جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/08/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5123

برانکو ايوانکوويچ:
مي‌خواهيم طلسم را بشکنيم

جلسه سرنوشت‌ساز براي آقاي مربي
کواچ ديپورت مي‌شود؟

افسردهِ صدرنشين و بحران‌زدهِ اميدوار
استقلال برعکس پرسپوليس


خبــر


گوناگون از ورزش


 برانکو ايوانکوويچ:
 مي‌خواهيم طلسم را بشکنيم 

 
سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس اعلام کرد هرگز از اعضاي هيات مديره اين باشگاه اولتيماتومي دريافت نکرده است. وي همچنين تاکيد کرد که تيمش مي خواهد طلسم چند بازي نبردن در ورزشگاه آزادي را بشکند.

برانکو ايوانکوويچ در نشست خبري پيش از ديدار تيمش برابر ملوان در هفته دهم ليگ برتر برگزار شد، ضمن بيان مطلب فوق گفت: اين ايام را به همه دوستان تسليت مي‌گويم اما بعد از عزاداري‌ها بايد به سرکار حرفه‌اي خود برگرديم. البته نياز به صحبت کردن در مورد بازي با ملوان نيست زيرا قطعا بازي ما با اين در جام حذفي که چندي پيش برگزار شد، را همگي به ياد دارند.

وي اضافه کرد: در آن مسابقه که ديداري سخت بود و برنده آن در وقت اضافه مشخص شد، يک بازي 120 دقيقه‌اي بسيار دشوار را با ملوان برگزار کرديم که نشان از توانايي‌هاي اين تيم دارد. البته بعد از برد در مشهد، مايل هستيم يک پيروزي مجدد را به دست آورده تا هواداران را خوشحال کنيم.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس صحبت‌هايش را اينگونه ادامه داد: از همينجا از هواداران پرسپوليس دعوت مي‌کنم به ورزشگاه آمده تا با حمايت از تيم و گرفتن 3 امتياز دوباره خوشحال شوند. هواداران مهمترين بخش يک تيم هستند و تمام هدف‌مان از موفقيت براي خوشحال کردن آنها است.

وي در مورد وضعيت بازيکنان تيمش هم اظهار کرد: سوشا مکاني دوباره به تيم برمي‌گردد اما عليرضا نورمحمدي محروم است. مايکل اومانا هم که مصدوم است به همراه بابک حاتمي در آستانه پيوستن به تيم هستند. ساير بازيکنان هم در سلامت کامل بوده و براي حضور در بازي با ملوان با همديگر رقابت مي‌کنند.

برانکو در پاسخ به اين پرسش که آيا اعضاي هيات مديره به او اولتيماتوم داده‌اند که اگر پرسپوليس در پايان نيم فصل بين 5 تيم بالاي جدول نباشد، يک مربي داخلي را جايگزينش مي‌کنند، تصريح کرد: من در اين مورد خبري ندارم. هرگز چنين مساله‌اي مطرح نبوده، با من هم صحبتي در اين خصوص نشده است اما هيات مديره هرچي صلاح بداند، انجام مي‌دهد.

در ادامه خبرنگاري از برانکو اين پرسش را مطرح کرد که به چه دليل تيمش بعد از پيروزي برابر استقلال در هفته سي‌ام ليگ گذشته تا به امروز در مسابقات ليگ و در ورزشگاه آزادي موفق به پيروزي نشده است؟ که وي در اين خصوص تاکيد کرد: متاسفانه بعد از پيروزي در جام حدفي برابر ملوان، ديگر در ورزشگاه آزادي برنده نشده‌ايم، به همين دليل از بازي با ملوان فقط پيروزي مي‌خواهيم. اميدوارم هواداران هم به ورزشگاه آمده و از تيم براي رسيدن به پيروزي حمايت کنند.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد اينکه ديدار با ملوان پيش بازي دربي پايتخت بوده و ممکن است به همين دليل بازيکنانش با احتياط مقابل حريف بازي کنند، خاطرنشان کرد: بازيکنان را تا بعد از دربي ممنوع المصاحبه کرده‌ام تا بازي به بازي پيش بروند و نگاه‌شان به همه ديدارها يکسان باشد.

وي اضافه کرد: الان مهم پيروزي برابر ملوان است زيرا 3 امتياز اين مسابقه همانند 3 امتياز ديدار با استقلال ارزشمند است. ضمن اينکه براي اين مسابقه به هيچ کس استراحت نداده و نميگذارم کسي در زمين کم کاري کند.

برانکو در پايان در مورد انتظارش از داور بازي پرسپوليس با ملوان گفت: اميدوارم در بازي با ملوان، داور قضاوت منصفانه‌اي داشته باشد زيرا شما بيشتر و بهتر از من مي‌دانيد تا به امروز تا چه اندازه از داوري‌ها متضرر شده‌ايم. اميدوارم داوري بازي خوب و صادقانه‌ باشد.


 جلسه سرنوشت‌ساز براي آقاي مربي
 کواچ ديپورت مي‌شود؟ 

 
در پايان نمايش نااميدکننده تيم ملي واليبال ايران در جام جهاني ژاپن، اسلوبودان کواچ براي سپري کردن دوران مرخصي به کشورش بازگشت. او ظرف مدت يک سال، جايگاهش را در بين علاقه مندان تيم ملي و ستاره هاي تيم ملي واليبال ايران از دست داده بود و مذاکرات ايميلي فدراسيون با اين مربي در شرايطي ادامه داشت که به نظر مي رسيد کواچ شانس زيادي براي ادامه همکاري با تيم نداشته باشد. تلاش داورزني براي تزريق يک مربي ايراني به نيمکت کواچ و مقاومت او، وضعيت اين قرارداد را پيچيده‌تر کرد. بوبان بامداد سه شنبه وارد ايران خواهد شد تا مذاکره نهايي را با مديران فدراسيون واليبال ايران انجام بدهد. او بعد از ارائه گزارش به فدراسيون، عصر همان روز در جلسه کنفرانس مطبوعاتي نيز حاضر خواهد شد و به سوالات خبرنگارها پاسخ خواهد داد. به احتمال فراوان در زمان برگزاري اين جلسه، تکليف همکاري کواچ با تيم ملي واليبال روشن شده و او در صورت بقا در سمت مرد اول تيم ملي، به تماشاي مسابقات ليگ واليبال خواهد رفت.

قطعِ همکاري فدراسيون با کواچ، به معنايِ اعتراف به شکست در پروژه جانشيني ولاسکو خواهد بود. اتفاقي که اگر در راه انتخاب جانشين براي کواچ نيز تکرار شود، باز هم شانسِ صعود به المپيک را از تيم ملي مي گيرد. به نظر مي رسد در شرايط فعلي، ستاره هاي سرکش واليبال ايران به مربي بزرگ تر و باتجربه تري نياز داشته باشند. مردي که به سادگي، مغلوبِ اراده جمعي بازيکنان نشود و قافيه را نبازد.


 افسردهِ صدرنشين و بحران‌زدهِ اميدوار
  استقلال برعکس پرسپوليس 

 توقع از ستاره‌هاي استقلال بالاتر از اين بازي سرد است و توقع از پرسپوليس بحران‌زده فوتبال شناور نيست، همين موضوع هوادار پرسپوليس را اميدوار و هوادار استقلال را پر توقع‌تر به استاديوم‌ها مي‌فرستد.

به گزارش مهر، دو اتفاق کاملا معکوس در استقلال و پرسپوليس در جريان است که شايد فوتبال ايران و تاثيرات روانشناسي و درخواست مردم را به نمايش مي‌گذارد و توسط علوم انساني و جامعه شناسان و حتي مديران رسانه‌ها بايد ارزيابي شود.

استقلال صدرنشين است اما نااميدي پخش مي‌کند و تماشاگر ندارد، پرسپوليس در ميانه جدول است اما هوادارانش اميد دارند و تماشاگر هم هنوز دارد.

اين دو اتفاق نماد جنگ رسانه در تمام دنياست، افکار عمومي در واقع تاثير پذير و بسيار موثر هستند و شايد بايد گفت با وجود همه پيشرفت‌ها و تجربيات همچنان کسي که جنگ رسانه‌اي را مي‌برد بازي نهايي را برده است و اگر نگاهي به دنيا هم داشته باشيد جنگ سايبري و ماهواره‌اي و اينترنتي در اوج دوران خود به سر مي‌برند و همه سعي دارند افکار مردم را به سود خود برگردانند.

پرسش اما اين است که چرا استقلال هوادارش را نا اميد کرده و پرسپوليس با وجود آنکه بدتر نتيجه گرفته هنوز هوادار اميد‌واري دارد؟

دلايل مختلفي مي توان براي اين دو روند معکوس نوشت :

1- در پرسپوليس نوعي عصبانيت به دليل هشت سال قهرمان نشدن وجود دارد، نوعي مبارزه دروني مردم با خودشان‌، آنها که از مرحله غرولند کردن و شعار دادن عبور کرده‌اند و مي‌خواهند باورشان را حفظ کنند که اسم پرسپوليس براي صدرنشيني کافي است، آنها ديگر توجهي به جايگاه اين تيم در جدول ندارند و تصميم گرفته‌اند علاقه خودشان را حفظ کنند.

در استقلال اما چنين نيست و هوادار هنوز وارد مرحله شعار دادن نشده که بخواهد از آن عبور کند، استقلالي‌ها با حضور در ميان چهار تيم برتر آسيا و سه قهرماني ليگ و حذفي ادعايشان حتي اين صدرنشيني ضعيف و شکننده نيست. 2- پرسپوليس بهتر از استقلال فوتبال بازي مي‌کند، اين را هم پرسپوليسي‌ها مي‌فهمند و هم استقلالي‌ها، در واقع پرسپوليس با مهره‌هايي بسيار نا آشنا‌تر و کم نورتر، بازي مدرن تري را انجام مي‌دهند اما در استقلال چند مهره سرشناس در ميدان هستند که بود و نبودشان معادل برد و باخت است و از هماهنگي و وحدت تيمي خبري نيست.

3- پرسپوليس بازنده فصل نقل و انتقالات بود، همين موضوع توقع را از استقلال بالا برد و از پرسپوليس پايين آورد، افکار عمومي حالا پرسپوليس را در اولين فرصتي که بتواند تحسين مي‌کند اما از استقلال توقع بالاتري دارد چون آنها بهترين تيم نقل و انتقالات شدند و نبايد با ريز و درشت مساوي کنند.

4- هر دو باشگاه تيم و رفتار رسانه اي ضعيفي دارند و حساسيت ايجاد نمي کنند، آنها بلد نيستند هيجان بسازند به عنوان مثال بايد در اين رابطه از فتح الله زاده و رويانيان نام برد که کري را به جايي مي‌رساندند که کل جامعه دنبال نتيجه بازي‌ها و دربي و ... بود اما در فاصله چند روز مانده به دربي تهران اين روزها هنوز کسي از دربي حرف نمي‌زند، اين براي هر دو تيم البته بد است و تماشاگر کش.

5- باور مردم به مربي خارجي بالا و بالاتر رفته است، حتي اگر امروز استقلال خوب بازي مي‌کرد باز هم استقلالي‌ها دوست داشتند برانکو سرمربي‌شان بود و اين را از حمايت هشتاد درصدي مردم از کي‌روش و همين برانکو مي‌توانيد بفهميد. شايد امثال آري‌ها، دنيزلي، استانکو، برانکو، بوناچيچ، کي‌روش و ... در اين زمينه موثر بوده باشند.

نتيجه گيري:

باشگاه‌ها بايد افکار عمومي را بسازند و آن را به حال خود رها نکنند، همين پرسپوليس با وجود آنکه سال‌هاست قهرمان نشده اما دو سال قبل با رويانيان و شعارهايش چنان روحيه اي داشت که تصور مي‌کردي صدرنشين بلامنازع است پس مي‌تواند همين امروز هم کارها را درست جلو ببرد. استقلال هم با سکوت و اخلاق آرام مربي و مديرانش با وجود صدارت اما شور قهرماني در افکار عمومي نمي‌سازد و اين مهم است به اندازه قهرماني مهم است.


 خبــر 

 افشين به پرسپوليس نرسيد

همانند سه مسابقه قبلي ملوان در رقابت هاي ليگ برتر، در نبرد هفته دهم اين تيم با پرسپوليس نيز خبري از آرش افشين نخواهد بود. کادرِ پزشکي سفيدهاي انزلي در روزهاي گذشته تلاش زيادي براي آماده کردن افشين انجام دادند اما اين تلاش ها موفقيت آميز نبودند و آرش اين هفته نيز بيرون از ترکيب تيم قرار خواهد گرفت.

اهميت آرش افشين براي تيم استيلي زماني مشخص مي شود که بدانيم از 7 گل اين فصل ملوان، 3 گل توسط اين بازيکن به ثمر رسيده است. بهترين بازيکن-سرباز ليگ پانزدهم، يک بار روي ريباند پنالتي، يک بار با ضربه پنالتي و يک بار با يک ضربه تماشايي دروازه ذوب آهن، نفت تهران و راه آهن را در سه بازي دشوار باز کرده است و دو پيروزي از سه پيروزي فصل ملواني ها، با گل هاي سه امتيازي اين بازيکن به دست آمده اند.

در سه بازي بعد از مصدوميت آرش افشين، ملوان موفق به گلزني نشده است. اين تيم حالا با تجربه سه تساوي بدون گل متوالي، مهياي نبرد با سرخپوشان تهراني مي شود. به نظر مي رسد آن ها تا حد زيادي به افشين وابسته شده اند و بدون حضور او، شانس زيادي براي گلزني ندارند. اتفاقي که موجب مي شود سوشا مکاني به سومين کلين شيت فصل بعد از نبرد با فولاد و تراکتور نزديک شود. در چهارمين غيبت متوالي افشين، شايد حميد استيلي بالاخره تصميم به فيکس کردن پويا نزهتي در ترکيب تيمش بگيرد. بازيکني که اتفاقا آمار خوبي مقابل تيم قرمز پايتخت دارد و شايد بتواند طلسم گل نزني ملوان در اين هفته ها را نابود کند.

عقب نشيني مظلومي

کرار از استقلال جدا مي‌شود؟

پرويز مظلومي بعد از ماه‌ها حمايت همه جانبه از کرار، ديگر حاضر نيست پشت هافبک عراقي تيمش بماند.

انتقادات مظلومي از کرار در کنفرانس مطبوعاتي بازي با استقلال خوزستان و خروج او از ليست 18 نفره بازي با سپاهان، اولين جرقه‌هاي اختلاف مظلومي و کرار بود. مظلومي اين فصل بخاطر کرار، روبروي هيات مديره و مديرعامل باشگاه ايستاده بود و انتظار نداشت کرار در بازي با استقلال خوزستان، انقدر بي انگيزه بازي کند. نمايش کرار در اين مسابقه، سرانجام مظلومي را هم از او نااميد کرد. سرمربي استقلال به هيات مديره گفته مشکلي با کنار گذاشتن کرار ندارد و در صورتي که او به روزهاي خوبش برنگردد، اين بار دست باشگاه را براي برخورد باز مي‌گذارد.

شايد دربي تهران، آخرين فرصت کرار براي ماندن در استقلال و تغيير سرنوشتش در اين تيم باشد. او براي اين کار، اول بايد به فهرست 18 نفره و ترکيب اصلي برسد و بعد از آن در زمين بدرخشد. مسيري سخت، در فاصله 4 روزه بازي سپاهان تا پرسپوليس.

مظلومي در راه ژنرال

ناکام بازي‌هاي بزرگ

استقلال مظلومي بعد از گذشت 9 هفته هنوز صدرنشين ليگ است اما مثل تيم قلعه‌نويي، در بازي‌هاي بزرگ خوب نتيجه نمي‌گيرد.

فصل پيش استقلال قلعه‌نويي، ليگ را با آمار رويايي 6 برد و يک باخت از 7 مسابقه آغاز کرد. با اين وجود، اوضاع تيم او اواخر نيم فصل اول بهم ريخت و آخر فصل، آن‌ها در رده ششم قرار گرفتند. مشکل اصلي فصل پيش استقلال، ناکامي در بردن تيم‌هاي بزرگ بود. استقلال رفت و برگشت، همه بازي‌هاي بزرگش را يا باخت يا مساوي کرد و فقط يک برد مقابل سپاهان داشت. فولاد و نفت رفت و برگشت استقلال را بردند و تراکتورسازي و ذوب آهن يک برد و يک مساوي کسب کردند. حتي پرسپوليس بحران زده هم در دو دربي رفت و برگشت پيروز شد.

اين فصل هم استقلال مقابل تيم‌هاي بالاي جدولي آمار خوبي ندارد. از بين تيم‌هاي دوم تا هفتم جدول، آبي‌هاي پايتخت با 3 تيم بازي کرده‌اند. بازي استقلال با پديده و استقلال خوزستان مساوي تمام شد و ذوب آهن گل‌محمدي در تهران توانست اين تيم را شکست دهد. سه تيم ديگر بالاي جدولي ليگ سپاهان، صبا و تراکتورسازي هستند. تيم‌هايي که استقلال در هفته‌هاي آينده بايد روبروي آن‌ها قرار بگيرد و شايد کابوس فصل قبل را براي مظلومي تکرار کنند.

فرصت ويژه استقلال

تير خلاص به سپاهان بدون برد

بازي در اصفهان هميشه براي استقلالي‌ها سخت بوده، اما اين بار آن‌ها فرصت دارند در فولادشهر سپاهان بحران‌زده را ببرند و از بقيه مدعيان قهرماني جدا شوند.

به گزارش آي اسپورت، سپاهان امروز در فولادشهر، ميزبان استقلال است. فصل پيش سپاهان در اين ورزشگاه 3-1 استقلال را برد و در تاريخ ليگ برتر، آبي‌هاي پايتخت فقط دو بار در اصفهان توانسته‌اند سپاهان را شکست دهند. دوشنبه، بهترين فرصت براي سومين برد استقلال در اصفهان خواهد بود.

سپاهان در 5 هفته ابتدايي ليگ با درخشش احسان حاج‌صفي، 4 برد و يک مساوي داشت و در صدرجدول ليگ بود. بعد از جدايي حاج‌صفي آن‌ها در 4 بازي اخيرشان هيچ بردي نداشتند و در خانه مقابل تراکتورسازي و سياه جامگان متوقف شدند. استقلال صدرنشين شد و سپاهان به رده سوم سقوط کرد. نکته مهمتر، وضعيت خط حمله سپاهان است. تيم فرکي در 4 بازي اخيرش فقط يک گل زده و در سه مسابقه ديگر نتوانسته دروازه حريف را باز کند. استقلال که اين هفته‌ها اوضاع دفاعي خوبي ندارد، روبروي گل‌نزن‌ترين تيم هفته‌هاي اخير ليگ قرار مي‌گيرد و مي‌تواند به روند ضعيفش در خط دفاع پايان دهد.

مهدي شريفي، بهترين گلزن فصل پيش سپاهان تا اينجاي فصل فقط دو گل زده و خلعتبري هم فقط يک بار دروازه پرسپوليس را باز کرده است.


 گوناگون از ورزش 

 گزينه‌هاي جانشيني کاپيتان

گابريل هم اضافه شد

محمد نوري، بختيار رحماني و فرناندو گابريل. چه بازيکني قرار است جاي خالي کاپيتان فقيد سرخپوشان را پر کند؟

به گزارش آي اسپورت، فصل پيش پرسپوليس دو بازيساز خلاق داشت. محمد نوري و فرناندو گابريل، که در کنار هم خط هافبک هيجان انگيري براي سرخپوشان ساخته بودند. آخر فصل گابريل توسط برانکو کنار گذاشته شد تا به عربستان برود و محمد نوري با خواست خودش، به قطر سفر کرد. هادي نوروزي کاپيتان جديد پرسپوليس يک خط عقب‌تر رفت و جاي آن‌ها را در پست بازيساز گرفت.

هادي نوروزي اين فصل در پست جديد، يکي از بهترين سال‌هاي دوران بازي را پشت سر مي‌گذاشت اما مرگ ناگهاني او، پرسپوليس را با بحران جدي روبرو کرده است. محسن مسلمان و رضا خالقي‌فر هر کدام يک بار در اين پست قرار گرفتند و با وجود عملکرد قابل قبول،‌ فاصله زيادي با کاپيتان فقيد پرسپوليس داشتند. مديران باشگاه از حالا دنبال خريد يک بازيساز براي نيم فصل هستند و محمد نوري و بختيار رحماني در صدر ليست آن‌ها قرار دارند. نوري در قطر به مشکل خورده و سربازي رحماني نيم فصل تمام مي‌شود. بعضي از سايت‌هاي خبري با استناد به عکس‌هاي پياپي گابريل روي اينستاگرامش درباره پرسپوليس، نوشته‌اند اين بازيکن برزيلي هم براي بازگشت به ايران به سرخ‌ها چراغ سبز نشان داده است. گابريل در عربستان خيلي زود به مشکل خورده و دلش مي‌خواهد دوباره به روزهاي خوبش در پرسپوليس برگردد. او ابتداي فصل ادعا کرد پيشنهادات زيادي از ليگ برتر داشته اما در ايران فقط حاضر است پيراهن پرسپوليس
را بپوشد.

حميد استيلي

هدف‌مان پيروزي برابر پرسپوليس است

سرمربي تيم فوتبال ملوان با بيان اينکه هدفش از ديدار برابر پرسپوليس، کسب سه امتياز است، گفت: اميدوارم مسابقه به دور از حاشيه را شاهد باشيم.

حميد استيلي در خصوص ديدار تيمش برابر پرسپوليس در هفته دهم رقابتهاي ليگ برتر، ضمن بيان مطلب فوق گفت: بازي سختي را پيش رو داريم، هرچند چندي پيش در جام حذفي برابر پرسپوليس قرار گرفتيم که در آن مسابقه روي يک اشتباه گل خورديم و بازي را واگذار کرديم، اما شرايط ما نسبت به آن مسابقه متفاوت است و شرايط بهتري داريم.

وي با بيان اينکه در اين بازي آرش افشين و رضي‌پور را در اختيار ندارد و ساير بازيکنان هم آماده هستند، تاکيد کرد: در اين بازي مهم، به دنبال ارائه يک بازي زيبا و توام با پيروزي در زمين پرسپوليس هستيم.

سرمربي تيم فوتبال ملوان در پاسخ به اين پرسش که ممکن است به علت اينکه اين بازي براي پرسپوليس مسابقه پيش از دربي محسوب شود و ممکن است به همين علت زيبا نباشد؟، تاکيد کرد: قطعاً بازي‌هاي پيش از دربي حساسيت‌هاي خاصي دارد اما اين بازي نيز هم براي ما و هم براي پرسپوليس از اهميت زيادي برخوردار است و اميدوارم که بتوانيم با ارائه يک مسابقه خوب و زيبا به هدفمان برسيم.

زنداني سياسي آفريقايي به جمع نامزدان رياست فيفا پيوست

توکيو سيکسويل به عنوان پنجمين نامزد رياست فدراسيون بين المللي فوتبال، فيفا، وارد کارزار انتخاباتي شد.به گزارش مهر، اين زنداني سياسي که 62 سال سن دارد پيش از اين در جريان مبارزه با نژادپرستي در آفريقاي جنوبي به زندان افتاده بود.

وي در نشست خبري که در ژوهانسبورگ برگزار شد اعلام کرد تا قبل از پايان روز اداري دوشنبه که آخرين مهلت ثبت نام براي رياست فيفا محسوب مي شود درخواست خود را ارائه خواهد کرد.پيش از وي چهار نامزد ديگر به نام هاي ميشل پلاتيني، رئيس يوفا، شاهزاده علي بن الحسين، نايب رئيس اردني فيفا، داويد ناخيد، بازيکن پيشين فوتبال ترينيداد و توباگو و جروم شامپاين، عضو پيشين روابط بين الملل فيفا، براي رياست اين نهاد ثبت نام کرده اند.

انتخابات رياست فيفا در ماه فوريه برگزار خواهد شد.

تيم ملي فوتسال بدون برگزاري اردو راهي برزيل مي‌شود

تيم ملي فوتسال ايران بلافاصله بعد از اتمام هفته پانزدهم ليگ برتر و بدون برگزاري اردوي تدارکاتي راهي برزيلي خواهد شد.

تيم ملي فوتسال ايران که هفته گذشته و بعد از برگزاري دو بازي تدارکاتي با تيم ملي ايتاليا به کشور بازگشت، زمان زيادي براي آماده سازي و حضور در مسابقات گرندپري برزيل ندارد.هفته چهاردهم و پانزدهم ليگ برتر فوتسال روزهاي سه شنبه اين هفته و يکشنبه هفته بعد برگزار خواهد شد. بر همين اساس و طبق برنامه اوليه، تيم ملي يکشنبه شب و بعد از اتمام هفته پانزدهم، بلافاصله راهي برزيل خواهد شد تا در مسابقات گرندپري حضور يابد.

پيش از اين اسامي 18 بازيکن براي سفر به برزيل تحويل سفارت اين کشور داده شده بود و در نهايت 14 بازيکن عازم برزيل خواهند شد. کادر فني تيم ملي قصد دارد با انجام تغييراتي در ترکيب تيم ملي نسبت به سفر ايتاليا، بازيکنان جديدي را در برزيل تست کند.تيم ملي فوتسال ايران در مسابقات گرندپري برزيل با تيم‌هاي کلمبيا، اروگوئه و آنگولا همگروه شده است و در اولين مسابقه، بامداد 14 آبان به مصاف کلمبيا خواهد رفت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته