جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5179

نوش آبادي:
ارکستر سمفونيک به بخش خصوصي واگذار نمي شود


اعلام اسامي 22 فيلم بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر


اكران يك فيلم جديد از چهارشنبه


نخستين فيلم سلفي در دفتر جشنواره فيلم فجر


"هيهات" در جشنواره فيلم فجر


"سيانور" در مرحله ساخت موسيقي


ميز خبــــر


خبر هنري


 نوش آبادي:
 ارکستر سمفونيک به بخش خصوصي واگذار نمي شود 

 
نوش‌آبادي گفت:بحث واگذاري دو ارکستر سمفونيك و ملي به بخش‌خصوصي خارج از برنامه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است.به گزارش آفرينش، «حسين نوش آبادي» سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:شهادت شيخ نمر توسط سعودي ها يکي ديگر از اقدامات ظالمانه، خصمانه و جنايتکارانه است که بدون شک اين اقدام دامن خود آن ها را خواهد گرفت و دولت هاي اسلامي هرگز اين عمل جنايتکارانه آل سعود را نخواهند بخشيد.

وي با اشاره به قطع ارتباط ديپلماتيک دولت سعودي با ايران؛ آن را اشتباه دولت سعودي و نشانگر بي تدبيري، تصميم عجولانه، رفتار شتابزده و سردرگمي دولت سعودي عنوان کرد.نوش آبادي افزود:بسياري از مجامع بين المللي چشم خود را نسبت به اين اقدام دولت عربستان بسته اند و سکوت معناداري را در اين رابطه پيشه کرده اند.

وي در ادامه با اشاره به روند اقدامات صورت گرفته براي برگزاري سي و چهارمين جشنواره بين المللي فيلم فجر گفت: بر اساس تصميم وزارت ارشاد کاخ مردمي جشنواره در پرديس سينمايي ملت خواهد بود و براي اولين بار مردم مي توانند با عوامل فيلم از جمله بازيگران، کارگردانان و دست اندرکاران در کنار تماشاي فيلم با آنها آشنا شوند و گفت وگو کنند.

سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود : سي و چهارمين جشنواره بين المللي فيلم فجر امسال با حضور و شرکت 289 اثر سينمايي در بخش هاي نگاه نو، سوداي سيمرغ، فيلم هاي مستند و هنر و تجربه برگزار مي شود.

نوش آبادي افزود:کاخ جشنواره در سالن همايش برج ميلاد تهران خواهد بود و 27 سالن در 14 سينما در 8 هزار و 434 صندلي در نظر گرفته شده است.

وي با اشاره آثار سينمايي رسيده به اين دوره جشنواره فيلم گفت: در بخش نگاه نو (فيلم اولي ها) 34 اثر ثبت نام کردند که در نهايت 11 اثر انتخاب شدند و در بخش سوداي سيمرغ 66 فيلم که درنهايت 22 اثر توسط هيات داوران براي حضور در جشنواره انتخاب شدند.

نوش آبادي افزود:فيلم هاي انيميشن را 7 اثر و بخش مستند را از 85 اثر رسيده که 76 اثر بازبيني و مورد سنجش قرار گرفته که در مورد آنها در هفته جاري اطلاع رساني خواهد شد. در بخش هنر و تجربه نيز 74 اثر حضور يافته اند.

نوش‌آبادي در پاسخ به پرسشي مبني بر تدوين سند ملي صنعت چاپ، ضمن اشاره به اهميت اين صنعت در نقشه راه تدوين شده در سياست‌هاي کلان کشور، از انجام برخي اقدامات براي تدوين اين سند خبر داد.

وي افزود:سند ملي صنعت چاپ با همکاري وزارت ارشاد و صنوف مرتبط با اين صنعت به زودي تدوين شود.

نوش‌آبادي در پاسخ به پرسشي درباره بازسازي تئاتر شهر و ادامه فعاليت‌هاي ارکستر سمفونيک گفت: امسال به اين دليل توسط وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي سال تئاتر نامگذاري شد که هنرهاي نمايشي نزد مسئولان اهميت دو چندان پيدا کند. متاسفانه به دليل تنگناهاي مالي و اعتباري تاکنون بودجه کافي براي بازسازي اماکن مهم فرهنگي پرداخت نشده است.البته آقاي جنتي در ديداري که از ادامه روند بازسازي مجموعه داشتند دستورهاي لازم را براي تسريع اين امر صادر کردند اما بودجه‌ها پاسخگوي جامعه هنري به ويژه در بخش تئاتر نيست.

نوش‌آبادي درباره ادامه فعاليت‌هاي ارکستر سمفونيک گفت:بخش اول کمک‌هاي مورد نياز در ابتداي فعاليت‌ دولت يازدهم پرداخت شد و به اين ترتيب ارکستر سمفونيک و ملي که جز وعده‌هاي رئيس جمهور بودند کار

خود را آغاز کردند و راه اندازي شدند اما دغدغه براي ادامه کار و تامين نيازهاي مالي همواره توسط رهبر ارکستر و دست‌اندرکاران مجموعه وجود دارد.

وي افزود: تامين منابع، کار مشکلي است ولي اطمينان دارم اتفاقي نخواهد افتاد که شاهد تعطيلي ارکستر سمفونيک باشيم چون اين مشکلات و دغدغه‌ها از چشم مسئولان کشور دور نيست.به خصوص بعد ازاينکه مدت‌ها منتظر راه‌اندازي دوباره اين ارکسترها بوديم. ممکن است تنگناهاي مالي گاهي در کار هنرمندان اين عرصه کندي ايجاد کند اما منجر به توقف فعاليت‌ها نخواهد شد.

نوش‌آبادي گفت:بحث واگذاري دو ارکستر سمفونيك و ملي به بخش‌خصوصي خارج از برنامه‌هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است.

وي درباره پيوستن برخي بازيگران و هنرمندان به شبکه‌هاي ماهواره‌اي گفت: ما همواره متذکر شده‌ايم که هر گونه همکاري با شبکه‌هاي ماهواره‌اي ـ مصاحبه ارائه آثار و سفارش آگهي ـ که اغلب معاند جمهوري اسلامي ايران هستند جرم محسوب مي‌شود.

نوش آبادي افزود:گاهي آثار بدون رضايت هنرمندان ما از اين رسانه‌ها منتشر مي‌‌شود که در حوزه کپي رايت قابل پيگيري است در اين صورت هنرمندان بايد به سرعت براي احقاق حق خود شکايت کنند و ما نيز آمادگي پيگيري داريم چون اگر جز اين باشد شائبه همکاري بين دو طرف پيش مي‌آيد.

سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره برگزاري نمايشگاه کتاب در باغ موزه دفاع مقدس و پاسخ شهرداري تهران به طرح اين درخواست اظهار کرد: ما همچنان پاسخ رسمي وکتبي دريافت نکرده‌ايم اما شنيده‌ها و پاسخ‌هاي شفاهي از استنکاف شهرداري تهران در اين زمينه حکايت دارد.

وي گفت:مسئولان شهرداري پيشنهادي مبني بر برگزاري نمايشگاه کتاب در شهر آفتاب را مطرح کردند که با توجه به فراهم نبودن زيرساخت‌ها تصميمي عجولانه به نظر مي‌رسد؛ البته تصميم گيري نهايي در اين زمينه با معاونت مربوطه است ولي به احتمال قريب به يقين نمايشگاه کتاب سال آينده در مصلي تهران برگزار مي‌شود.

سخنگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباه نظر اين وزارتخانه در زمينه افزايش تعرفه گمرکي کاغذ و تأثير آن در انتخابات پيش‌ روي کشور، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنان با افزايش تعرفه گمرکي کاغذ مخالف است چرا که افزايش تعرفه گمرکي کاغذ، افزايش قيمت کاغذ داخلي را سبب مي‌شود و مشکلات چاپ و نشر را بيشتر مي‌کند.

نوش‌آبادي ادامه داد:بايد با مشارکت بخش خصوصي، در توليد کاغذ داخلي بيش از پيش گام برداريم. همچنين بايد از طرفي، کاغذ را با قيمت مناسب از ساير کشورهاي همسايه وارد کنيم تا بازار کاغذ در کشور به تعادل برسد.

نوش‌آبادي در پاسخ به پرسشي مبني بر عدم پرداخت بودجه براي برگزاري جشنواره فيلم عمار از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و گلايه‌هاي مطرح شده از سوي مسئولان اين جشنواره گفت:در رديف بودجه‌هاي فرهنگي کشور بودجه‌اي جداگانه براي جشنواره فيلم عمار وجود ندارد.

وي افزود: ما براي توليد فيلم‌هاي فاخر اعتبار وجود دارد اما از سوي سازمان برنامه و بودجه ابلاغيه‌اي براي پرداخت صادر نشده است. همچنين معمولا حمايت از رويدادهاي فرهنگي و هنري بنا به درخواست مسئولان جشنواره‌ها صورت مي‌گيرد که تا اين لحظه هيچ درخواست کتبي براي دريافت اعتبار از مسئولان جشنواره عمار دريافت نکرده‌ايم.


 اعلام اسامي 22 فيلم بخش سوداي سيمرغ جشنواره فيلم فجر  

 
هيات انتخاب سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر آثار بخش سوداي سيمرغ اين رويداد سينمايي را اعلام کرد.

به گزارش آفرينش، هيات انتخاب سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر متشکل از آقايان محمد احساني، شهرام اسدي، فريدون جيراني، محمد باقر قهرماني، حسين کرمي، عليرضا شجاع نوري، رضا مقصودي اسامي 22 فيلم راه يافته به بخش مسابقه سوداي سيمرغ جشنواره را اعلام کردند.

بر اساس اعلام راي هيات انتخاب سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر اسامي فيلم هاي بخش مسابقه سوداي سيمرغ بر اساس حروف الفبا بدين شرح است:

*آبنبات چوبي به کارگرداني حسين فرحبخش

*امکان مينا به کارگرداني کمال تبريزي

*آخرين بار کي سحر را ديدي به کارگرداني فرزاد موتمن

*اژدها وارد مي شود به کارگرداني ماني حقيقي

*باديگارد به کارگرداني ابراهيم حاتمي کيا

*به دنيا آمدن به کارگرداني محسن عبدالوهاب

*بارکد به کارگرداني مصطفي کيايي

*خشم و هياهو به کارگرداني هومن سيدي

*دختر به کارگرداني سيد رضا ميرکريمي

*دلبري به کارگرداني سيد جلال دهقاني اشکذري

*رسوايي به کارگرداني مسعود ده نمکي

*زاپاس به کارگرداني برزو نيک نژاد

*سيانور به کارگرداني بهروز شعيبي

*عادت نمي کنيم به کارگرداني ابراهيم ابراهيميان

کفشهايم کو به کارگرداني کيومرث پور احمد

*لانتوري به کارگرداني رضا درميشيان

*مالاريا به کارگرداني پرويز شهبازي

*نفس به کارگرداني نرگس آبيار

*نقطه کور به کارگرداني مهدي گلستانه

*نيمه شب اتفاق افتاد به کارگرداني تينا پاکروان

*وارونگي به کارگرداني بهنام بهزادي

*هفت ماهگي به کارگرداني هاتف عليمرداني.


 اكران يك فيلم جديد از چهارشنبه 

 ايسنا: در آخرين هفته‌هاي باقي مانده تا جشنواره فيلم فجر فقط يک فيلم تازه اکران مي‌شود.غلامرضا فرجي سخنگوي شوراي صنفي نمايش گفت:فيلم «آدم باش» در گروه آزاد اکران مي‌شود، اما از آنجا که کف فروش بقيه فيلم‌ها بالا بود‌، اکران ديگر آثار ادامه دارد و فيلم ديگري اکران نمي‌شود.

به گفته او فيلم «آدم باش» از روز چهارشنبه 16 دي ماه در گروه ازاد اکران خود را آغاز مي‌کند.اکبر عبدي،امين حيايي، نيوشا ضيغمي، سيروس گرجستاني، عباس محبوب، حسن رضايي و امير زماني در اين اثر ايفاي نقش مي‌کنند.


 نخستين فيلم سلفي در دفتر جشنواره فيلم فجر 

 باني فيلم آنلاين: «گاهي» به دفتر جشنواره فيلم فجر ارائه شد.

تدوين فيلم سينمايي «گاهي» توسط شاهين يارمحمدي انجام شده و حامد جلالي نيز صداگذاري و ميکس اين فيلم را بر عهده دارد.

فريبرز عرب نيا، انديشه فولادوند، مهدي پاکدل، آزاده صمدي، ايمان افشاريان و عاطفه نوري از جمله بازيگراني هستند که در اين فيلم سينمايي سلفي به ايفاي نقش پرداخته اند.از ويژگي هاي اين فيلم سينمايي که به صورت سلفي فيلمبرداري شده حذف كامل فيلمبردار براي اولين بار و همچين بلندترين پلان ثابت روي سه پايه است.


 "هيهات" در جشنواره فيلم فجر 

 آفرينش: چهارمين اپيزود از فيلم سينمايي «هيهات» به عنوان اولين فيلم چهار اپيزودي سينماي ايران، توسط هادي نائيجي کارگرداني مي‌شود تا در سي و چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر حضور جدي داشته باشد. اين فيلم توسط دانش اقباشاوي، هادي نائيجي، هادي مقدم‌دوست و روح‌الله حجازي نوشته و کارگرداني شده است که پس از 70 جلسه، فيلمبرداري آن پايان يافت.

قرار است اولين نمايش اين فيلم با نقش آفريني بازيگراني چون حميد فرخ‌نژاد، حامد بهداد، مينا ساداتي، بابک حميديان، آلا نجم، بهاران بني احمدي و خسرو شهراز در سي و چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر باشد.


 "سيانور" در مرحله ساخت موسيقي 

 آفرينش: مهيار عليزاده که پيش از اين در مجموعه تلويزيوني «پرده نشين» با شعيبي همکاري داشته است، اين روزها در حال ساخت موسيقي دومين فيلم بلند سينمايي اين کارگردان است.

مهيار عليزاده ساخت موسيقي «سيانور» اولين فيلم تاريخي بهروز شعيبي را از مدتي پيش آغاز کرده است.

بازيگران اين فيلم عبارتند از: مهدي هاشمي، هانيه توسلي، پدرام شريفي، بابک حميديان، بهنوش طباطبايي، رضا مولايي، فرزين صابوني، فريدون محرابي، سارا توکلي، وحيد حبيبيان، وحيد رونقي و آتيلا پسياني.


 ميز خبــــر 

 «ماليخوليا» در مرحله پردازش رنگ و صداگذاري

فيلم سينمايي «ماليخوليا» به کارگرداني «مرتضي آتش‌ زمزم» زيرنظر «تورج اصلاني» در استوديو «تنگرام» در مرحله پردازش رنگ قرار دارد.فيلمبرداري فيلم سينمايي «ماليخوليا» به کارگرداني «مرتضي آتش ‌زمزم»، که با مديريت فيلمبرداري «تورج اصلاني» و همچنين با بازي «ليلا اوتادي»، «محمدرضا هدايتي»، «لاله اسکندري»، «نادر فلاح»، «محمد فيلي» و ... در اصفهان فيلمبرداري شده و در آن، از زاويه جديدي به معماري ماندگار اين شهر نگاه شده است؛ هم اکنون زيرنظر «تورج اصلاني» در استوديو «تنگرام» در تهران در مرحله پردازش رنگ قرار دارد.

تدوين «ماليخوليا» توسط «کاووس آقايي» انجام شده است و «حسين قورچيان» نيز در حال صداگذاري اين فيلم متفاوت و روانکاوانه است که در سي و چهارمين دوره جشنواره فيلم فجر پذيرفته نشد.

در فيلم سينمايي «ماليخوليا»؛ ليلا اوتادي، محمدرضا هدايتي، لاله اسکندري، نادر فلاح، محمد فيلي، سپيده مظاهري، افسانه فتاحي و بازيگر کودک ديانا پاژنگ به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

سخنان تند جري لوييس؛

مهاجران سوري همانجا که بودند بمانند!

جري لوييس كمدين شناخته شده سينماي آمريكا با توهين به مهاجران سوري به اوباما هم تاخت و از دونالد ترامپ نامزد احتمالي جمهوري‌خواهان در انتخابات رياست جمهوري حمايت كرد.به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، کمدين شناخته شده آمريکايي با سرزنش کردن اوباما به عنوان يک رهبر شکست خورده و حمايش از دونالد ترامپ نامزد پيش تاخته جمهوري‌خواهان، در مصاحبه اخيرش گفت: فکر مي‌کنم ترامپ بزرگ است بلکه او يک شومن است و ما هيچوقت يک شومن روي صندلي رياست جمهوري نداشتيم.

وي در پاسخ به مصاحبه‌کننده که به او يادآور شد رونالد ريگان را که داشتيم، گفت: نه اين فرق مي‌کند. نمي‌تواني رونالد ريگان را با ترامپ مقايسه کني، من مي‌توانم فقط سه ساعت او را تحسين کنم، از بس که او خوب بود.

لوييس 89 ساله گفت اوباما هيچوقت براي مقابله با داعش آماده نبوده است. او يک رهبر مردد است که برنامه ندارد و چنين آدمي را نمي‌توان رهبر حساب کرد.وي گفت: داعش به دنيا حمله کرده و همه دچار تعجب شده‌اند اما متحدان ناتو حالا کجا هستند؟ چرا آلمان نيست، ايتاليا و بريتانياي کبير کجا هستند؟لوييس که اين مصاحبه را 10 دسامبر انجام داده و تازه منتشر شده به انتقاد از سياست مهاجرپذيري اوباما در قبال سوري‌ها هم اشاره کرد و گفت: مهاجران بايد همان جايي که بودند بمانند. هيچکس سخت‌تر از من براي شرايط انساني تلاش نکرده، اما آنها اصلا جزو چنين شرايطي محسوب نمي‌شوند. اگر فقط 11 نفر از گروه 10 هزار نفري مهاجران داعشي باشند، چه شانسي مي توان داشت؟


 خبر هنري 

 محمود صلاحي در نخستين اجلاس مربيان آموزشي سازمان فرهنگي هنري:

مسئله آلودگي هوا با آموزش درست شهروندان قابل حل است

رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در نخستين اجلاس سالانه مربيان آموزشي اين سازمان در فرهنگسراي ارسباران بر لزوم توجه ويژه به آموزش در سال 95 تاکيد کرد و گفت: مسئله آلودگي هواي تهران با آموزش درست شهروندان قابل حل است.

به گزارش آفرينش، نخستين اجلاس سالانه مربيان آموزشي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران با حضور 500 نفر از مربيان آموزشي، محمود صلاحي رئيس، حجت‌الاسلام حسن ناصري‌پور سرپرست معاونت فرهنگي، سعيد گل‌شناس معاون برنامه‌ريزي و عبدالرضا کردي رئيس مرکز آموزش سازمان فرهنگي هنري به همراه جمعي از مديران فرهنگسراهاي شهر تهران در سالن آمفي تئا‌تر فرهنگسراي ارسباران برگزار شد.

محمود صلاحي در اين مراسم با اشاره به اينکه هيچکس از آموزش بي‌نياز نيست، گفت: هر کس فکر کند نياز به آموزش ندارد، نقطه سقوط و پايانش فرا رسيده است. انسان از بدو تولد به آموزش نياز دارد و مادر، اولين مربي است که خوابيدن، خوردن و حرف زدن را به فرزند مي‌آموزد.

وي افزود: به ازاي هر چهار ساعت درس دادن، بايد دو ساعت مطالعه کرد؛ حتي اگر کسي 20 سال جزوه آموزشي خودش را تدريس مي‌کند هم نياز دارد مطالعه داشته باشد. چرا که مهم‌ترين نياز ما آموزش است.

رئيس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در ادامه با اشاره به آلودگي هواي تهران گفت: مسئله آلودگي با آموزش قابل حل است. بايد به شهروندان درباره مضرات و مشکلات آلودگي هوا آموزش‌هاي لازم داده شود تا با کمک آن‌ها مشکلات را حل کنيم.

محمود صلاحي با اشاره به اينکه سال 95، سال توجه جدي به مقوله آموزش است، گفت: از دکتر کردي تشکر مي‌کنم که بحث آموزش جذاب را در سازمان کليد زده است؛ مدل آموزشي سال آينده سازمان فرهنگي هنري براي کودکان پيش از دبستان، قبل از اجرا مورد توجه مسئولان کشور مالزي و شهرهاي اصفهان، سمنان و کرمانشاه قرار گرفته است.

در ادامه، هشت مربي برگزيده سازمان فرهنگي هنري، مربي بر‌تر و مديران برگزيده فرهنگسرا‌ها در حوزه آموزش معرفي شدند. پيش از اين بخش، عبدالرضا کردي رئيس مرکز آموزش تقديرنامه‌هاي مرکز جهاني آموزش کشور مالزي و چند موسسه داخلي از سازمان فرهنگي هنري را به محمود صلاحي رئيس سازمان تقديم کرد. در بخش برگزيده‌ها نيز، بهناز علي‌پور مدرس داستان‌نويسي به عنوان مربي پژوهنده؛ محمدعلي عليقلي مدرس نهج البلاغه به عنوان مربي مسئول؛ صلاح‌الدين علامه‌زاده مدرس معرق به عنوان مربي پيشگام؛ نصراله فولاديان‌پور مدرس قرآن به عنوان مربي الگو؛ مريم محبي مدرس آشپزي به عنوان مربي پويا؛ عظيم فلاح مدرس نقاشي خط به عنوان مربي خلاق؛ زهرا طالب‌زاده مدرس قاليبافي به عنوان مربي اثربخش و زهرا عيسي ملکي مدرس طراحي دوخت به عنوان مربي منظم سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در سال 94 انتخاب شدند.

در فرهنگ‌سراي معرفت؛

برگزاري آيين گراميداشت جهان‌پهلوان «غلامرضا تختي »

آيين گراميداشت غلامرضا تختي چهارشنبه 16 دي‌ماه همزمان با چهل و هشتمين سالگرد درگذشت اين اسطوره کشتي پهلواني در برنامه‌اي با عنوان «پهلوان اخلاق» به ميزباني فرهنگ‌سراي معرفت برگزار مي‌شود.

به گزارش آفرينش، ويژه‌برنامه پهلوان اخلاق چهارشنبه 16 دي‌ماه ساعت 17 از سوي فرهنگ‌سراي معرفت و با مشارکت معاونت اجتماعي شهرداري منطقه 5 به منظورگراميداشت خاطره جهان پهلوان تختي، يادآوري خصايل نيک اخلاقي و انساني وي به جوانان، اشاعه و ترويج فرهنگ پهلواني برخاسته از خصلت‌هاي اين اسطوره برگزار مي‌شود.

از برنامه‌هاي اين مراسم که غلامعلي پيرايراني از گزارشگران پيشکسوت کشتي و مجري صدا و سيما اجراي آن را بر عهده دارد مي‌توان به خاطره‌گويي احمد عرب، ابوالفضل حسين‌پور و ابوالفضل انوري از قهرمانان پيشکسوت کشتي آزاد ايران و جهان، خسرو نظافت‌دوست بازيگر نقش جهان‌پهلوان غلامرضا تختي در فيلم مرحوم علي حاتمي، ايراد سخنراني حجت‌الاسلام شيخ مسعود تاج‌لنگرودي پيرامون معيارهاي ديني اخلاق جوانمردي، اجراي برنامه توسط استاد عباس شيرخدا و نقالي صدرا زرين اشاره کرد.

اداي احترام به اسوه اخلاق و جوانمردي جهان پهلوان غلامرضا تختي با حضور بر سر مزار وي در ابن بابويه شهر ري (پنجشنبه 17 دي‌ماه) و برپايي نمايشگاهي از عکس‌هاي کمتر ديده شده وي در نگارخانه معرفت از ديگر برنامه‌هاي اين مراسم است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته