جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5123


مشکلات شهرک آبشناسان رباط کريم بررسي شد

رئيس شوراي اسلامي شهرستان دماوند مطرح کرد
حمايت شوراهاي دماوند از اصحاب رسانه


بازديد مدير حقوقي سازمان آب و برق خوزستان از اراضي منطقه سد دز


اقدام لازم براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي در روستاهاي ساوجبلاغ انجام مي‌شود


خبــر


در استان


 مشکلات شهرک آبشناسان رباط کريم بررسي شد 

 رباط کريم – ذبيح‌ا... اصغري

به همت شوراي اسلامي شهر رباط کريم، مسائل و مشکلات شهرک آبشناسان در دفتر شوراي شهر مورد بررسي قرار گرفت.

در اين نشست كه در محل دفتر شوراي شهر رباط کريم با حضور نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، رياست شوراي شهر به اهم مسائل و مشکلات شهرک و خواسته‌ها و مطالبات به‌حق و قانوني مردم پرداخت و خواستار پيگيري وضعيت شهرک آبشناسان شد.

احمد محمد حسني در اين نشست مشترک ابتدا ضمن خير مقدم‌گويي و تقدير از زحمات و پيگيريهاي نماينده مردم رباط کريم در مجلس شوراي اسلامي، درخصوص رفع برخي مسائل و مشکلات مردم اظهار داشت: در حوزه راه و شهرسازي مشکلاتي وجود دارد که شوراي اسلامي شهر نسبت به وضعيت آنها پيگيري نموده و ضمن ارائه راه‌حل، خواستار تغيير وضع موجود از مسئولان شهري شده است.

در ادامه اين نشست همچنين حسني و ديگر اعضاي شوراي شهر با اشاره به وضعيت کنوني شهرک آبشناسان و پيگيريهاي لازم براي برون‌رفت از اين شرايط در مورد ديگر مشکلات شهر تصريح کردند: رسيدگي به وضعيت رمپ ورودي و خروجي شهرک خانه و اتوبان تهران ساوه، مشکلات جاده وهن‌آباد، ترميم پيچ شترخوار، احداث کلينيک تامين اجتماعي و تعيين تکليف و الحاق روستاهاي اطراف به شهر را از نماينده مردم رباط کريم در مجلس شوراي اسلامي خواستاريم.

در اين جلسه هر يک از اعضاي شوراي اسلامي شهر رباط کريم ضمن تشکر از حضور ابراهيم نکو در محل شوراي شهر به ارائه ديدگاههاي خود پرداختند و نسبت به وجود مشکلات کلي در حوزه‌هاي مختلف از جمله عملکرد اداره راه و شهرسازي در ترميم راههاي مواصلاتي براي کاهش خطرپذيري انتقاد کردند.

نماينده مردم رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي نيز از فعاليتها و اقدامات بسيار خوب اعضاي شوراي شهر رباط کريم در پيگيري مشکلات مردم تقدير کرد و گفت: موضوعاتي که مطرح شد از مشکلات اساسي بوده و بايد هرچه زودتر تعيين تکليف شود و گفت: بنده از طريق استاندار محترم تهران و وزير راه و شهرسازي موارد مطرح شده را پيگيري خواهم کرد.

ابراهيم نکو همچنين رباط کريم را براي سرمايه‌گذاران يک منطقه امن و استراتژيک خواند و اظهار داشت: براي خروج از شرايط فعلي و رونق اقتصادي استفاده از حضور سرمايه‌گذاران در منطقه ضروري است و در اين راستا تلاشهاي بسياري صورت گرفته است. نکو در پايان درخصوص تلاش دولت در احداث ايستگاه مترو خط سه تهران در رباط کريم گفت: موانعي بر سر راه خط مترو وجود دارند که مانع از پيشرفت سريع خط مترو شده‌اند ولي مي توانم اين مژده را به مردم فهيم شهر بدهم که به گفته رييس محترم دولت تدبير و اميد و قولي که ايشان داده‌اند اين خط به صورت 4 بانده و سريع‌السير ساخته خواهد شد.


 رئيس شوراي اسلامي شهرستان دماوند مطرح کرد
 حمايت شوراهاي دماوند از اصحاب رسانه 

 دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس شوراي اسلامي شهرستان دماوند از حمايت شوراهاي اسلامي از اصحاب رسانه خبر داد و گفت: مرکز فني و حرفه‌اي خواهران دماوند بايد تقويت شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، در نشستي با حضور رئيس شوراي اسلامي شهرستان دماوند و عضو شوراي اسلامي شهر دماوند و مسئول حقوقي شهرداري دماوند، مشکلات دستگاه‌‌ها و اصحاب رسانه‌اي که در ساختمان شهرداري قديم مستقر هستند، مورد رسيدگي قرار گرفت.

در اين نشست مشکلات موجود بررسي و قرار شد تا اقدامات مطلوبي در اين زمينه صورت گيرد.

شوراها از هيچ کمکي به اصحاب رسانه دريغ نمي‌کنند

رئيس شوراي اسلامي شهرستان دماوند در حاشيه اين نشست درباره حمايت از رسانه‌ها اظهار کرد: شوراهاي اسلامي اين شهرستان سعي کردند تا همواره نسبت به شفاف‌سازي و بيان واقعيت‌ها به مردم اقدام کنند.

ابوذر نادري با تأکيد بر حمايت همه‌جانبه از خبرنگاران افزود: در اين زمينه، شوراهاي اسلامي از هيچ کمکي به اصحاب رسانه و خبرنگاران دريغ نمي‌کنند؛ افراد زحمت‌کش اين قشر با وجود اينکه مظلوم واقع‌ شده‌‌اند‌‌، اما هيچ‌گاه از رسالت و فعاليت مهم خود دست برنداشتند و در راستاي توسعه و پيشرفت شهرستان دماوند تلاش مي‌کنند.

وي با اشاره به اينکه هر کسي که در اين عرصه فعاليت داشته باشد، مورد حمايت قرار خواهد گرفت، تصريح کرد: خوشبختانه تاکنون حمايت‌هاي خوبي نيز در اين خصوص انجام شده و اميدواريم بتوانيم در ادامه کمک بيشتري کنيم و در زمينه شفاف‌سازي مسائل مختلف گام‌هاي خوبي برداريم.

کمک شوراي شهر دماوند براي اجراي طرح ساماندهي فاضلاب شهري

عضو شوراي اسلامي شهر دماوند در خصوص حمايت از امور بهره‌برداري آبفاي اين شهرستان نيز گفت: سعي کرديم تا از همه دستگاه‌هاي خدمات‌رسان حمايت کنيم و با توجه به اينکه در آينده نه‌چندان دور طرح ساماندهي فاضلاب شهري دماوند را خواهيم داشت، شوراي اسلامي شهر دماوند طبق قانون به آنها کمک مي‌کند.

نادري ضمن قدرداني از نماينده مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس و فرماندار شهرستان دماوند در خصوص پيگيري‌هاي اجراي طرح فاضلاب شهر دماوند بيان کرد: اين طرح در مراحل مقدماتي قرار دارد و شوراي اسلامي شهر دماوند نيز در اين زمينه، از هيچ کمکي دريغ نمي‌کند.

وي در ادامه با اشاره به بازديد از بخش‌هاي مختلف مرکز فني و حرفه‌اي خواهران شهرستان دماوند افزود: خوشبختانه در سال‌هاي گذشته شاهد فعاليت‌هاي بسيار خوبي از اين مرکز بوده‌‌ايم و بانوان زيادي در اين مرکز آموزش ديدند و به مدارک عالي دست پيدا کردند.


 بازديد مدير حقوقي سازمان آب و برق خوزستان از اراضي منطقه سد دز 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مدير دفتر حقوقي سازمان آب و برق خوزستان به همراه کارشناسان اين مجموعه، از ساخت وسازهاي غير مجاز در اراضي سازمان واقع در منطقه سد دز بازديد کرد.سيد فخرالدين كلانترزاده در اين بازديد در جريان تصرفات غيرقانوني و مشکلات ناشي از ساخت و سازهاي غيرمجاز قرار گرفت.

در اين بازديد که سعيد رئوفي‌نسب؛ مديرعامل شركت توليد و بهره‎برداري سد و نيروگاه دز و همچنين مسئولان واحدهاي حقوقي، حراست و حريم‎باني اين شرکت حضور داشتند، در خصوص موانع پيش‎رو در برخورد با متجاوزان حقيقي و حقوقي در اراضي مذكور بحث و تبادل‎نظر شد.در پايان، مدير دفتر حقوقي سازمان آب و برق خوزستان بر لزوم پيگيري و اجراي قانون در برابر هرگونه تخلف در محدوده اراضي سازمان در سد دز تأكيد کرد و مقرر شد در خصوص رفع تجاوز و برخورد با متخلفان اقدامات لازم به عمل آيد.


 اقدام لازم براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي در روستاهاي ساوجبلاغ انجام مي‌شود 

 ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

فرماندار ساوجبلاغ با بيان اينکه اين شهرستان در حوزه توسعه روستايي درراستاي سياست‌هاي دولت اقدامات مناسبي انجام داده است، گفت: اقدامات لازم براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي در روستاهاي ساوجبلاغ انجام مي‌شود.

ابوالقاسم پاليزگير در همايش فرهنگ عاشورايي در روستا که در روستاي برغان شهرستان ساوجبلاغ با حضور معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور برگزار شد؛ اظهار داشت: شهرستان ساوجبلاغ با 5 شهر و 77 روستا داراي پتانسيل‌ها و ظرفيت بالايي در حوزه‌هاي مختلف کشاورزي، صنعتي، گردشگري و ساير موارد است.

وي با اشاره به اينکه برابر سرشماري سال 90 جمعيت شهرستان ساوجبلاغ 225 هزار نفر بوده که از اين تعداد 148 هزار نفر شهري و 72 هزار نفر روستايي هستند، افزود: به طور تقريبي 32 درصد جمعيت شهرستان ساوجبلاغ را روستاييان پوشش داده‌اند.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به سرشماري عمومي کشاورزي سال 93، تصريح کرد: بر اين اساس در سطح شهرستان 116 هزار و 44 بهره‌بردار کشاورزي شناسايي شدند که 42 درصد بهره‌برداران استان البرز محسوب مي‌شوند.

وي بابيان اينکه: مساحت اراضي کشاورزي شهرستان ساوجبلاغ 25 درصد مساحت کل اراضي کشاورزي استان است و مساحت باغي آن 54 درصد استان را شامل مي‌شود تاکيدکرد: بزرگترين مرکز خريد، ذخيره گندم و توليد آرد کشور در ساوجبلاغ قرار دارد، همچنين نخستين مرکز توليد بذر هيبريدي، بزرگترين قطب توليد توت فرنگي گلخانه‌اي و گل‌هاي زينتي کشور نيز به اين شهرستان تعلق دارد.

پاليزگير افزود: توليد بيش از 8 هزار و 200 تن گوشت قرمز، 7 تن گوشت مرغ، هزار و 325 تن گوشت ماهي، 128 هزار تن شيرخام، 20 هزار و 911 تن تخم‌مرغ و 67 تن عسل، از ظرفيت‌هاي اين شهرستان در حوزه دامداري محسوب مي‌شود.

وي اظهار داشت:‌ توليد بيش از 16 هزار و 300 تن گندم، 365 هزار تن انواع ميوه، 7 هزار و 500 قارچ خوراکي، 362 هزار تن انواع سبزي و صيفي‌جات و بيش از 50 ميليون انواع گل‌هاي زينتي ظرفيت بسيار خوبي براي ساوجبلاغ فراهم کرده است.

فرماندار ساوجبلاغ با تاکيد بر اينکه اين شهرستان در حوزه توسعه روستايي درراستاي سياست‌هاي دولت اقدامات مناسبي انجام داده است، بيان کرد: در اين راستا براي راه‌اندازي واحدهاي توليدي در روستاها جلسات متعدد با دهياران و شوراهاي روستايي برگزار شده و توانستيم قدم‌هاي مثبتي در اين حوزه برداريم.


 خبــر 

 هشدار فرماندار ساوجبلاغ نسبت به بحران آب شهرهاي جديد هشتگرد و ابريشم

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

فرماندار ساوجبلاغ در مراسم افتتاح دو باب مدرسه درفاز7مسکن مهر شهرجديد هشتگرد گفت:در سالهاي اخير ساخت 60 هزار واحد مسکن مهر درشهر جديد هشتگرد و شهرک ابريشم دربخش چهارباغ شهرستان آغاز شده وتاکنون تعداد قابل توجهي از واحدهاي مسکن مهر به مردم واگذار شده در حالي که هيچ اقدامي از سوي وزارتخانه‌هاي نيرو و راه و شهرسازي براي تامين آب شرب اين واحدها نشده است.

پاليزگير افزود: قبل از تاسيس شهر جديد هشتگرد قرار بود انشعابي از لوله اصلي انتقال آب سد طالقان براي اين شهر جديد اختصاص يابد که متاسفانه پس از گذشت سالها و پيگيريهايي که در سالهاي اخير داشتيم تاکنون منتج به نتيجه نشده است.

وي وضعيت آب شرب در شهر جديد هشتگرد را در شرايط بحراني اعلام کرد و يادآور شد: مسوولان وزارت راه و شهرسازي از بسته شدن پرونده مسکن مهر تا آينده‌اي نزديک سخن مي‌گويند در حالي که اين واحدها از زيرساختهاي لازم نظير آب برخوردار نيستند.

پاليزگير با اشاره به اسکان ساکنان مسکن مهر در شهرستان ساوجبلاغ و مهاجرپذيربودن اين شهرستان، تسريع در اختصاص بخشي از آب سد طالقان به ساوجبلاغ را ضروري دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازي به تعهدات خود درخصوص مسکن مهر در اين شهرستان عمل نکرده است.

متاسفانه زيرساختهاي لازم به ويژه تامين آب براي ساکنان واحدهاي مسکن مهر در شهر جديد هشتگرد و شهرک ابريشم درنظر گرفته نشده است.

پاليزگير تامين آب شرب براي حدود 50 هزار واحد مسکن مهر در شهر جديد هشتگرد که هيچ منبع تامين آبي براي آن ديده نشده را کاري سخت و نگران‎کننده دانست و اظهارکرد: زنگ بحران کمبود آب از مدتها پيش به صدا درآمده و با توجه به واگذاري بخشي از مسکن مهر و استقرار بخشي از جمعيت پيش‌بيني شده در اين شهر شاهد قطعي مکرر آب در اين شهر بوده‎ايم.

فرماندار ساوجبلاغ افزايش جمعيت در شهر جديد هشتگرد در صورت واگذاري واحدهاي مسکن مهر براي اين شهرستان را يک معضل جدي عنوان کرد و يادآور شد: هيچ منبع جديد تامين آب شربي براي ساکنان اين واحدها نداريم و اين موضوع مهم بايد مورد توجه و برنامه‌ريزي مسوولان ذيربط در کشور قرار گيرد و براي آن چاره‌انديشي کنند.

وي گفت: با تکميل و واگذاري مسکن مهر در ساوجبلاغ جمعيت آن چند برابر شده و از مرز 500 هزار نفر مي‌گذرد در حالي که منابع آبي براي تامين آب شرب آن تغيير نکرده است.

فرماندار ري:

بانوان درراستاي ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي و اجتماعي قدم بردارند

شهرري - رضا فغاني

هدايت‌ا... جمالي‌پور گفت: بانوان بايد با شناخت از فضاي موجود جامعه در راستاي ارتقاء شاخصهاي فرهنگي و اجتماعي شهرستان قدم بردارند.

به گزارش خبرنگار آفرينش، جمالي پور؛ معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان ري در نشست مديران و کارشناسان امور بانوان ادارات شهرستان که با حضور معاون انتظامي و امنيتي فرمانداري و رئيس اداره امور بانوان فرمانداري در تالار خدمت فرمانداري برگزار شد اظهار داشت: اگر به ظرفيت و پتانسيل بانوان اعتماد شود در روند اصلاح رفتارها و کژي‌هاي جامعه موثر خواهد بود.

وي گفت: اراده و ورود بانوان در بسياري از امور جامعه، معضلات را برطرف خواهد نمود.

او در ادامه بيان نمود: بايد با همدلي و همزباني شرايطي را فراهم آوريم تا امنيت اجتماعي براي زنان جامعه مهيا شود.

توليد 104 برنامه تلويزيوني از شبکه دو سيما با مشارکت آبفاي استان اصفهان

اصفهان - راعي

توليد 104 برنامه تلويزيوني از شبکه دو سيما ويژه خردسالان و کودکان با مشارکت آبفاي اصفهان در مهرماه کليد خورد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مدير روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آبفاي استان اصفهان با بيان اينکه به منظور اجراي سياست وزارت نيرو و مديران ارشد استان در ارتباط با فرهنگسازي مصرف بهينه آب توليد اين برنامه تلويزيوني در دستور کار قرار گرفت؛ اعلام کرد: به منظور استفاده از ظرفيت گسترده سيماي جمهوري اسلامي به عنوان مؤثرترين رسانه، به منظور فرهنگسازي مصرف بهينه آب، اين امر اجرايي شد.

سيداکبر بني‌طبا به ديگر فعاليتهاي شرکت آبفاي استان اصفهان پيرامون ترويج مصرف بهينه آب در جامعه پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته بيش از 180 برنامه راديويي و 90 برنامه تلويزيوني با محوريت مصرف بهينه آب از شبکه استاني توليد و پخش شد و باتوجه به مؤثر بودن توليد و پخش اين برنامه‎ها در فرهنگسازي مصرف بهينه آب در ميان اقشار مختلف شرکت مهندسي آبفاي کشور با توجه به تجربه موفق آبفاي استان درنظر گرفت زمينه توليد برنامه تلويزيوني و پخش آن از شبکه سراسري با موضوع مصرف بهينه آب را براي آبفاي استان اصفهان فراهم نمايد.

وي افزود: پس از چندين نشست و مذاکرات مختلف با گروه کودک و نوجوان شبکه دو سيماي جمهوري اسلامي ايران 52 برنامه 30 دقيقه‌اي با عنوان «اون بالاها» با جامعه هدف خردسالان به صورت داستاني با تهيه‎کنندگي خانم مردانيان و نيز 52 برنامه 7 دقيقه‎اي با عنوان «دانايي» با جامعه هدف کودکان به تهيه‌کنندگي آقاي بازرگان آغاز گرديد.


 در استان 

 در حاشيه نمايشگاه مديريت بحران عنوان شد؛

استحصال 82400 بشكه نفت از دستگاه‌هاي MOS و MOTشركت مارون

اهواز – خبرنگار آفرينش

سرپرست شركت بهره‌برداري نفت و گاز مارون در حاشيه اولين نمايشگاه مديريت بحران، محيط زيست و صنعت پاك خوزستان به ارائه گزارش شركت تحت سرپرستي خود در حوزه محيط زيست پرداخت.

مهندس مسعود باغبان ضمن ابراز خشنودي از برگزاري اين گونه نمايشگاهها درراستاي صيانت از داشته‌هاي طبيعي و صنعتي استان گفت: همواره اهداف خرد و كلان سازمان را با اولويت دادن به استانداردهاي زيست محيطي تعيين كرده و همه توان خود را براي تامين و به‌روزرساني تجهيزات موردنياز جهت مقابله با بحرانهاي محتمل به كار بسته‌ايم.

وي افزود: با بكارگيري دستگاههاي تفكيك‌گر و فرآورش سيار نفت MOS و MOT، توانستيم بيش از 82400 بشكه نفت را در شش ماه نخست سال جاري استحصال كنيم كه علاوه بر پيشگيري از آلودگي زيست محيطي، نسبت به ميزان 75450بشكه‌اي در مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزايش داشته است.

مهندس باغبان به ديگر دستاوردهاي شركت درراستاي حفظ محيط زيست اشاره كرد و گفت: اندازه‌گيري فصلي آلاينده‌هاي زيست محيطي اعم از آب، خاك، هوا و صوت در بيش از 1000 نقطه، تزريق بيش از 98 درصد پساب نمكزدايي به چاههاي دفعي، تحقق 100 درصدي جمع‌آوري گازهاي همراه مجتمعهاي صنعتي شماره 1 و 6 مارون و ارائه 14783 نفر ساعت آموزشهاي زيست محيطي را مي‌توان از اهم دستاوردهاي زيست محيطي شركت در سال 93 و نيمه اول سال جاري دانست.

سرپرست شركت بهره‌برداري نفت و گاز مارون، روزآمدسازي تجهيزات مقابله با آلودگيهاي رودخانه‌اي با هزينه بالغ بر 12 ميليارد ريال و برگزاري 33 مانور امداد و نجات، آتش‌سوزي و نشت گاز را از اهم اقدامات شركت درراستاي مديريت بحران برشمرد و از كاركنان اين شركت به خاطر تلاش متعهدانه درجهت توليد صيانتي در كنار حفاظت از محيط زيست تقدير كرد.

شايان ذكر است؛ واحد فرآورش سيار نفت ( MOT ) دستگاهي است كه به منظور فرآورش نفت و گاز، بر روي چاههايي كه مشكل افت فشار پيدا کرده و نياز به تعمير دارند قرارمي‌گيرد و از نفت‌ريزي جلوگيري به عمل مي‌آورد و تفكيك‌گر سيار نفت (MOS ) نيز امكان راه‌اندازي چاههايي كه به دلايلي با افت فشار مواجه مي‌شوند مقدور مي‌سازد. اين دو تجهيز درراستاي پيشگيري از آلودگيهاي زيست محيطي و پيشگيري از هدررفت نفت و گاز در هنگام عمليات تعميراتي خاص روي چاهها استفاده مي‌شوند.

تاكيد معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور بر فراهم ساختن امكانات گردشگري در روستاي برغان

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور با تاكيد بر اينکه بايد شرکت گردشگري در روستاي برغان ايجاد شود گفت: اين شرکت به طور قطع سالانه مي‌تواند گردشگران زيادي جذب کند و بازديدکنندگان زيادي از کشورهاي خارجي داشته باشد.

سيد ابوالفضل رضوي در روستاي برغان ساوجبلاغ در جمع خبرنگاران با بيان اينکه نمايشگاه دستاوردهاي روستائيان به عنوان قطره‌اي از نمايش هنرهاي روستائيان در شهرستان‌هاي استان البرز بود، اظهار اشت: امکان به نمايش گذاشتن بزرگي و عظمتي که در خلق مسائل مهم و توليدات شهرستان‌هاي البرز وجود دارد در اين نمايشگاه نبود.

معاون توسعه روستايي و مناطق محروم کشور با تأکيد بر اينکه درخواست رسيدگي به آب شرب روستا و حمام مسئله مهمي بود که از سوي ساکنين مطرح شد، تصريح کرد: در مورد بحث بهسازي روستا بايد موضوع بافت روستا مورد توجه قرار گيرد و در صورتي که بافت روستايي به شهري تبديل شود روستا از وضعيت گردشگري خارج مي‌شود.

رضوي گفت: روستائيان بايد توجه کنند که حوادث غير مترقبه‌اي اتفاق مي‌افتد از جمله بارندگي و زلزله که در اين راستا روستائيان بايد به نيازهاي امدادي در زمان بحران توجه داشته باشند و طلب کردن عرض 8 متر براي کوچه‌ها در روستا منطقي به نظر نمي‌رسد.

بخشدار رودهن تأکيد کرد؛

لزوم انسداد چاه‌هاي غيرمجاز در رودهن

رودهن - ايرج صادقعلي

بخشدار رودهن گفت: با توجه به کمبود آب و فقر منابع آبي زيرزميني در رودهن، انسداد چاه‌هاي غيرمجاز بايد در دستور کار امور آب قرار گيرد.به گزارش خبرنگارآفرينش، رضا طاهرخاني در جلسه حفاظت از منابع آب رودهن اظهار داشت: خوشبختانه در بحث تأمين آب شرب رودهن به‌ويژه در دو شهر رودهن و آبعلي در سال جاري با مشکلات حادي مواجه نبوديم و برنامه‌ريزي‌ها در اين خصوص به نحو احسن صورت گرفت.

وي گفت: علي‌رغم وجود بارش‌هاي مناسب تا اين لحظه از سال باز هم بايد نسبت به ساماندهي منابع آب شرب در منطقه اقدام کرد تا در دوران کم‌آبي يا بي‌آبي با مشکلات قطعي يا جيره‌بندي اين مايه مهم حياتي روبه‌رو نشويم.

طاهرخاني افزود: با توجه به خوش آب و هوا بودن رودهن و روستاهاي اطراف، اين منطقه مورد هدف ويلاسازان قرار گرفته و آنها براي تأمين آب شرب خود، به حفر چاه‌هاي غيرمجاز و برداشت از آن اقدام مي‌کنند که همين مسئله موجب کمبود آب در مناطق شهري مي‌شود و امور آب با همکاري جهاد کشاورزي بايد نسبت به انسداد اين چاه‌ها اقدام کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته