جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5161

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي:
تفاوت در پرداخت حق بيمه ها مانعي براي تجميع

رئيس کميسيون عمران شوراي شهر تهران:
افزايش نرخ كرايه ها در سال 95

سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر:
مجازات اعدام بايد شامل قاچاقچيان اصلي و دانه درشت شود


وقايع


ضرب المثل ها


خبرها و سخن‌ها


يادداشت روز


 مديرعامل سازمان تامين اجتماعي:
 تفاوت در پرداخت حق بيمه ها مانعي براي تجميع 

 
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با اشاره به اينکه تفاوت در پرداخت حق بيمه و همچنين استفاده از بودجه عمومي و مردمي از جمله چالشهاي تجميع بيمه هااست، گفت: هزارميليارد تومان درماه دربخش درمان هزينه مي شود.دکتر سيد تقي نوربخش در مورد احتمال تجميع بيمه‌ها به مهر گفت: نمي توان احتمالي براي اين امر در نظر گرفت اما تجميع بيمه ها در مورد سازمان هاي بيمه گري که از محل بودجه عمومي تامين مي شوند مي تواند باعث ايجاد کارآمدي شود.

وي گفت: اين درحالي است که تامين اجتماعي سازماني است که منابع آن از محل سرمايه گذاري مردم است بنابراين اين سازمان ها از دو جنس متفاوت هستند که امکان تجميع آنها وجود ندارد.مديرعامل سازمان تامين اجتماعي تاکيد کرد: سازمان هايي مانند دادگستري، بانک ها، آموزش و پرورش و ... جايي که تمامي بيمه ها بودجه شان از بودجه عمومي دولت تامين مي شود امکان تجميع در آنها وجود دارد اما ادغام منابع مردم با دولت نمي تواند کارآمدي زيادي داشته باشد.وي با اشاره به اينکه در تامين اجتماعي حق بيمه 9درصد حقوق و دستمزد بدون سقف کسر مي شود، گفت: در ساير صندوق ها اين رقم معادل صفر تا 6 درصد تعيين شده است و در حال حاضر کارمندان دولت و کارفرمايان دو درصد حق بيمه به دولت پرداخت مي‌کنند و دو درصد ديگر نيز از محل بودجه عمومي کشور تامين مي‌شود.

نوربخش با اشاره به اينکه در ماه بيش از سه هزار ميليارد تومان براي پرداخت مستمري بازنشستگان هزينه مي شود، گفت: همچنين هزار ميليارد تومان نيز در بخش درمان هزينه مي شود.به گفته وي، پرداخت وام قرض الحسنه بدون سود به اين افراد يکي از اقدامات مهمي بوده است که در سال جاري انجام شده و به مرور تمامي بازنشستگان از آن برخوردار خواهند شد.


 رئيس کميسيون عمران شوراي شهر تهران:
 افزايش نرخ كرايه ها در سال 95 

 
رئيس کميسيون عمران شوراي شهر تهران گفت: نحوه نرخ‌گذاري براي کرايه‌هاي تاکسي با مترو و اتوبوس در سال 95 متفاوت است.به گزارش مهر، احمد دنيامالي در جمع خبرنگاران با اشاره به نحوه قيمت‌گذاري نرخ کرايه‌هاي حمل و نقل عمومي در سال 95، گفت: نحوه نرخ‌گذاري تاکسي با اتوبوس و مترو در سال 95 متفاوت است و تلاش مي‌کنيم نرخ بليت‌هاي مترو و اتوبوس کمتر از هر سال افزايش پيدا کند و در حوزه نرخ کرايه تاکسي، افزايش هزينه رانندگان تاکسي را در نظر خواهيم گرفت.

وي با بيان اينکه نمي‌توانيم تاکسي را در زماني که قرار است يارانه سوخت دريافت کند، خصوصي در نظر بگيريم و در ساير موارد به عنوان حمل و نقل عمومي، گفت: زماني که بيمه رانندگان تاکسي قطع مي‌شود و سوخت يارانه به آنها تعلق مي‌گيرد، تاکسي‌ها وسيله نقليه خصوصي در نظر گرفته مي‌شوند اما زماني است که قرار است نرخ کرايه‌هاي تاکسي تعيين شود، وسيله نقليه عمومي شناخته مي‌شود؛ اين تضاد باعث مشکلاتي براي معاش رانندگان تاکسي شده است و بايد تلاش کنيم تاکسي را از اين وضعيت غيراستاندارد نجات دهيم؛ يعني تاکسي، يک خانواده يا يک نفر را از يک مبدا به يک مقصد برساند نه اينکه در طول مسير، مسافر را پياده و سوار کند و گرفتار وضعيت کنوني باشد.

دنيامالي با بيان اينکه در قيمت‌گذاري بليت اتوبوس و مترو، نگاهمان حمايت از شهروندان و توسعه فرهنگ حمل و نقل عمومي است، گفت: ما براي اينکه اشتياق مردم را براي استفاده از حمل و نقل عمومي بيشتر کنيم، تا خودروي کمتري در شهر وجود داشته باشد، بايد قيمت‌هاي مصوب را بر اساس اقتصاد شهروندان مشخص کنيم، زيرا توسعه حمل و نقل عمومي، درآمد بزرگتري براي شهر در پي دارد. امسال نيز تورم نقطه به نقطه تک رقمي مي‌شود؛ بنابراين پيش‌بيني مي‌کنيم نسبت به سال‌هاي گذشته در اين حوزه افزايش کمتري داشته باشيم.

رئيس کميسيون عمران شوراي شهر تهران همچنين با اشاره به نرخ آرم طرح ترافيک در سال 95، گفت: اعتقاد داريم نرخ‌ها بايد واقعي شود و هر خودرويي که قصد تردد در محدوده طرح ترافيک را دارد، بايد هزينه‌هايش را بدهد.

وي در خصوص آخرين وضعيت موتورسيکلت‌هاي برقي در پايتخت، گفت: شرکت‌هاي زيادي، موتورهاي برقي وارد کرده و مورد تائيد مديريت شهري نيز قرار گرفته اما در حال حاضر مشکل اصلي، تسهيلاتي است که قرار بود ارائه شود و هنوز اين منابع بانکي تامين نشده است.

دنيامالي تاکيد کرد: انتظار داشتيم در سه، چهار سال اول تعداد زيادي موتورسيکلت برقي وارد شهر تهران نشود اما بايد تلاش کنيم در طول زمان، به تکنولوژي ساخت موتورسيکلت‌ برقي دست پيدا کنيم.

وي در خصوص اينکه چرا پيک بادپا از موتورسيکلت برقي هنوز استفاده نمي‌کند، گفت: مشکل تامين منابع براي اين شرکت نيز وجود دارد.


 سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر:
 مجازات اعدام بايد شامل قاچاقچيان اصلي و دانه درشت شود 

 سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينکه ايران به شدت به دنبال کيفي سازي مجازات اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر است، گفت: ما به دنبال اين هستيم که مجازات اعدام وجود داشته باشد اما بيشتر متوجه دانه درشت‌هاي مواد مخدر و کساني باشد که سرنخ‌هاي اصلي موضوع هستند.

پرويز افشار در گفت‌و‌گو با آنا در واکنش به طرحي که با تصويب آن حکم اعدام از مجازات قاچاقچيان مواد مخدر حذف مي شود و به امضاي 70 نفر از نمايندگان مجلس رسيده است، اظهار کرد: من به تازگي از نشست مشورتي کاهش تقاضاي مواد مخدر در وين بازگشته‌ام. هم‌اکنون چند بحث جدي در دنيا مطرح است که در اجلاس مجمع عمومي سال 2016 اين موارد پيگيري خواهد شد. يکي از اين مباحث مهم در واقع در خصوص دسترسي نيازمندان به داروهاي مخدر است.

وي افزود: کساني که دردهاي مزمن و سرطان دارند و نيازمند داروهاي ضد درد هستند دسترسي‌هايشان به اين داروها به دليل سخت‌گيري‌هاي بيش از حد کاهش پيدا کرده است و برعکس کساني که نبايد دسترسي پيدا کنند از طريق قاچاقچيان و نشت مواد مخدر از طريق سيستم‌هاي قانوني دسترسي نابه‌جا به مواد مخدر پيدا مي‌کنند.

سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: نهاد‌هاي بين‌المللي از جمله دفتر کنترل مواد مخدر و جرايم سازمان ملل و سازمان بهداشت جهاني هر دو به دنبال اين هستند که مکانسيم‌هايي را فراهم کنند که نيازمندان واقعي به داروهاي مخدر که همان بيماران هستند، نيازشان فراهم شود و در اين زمينه اقداماتي در حال انجام است.

وي با اشاره به اينکه بحث ديگري که محل مناقشه بسيار شديد در دنيا محسوب مي‌شود، بحث مجازات اعدام براي قاچاقچيان مواد مخدر و يا در مجموع جرايم مواد مخدر است، اضافه کرد: تعدادي از کشور‌ها از جمله کشورهاي اروپاي غربي به شدت به دنبال حذف مجازات اعدام براي همه انواع جرايم مواد مخدر حتي قاچاق هستند.

افشار با بيان اينکه پاره‌اي از ديگر کشورهاي دنيا با اين امر مخالف هستند و مقاومت مي‌کنند، تصريح کرد: ما در اجلاس سالانه سازمان ملل که در اسفند ماه سال گذشته در وين برگزار شد موضع خود را به صورت شفاف به سازمان ملل اعلام کرديم. در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل در سال 2016 که در نيويورک برگزار مي‌شود حضور داريم و اين موضع را اعلام خواهيم کرد.

سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينکه ايران به شدت به دنبال کيفي سازي مجازات اعدام است، اضافه کرد: ما به دنبال اين هستيم که مجازات اعدام وجود داشته باشد اما بيشتر متوجه دانه درشت‌هاي مواد مخدر و کساني باشد که سرنخ‌هاي اصلي موضوع هستند.

افشار با تاکيد بر اينکه بحث جدي ديگري را که در نشست سال گذشته وين به صورت شفاف به اطلاع ديگر شرکت کنندگان رسانديم اين است که مجازات اعدام در ايران با مجازات اعدامي که در غرب وجود دارد کاملا متفاوت است، گفت: در غرب فردي با چند کيلوگرم مواد مخدر با يک قيافه لوکس در فرودگاه دستگير مي‌شود و اين کاملا متفاوت است با يک قاچاقچي مواد مخدر در ايران که در مرزها با درگيري مسلحانه در قالب کاروان‌هاي سر تا پا مسلح، با ماموران درگير و باعث شهادت آنان مي شود.

وي تاکيد کرد: مدارک مستندي وجود دارد که نشان مي‌دهد، اين گروه‌ها با تروريست‌ها و گروه‌هاي شبه نظامي مثل داعش همکاري نزديکي دارند و جريان‌هاي مالي اين گروه‌ها به سمت تروريسم هدايت مي‌شود. اين گروه‌ها بايد حکمشان با قاچاقچي که دو تا سه کيلو مواد مخدر از او کشف مي‌شود، متفاوت باشد.

افشار با تاکيد بر اين موضوع که ما اين قاچاقچيان را مطمئنا مستحق اعدام مي‌دانيم، عنوان کرد: به اين جرايم در دنيا «جرايم خشن» گفته مي‌شود که بايد حساب‌شان را از ديگر جرايم جدا کرد و مجازات اعدام براي اين گروه‌ها در نظر گرفت بنابراين موضع جمهوري اسلامي ايران اين است که به هيچ وجه نمي‌توان مجازات اعدام را حذف کرد اما محدود و کيفي کردن آن به قاچاقچيان بزرگ گروه‌هاي خشني که با تروريسم ارتباط دارند و کساني که در درگيري‌هاي مسلحانه امنيت را به خطر مي‌اندازند امري مطلوب است که ما از اين حرکت حمايت مي‌کنيم.

وي با بيان اينکه من در جزييات طرحي که نمايندگان مجلس به امضا رساندند نيستم، گفت: اما مطمئنم اگر اين طرح تصويب شود استثنائاتي که نتوان از آن عدول کرد مدنظر خواهد بود و به سمت و سوي کيفي سازي مجازات اعدام حرکت مي‌کند. بايد بررسي‌هاي بسيار دقيق صورت گيرد تا ببينيم فردي که چند کيلوگرم مواد مخدر را با خود حمل کرده است آيا واقعا از سر استيصال و اجبار بوده است؟ يا مثلا به عنوان يک حامل مواد مخدر دست به اين کار زده است يا خود شخص قاچاقچي و سرنخ اصلي است.

افشار با بيان اينکه نگاه ما نبايد ديد کمّي باشد بلکه بايد نگاه خود را به سمت و سوي پيگيري علت اين اقدام سوق دهيم، افزود: بايد ديد آيا فرد به عنوان يک مجرم سازمان يافته اين کار را به صورت دائم تکرار مي‌کند يا به عنوان يک عامل جزء به حمل مواد مخدر مبادرت مي‌کند. حساب اين افراد از يکديگر جداست.

سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: تمام اين موارد ياد شده در نشست سال 2016 به بحث گذاشته مي شود تا تصميمي در اين زمينه در سازمان ملل گرفته شود. به طور حتم ساير نهادهاي بين المللي هم در اين زمينه نظراتي دارند اما تصميم ما در کشور و يا تغيير قانون در خصوص جرايم مرتبط با مواد مخدر بيشتر مبتني بر نگاه و منافع ملي است.

افشار يادآور شد: بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد هدفگذاري ما اگر مجازات افراد خرده‌پا باشد توفيقي به دنبال ندارد و اگر بتوانيم بنيان هاي مالي قاچاقچيان را هدف گيري کنيم بسيار موثرتر از اعدام افراد است چون وقتي خرده پاها اعدام مي شوند معمولا از آنها خانوادهايي باقي مي ماند که آنها هم به علت فقر و ارتباط با قاچاقچيان راه آنها را ادامه مي دهند.


 وقايع 

 حريق در خانه پر از مواد منفجره

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از حريق يک ساختمان مملو از مواد محترقه در جنوب تهران خبر داد. سيدجلال ملکي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: وقوع يک مورد آتش‌سوزي در يک منزل مسکوني در ساعت 24 دقيقه بامداد امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پي آن ستاد فرماندهي دو ايستگاه را به همراه نردبام، تشک نجات و تجهيزات مربوطه به محل حادثه واقع در کيانشهر، شهرک شهيدمطهري اعزام کرد.

وي با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل افزود: محل حادثه يک ساختمان 5 طبقه 10 واحدي بود که در طبقه چهارم آن واحدي 65 متري طمعه حريق شده و شعله‌هاي آتش در حال سرايت به اماکن و طبقات فوقاني بود.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران با بيان اينکه تا پيش از رسيدن آتش‌نشانان جواني حدودا 30 ساله از ساختمان خود را به بيرون پرتاب کرده بود که خوشبختانه زنده اما دچار آسيب‌ديدگي شده بود، افزود: آتش‌نشانان از چند جهت عمليات اطفاي حريق را آغاز کرده و پس از مدتي موفق به مهار و اطفاي کامل حريق شدند.

ملکي ادامه داد: همزمان گروهي ديگر نيز عمليات نجات را در دستور کار خود قرار داده و 6 تن از ساکنان اين ساختمان شامل يک زن، سه مرد و دو دختر خردسال را از ميان دود و شعله‌هاي آتش نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

سخنگوي سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران در مورد علت وقوع اين حادثه گفت: بررسي آتش‌نشانان نشان داد که يکي از اتاق‌هاي اين واحد مسکوني مملو از مواد منفجره و قابل احتراق بوده و انفجار در اين قسمت سبب گسترش سريع حريق و سرايت آن به تمام بخش‌هاي اين واحد بوده است. ملکي افزود: علت دقيق اين حادثه از سوي آتش‌نشانان بررسي و اعلام خواهد شد.

21کشته؛ حاصل آتش سوزي در روسيه

آتش سوزي در هتلي در روسيه 21 کشته بر جا گذاشت.

به گزارش برنا، بر اثر آتش‌سوزي در هتلي در روسيه 21 نفر کشته شدند. اطلاعات بيشتري از اين حادثه در دست نيست.

توقيف کشنده بونکر گاز با 244کيلو مواد مخدر در ايرانشهر

فرمانده انتظامي شهرستان ايرانشهر از کشف 244 کيلو مواد مخدر از يک دستگاه کشنده بونکر گاز در عمليات شبانه پليس خبر داد.به گزارش برنا، سرهنگ دوستعلي جليليان گفت: در پي کسب خبري مبني بر اينکه يک سوداگر مسلح، قصد انتقال مقادير قابل توجهي مواد مخدر با استفاده از يک دستگاه کاميون کشنده بونکر گاز را دارد، اقدامات اطلاعاتي جهت شناسايي آن‌ها در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان ايرانشهر قرار گرفت.

فرمانده انتظامي ايرانشهر ادامه داد: پس از شناسايي دقيق محل عبور خودرو مذکور و پس از هماهنگي قضائي تيم‌هاي عملياتي پليس به محل مورد نظر اعزام شدند.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: ماموران به منظور توقيف اين خودرو اقدام به استقرار ايست و بازرسي مقطعي کرده که راننده خودرو به محض مشاهده ماموران تغيير مسير داد و با به جا گذاشتن خودرو حامل موادمخدر و با استفاده از تاريکي شب از محل متواري شد.


 ضرب المثل ها 

 غذاي مهمان ناخوانده حاضري ست!

طعام سراب داغم را چشيدي

زبانت سوخت رخ درهم كشيدي

پذيرايي زمهمان نخوانده

غذاي حاضري باشد كه ديدي!

برگرفته ازكتاب :عجب دسته گلي برآب دادي

نويسنده:محمدرضاسهرابي نژاد


 خبرها و سخن‌ها 

 تجمع آتش‌نشانان تهراني در اعتراض به عدم اجراي قانون مشاغل سخت و زيان‌آور

تعدادي از آتش‌نشانان سازمان آتش‌نشاني تهران در اعتراض به عدم اجراي قانون مشاغل سخت و زيان‌آور درباره آتش‌نشانان در مقابل ساختمان مرکزي شهرداري تهران تجمع کردند.

به گزارش ايلنا، تعدادي از آتش‌نشانان پايتخت در اعتراض به آنچه که عدم اجراي قانون مشاغل سخت و زيان‌آور درباره حرفه آتش‌نشاني عنوان کردند، در مقابل شهرداري تهران تجمعي اعتراضي را برگزار کردند.

گفتني است؛ در اين تجمع حدود 300 نفر از آتش‌نشانان با در دست داشتن پلاکاردهايي که شعارهايي همچون «جانم فداي رهبر» «شغل آتش‌نشاني جزو مشاغل سخت نيست!!!» «کوچک‌ترين خواسته پرسنل آتش‌نشاني سختي کار در مقابل شهرداري تهران» تجمع کرده و مهم‌ترين خواسته خود را اصلاح بر اجراي قانون مشاغل سخت و زيان‌آور درباره خود اعلام کردند.

توانمندسازي بهبوديافتگان امري مهم براي مقابله با اعتياد است

استاد دانشگاه، بحث توانمندسازي معتاد را امري قابل توجه و مهم براي مبارزه با مواد مخدر دانست و گفت: مهمترين اشتباهي که نهادهاي متولي و حتي آحاد جامعه مي کنند آن است که معتاد را پس از ترک اعتياد ، وقتي به آغوش جامعه بازمي گردد را رها کرده و آنها را توانمند نمي کنند.

به گزارش ايسنا، مهناز بهمني افزود: پذيرش فردي که از دوران اعتياد به مصرف مواد مخدر رهايي يافته از سوي آحاد جامعه، نقطه عطفي در مبارزه و کنترل اعتياد است، بايد نهادها و دستگاه‌هاي دولتي و حتي نهادهاي مردمي ، زمينه هاي اشتغال معتادان بهبوديافته را فراهم کرده و آنها را در برابر ناملايمات اجتماعي، اقتصادي و غيره توانمند کنند.

وي با اشاره به نقش مهم خانواده‌ها در برخورد مناسب با معتادان بهبوديافته اظهار داشت: وقتي فرد پاک شده از مصرف مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، احساس خوشايند خانواده را مشاهده کند، جرقه اميد در وي زنده شده و اين مهمترين عامل در عدم بازگشت وي به گرداب اعتياد است .

اين استاد دانشگاه تاکيد کرد: آمارها و گزارش‌هاي موجود نشان مي دهد درصد زيادي از معتادان بهبود يافته به دليل فراهم نبودن زمينه ها و امکانات براي پذيرش در جامعه، پس از مدت بسيار کوتاه، روي به مصرف مواد مخدر صنعتي و شيميايي مي‌آورند و اين بار اعتياد آنها شديدتر شده و حتي ساير افراد عادي را به جمع خود دعوت مي‌کنند.

بهمني با بيان اينکه داشتن مشکلات روحي و رواني مهم‌ترين دليل گرايش به مصرف مواد مخدر صعنتي و داروهاي روانگردان معتادان بيان مي‌شود، اضافه کرد: سن اعتياد در کشور پايين آمده و متاسفانه پيامدهاي ناشي از مصرف مواد را در خانواده‌ها و محيط اجتماعي مشاهده مي‌کنيم، مبارزه اجتماعي با مواد مخدر نياز به همراهي مسوولان و مردم دلسوز دارد، نوجوانان و جوانان ما هر روز در گرداب اعتياد فرو مي‌روند و ما فقط نظاره گر نابودي آن‌ها هستيم.

‏اين استاد دانشگاه با قدرداني از وزير کشور و دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در رابطه با تاکيد بر رويکرد اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر تصريح کرد: به تعبيري همه بايد از خواب بيدار شده و قوه‌هاي مجريه، مقننه و قضايي با جديت بحث مبارزه اجتماعي با اعتياد را پي گيري کنند. ‏

‏به گفته بهمني، همچنين بايد مردم در بحث نظارت بر توليد و عرضه مواد مخدر و روان گردان‌ها درگير شوند، مشارکت افراد جامعه در کنترل نابهنجاري‌ها بسيار موثر بوده و تجارب نشان داده اگر کاري به مردم سپرده شود، به بهترين نحو آن را انجام مي‌دهند. ‏

‏به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر وي، به بحث بيکاري در کشور اشاره کرد و افزود: معضل عصبي بودن بسياري از جوانان ايراني به بيکاري باز مي‌گردد و همين اختلالات رواني مقدمه‌اي روشن براي ظهور اعتياد است. زيرا فرد عصبي و داراي اختلالات رواني نگاهي احساسي و نه منطقي به امور دارد و همين مساله سبب مي‌شود که در برابر پديده‌هاي مخرب و ويرانگر آسيب پذيري نشان دهد. ‏

بهمني خاطرنشان کرد: بايد دست اندکاران امر راهکارهايي را براي اشتغالزايي ارايه دهند تا مشکل بيکاري جوانان حل شود، اگر اين مسئله تحقق يابد ناخودآگاه مشکل اعتياد نيز کنترل شده و کمتر مي‌شود. ‏


 يادداشت روز 

 قدرت نه گفتن را داشته باشيم

الهام فراهاني

بيشتر اوقات براي همه ما در هر برهه و موقعيتي پيش آمده است كه خواسته اي از ما شده و براي گفتن پاسخ منفي به آن حاشيه پردازي كرده ايم و يا نتوانسته ايم نه بگوييم.

اكثر مواقع يا تو رودربايستي مي مانيم يا اينكه قدرت گفتن نه را نداريم؛ گاهي اوقات پيش آمده خواسته اي كه طرف مقابل از ما داشته، خواسته اي غير منطقي بوده ولي به لحاظ شخصيتي يا هر مسئله ديگري قادر به گفتن نه نيستيم.براي اينكه بتوانيم خود رادر اين مواقع مديريت كنيم كه به ضررمان نباشد مي توانيم در رابطه با كار يا خواسته اي كه از ما شده ابراز همدردي يا موافقت كنيم ولي خيلي محترمانه بگوييم فعلا شرايط آن را نداريم كه اين خواسته را انجام دهيم اينطوري خيلي بهتر است .

و اگر بتوانيم سعي و تلاش را در خود نهادينه كنيم، كه نه گفتن براي ما بسيار سودمند است، در مواقعي كه برخلاف ميل باطني ما مي باشد، چون گاهي اوقات براي بسياري از افراد اتفاق افتاده كه بر خلاف ميل باطني خود به خواسته طرف مقابلشان پاسخ مثبت داده اند و پيامد منفي و مخرب آن رادر زندگي خود ديده اند؛ بعضي مواقع دچار عذاب وجدان هم مي شويم كه چرا به خواسته ي طرف مقابل جواب منفي داده ايم ولي در واقع عاقلانه ترين كار را انجام داده ايم، چون اگر اين خواسته به نفع ما نباشد ضربه اي به ما مي‌زند كه عواقب آن جبران كردني نيست؛ پس با خودتان تمرين كنيد كه توانايي نه گفتن را داشته باشيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته