جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5166

توسط شهرداري منطقه يک پيگيري مي‌شود؛
اجراي بيش از 60 پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 110 ميليارد تومان


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 11


آگهي صفحه 12


 توسط شهرداري منطقه يک پيگيري مي‌شود؛
 اجراي بيش از 60 پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 110 ميليارد تومان 

 
تبريز – توفيقي: شهردار منطقه يک تبريز از اجراي بيش از 60 پروژه عمراني با اعتباري بالغ بر 110 ميليارد تومان در اين منطقه خبر داد.مهدي يوسفي با بيان اين مطلب اظهار داشت: با حمايت‌هاي شهردار محترم، پروژه‌هاي متعدد اين منطقه هم‌اکنون در مرحله عقد قرارداد يا اجرا بوده و بخش مهمي از آن‌ها، از پيشرفت بيش از 50 درصد برخوردارند. وي اضافه کرد: در صورت همراهي فصل سرما سعي خواهد شد پروژه‌ها، همرمان با دهه فجر و يا حداکثر در بهار سال آينده به بهره‌برداري برسند.

يوسفي تقاطع غيرهمسطح گلپارک را از جمله پروژه‌هاي اين منطقه عنوان کرد و افزود: اين پروژه با اعتبار اوليه 13 ميليارد تومان طراحي شده است، البته اين رقم در صورت اعمال تغييرات در روند اجرا و مواضع پروژه، افزايش خواهد يافت.

شهردار منطقه يک تبريز با اشاره به پيچيدگي‌هاي خاص اين پروژه، جابجايي تاسيسات فشار قوي برق و لوله‌کشي گاز در مسير پروژه را از ضرورت‌هاي اجراي پروژه عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به ضريب پايين مقاومت در خاک محدوده اجراي اين پروژه و به منظور رسيدن به مقاومت و استحکام لازم، 500 شمع در اجراي اين پروژه پيش‌بيني شده که اين تعداد شمع‌گذاري در بين پروژه‌هاي شهري، کم‌نظير است.

وي در ادامه اجراي تقاطع غيرهمسطح جانبازان را با اعتبار اوليه 7 ميليارد تومان، يادآور شد و گفت: رينگي که از اتصال سه پروژه تقاطع غيرهمسطح جانبازان، روگذر مقابل کلانتر کوچه و روگذر شهيدان آذرآبادي‌حق، ايجاد مي‌شود، پاسخگوي ترافيک اين مسير در 10 سال آتي خواهد بود.

يوسفي با بيان اين که بهره‌برداري از پروژه گلپارک با توجه به حجم سنگين عملياتي‌ که اين پروژه دارد، ممکن است به بهار سال آتي موکول شود، اضافه کرد: با اين‌حال، سعي خواهد شد دو پروژه ميدان جانبازان و کلانتر کوچه، با توجه به ضرورت دستيابي هرچه سريع‌تر به رينگي که اشاره شد، تا پايان امسال و به صورت همزمان افتتاح شود.

شهردار منطقه يک تبريز اعمال تجربيات و فناوري‌هاي روز را در مراحل مختلف طراحي، اجرا، نورپردازي و زيباسازي، از ويژگي‌هاي خاص پروژه‌هاي اين منطقه بر شمرد. وي طراحي دوربرگردان را از نيازهاي مسير چايکنار خواند و گفت: با نيازسنجي‌هايي که صورت گرفته، به منظور روان‌سازي ترافيکي ضلع شمالي و جنوبي چايکنار، طراحي دوربرگردان در ورودي کلانترکوچه با هزينه اوليه 1.5 ميليارد تومان پيش‌بيني شده و به زودي اجرا خواهد شد.

يوسفي در ادامه با اشاره به پيشرفت 90 درصدي پروژه بيمارستان تخصصي کودکان مبتلا به سرطان افزود: اين بيمارستان 114 تخت‌خوابي، با 4500 مترمربع زيربنا در 4.5 طبقه طراحي شده و افتتاح آن، علاوه بر بهبود شاخص‌هاي درماني و پزشکي ويژه کودکان، در حوزه گردشگري‌پزشکي نيز قطعاً موثر خواهد بود. شهردار منطقه يک تبريز طراحي محيط بيمارستان متناسب با علايق کودکان را از ويژگي‌هاي خاص اين مرکز درماني اعلام کرد وگفت: تاکنون 7 ميليارد تومان براي اجراي ان پروژه هزينه شده و طبق وعده‌اي که دانشگاه علوم‌پزشکي داده، بلافاصله پس از اتمام احداث، نسبت به تجهيز و تامين نيروي انساني اين مرکز اقدام خواهد شد. وي همچنين با اشاره به‌ اين‌که اجراي پروژه بهسازي و تحکيم اتوبان پاسداران بر عهده شهرداري منطقه يک گذاشته شده است، خاطرنشان کرد: اين پروژه در پنج فاز به طول 7 کيلومتر از ميدان فهميده تا ميدان آذربايجان تعريف و طراحي شده است.

يوسفي با بيان اين‌که تاکنون 15ميليارد صرف بهسازي و آسفالت پروژه تحکيم اتوبان پاسداران شده است، اظهار داشت: با پايان يافتن سه قطعه ابتدايي به طول 5.5 کيلومتر، هم‌اکنون قطعه چهارم اين پروژه به طول 1.5 کيلومتر در اجرا است.

وي همچنين با اشاره به پيش‌بيني 15 ميليارد تومان براي پروژه‌هاي آسفالت‌ اساسي در حوزه منطقه يک متذکر شد: تا کنون 40 درصد برنامه‌هاي آسفالت‌ريزي در مسيرهاي اصلي و فرعي اجرا شده و بخش هاي باقي‌مانده نيز به فراخور وضعيت هوا، تا پايان سال به اتمام خواهد رسيد.

شهردار منطقه يک تبريز به نقش اين منطقه در تکميل پروژه پايانه مرکزي تبريز اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه کم‌نظير پايانه، از نيازهاي چندين ساله شهر بوده و علاوه بر تاثيرات ترافيکي، در تقويت زيرساخت‌هاي گردشگري و جايگاه اجتماعي شهر نيز موثر واقع خواهد بود.

يوسفي يادآور شد: اين پروژه از پيشرفت 85 درصدي برخوردار بوده و شهرداري منطقه يک با تزريق حدود 5 ميليارد تومان، به عنوان منطقه معين اين پروژه، در تکميل بخش‌هاي باقي‌مانده حضور خواهد داشت. وي در پايان اظهار اميدواري کرد برنامه‌هاي اجرايي اين منطقه در توسعه و تحول سيماي عمراني شهرموثر واقع شود.


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 11 


 آگهي صفحه 12 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته