جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/11/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5212

شهردار دماوند:
ناوگان حمل و نقل دماوند ساماندهي مي‌شود


امور فرهنگي و هنري در شهرقدس به بخش خصوصي واگذار مي شود


مشارکت 3 هزار نفر در حوزه اجرايي انتخابات شهرستان قدس

مدير امور برق شمال اصفهان خبرداد؛
بهره برداري از 390 پروژه در محدوده شمال اصفهان


خبــر


در استان


 شهردار دماوند:
 ناوگان حمل و نقل دماوند ساماندهي مي‌شود 

 دماوند - ايرج صادقعلي

شهردار دماوند با بيان اينکه ناوگان حمل و نقل در دماوند ساماندهي مي‌شود، از پيشنهاد احداث پارکينگ خودروهاي سنگين در اين شهر خبر داد.

عباس صفري در حاشيه مراسم کلنگ‌زني پايانه درون‌شهري دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به ساماندهي ناوگان حمل‌ و نقل در اين شهر اظهار کرد: با توجه به پراکندگي موجود در ايستگاه‌هاي تاکسي چه به لحاظ دسترسي و چه ترافيکي، تصميم گرفته شده تا اين ساماندهي صورت گيرد و اين موضوع از کارهاي جديدي بوده که در حوزه حمل و نقل پيگيري شده است.

وي ادامه داد: فضاي پيش‌بيني ‌شده براي پايانه درون‌شهري دماوند براي ارائه خدمات‌ بايد مورد بهره‌برداري قرار گيرد و درصدد هستيم تا در دماوند اين اقدام را انجام دهيم.

شهردار دماوند با اشاره به وجود ترافيک و پارک خودروهاي متعدد اطراف خيابان‌هاي منطقه گيلاوند تصريح کرد: براي رفع اين موضوع، پارکينگ عمومي و چند مجتمع تجاري در پروژه مجموعه پايانه درون‌شهري پيش‌بيني کرده‌ايم؛ اين پروژه با مشارکت بخش خصوصي انجام مي‌شود و بار مالي خاصي را به شهرداري تحميل نمي‌کند.

صفري اضافه کرد: مرحله نخست کشتارگاه نيمه‌صنعتي دماوند آماده شده و با بخش خصوصي نيز رايزني‌هايي صورت گرفته است تا معضلات اين کشتارگاه که سال‌ها وجود داشته، رفع شود و اميدواريم بتوانيم کشتارگاه دماوند را به لحاظ بهداشتي و جنبه‌هاي ديگر به وضع قابل قبولي برسانيم.

وي در خصوص روشنايي مرحله دو بلوار بعثت گيلاوند گفت: يکي از پروژه‌هاي حائز اهميت براي شهرداري دماوند به لحاظ توسعه معابر شهري، بلوار بعثت بوده که بخشي از اين پروژه به بهره‌برداري رسيده است.

شهردار دماوند ادامه داد: مرحله دوم پروژه بلوار بعثت گيلاوند داراي مشکل تعريض بوده که در اين زمينه، توافقاتي انجام شده است تا به‌زودي اين بخش نيز تکميل و بهره‌برداري شود.

صفري با اشاره به نبود مکان مناسبي براي پارک خودروهاي سنگين گفت: در اين خصوص، پيشنهاد شده تا خارج از محدوده شهري، زميني براي پارک کاميون‌ها و تريلر در نظر گرفته شود.


 امور فرهنگي و هنري در شهرقدس به بخش خصوصي واگذار مي شود 

 شهرقدس – خبرنگار آفرينش

رضا کرم آبيان رئيس اداره فرهنگ وارشاد اسلامي قدس گفت: فعال سازي انجمن هاي هنري در اين شهرستان با هدف واگذاري فعاليت هاي فرهنگي و هنري به بخش هاي خصوصي به نحوي جدي و موثر در حال پيگيري است.

کرم آبيان گفت : طبق اولويت گذاري تعريف شده از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، واگذاري امور فرهنگي و هنري به بخش خصوصي از دستور کارهايي به شمار مي رود که با جديت مدنظر مجموعه ارشاداسلامي شهرستان قدس قرار گرفته است.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان قدس افزود: فعال سازي و تقويت انجمن هاي فرهنگي و هنري يکي از راهکارهاي تحقق اين امر خطير محسوب مي شود که در شهرستان قدس نيز گام هاي سازنده و اقداماتي جدي در اين خصوص اجرايي شده است.

وي عنوان کرد: در حال حاضر انجمن‌هاي هنري نمايش، سينماي جوان، شعر، و موسيقي فعال شده و انجمن خوشنويسان که پيش از اين فعاليت مي کرد نيز با تقويت مضاعفي پيگير برنامه هاي تعريف شده در حوزه فعاليتي خود است.

کرم آبيان گفت: راه اندازي انجمن هنرهاي تجسمي نيز از ديگر اهدافي است که در حال حاضر مقدمات آن فراهم شده تا درآينده بصورت رسمي، فعاليت خود را آغاز مي کند. وي افزود: از نظر ما با واگذاري امور هنري و فرهنگي به مردم، ضريب موفيقيت ها نيز به نحو چشمگيري افزايش پيدا خواهد کرد و البته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در اين عرصه نقش نظارتي خود را طبق چارچوب هاي قانوني و شرح وظايف تعريف شده ايفا خواهد کرد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي قدس عنوان کرد: در کنار واگذاري امور هنري و فرهنگي به بخش خصوصي، مشارکت دستگاه هاي فعال در برنامه هاي فرهنگي شهرستان نيز امر حائز اهميتي است که مي تواند توسعه فرهنگي در منطقه مذکور را با شتاب و سرعت هر چه بيشتري همراه سازد.

کرم آبيان يادآور شد: در عرصه فرهنگي بايد از تمامي ظرفيت ها و توانمندي هاي موجود استفاده کرد و در چنين شرايطي است که مي توان با اتکاي به همسويي و همگرايي به دستاوردهايي برجسته نائل شد.


 مشارکت 3 هزار نفر در حوزه اجرايي انتخابات شهرستان قدس 

 شهرقدس – خبرنگار آفرينش

3 هزار نفر به صورت مستقيم در دايره عوامل اجرايي برگزاري انتخابات در اين شهرستان فعاليت خواهند کرد.حسين کاغذلو فرماندار شهرستان قدس گفت: تسهيل شرايط براي رأي دادن مردم يکي از اهداف جدي ما در شهرستان قدس به شمار مي رود و براي تحقق اين امر نهايت تلاش خود را به کار مي گيريم . فرماندار قدس ادامه داد: طبق بررسي هاي انجام شده بيش از 60 درصد از عوامل اجرايي انتخابات 7 اسفندماه در شهرستان قدس از بانوان تشکيل شده است که اين امر نشان دهنده ظرفيت ويژه قشر زنان در اين منطقه است .

کاغذلوافزود: يکي ديگر از اقدامات مدنظر در اين حوزه اختصاص شعبات ويژه بانوان براي رأي دهي است و طبق برنامه ريزي هاي انجام شده مقرر است 14 شعبه اختصاصي بانوان در اقصي نقاط اين شهرستان مستقر شود تا در روز انتخابات واجبان شرايط رأي دهي که علاقه مند به حضور در اين شعبات اختصاصي هستند رآي خود را به صندوق بياندازند . فرماندار قدس عنوان کرد: مجموعه اقدامات فوق با هدف دسترسي آسان و مطلوب مردم به شعبات اخذ رأي انجام مي شود تا بستر و زمينه لازم براي مشارکت حداکثري مردم در اين روز تاريخي به نحوي شايسته فراهم شود .

وي خاطر نشان کرد: در هفته هاي آتي دوره ها و کلاس‌هاي آموزشي مرتبط با برگزاري انتخابات نيز براي عوامل اجرايي اين شهرستان برگزار خواهد شد تا با استعانت از الطاف الهي انتخاباتي کاملا قانون مند و بي نقص در اين منطقه از غرب استان تهران برگزار شود .کاغذ لو يادآور شد: توصيه ما به کانديداي تأييد صلاحيت شده عمل و پيروي از امر قانون است و به طور يقين در صورت فعاليت در چنين چارچوبي هيچ گونه مشکل و مسئله اي برخلاف ضوابط بروز نخواهد کرد .


 مدير امور برق شمال اصفهان خبرداد؛
 بهره برداري از 390 پروژه در محدوده شمال اصفهان 

 اصفهان - راعي

مدير امور برق شمال شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون 390 پروژه با هزينه حدود 8 ميليارد تومان در محدوده شمال اصفهان مورد بهره برداري قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد عليرضا عريضي در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه اداره امور برق شمال با 168 هزار مشترک، بزرگترين امور برق اصفهان است، اظهار داشت: امور برق شمال داراي 832 باب پست شبکه فشار متوسط هوايي و زميني به طول 300 کيلومتر و 750 کيلومتر شبکه فشار ضعيف است.

وي افزود: 9 پروژه متعادل سازي بار ترانسفورماتور و فيدر با هزينه 350 ميليون تومان، 4 پروژه ارتقاي کيفيت توان با هزينه 340 ميليون تومان، 14 پروژه کاهش ميزان انرژي توزيع نشده با 185 ميليون تومان، 128 مورد نيرو رساني به مشترکين جديد با صرف هزينه 4.5 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيده است.

عريضي در ادامه افزود: 10 پروژه رفع مشکل حريم و خطر با 175 ميليون تومان، 13 مورد خريد زمين و احداث پست ساختمان با 485 ميليون تومان، 18 طرح کاهش تلفات با 390 ميليون تومان، 31 پروژه روشنايي معابر با 915 ميليون تومان و 161 طرح مربوط به حوادث، اتفاقات و بهره برداري با هزينه اي بالغ بر 930 ميليون تومان به بهره برداري رسيده است.

وي به هزينه کرد يک ميليارد و 900 ميليون توماني امور برق شمال در حوزه بهره برداري براي تعميرات، بهسازي و تعويض تجهيزات فرسوده در سال جاري اشاره و خاطر نشان کرد: براي نمونه تمامي تيرهاي برق منطقه رنگ آميزي شدند و تيرهاي برق فرسوده نيز جايگزين شدند.

مدير امور برق شمال اصفهان به اهميت سيستم روشنايي اتوبان فرودگاه شهيد بهشتي نيز اشاره کرد و اظهار داشت: گردشگران داخلي و به ويژه گردشگران خارجي از اين مسير وارد شهر اصفهان مي شوند که به دليل فرسودگي زياد سيستم روشنايي با قطعي برق مواجه بوديم که در سال جاري با عمليات بازسازي شبکه روشنايي اتوبان اين مشکل نيز حل شد. وي در ادامه عنوان کرد: بازسازي روشنايي اتوبان فرودگاه حدفاصل بين ميدان لاله و فرودگاه در دو مسير رفت و برگشت 22.5 کيلومتري و در مجموع به طول 45 کيلومتر با 579 اصله پايه روشنايي انجام شد.عريضي در ادامه افزود: اين پروژه با هزينه اي بالغ بر 950 ميليون تومان شامل 750 ميليون تومان در بخش تعويض کابل و 200 ميليون تومان براي تامين 8 ترانس اجرايي شده است. عريضي در ادامه بر اهميت روشنايي معابر و تاثير آن بر ايمني شهروندان تاکيد کرد و اظهار داشت: در سال جاري عمليات روشنايي در خيابان هاي آل بويه، ابوريحان، خردمند و شهيد احمدي با رعايت استانداردهاي فني و مهندسي به طول 8 کيلومتر انجام شده است. بهينه سازي شبکه هاي 20 کيلوولت و فشار ضعيف، يکي ديگر از فعاليت هايي بود که مدير امور برق شمال اصفهان به آن اشاره کرد. وي به افزايش 4448 مشترک جديد تک فاز و سه فاز به جمع مشترکين امور برق شمال نيز اشاره کرد و گفت: تعداد 25 ترانسفورماتور هوايي در سال جاري نيز اضافه شده و طول شبکه فشار متوسط هوايي و زميني نيز 17.8 کيلومتر و شبکه فشار ضعيف 5.3 کيلومتر اضافه شده است.

وي به نيرو رساني به مشترکين جديد حوزه علميه شهيد طباطبايي نژاد در جوار حرم زينبيه سلام الله عليها نيز اشاره و عنوان کرد: اين پروژه نيز با رعايت استانداردها با هزينه 150 ميليون تومان به سرانجام رسيد.


 خبــر 

 برگزاري جلسه کميته پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي شهرستان قدس

شهرقدس – خبرنگار آفرينش

چهارمين نشست کميته پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي آموزش و پرورش شهرستان قدس با حضور اعضاء برگزار شد.

اين جلسه با حضور محمدرضا بهمنش مدير، احسان اله کالجي معاون برنامه ريزي، علي سليماني معاون آموزشي، محمد قاسمي معاون پرورشي، عليرضا پودينه مسئول حراست، ليلا شيري کارشناس پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، مديران مدارس شهرستان قدس در اتاق شوراي آموزش و پرورش شهرستان قدس برگزار شد.

محمدرضا بهمنش، در سخناني گفت: يکي از عواملي که باعث پيشگيري آسيب هاي اجتماعي در مدارس مي شود، ايجاد شادي و روحيه ي شاد در مدارس است و بجاست که با توجه به نقش شاداب سازي مدارس در برنامه هاي اجرايي را در مدارس مد نظر قرار دهيم و اجراي طرح هاي معنوي شاد از جمله برنامه هايي است که مي توان در مورد آن تامل کرد.

سپس در ادامه جلسه ، محمد قاسمي، با ذکر حديثي از امام علي (ع ) "گناه نکردن آسان تر از توبه کردن است" سخنان خود را آغاز نمود و گفت: اهميت جلسات کميته پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي، ترويج فرهنگ سالم زيستن و فرهنگ اسلامي را از عوامل مهم پيشگيري هستند وبنابراين استمرار در تعيين و اجراي برنامه هاي شاد زيستن در مدارس بايد مورد توجه قرار گيرد.

در بخش ديگري از برنامه، اسماعيل حسن پور ،مسئول تربيت بدني آموزش و پرورش شهر قدس، برگزاري مسابقات را از عوامل مهم در پيشگيري از آسيب ها برشمردند.

ليلا شيري، کارشناس پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به ارائه گزارشي از فعاليت هاي واحد پرداخت و عنوان کرد: پيگيري مصوبات جلسه قبل، دريافت آثار از مدارس با موضوع جشنواره نوجوان سالم، داوري آثار و برگزاري دوره ضمن خدمت ويژه رابطين پيشگيري از مواردي بود که موفق به اجراي آن شديم.

شهروز دولتخواه مدير آموزشگاه فرنو دوره اول متوسطه شهرستان قدس نيز در سخناني با بيان اين جمله که "شادي حق همه است نبايد به بهانه هاي مختلف آن را از افراد بگيريم" تشريح کرد: ايجاد بستر مناسب در خصوص سبک صحيح خنداندن دانش آموزان، شاداب سازي مدارس وتاثير عوامل دروني و بيروني و نشاط و شادابي در بين دانش آموزان امري ضروري محسوب مي شودو در بعد فيزيکي اهميت نقش خلاقيت مديران از جمله توجه به فرم لباس دانش آموزان، پرچم مدرسه و نيز در بعد رواني برگزاري جشن تولد دانش آموزان، مهم دانستن مناسبت هاي ملي مانند ايام ا... دهه مبارک فجر، برگزاري جشنواره غذاي سنتي، جشن صبحانه، استقبال از بهار، بازي هاي بومي و محلي، اردوهاي هدفمند و هديه به دانش آموزان مي توان فضاي مدرسه را آکنده ار مهر و نشاط کرد.

وصالي مدير آموزشگاه دخترانه هدي دور ه اول متوسطه نيز در اين همايش گفت: نگهداشتن دانش آموزان در مدرسه يک هنر است وبنابراين مديران بايد اقداماتي را جهت شاداب سازي مدرسه انجام دهند وبه عنوان مثال،به برپايي سفره انقلاب، تکميل فرم نظر خواهي از دانش آموزان با عنوان، اگه به جاي مدير بودي چه کار مي کردي ؟ و مشارکت هاي گروهي محيط شاداب مورد نظر دانش آموزان
اشاره کرد.

در ادامه برنامه، عليرضا پودينه ، مسئول حراست در سخناني گفت: توجه به هوش هاي هفتگانه دانش آموزان و لحاظ کردن علايق آنها در انتخاب رشته هاي مختلف حائز اهميت است و بنابراين ايجاد محيطي شاد و مفرح را مي توان با انجام کارهايي از قبيل ورزش هاي صبحگاهي، پخش موسيقي مناسب، اذان در مدرسه و استفاده از رنگ هاي شاد در لباس دانش آموزان فراهم ساخت.

بهره برداري از 13 طرح عمراني در چندار ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

همزمان با هشتمين روز از دهه مبارک فجر، بهره برداري از 13 طرح عمراني در بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ آغاز شد.

بخشدار چندار بابيان اينکه براي اين طرح ها در بخش‌هاي عمراني، خدماتي ، ورزشي و فرهنگي افزون بر 13 ميليارد ريال هزينه شده است افزود: در بخش چندار بيش از 70 برنامه فرهنگي از جمله برپايي نمايشگاه دستاورد هاي انقلاب ، اجراي نمايش هاي مختلف وتکريم از خانواده هاي معظم شهدا تا پايان دهه فجر توسط شهرداري کوهسار و دهياري هاي اين بخش اجرا مي شود .

محمود فلاح نژاد گفت: امروز با حضور فرماندار ساوجبلاغ جاده تندرستي در روستاي کردان ، رونمايي از ماشين آلات آتش نشاني و خدمات جاده اي ، پارک محله اي در شهر کوهسار و پروژه روشنايي بلوار شهيدان کرميار بخش چندار به بهره برداري رسيد .

همچنين فرماندار ساوجبلاغ در حاشيه گشايش اين طرح‌ها از نزديک مشکلات مردم را مورد بررسي قرار داد. ابوالقاسم پاليز گير در پاسخ به برخي شهروندان در خصوص کم آبي در ساوجبلاغ گفت: اين شهرستان به لحاظ منابع آبي وضعيت خوبي ندارد ودلال هاي زمين با فروش اراضي در سال هاي اخير و حفر ده ها چاه غير مجاز بزرگترين خيانت را به مردم روا داشته اند.

وي از مردم خواست به دولت کمک کنند تا در مقابل ساخت و ساز هاي غير مجاز بايستدوافزود :با توافقي که در گذشته با شرکت گاز تهران انجام شده اين قول را داده اند تا تمام روستاهاي ساوجبلاغ تا پايان سال 95 گاز رساني شود و ساوجبلاغ در زمره شهرستان هاي سبز قرار گيرد.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: مطالبه ما از آب طالقان براي شرب مردم جدي است و اگر اين خواسته محقق نشود ما در شهر جديد هشتگرد با بهره برداري از مسکن مهر بطور قطع با مشکل مواجه خواهيم بود.


 در استان 

 معاون فرماندار پرديس خواستار شد؛

برنامه‌ريزي براي اجراي چند برنامه شاخص ورزشي در سال 95

پرديس - ايرج صادقعلي

معاون فرماندار شهرستان پرديس گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس برنامه‌ريزي ويژه‌اي را در زمينه اجراي چند برنامه شاخص براي سال 95 در دستور کار قرار دهد.

به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس، صادق بنيادي در همايش ورزش‌هاي هوايي شهرستان پرديس که به مناسبت گراميداشت سي و هفتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي برگزار شد، از هواپيماهاي بدون سرنشين و دست‌ساز بازديد کرد.

وي گسترش اين رشته و برگزاري همايش‌هاي مهيج را بسيار مطلوب قلمداد کرد و گفت: استعدادهاي جوان و بسيار خوبي در شهرستان پرديس وجود دارد که به اميد خدا با راه‌اندازي رشته‌هاي جديد در منطقه بايد سعي شود، همه جوانان و مردم را جذب اين رشته‌هاي نو در حوزه پرديس کنيم.

وي ضمن تقدير از اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس به لحاظ پوشش خوب ورزشي و فرهنگي مسابقات در سطح شهرستان تأکيد کرد: اداره ورزش ضمن اجراي برنامه‌هايي که به‌صورت متداول انجام مي‌دهد، بايد برنامه‌ريزي ويژه‌اي را هم در اجراي چند برنامه شاخص براي سال 95 در دستور کار خود قرار دهد.

همچنين محمد سيفي سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس در حاشيه برگزاري اين همايش اظهار داشت: علاقه‌مندي بالاي ورزش‌کاران پرديسي در بحث ورزش‌هاي هوايي مانند ديگر ورزش‌ها ستودني است.

وي افزود: همين پتانسيل و علاقه‌مندي باعث شده که ما به جهت ارتقاي ورزش‌هاي هوايي، براي نخستين بار به مناسبت دهه مبارک فجر اين همايش را برگزار کنيم.

چهار پروژه عمراني و خدماتي شهرداري دماوند افتتاح و کلنگ زني شد

دماوند - ايرج صادقعلي

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي، دو پروژه عمراني شهرداري دماوند با اعتباري بالغ بر 25 ميليارد ريال افتتاح و دو پروژه خدماتي اين نهاد شهري با مشارکت بخش خصوصي کلنگ زني شد. به گزارش آفرينش، ناصر محمودي فرد فرماندار شهرستان دماوند در حاشيه اين آيين ضمن گراميداشت دهه مبارک فجر به اهميت اجراي پروژه هاي خدماتي و زيرساختي اشاره و اظهار کرد: شهرستان دماوند جزو 11 شهر نمونه گردشگري کشور است که براي دست يابي به نقطه مطلوب نيازمند تامين زيرساخت هاي لازم در بخش هاي مختلف خدماتي، عمراني و زيربنايي است.

وي ادامه داد: يکي از مطالبات اين منطقه داشتن ترمينال درون شهري و برون شهري است که با حمايت شهرداري و شوراي اسلامي شهر و همکاري بخش خصوصي در حال تحقق است.

فرماندار دماوند با اشاره به نقش حمايتي بخش خصوصي در عمران و آباداني شهرها، بيان کرد: داشتن روحيه حمايتي از بخش خصوصي با توجه به محدوديت ها در منابع، مي تواند رويکرد اقتصاد مقاومتي و مشارکت مردمي را تقويت کند که اين مهم در شهرستان دماوند رو به گسترش است.

در ادامه عباس صفري شهردار دماوند به پروژه هاي قابل افتتاح و کلنگ زني اين نهاد شهري اشاره کرد و گفت: امسال همزمان با دهه مبارک فجر چندين پروژه عمراني و خدماتي شهرداري همچون اجراي عمليات جدولگذاري، زيرسازي و آسفالت خيابان هاي فردوس و فاز نخست سايت گردشگري چشمه اعلا به بهره برداري رسيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته