جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5211

فوتسال جام ملت‌هاي آسيا - تاشکند
پيروزي پرگل تيم ملي ايران مقابل چين

سرمربي تيم ملي جودو:
کسب مدال در اتريش راه کسب سهميه المپيک را هموار مي کند


اعلام آخرين وضعيت مصدومان استقلال


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 فوتسال جام ملت‌هاي آسيا - تاشکند
 پيروزي پرگل تيم ملي ايران مقابل چين 

 
تيم ملي فوتسال ايران در دومين ديدار خود در مسابقات فوتسال جام ملتهاي آسيا موفق شد برابر تيم چين به برتري پر گل برسد.

به گزارش آفرينش، در ادامه مسابقات فوتسال جام ملتهاي آسيا، تيم ملي فوتسال ايران ، ديروزبه مصاف تيم چين رفت و موفق شد با نتيجه 7 بر صفر در اين ديدار به برتري برسد. محمد طاهري، علي اصغر حسن‌زاده، حميد احمدي، حسين طيبي، قدرت بهادري و محمد کشاورز (دو گل) براي ايران گلزني کردند.

تيم چين در اين مسابقه حرفي براي گفتن نداشت و بازي يکطرفه ايران در نهايت با هفت گل خاتمه يافت.

ايران با اين برد 6 امتيازي شد و در صدر جدول باقي ماند. ملي پوشان ايران در نخستين ديدار خود موفق شده بودند با 6 گل تيم اردن را شکست بدهند.

اما سرمربي تيم ملي فوتسال، موفقيت مقابل چين را گامي ديگر به سوي هدف نهايي اين تيم در رقابتهاي قهرماني آسيا قلمداد کرد.

سيدمحمد ناظم الشريعه در نشست خبري پس از پايان بازي اظهار کرد: ما مقابل چين نمايش قدرتمندي داشتيم و اين گامي ديگر به سوي هدف نهايي ما که قهرماني در اين رقابتهاست به حساب مي آيد.

سرمربي تيم ملي فوتسال ايران افزود: من همچنين مي خواستم به همه بازيکنان بازي برسد چون ما براي هر لحظه از بازي برنامه داريم و اين کار را در بازي با چين خيلي خوب انجام داديم.

اما سرمربي تيم فوتسال چين دريافت هفت گل از تيم ايران را نتيجه خوبي براي تيم تحت رهبري اش تلقي کرد.

«شان ژيپينگ» در نشست خبري پايان بازي اظهار کرد: ما معمولا در سال هاي گذشته در بازي با ايران 12 گل و يا چيزي در اين حدود گل دريافت مي کرديم. ايران در آسيا تيم قدرتمندي است.

سرمربي چين ادامه داد: صادقانه بايد بگويم از اين نتيجه خوشحالم زيرا شمار گل هايي که دريافت کرده ايم نسبت به گذشته کمتر شده است.

تيم ايران در سومين ديدار خود در اين رقابتها روز يکشنبه با عراق ديدار خواهد کرد.


 سرمربي تيم ملي جودو:
 کسب مدال در اتريش راه کسب سهميه المپيک را هموار مي کند 

 
سرمربي تيم ملي جودو گفت: رقابتهاي اتريش با حضور بهترين هاي جهان در سطح فني بالايي برگزار مي شود و نمايندگان کشورمان با کسب مدال مي توانند راه رسيدن به سهميه المپيک را براي خود هموار کنند.

مجيد زارعيان در گفتگو با مهر با بيان مطلب فوق درباره حضور در رقابتهاي پاريس گفت: بعد از مدتها تمرين راهي پاريس شديم. در رقابتهايي که واقعا در بالاترين سطح فني برگزار شد دو نماينده کشورمان نمايش اميدوار کننده اي داشتند. نه اينکه از عملکرد آنها رضايت کامل داشته باشم ولي تلاش محجوب و ملايي ثابت کرد اگر حضوري فعال در رقابتهاي معتبري چون گراند اسلم داشته باشيم کسب موفقيت دور از انتظار نيست.وي افزود: بررسي شرکت کنندگان در رقابتهاي پاريس ثابت مي کند که اين مسابقات چيزي از رقابتهاي جهاني و حتي المپيک کم ندارد. غايبان اين رقابتها خيلي کم بودند ولي بهترين هاي جهان و همه مدعيان حضور داشتند و هر دو جودوکار کشورمان تجربه خوبي پشت سر گذاشته اند.سرمربي تيم ملي جودو ادامه داد: ملايي و محجوب اگر تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته و با آمادگي بدني بالايي در چنين مسابقات بزرگي حضور داشته باشند توانايي شکست هر حريفي را دارند. هر دو پيش از اين بارها توانايي هاي خود را ثابت کرده اند و اميدوارم اين چند هفته که در کوران تمرين و مسابقه هستند بتوانند برابر با توانشان نتيجه بگيرند.زارعيان در خصوص اردوي پاريس هم گفت: اغلب جودوکاراني که در رقابتهاي گراند اسلم حضور داشتند، در اين اردو به تمرين پرداختند. برنامه تمريني سخت و فشرده اي بود. روزانه دو نوبت تمرين با رقباي جهاني و اصلي براي دو جودوکار کشورمان بسيار مفيد و در روند آماده سازي آنها خيلي موثر بود.

وي در مسابقات اتريش هم گفت: در جريان اردوي پاريس همه جودوکاران از حضور در همين مسابقات سخن مي گفتند و بايد انتظار رقابتهاي سطح بالايي را داشته باشيم. ولي ما از هفته قبل خيلي بيشتر آماده هستيم. دو جودوکار ما شرايط خوبي دارند و بدون شک مبارزات خوبي را بهتر از تاتامي گراند اسلم به نمايش خواهند گذاشت.سرمربي تيم ملي در پايان گفت: هدف ما اين است که محجوب و ملايي از سيستم رنکنيگ جواز حضور در المپيک را بدست آورند تا ما بتوانيم يک سهميه هم از بخش قاره اي کسب کرده و با سه نماينده به ريو 2016 برويم. کسب مدال در رقابتهاي اتريش ما را براي رسيدن به اين هدف نزديک مي کند. به اميد خدا به اين مهم دست پيدا خواهيم کرد.رقابتهاي جودو بين المللي اتريش امروز شنبه در شهر «ابروارت» آغاز مي شود که محجوب و ملايي روز يکشنبه به ديدار رقباي خود خواهند رفت.


 اعلام آخرين وضعيت مصدومان استقلال 

 معاون پزشکي باشگاه استقلال درباره وضعيت مصدومان اين تيم توضيحاتي ارائه داد.امين نوروزي درباره آخرين وضعيت خسرو حيدري مدافع هافبک مصدوم استقلال به سايت باشگاه استقلال گفت: تا امروز 14 روز از شروع مصدوميت خسرو حيدري گذشته است. خود اين بازيکن تلاش زيادي داشته تا شرايطش بهتر شود و روزي سه جلسه فيزيوتراپي مي‌کند تا سريعتر براي به ميدان رفتن آماده شود.

وي افزود: اين بازيکن در ناحيه عضله پشت ساق پايش دچار خونريزي 35 ميليمتري شده بود که طبق MRI آخري که از او گرفته ايم اين عدد به 7 ميليمتر کاهش يافته و اين نشان دهنده نتيجه بخش بودن روند درماني اوست.

نوروزي ادامه داد: با اين حال براي تکميل طول درمان و تقويت عضله خسرو حيدري نياز به چند روز فرصت داريم تا مراحل درماني کامل شود. مطمئنا مسئولان کادرفني و خود اين بازيکن نمي خواهند تا در روند درمان او ريسک کنند.

وي درباره آخرين وضعيت عليرضا رمضاني بيان کرد: اين بازيکن در مصاف با استقلال اهواز دچار آسيب ديدگي 8 سانتي متري از ناحيه عضله پشت ران شد که نياز به سه الي چهار هفته درمان دارد.

معاون پزشکي باشگاه استقلال در پايان ضمن تاکيد بر اينکه نبايد درباره وضعيت مصدومان تيمش گمانه زني شود، اظهار کرد: تلاش مي شود از اين پس جهت جلوگيري از حرف و حديث و گمانه زني درباره مصدوميت بازيکنان، وضعيت مصدوميت بازيکنان استقلال را اينجانب از طريق سايت رسمي باشگاه استقلال اعلام کنم.


 خبرنامه  

 آغاز هفته بيستم ليگ برتر فوتبال

هفته بيستم ليگ برتر فوتبال ايران با شکست تيم سپاهان برابر سايپا و توقف تراکتورسازي مقابل استقلال خوزستان آغاز شد تا شاگردان عبدالله ويسي به صدر جدول صعود کنند و جاي استقلال تهران را بگيرند.

به گزارش آفرينش، هفته بيستم ليگ برتر از ديروز جمعه و از ساعت 15 در شهرهاي مختلف برگزار شد که در يکي از اين بازي‌ها تيم سپاهان برابر تيم سايپا به ميدان رفت و با نتيجه 2 به 1 شکست خورد. اين نتيجه در حالي رقم خورد که سپاهان در دقيقه 54 صاحب يک ضربه پنالتي شد ولي محمدرضا خلعتبري اين پنالتي را از دست داد.

همچنين تراکتورسازي به مصاف استقلال خوزستان رفت و در حالي که از حريف خود عقب افتاده بود، توانست با يک ضربه پنالتي بازي را به نتيجه تساوي بکشاند.

با اين تساوي، استقلال خوزستان 37 امتيازي شد و به صدر جدول صعود کرد.

در ديگر بازي هم تيم هاي پديده و صباي قم در مشهد، به تساويبدون گل رضايت دادند.

با وجود آسيب ديدگي پيشاني

يزداني به رقابتهاي قهرماني آسيا مي‌رسد

مصدوميت آزادکار وزن 97 کيلوگرم تا زمان اعزام به رقابتهاي قهرماني آسيا درمان مي شود و رضا يزداني بدون هيچ مشکلي به اين مسابقات اعزام خواهد شد.

بعد از اينکه رضا يزداني در حين تمرين با امير محمدي از ناحيه پيشاني دچار شکستگي و جراحت شد و پزشکان معالج با 15 بخيه مجبور به درمان فوري وي شدند، اين شائبه بوجود آمد که شايد يزداني به مسابقات قهرماني آسيا نرسد.

در اين راستا کادر فني تيم ملي کشتي آزاد اعلام کرد وي تا زمان اعزام تيم ملي از بند مصدوميت رها خواهد شد و با کشيده شدن بخيه‌هاي پيشاني مي تواند با ادامه روند تمرينات هميشگي در رقابتهاي قهرماني آسيا حضور يابد.

البته رضا يزداني بايد در اين مدت با درمان ويژه مورد معالجه قرار گيرد تا بتواند اواخر هفته آتي در رقابتهاي قهرماني آسيا به ميدان برود.

تورج ملک‌محمدي رئيس کميته پزشکي فدراسيون کشتي نيز در گفتگو با مهر با تاييد اين مطلب اظهار دشت: مصدوميت رضا يزداني بلافاصله تحت درمان و کنترل قرار گرفت و او به احتمال فراوان تا قبل از رقابتهاي قهرماني آسيا مي تواند با برداشته شدن بخيه‌هاي پيشاني به همان شرايط تمريني و مسابقه‌اي هميشگي خود بازگردد.

برکناري کاناوارو از سرمربيگري النصر

مسئولان باشگاه النصر عربستان بعد از هفته‌ها کش و قوس، سرانجام «فابيو کاناوارو» سرمربي تيم فوتبال اين باشگاه را برکنار کردند.

فابيو کاناوارو که چند ماه پيش به عنوان سرمربي تيم النصر عربستان انتخاب شده بود، به خاطر کسب نتايج دور از انتظار، از سرمربيگري اين تيم برکنار شد. کاناوارو چند هفته به خاطر نتايج ضعيف النصر تحت فشار بود و سرانجام مسئولان باشگاه او را از سمت خود برکنار کردند.

النصر يکي از حريفان تيم ذوب آهن ايران در مرحله گروهي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا است. اين تيم در حال حاضر با 22 امتياز در رده ششم جدول قرار دارد.

جام حذفي اسپانيا

سويا حريف بارسلونا در فينال شد

تيم فوتبال سويا با برتري مقابل سلتاويگو در دو مجموع دو بازي رفت و برگشت حريف بارسلونا شد.

به گزارش آفرينش، تيم هاي فوتبال سلتاويگو و سويا ديدار برگشت خود در مرحله نيمه نهايي رقابتهاي جام حذفي اسپانيا را برگزار کردند که اين بازي در پايان با تساوي 2 بر 2 خاتمه يافت. با توجه به برد 4 بر صفر سويا در بازي رفت، اين تيم فيناليست کوپا دل ري شد.

در بازي برگشت که به ميزباني سلتا برگزار شد اين تيم با دو گلي که اياگو آسپاس در دقايق 36 و 55 به ثمر رساند از حريف پيش افتاد اما در ادامه سويا با گل هاي اور بانگا (57) و يون کونوپليانکا (88) کار را به تساوي کشاند.بدين ترتيب سويا در مجموع دو ديدار رفت و برگشت 6 بر 2 برنده شد تا حريف بارسلونا در فينال جام حذفي شود.

فرزانه توسلي، نامزد کسب عنوان بهترين دروازه بان فوتسال جهان در سال 2015

سايت فوتسال پلنت نامزدهاي بهترين دروازه‌بانان جهان در سال 2015 را اعلام کرد که نام يک بانوي ايراني در بين آنها وجود دارد.به گزارش فارس، سايت فوتسال‌ پلنت نامزدهاي بهترين دروازه‌بانان جهان را در سال 2015 در بخش بانوان اعلام کرده است که در بين آنها نام فرزانه توسلي دروازه‌بان تيم ملي ايران به چشم مي‌خورد.توسلي در مسابقات قهرماني آسيا که به ميزباني مالزي برگزار شده بود عملکرد قابل توجهي داشت.وي هم اکنون در فيلم دانشگاه آزاد به سرمربي‌گري شهرزاد مظفر فعاليت مي‌کند.سايت فوتسال پلنت اسامي 10 دروازه‌بان برتر جهان را اعلام کرده است که قرار است از بين آنها بهترين دروازه‌بان انتخاب شود.

ورزشکاراني از ايتاليا، برزيل، روسيه، اسپانيا، پرتغال و ايران در بين نامزدها وجود دارد.


 گوناگون از ورزش 

 مديربرنامه هاي کاپيتان تيم ملي:

پيشنهاد رسمي به تيموريان از سوي ملبورن ويکتوري ارائه نشده است

مديربرنامه‌هاي آندرانيک تيموريان اعلام کرد که پيشنهاد رسمي به اين بازيکن از سوي باشگاه ملبورن ويکتوري ارائه نشده است.آندرانيک تيموريان که بعد از عملکرد ضعيف در تيم ام صلال قطر با درهاي خروجي اين باشگاه رو برو شد در نيم فصل نقل و انتقالات با توجه به جدايي جواد نکونام از سايپا و خلاء اين تيم در خط مياني و نداشتن فرصت براي جذب بازيکن، با درخواست کادرفني سايپا تيموريان به جمع نارنجي‌پوشان تهراني پيوست.

اين بازيکن در حاليکه تنها يک بازي براي سايپا انجام داده و قبل از آن هم عملکرد بسيار ضعيفي در تيم قطري داشته طبق اعلام يکي از روزنامه‌هاي خارجي با پيشنهاد باشگاه ملبورن ويکتوري روبرو شده است.

در همين رابطه مديربرنامه‌هاي تيموريان در گفت‌وگو با فارس در مورد اينکه آيا پيشنهادي به دست آنها رسيده است، گفت: هيچ اطلاعي به صورت رسمي از اين پيشنهاد نداريم تا اينکه پيشنهاد رسمي به دست ما برسد و آن زمان مي‌توانيم راجع به آن صحبت کنيم.وي در مورد اينکه آيا پيشنهاد غير رسمي به اين بازيکن شده است، خاطرنشان کرد: پيشنهاد رسمي به سدت ما نرسيده پس پيشنهاد غير رسمي همين مسائلي است که در رسانه‌ها مطرح مي‌شود.

آنچلوتي:

مربيگري ايتاليا در جام جهاني 2030، آخرين شغلم خواهد بود

سرمربي بعدي بايرن از اهداف آينده اش صحبت کرده است.به گزارش وبسايت نود، کارلو آنچلوتي در تازه ترين مصاحبه خود با گاتزتا، صحبت هاي جالبي را در مورد آينده شغلي اش انجام داده است، او که قرار است از تابستان بعد، هدايت بايرن مونيخ را برعهده بگيرد، به گاتزتا گفته است:

« در مورد حضور در تيم ملي ايتاليا بايد بگويم، هدفم جام جهاني 2030 است. تاريخ به ما مي گويد که لاجوردي ها در جام جهاني روسيه دوباره به فينال مي رسند و در جام جهاني 2030 قهرمان جهان خواهند شد. من کارم را با حضور در ايتاليا در کنار ساکي شروع کردم و مي خواهم در جام جهاني 2030، با ايتاليا به فعاليتم در فوتبال پايان دهم. آن موقع 71 ساله خواهم شد ولي آماده يک موفقيت بزرگ هستم».

او همچنين در مورد زبان آلماني گفت: وقتي ايتاليا را ترک کردم، به زبان هاي ديگر تسلط نداشتم، اما در انگليس و فرانسه و اسپانيا خودم را وفق دادم. در مورد زبان آلماني نيز همينطور است، سخت در تلاش هستم تا به خوبي آن را فرا بگيرم.

حضور مجدد پورحيدري در تمرين استقلال

سرپرست استقلال مجددادر تمرين آبي پوشان حضور پيدا کرد.

منصور پورحيدري به همراه فرزندش در تمرين استقلال حاضر شد تا پيش از بازي حساس برابر نفت تهران به بازيکنان تيمش روحيه بدهد.

اين سومين جمعه متوالي است که پورحيدري در تمرين استقلال شرکت مي کند.

آبي ها اين هفته بازي حساسي مقابل نفت دارند.

شهرداري تبريز قهرمان ليگ شطرنج مردان شد

چهاردهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر شطرنج باشگاه‌هاي مردان کشور با قهرماني تيم شهرداري تبريز خاتمه يافت.

بر اساس اعلام فدراسيون شطرنج، تيم شهرداري تبريز در آخرين بازي اين دور از رقابت‌ها توانست تيم پرقدرت بانک سرمايه را با نتيجه 3 بر يک شکست دهد و به مقام قهرماني برسد.

در بازي ديگر نيز تيم سايپا با نتيجه 3 بر يک مقابل تيم دامون ساخت شمال برنده شد تا با شهرداري تبريز هم‌امتياز شود اما شهرداري به خاطر پوئن شکني بهتر توانست در رشت جشن قهرماني بگيرد.

هفته پاياني چهاردهمين دوره ليگ برتر شطرنج باشگاه هاي آقايان کشور جام انديشمندان 19 تا 22 بهمن ماه به ميزباني تيم دنياي فلز رشت برگزار شد.

قطع همکاري با مربي ايتاليايي تيم‌ملي دوچرخه‌سواري

فدراسيون دوچرخه‌سواري قراردادش را با مربي ايتاليايي تيم ملي سرعت فسخ کرد.

به گزارش ميزان، فدراسيون دوچرخه سواري براي تيم ملي سرعت در 20 مهر با وينچنزو چچي از ايتاليا قرارداد بست اما پس از پايان مسابقات قهرماني آسيا و اينکه در بخش سرعت تنها يک مدال طلا در ماده يک کيلومتر تايم تريل بدست آمد، قراردادش را با اين مربي فسخ کرد.

به گفته دبير فدراسيون، نارضايتي از عملکرد مربي ايتاليايي در مسابقات قهرماني آسيا دليل قطع همکاري با او اعلام شده است.

اصغر خالقي در پاسخ به اين پرسش که فدراسيون براي فسخ قرارداد بايد هزينه اي پرداخت مي کرد‌ گفت: خير. قرارداد او را طوري تنظيم کرده بوديم که در صورت نداشتن رضايت از عملکردش امکان فسخ قرارداد وجود داشت.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته