جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5179

رئيس کل دادگستري استان البرز:
سازمان بازرسي و شهرداران بر فعاليت کميسيون ماده 100 نظارت دقيق کنند

قائم مقام وزير بهداشت:
راه‎اندازي مرکز درماني در باقرشهر


راه‌اندازي فاز نخست بيمارستان شهر جديد هشتگرد در سال 95


خبــر


در استان


 رئيس کل دادگستري استان البرز:
 سازمان بازرسي و شهرداران بر فعاليت کميسيون ماده 100 نظارت دقيق کنند 

 کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز و دادستان عمومي و انقلاب کرج از وضعيت نظارت شهرداري ها و کميسيون ماده 100 بر ساخت و سازهاي غيرمجاز انتقاد کردند.

احمد فاضليان، رئيس کل دادگستري استان البرز در چهارمين جلسه شوراي حفظ حقوق بيت المال در اراضي ملي و منابع طبيعي که در دادگستري کل استان البرز با حضور اعضاي ثابت شورا و شهرداران شهرستان‌ها و نواحي کرج برگزار شد، ساخت و ساز غيرمجاز يا تصرف در اراضي ملي را يک معضل کشوري دانست و گفت: هرچند اين مشکل به استان البرز اختصاص ندارد ولي به دليل مهاجرت‌پذيري و نرخ رشد بالاي جمعيت استان، اين معضل در البرز جديتر است.

وي افزود: بايد همه مسئولان اهتمام جدي براي مبازره با اين پديده داشته باشند که آسيب شناسي جدي در مورد اتفاقات گذشته و حال نيز مي‌تواند کمک قابل توجهي به حل مشکل بکند.

رئيس کل دادگستري استان البرز با تصريح بر اينکه در برخي مسئولان اجرايي اهتمام جدي براي اجراي قانون وجود ندارد، گفت: ما قوانين خوبي داريم ولي متروک شده هستند چون اراده‌اي براي اجراي آن‌ها نيست که نتيجه آن ايجاد شرايط براي استفاده متخلفيني است که براي منافع نامشروعشان از اين غفلت استفاده مي‌کنند.

ضعف در کميسيون ماده 100

وي ادامه داد: در کميسيون ماده 100 استان ضعف اساسي وجود دارد که نداشتن وحدت رويه در صدور آرا در اثر اعمال نفوذ يا فشار و مواردي نظير آن يکي از اين ضعف‌هاست که يک مانع اساسي در زمينه ممانعت از ساخت و ساز غيرمجاز ايجاد کرده است.

عالي‌ترين مقام قضايي استان اختلافات زياد در زمينه صدور آراي کميسيون ماده 100 را ناشي از رايزني‌هاي احتمالي پشت پرده عنوان کرد و گفت: سازمان بازرسي و شهرداران بايد نظارت دقيق کنند و با نشانه‌هاي فساد به شکل جدي برخورد کنند.

وي با انتقاد از برخي تخفيف‌هاي کلان که در کميسيون ماده 100 در مورد برخي برج سازان اعمال مي‌شود، گفت: در دستگاه قضايي براي تخفيف مجازات محدوديت ايجاد شده است ولي در کميسيون ماده 100 محدوديتي در اعمال تخفيف وجود ندارد.

پديده زمين شويي

فاضليان با اشاره به يکي از شگردهاي خاص زمين‌خواران که از آن با تعبير «زمين شويي» ياد کرد توضيح داد: در اين روش زمين خواران سازمان يافته عمل مي‌کنند و زمين يا ملکي که مالک آن معلوم نيست يا متعلق به دولت است را به سرعت قطعه بندي مي‌کنند و در اختيار افراد زيادي قرار مي‌دهند و دستگاه‌هاي مرتبط با اين تخلف را با يک عمل انجام شده مقابل جمعيتي قرار مي‌دهند که همه پس انداز خود را براي خريد آن قطعه زمين صرف کرده‌اند و هزينه برخورد قضايي به شدت افزايش پيدا مي‌کند تا جايي که در مواردي اصولا به لحاظ ملاحظات اجتماعي و سياسي امکان برخورد با تخلف از ناحيه دستگاه‌ها سلب مي‌شود.

وي بر لزوم فعاليت کميسيون 99 در کنار کميسيون 100 تاکيد کرد و اظهار داشت: در استان البرز اين کميسيون هنوز شروع به کار رسمي نکرده که پيگيري شده فعاليت خود را به طور جدي آغاز کند.

رئيس کل دادگستري استان البرز همچنين از دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان خواست تا کارگروهي با حضور شهرداران تشکيل شود و در آن وضعيت احکام تخريب صادره از کميسيون ماده 100 پيگيري شود.

وي با تاکيد بر اينکه مديراني که تخلفاتي در زمان مديريت آن‌ها انجام شده نيز بايد پاسخگو باشند و مجازات شوند، گفت: سياست پيشگيري براي آينده در نظر گرفته شود تا با اراده مسئولان استاني بتوانيم مانع از گسترش معضل ساخت و ساز غيرمجاز و زمين‌خواري يا تغيير کاربري اراضي در استان باشيم.

لزوم حساسيت دستگاه‌ها

حاجي رضا شاکرمي، دادستان عمومي و انقلاب کرج نيز در اين جلسه اظهار داشت: ساخت و ساز بي‌رويه و خلاف قانون، خلاف اصول شهرسازي، تعرض به اراضي ملي و طبيعي، تعرض به بستر رودخانه‌ها و تغيير کاربري اراضي زراعي و کشاورزي منجر به اين شد که رهبر معظم انقلاب و رياست محترم قوه قضائيه دستوراتي را براي ساماندهي اين نابساماني‌ها صادر کنند که مسئولان موظف هستند اين منويات را با حساسيت زيادي پيگيري کنند.

وي در ادامه به فعاليت پليس ساختمان اشاره کرد و گفت: بايد نيروي انتظامي در اين زمينه همکاري داشته باشد؛ متاسفانه شهرداري‌ها کنترل و نظارت‌ها را به طور دقيق انجام نمي‌دهند و نياز است تابلوي ساختمان که شامل متراژ و تعداد طبقات و ديگر اطلاعات ضروري است در مقابل ساختمان در حال احداث نصب شود تا پليس ساختمان بتواند وضعيت را کنترل کند.

تعيين وضعيت اراضي حريم شهرها

دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به لزوم تعيين وضعيت اراضي در حريم شهر تصريح کرد: برخي زمين‌ها در حريم شهري مربوط به باغات يا اراضي کشاورزي است که جهاد کشاورزي اين اختيار را دارد با اجراي قانون، اجازه ساخت و ساز در اين اراضي را ندهد و با ساخت و سازها مقابله کند؛ ولي با توجه به محدوديت امکانات نياز است که شهرداري‌ها نيز همکاري کنند و امکانات خود را در اختيار جهاد کشاورزي قرار دهند.

وي با تاکيد بر اينکه بايد تکليف اراضي بزرگ در سطح شهرها هم معلوم شود گفت: شهرداري بعد از تعيين وضعيت مالکيت اين نوع اراضي، در صورت معلوم نبودن مالک، اجازه ساخت و ساز در اين اراضي را ندهد و در صورتي که مالک شناسايي شده از مالک بخواهد ملک خود را محصور کند و کنترل لازم را داشته باشد.

شاکرمي با تاکيد بر اينکه دستگاه قضايي در مواردي که سلامتي مردم تحت تاثير قرار دارد سخت گيري مي‌کند، اظهار داشت: از شهرداران و شرکت‌هاي خدماتي مي‌خواهيم که طرح تفصيلي را اجرايي کنند و در کنار آن، رعايت اصول فني و آيين نامه 2800 در ساختمان‌سازي را در دستور کار خود قرار دهند.

وي همچنين متذکر شد: با وجود اجراي قانون پيش فروش ساختمان در استان البرز هنوز معامله‌اي براي ثبت در دفاتر ارجاع نشده که اين موضوع به اين دليل است که شهرداران و نظام مهندسي، شناسنامه فني ساختمان را صادر نمي‌کنند و بايد تدبيري اتخاذ کنند تا روال امور تسريع شود.


 قائم مقام وزير بهداشت:
 راه‎اندازي مرکز درماني در باقرشهر 

 شهرري-رضافغاني

قائم مقام وزير بهداشت در امور مشارکتهاي اجتماعي، سازمانهاي مردم نهاد و خيرين حوزه سلامت با بيان اينکه عدم حمايتهاي لازم از زيرساختهاي حوزه سلامت باعث شده است تا وضعيت نامناسبي را به لحاظ کمبود مراکز درماني شاهد باشيم، بر لزوم جبران عقب ماندگي هاي بهداشتي و درماني با مشارکت خيرين تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار آفرينش؛ سيد محمد هادي ايازي به وجود 267 بيمارستان نيمه تمام در کشور اشاره کرد و گفت: اگر بنا باشد با اعتبارات دولتي، اين پروژه ها به اتمام برسد، به 25 سال زمان نياز است بنابراين راه برون رفت از اين مشکل، حضور و مشارکت مردم در اين حوزه است.

وي تصريح کرد: جامعه و کشور به سمت ميانسالي و سالمندي حرکت مي‎کند و ضروري است تا مراکز بهداشتي و درماني، افزايش پيدا کند. ايازي با بيان اينکه مردم ايران نشان داده اند که در امور خيريه، مشارکت قابل توجهي دارند، اظهار داشت: در زماني که کشور با کمبود فضاي آموزشي روبرو بود، مردم ما اين کمبودها را برطرف کردند و امروز که با کمبود فضاهاي بهداشتي و درماني روبرو هستيم، مردم در اين حوزه پيشگام خواهند بود.

راه اندازي يک مرکز درماني در باقرشهر با کمک يک خير ساکن آلمان

قائم مقام وزير بهداشت در امور مشارکت هاي اجتماعي، سازمانهاي مردم نهاد و خيرين حوزه سلامت گفت: خيريني را که از ما تقاضاي معرفي اولويت هاي بهداشتي و درماني داشته باشند را به سمت نقاط محروم راهنمايي مي کنيم و به عنوان نمونه در هفته آينده قرار است با يکي از خيرين ساکن آلمان در منطقه باقر شهر حضور پيدا کنيم تا بتوانيم يک مرکز درماني را راه‎اندازي کنيم.وي ادامه داد: نقاط محروم کشور مانند استانهاي سيستان و بلوچستان، خراسان جنوبي نيز در اولويت هستند که خيرين را براي راه اندازي مراکز بهداشتي درماني در اين مناطق نيز ترغيب کنيم.

کمبود شديد مراکز درماني براي بيماران رواني و سوختگي

ايازي به کمبود شديد مراکز درماني براي بيماران رواني و سوختگي اشاره کرد و گفت: اين حوزه ها در اولويت ما هستند و پيشنهادات بسيار خوبي از سوي خيرين به ما رسيده که در حال بررسي آن هستيم و اميدواريم در يک دوره زماني بتوانيم نيازها را برطرف کنيم.


 راه‌اندازي فاز نخست بيمارستان شهر جديد هشتگرد در سال 95  

 ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

فرماندار ساوجبلاغ از راه‎اندازي فاز نخست بيمارستان نيمه کاره شهرجديد هشتگرد در نيمه اول سال 95 خبرداد.

در نشست فرماندار ساوجبلاغ، شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر جديد هشتگرد با پيمانکار بيمارستان 96 تخت خوابي اين شهر در خصوص رفع موانع و تسريع در اجراي اين پروژه بحث و بررسي شد.

فرماندار ساوجبلاغ در اين نشست بااشاره به اينکه باتوجه به نياز اساسي مردم به خدمات درماني،خارج کردن روند ساخت اين بيمارستان از بلاتکليفي و ساخت آن توسط پيمانکار مقرر شد تا موانع رفع شود اظهار داشت: بايد تکميل اين طرح با جديت دنبال شود زيرا اين پروژه از نياز هاي اساسي شهرستان ساوجبلاغ و ساکنان شهر جديد هشتگرد است.

ابوالقاسم پاليز گير بابيان اينکه فرمانداري ساوجبلاغ ساخت و تکميل اين بيمارستان را يک ضرورت اجتناب ناپذير مي داند چرا که با افزايش جمعيت، شهر جديد هشتگرد نياز به يک مرکز درماني دارد. گفت:متاسفانه شرکت عمران شهر جديد هشتگرد پس از 22 سال اين بيمارستان را نيمه کاره رها کرده و خسارات زيادي به پروژه وارد شده است.

وي اظهار کرد:در سالهاي گذشته با برگزاري نشست هاي تخصصي،اعضاي شوراي اسلامي شهر با فعالان امور درماني،مراحل فراخوان بخش خصوصي از سوي شهرداري به اجرا درآمد و يک شرکت خصوصي براي تکميل بيمارستان 96تختخوابي اين شهر انتخاب شد. بر اساس اين قرارداد 70درصد سهام اين بيمارستان به شرکت سازنده تعلق مي‌گيرد و 30 درصد ديگر مربوط شهرداري است که امروز ميزان بنا افزايش يافته و شهرداري و شرکت سازنده بايد به توافق برسند تا سال آينده شاهد راه اندازي فاز نخست آن باشيم.

پاليزگيرگفت:براي تکميل اين بيمارستان 700ميليارد ريال اعتبار پيش بيني شده بود که شهرداري شهر جديد هشتگرد توانايي تامين اين اعتبار را در زمان کوتاه نداشت و به همين دليل با حمايت فرمانداري ساوجبلاغ،بخش خصوصي براي تکميل آن به مشارکت فرا خوانده شد و امروز با جديت پيمانکار اين پروژه پيشرفت خوبي دارد.

وي از دانشگاه علوم پزشکي استان البرز و شرکت مادر تخصصي عمران شهرهاي جديد خواست تا در خصوص مستندات بيمارستان با شهرداري شهر جديد هشتگرد و پيمانکار اين مجموعه همکاري لازم را داشته باشند تا هرچه زودتر اين بيمارستان که يکي از مجهزترين مراکز تخصصي درماني کشور خواهد بود راه‎اندازي شود.

شهر جديد هشتگرد اکنون داراي 50هزار نفر جمعيت است که با تکميل و واگذاري 55هزار مسکن مهر به مردم،جمعيت آن در سالهاي آينده از 500هزار نفر نيز فراتر خواهد رفت.


 خبــر 

 برگزاري جلسه توجيهي آموزش‎دهندگان دوره انتقال توسط حوزه سوادآموزي ناحيه 1بهارستان

بهارستان - ذبيح ا... اصغري

به گزارش خبرنگار ما جلسه توجيهي آموزش دهندگان دوره انتقال توسط حوزه سوادآموزي ناحيه 1بهارستان با حضور زينتي مسئول سواد آموزي منطقه و آموزش دهندگان منطقه در دفتر سوادآموزي اداره برگزار شد.

در اين جلسه همچنين برنامه هاي هفته سوادآموزي، مسابقه انشانويسي و کتابت قرآن کريم توسط سوادآموزان، براي آموزش دهندگان توضيحات لازم ارائه گرديد.درادامه اين نشست همچنين در مورد فعاليت‌هاي کلاسي و آزمون هاي تکويني و بررسي مشکلات برگزاري کلاس‌ها بحث و تبادل نظر گرديد.

کسب رتبه اول استان در دروس نهايي شاخه فني و حرفه اي توسط ناحيه 1بهارستان

بهارستان- ذبيح ا... اصغري

با اعلام اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران،مديريت آموزش و پرورش ناحيه1بهارستان رتبه اول استان را دردروس نهايي شاخه فني وحرفه اي در خرداد94کسب کرده است.

براي سنددارکردن اراضي در کوي امام علي(ع) اراک؛ نوسازي اراضي را تسريع بخشيده‎ايم

اراک - الهام فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان مرکزي، مهندس نصراله‎نژاد دبير ستاد استاني بازآفريني پايدار شهري و مديرکل راه و شهرسازي استان مرکزي در پايان جلسه اين ستاد که به رياست مهندس فيلي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري مرکزي وبا حضور مهندس مصطفايي مديرکل دفتر ستاد ملي بازآفريني پايدار شهري شرکت عمران و بهسازي شهري ايران و جمعي از مديران دستگاههاي عضو اين کارگروه در استانداري مرکزي برگزار گرديد با اشاره به اين مطلب افزود:در سالهاي اخير ,اداره کل راه وشهرسازي استان مرکزي با توجه به برنامه‎ريزيهاي انجام شده و اهميت موضوع بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده و ناکارامد شهرهاي اين استان , با برگزاري جلسات متعدد کارشناسي توانسته در اين حوزه پيشگام باشد.

گفتني است در اين جلسه مهندس مصطفايي مديرکل دفتر ستاد ملي بازآفريني شهري وزارت راه وشهرسازي ضمن تشريح سند ملي بازآفريني مصوب هيات وزيران, بر لزوم گزارش دهي تمامي دستگاههاي مرتبط در بافتهاي فرسوده , ناکارآمد و تاريخي استان، اقدامات انجام شده به دبيرخانه ستاد استاني مستقر در اداره عمران و بهسازي شهري اداره کل راه و شهرسازي استان مرکزي جهت جمعبندي و طرح در ستاد ملي مذکور به رياست مقام عالي وزارت و عضويت 12 وزير ديگر و همچنين معاون امور عمراني و استاندار مرکزي تاکيد نمود.

دادگو تاکيد کرد؛

کلنگ‎زني طرح‎هاي عمراني در فصل رکود درآمدي، مصداق مديريت جهادي است

كرج ـ اسماعيل نوبخت

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج در آيين کلنگ زني پروژه هاي تقاطع غيرهمسطح ميدان شهيد آجرلو و زيرگذر ولي عصر (عج) اظهار داشت: کلنگ زني طرح هاي عمراني در فصل رکود درآمدي، مصداق عيني «مديريت جهادي» است.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، آيين کلنگ‎زني پروژه‎هاي عمراني تقاطع غيرهمسطح ميدان سپاه و زيرگذر ولي عصر(عج) با حضور جمع کثيري از مسئولان ارشد استاني و شهري برگزار شد.

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج طي سخناني در اين مراسم اظهارداشت: به دنبال بهره‎برداري از تقاطعهاي غيرهمسطح شهداي غواص، شهداي حصارک، شهداي پليس، شهداي دانش‎آموز و...، براي کلنگ زني احداث دو تقاطع ديگر دور هم جمع شده ايم و به حمد الهي، کلانشهر کرج نه تنها تحتِ تاثير رکود درآمدي قرار نگرفته، بلکه در فعاليتهاي عمراني و خدماتي يک سر و گردن نيز بالاتر از ساير شهرهاي کشور ايستاده است.

محمود دادگو گفت: نمايندگان مردم در شوراي اسلامي شهر کرج با تصويب لايحه دريافت تسهيلات بانکي به منظور تزريق نقدينگي به طرحهاي کلان عمراني، مسير را براي دور زدن گردنه هاي سخت مشکلات درآمدي هموارتر کرده اند و از همين رو، پروژه‎هاي عمراني يکي پس از ديگري و حتي زودتر از موعد مقرر افتتاح مي‎شوند و اين مصداقي از «عزم ملي و مديريت جهادي» است.

براي محروميت‎زدايي از مناطق محروم آستين همت بالا زده‎ايم

وي با بيان اينکه مديريت شهري کرج براي محروميت‌زدايي از مناطق محروم و کمتر توسعه يافته آستين همت بالا زده است، بيان داشت: گرچه عمده درآمدها از مناطق برخوردار و مرفه شهر جذب و تامين مي‎گردد اما باور داريم که انقلاب اسلامي براي حمايت از محرومان و رسيدگي به امور مستضعفين برپا شده و براساس آرمانهاي شهداء و امام شهداء، رسالت داريم که مناطق محروم را نيز به چرخه آباداني بکشانيم


 در استان 

 فرماندار مشگين‌شهر:

بزرگراه اردبيل ـ مشگين‌شهر سال 96 افتتاح مي‌شود

اردبيل – خبرنگار آفرينش

فرماندار ‌مشگين‌‌شهر گفت: اميدواريم بزرگراه مشگين‌شهر اردبيل به طور کامل در سال 96 تکميل شده و به بهره‌برداري برسد.

ابراهيم امامي در جريان بازديد از روند احداث بزرگراه اردبيل ـ مشگين‌شهر اظهار کرد: در سال جاري و با تلاش دولت تدبير و اميد در حوزه راه در شهرستان مشگين‌شهر بيش از 38 ميليارد تومان اعتبار هزينه مي‌شود.

وي افزود: با اين رقم اعتباري 32 کيلومتر راه روستايي اجرايي يا بهسازي شده و نسبت به روکش، آسفالت و همچنين اجراي 17 کيلومتر بزرگراه در مسيرهاي مختلف مشگين‌شهر هزينه شده است.

فرماندار شهرستان مشگين‌‌شهر با بيان اينکه پروژه چهار بانده کردن محور اردبيل ـ مشگين‌شهر بعد از روي کار آمدن دولت تدبير و اميد سرعت عمل بيشتري به خود گرفته است، ادامه داد: اين پروژه به عنوان يکي از بزرگترين طرح‌هاي عمراني بخش راه در استان اردبيل به سرعت در حال انجام است.

برگزاري مسابقات بومي و محلي ويژه روستاييان دماوند

دماوند - ايرج صادقعلي

مسابقات بومي و محلي روستاهاي شهرستان دماوند در راستاي نشاط‌بخشي بين افراد روستاي در هفته وحدت در شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، نخستين مسابقات محلي و بومي ويژه روستاييان شهرستان دماوند در دو سالن وليعصر واقع در گيلاوند و سالن شهدا واقع در روستاي مراء با حضور علاقه‌مندان و ورزشکاران روستايي و اعضاي هيئت بازي‌هاي بومي و محلي برگزار شد.

رئيس هيئت بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان دماوند در حاشيه اين مسابقات با اشاره به اينکه در فصل سرما قرار داريم، اظهار داشت: در اين فصل روستاييان نياز به تحرک و جنب و جوشش بيشتري دارند که در اين راستا مسابقه بومي و محلي را براي ارتقاي نشاط در بين نوجوانان روستايي در نظر گرفتيم.

حسين عنصري ادامه داد: در مسابقه بومي و محلي روستاهاي شهرستان دماوند، 14 روستا حضور پيدا کرده‌اند که خوشبختانه استقبال خوبي از برگزاري اين مسابقه بومي و محلي شده است.

وي با اشاره به رده‌هاي سني براي شرکت در مسابقات بومي و محلي روستاهاي اين شهرستان افزود: براي شرکت در اين مسابقه رده‌هاي سني در نظر گرفته شده بين 10 تا 18 سال بود که در دو بخش پسران و دختران برگزار شده است.

رئيس هيئت بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان دماوند با اشاره به بخش‌هاي متفاوت در برگزاري مسابقه بومي و محلي روستاهاي شهرستان دماوند بيان کرد: اين مسابقات در بخش‌هاي همچون طناب‌کشي، پينگ‌پنگ، هفت‌سنگ، دارت و فوتسال براي پسران در نظر گرفته شده بود.

عنصري افزود: بخش‌هاي متفاوت در نظر گرفته شده براي شرکت‌کنندگان روستايي بر اساس شرايط و امکانات موجود در روستاها بوده است. وي تصريح کرد: از هر روستا 25 پسر و 25 دختر در مسابقه بومي و محلي شرکت کرده‌اند که به طور کلي ميزبان 300 نفر از شرکت‌کنندگان بوده‌ايم.

رئيس هيئت بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان دماوند با اشاره به اينکه نخستين سالي است که مسابقه بازي‌هاي محلي و بومي در بين روستاهاي شهرستان دماوند برگزار مي‌شود، بيان کرد: در سال‌هاي گذشته چنين مسابقاتي را در مدارس روستايي برگزار مي‌کرديم که امسال با تعامل با دهياري‌‌ها و شوراهاي روستايي توانستيم اين مسابقه را به شکل وسيعي‌ در شهرستان دماوند اجرا کنيم. عنصري تأکيد کرد: در نظر داريم در استان تهران اين هفته را به عنوان هفته روستايي و عشايري ثبت کنيم که اميدواريم پايگاه اين موضوع از روستاهاي دماوند آغاز شود. وي هدف برگزاري مسابقات بومي و محلي ويژه روستاييان را ايجاد نشاط و پوياي در بين دانش‌آموزان دانست و افزود: با توجه به اينکه افراد با استعداد و پرتوان در روستاها داريم، مي‌توانيم با کمک دهياري‌ها و شوراهاي روستايي نگاه ويژه‌اي را به روستاها معطوف کنيم؛ اگرچه سرانه ورزشي بسيار پاييني وجود دارد.

رئيس هيئت بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان دماوند با اشاره به نفرات برتر مسابقه بومي و محلي روستاهاي شهرستان دماوند بيان کرد: در بخش آقايان روستاي اسلام‌آباد رتبه نخست، روستاي چنار شرق رتبه دوم و روستاي مراء رتبه سوم را در مسابقه دارت کسب کردند و در بخش مسابقه هفت‌سنگ نيز رتبه نخست روستاي چنار شرق، رتبه دوم روستاي بيدک و رتبه سوم را روستاي سربندان به خود اختصاص دادند.

عنصري ادامه داد: در بخش مسابقه طناب‌کشي رتبه نخست را روستاي آرو، رتبه دوم روستاي اسلام‌آباد و رتبه سوم را روستاي مراء کسب کردند و از آنجايي که مسابقات فوتسال به صورت ليگي برگزار مي‌شود، نتايج روز اول نتيجه تيم‌هاي بيدک و آرو، 6 بر چهار به نفع آرو، ارهان و آيينه ورزان با نتيجه يک بر يک، چنار شرق و حصار با نتيجه 6 بر سه نفع حصار و همچنين مرا و اسلام‌آباد با نتيجه سه بر 6 به نفع اسلام‌آباد به پايان رسيد.

وي با اشاره به نتايج مسابقات بانوان در اين بازي‌ها افزود: در بخش دارت روستاي اسلام‌آباد رتبه نخست، روستاي جابان رتبه دوم و روستاي آرو رتبه سوم را کسب کردند و در مسابقه طناب‌کشي روستاي اسلام‌آباد رتبه نخست، روستاي آيينه‌ورزان رتبه دوم و روستاي جابان رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

رئيس هيئت بازي‌هاي بومي و محلي شهرستان دماوند ادامه داد: در بخش بانوان در بازي‌ هفت‌سنگ روستاي بيدک رتبه نخست، روستاي چنار شرق رتبه دوم و روستاي آرو رتبه سوم را کسب کردند و در بخش تنيس‌روي ميز نيز روستاي چنارشرق رتبه نخست، روستاي بيدک رتبه دوم و روستاي آرو رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته