق هميشه معوقه اين قشر آرامش رواني را به جامعه داوري برگردانند تا داوران براي قضاوت، حتي پيش از شروع بازي با استرس وارد ميدان نشوند.

نارضايتي مظلومي از 8 استقلالي

ليست سياه پرويزخان

فشردگي بازي‌هاي استقلال باعث شده پرويز مظلومي تمرين روز يکشنبه اين تيم را تعطيل کند تا بازيکنان کمي استراحت کنند. اما در اين ميان وضعيت 8 بازيکن متفاوت است. به گزارش آي اسپورت، گويا مظلومي از روند آمادگي اين بازيکنان چندان رضايت ندارد و به همين دليل در روز تعطيل تمرين استقلال اين بازيکنان را به تمرين فرا خواند. پروپجيچ، جاسم کرار، محسن کريمي، هرائر مگويان، عليرضا رمضاني، مجيد حسيني و اميد نورافکن بازيکناني هستند که فردا بايد خود را به محل تمرين برسانند و زيرنظر کادرفني تمرينات خود را پيگيري کنند. قرار گرفتن نام تمام بازيکنان خارجي استقلال در ليست تمرين بيانگر عدم رضايت کادرفني آبي‌ها از اين بازيکنان است. خارجي‌هايي که در اين فصل بسيار کم فروغ ظاهر شدند و باعث شدند مظلومي براي خريد اين بازيکنان با انتقادهاي زيادي مواجه شود. نکته قابل تامل حضور نام پروپجيچ در اين ليست است. به غير او بقيه بازيکنان هرکدام به دلايلي چندين جلسه از تمرين را از دست دادند و تدارک تمرين فوق‌العاده براي آن‌ها قابل پيش بيني بود. اما پرو که در تمرينات حضور مداوم داشت و حتي در بازي‌هاي دوستانه به ميدان رفت هم به اين تمرين فراخوانده شد تا مظلومي نشان دهد از خريد جنجالي خود اصلا رضايت ندارد و اين بازيکن با بازيکني که با آن همه سر و صدا به استقلال آمد تا مشکل گل‌زني اين تيم را کاملا رفع کند زمين تا آسمان تفاوت دارد.

مازندران؛ ميزبان المپياد فرهنگي ورزشي فوريت هاي پزشكي کشور

عبدالرحيم ديوسالار- خبرنگار آفرينش

نخستين المپياد فرهنگي ورزشي فوريت هاي پزشكي كشور ، به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي مازندران درساري آغاز ‌شد. به گزارش خبرنگارآفرينش، رييس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي استان مازندران با بيان اين خبرگفت: دانشگاه علوم پزشكي مازندران به مدت3روزميزباني اين دوره از مسابقات راکه براي نخستين بار ويژه كاركنان مرد مراكز اورژانس 115 کشوربرپامي شود،برعهده گرفت. فرهاد مصدري افزود: پيش ازاين مسابقات مقدماتي در سطح شهرستان‌ها و استان‌ها برگزار شد و برگزيدگان براي حضوردرمرحله كشوري انتخاب شدند.رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي استان مازندران دامه داد:252نفر از تكنسين هاي فوريت‌هاي پزشكي از52دانشگاه علوم پزشكي سراسر كشور در مجتمع فرهنگي ورزشي وزارت كشوردر فرح‌آباد ساري به رقابت مي پردازند. گفتني است، مسابقات در هفت رشته شامل شنا (كرال، سينه، پروانه، قورباغه)، دوي 100 متر، بارفيكس و تنيس روي ميز تدارك ديده شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته