جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5122

شهردار اهواز مطرح كرد؛
راز ماندگاري مديران، عملکرد مثبت و چگونگي اقدامات آن‌ها است


برگزاري جشنواره نظام پيشنهادهاي صنعت آب و فاضلاب كشور

رئيس اتاق اصناف دماوند خبر داد؛
پاسخگو نبودن مسئولان براي احداث ميادين ميوه و تره‌بار و دام در دماوند

معاون وزير آموزش و پرورش در اروميه:
کمپين غذاي سالم در مدارس کشور راه‌اندازي مي‌شود


خبــر


در استان


 شهردار اهواز مطرح كرد؛
 راز ماندگاري مديران، عملکرد مثبت و چگونگي اقدامات آن‌ها است 

اهواز – خبرنگار آفرينش
سيد خلف موسوي در نشست هم‌انديشي با مديران روابط عمومي مناطق، سازمانها و رابطين خبر معاونتها ضمن تسليت ايام سوگواري محرم، در خصوص انتقادات رسانه اي از عملکرد شهرداري گفت: انتقاد بايد سازنده و کارشناسي باشد. من از مخالفان و منتقدان به دليل اينکه نقاط ضعف بنده را به من يادآوري مي‌کنند، تشکر مي کنم . ما بايد در مواجهه با منتقدين داراي راهبرد باشيم و از يک سياست واحد پيروي کنيم و در چنين شرايطي اگر رسانه‌اي هم قصد تخريب داشته باشد نمي‌‌تواند کاري از پيش ببرد.
سيد خلف موسوي در ادامه با اشاره به فعاليتهاي شهرداري در بخشهاي مختلف گفت: عليرغم رکود حاکم، شهرداري در دو سال گذشته در بخش ساخت و ساز فعال بوده و توانسته عليرغم همه مشکلات شهر را به خوبي اداره کند.
وي عمران و توسعه شهر اهواز را نيازمند وحدت و همدلي ميان مديران و پرسنل عنوان و تصريح کرد: بنده به تنهايي قادر به توسعه شهر اهواز نيستم و اين امر ميسر نيست مگر با همکاري و همراهي ساير همکاران زيرا اين گونه اهواز در مسير توسعه و پيشرفت قرار مي‌گيرد.
شهردار اهواز راز ماندگاري مديران را عملکرد و اقدامات مثبت آنان ذکر کرد و اظهار داشت: ما بايد از افرادي که تلاش کرده و کارها را به خوبي به پيش مي‎برند دفاع کنيم و به خاطر حب و بغض عليه کسي موضع نگيريم بلکه بايد از کساني که تلاش مي‌کنند تقدير و تجليل
کنيم.
وي همچنين بر لزوم برگزاري جلسات مشترک ميان روابط عموميها با معاونين شهردار به صورت هفتگي تاکيد و تصريح کرد: بايد اين جلسات به صورت هفتگي برگزار شود و در هر جلسه يکي از معاونين شهردار جهت هماهنگي بيشتر امور حضور داشته و اين جلسات صرفا حالت شعاري نداشته باشند.
سيد خلف موسوي با اشاره به اين موضوع که حس تعلق به شهرداري بايد در شما وجود داشته باشد و در انجام کارها خدا را در نظر بگيريد گفت: با پتانسيلي که در روابط عموميها وجود دارد، مي‌توانيد فضاي شهر را در جهت مثبت و جلب مشارکت شهروندان، مسئوليت‌پذيري، عدم ميدان دادن به افراد رانت‌خوار، جلوگيري از سوء استفاده و ترويج فرهنگ دين‌داري سوق
دهيد.


 برگزاري جشنواره نظام پيشنهادهاي صنعت آب و فاضلاب كشور 

اراک - الهام فراهاني
در دومين جشنواره نظام پيشنهادهاي صنعت آب و فاضلاب كشور از دبير نظام پيشنهادهاي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي به عنوان «دبير برتر حوزه نظام پيشنهادهاي صنعت آب و فاضلاب » تقدير شد. به گزارش روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان مرکزي، در اين جشنواره كه با حضور معاون منابع انساني و بهبود مديريت شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور و مديران عامل شركتهاي آب و فاضلاب شهري و روستايي در شهر مشهد برگزار گرديد، شراره حمزلو دبير نظام پيشنهادات شركت آبفاي استان مركزي موفق به دريافت لوح «دبير برتر حوزه نظام پيشنهادهاي صنعت آب و فاضلاب» گرديد.
گفتني است استقرار نظامهاي مديريت مشاركتي همچون نظام پيشنهادها به منظور جلب مشاركت كاركنان در تصميم‌سازيها و در نهايت رشد و بالندگي شركت همواره از اهداف شركت آب و فاضلاب استان مركزي است كه همواره بطور جدي بدان پرداخته مي‌شود.


 رئيس اتاق اصناف دماوند خبر داد؛
 پاسخگو نبودن مسئولان براي احداث ميادين ميوه و تره‌بار و دام در دماوند 

دماوند - ايرج صادقعلي
رئيس اتاق اصناف دماوند از نياز اين شهرستان به 2 ميدان ميوه و تره‌بار و دام خبر داد و گفت: بعد از گذشت 12 سال جوابي از طرف مسئولان براي ايجاد ميادين نشنيده‌ايم.
عليرضا خواجه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به تداخل صنفي در بعضي از صنوف اظهار کرد: تداخل صنفي در دو دهه گذشته در کل کشور زياد شده است و در شهرستان دماوند هم به دليل رکود ايجاد شده و نبود درآمد کافي در بعضي مشاغل، کاسب‌ها مجبور به ايجاد شغل دوم در مغازه خود شدند.
وي درخصوص تعداد بي‌رويه مشاوران املاک نيز تصريح کرد: تعدد مشاوران املاک از گذشته تاکنون افزايش چشمگيري داشته است که شايد اين افراد راحت‌ترين و بي‌دغدغه‌ترين سود را مي‌توانند از طريق اين شغل به دست آورند.
رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند ادامه داد: به دليل ازدياد مشاوران املاک در اين شهرستان مشکلات عديده‌اي همچون فروش مال غير و فروش مال اوقافي نيز به وجود آمده است. خواجه‌اي تأکيد کرد: در حال حاضر به دليل ماليات سرسام‌آوري که مشاوران املاک بايد پرداخت کنند، شاهد بسته شدن دفاتر يک به يک اعضاي اين اتحاديه هستيم.
وي با توجه به مزاياي ايجاد ميدان ميوه و ‌تره‌‌بار در شهرستان دماوند افزود: کشاورزي که براي فروش محصولات خود به اجبار بايد به تهران برود و هزينه گزافي را پرداخت کند، با وجود يک ميدان ميوه در اين شهرستان مي‌تواند به راحتي محصولات خود را در همين مکان به فروش برساند.
رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند تصريح کرد: مزايايي که اين ميدان ميوه مي‌تواند داشته باشد فقط در موارد ذکر شده خلاصه نمي‌شود بلکه هم از نظر هزينه‌ کاهش چشمگيري به وجود خواهد آمد و همچنين کيفيت ميوه به خوبي تا زمان فروش حفظ
مي‌شود.


 معاون وزير آموزش و پرورش در اروميه:
 کمپين غذاي سالم در مدارس کشور راه‌اندازي مي‌شود 

اروميه – خبرنگار آفرينش
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش گفت: موضوع امنيت غذايي و رسيدگي به امور بوفه‌هاي مدارس از موضوعاتي است که مورد توجه وزارت‌ آموزش و پرورش قرار داشته و علاوه بر آن کمپين آموزش غذاي سالم نيز راه‌اندازي مي‌شود.
مهراز حميدي در جمع خبرنگاران با تاکيد بر اينکه ورزش حق 13 ميليون دانش‌آموز است اظهار داشت: آموزش و پرورش نبايد خود را محدود به 100 هزار دانش‌آموز کند و در اين رابطه آموزش و پرورش تاکيد بسياري بر پرورش نسل دارد. معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش گفت: درس تربيت‌بدني محور فعاليت‌هاي آموزش و پرورش است چون هر چه کيفي‌تر برگزار شود آثار مثبتي به دنبال دارد.
وي با اشاره به اينکه امسال چهار ميليون دانش‌آموز در المپيادهاي ورزشي شرکت مي‌کنند تصريح کرد: در اين رابطه يک و نيم ميليون نفر دانش‌آموز نيز در برگزاري اين المپياد مشارکت مي‌کنند.
حميدي افزود: از 10 آبان ماه ورزش صبحگاهي در تمامي مدارس کشور برگزار و مراسم ملي آن در يکي از مدارس تهران اجرا مي‌شود و در اين باره مسابقات درون مدرسه‌اي نيز از همين تاريخ آغاز مي‌شود.
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش بيان کرد: با هدف فعاليت‌هاي حرکتي دانش‌آموزان، بحث حيات پويا در مدارس پيش‌بيني شده است. وي با اشاره به اينکه راه‌اندازي کانون‌هاي ورزشي به تمامي استان‌ها ابلاغ شده است اظهار داشت: در اين رابطه هشت هزار کانون درون مدرسه‌اي و سه هزار کانون برون مدرسه‌اي پيش‌بيني شده است. حميدي با بيان اينکه مدارس تخصصي ورزش در کشور پيش‌بيني مي‌شود تصريح کرد: در اين زمينه 196 مدرسه واليبال و بسکتبال مقطع ابتدايي، متوسطه اول و دوم با حمايت نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازي مي‌شود.
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش با اشاره به فعاليت‌هاي بخش سلامت آموزش و پرورش افزود: موضوع امنيت غذايي و رسيدگي به امور بوفه‌هاي مدارس از موضوعاتي است که مورد توجه وزارت‌خانه قرار داشته و علاوه بر آن کمپين آموزش غذاي سالم راه‌اندازي مي‌شود.
حميدي با تاکيد بر جداسازي سرويس‌هاي بهداشتي از آبخوري‌ها اظهار داشت: خوشبختانه در 80 درصد مدارس اين مهم انجام شده و ساير آنها نيز در آينده نزديک انجام مي‌گيرد.
معاون تربيت‌بدني و سلامت وزير آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون وزارت آموزش و پرورش موضوعاتي همچون آموزش بهداشت فردي، بحث غربالگري، بهداشت و سلامت دهان و دندان و آموزش مراقبان بهداشت را دنبال مي‌کند. حميدي با اشاره به کمبود معلمان ورزشي در سطح مدارس افزود: هم‌اکنون براي 13 ميليون نفر دانش‌آموز 33 هزار دبير ورزشي وجود دارد که البته شاخص قابل قبولي
است.


 خبــر 

رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساوجبلاغ:
سرانه‎هاي ورزشي براي مسکن مهر شهرجديد هشتگرد درنظرگرفته نشده است
ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن
سرانه‎هاي ورزشي براي مسکن مهر هشتگرد ديده نشده است و در آينده با افزايش جمعيت در اين شهرستان دچار مشکلات جدي خواهيم شد.
رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساوجبلاغ با بيان مطلب فوق گفت: فازهاي متعددي از مسکن مهر در شهر جديد هشتگرد در اين سالها احداث شده است و ظرفيتي 500 هزار نفري براي سکونت در آنها پيش‌بيني شده است اما در طرف مقابل در تامين زيرساختهاي لازم مانند فضاهاي فرهنگي ورزشي توجه لازم نشده است.
اسفنديار عقبايي اظهار کرد: به طور حتم جمعيت نيم ميليوني ساکن در اين شهر نياز به فضاهاي مختلف از جمله ورزشي دارد حال آن که در حين ساخت واحدهاي مسکوني، پيمانکاران گامي براي ساخت فضاهاي ورزشي برنداشته‌اند و در حال حاضر در اين بخش دچار کمبودهاي فراوان
هستيم.
وي با بيان اينکه درحال حاضر چندين فضاي ورزشي از سوي اداره کل ورزش و جوانان البرز، شرکت عمران شهر جديد هشتگرد و شهرداري شهر جديد هشتگرد در حال احداث است گفت: در ماههاي اخير با برگزاري نشستهايي برخي زمينهاي با کاربري ورزشي شناسايي و براي توسعه فضاهاي ورزشي اختصاص يافته است.
وي ادامه داد: تلاش دولت تامين نيازهاي ساکنان اين شهر در حوزه‌هاي مختلف است با اين حال بايد با ورود بخش خصوصي و خيران ورزشي‌ساز اين کمبودها را در کوتاهترين زمان به حداقل برسانيم.
روند جذب ورزشکاران در ساوجبلاغ سير صعودي دارد
رييس اداره ورزش و جوانان شهرستان ساوجبلاغ به رشد 10 درصدي ورزشکاران سازمان يافته اين شهرستان در شش ماهه اول امسال و در مقايسه با مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و گفت: به لطف تلاش هيئتهاي ورزشي روند جذب ورزشکاران در اين شهرستان سير صعودي دارد و محدوديت اعتبارات سبب نشده است فعاليتهاي ورزشي دچار خلل
شود.
وي افزود: در حال حاضر بسياري از رشته‌هاي ورزشي فعال استان در اين شهرستان نيز داراي تشکيلات و مسئول هستند و در يک ارتباط دوسويه با استان در برنامه‌هاي مختلف و مسابقات حضوري فعال و اثرگذار دارند.
عقبايي در پايان به شرايط ميزباني تيم فوتبال ليگ دسته دو اين شهرستان اشاره کرد و گفت: رايزنيهايي را با فرمانداري شهرستان داشته‌ايم تا با رفع ايرادات ورزشگاه اصلي هشتگرد و افزايش امکانات آن شرايطي را فراهم کنيم تا تيم غدير هشتگرد بتواند در خانه ميزبان بازيهاي خود باشد و براي انجام ديدارهاي خانگي‌اش به کرج نرود.

استاندار اردبيل:
خلخال در توليد زعفران، استعداد پيشرفت دارد
اردبيل – خبرنگار آفرينش
استاندار اردبيل گفت: خلخال در توليد زعفران و محصولات داراي ماندگاري استعداد پيشرفت دارد.
مجيد خدابخش گفت: شهرستان خلخال در توليد زعفران استعداد پيشرفت را داشته و در حال حاضر نيز برداشت اين محصول در شهرستان خلخال آغاز
شد.
خدابخش گفت: اکنون شاهد هستيم که در استان محصولات مختلف توليد مي‌شود ولي هيچ کدام ماندگاري ندارد، در مشگين‌شهر انگور توليد مي‌شود و با يک باران و تگرگ کشاورز زيان مي‌بيند در اردبيل سيب‌زميني کشت مي‌شود و تنها به کمتر از 500 تومان به فروش مي‌رسد و در پارس‌آباد و مغان هندوانه کشت مي‌شود که در اين اواخر هندوانه تا 200 و 300 تومان در بازار عرضه شده که نيازمند است به سوي توليد محصولاتي برويم که علاوه بر ماندگاري داراي قيمت و ارزش افزوده بالايي
باشند.
استاندار گفت: در خلخال هم‌اکنون کشت بادام زميني و کشت زعفران از جمله محصولاتي است که علاوه بر ماندگاري مي‌تواند درآمدي خوبي براي خانوار و شهرستان داشته و با يک بسته‌بندي خوب محصول قيمت و ارزش خوبي يافته و مي‌تواند در زمره محصولات باارزش در بازار به شمار رود كه علاوه بر اشتغالزايي سهم توليد و اقتصاد استان را متحول
نمايد.

41 درصد صنايع دستي عشاير کشور در آذربايجان غربي توليد مي‎شود
اروميه – خبرنگارآفرينش
مديرکل امور عشايري آذربايجان غربي گفت: عشاير اين استان با توليد 41 درصد انواع صنايع دستي کشور توانسته‌اند رتبه نخست توليد اين محصولات را در بين عشاير کشور به خود اختصاص دهند.
بهرام زينال زاده افزود: عشاير آذربايجان غربي سالانه با توليد بيش از 18 هزار جفت انواع صنايع دستي از جمله کلاه، دستکش، جوراب و پاپوش رتبه نخست توليد اين صنايع دستي را در بين عشاير کشور به خود اختصاص داده‌اند.
وي اضافه کرد: عشاير استان در بخش توليد ساير صنايع دستي از جمله قالي، قاليچه و گليم نيز با توليد سالانه بيش از 15 هزار و 700 متر مربع بيش از 10 درصد اين محصولات عشايري کشور را نيز توليد مي کنند. زينال‌زاده اظهار کرد: بخشي از اين توليدات صنايع دستي توسط عشاير مصرف مي‎شود و بخشي ديگر که مازاد بر نياز آنهاست ، روانه بازارهاي داخلي و خارجي مي‎شود.


 در استان 

برگزاري اولين همايش ملي استاندارد در استان يزد
يزد - اکبر خيرخواه
سرپرست پژوهشگاه سازمان ملي استاندارد ايران در حاشيه برگزاري اولين همايش ملي استاندارد در استان يزد گفت: مجموع تدوين و پژوهشهاي برنامه‌ريزي شده تا پايان سال جاري در اين پژوهشگاه، يکهزار عنوان بوده و اين پژوهشگاه از نظر شاخص توليد علم در منطقه رتبه نخست را دارد.
جهانبخش سنجابي شيرازي افزود: پژوهشگاه استاندارد، در بين پژوهشگاههاي وابسته به دستگاههاي اجرايي کشور رتبه يک، در بين تمام پژوهشگاههاي بين رشته‌اي رتبه دوم و در بين 280 پژوهشگاه وابسته وزارت علوم، دانشگاه و وزارت بهداشت و دستگاههاي اجرايي رتبه چهارم کشور را به دست آورده است.
وي با بيان اينکه پژوهشگاه استاندارد چهار پژوهشکده فعال دارد؛ اظهار کرد: 20 گروه پژوهشي و 126 آزمايشگاه تخصصي در اين پژوهشکده‌ها مشغول به فعاليت هستند.
اين مقام دولتي، نيروهاي استاندارد کشور را کمتر از سه هزار و 500 نفر اعلام و خاطرنشان کرد: با اجراي اصل 44 قانون اساسي،و برونسپاري بخشي از فعاليتها، اميدواريم هر چه زودتر به مجموعه‌اي چالاکتر و چابکتر برسيم، مضافا به اين که هم‌اکنون 20 هزار مدير کنترل کيفيت و دو هزار 800 آزمايشگاه همکار با اين سازمان همکاري
دارند.
سرپرست پژوهشگاه استاندارد کشور ادامه داد: در مجموع با برونسپاري فعاليتها براي 100 هزار نفر اشتغال ايجاد شده است.
جهانبخش سنجابي در ادامه از برگزاري پنجمين همايش بين‌المللي مديريت کيفيت در 17 آبان ماه به مدت سه روز خبر داد و اظهار کرد: در اين همايش بيش از 30دستگاه حاکميتي حضور دارند.
شايان ذکر است اولين همايش ملي استاندارد، با رويکرد استانداردها؛ ضوابط و مقررات،که متشکل از هشت محور کاري بوده است، با حضور بيش از چهارصد استاد و عضو هيئت علمي دانشگاه، دانشجويان دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور، مديران و کارشناسان استاندارد، مسئولين کنترل کيفيت واحدهاي توليدي و صنعتگران سراسر کشور در محل سالن آمفي تئاتر دانشگاه يزد به صورت يک روزه و به مدت هشت ساعت، برگزار شد.

رهائي گروگان 10 ساله از چنگال آدم رباها در مازندران
ساري - عبدالرحيم ديوسالار
فرمانده انتظامي استان مازندران به تشريح دستگيري گروگانگيران در شهرستان بابل پرداخت.
به گزارش خبرنگار ما به نقل از خبرگزاري پليس، سردار مسعود جعفري نسب در تشريح جزئيات گروگانگيري در شهرستان بابل گفت: درپي مفقود شدن پسر بچه 10 ساله‌اي به نام "امير محمد– ن "در شهرستان بابل ، موضوع به طور ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي شهرستان بابل قرار گرفت.
فرمانده انتظامي استان مازندران افزود: بعد از حدود 4ساعت از اعلام مفقودي "امير محمد " به پليس 110 و تماس تلفني فردي ناشناس با خانواده وي و مطالبه 300 سکه طلا در قبال آزادي فرزندشان، پليس پي به ربوده شدن "امير محمد "برده و تحقيقات گسترده‌تري را براي شناسائي و دستگيري گروگانگيران آغاز کرد.
سردار جعفري نسب تصريح کرد: پس از 2 روز کار اطلاعاتي و فني ماموران پليس آگاهي موفق به شناسائي هويت گروگانگيران شدند.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به اين که برابر مستندات به دست آمده همه گروگانگيران اهل و يا ساکن استان مازندران نبوده اند، جزئيات اين پرونده بطور کامل بررسي و پليس موفق به شناسائي رد اين افراد که در تماسهاي بعدي خود مطالبه 100 سکه طلا در قبال آزادي "امير محمد" را کرده بودند، در شهرستان بابلسر شد. جعفري نسب اظهار داشت: پليس در ادامه تحقيقات، محل اختفاي متهمان را که ويلائي اجاره‌اي در شهرستان بابلسر بود، شناسائي کرد.
فرمانده انتظامي استان مازندران در ادامه با اشاره به هماهنگيهاي قضايي گفت: ماموران در عملياتي غافلگيرانه گروگانگيران را دستگير و "امير محمد"10 ساله را صحيح و سالم از چنگال آنان نجات دادند.
سردار جعفري نسب در باره هويت گروگانگيران و نحوه ارتکاب اين عمل تبهکارانه گفت: اعضاي اين باند به نامهاي "محمد – ر " 34 ساله، حميد رضا-ذ" 21 ساله و " صمد – د" 31 ساله که در يکي از پارکهاي تهران با هم آشنا شده بودند،پس از سرقت يک دستگاه خودروي پرايد در تهران، به منظور ادامه اعمال تبهکارانه خود منزلي را در شهرستان بابلسر اجاره کرده و با کمين بر سر راه " امير محمد" وي را حين بازگشت از مدرسه ربودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته