جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5208

هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال
تساوي سرخپوشان مقابل ذوب‌آهن

هفته بيست و ششم ليگ بسکتبال
جمع کامل مدعيان در پايتخت


گوناگون از ورزش


خبرنامه


 هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال
 تساوي سرخپوشان مقابل ذوب‌آهن 

 
تيم فوتبال پرسپوليس در هفته نوزدهم ليگ برتر برابر ذوب آهن در وقت‌هاي اضافه پيروزي را از دست داد تا شانس صعود به رده سوم جدول را از دست بدهد. سرخپوشان در اين بازي يک پنالتي را هم از دست داند.

به گزارش مهر، هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال امروز يکشنبه با ديدار پرسپوليس و ذوب آهن از ساعت 14:30 در ورزشگاه فولادشهر اصفهان پيگيري شد که اين بازي در نهايت با نتيجه 2 بر 2 مساوي به اتمام رسيد. اميد عاليشاه (دقيقه 35) و علي عليپور (دقيقه 70) براي پرسپوليس گلزني کردند و مسعود حسن زاده (دقيقه 72 - ضربه پنالتي) و مرتضي تبريزي (دقيقه 92) گل‌هاي ذوب آهن را به ثمر رساندند.

پرسپوليس اين ديدار را با ترکيب الکساندر لوبانف، محسن بنگر، لوکا ماريچ (86 - رضا نورمحمدي)، رامين رضاييان، محمد انصاري، کمال کاميابي نيا، اميد عاليشاه، محسن مسلمان (90 - اومانا)، فرشاد احمدزاده (64 - احمد نوراللهي)، علي عليپور و مهدي طارمي آغاز کرد.

پرسپوليس از همان لحظات نخست بازي، چهره هجومي به خود گرفت و در دقيقه سه مي‌توانست روي کار ترکيبي اميد عاليشاه و علي عليپور به گل برسد ولي مهدي طارمي به پاس عرضي عليپور نرسيد. بازيکنان ذوب آهن هم در 20 دقيقه ابتدايي صاحب چند فرصت شدند که مدافعان پرسپوليس مانع بازشدن دروازه خود شدند.

روند بازي اما از دقيقه 35 تغيير کرد. در اين دقيقه اميد عاليشاه با پاس مهدي طارمي با دروازه‌بان ذوب آهن در حالت تک به تک قرار گرفت و توانست گل اول بازي را به ثمر برساند.

فشار پرسپوليس بعد از اين گل ادامه يافت. شاگردان برانکو بعد از گل اول مي‌توانستند از آشفتگي خط دفاعي ذوب آهن استفاده کنند و گل دوم را به ثمر برسانند ولي مهدي طارمي در يک صحنه مشکوک به پنالتي توسط مدافع ذوب آهن متوقف شد.

در مقابل ذوب آهن هم مي‌توانست در دقيقه 39 و روي شوت هاشم بيک زاده بازي را به تساوي بکشاند که توپ بيک زاده با اختلاف کم از کنار دروزاه بيرون رفت تا اين نيمه با همان يک گل به سود پرسپوليس خاتمه يابد.

جلو بودن پرسپوليس در نيمه دوم باعث عقب نشيني اين تيم نشد و بر خلاف تصور همگان باز هم اين شاگردان برانکو بودند که بازي را هجومي آغاز کردند. اولين فرصت جدي سرخپوشان در نيمه دوم در دقيقه 52 توسط اميد عاليشاه از دست رفت و شوت او از داخل محوطه جريمه به اوت رفت. سه دقيقه بعد فرشاد احمدزاده روي پاس مهدي طارمي با دروازه‌بان ذوب آهن تک به تک شد ولي اين بازيکن هم نتوانست از اين فرصت مسلم گلزني استفاده کند.

بازي اما از دقيقه 69 شرايط عجيبي را تجربه کرد. ابتدا ضربه فني علي عليپور مهاجم پرسپوليس به تيرک دروازه ذوب آهن برخورد کرد و در توپ برگشتي روي مهدي طارمي خطاي پنالتي صورت گرفت. پرسپوليس مي‌توانست با استفاده از اين پنالتي اختلاف گل‌هايش را به عدد دو برساند، اما کمال کاميابي نيا در دقيقه 70 اين پنالتي و توپ برگشتي آنرا از دست داد.

دو دقيقه بعد از اين اتفاق، داور به خاطر خطاي هند کمال کاميابي نيا در محوطه جريمه پرسپوليس، براي ذوب آهن ضربه پنالتي اعلام کرد و مسعود حسن‌زاده آنرا به گل تبديل کرد تا بازي به تساوي کشيده شود.

در دقيقه 75 مهدي طارمي مي‌توانست باز هم گل دوم را براي سرخپوشان به ثمر برساند ولي ضربه فني او از پشت محوطه جريمه بعد از برخورد با دست دروازه بان ذوب آهن و تيرک دروازه به کرنر رفت.

تلاش بازيکنان پرسپوليس براي گلزني مجدد به ذوب آهن در دقيقه 80 به ثمر نشست و اين تيم روي ضربه فني عليپور از پشت محوطه جريمه در دروازه حريف قرار گرفت.

برانکو بعد از اين گل، لوکا ماريچ را از زمين بيرون کشيد و رضا نورمحمدي را وارد زمين کرد تا خط دفاعي پرسپوليس تازه‌نفس‌تر جلوي حملات ذوب آهن بايستد ولي مقاومت پرسپوليس در مقابل حملات پرسپوليس در دقيقه 92 شکست و مرتضي تبريزي توانست گل تساوي را در دقيقه آخر به ثمر برساند تا سرخپوشان شانس صعود به رده سوم جدول را از دست بدهند.

با اين نتيجه، پرسپوليس 31 امتيازي شد و در رده چهارم باقي ماند. ذوب آهن هم 32 امتيازي شد و در رده سوم قرار گرفت.


 هفته بيست و ششم ليگ بسکتبال
 جمع کامل مدعيان در پايتخت 

 
چهار تيم برتر جدول رده بندي مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور در هفته بيست و ششم اين رقابت ها، در تهران و رو در روي هم به ميدان خواهند رفت.به گزارش مهر، هفته بيست و ششم مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور در حالي برگزار مي شود که مدعي ترين تيم هاي شرکت کننده در اين فصل از رقابت ها که رده هاي اول تا چهارم جدول رده بندي را در اختيار دارند، در تهران برابر هم صف آرايي مي کنند. رقابت ميان اين تيم ها بيشتر براي حفظ جايگاه يا نهايتا دوم شدن است و هيچ تيمي به دنبال اول شدن نيست.

پتروشيمي بندرامام که با 40 امتياز صدر جدول رده بندي را در اختيار دارد، با خيال آسوده از حفظ اين جايگاه امروز به مصاف دانشگاه آزاد خواهد رفت. شاگردان مهران شاهين طبع حتي اگر نتيجه اين ديدار را واگذار کنند بازهم صدرنشين خواهند ماند. با اين حال ديدار دو تيم پتروشيمي و دانشگاه آزاد از آن جهت که تقابل دو تيم مدعي و مربيان مدعي تر يعني مهران شاهين طبع و مصطفي هاشمي به حساب مي آيد، اهميت دارد. يک برد و يک باخت سهم هر يک از تيم‌هاي پتروشيمي و دانشگاه آزاد از دو ديداري است که در دور نخست و دوم مسابقات رو در روي هم برگزار کردند. حالا دانشگاه آزاد در حالي ميزبان اين ديدار است که نتيجه دو بازي گذشته خود را واگذار کرده است. ديدار تيم هاي دانشگاه آزاد و پتروشيمي در سالن حکيميه تهران برگزارمي شود. در ديدار همزماني که در تهران و تالار بسکتبال آزادي برگزار مي شود تيم هاي شيميدر و نفت به مصاف هم مي روند. دو تيم هفته گذشته رقابت دو را دوري براي جايگاه دومي داشتند و حالا رو در روي هم براي دستيابي به اين رده تلاش مي کنند.

در حال حاضر شيميدر با 38 امتياز در رده دوم قرار دارد و نفتي ها با همين امتياز سوم هستند. نتيجه ديدار فردا تعيين خواهد کرد که شيميدر در اين جايگاه باقي مي ماند و يا مالکيت آن را به آباداني ها خواهد داد.

در ساير ديدارهاي اين هفته از مسابقات بسکتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور تيم هاي شهرداري اراک و شهرداري تبريز در اراک به مصاف هم مي رودند و شهرداري گرگان هم در مشهد به مصاف تيم ثامن اين شهر خواهد رفت.


 گوناگون از ورزش 

 واردي با لستر تمديد کرد

ستاره انگليسي لسترسيتي قرارداد خود را با اين تيم تا پايان سال 2019 تمديد کرد.

به گزارش فارس، جيمي ريچارد واردي بازيکن 29 ساله تيم فوتبال لسترسيتي قرارداد خود را تا پايان سال 2019 تمديد کرد. وي از سال 2012 در اين تيم حضور دارد و به عنوان يک مهاجم فرصت طلب و خوش فکر نقشي قابل تامل در موفقيت‌هاي اخير اين تيم در ليگ برتر فوتبال جزيره داشته است.

اين ستاره متولد منطقه شفيلد در مراسم تمديد قرارداد خود به خبرنگاران گفت: در شبي که منچسترسيتي را در اتحاد شکست داده‌ايم، قراردادم را براي سه سال آينده تمديد مي‌کنم و اميدوارم با لسترسيتي به روزهاي خوبي برسم. اين تيم توانايي‌هاي زيادي دارد و با مربي خوش‌فکر خود هماهنگ است.

مسابقات ليگ حرفه‌اي- ترکيه

قاسمي‌پور مقابل بوکسور ليتواني شکست خورد

امين قاسمي پور نماينده وزن 69 کيلوگرم تيم ملي ايران در سومين ديدار خود در مسابقات بوکس حرفه اي آيبا با شکست مقابل نماينده اهل ليتواني از رينگ خارج شد.

به گزارش فارس، امين قاسمي پور در دور سوم مسابقات بوکس حرفه اي آيبا APB در استانبول ترکيه به مصاف "ايمانتاس استانيونيس" بوکسور 21 ساله اهل ليتواني رفت و در پايان هشت راند مبارزه، نتيجه را واگذار کرد.

هدايت قاسمي پور در اين ديدار را اکبر احدي برعهده داشت.

وي پيش از اين برابر نماينده آلمان مغلوب شده و حريفي از يونان را شکست داده بود. حريف قاسمي پور داراي رنکينگ هفتم رده بندي فدراسيون جهاني بوکس است.

برانکو ايوانکوويچ:

مي‌توانستيم کار ذوب‌آهن را تمام کنيم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس پس از تساوي تيمش برابر ذوب آهن گفت: دو تيم فوتبال زيبايي را به نمايش گذاشتند اما اگر بعد از گل اول ما پنالتي را گل مي کرديم مي توانستيم کار حريف را تمام کنيم.

به گزارش مهر، برانکو ايوانکوويچ بعد از تساوي پرسپوليس مقابل ذوب آهن در هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال اظهار کرد: بازي خيلي زيبايي را شاهد بوديم. هر دو تيم در بالاي جدول قرار دارند و همين امر حساسيت بازي را زياد کرده بود.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس خاطرنشان کرد: فکر مي کنم تماشاگران هم از ديدن اين ديدار لذت بردند. خيلي هيجان داشت اين بازي که چهار گل داشت.

وي افزود: بايد به بازيکنانم تبريک بگويم به خاطر کيفيت بالايي که در اين بازي نشان دادند. همه چيز اين بازي در اختيار ما بود. وقتي يک بر صفر بوديم اگر پنالتي را گل مي کرديم همه چيز به سود ما تغيير مي کرد اما متاسفانه بازهم نتوانستيم پنالتي را گل کنيم و ذوب آهن به بازي برگشت.

برانکو در مورد اينکه عدالت در اين بازي رعايت شد گفت: هر کسي از نگاه خودش به اين نتيجه نگاه مي کند. ذوب آهن هم تلاش زيادي کرد تا بتواند از اين شکست فرار کند و در نهايت به اين مهم هم رسيد و يک امتياز گرفت.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در مورد شانس قهرماني اين تيم گفت: ما با همين تعداد در نيم فصل اول يک امتياز داشتيم اما الان امتيازات بيشتري داريم و در کنار چند تيم ديگر کانديداي قهرماني هستيم. وضعيت قهرماني تا پايان فصل نامشخص و نامعلوم است.

به خاطر بازي تيم ملي فوتسال

زمان ديدار تيم هاي فوتبال استقلال و پرسپوليس تغيير کرد

به خاطر پخش مسابقات تيم ملي فوتسال در جام ملتهاي آسيا، ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس در هفته بيستم ليگ برتر فوتبال تغيير کرد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، با توجه به درخواست گروه ورزش شبکه سوم در خصوص تغيير ساعت دو بازي از هفته بيستم مسابقات ليگ برتر به دليل پخش مستقيم مسابقات فوتسال تيم ملي کشورمان، زمان بازي‌هاي استقلال و پرسپوليس به شرح زير تغيير کرد:

جمعه 23 بهمن

پرسپوليس – فولاد خوزستان؛ ساعت 17:10 ورزشگاه آزادي تهران

يکشنبه 25 بهمن

نفت تهران – استقلال تهران؛ ساعت 17:10 ورزشگاه تختي تهران


 خبرنامه  

 پنجمين عنوان مرد سالي لهستان براي مهاجم بايرن

مهاجم ارزشمند خط حمله بايرن مونيخ که در گلزني به بايرلورکوزن ناکام ماند، يکبار ديگر مرد سال فوتبال لهستان شد.

به گزارش فارس روبرت لواندوفسکي بسيار تلاش کرد تا توپي را از خط دروازه بايرلورکوزن در ورزشگاه باي‌آره‌نا و مصاف هفته بيستم عبور دهد. اما به اين خواسته نرسيد.

در مقابل ستاره تکنيکي و ارزشمند خط آتش باواريايي‌ها صاحب افتخار تازه‌اي شد. وي براي پنجمين مرتبه صاحب عنوان مرد سال فوتبال لهستان شد.

براساس انتخاب مجله ورزشي «پيلکا نوژنا» وي صاحب بيشترين راي شد و به عنوان بهترين بازيکن لهستاني‌ها در سال 2015 معرفي شد.

اين افتخار در حالي به وي رسيد که در ماه ژانويه عنوان ورزشکار سال کشورش را بدست آورد.

وي در اين مورد گفت: بسيار خوشحالم. سال 2015 برايم سال فوق‌العاده عالي چه براي من و چه هواداران فوتبال لهستان بود.

لواندوفسکي افزود: اميدوارم در سال 2016 هم به همين شکل با موفقيت به کار ادامه دهم و بتوانم با تيم ملي و بايرن مونيخ موفقيت‌هاي بزرگي را جشن بگيرم.

هفت‌خوان رستم پيش روي رکابزنان براي المپيکي شدن

فدراسيون دوچرخه‌سواري تصميم دارد با برگزاري مسابقات داخلي 6 نفر را براي اعزام به اردو و مسابقات تدارکاتي خارج از کشور انتخاب کند و در نهايت از ميان اين 6 نفر سه رکابزن راهي المپيک خواهند شد.

به گزارش ايسنا، دوچرخه سواري ايران بايد کم کم براي المپيک ريو آماده شوند. البته از الان خيلي از نفرات داعيه حضور در المپيک را دارند و اين در حالي است که چهار سال پيش براي المپيک لندن حرف و حديث هايي در انتخاب نفرات وجود داشت. حالا فدراسيون تصميم گرفته با برگزاري مسابقاتي سه نفري که بايد در ريو رکاب بزنند را انتخاب کند.

خسرو قمري رييس فدراسيون دوچرخه سواري در مورد برنامه اش براي انتخاب نفرات بيان کرد: مي خواهيم تا خرداد پنج مسابقه تايم تريل و استقامت جاده را در قالب قهرماني کشور، ليگ برتر و جايزه بزرگ طراحي کنيم و بر اساس حاصل جمع امتيازات اين پنج مسابقه، شش نفر را انتخاب و به اردوهاي تدارکاتي در خارج از کشور اعزام کنيم.

او ادامه داد: با توجه به مسابقات مختلفي که در اروپا برگزار مي شود، اين شش نفر در آن مسابقات نيز شرکت مي کنند و امتيازاتشان نيز جمع مي شود. در پايان از ميان اين شش نفر بهترين رکابزنان به المپيک اعزام خواهند شد. البته اول اين برنامه را در کميته فني مورد بررسي قرار خواهيم داد.

قمري در پاسخ به اين پرسش که براي برنامه اي که داريد، با باشگاه ها هم هماهنگ مي کنيد تا تداخلي با تورهاي آسيايي نداشته باشد؟ گفت: از آنجا که چند ماه تا المپيک باقي نمانده قطعا اولويت اصلي، اين رويداد است. با اين حال اگر باشگاه‌ها رکابزنان را بخواهند در مواقعي که برنامه نداريم، آنها را آزاد مي‌کنيم در غير اين صورت به رکابزنان پيشنهاد مي کنيم اگر مي خواهند در تورها شرکت کنند براي بعد از المپيک بگذارند. البته آنها در مسابقات تدارکاتي که شرکت مي‌کنند و امتياز مي‌گيرند، آن امتياز برايشان و براي ايران ثبت مي شود. رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري در پايان گفت: براي اينکه حرف و حديثي پيش نيايد و نگاه کيفي هم به حضور در المپيک داريم، در پايان اردو و مسابقات خارجي نيز جدول رنکينگ و امتيازات حاصل از حضور در مسابقات داخلي و خارجي را در اختيار رکابزنان قرار مي دهيم تا خودشان بگويند کدام يک لياقت رفتن به المپيک را دارند. ما مي خواهيم بهترين نفرات با کمترين خطا را به المپيک بفرستيم.

مورينيو: به زودي برمي‌گردم

سرمربي پيشين چلسي تاکيد کرد به زودي به فوتبال برمي‌گردد و احتمال حضور او در هر تيمي غير از تيم‌هاي لندني وجود دارد.

به گزارش ايسنا ژوزه مورينيو بعد از فصل کابوس واري که با چلسي پشت سر گذاشت، در دسامبر سال گذشته از هدايت اين تيم لندني برکنار شد و تاکنون هدايت تيم ديگري را بر عهده نگرفته است. هرچند شايعات زيادي درباره توافق او با شياطين سرخ براي فصل آينده به گوش مي رسد.

اين مربي پرتغالي تاکيد کرد که به زود به فوتبال برمي گردد و اين احتمال وجود دارد که هدايت هر تيمي را بر عهده گيرد.

او گفت: اکنون در شرايط کنوني شغلي ندارم و هدايت تيمي را برعهده نگرفتم اما بايد بگويم نمي دانم فوتبال مرا به کجا خواهد برد. به هيچ وجه نمي توان آينده را در اين رشته پيش بيني کرد و همين باعث جذابيت آن شده است.

سرمربي پيشين چلسي ادامه داد: در حال حاضر در لندن به سر مي برم و خانه‌ام اينجاست اما بايد بگويم آماده هستم به عنوان يک مربي حرفه اي در جايي غير از لندن مربيگري کنم. به فوتبال عادت کردم و نمي توانم دور از آن باشم. براي اينکه خوشحال باشم، به فوتبال نياز دارم.

سرمربي پيشين رئال مادريد در پايان سخنانش گفت: به زودي به فوتبال برمي‌گردم. از سال 2000 تاکنون در حال يادگيري هستم. وقتي از چلسي در سال 2007 کنار رفتم، بعد از چند ماه دوباره به فوتبال برگشتم. اکنون هم براي بار دوم از چلسي اخراج شدم و دوباره بيکار هستم. 15- 16 است که در فوتبال مربيگري مي کنم و اين براي دومين بار است که در مسير فوتبالي‌ام دچار وقفه مي شوم. شرايط براي من دراماتيک نيست و در سريع ترين زمان ممکن برمي‌گردم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته