جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5212

ثبت‌نام بيش از 189 هزار نفر در کنکور؛
چهارشنبه؛ آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسري 95

معاون امور آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه ‏آزاد اسلامي خبر داد؛
نتايج فراخوان‌ جذب هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي تا پايان خرداد اعلام مي‌شود


آخرين آمار ثبت نام کنندگان دوره‌هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي علمي کاربردي


خبر


انتصابات


يادداشت


 ثبت‌نام بيش از 189 هزار نفر در کنکور؛
 چهارشنبه؛ آخرين مهلت ثبت‌نام در آزمون سراسري 95 

 
به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش، براساس اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره‌ تاريخ‌ ثبت‌نام‌ براي شركت در‌ آزمون‌ سراسري‌ سال 1395 مهلت ثبت‌نام براي آزمون مذکور در روز چهارشنبه 28 بهمن‌ماه پايان مي‌پذيرد.لذا به کليه داوطلبان توصيه مي‌شود در مهلت مقرر با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org ضمن مطالعه دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

متقاضيان تحصيل در آن دسته از كدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه پذيرش آنها به روش با آزمون صورت مي‌گيرد، توجه داشته باشند از آنجا كه پذيرش در اين قبيل رشته هاي دانشگاه مذكور نيز از طريق همين آزمون صورت خواهد گرفت لذا ضرورت دارد متقاضيان در آزمون سراسري سال 1395 ثبت‌نام و در تاريخ مقرر در جلسه آزمون شركت نمايند.

در اين رابطه مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام 189هزار و 503 داوطلب تا 8صبح روز شنبه 24 بهمن ماه در آزمون سراسري سال 95 خبر داد.لازم به ذكر است آزمون سراسري سال 1395 در تاريخ‌هاي 95/4/24 و 95/4/25 برگزار خواهد شد.


 معاون امور آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه ‏آزاد اسلامي خبر داد؛
 نتايج فراخوان‌ جذب هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي تا پايان خرداد اعلام مي‌شود 

 
دکتر فرهاد حسين‏‌زاده لطفي، معاون امور آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه ‏آزاد اسلامي از تعيين تکليف همه پرونده‌هاي جذب هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي تا پايان خرداد 95 خبر داد.

فرهاد حسين زاده لطفي معاون امور آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه ‏آزاد اسلامي در گفت‌و‌گو با خبرنگار آنا گفت: «به تمام واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي و هيات‌هاي اجرايي استان‌ها سپرده شده تا فراخوان‌هاي جذب هيات علمي قبل از سال 94 که دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کرد، اعم از فراخوان‌هاي سال 92، 93 و 94 اول که در ارديبهشت و خرداد 94 ثبت‌نام و تشکيل پرونده آنها انجام شد را تا پايان سال 94 تعيين تکليف نهايي کنند».

او گفت: «براي فراخوان جديد جذب هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي که در بهمن 94 اعلام شد و اكنون هم در حال ثبت‌نام است، 3900 نفر را جذب خواهيم کرد. تعداد بيشتري در اين فراخوان شرکت کرده‌اند ولي 3900 نفر جذب خواهند شد».

حسين زاده لطفي گفت: «حداکثر زماني که براي هيات‌هاي اجرايي استان‌ها در نظر گرفته شده است تا اين پرونده‌ها را تعيين تکليف نهايي کنند تا پايان بهار 95 است و نهايتا تا پايان 31 خرداد 95 نتايج نهايي اين فراخوان اعلام خواهد شد».


 آخرين آمار ثبت نام کنندگان دوره‌هاي مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي علمي کاربردي 

 مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام 37 هزار و 444 داوطلب در دوره مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي کاربردي خبر داد.

دكتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، از ثبت‌نام 37 هزار و 444 داوطلب در دوره مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي کاربردي تا ساعت 8 صبح روز شنبه 24 بهمن‌ماه در دوره مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي کاربردي خبر داد.


 خبر 

 عضويت استاد ايراني دانشگاه ايلينويز در فرهنگستان مهندسي آمريکا

دانش آموخته دانشگاه صنعتي شريف و استاد معين دانشکده مهندسي برق اين دانشگاه، به عنوان عضو فرهنگستان مهندسي ايالات متحده آمريکا (NAE) برگزيده شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه شريف؛ پروفسور محمد شاهيده پور دانش آموخته ي دانشگاه صنعتي شريف و استاد معين دانشکده مهندسي برق اين دانشگاه، عضو فرهنگستان مهندسي ايالات متحده آمريکا (National Academy of Engineering) شد.

بنا بر اين گزارش؛ عضويت در فرهنگستان مهندسي ايالات متحده آمريکا افتخاري است که به سرآمدان حوزه مهندسي که سالهاي متمادي در زمينه آموزش، پژوهش و جنبه هاي کاربردي اين حوزه فعاليت نموده و دستاوردهاي شاياني داشته اند اعطا مي شود.پروفسور محمد شاهيده پور از مفاخر کشورمان، فارغ التحصيل و استاد معين دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف، از جمله سرآمداني است که در سال 2016 به پاس دستاوردهاي پژوهشي خود در زمينه "برنامه ريزي توليد در بازارهاي برق و در حضور منابع متغير انرژي تجديد پذير" به عضويت اين فرهنگستان منتصب شدند.

معاون آموزشي حوزه خواهران اعلام کرد؛

آغاز پذيرش جديد حوزه‌هاي علميه خواهران از 25 بهمن

معاون آموزش حوزه علميه خواهران کشور از آغاز ثبت نام سطح 2 و 3 حوزه علميه خواهران از 25 بهمن ماه خبر داد.به گزارش خبرنگار مهر، محمود خالقي روز شنبه در نشست خبري با اصحاب رسانه بيان کرد: ثبت نام براي پذيرش از 25 بهمن ماه سال جاري به مناسبت سالروز ولادت حضرت زينب(س) در سطح 2 و 3 آغاز مي‌شود.وي با بيان اينکه سطح 2 بدون آزمون ورودي برگزار مي‎شود، افزود: مصاحبه علمي سطح 2 در تاريخ 20 تير ماه 95 به مدت يک ماه انجام مي‌شود و نتيجه مصاحبه 30 مردادماه اعلام خواهد شد.خالقي بيان کرد: آزمون ورودي سطح سه در 7 خرداد ماه برگزار مي شود و در 11 شهريور ماه نتيجه آزمون اعلام مي‌شود که 50 مرکز آزمون براي سطح سه در نظر گرفته شده است.

وي گفت: آزمون سطح چهار در چهار استان تهران، قم، اصفهان و يزد برگزار مي شود و سال آينده نيز استان هاي فارس و خوزستان به اين استان ها اضافه مي شود.معاون آموزش حوزه علميه خواهران کشور عنوان کرد: ظرفيت سال 94 در سطح 2 تعداد 19 هزار و 439 نفر در نظر گرفته شده بود اما براي سال آينده 19 هزار و 783 نفر است.

به گفته وي، ظرفيت سطح سه در سال 94، سه هزار و 83 نفر در نظر گرفته شده بود اما براي سال آينده سه هزار و 531 نفر است. خالقي بيان کرد: اهداف در نظر گرفته شده براي سطح 2 حوزه علميه خواهران شامل تربيت کارشناسان مسائل ديني، مشاوران مذهبي و مبلغان کارآمد، تربيت مربيان و معلمان معارف اسلامي و آماده سازي استعدادهاي برتر براي تحصيل در مقاطع بالاتر مي شود. وي گفت:‌ اهداف در نظر گرفته شده براي سطح سه حوزه علميه خواهران شامل تربيت مدرس، تربيت محقق و پژوهشگر و آماده سازي استعدادهاي برتر براي ورود به مقاطع بالاتر است.

تاريخ شروع حذف و اضافه و پرداخت شهريه دانشگاه پيام نور اعلام شد

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه پيام نور، اين دانشگاه اعلام كرد: به اطلاع دانشجويان عزيز مي‎رساند زمان حذف و اضافه دانشگاه از تاريخ 26 بهمن لغايت 4 اسفند ماه مي‌باشد و دانشجويان گرامي مي‌توانند مطابق تقويم دانشگاهي در تاريخ ياد شده نسبت به انتخاب واحد نيز اقدام نمايند. لازم به ذکر است کليه دانشجويان جهت پرداخت شهريه متغير نيمسال جاري خود مي‌توانند به يکي از دو روش زير اقدام نمايند:

1- دانشجويان در صورت تمايل به دريافت تسهيلات قرض‌الحسنه بانک تجارت و پرداخت شهريه از اين طريق مي‌توانند در سامانه گلستان اقدام به ثبت نام نمايند.

2- دانشجوياني که از تسهيلات قرض‌الحسنه استفاده نمي‌کنند مي توانند تا ده روز قبل از امتحانات نسبت به تسويه حساب کامل شهريه خود اقدام نمايند.


 انتصابات 

 انتصاب رئيس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به عنوان عضو كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري در استان مازندران

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، طي حكمي از سوي دكترمحمد فرهادي وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري، دكترجواد واثقي اميري رئيس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به عنوان عضو كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري در استان مازندران منصوب شد.


 يادداشت 

 سالي كه گذشت را مرور كنيم

زهرا كيان‌بخت

انگار هر چه بيشتر از مدت عمرمان سپري مي‌شود اين باور كه: يكي از مهمترين خاصيت‌ها و ويژگيهاي زمان، سرعت آن است؛ بيشتر در ما قوّت پيدا مي‌كند. حالا در آخرين روزهاي سال 94، مي‌توانيم به وضوح، صداي گامهاي سال 95 را بشنويم كه هر چه به سمت آخر اسفند مي‌رويم، بلند و بلندتر مي‌شود. در اين روزها، به رسم هر سال، يكي از مهمترين كارهاي خوبي كه در اغلب خانه‌ها نمي‌شود نسبت به آن بي‌برنامه و بي‌اعتنا بود، خانه‌تكاني، دستي به سر و روي خانه و ملزومات آن كشيدن و آب و جارو و احتمالاً، خريد لوازم موردنياز نو است. اينها رسم و رسومهاي خوبي هستند البته اگر به افراط كشيده نشوند. همان طور كه بهار، روح تازگي و نشاط را در كالبد طبيعت، دوباره جاري مي‌كند، اين تكاپوها هم روح تازه‌اي را وارد كالبد زندگي‌هاي ما مي‌كند. اما يكي از مهمترين كارها كه در كنار اين خانه‌تكاني، خوب است از آن غافل نشويم، خانه‌تكاني‌اي است كه چه بسا از آن خانه‌تكاني ديگر، مهمتر هم باشد.

خوب است در اين روزهاي پاياني سال، تاملي در برنامه‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي يك سال گذشته، نقاط قوت و ضعف آن، پيشرفتها و پسرفتهاي احتمالي، گامهاي درست يا اشتباهي كه برداشته‌ايم و مانند آنها، داشته باشيم و بعد از مرور همه اينها، به بازنگري‌ها و تصميم‌گيري‌هايي بپردازيم كه مي‌توانند برنامه‌ي سال جديد را برايمان به برنامه‌اي قوي‌تر و اميدوارانه‌تر تبديل كنند.

اين مرور، باعث مي‌شود بتوانيم موقعيت كنوني خود را ارزيابي كنيم و قدمهاي بعدي را حساب‌شده‌تر و مطمئن‌تر برداريم. بنابراين، در كنار خانه‌تكاني‌هاي دم عيد، به خانه‌تكاني برنامه‌ها و همين طور خانه‌تكاني فكر و روح و قلب‌مان بي‌توجه نباشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته