جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5187


تشكيل شوراي كشاورزي پس از 20 سال در گيلان


گراميداشت روز هواي پاک در شهرستان قدس


نشست کتاب‌خوان ويژه کودک در کرمانشاه برگزار شد

مدير توزيع برق شهرستان دماوند:
مردم پيک‌هاي مصرفي را بشناسند


خبــر


در استان


 تشكيل شوراي كشاورزي پس از 20 سال در گيلان 

 رشت - سيده حديث ميرزاده

پس از سالها وقفه گيلان نخستين استان در كشور است كه اولين جلسه شوراي كشاورزي را به رياست استاندار تشكيل داد.

دكتر محمدعلي نجفي در اين شورا كه با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرائي مرتبط با بخش كشاورزي استان برگزار شد افزود: باتوجه به گستردگي محصولات توليدي و پتانسيل بالاي گيلان در بخش كشاورزي احياي اين شورا ضروري بود.

استاندار با بيان اينكه گيلان استان مهم در امنيت غذايي وتامين محصولات استراتژيك كشور دارد گفت: مديريت واحد بخش كشاورزي، هماهنگي در زمينه سياستگزاري، برنامه‎ريزي و اولويت‎بندي فعاليتهاي مرتبط، رفع موانع كشاورزان و صادركنندگان بخش كشاورزي، مديريت منابع و جذب صحيح اعتبارات و بهره‎گيري از توان مراكز تحقيقاتي از اهداف اين شورا براي ارتقاي جايگاه كشاورزي استان است.

وي با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان كرد: گيلان بايد از ارتباط نزديك با 4 كشور همسايه خود و نيز كشورهاي منطقه قفقاز بويژه روسيه براي صادرات محصولات كشاورزي بهره لازم را ببرد.

استاندار به وجود مراكز تحقيقاتي كشوري محصولات كشاورزي در گيلان طي ساليان متمادي اشاره كرد و گفت: سالها درخصوص توجه جدي به مراكز تحقيقاتي و پژوهشگران غفلت شده است و تشكيل اين شورا مي‎تواند موجب نزديك شدن بخش تحقيقات و كشاورزي شود.

نجفي به نگاه ويژه رهبر معظم انقلاب به بخش اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت: در اقتصاد مقاومتي يكي از مراكز اصلي و حساس، بخش مربوط به توليدات كشاورزي است كه در استان با استفاده از پتانسيل مراكز تحقيقاتي به دنبال رفع جدي تنگناها هستيم.

وي با بيان اينكه دبيرخانه شوراي كشاورزي در جهاد كشاورزي استان مستقر خواهد بود؛ خاطرنشان كرد: بايد اين جلسات به صورت كاربردي و عملياتي تشكيل شود و مردم نيز در جريان اقدامات صورت گرفته در بخش كشاورزي قرار بگيرند.

در اين جلسه رئيس سازمان جهاد كشاورزي گيلان و دبير اين شورا با اشاره به اينكه گيلان اولين استان در كشور است كه جلسه شوراي كشاورزي را پس از 20 سال وقفه تشكيل و احيا كرد گفت: تشكيل اين شورا با نگاه ويژه استاندار گيلان صورت گرفته و اميدواريم همانند شوراهاي ديگر كه در كشور پيشتاز است به عنوان الگو به استانهاي ديگر نيز تسري پيدا كند.

عليرضا شعبان‌نژاد به تشكيل شوراي متناظر با شوراي كشاورزي در سطح شهرستانها به رياست فرمانداران اشاره كرد و افزود: در اين جلسات سعي مي‌‌شود تمامي موانع و تنگناهاي موجود از مزرعه تا سر سفره و نيز صادرات محصولات مطرح شود.

وي به نقش اساسي كشاورزان گيلاني در توليد محصولات اساسي همچون برنج، چاي، زيتون و بادام در كشور اشاره كرد و گفت: كشاورزي درگيلان كار دشواري است و در همين راستا تلاش مي‎كنيم با تجهيز و يكپارچه‎سازي اراضي اين كار را براي اين قشر زحمتكش آسان كنيم.

رئيس سازمان جهاد كشاورزي گيلان از تمامي مديران اجرايي مرتبط با بخش كشاورزي خواست براي رسيدن گيلان به جايگاه اصلي خود و صادرات اين محصولات به كشورهاي مختلف تمامي تلاش خود را به كار گيرند.

در اين جلسه هريك از مديران تخصصي بخش كشاورزي نقطه نظرات خود را براي تاثيرگذار بودن اين شورا بيان كردند. شوراي بخش كشاورزي گيلان از اين پس قرار است به صورت ماهيانه برگزار شود و نتايج آن به اطلاع مردم و بخصوص كشاورزان برسد.


 گراميداشت روز هواي پاک در شهرستان قدس 

 شهرقدس – خبرنگار آفرينش

جلسه هماهنگي برگزاري مراسم روز هواي پاک در شهرستان قدس انجام شد. اين جلسه با حضور محمد قاسمي معاون پرورشي آموزش و پرورش، مهناز مديريان نماينده اداره محيط زيست و مرضيه محمدي مراقب سلامت در اتاق معاونت پرورشي آموزش و پرورش شهرستان قدس برگزار شد .

محمد قاسمي ضمن تشکر از توجه مسئولان محيط زيست و تلاش در اشاعه فرهنگ توجه به محيط زيست ميان دانش‌آموزان گفت: برنامه ريزي براي ايجاد فرهنگ محيط زيست سالم و حفظ هواي پاک از برنامه هاي مهم و ضروري آموزش و پرورش است.

وي ادامه داد: آينده سازان اين سرزمين بايد به فکر آينده ي هواي سالم و پاک باشند و به قدري بايد تلاش شود تا ضرورت اين امر در ذهن دانش آموزان به عنوان اصل مهم زيست محيطي پذيرفته و تبليغ گردد. اميدواريم اين همکاري بابي در جهت به واقعيت رسيدن زمين پاک هواي پاک باشد. مهناز مديريان ، نيز در سخناني از مسئوليت‌پذيري و همکاري آموزش و پروش گفت: در راستاي اجراي تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان محيط زيست مراسم پيش رو با هدف گسترش و نهادينه کردن فرهنگ پاسداشت محيط زيست انجام مي گيرد و مدرسه بهترين مکان براي انجام کارهاي آموزشي و ريشه اي عمل کردن است ،لذا جهت پيش برد مفاد تفاهم نامه در مدارس شهرستان قدس سعي داريم مراسم باشکوهي، با حضور مسئولين شهري برگزار کنيم. نماينده اداره محيط زيست در خصوص اين مراسم توضيح داد: در اين مراسم در کنار برنامه‎هاي آموزنده و سخنرانيها، مسابقه نقاشي با موضوع«سهم هر کس در پاکي هوا چقدر است» برگزار و به 50 نفر از دانش‎آموزان برگزيده اين مسابقه جوايزي اهدا خواهد شد وهمچنين نوشته‏هايي با اين موضوع نيز از دانش آموزان شرکت کننده دريافت و از نويسندگان بهترين جمله‎ها تقدير مي‎شود.

وي در مورد طرح مدارس سبز عنوان کرد: مدارس سبز بر سه اصل، مصرف انرژي کم، مديريت پسماند و رعايت الزامات آموزش محيط زيست بنا نهاده شده‎اند و دانش‎آموزان اين مدارس به عنوان نماينده محيط زيست يا محيط يار به شمار مي روندووظيفه آنها کمک به تبليغ حراست و نگهداري از محيط زيست در خانواده و جامعه است.


 نشست کتاب‌خوان ويژه کودک در کرمانشاه برگزار شد 

 کرمانشاه - نوروزي

نخستين نشست کتاب‌خوان ويژه کودکان و نوجوانان با حضور جمعي از فعالان حوزه کتاب در کرمانشاه برگزار شد. به نقل از کتاب‌خانه‌هاي عمومي کرمانشاه، نخستين نشست کتاب‌خوان ويژه کودکان و نوجوانان با حضور جمعي از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خواني در کتابخانه اميرکبير شهر کرمانشاه برگزار شد.در اين نشست که با شرکت بيش از 100 کودک و نوجوان کرمانشاهي برگزار شد و 9 نفر از اعضاي کودک و نوجوان کتاب‌خانه‌هاي عمومي استان به کتاب‌خواني پرداخته و در پايان مورد تقدير قرار گرفتند.

مديرکل کتاب‌خانه‌هاي عمومي استان کرمانشاه هدف از برگزاري اين نشست‌ها را آشنايي کودکان و نوجوانان با کتاب عنوان کرد و گفت: برگزاري چنين نشست‌هايي در نهادينه شدن فرهنگ مطالعه در جامعه اثرگذار است.علي‌رضا شايق بهترين سنين براي نهادينه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خواني در جامعه را سنين کودکي و نوجواني دانست و گفت: براي ترويج فرهنگ مطالعه و داشتن جامعه‌اي کتاب‌خوان در آينده برگزاري برنامه‌هاي آشنايي کودکان و نوجوانان با کتاب ضرورت دارد.وي از برگزاري برنامه‌هاي کتاب‌خوان مدرسه‌اي در سطح مدارس استان خبر داد و تصريح کرد: 45 بخش مستقل کودک در کتاب‌خانه‌هاي عمومي استان کرمانشاه وجود دارد.

اين مسئول اين بخش‌ها را داراي تجهيزات متناسب با کودکان و نوجوانان بيان کرد و يادآور شد: برنامه‌هاي کتاب‌خواني و قصه‌خواني با حضور کتاب‌خوانان ويژه کودک و نوجوان در اين بخش‌ها برگزار مي‌شود.به گفته مديرکل کتاب‌خانه‌هاي عمومي استان کرمانشاه، 15 هزار کودک و نوجوان عضو کتاب‌خانه‌هاي عمومي استان کرمانشاه هستند.


 مدير توزيع برق شهرستان دماوند:
 مردم پيک‌هاي مصرفي را بشناسند 

 دماوند - ايرج صادقعلي

مدير توزيع برق شهرستان دماوند گفت: در مسکن مهر مهک گيلاوند حدود 6 هزار انشعاب برق پيش‌بيني شده که قابل واگذاري بوده و در اين خصوص، 2 هزار انشعاب برق نيز تاکنون واگذار شده است.

بهزاد صبوري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به شبکه برق 20 کيلوولتي در مسکن مهر مهک گيلاوند اظهار کرد: اين شبکه در مسکن مهر قرار گرفته و اگر پروژه‌اي در مسکن مهر به اتمام برسد به محض تکميل پروژه، ترانس و شبکه فشار ضعيف نصب مي‌شود.

وي در خصوص انشعابات برق پيش‌بيني شده در مسکن مهر مهک گيلاوند تصريح کرد: در اين سايت، حدود 6 هزار انشعاب برق پيش‌بيني شده که قابل واگذاري بوده و در اين خصوص، 2 هزار انشعاب برق نيز تاکنون واگذار شده است.

مدير توزيع برق شهرستان دماوند با اشاره به توصيه‌هايي در زمينه مصرف برق بيان کرد: ما نمي‌گوييم مردم برق مصرف نکنند، بلکه توصيه بر درست مصرف کردن اين نعمت است. صبوري ادامه داد: اگر الگو و زمان مصرف مردم در استفاده از برق تغيير کند در نتيجه سرمايه ملي از بين نمي‌رود و با مصرف درست اين نعمت بزرگ صرفه‌جويي صورت مي‌گيرد. اين مسئول در خصوص پيک‌هاي مصرفي در تابستان افزود: در تابستان دو پيک مصرفي داريم که استفاده در اين پيک‌ها باعث مي‌شود تا به صنعت برق کشور لطمه وارد شود

مردم پيک‌هاي مصرفي را بشناسند

مدير توزيع برق شهرستان دماوند اضافه کرد: اگر الگوي مصرف در روزهاي تعطيل وجود داشته باشد و از وسايلي همچون دستگاه‌هاي ماشين‌ظرفشويي و ماشين لباس‌شويي از ساعت 24 شب به بعد استفاده شود، مطمئناً مصرف برق کاهش مي‌يابد؛ دليل استفاده از اين ساعت شب نبود پيک بار و اوج مصرف است

صبوري تأکيد کرد: اگر مردم پيک‌هاي مصرفي را بشناسند، مصرف را روي پيک‌ها نياورند و در اوج مصرف نيز رعايت کنند، صرفه‌جويي حاصل مي‌شود

وي با اشاره به کارخانه‌هاي سيمان در استفاده از برق در غير زمان پيک گفت: اگر کارخانه‌هاي سيمان در زمان پيک برق مصرف نکنند، وزارت نيرو امتيازهاي مناسبي براي آنها در نظر گرفته که به سودآوري کارخانه‌ها کمک بيشتري مي‌کند و براي خود کارخانه‌ها نيز بهتر است.


 خبــر 

 مديرعامل آب منطقه‌اي استان کرمانشاه:

67 درصد از چاه‌هاي آب غير مجاز استان کرمانشاه مسدود شد

کرمانشاه- نوروزي

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان کرمانشاه گفت: از ابتداي امسال تاکنون 67 درصد از چاههاي آب غير مجاز سطح استان شناسايي و مسدود شده است.

کياست اميريان اظهار داشت: مسدود کردن يک هزار حلقه چاه آب غير مجاز در برنامه اين شرکت است که تاکنون 669 چاه آب غير مجاز معادل 67 درصد شناسايي و پر شده ست.مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان کرمانشاه به توقيف دستگاههاي مربوط به حفاري چاه آب اشاره کرد و گفت: از ابتداي امسال تاکنون با بازرسيهاي به عمل آمده 59 دستگاه مربوط به حفاري چاه آب کشف و ضبط شده است.اميريان افزود: در راستاي حفظ منابع آب استان و مسدود کردن چاههاي آب غير مجاز از 59 دستگاه کشف شده، 12 دستگاه تراکتور، 28 دستگاه موتور برق، پنج دستگاه چرخ چاه و 10 دستگاه کف کش بوده است که هم اکنون در پارکينگ شرکت مذکور قرار دارند.وي از استقرار ايستگاههاي باران سنجي در همه شهرستانهاي استان کرمانشاه خبر داد و بيان کرد: از 21 ايستگاه باران سنجي سازمان هواشناسي اين استان سه ايستگاه در مرکز استان و در شهر کرمانشاه، کوزران و ماهيدشت مستقر شده است.اميريان اظهار کرد: شرکت آب منطقه‌اي استان کرمانشاه داراي 16 ايستگاه باران سنجي است که با اطلاعات دريافتي از اين ايستگاهها و ايستگاههاي سازمان هواشناسي استان نسبت به وضعيت بارندگيها و اندازه‌گيري نزولات جوي آگاه مي‌شود.مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي استان کرمانشاه با بيان اينکه براي مسدود کردن يک هزار حلقه چاه آب غير مجاز تا پايان امسال تلاش مي‌شود، افزود: از ابتداي امسال تاکنون 67 درصد از اين تعداد به طور غير قانوني حفر شده بوده، شناسايي و پر شده است.

با برگزاري مراسم معارفه؛

خدادادي مسئول جديد بازرسي شهرداري باقرشهر شد

شهرري-رضافغاني

مراسم معارفه حسن خدادادي مسئول جديد بازرسي شهرداري باقرشهر باحضور مديرکل دفتر بازرسي استانداري تهران و شهردار باقرشهر انجام گرفت.در طي مراسمي حسن خدادادي به عنوان مسئول جديد بازرسي شهرداري باقرشهر معرفي شد.در اين مراسم سيف مدير کل بازرسي استانداري تهران گفت: هدف ما در بازرسي استان اين است که پيشگيري را مبناي کار خود قرار دهيم چرا که با پيشگيري مي توان از لحاظ مادي و معنوي هزينه‎ها را کاهش داده و عملکرد مديران را براي اداره جامعه بهبود بخشيد.

وي در ادامه افزود: حفظ آرامش و ثبات در مديريت بايد در راس تمامي فعاليت ها براي مديران و کارمندان قرار بگيرد و بايد در راستاي قانونمندي در صورت ايجاد حاشيه و مشکل، مسائل را به آساني حل نمود و از بروز هر گونه خشونت و تنش در محل کار پيشگيري کرد.

مديرکل دفتر بازرسي استانداري تهران با بيان اينکه سعيد استاد فرج شهردار باقرشهر از مديران خوش فکر و باسابقه هستند ، اظهار داشت: در باقرشهر طي چند سال اخير که سکان مديريت شهري به استاد فرج سپرده شده است شاهد فعاليتهاي خوب عمراني در تمامي زمينه‎ها هستيم، هرچند که مشکلات و موانعي در اين خصوص وجود دارد اما ايشان با سعه صدر و پشتکار و از همه مهمتر جذب نيروهاي متخصص توانسته اند تا حدي بر مشکلات چيره شوند.

معاون اداره آموزش و پرورش دماوند خبر داد؛

اجراي طرح تعالي مديريت آموزشگاهي در 17 مدرسه دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

معاون اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند از اجراي طرح تعالي مديريت آموزشگاهي در 17 مدرسه اين شهرستان خبر داد و گفت: اين طرح مدارس را از روزمرگي خارج مي‌کند.

معصومه محمدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به برگزاري طرح تعالي مديريت آموزشگاهي در مدارس شهرستان دماوند اظهار داشت: اين طرح براي دومين سال در راستاي دست‌يابي دانش‌آموزان به حيات طيبه در مدارس شهرستان دماوند در حال برگزاري است.

وي ادامه داد: در سال گذشته، 9 مدرسه دماوند در مقاطع ابتدايي، متوسطه دوره اول و دوم اجرا مي‌شده که امسال اين تعداد به 17 مدرسه در مقاطع ابتدايي، متوسط اول و دوم و هنرستان‌ها افزايش پيدا کرده است.

معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اينکه طرح تعالي مديريت آموزشگاهي داراي دو گروه است، افزود: يک گروه ارزياب و يک گروه مشاور در اين طرح فعاليت دارند که در مراحل نخست، گروه مشاور وارد مدارس مي‌شود و همراه با مديران، معاونان و معلمان مدارس چالش‌ها را بررسي مي‌کند.

محمدي تصريح کرد: گروه ارزيابي بعد از پايان بررسي‌هاي چالشي مدارس با گروه مشاوره به مدارس مراجعه مي‌کند و عملکرد مدارس را در زمينه تحقق اهداف طرح تعالي مديريت آموزشگاهي مورد بررسي قرار مي‌دهد.

وي با بيان اينکه در راستاي تحقق هرچه بهتر طرح تعالي مديريت آموزشگاهي نشست‌هاي متفاوتي را برگزار کرده‌ايم، بيان کرد: در اين زمينه، با رئيس اداره آموزش و پرورش رودهن که در سال گذشته به عنوان رئيس دوره متوسطه اول در استان تهران بود و شخصاً اين طرح را پيگيري مي‌کرد، نشستي برگزار کرديم تا بتوانيم کيفيت برگزاري اين طرح را ارتقا دهيم.معاون آموزشي اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تأکيد کرد: در تلاش هستيم تا تمام اهداف، اقدامات، برنامه‌ها و مناسبت‌ها را در قالب اين طرح قرار دهيم؛ مديران نيز بايد اين عملکردها را به صورت مکتوب در اختيار گروه ارزيابي قرار دهند.


 در استان 

 مديرکل تعاون استان چهارمحال و بختياري:

بيش از 4 هزار شرکت تعاوني در چهارمحال و بختياري راه‌اندازي شد

شهركرد- سعيد خوشكنار

مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان چهارمحال و بختياري گفت: در راستاي ايجاد اشتغال در استان نزديک به 4 هزار و 120 شرکت تعاوني تشکيل و راه‌اندازي شده است.

عباس جزايري، با بيان اينکه در راستاي ايجاد اشتغال در استان نزديک به 4 هزار و 120 شرکت تعاوني تشکيل شده است، اظهار داشت: در حال حاضر 2 هزار و 400 شرکت تعاوني فعال و نيمه فعال در استان فعاليت مي‌کند.

وي با اشاره به اينکه برخي از شرکت‌هاي تعاوني نيمه فعال هستند، افزود: نيمه فعال به آن معني که تاکنون به ظرفيت اسمي اشتغال متعهد خود دست نيافته‌اند.مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري بيان کرد: اين تعاوني‌ها در حوزه خدمات، کشاورزي و صنعت و برخي از آن‌ها در حوزه صادرات وارد و فعاليت مي‌کنند.

جزايري خاطر نشان کرد: هدف از تشکيل تعاوني‌هاي خدماتي، کشاورزي و صنعتي در استان ايجاد اشتغال، توليد و خدمات‌رساني به اقشار جامعه بوده است.وي گفت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي به صورت کامل بر اين تعاوني‌ها نظارت و تعامل خوبي با اين بخش مهم اقتصادي دارد.مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي چهارمحال و بختياري تصريح کرد: درحوزه رفاه اجتماعي تعدادي از دستگاه‌هاي خدمات‌رسان از جمله تأمين اجتماعي، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفريني، بيمه سلامت و بيمه روستاييان و عشاير فعاليت مي‌کنند.

جزايري ادامه داد: تعاون يکي از بخش‌هاي مهم اقتصاد است که در راستاي ايجاد، توسعه و صيانت از اشتغال از ظرفيت بالايي برخوردار است.

دستگيري سارقان 10 ميليوني اينترنتي در قدس

شهرقدس – خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي شهرستان قدس غرب استان تهران از دستگيري سارقان 10ميليوني اينترنتي توسط پليس فتاي اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ"کرمي زند"در تشريح اين خبر گفت:در پي شکايت فردي مبني بر سرقت کارت بانکي و برداشت مبلغ 10 ميليون ريال از حساب بانکي بلافاصله موضوع در دستور کار پليس فتاي اين شهرستان قرار گرفت.

سرهنگ"کرمي زند"گفت:با تحقيقات گسترده پليسي و استعلام از بانک هاي عامل و بازديد فيلم هاي دريافتي زمان برداشت از حساب مالباخته، سارق شناسايي و در يک عمليات سريع دستگير و به اداره پليس فتا منتقل گرديد.

اين مقام ارشد انتظامي در پايان گفت: متهم"م-ي" در ابتدا منکر هر گونه بزه انتسابي شد اما با مواجهه با مدارک و مستندات به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد: با همدستي خانمي اقدام به سرقت کارت بانکي مالباخته نموده، که در پي اعترافات متهم بلافاصله با کسب دستور مقام قضايي متهم ديگر پرونده دستگير و با اعتراف وي به بزه انتسابي پرونده تشکيل و متهمان جهت بررسي بيشتر تحويل مراجع قضايي شدند.

مديرکل تأمين اجتماعي استان اردبيل خبر داد؛

افزايش شمار بيمه‌شدگان بخش کشاورزي و دامداري تا 15 هزار نفر

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل تأمين اجتماعي استان اردبيل گفت: شمار بيمه‌شدگان حوزه کشاورزي و دامداري در استان به بالاي 15 هزار نفر افزايش يافته است.

با حضور برخي از مديران کل دستگاه‌هاي اجرايي استان و شهرستان اولين جلسه ستاد راهبردي بيمه اجتماعي کشاورزان در گرمي تشکيل شد. مدير کل تأمين اجتماعي استان اردبيل در اين جلسه با بيان اينکه در طرح بيمه کشاورزان هيچ محدوديتي نداريم از افزايش شمار بيمه‌شدگان تأمين اجتماعي در حوزه کشاورزي و دامداري خبر داد و اظهار کرد: اين رقم از 100 نفر در سال 91 تاکنون به بالاي 15 هزار نفر در سطح استان افزايش پيدا کرده است.احد پنبه‌‌اي در خصوص بيمه کشاورزان گفت: طبق قانون کساني که در کارگاه‌هاي کشاورزي و دامداري در نقاط مختلف استان فعاليت مي‌کنند، هيچ محدوديتي براي زيرپوشش قرار گرفتن اين بيمه ندارند و اين قشر زحمتکش مي‌توانند با مراجعه به شعبات تأمين اجتماعي در سطح استان شرايط لازم براي تحت پوشش قرار گرفتن اين طرح را اخذ کنند.

کشف يک جوجه تيغي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

حسين بيگلري رئيس اداره محيط زيست شهرستان اسلامشهر،اظهار کرد: يک عدد حيوان خارپشت (جوجه تيغي)ازفروشنده غيرمجاز ناشناس در سطح شهرستان اسلامشهر، کشف و ضبط شد. بيگلري افزود:اين حيوان درپي گشت وپايش زيست محيطي ماموران اداره محيط زيست، ازفرد ناشناسي که درحال فروش آن به متصدي يکي ازواحدهاي فروش حيوانات اهلي وپرندگان خانگي بود، شناسايي و کشف گرديد. وي با اشاره به مشخصات اين حيوان بيان کرد:طول تقريبي جوجه تيغي درحدود19سانتيمتروطول دمش درحدود5/2سانتيمتر است و خار پشتش سياه ودرنهايت کمي سفيد مايل به خاکي منتهي مي‎شود

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان اسلامشهر،تاکيد کرد:با توجه به سرد شدن هواوکمبود آذوقه براي حيوانات وهمچنين همجواري شهرها وروستا با مزارع ومراتع طبيعي و زيستگاههاي حيوانات غالبا،اين جانوران غيربومي براي تامين غذا به سکونتگاههاي انساني مراجعه مي نمايند که متاسفانه گرفتاربرخي افرادسودجو مي شوند. وي خاطرنشان کرد: ماموران اداره حفاظت ومحيط زيست شهرستان اسلامشهر، پس از کشف وضبط اين حيوان و تکميل پرونده و سير مراحل قانوني براي انجام اقدامات کنترلي اين جوجه تيغي را به مجموعه حيات وحش پرديسان تحويل دادند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته