جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5179

هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتسال
قهرمان در اين هفته رونمايي مي شود؟

از باشگاه‌ها خواهش مي‌کنم به ما نامه نزنند
منصوريان: بيرانوند و اميري به هيچ وجه فروشي نيستند


خبــر


گوناگون از ورزش


 هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتسال
 قهرمان در اين هفته رونمايي مي شود؟ 

 
هفته 25 ليگ فوتسال در حالي امروز برگزار مي‌شود که امکان مشخص شدن قهرمان اين دوره از رقابت‌هاي ليگ برتر وجود دارد.به گزارش مهر، هفته بيست و پنجم و ما قبل پاياني ليگ برتر فوتسال امروز سه شنبه برگزار مي‌شود که در يکي از حساس‌ترين مسابقات اين هفته، تيم صدرنشين مس سونگون در قم ميهمان تيم ياسين پيشرو است. رسيدن به عنوان قهرماني براي تيم مس که هفته گذشته توانست جاي تاسيسات را در صدر جدول بگيرد، در دست خود اين تيم است و اگر مسي‌ها بتوانند دو بازي پيش روي خود را با پيروزي پشت سر بگذارند، قهرمان ليگ خواهند شد.

البته قهرمان ليگ همين هفته هم مي‌تواند در شرايط خاص رونمايي شود. در صورتي که تيم مس بتواند ياسين پيشرو را شکست بدهد و تيم‌هاي تاسيسات مقابل شهروند ساري و گيتي پسند مقابل دبيري متوقف شوند، مس همين هفته کار قهرماني را تمام مي‌کند.تيم تاسيسات با 46 امتياز در رده دوم جدول قرار دارد و براي زنده نگه داشتن شانس قهرماني تا هفته آخر محکوم به پيروزي در اين مسابقه است. اين تيم براي بازي اين هفته علاوه بر مصدومان هفته‌هاي قبل، وحيد شمسايي را هم در اختيار ندارد. شمسايي اعلام کرده که به خاطر آسيب ديدگي «حتي يک ثانيه» هم برابر شهروند بازي نخواهد کرد.

ضلع سوم قهرماني تيم گيتي پسند اصفهان است که هم امتياز با تيم تاسيسات بوده ولي به خاطر تفاضل گل کمتر در رده سوم قرار دارد. گيتي پسند که توانست خود را به جمع مدعيان بازگرداند، اين هفته در ديداري حساس به مصاف تيم دبيري تبريز خواهد رفت؛ ديداري که نتيجه آن تاثير مستقيمي در تعيين قهرمان خواهد داشت. البته تيم دبيري رکورد 12 هفته نباختن را حفظ کرده و حالا که شانسي براي قهرماني ندارد، اميدوار به حفظ اين رکورد است.

معادلات پايين جدول اما بر خلاف بالاي جدول چندان پيچيده نيست. دو تيم همشهري فردوسي و فرش آراي مشهد دو کانديد سقوط به ليگ دسته اول هستند. البته شانس فرش آرا براي باقي ماندن در ليگ بيشتر از فردوسي است و با کسب پيروزي در بازي اين هفته مقابل آذرخش مي‌تواند سند بقايش در ليگ برتر را امضا کند.

برنامه هفته بيست و پنجم ليگ برتر فوتسال که امروز و از ساعت 16 برگزار مي‌شود، به اين شرح است:

ياسين پيشرو قم - مس سونگون

تاسيسات دريايي - شهروند ساري

دبيري تبريز - گيتي پسند اصفهان

فرش آرا مشهد - آذرخش بندرعباس

ميثاق تهران - فردوسي مشهد

شرکت حفاري - مقاومت البرز

شهيد منصوري (استراحت)


 از باشگاه‌ها خواهش مي‌کنم به ما نامه نزنند
 منصوريان: بيرانوند و اميري به هيچ وجه فروشي نيستند 

 
عليرضا منصوريان سرمربي نفت تهران تاکيد مي‌کند به هيچ وجه وحيد اميري و عليرضا بيرانوند دو بازيکن ملي‌پوش خود را از دست نخواهد داد.عليرضا منصوريان که در فصل نقل و انتقالات بازيکنان پرتعدادي از تيمش مورد درخواست باشگاه‌هاي ديگر هستند مي‌گويد: اخبار مربوط به علاقه باشگاه‌هاي ديگر به بازيکنانم مخصوصاً بيرانوند و اميري را خوانده‌ام ولي از همين‌جا و از تريبون ورزش سه اعلام مي‌کنم که هيچ باشگاهي براي به خدمت گرفتن اميري و بيرانوند اميدي نداشته باشد چرا که آنها به هيچ وجه فروشي نيستند.

او ادامه مي‌دهد: روي اسم اين دو بازيکن براي رفتن، خط قرمز کشيده‌ام به باشگاه هم اعلام کرده‌ام که تحت هيچ شرايطي اين دو بازيکن را از دست نمي‌دهيم. ضمن اينکه هم اميري و هم بيرانوند پيشنهاد خارجي دارند و اگر قرار بر جدايي آنها باشد اين اتفاق بايد در انتهاي فصل رخ دهد.

وي افزود: بيرانوند و اميري بازيکنان قديمي نفت هستند و ما در نيم فصل دوم بازي‌هاي سختي را پشت سر مي‌گذاريم و قرار است در جام باشگاه‌ها هم حاضر شويم و به حضور آنها نياز داريم. براي همين هم از باشگاه‌هاي محترم خواهش مي‌کنم که حتي به ما نامه هم نزنند چون پاسخ ما منفي است. سرمربي نفت تهران در مورد سياست‌هاي نفت در بازار نقل و انتقالات هم مي‌گويد: ما در نيم فصل هيچ ورودي نداريم و تاجايي که امکان داشته باشد هيچ بازيکني را هم از دست نخواهيم داد. البته اين به مساله به طاقت مالي بازيکنان هم بستگي دارد. باشگاه نفت بد حساب نيست و به مرور به باشگاه پول تزريق مي‌شود. اما اين به صبر بعضي از بازيکنان بستگي دارد که بتوانند با اين شرايط کنار بيايند يا نه. به هر حال سياست ما در حال حاضر اين است که بازيکني را از دست ندهيم.


 خبــر 

 گزارش روز

مظلومي و جوانگرايي؛ حقيقت دارد؟

آي اسپورت : باورنکردني. اين لقبي است که پرويز مظلومي روي نتايج اين فصل استقلال مي گذارد و حالا که شائبه هايي در مورد انتقادهاي بعضي از اعضاي هيات مديره درباره اين مربي به گوش رسيده، موافقان او نيز با اين کلمه به اعضاي هيات مديره باشگاه واکنش نشان مي دهند. استقلال مظلومي يکي از بهترين تيم هاي سال هاي اخير فوتبال ايران است. تيمي با رکورد حيرت انگيز تنها يک شکست در 17 مسابقه. تيمي که صدرنشين نيم فصل اول ليگ شده و به فينال جام حذفي رسيده است. طبيعتا اين نتايج، بهترين دفاع ممکن از سرمربي تيم هستند و نيازي وجود ندارد که او براي اثبات بيشتر خودش، دست به جملاتي اغراق شده بزند. جملاتي که بيشترشان، به جوانگرايي بي سابقه در استقلال تکيه دارند. آيا استقلال در اين فصل واقعا دست به يک جوانگرايي بي سابقه زده است؟

به ترکيب ثابت اين فصل آبي‌هاي تهران نگاه کنيم. مهدي رحمتي 32 ساله دروازه بان اصلي تيم است. حنيف 30 ساله و مگويان 29 ساله در بيشتر بازي هاي فصل زوج ثابت خط دفاعي بوده اند. ميلاد فخرالديني با 25 سالن سن جوان ترين مدافع تيم است و سمت چپ در اختيار ميثم مجيدي 29 ساله قرار دارد.

اميد ابراهيمي با 28 و روزبه چشمي با 22، زوج هافبک دفاعي تيم مظلومي را شکل مي دهند. جلوتر از آن ها خسرو حيدري 32 ساله، جابر انصاري 28 ساله و البته محسن کريمي 21 ساله نيز ديده مي شوند و در نوک خط حمله تيم نيز شجاد شهباززاده با 25 سال سن توپ مي زند. در واقع استقلال فقط دو بازيکن زير 23 سال در ترکيب ثابت دارد و اين روند هرگز نمي تواند به معناي «جوانگرايي» باشد. چرا که هيچ تيمي با ميانگين سني 27.3 سال تيم جواني تلقي نمي شود. استقلالِ ليگ پانزدهم، تيم خوبي به شمار مي رود. حتي اگر تيم جواني نباشد و شعارهاي جوانگرايي سرمربي تيم نيز، نسبتي با حقيقت پيدا نکنند.

تاريخ قرعه‌کشي مرحله نهايي انتخابي جام جهاني 2018

مرحله نهايي رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2018 روسيه در منطقه آسيا قرار است از 11 شهريورماه سال 95 و در دو گروه 6 تيمي برگزار شود. طبق برنامه‌ريزي اوليه از سوي کنفدراسيون فوتبال آسيا قرار است قرعه‌کشي مرحله نهايي مقدماتي جام جهاني در تاريخ 14 آپريل 2016 (25 فروردين 1395) برگزار شود، با اين حال هنوز مکان برگزاري مراسم قرعه‌کشي مشخص نيست، هر چند که احتمالاً اين مراسم در کوالالامپور مالزي در مقر AFC برگزار خواهد شد.

در حال حاضر تيم ملي ايران در مرحله دوم انتخابي جام جهاني در صدر گروه D رقابت‌ها قرار دارد و در صورتي که شاگردان کي‌روش که البته بخت اول صعود از اين گروه به شمار مي‌روند، بتوانند صعود خود را به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني قطعي کنند، در تاريخ 25 فروردين سال آينده رقباي خود در اين مرحله را خواهند شناخت.

فسخ قرارداد سوشا، تصميم جلسه هيئت مديره

آخرين خروجي از جلسه ديروز هيات مديره پرسپوليس فسخ قرارداد دروازه بان دربند اين تيم است.

به گزارش ورزش سه، هيات مديره پرسپوليس ديروز در حالي تشکيل جلسه داد که يکي از مباحث اصلي در آن بحث درباره شرايط سوشا مکاني، دروازه بان اين تيم که هم اکنون در زندان اوين به سر مي برد، بود.

آخرين خروجي از تصميم هيات مديره منتهي به راي براي فسخ قرارداد سوشا مکاني است و به اين ترتيب دروازه بان شماره يک پرسپوليس را اولين خروجي اين تيم در فصل نقل و انتقالات بايد ناميد.

با خروج ايمان صادقي که قراردادش را با خونه به خونه بابل به امضا رسانده و تصميم براي فسخ قرارداد سوشا مکاني، اين تيم در حال حاضر دروازه بان ندارد و بايد ديد تصميم برانکو و مسوولان اين تيم براي جذب گلر در نيم فصل دوم چه خواهد بود.

فروزان با راه‌آهن قرارداد بست

محسن فروزان دروازه‌بان سابق تيم استقلال تهران با عقد قراردادي رسمي به تيم راه آهن يزدان پيوست. فروزان بعد از طي مراحل مذاکرات و حصول توافق نهايي، قرارداد خود را تا پايان فصل جاري به صورت رسمي با اين باشگاه منعقد نمود.

جدايي صادقيان از نفت قطعي است

تلاش هاي سرمربي نفت براي حفظ هافبک جوان و پرحاشيه اش بي نتيجه ماند تا جدايي اين بازيکن قطعي به نظر برسد. با اتفاقاتي که طي روزهاي گذشته ميان مديران باشگاه نفت و پيام صادقيان افتاد و نام اين بازيکن در ليست مازاد قرار گرفت عليرضا منصوريان تلاش کرد تا به هر نحوي شده سوءتفاهمات به وجود آمده را از بين برده و صادقيان را در جمع شاگردانش حفظ کند اما تلاش هاي او هم بي فايده بود چون اين بازيکن پاي خود را در يک کفش کرد و خواستار جدايي از نفت شد.

صادقيان در آخرين نشستي که با مديران باشگاه و همچنين عليرضا منصوريان داشت با پيش کشيدن برخي مشکلات شخصي و خانوادگي مدعي شد ديگر نمي تواند در اين تيم بماند و بهتر است تا راهي تيم ديگري شود. به اين ترتيب مي توان گفت پيام صادقيان برخلاف ميل باطني عليرضا منصوريان اولين جدا شده نفت در نقل و انتقالات زمستاني خواهد بود. در ارتباط با تيم آينده پيام صادقيان از دو تيم تراکتورسازي تبريز و فولادخوزستان به عنوان جدي ترين مشتريان اين هافبک پرحاشيه نام برده مي شود که احتمال حضور او در جنوب و پوشيدن پيراهن فولاد بسيار بيشتر از تراکتورسازي است.


 گوناگون از ورزش 

 انصراف آينده‌سازان از ليگ برتر بسکتبال

تيم آينده سازان اصفهان از ليگ برتر بسکتبال کناره‌گيري کرد. تيم بسکتبال آينده‌سازان اصفهان که از ابتداي فصل ليگ برتر دچار مشکلاتي بود انصراف خود را از ادامه حضور در ليگ اعلام کرد. اين تيم از ابتداي فصل مشکلاتي داشت و دچار بحران مالي بود و بر همين اساس اين هفته تصميم گرفت از ليگ کناره گيري کند. آينده سازان با ستيم نيروي زميني مسابقه داشت و به اين ترتيب اين بازي لغو مي‌شود.

جدايي نوروزي از سايپا منتفي شد

جدايي رضا نوروزي مهاجم تيم فوتبال سايپا از اين تيم منتفي شد. رضا نوروزي از شرايطش در نيم فصل اول در باشگاه سايپا رضايت نداشت و براي همين از سرمربي اين تيم خواست تا با جدايي‌اش در تعطيلات نيم فصل موافقت کند. مجيد جلالي هم بعد از موافقت با درخواست نوروزي، نامه جدايي اين بازيکن را به باشگاه فرستاد ولي در نهايت مسئولان باشگاه سايپا شروط سنگيني را براي جدايي پيش پاي نوروزي قرار داد. اين شروط باعث شد تا تصميم نوروزي براي جدايي از سايپا عوض شود و اين بازيکن به کارش در اين تيم در نيم فصل دوم ادامه خواهد داد.

دغاغله از فولاد جدا شد

فولادي‌ها به دنبال دروازه‌بان جديد

مهاجم تيم فوتبال فولاد خوزستان در نقل و انتقالات نيم فصل از اين تيم جدا شد و مسئولان اين باشگاه به دنبال جذب يک دروازه‌بان جديد هستند.

مهدي دغاغله که پيش از شروع ليگ از پرسپوليس به فولاد خوزستان رفته بود، نتوانست عملکرد چشمگيري در اين تيم اهوازي داشته باشد و در نهايت در تعطيلات نيم فصل با اين باشگاه براي جدايي به توافق رسيد.

فولادي‌ها که تاکنون مهرداد بايرامي را جذب کرده‌اند، به دنبال جذب يک دروازه‌بان جديد هم هستند تا بتوانند نقطه ضعف خود را در اين بخش پوشش بدهند. فولادي‌ها با گزينه مورد نظرشان به توافقاتي هم دست يافته‌اند و اگر مشکلي پيش نيايد، اين دروازه‌بان جديد به زودي قراردادش را با فولاد امضا خواهد کرد.

به جز دروازه‌بان، احتمالا پرونده خريدهاي زمستاني باشگاه فولاد با جذب يک بازيکن ديگر بسته خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته