جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5170


ديدار تعدادي از بازيگران با آيت الله هاشمي


سريال «سعدي» به جريان افتاد


رابعه مدني به "دايو" پيوست


"دلبري" در جشنواره فيلم فجر


آغاز صداگذاري "آه، اي عبد‌الحليم"


احتمال حضور "کرت راسل"در يك فيلم


ميز خبــــر


سينماي جهان


 ديدار تعدادي از بازيگران با آيت الله هاشمي 

 
جمعي از هنرمندان سينما تئاتر و تلويزيون به ديدن آيت الله هاشمي رفسنجاني رفتند.به گزارش فرارو،آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از هنرمندان عرصه سينما، تئا‌تر و تلويزيون، هنرمندان را آيينه‌اي براي انعکاس فرهنگ و هنر جامعه در فضاي جهاني دانست و گفت «هنرمند واقعي، در هيچ مکان و زماني غريب نيست».

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ادامه به درد دلهاي صميمانه هنرمندان گوش سپرده بود، دغدغه‌هاي معيشتي و خواسته‌هاي اين قشر فرهنگي را در مقابل کارهاي هنري بزرگي که در طول تاريخ انقلاب اسلامي انجام داده‌اند، ناچيز دانست.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به گلايه‌ها و تقاضاي هنرمندان حاضر در جلسه از آن‌ها خواست با مشورت ساير هنرمندان پيشکسوت و مراکز هنري و دستگاه‌هاي ذيربط، پيشنهادات جامع و عملي خود را براي ارجاع به مراکز و دستگاه‌هاي مربوطه به صورت مکتوب ارائه کنند. در آغاز اين ديدار هر يک از هنرمندان، به طور جداگانه به بيان ديدگاه‌هاي خويش در خصوص هنر سينما، تئا‌تر، تلويزيون و مشکلات و دغدغه‌هاي زندگي و برخي محدوديت‌هاي کاري جامعه هنري پرداختند. در اين ديدار هنرمنداني همچون رضا رويگري، سيامک اطلسي، برزو ارجمند،‌ عليرضا خمسه، داريوش کاردان، مريم اميرجلالي، جواديحيوي حضور داشتند.


 سريال «سعدي» به جريان افتاد 

 
تحقيق و پژوهش سريال الف ويژه "سعدي" در مرکز گسترش فيلم نامه نويسي رسانه ملي به اتمام رسيد.به گزارش تسنيم، منصور براهيمي سرپرست نويسندگان سريال فاخر "سعدي" از اتمام پژوهش اين مجموعه خبر داد و درباره انتخاب سعدي براي نگارش يک سريال به خبرنگار ما گفت:" سعدي عميقا با فرهنگ ايراني ما عجين شده و گشت و گذار او در منطقه و حضورش در دوره شکوفايي کامل تمدن اسلامي وقت و نيز علاقه به سعدي پس از انقلاب اسلامي در ميان جوانان و نخبگان، وي را سوژه مناسبي براي نمايش تاريخ ايران و اسلام دوره زيست در تلويزيون معرفي کرد."

وي درباره روش پژوهش اين مجموعه افزود:" پژوهش "سعدي" در ساختار پيکارسکي که روش رايج دراماتورژي در امريکاست انجام شده و شامل 5 مرحله پژوهش مقدماتي، مرحل? شکل‌گيري طرح داستاني کلي مجموع? "سعدي"، مرحل? نگارش متن گام به گام، مرحل? ديالوگ‌نويسي و نگارش فيلمنامه و در آخر بازنويسي نهايي توليدي است. در اين پروژه روايت سعدي متفاوت از روايت مصلح الدين است. شخصيت ها، مضامين و مکان ها از مستندات استخراج و استفاده شد ولي به جاي استفاده از حکايت ها در طراحي فيلم نامه "سعدي"، از خط داستاني بهره برديم." ابراهيمي در پايان با ابراز اميدواري از اتمام نگارش سريال "سعدي" تا پايان سال جاري اظهار داشت:" اين مجموعه اوايل سال 90 از سوي مرکز فيلم و سريال برون مرزي سفارش داده شد و مراحل تحقيقات اوليه آن نزديک به يکسال طول کشيد. پس از آن فرآيند پژوهش ساختارمند آغاز شد و تا تأسيس مرکز گسترش فيلم نامه نويسي سازمان ادامه يافت. پس از آن ادامه پژوهش و نگارش سريال در اين مرکز به کار خود ادامه داد. "

مجموعه الف ويژه "سعدي" به سرپرستي منصور براهيمي در 52 قسمت 60 دقيقه اي که پژوهش آن در مرکز فيلم و سريال برون مرزي آغاز شده بود، در مرکز گسترش فيلم نامه نويسي رسانه ملي به نگارش در مي آيد.


 رابعه مدني به "دايو" پيوست 

 مهر: رابعه مدني در نقش يک مادر شهيد بازيگر فيلم کوتاه «دايو» شد.رابعه مدني، بازيگر سينما و تلويزيون در مراحل پاياني تصويربرداري فيلم کوتاه «دايو» با موضوع شهداي غواص به اين فيلم پيوست جلوي دوربين رفت.

«دايو» فيلم داستاني کوتاهي با موضوع شهداي غواص به کارگرداني حسين دارابي است که در باشگاه فيلم سوره تهيه و توليد مي شود.

اين فيلم روايتگر نحوه اسارت يکي از شهداي غواص است که در محاصره اي از نيروهاي عراقي پس از اتفاقات تلخ و عجيب به شهادت مي رسد.


 "دلبري" در جشنواره فيلم فجر 

 باني فيلم آنلاين:«دلبري» دومين فيلم بلند سينمايي سيد جلال اشکذري تحويل دفتر جشنواره فجر شد.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: طوبي:امشب عروسي اميرحسينِ ، دوتامون خوشحاليم ...من نبايد اون حر‌ف‌ها رو مي‌زدم، فقط بهم بگو چرا چهار بار چشمت و بازبسته کردي ... منظور خاصي داشتي ميثم ؟

هنگامه قاضياني، آتيلا پسياني، عباس غزالي، محمدرضا شيرخانلو، مهسا هاشمي، مهدي عطاران بازيگران «دلبري» هستند.

پيش بيني مي‌شود اولين نمايش «دلبري» در جشنواره فيلم فجر امسال باشد.


 آغاز صداگذاري "آه، اي عبد‌الحليم" 

 باشگاه خبرنگاران: صدا‌گذاري جديد‌ترين اثر بلند سينمايي احسان عبدي‌پور آغاز شد.

احسان عبدي‌پور کارگردان سينما در خصوص آخرين وضعيت «آه، اي عبد‌الحليم» گفت: در حال حاضر صدا‌گذاري اين فيلم را توسط فرامرز ابوالصدق آغاز کرديم و حدود 20 روز درگير آن هستيم و تمام تلاش ما اين است که فيلم را قبل از موعود مقرر به دبيرخانه جشنواره فجر تحويل دهيم.

گفتني است؛ در «آه، اي عبدالحليم» که کارگرداني آن بر عهده احسان عبدي‌پور است و تهيه‌کنندگي آن را طهورا ابوالقاسمي و مهتاب کرامتي انجام مي‌دهند. مصطفي زماني - پگاه آهنگراني - محمد رضا يزداني - سوگل قلاتيان - حمزه مقدم بازيگران اين فيلم هستند.


 احتمال حضور "کرت راسل"در يك فيلم 

 مهر: کرت راسل ممکن است در فيلم جديد «محافظان کهکشان» نقش پدر کريس پرت را بازي کند. به نقل از آسوشيتدپرس، از وقتي اين خبر به گوش رسيد که جيمز گان مي‌خواهد کرت راسل نقش پدر کريس پرت را در فيلم بعدي «محافظان کهکشان» ايفا کند، مامور اعدام فيلم «هشت نفرت‌انگيز» چيزهاي زيادي درباره مجموعه «محافظان کهکشان» مي‌شنود ولي مشکل اينجاست که او فيلم اول را تماشا نکرده و اصلا نمي‌داند قضيه چيست.

راسل در جديدترين مصاحبه‌اش با وال استريت ژورنال به اين مساله اقرار و البته اين را هم تاييد کرد که گان با او تماس گرفته تا شايد نقش پدر ستاره‌اي کريس پرت را در فضا بازي کند.


 ميز خبــــر 

 «جاودانگي»در دفتر جشنواره فيلم فجر

نسخه اوليه فيلم سينمايي «جاودانگي» به دبيرخانه سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر تحويل داده شد.

به گزارش آفرينش، «جاودانگي» که تهيه کنندگي آن بر عهده جواد نوروزبيگي است با پايان صداگذاري اوليه، آخرين مراحل فني خود را طي مي کند تا با کيفيت مطلوب، در جشنواره فيلم فجر حضور داشته باشد. اين فيلم به قصه زندگي 6 خانواده در قطار، در شبي باراني مي پردازد، که اين قصه ها با جابه جايي زمان روايت مي شوند.

آنا نعمتي، فقيه سلطاني، عليرضا استادي، مارال فرجاد، سودابه بيضايي، اتابک نادري، منوچهر عليپور، ميثاق زارع، امير شريعتمداري، علي ابدالي، آرمان آريانسب، ياسر جعفري، مهسا کاميابي، دنيا مستعلمي در «جاودانگي» بازي مي کنند.

عوامل فيلم سينمايي «جاودانگي» عبارتند از نويسنده و کارگردان: مهدي فردقادري، تهيه کننده: جواد نوروزبيگي، مديرفيلمبرداري: امين جعفري، فيلمبردار دوم: مهدي ايل بيگي، صدابردار: رشيد دانشمند، صداگذار: آرش قاسمي، طراح گريم: سودابه خسروي، طراح صحنه و لباس: ثنا نوروزبيگي، جلوه هاي ويژه ميداني: آرش آقابيک، دستيارکارگردان و برنامه ريز: آرزو رحيم آبادي، عکاس: مهدي دلخواسته، مدير تدارکات: مسعود نوروزبيگي، دستيار يک تصوير: رضا سپهري، دستياران کارگردان: محياسعادت، سهيل برخورداري، مشاور رسانه اي: محسن سرافراز.

فرهنگسراهاي پايتخت ميزبان گروه‌هاي موسيقي

جشنواره بين المللي موسيقي «پيامبر مهرباني» با حضور هنرمندان هشت کشور و هنرمنداني از هشت استان کشورمان، از چهارم تا هفتم دي ماه در پنج فرهنگسراي شهر تهران، به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران برگزار مي شود.

به گزارش آفرينش، جشنواره بين المللي موسيقي پيامبر مهرباني با حضور هنرمندان کشورهاي ايران، افغانستان، ترکيه، آذربايجان، گرجستان، عراق، تاجيکستان و مراکش، از چهارم تا هفتم دي ماه برگزار مي شود.

گروه هاي موسيقي کردستان، لرستان، خراسان، گيلان، سيستان و بلوچستان، مازندران، بوشهر و آذربايجان شرقي از ايران در اين جشنواره حضور دارند.

در طول برگزاري اين جشنواره، گروه هاي داخلي و بين المللي در فرهنگسراهاي ارسباران، انديشه، بهمن (تالار نغمه)، ابن سينا و خاوران هر شب از ساعت 18 تا20 اجراي برنامه خواهند داشت و آيين اختتاميه جشنواره، روز هفتم دي ماه در تالار شهيد آويني فرهنگسراي بهمن، با حضور مشترک همه گروه هاي موسيقي روي صحنه و اجراي رپرتوآر وحدت برگزار مي شود. همچنين در اين آيين، آلبوم موسيقي از هنرمندان هند و پاکستان با موضوع پيامبر مهرباني رونمايي مي شود.

سازمان فرهنگي هنري سال گذشته، جشنواره بين المللي آواي غدير را با شرکت عاشيق هايي از کشورهاي ايران، ترکيه، آذربايجان و گرجستان در فرهنگسراي ارسباران برگزار کرد.

اكران "قشنگ و فرنگ"در جشنواره فيلم فجر

وحيد موسائيان که فرم درخواست حضور فيلم سينمايي «قشنگ و فرنگ» در سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر را پر کرده است گفت: حسن حسن‌دوست تدوين فيلم «قشنگ و فرنگ» را به پايان رسانده و محسن روشن نيز آخرين مراحل صداگذاري را پشت سر مي گذارد.به گزارش آفرينش، وي ادامه داد: فريدون شهبازيان هم ساخت موسيقي اين فيلم سينمايي را به عهده دارد و به زودي آخرين مراحل ساختموسيقي نيز به پايان مي رسد.

موسائيان در پايان درباره فضاي فيلم «قشنگ و فرنگ» گفت: من هم مانند بسياري از کارگردان هاي سينما منتظر دريافت بازخورد مخاطب از اين فيلم هستم و اميدوارم در اين فيلم سينمايي تازگي و طراوت وجود داشته باشد و بتواند مخاطب را جذب کند.رضا کيانيان، بيتا فرهي، احترام برومند، لادن مستوفي، افشين هاشمي، سروش صحت، رعنا آزادي ور، منظر لشگري، اميد روحاني، حسين محب اهري، نورالدين جواديان و سحر آربين از جمله بازيگران اين فيلم هستند. همچنين ژان دامين باربين بازيگر فرانسوي اين فيلم سينمايي است.


 سينماي جهان 

 آرنولد شوارتزنگر ؛ بلوط اتريشي دنيا

آرنولد شوارتزنگر بازيگر، مدل، تهيه‌كننده، كارگردان، اكتيويست، تاجر، سرمايه‌گذار، نويسنده، بشردوست، بدن‌ساز حرفه‌اي اسبق و سياست‌مدار اتريشي-‌آمريكايي روز سي‌ام ماه جولاي سال 1947 اتريش به دنيا آمد. شوارتزنگر تمرين با وزنه را از سن 15 سالگي آغاز كرده و در سن 20 سالگي برنده مسابقات آماتور بدن‌سازي جهان و بعدها چندين بار موفق به كسب عنوان مستر المپيا كه رقابت حرفه‌اي پرورش اندام مردان جهان است شد. او همچنان حضوري قدرتمند در عرصه بدن‌سازي دارد و تا به حال كتاب‌ها و مقاله‌هاي زيادي درباره اين ورزش نوشته است. بسياري او را يكي از بزرگترين نمادها و بدن‌سازان تاريخ مي‌دانند.

فيلمي كه شوارتزنگر را معروف كرد «كونان بربر» محصول سال 1982 بود كه فروش خوبي در باكس‌آفيس داشت. در سال 1984، او در فيلم «ترميناتور» جيمز كامرون ظاهر شد كه ميان منتقدان و مردم عملكرد بسيار خوبي داشت و باعث شد او در سال‌هاي 1991، 2003 و 2015 در قسمت‌هاي بعدي آن نقش‌آفريني كند. او در چند فيلم موفق ديگر از جمله «كماندو» محصول 1985، «مرد فراري» و «غارتگر» محصول 1987، «يادآوري كامل» محصول «1990» و «دروغ‌هاي حقيقي» محصول 1994 هم ظاهر شد.

تا به حال لقب‌هاي زيادي به آرنولد داده‌اند. در روز‌هاي پرورش اندامش او را «بلوط اتريشي» مي‌خواندند؛ او در مسير حرفه‌اي بازيگري‌اش لقب «آرني» را به دست آورد و بعد از انتخاب شدن به عنوان فرماندار ايالت كاليفرنيا، به او لقب «گاورناتور» كه تركيبي از گاورنر به معني فرماندار و ترميناتور است را اختصاص دادند. آرنولد در سال 2011 دومين دوره خود به عنوان فرماندار كاليفرنيا را به پايان برد و از اين مقام كناره‌گيري كرد.

شوارتزنگر در سال 2015 در دو فيلم ظاهر شد. فيلم اول «مگي» به كارگرداني هنري هابسون در ژانر درام و وحشت است كه روز هشتم ماه مه اكران شد. در اين فيلم، آرنولد نقش پدري را بازي مي‌كند كه دختر نوجوانش با نقش‌آفريني ابيگيل برزلين مبتلا به بيماري خاصي شده كه او را آرام آرام به يك زامبي آدم‌خوار بدل مي‌كند. اين فيلم 95 دقيقه‌اي با بودجه‌اي حدود 4.5 ميليون دلار ساخته شد و از ديگر بازيگران آن مي‌توان به جولي ريچاردسون و داگلاس گريفين اشاره كرد.

پروژه دوم 2015 آرنولد هم جديدترين قسمت «ترميناتور» با عنوان «جنسيس» بود كه روز اول ماه جولاي روي پرده‌هاي سينماها رفت. الن تيلور مسئوليت كارگرداني اين فيلم را بر عهده داشته و پاتريك لوسير فيلمنامه آن را نوشته است. در اين فيلم، جان كانر كه رهبر مقاومت انسان‌ها در مقابل روبات‌هاست، سروان كايل ريس را به گذشته و سال 1984 مي‌فرستد تا از سارا كانر و آينده بشريت محافظت كند. جيسون كلارك، اميليا كلارك، جي كورتني،‌ جي‌كي سيمونز و مت اسميت از ديگر بازيگران فيلم هستند.

پروژه‌هاي آينده شوارتزنگر از اين قرارند:

«سه قلو‌ها» ساخته ايوان رايتمن / “Triplets”

زمان اكران: نامشخص / در مرحله تكميل فيلمنامه

فيلمنامه اين فيلم كمدي را رايان ديكسون و جاش گد نوشته‌اند و داستان آن حول محور دو برادر با نقش‌آفريني آرنولد و دني دويتو مي‌‌چرخد كه متوجه مي‌شوند يك برادر سوم هم دارند. نقش برادر سوم را ادي مورفي بازي مي‌كند.

«افسانه كونان» / “The Legend of Conan”

زمان اكران: نامشخص

هنوز جزيياتي از داستان و ديگر بازيگران اين فيلم اكشن، ماجراجويي و فانتزي منتشر نشده و مشخص نيست چه كسي مسئوليت كارگرداني آن را بر عهده خواهد داشت. گفته مي‌شود اين فيلم ربطي به فيلم قديمي با نقش‌آفريني آرنولد نخواهد داشت و داستان جداگانه‌اي را دنبال خواهد كرد.

«روبات 2» ساخته اس. شانكار / “Enthiran 2”

زمان اكران: نامشخص / در مراحل پيش از تهيه

هنوز خبر نقش‌آفريني آرنولد در اين فيلم محصول كشور هند قطعي نيست اما شايعه شده كه او در آن حضور خواهد داشت. قسمت اول اين فيلم علمي‌تخيلي توسط شانكار در سال 2010 ساخته شده و نقدهاي مثبتي دريافت كرده بود. داستان فيلم اول درباره دانشمندي بود كه براي كنترل كردن مخلوق جديد خود كه يك روبات بود تقلا مي‌كرد. نرم‌افزارهاي اين روبات ارتقا داده شده و او قابليت درك و نشان دادن احساسات انساني را پيدا كرده بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته