جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5166

75ميليارد تومان براي احيا اختصاص يافت؛
ادامه وضعيت بحراني درياچه اروميه


راه اندازي اولين آزمايشگاه تخصصي ديسپاچينگ و مخابرات

مسئول پژوهش آموزش و پرورش خبر داد؛
توزيع 2423 کيف الکترونيکي در مدارس دماوند

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل:
افزايش 63 درصدي مراجعه مردم اردبيل به کلينيک‌هاي درماني


در استان


خبــر


 75ميليارد تومان براي احيا اختصاص يافت؛
 ادامه وضعيت بحراني درياچه اروميه 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي از اختصاص 75 ميليارد تومان براي احياي درياچه اروميه خبر داد.

اسمعيل کريم‌زاده در جلسه اصلاح الگوي کشت در زير حوضه آبريز درياچه اروميه که در سالن جلسات ساختمان شماره يک جهاد کشاورزي آذربايجان غربي برگزار شد، اظهار داشت: اصلاح الگوي کشت در استان آذربايجان غربي، به عنوان استاني که 35 درصد مردم آن در بخش کشاورزي اشتغال دارند مورد توجه قرار دارد.

وي بر تشکيل بانک اطلاعاتي جامع در اين زمينه تاکيد کرد و افزود: داشتن بانک اطلاعاتي جامع براي اجراي هر چه بهتر طرح‌هاي توسعه بخش کشاورزي حائز اهميت بوده و سبب تسريع در اجراي اين طرح‌ها مي‌شود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با اشاره به وضعيت درياچه اروميه، اذعان داشت: جهاد کشاورزي آذربايجان غربي نيز وظايفي در راستاي احياي درياچه اروميه دارد که در اين خصوص امسال 75 ميليارد تومان اعتبار تخصيص يافته‌است.

اين مسئول با اشاره به وظايف محموله به سازمان جهاد کشاورزي در راستاي اجراي طرح‌هاي نجات‌بخشي درياچه اروميه، اظهار داشت: تغيير آبياري سنتي به مدرن، زهکشي اراضي پاياب سدها و ارائه آموزش کشاورزان در خصوص صرفه‌جويي در مصرف آب از جمله اين وظايف است.

کريم‌زاده با بيان اينکه بخش قابل توجهي از اراضي و باغات کشاورزي استان در حوضه آبريز درياچه اروميه واقع شده‌اند، تصريح کرد: با توجه به وضعيت بحراني درياچه اروميه، بايد طرح‌ريزي اصولي در زمينه الگوي کشت در اين منطقه انجام گيرد.

وي با بيان اينکه اين موضوع از سال‌هاي گذشته مورد تاکيد و توجه قرار دارد، ادامه داد: تا حدودي توانسته‌ايم در تغيير الگوي کشت موفق عمل کرده و زارعان را نسبت به کشت محصولاتي با نياز آبي کم ترغيب کنيم که در اين خصوص کشت برخي محصولات با نياز آبي بالا کاهش يافته‌است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي اعلام کرد: اجراي الگوي کشت در آذربايجان غربي به واسطه 63 مرکز خدمات کشاورزي و در سطح 55 پهنه به کمک کارشناسان و متخصصان اين حوزه اجرايي خواهد شد.


 راه اندازي اولين آزمايشگاه تخصصي ديسپاچينگ و مخابرات 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرديسپاچينگ جنوبغرب معاونت بهره برداري شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: اولين آزمايشگاه تخصصي ديسپاچينگ و مخابرات توسط اين شرکت در بين شرکت‌هاي برق هاي منطقه اي کشور در خوزستان با اعتباري در حدود دو ميليارد و 500 ميليون ريال راه‌اندازي شد.

اديب روستايي در بازديد خبرنگاران خبرگزاريها از ديسپاچينگ جنوبغرب گفت : به طور کلي در صنعت به مراکزي که عمليات پايش و نظارت از راه دور را بر روي عملکرد تجهيزات مکانيکي ، الکترومکانيکي و الکترونيکي را با اهداف خاص انجام مي دهند، مرکز ديسپاچينگ مي گويند. وي ادامه داد: در صنعت برق که تامين انرژي الکتريکي مطمئن و پايداري که وظيفه شرکت هاي برق منطقه اي مي باشد وجود مراکز ديسپاچينگ کمک بزرگي در کنترل، پايش و تصميم گيري لحظه اي براي اين مهم دارد.

روستايي تصريح کرد: سيستم هاي مراکز ديسپاچينگ شامل سه بخش مرکز کنترل، پايانه هاي راه دور و بستر مخابراتي جهت انتقال اطلاعات مي باشد.

مدير ديسپاچينگ جنوبغرب معاونت بهره برداري شرکت برق منطقه اي خوزستان در خصوص وظيفه پايانه هاي راه دور اظهار داشت: اين تجهيزات در پست هاي انتقال و فوق توزيع نصب مي شوند و عمليات جمع آوري اطلاعات مورد نياز از پست توسط اين دستگاه انجام مي گردد. وي همچنين درباره بستر مخابراتي جهت انتقال اطلاعات بيان داشت : با توجه به پراکندگي پست ها و بُعد مسافت آنها تا مرکز کنترل از بسترهاي مخابراتي مختلفي اعم ازPLC ، فيبر نوري و ماکروويو جهت انتقال اطلاعات پايانه ها استفاده مي شود.روستايي گفت: مراکز ديسپاچينگ قلب صنعت برق هستند که در خوزستان 52 پست انتقال توسط ديسپاچينگ جنوبغرب پايش مي دهند.وي اضافه کرد: در سطح کشور 9 مرکز ديسپاچينگ وجود دارد که اطلاعات اينها ازطريق ديسپاچينگ ملي رصد مي شوند.

روستايي ديسپاچينگ را يکي از سيستم هايي دانست که براي کار و نگهداري آن نيازمند گروههاي تخصصي و آموزش ديده مي باشد. و براي کساني که براي کار در اين مجموعه وارد مي شون جهت رعايت نکات ايمني جهت گذراندن دوره هاي آموزشي عملي - تخصصي در اين رابطه هستند که با راه اندازي آزمايشگاه و شبيه سازي فرآيندکار، امکان تست تجهيزات و کسب تجربه در اين زمينه به طور عملي فراهم شده و سرانه هزينه آموزش نيز به ميزان چشمگيري کاهش يافته است .

وي افزود: به همين منظور در سال 89 با ايده ايجاد يک فضاي آزمايشگاهي در محيط ديسپاچينگ، کار شروع شده و تجهيزات موردنياز طي دو سال پي در پي خريداري گرديد که با توجه به قيمت بالاي نرم افزارهاي کنترل در زمينه ديسپاچينگ و نبود نرم افزارهاي آزمايشگاهي در اين زمينه، با استفاده از شرکت هاي دانش بنيان داخلي نرم افزاري تهيه و در ابتداي سال 94 مرکز راه اندازي شد.

روستايي درخصوص اهداف محقق شده با راه اندازي اين آزمايشگاه نيز گفت: آموزش پرسنل جديد در يک فضاي عمومي، تست تجهيزات معيوب و رفع بعضي از آنها، عدم نياز مراجعه به پست هاي برق و کار با تجهيزات برقدار فعال و بررسي طرح ها و شبيه سازي آنها قبل از اجرا از جمله اهداف راه اندازي اين آزمايشگاه تخصصي هستند.


 مسئول پژوهش آموزش و پرورش خبر داد؛
 توزيع 2423 کيف الکترونيکي در مدارس دماوند 

 دماوند- ايرج صادقعلي

مسئول پژوهش اداره آموزش و پرورش از توزيع 2 هزار و 423 کيف الکترونيکي در مدارس دماوند خبر داد.

فرشته کاشاني در گفت‌وگو با خبرنگارآفرينش با اشاره به نياز نگاه‌هاي پرسشگر و جست‌وجوگر در نظام آموزش و پرورش اظهار داشت: تحقيق در خصوص مطالب مختلف قابليت‌هايي همچون بهره‌وري را افزايش مي‌دهد و از اسراف وقت، انرژي و انديشه جلوگيري مي‌کند.

وي ادامه داد: در سال گذشته 171 مورد اقدام پژوهي توسط معلمان به دبيرخانه ارائه شد که در اين ميان، 151 مورد در مقطع ابتدايي، 54 مورد مقطع متوسطه در دوره‌هاي اول و دوم دبيرستان و هنرستان‌ها و همچنين نيز دو مورد اقدام پژوهي مربوط به همکاران در اداره آموزش و پرورش بوده است.مسئول پژوهش اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند افزود: از تعداد 171 مورد اقدام پژوهي که به دبيرخانه ارسال شد، چهار نفر از معلمان پژوهشگر در استان و 23 نفر در منطقه برگزيده شدند.

کاشاني با اشاره به اينکه در قسمت توليد محتواي الکترونيکي 10 نفر در منطقه از افراد برتر بودند، گفت: در اين زمينه نيز دو نفر به عنوان افراد برتر در استان معرفي شده بودند.

اين مسئول تصريح کرد: در بخش تأليف کتاب چهار نفر برگزيده منطقه و يک نفر نيز برگزيده استان شدند.

مسئول پژوهش اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به توزيع کيف‌هاي الکترونيکي در مدارس هوشمند بيان کرد: در سال گذشته 2 هزار 423 عدد کيف الکترونيکي در ميان 733 کلاس هوشمند در مدارس شهرستان دماوند توزيع شده بود. کاشاني با اشاره به محتواي کيف‌هاي الکترونيکي تأکيد کرد: اين کيف‌ها در سال تحصيلي جديد براي پايه‌هاي اول ابتدايي تا نهم جداگانه توزيع شده که حاوي مطالب کتاب‌هاي درسي، نمونه سؤالات، آزمون و همچنين بازي‌هاي آموزشي است.


 رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل:
 افزايش 63 درصدي مراجعه مردم اردبيل به کلينيک‌هاي درماني 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه علوم پزشکي ‌اردبيل از افزايش 63 درصدي مراجعه اهالي اين استان ‌به کلينيک‌هاي درماني ويژه دانشگاه علوم پزشکي ‌خبر داد.از اردبيل، فرهاد پورفرضي در جريان بازديد از فرآيند ارائه خدمات به مردم در کلينيک‌هاي درماني ويژه دانشگاه علوم پزشکي اظهار کرد: در سال‌جاري و تاکنون بيش از 389 هزار مراجعه‌کننده از خدمات کلينيک‌هاي درماني ويژه دانشگاه بهره‌مند شده‌‌اند.

وي تصريح کرد: اين ميزان مراجعه نسبت به سال گذشته 63 درصد افزايش يافته است.رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان با بيان اينکه در اجراي طرح تحول سلامت ما با جذب پزشکان متخصص و فوق تخصص به بيمارستان‌ها و فعاليتشان در کلينيک‌هاي ويژه دانشگاه سعي کرديم تا کمک ‌کار آنها باشيم، گفت: اين پزشکان متخصص و فوق‌تخصص حق باز کردن مطب براي خودشان را ندارند و از طريق اين کلينيک‌ها بخش عظيمي از وقت آنها در اين مجموعه‌ها براي ارائه خدمات کيفي‌تر و ارزان‌ قيمت‌تر به مردم صرف مي‌شود.

پورفرضي افزود: در سطح استان به تعداد کافي اين کلينيک‌ها فعال شده و فعاليت مي‌کنند و براساس آخرين ارزيابي‌ها رضايت مردم نيز در حد بسيار مطلوبي است.


 در استان 

 مديرکل آموزش و پرورش چهار محال و بختياري بيان کرد؛

استفاده از همه شيوه‌هاي آموزشي براي افزايش حساسيت‌ در خصوص کم‌آبي

شهركرد – بهار عبدالغني

مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري گفت: بايد از همه شيوه‌هاي هنري و آموزشي براي افزايش حساسيت‌ در خصوص کم‌آبي استفاده شود.

بهروز اميدي در افتتاحيه طرح دانش‌آموزي نجات آب استان چهارمحال و بختياري اظهار کرد: در هر سال و هر ماه بايد در راستاي مبارزه با بحران آب برنامه‌ريزي جدي شود و اعتباراتي در نظر گرفته شود.وي افزود: بايد بين اقشار مختلف مردم از جمله دانش‌آموزان در رده‌هاي مختلف در زمينه بحران آب حساسيت‌زايي ايجاد شود.اميدي ادامه داد: هر روز بايد اين حساسيت را يادآوري کرده و در همه عرصه‌ها از جمله در آموزشگاه‌ها و ادارات گوشزد شود که آب مايه حيات است.وي با بيان اينکه عناصر طبيعي از جمله آب، خاک، هوا براي زيستن لازم است، گفت: اگر آب وجود نداشته باشد حيات ممکن نيست همان گونه که اگر خاک و هوا وجود نداشته باشد زندگي بشر و موجودات زنده وجود ندارد.مديرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري تصريح کرد: علم و دانش، توسعه اقتصادي اجتماعي و ساير پيشرفت‌ها زماني معني پيدا مي‌کند که حيات وجود داشته باشد و بايد ياد بگيريم براي زيستن به عناصر طبيعي احترام بگذاريم.وي با شاره به اينکه با وجود يک تفاهمنامه و برگزاري چند جلسه در مورد آن کار در زمينه حل بحران آب به پايان نمي‌رسد بيان داشت: بايد ميزان اهميت اين بحران را به همه هشدار داد.اميدي خاطرنشان کرد: آموزش‌هاي مداوم در کتب درسي و برنامه‌هاي فوق‌برنامه براي دانش‌آموزان ارزش زيادي دارد و هم اکنون بايد از کم‌آبي به عنوان يک زنگ خطر نام برد.وي افزود: در فرهنگ ايراني اسلامي ما حرمت براي عناصر طبيعي وجود دارد و بايد از اين نعمات و منابع به خوبي محافظت شود. مديرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختياري ادامه داد: در شرايطي که اقليم تغيير کرده است در کنار درس و تحصيل علم بايد ياد بگيريم که منابع طبيعي حيات ما را رقم مي‌زند و در حفظ و نگهداري آن بايد نهايت تلاش خود را بکنيم.

نخستين قرارداد دوجانبه فروش مستقيم برق ايران منعقد شد؛

قرارداد خريد برق فولاد مبارکه اصفهان از نيروگاه شهيد منتظري تا سقف 200 مگاوات

اصفهان – راعي

نخستين قرارداد دوجانبه فروش مستقيم برق ميان 2 بخش خصوصي نيروگاه شهيد منتظري و شرکت فولاد مبارکه اصفهان تا سقف 200 مگاوات در محل شرکت توانير به امضا رسيد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين تفاهمنامه نخستين قرارداد دوجانبه مستقيم بين توليدکننده و مصرف‌کننده بخش خصوصي، به شمار مي‌آيد. اين قرارداد در مراسمي بين شرکت نيروگاهي «پرشين فولاد» و «فولاد مبارکه» اصفهان با حضور آرش کردي مديرعامل توانير، رضا رياحي سرپرست شرکت مديريت شبکه برق ايران، رسول موسي الرضايي مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي اصفهان منعقد شد.

دکتر بهرام سبحاني، مديرعامل فولاد مبارکه اصفهان به‌عنوان خريدار خصوصي برق در مراسم امضاي قرارداد دوجانبه که در توانير برگزار شد، تاکيد کرد: فولاد مبارکه بزرگترين مصرف‌کننده برق کشور با ديماند 1400 مگاوات است اما تاکنون در زمينه تامين انرژي، ناگزير بوده که با وزارت نيرو تعامل يک‌طرفه‌اي داشته باشد. با امضاي اين قرارداد امکان تغيير شرايط براي اين مجموعه فراهم مي‌شود.

تجليل از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

آيين تجليل ازپژوهشگران برترآموزش وپرورش ساوجبلاغ با حضور فرماندار ساوجبلاغ، معاون پژوهش حسين زاده رييس اداره تحقيق وپژوهش وجمعي از مسئولين اداره کل آموزش وپرورش،مدير آموزش و پرورش و مسئولين منطقه و معلمان در فرهنگسراي امام علي(ع)شهرهشتگرد برگزار شد.

اين مراسم پذيراي حضور پژوهشگران برتر دانش آموزي و معلمان پژوهنده بود. فرماندار ساوجبلاغ با ابراز خرسندي از برگزاري چنين همايشهايي بااشاره به اينکه درسال گذشته بيش از 70 درصد نمايشگاه هفته پژوهش استان البرز متعلق به ساوجبلاغ بود که اين رقم در امسال به 58 در صد رسيد که نشان از وجود صنايع دانش بنيان دراين شهرستان است افزود:روند افزايش 300 درصدي پژوهندگان رقم بسيار بالايي است که جاي اميدواري زيادي دارد.

بازديد مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان از امور بهره برداري ناحيه شرق‏‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

محمود جانقربان از پست هاي برق اميديه يک و دو ، پست برق اميد و همچنين طرح هاي انتقال وفوق توزيع نيروي برق درحال اجرا در شهرستان اميديه بازديد و دستورات لازم را براي بهبود وضعيت پست هاي برق و خطوط انتقال و فوق توزيع صادرکرد .

وي و همراهان درادامه پس از انجام بازديد ميداني از امور بهره برداري انتقال نيرو ناحيه شرق درنشست مشترک با مدير، نمايندگان و مسوولان اين ناحيه به بررسي وضعيت شبکه انتقال و فوق توزيع درمنطقه پرداخت و ضمن قدر داني از کارهاي انجام گرفته شده گفت : اين ناحيه از مناطق کمتر توسعه يافته استان بوده وهمکاران شرکت با وجود شرايط سخت وخاص کار در منطقه با تلاش شبانه روزي توانسته اند فعاليت هاي خوب ومهمي در اين امور به نتيجه برسانند وبا خدمت رساني شايسته وتامين برق مطمئن وپايدار براي همه مشترکان زمينه آسايش و زيرساختهاي رفاه اجتماعي را فراهم آورند بطوريکه وضعيت انرژي الکتريکي دراين منطقه بسيار پايدار گرديده است.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري:

شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري آماده سرمايه‌گذاري پسا برجام است

شهركرد – بهار عبدالغني

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري گفت: شهرک‌هاي صنعتي چهارمحال و بختياري آماده سرمايه‌گذاري پسا برجام است.

رضا گنجي اظهار کرد: با تصويب برجام و آغاز اجراي آن بدون شک تاثير‌ مستقيمي روي اقتصاد ايران خواهد داشت، زيرا نبايد فراموش کرد اکنون به علت تحريم‌هاي موجود و عدم ارتباط مستقيم نظام بانکي کشورمان با سيستم بانکي بين‌المللي، صنعت کشور با رکود مواجه شده اما با برداشته شدن اين تحريم‌ها به واسطه اجرايي شدن برجام، اين امر مي‌تواند نقطه‌عطفي براي اقتصاد ايران باشد.

وي خاطرنشان کرد: اين شرکت در دوران رکورد و تحريم در يک اقدام برنامه‌ريزي شده امکانات زيربنايي در شهرک‌هاي صنعتي استان شامل برق، گاز، مخابرات و آب را مهيا، تکميل و کليه شهرک‌ها و نواحي صنعتي در حال واگذاري را از نعمت گاز، شبکه داخلي مخابرات و شبکه برق‌رساني، روشنايي معابر و شبکه داخلي توزيع برق برخوردار کرد تا در زمان حال آمادگي پذيرش سرمايه‌گذران داخلي و خارجي را دارا باشد.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد :

دانه‌پاشي دوستداران محيط زيست مهاباد در زيستگاه پرندگان

اروميه – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد از دانه‌پاشي دوستداران محيط زيست مهاباد در زيستگاه پرندگان طي روزهاي آينده خبر داد. کامران حسيني در جلسه کمک‌رساني به حيات وحش محيط زيست مهاباد، اظهار داشت: در چند روز اخير شاهد افت شديد دماي هواي در شهرستان مهاباد بوديم که اين امر بر وضعيت محيط زيست تاثير مي‌گذارد.

وي با بيان اينکه با کاهش دما شاهد يخبندان در تالاب‌هاي شهرستان ماکو هستيم، تصريح کرد: اين امر حيات پرندگان اين تالاب‌ها را با مشکل مواجه کرده‌است که بايد در اين زمينه چاره‌انديشي شود.رئيس اداره حفاظت محيط زيست مهاباد بر تامين غذاي حيات وحش محيط زيست اين شهرستان تاکيد کرد و اذعان داشت: دانه‌پاشي در زيستگاه‌هاي پرندگان يکي از مهمترين اقداماتي است که در اين زمينه بايد اجرايي شود.

اين مسئول با بيان اينکه بارش برف سبب شده تا تامين غذا براي ساير حيات وحش اين شهرستان نيز با مشکل مواجه شود، ادامه داد: در اين خصوص نيازمند همکاري هر چه بيشتر تشکل‌هاي مردم‌نهاد محيط زيست و کوهنوردان هستيم.

رئيس اتاق اصناف دماوند خبر داد؛

موازنه نبودن عرضه و تقاضا؛ دليل نوسان قيمت گوشت و مرغ در دماوند

دماوند- ايرج صادقعلي

رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند از متناسب نبودن عرضه و تقاضا در زمينه گوشت و مرغ خبر داد و گفت: روند کاري کيوسک‌هاي مطبوعاتي بايد اصلاح شود.عليرضا خواجه‌اي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به علت افزايش نرخ مرغ اظهار کرد: در فصل زمستان اکثر اوقات در زمينه نرخ مرغ با مشکل روبه‌رو هستيم.

وي ادامه داد: مرغداري‌هايي که سرپرست آن جهاد کشاورزي شهرستان دماوند است، نرخ اين فرآورده را نيز در صورت عرضه به بازار در اين شهرستان مشخص و نرخ پايه را اعلام مي‌کنند. رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند افزود: در بعضي از فصول سال همچون ماه محرم که مصرف گوشت و مرغ نيز افزايش پيدا مي‌کند به دليل متناسب نبودن عرضه و تقاضا، نرخ مرغ نيز دچار نوسان است.

کيوسک‌هاي مطبوعاتي معضلي براي کسبه

خواجه‌اي در خصوص کيوسک‌هاي مطبوعاتي در شهرستان دماوند بيان کرد: کيوسک‌هاي مطبوعاتي براي واحدهاي صنفي اين شهرستان معضلي شده است. اين مسئول با اشاره به وضع کيوسک‌هاي مطبوعاتي تصريح کرد: کيوسک‌هاي مطبوعاتي همان طور که از اسمشان مشخص است بايد روزنامه و مجله عرضه کنند و اين در حالي است که اين کيوسک‌ها از يک سوپرمارکت نيز اجناس بيشتري را به فروش مي‌رسانند.رئيس اتاق اصناف شهرستان دماوند اضافه کرد: با وضع کيوسک‌هاي مطبوعاتي در اين شهرستان حق و حقوق کاسبان که ماليات و اجاره پرداخت مي‌کنند از بين مي‌رود و بايد در اين زمينه اقدامات لازم انجام شود.

خواجه‌اي در خصوص اقدامات انجام شده در زمينه رفع مشکلات کيوسک‌هاي مطبوعاتي گفت: جلسه‌اي در اين زمينه با اداره فرهنگ و ارشاد برگزار کرديم و قرار بر اين شد که بعد از اتمام بررسي‌ها پاسخي ارائه شود که تاکنون پاسخي از سوي اين اداره دريافت نشده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته