جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5187

محمد خاکپور:
تمرکز ما بر روي 3 امتياز بازي با قطر است

پيشنهاد عجيب نفت به پرسپوليس
معاوضه بيرانوند و طارمي !

انتخابي قاره آفريقا
اختصاص هفتمين سهميه المپيک به واليبال مصر


اتاق خبر


گوناگون از ورزش


 محمد خاکپور:
 تمرکز ما بر روي 3 امتياز بازي با قطر است 

 
سرمربي تيم فوتبال اميد ايران با بيان اينکه قطر تيم قدرتمندي را روانه مسابقات انتخابي المپيک کرده است، گفت: تمرکز ما از حالا روي 3 امتياز ديدار مقابل قطر است.محمد خاکپور در خصوص آغاز رقابتهاي قهرماني آسيا و برد مقابل سوريه گفت: ابتدا اين پيروزي را به مردم ايران، بازيکنان و اعضاي تيم اميد تبريک مي گويم. همانطور که قبلا هم گفتم بازي اول در چنين تورنمنت هايي سخت و حساس است که خوشبختانه با تلاش و زحمات بچه ها با نتيجه همراه بود و توانستيم شروع خوبي داشته باشيم.

وي در ادامه به دو نيمه متفاوت تيم ايران اشاره کرد و گفت: به دليل جواني و استرسي که بازيکنان داشتند در نيمه اول نتوانستيم تيم هميشگي باشيم و با وجود موقعيت‌هايي که داشتيم، کنترل بازي در اختيار ما نبود. اما با صحبت هايي که بين دو نيمه انجام شد، در نيمه دوم استرس بچه هاي ما کمتر شد و بازي روان‌تري انجام داديم و توانستيم از موقعيت ها بهتر استفاده کنيم.

سرمربي تيم اميد کشورمان ادامه داد: با اضافه شدن ميلاد کمنداني در نيمه دوم، ريتم و نظم بازي تيم ما تغيير چشمگيري پيدا کرد. ضمن اينکه ميلاد محمدي و مهدي ترابي نيز در نيمه دوم شرايط خيلي بهتري پيدا کردند و تاثيرگذار ظاهر شدند. ارسلان مطهري هم که مثل هميشه با تلاش مثال زدني خودش به تيم ما انرژي مضاعفي داد تا در مجموع برنده بازي باشيم.

خاکپور در خصوص شرايط بدني بازيکنان گفت: خوشبختانه بازيکنان ما به لحاظ بدني آمادگي خوبي دارند و کاملا در شرايط مسابقه هستند. البته نبايد فراموش کنيم که تورنمنت سنگيني پيش روي ماست و هر سه روز يک بازي انجام دادن قطعا باعث تحليل رفتم توان جسماني بازيکنان مي شود. با توجه به اينکه سوريه اولين بازي ما در مسابقات بود، يک مقدار دير اقدام به تعويض کرديم اما قطعا در بازي هاي آينده بصورت چرخشي از بازيکنان استفاده خواهيم کرد تا با فرسايش توان جسمي مواجه نشويم.

وي با تمجيد از عملکرد خط دفاعي تيمش در بازي با سوريه گفت: مسابقات غرب آسيا به هماهنگي خط دفاع، دروازه‌بان و هافبک دفاعي ما کمک کرد. خوشبختانه در بازي با سوريه، سازمان دفاعي ما به خوبي جواب داد. روزبه چشمي و محمد دانشگر شناخت و هماهنگي خوب و کاملي از هم دارند و به درستي وظايف خودشان را در زمين اجرا مي کنند.

سرمربي تيم اميد ادامه داد: وحيد حيدريه در تيم باشگاهي‌اش کمتر فرصت بازي پيدا مي‌کند، بهترين فرصت را براي نشان دادن توانايي هايش پيدا کرده و در بازي با سوريه نمايش قابل قبولي در دفاع چپ داشت. ضمن اينکه علي عبدالله زاده هم با بازي خوبي که انجام داد ، ثابت کرد که مي تواند دفاع راست مستحکمي براي تيم اميد باشد.

سرمربي تيم ملي اميد با اشاره به تاثير رواني برد مقابل سوريه اظهار داشت:برد مقابل سوريه به لحاظ رواني تاثير مثبتي روي تيم ما داشت. ضمن اينکه بازتاب اين برد در روزنامه هاي قطري نشان از ترس و نگراني حريفان ما دارد.اما به هر ترتيب بازي با سوريه تمام شد و بايد به فکر بازي با قطر باشيم.

خاکپور در خصوص بازي مقابل قطر ميزبان گفت: قطر تيم خوب و قدرتمندي است که نمايش خوبي مقابل چين داشت و باخت مقابل اين تيم را به برد تبديل کرد‌. تمام تمرکز ما براي کسب سه امتيازي بازي با قطر است و اميدواريم که با کسب پيروزي، صعود ما به مرحله حذفي قطعي شود و بازي سوم ما جنبه تشريفاتي پيدا کند.

خاکپور در پايان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام تمرکز ما به تک بازي‌هايي است که پيش رو داريم و در خصوص اينکه در مرحله حذفي با چه تيمي روبرو خواهيم شد به موقع و زمان خودش فکر خواهيم کرد و برنامه ريزي خواهيم داشت. قطعا با توجه به توانايي، پتانسيل و قابليت هايي که بازيکنان ما دارند اگر روي کار خودمان تمرکز داشته باشيم، موفق خواهيم شد و نيازي نيست به اين موضوع فکر کنيم که حريف مقابل ما چه تيمي است.


 پيشنهاد عجيب نفت به پرسپوليس
 معاوضه بيرانوند و طارمي ! 

 
باشگاه نفت براي جدايي عليرضا بيرانوند، پيشنهاد جديدي را به پرسپوليس داده است.مديرعامل نفت تهران گفت: حرفه‌اي نيست من اسم بازيکن مورد نظرمان در پرسپوليس را براي معاوضه اعلام کنم.منصور قنبرزاده در گفت گو با ورزش سه، گفت: پيگيري‌هاي باشگاه پرسپوليس باعث شد که باشگاه نفت پيشنهادي مبني بر معاوضه بازيکن پرسپوليس با بيرانوند را مطرح کند ولي تا زماني که خود باشگاه پرسپوليس صلاح نداند ما نامي از اين بازيکن نمي‌آوريم.

او ادامه داد: به نظر من به لحاظ اخلاقي و اخلاق حرفه‌اي درست نيست که من اسم و يا پست بازي بازيکن مورد نظر ما در پرسپوليس را بگويم. چون ممکن است اين کار براي باشگاه پرسپوليس چالش ايجاد کند و يا او تمرکزش را از دست بدهد.

وي افزود: اگر دنبال شنيدن نام اين بازيکن هستيد مي‌توانيد در صورت صلاحديد مسوولان باشگاه پرسپوليس و آقاي طاهري اين مساله را از آنها جويا شويد.

قنبرزاده گفت: بعد از اينکه ما پيشنهادمان را به باشگاه پرسپوليس داديم. حالا منتظر پاسخ اين باشگاه هستيم تا در صورت تمايل طرفين براي بحث در مورد جزئيات اين قرارداد پاي ميز مذاکره بنشينيم.

مديرعامل نفت در مورد اينکه آيا اين پيشنهاد مورد تأييد عليرضا منصوريان سرمربي نفت هست يا نه، گفت: مطمئناً تصميم باشگاه نفت از روي حساب و کتاب است. بدون نظر کادر فني قطعاً تصميم‌گيري انجام نمي‌شد. من بيشتر از اين تمايل ندارم در مورد اين مساله صحبت کنم.

بر اساس شنيده ها، بازيکن مدنظر نفت، مهدي طارمي است.

اما سرمربي پرسپوليس در مورد شايعاتي که درباره معاوضه طارمي و بيرانوند به گوش مي رسد واکنش تندي نشان داد که نشانگر اين است او نمي خواهد ستاره تيمش را از دست بدهد.

نفتي ها در حالي با انتقال بيرانوند به پرسپوليس موافقت مي کنند که سرخپوشان مهدي طارمي را به آنها بدهند. اين معاوضه بحث برانگيز بعد از اينکه مهدي طارمي را به واکنش واداشت، سرمربي پرسپوليس را به حرف در اين مورد مجبور کرد.

برانکو در مصاحبه اي کوتاه در اين باره به ايسنا گفته: لطفا جدي باشيد! ببينيد، شما درباره طارمي صحبت مي‌کنيد اما چيزي به من گفته نشده است.

سرمربي پرسپوليس با اين جملات در پايان به اين انتقال واکنش نشان داد: لطفا من را عصباني نکنيد، من انساني جدي هستم.


 انتخابي قاره آفريقا
 اختصاص هفتمين سهميه المپيک به واليبال مصر 

 مسابقات واليبال انتخابي المپيک 2016 در منطقه آفريقا با قهرماني مصر به پايان رسيد تا اين تيم سهميه هفتم المپيک را به دست آورد.مرحله نهايي مسابقات واليبال انتخابي المپيک 2016 در منطقه آفريقا با برگزاري دو ديدار در شهر برازا پايتخت کنگو پيگيري شد. در ديدار نخست تيم ملي واليبال الجزاير و کامرون در ديدار رده بندي به مصاف يکديگر رفتند که الجزاير 3 بر 2 حريف خود را شکست داد و ضمن کسب مقام سومي جواز حضور در آخرين مسابقات انتخابي المپيک را به دست آورد.

دو تيم مصر و تونس نيز در ديدار نهايي اين رقابتها به مصاف يکديگر رفتند و مصر با شکست 3 بر 2 تونس موفق به کسب سهميه مستقيم المپيک 2016 ريو شد. با نتايج به دست آمده در اين رقابتها تيم هاي الجزاير و تونس با کسب رتبه هاي دوم و سوم به مسابقات انتخابي ژاپن راه يافتند.

در مسابقات انتخابي ژاپن 12 تيم حضور دارند که از هشتم خردادماه سال آينده در دو گروه هشت تيمي و چهار تيم به صورت جداگانه براي کسب سهميه المپيک تلاش مي کنند. در گروه هشت تيمي، استراليا، ايران، چين، ژاپن (ميزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه براي چهار سهميه المپيک که به تيم هاي اول تا سوم و بهترين تيم آسيايي تعلق مي گيرد، با يکديگر مسابقه خواهند داد. در گروه چهار تيمي نيز تيم‌هاي مکزيک، شيلي، الجزاير و تونس براي يک سهميه که قهرمان اين رقابتها خواهد بود، به مصاف يکديگر مي روند.

در مسابقات واليبال مردان المپيک 2016 برزيل 12 تيم شرکت مي کنند که تاکنون حضور هفت تيم شامل آمريکا، ايتاليا، آرژانتين، روسيه، کوبا، مصر و برزيل به عنوان ميزبان قطعي شده است . پنج سهميه ديگر نيز در مسابقات خردادماه ژاپن مشخص مي شود.


 اتاق خبر  

 به خاطر بمب‌گذاري استانبول

اردوي تيم فوتبال تراکتورسازي در ترکيه لغو شد

اردوي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز به خاطر بمب‌گذاري در ترکيه، لغو شد.

در حالي که قرار بود تيم فوتبال تراکتورسازي براي برپايي اردوي آماده سازي راهي کشور ترکيه شود، ولي به خاطر اتفاقات اخير در استانبول و بمب گذاري هاي صورت گرفته، اين اردو لغو شد.

سعيد عباسي مديرعامل باشگاه تراکتورسازي اين خبر را تاييد کرد.

چهره روز

از چپ بزرگسالان به راستِ اميد

پديده اين ماه‌هاي تيم کي‌روش، يکي از کليدي‌ترين نفرات تيم ملي اميد در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي زير 23 سال آسيا به شمار مي رود.

مهدي ترابي در اولين تجربه بازي براي تيم بزرگسالان، موفق به باز کردن دروازه ازبکستان شد و از آن به بعد ديگر در هيچکدام از اردوهاي اين تيم غايب نبود. او با گلزني و نمايش درخشان در بازي دوستانه با ژاپن بيشتر از گذشته اعتماد سرمربي پرتغالي تيم ملي را به دست آورده و حالا وارثِ پيراهن شماره 6 جواد نکونام در تيم ملي است، پست بازي او در تيم ملي اميد اما کمي متفاوت است. ترابي در تيم کي‌روش در سمت چپ خط هافبک به ميدان مي‌رود و در تيم خاکپور، فعلا به سمت راست فرستاده شده تا ميلاد محمدي در سمت چپ خط هافبک بازي کند. شايد همين تغيير، موچب شد او در اولين بازي رسمي براي اميدها در حد انتظار ظاهر نشود. ترابي اوايل نيمه دوم يک موقعيت ساده گلزني را از دست داد و بعد از آن که بارها با خطاهاي بازيکنان سوريه مواجه شد، سرانجام در دقايق پاياني زمين را ترک کرد. اعتماد به نفس، شايد مهم‌ترين خصوصيت بازي مهدي ترابي باشد. بازيکني که حتي در کنار ستاره‌هاي تيم ملي بزرگسالان هيچوقت تنها يک پاسور صرف نبوده و خودخواهي لازم براي تبديل شدن به يک ستاره را دارد. گلزني‌هاي او در سطح اميد، شايد از بازي حساس با قطر آغاز شوند.

حمايت پرسپوليسي‌ها از تنها گلر باقي مانده

اوضاع دروازه پرسپوليس در اين فصل، هر روز پيچيده‌تر مي‌شود. صادقي جدا شده، سوشا فعلا محروم است و مديران تيم هم نتوانسته‌اند هيچ دروازه‌باني به جاي آن‌ها جذب کنند. بازيکنان پرسپوليس هم در تمرين، حسابي به قديمي‌پور روحيه مي‌دهند. قديمي‌پور دروازه‌بان سوم پرسپوليس اين روزها تنها گزينه اين تيم در پست دروازه‌باني است و هم تيمي‌هايش مي‌خواهند روحيه او را براي روز مبادا بالا نگه دارند. روز مبادايي که شايد، همين بازي بعد با سپاهان باشد.

برگزاري تمرينات پرسپوليس پشت درهاي بسته

تمرينات تيم فوتبال پرسپوليس در زمين شماره دو ورزشگاه آزادي بدون حضور تماشاگران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

با توجه به اينکه تمرينات سرخپوشان در دو نوبت برگزار مي‌شود و جهت احترام به هواداران و اصحاب رسانه، در روزهاي آينده، تمريناتي که در مجموعه ورزشي درفشي‌فر برگزار مي‌شود با حضور تماشاگران و نمايندگان رسانه‌ها خواهد بود اما تمريناتي که در زمين شماره دو ورزشگاه آزادي انجام مي‌شود، پشت درهاي بسته پيگيري خواهد شد.

دبيرکل فيفا اخراج شد

ژروم والکه ، دبير کل فيفا به صورت رسمي از سمت خود برکنار شد.کميته اضطراري فيفا حکم اخراج والکه را صادر کرد. وي به اتهام رشوه خواري از سمت خود تعليق شده بود.

در حال حاضر مارکوس کاتنر موقتا به عنوان دبيرکل فيفا فعاليت مي کند.

توافق بارسلونا با هافبک شالکه

لروي سانه، جواهر جديد فوتبال آلمان مورد توجه باشگاه بارسلونا قرار دارد. منچسترسيتي، رئال مادريد و بارسلونا به صورت جدي شرايط خريد سانه را دنبال مي کنند. فرانس فوتبال از توافق شش ساله اين بازيکن با شالکه خبر داد.

رقم فسخ قرارداد سانه با شالکه 37 ميليون يوروست.

رضا نوروزي به پيکان پيوست

هافبک سايپا با توافق با مديران اين باشگاه قراردادش را فسخ کرد.رضا نوروزي که پيش از اين مشکلاتي را براي پيوستن به پيکان پيدا کرده بود، با توافق مسوولان سايپا به اين باشگاه پيوست. نوروزي در اين باره گفت: مشکلم حل شد و با پيکان قرارداد امضا کردم. آماده ام که اگر کادرفني صلاح بداند در بازي با فجرسپاسي با پيراهن پيکان به ميدان بروم.


 گوناگون از ورزش 

 سرمربي تاتنهام، جديدترين گزينه شياطين سرخ

روزنامه انگليسي ميرر خبر از علاقه سران منچستر يونايتد براي همکاري با مائوريسيو پوچتينو سرمربي آرژانتيني تاتنهام داده.نتايج ناموفق و بدور از انتظار لويي فان خال به عنوان مربي در اولدترافورد باعث شده تا رسانه هاي انگليسي در طي چند وقت اخير خبر از تغييرات در کادر فني يکي از بهترين تيم هاي تاريخ ليگ برتر در تابستان 2016 بدهند.پس از اينکه رسانه ها خبر از تلاش باشگاه منچستر يونايتد براي همکاري با لوران بلان سرمربي پاري سن ژرمن دادند حالا نوبت به مربي جوان تاتنهام رسيده تا نامش بر سر زبان ها بيافتد.با اين حال سران باشگاه منچستر يونايتد در اين ارتباط هيچ واکنشي نشان نداده اند و درست به مانند انتشار خبر مذاکره آنها با بلان رفتار کرده اند.

پيشنهاد ميلياردي نانگ به تراکتور

نانگ براي پيوستن به تراکتورسازي پيشنهاد يک ميلياردي داده است تا به اين تيم بپيوندد.

به گزارش ورزش سه، آلويس نانگ بازيکن کامروني نفت تهران با چند پيشنهاد تيم هاي ايراني و غير ايراني مواجه شده است. تراکتورسازي يکي از تيم هاي ايراني خواهان نانگ است، نانگ براي تراکتوري شدن طلب يک ميليارد کرده است. در صورتي که اين انتقال صورت بگيرد، نانگ گران ترين بازيکن نيم فصل ليگ پانزدهم خواهد شد. لازم به ذکر است که مدير برنامه هاي نانگ به ايران سفر کرده است و به احتمال فراوان تکليف تيم جديد نانگ تا انتهاي هفته مشخص خواهد شد.

اخراج رودي گارسيا از رم

سرمربي رم از سمتش برکنار شد و احتمالا به زودي خبر روي کار آمدن اسپالتي شنيده مي شود.

باشگاه رم با انتشار بيانيه اي در وب سايتش اخراج سرمربي فرانسوي اش را اطلاع داد. وب سايت رم در بيانيه اي که دقايقي قبل منتشر شد خبر داد که رودي گارسيا از سمتش برکنار شده است. در بيانيه اين باشگاه از قول جيمز پالوتا، رئيس باشگاه آمده:«از طرف خودم و همه در رم از رودي گارسيا به خاطر تلاش هايش براي باشگاه تشکر مي کنم. همه ما در دوران مربي گري او در رم اوقات فوق العاده اي را تجربه کرديم و فکر مي کنيم که زمان مناسب براي تغيير رسيده است». گزينه اصلي جانشيني گارسيا که تيم را در جايگاه پنجم و با اختلاف 7 امتيازي نسبت به صدر جدول ترک کرد، اسپالتي است. اسپالتي 4 سال در رم مربي گري کرده و به همراه اين تيم 2 قهرماني در کوپا ايتاليا و يک قهرماني در سوپرکاپ ايتاليا کسب کرده است.

سايپا پيشنهاد استقلال را رد کرد

هيچکس پروپييچ را نمي‌خواهد

باشگاه سايپا با رد پيشنهاد استقلال براي معاوضه پروپييچ، رسما از خريد اين بازيکن کنار کشيد. پييچ که اين فصل قراردادي حدودا يک ميلياردي با استقلال بسته، نيم فصل اول بيشتر بازي‌ها نيمکت نشين بود و از لحاظ مالي هم با باشگاه به مشکل خورده است. استقلالي‌ها هم بدشان نمي‌آيد او را بفروشند. سايپا، به استقلال پيشنهاد داد در ازاي مبلغي رضايتنامه پييچ را بگيرد. استقلالي‌ها اين پيشنهاد را رد کردند و در ازاي مهاجم کروات تيم‌شان، مهدي ترابي را از سايپا خواستند. درخواستي که توسط سايپا رد شد. بجز سايپا، هيچ تيم ليگ برتري ديگري پروپييچ را نمي‌خواست و احتمالا او نيم فصل دوم هم در استقلال باقي مي‌ماند.

در ديداري دوستانه

پرسپوليس به مصاف پاراگ مي‌رود

پرسپوليسي ها که اردوي خارجي شان منتفي شد، با صلاحديد کادرفني ديداري تدارکاتي را برگزار خواهند کرد.

تمرينات پرسپوليس در حالي برگزار خواهد شد که مسوولان اين تيم ديداري تدارکاتي برابر پاراگ را در هفته آينده در نظر گرفته اند.

اين ديدار يکشنبه آينده برگزار خواهد شد و در ادامه نيز پرسپوليسي ها در جام شهدا به مصاف رقباي خود خواهند رفت.

جدايي پرويز کريمي از استقلال اهواز

پرويز کريمي قراردادش با تيم استقلال اهواز را فسخ کرد و از اين تيم جدا شد.

دروازبان نيم فصل اول استقلال اهواز گفت: هدف اوليه من جدايي از استقلال اهواز رسيدن به آرامش بوده است، البته هنوز مقصد بعدي من مشخص نيست و فعلاً مي‌خواهم کنار خانواده‌ام آرامش داشته باشم و انتخاب خوبي انجام دهم.

نفس راحت استقلال

مگويان برگشت و تمرين کرد

مدافع ارمني استقلال بالاخره بعد از 3 روز غيبت به تمرينات بدگشت. غببت 3 روزه مگويان در تمرين استقلال شايعاتي را در مورد جدايي اش به وجود آورده بود اما او با حضورش در تمرينات به تمام شايعات پايان داد. مگويان امروز در کنار بهنام برزاي اختصاصي تمرين کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته