جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5219


توزيع عادلانه خدمات و امکانات و محروميت‌زدايي؛ از مهم‌ترين اولويت‌هاي برنامه اصفهان 1400


همايش فناوري‎هاي نوين صنعت ساختمان در شهر جديد هشتگرد برگزار شد


آغاز شمارش معکوس مرگ ماهيان تالاب انزلي


خبــر


در استان


 توزيع عادلانه خدمات و امکانات و محروميت‌زدايي؛ از مهم‌ترين اولويت‌هاي برنامه اصفهان 1400  

 اصفهان - راعي

لايحه بودجه 2 هزار و 650 ميليارد توماني سال 95 شهر اصفهان و کليات برنامه اصفهان 1400 در شوراي اسلامي شهر به تصويب رسيد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، نشست علني فوق‌العاده شوراي اسلامي شهر اصفهان با حضور شهردار و معاونانش به منظور تصويب کليات برنامه چشم‌انداز 5 ساله اصفهان (اصفهان 1400) و همچنين تصويب لايحه بودجه شهر اصفهان در سال 95 برگزار شد.

شهردار اصفهان در اين جلسه اظهار داشت: بودجه سال 95 شهرداري اصفهان در فرآيندي منطقي و در فضايي کاملا تعاملي تدوين شده است.

مهدي جمالي‌نژاد افزود: برنامه اصفهان 1400 طلوع دوباره‌ کهن‌شهر اصفهان است که سپيده‌دم آن در آستانه انتخابات با بودجه سال 95 اجرا مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه برنامه اصفهان 1400 قطب‌نماي شهر اصفهان محسوب مي‌شود، افزود: توزيع عادلانه خدمات و امکانات و محروميت‌زدايي از مهم‌ترين اولويت‌هاي برنامه اصفهان 1400 است.

شهردار اصفهان تصريح کرد: کاهش آلاينده‌ها، تقويت حمل و نقل عمومي، سرمايه‌گذاري و مشارکت‌ها با اولويت گردشگري، توسعه زيرساخت‌هاي سازگار با محيط ‌زيست، روان‌سازي عبور و مرور و ارتقاي فرهنگ شهروندي از ديگر اولويت‌هاي برنامه اصفهان 1400 است.

وي به ويژگي‌هاي برنامه پنج ساله شهر اشاره و بيان کرد: حرکت به سمت پيامدمحوري به جاي اقدام‌محوري، حرکت به سمت برنامه‌ريزي شهري و منطقه‌اي، حرکت به سمت توسعه شهر با مشارکت مردم، رصد و ارزيابي عملکردها در دو سطح راهبردي و عملياتي از ويژگي‌هاي برنامه اصفهان 1400 است.

جمالي‌نژاد با بيان اينکه تدوين برنامه اصفهان 1400 براساس دو رويکرد هدف‌سو و مشکل‌سو انجام شده است، اظهار کرد: پيشرفت و تحول شهر از مهم‌ترين ويژگي‌هاي برنامه است.

رئيس شوراي اسلامي شهر اصفهان نيز در حاشيه اين جلسه گفت: برنامه اصفهان 1400 بايد يک برنامه فاخر بالادستي براي اجراي برنامه‌هاي شهري باشد.

رضا اميني اظهار کرد: کليات اين برنامه در جلسه علني فوق‌العاده شوراي شهر اصفهان به تصويب رسيد و قرار است ظرف مدت سه ماه اشکالات جزئي که در اين برنامه وجود دارد، مرتفع شود.

گفتني است برنامه راهبردي اصفهان 1400 با 6هزار نفر ساعت کار کارشناسي، در سه بخش طرح‌ها و پروژه‌هاي شاخص، پروژه‌هاي مناطق و اقدامات طرح تحول است و براي سال 95 تا سال 99 اصفهان تدوين شده است.

از جمله اهداف برنامه اصفهان 1400 گسترش محرک‌ها و جاذبه‌هاي هويتي و تقويت حس مکان در عرصه‌هاي اکولوژيک و عناصر طبيعي شهر عنوان شده و بهسازي و بازآفريني بافت‌هاي تاريخي و ارزشمند شهر اصفهان با تکيه بر هويت تاريخي و فرهنگي آن نيز در اين برنامه از اهميت بالايي برخوردار است.طبق اين لايحه، 76 درصد بودجه سال آينده اصفهان سهم عمران شهر و 24 درصد آن سهم فعاليت‌هاي جاري شهر است.


 همايش فناوري‎هاي نوين صنعت ساختمان در شهر جديد هشتگرد برگزار شد 

 ساوجبلاغ - محمد رنجبرکهن

دومين همايش فناوري هاي نوين صنعت ساختمان به همت تعاوني مهندسان ساوجبلاغ در شهرداري شهر جديد هشتگرد برگزار شد.

در اين همايش که به همت تعاوني مهندسان ساوجبلاغ و با همکاري شهرداري شهر جديد هشتگرد، پارک علمي و فناوري البرز، يكي از شرکتها و با موضوع البرز قطب علم و فناوري کشور، رويه‎هاي بتني غلتکي و رنگي و نانو تکنولوژي در صنعت بتن و با حضور شهردار و اعضاي شوراي اسلامي و مهندسان البرز برگزار شد، دکتر عطاءا... رباني رئيس پارک علم و فناوري البرز، دکتر جاويد خطيبي دبير کميته ملي رويه‌هاي بتني و نايب رئيس انجمن بتن، به بيان ديدگاهها، نظرات و سخنراني در اين زمينه پرداختند.

لازم به ذکر است نياز گسترده و روزافزون جامعه به ساختمان و مسکن، ضرورت استفاده از سيستمهاي ساختماني و مصالح جديد به منظور افزايش سرعت ساخت، سبک‎سازي، افزايش عمر مفيد و نيز مقاوم نمودن ساختمانها در برابر زلزله را بيش از پيش مطرح ساخته است.

اين اقدامات در دراز مدت موجب بهينه‎سازي ساخت، افزايش توليد مسکن در کشور و رسيدن به شرايط اجرايي مطلوب خواهد شد.

از سوي ديگر چنين تحولاتي موجب گسترش سرمايه‎گذاريهاي زيربنايي و يا کليه اصولي در بخش مسکن علي‎الخصوص توسط بخش خصوصي خواهد شد اين امر شهرداري را نيز در رسيدن به اهداف خود در بخش مسکن ياري خواهند نمود.


 آغاز شمارش معکوس مرگ ماهيان تالاب انزلي 

 ‌در صورت عدم کاهش ورود انواع فاضلاب‌هاي خانگي، کشاورزي، صنعتي و... گونه‌هاي جانوري و گياهي تالاب انزلي با خطر جديتري مواجه مي‌شوند.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه گيلان، گيلان دهمين استان پرجمعيت و بيست و هشتمين استان وسيع ايران است. تراکم جمعيت در اين استان با 177 نفر در هر کيلومترمربع جايگاه سوم را در ايران دارد.

کلانشهر رشت با داشتن 46 درصد جمعيت کل استان مرکز و پرجمعيت‌ترين شهر استان گيلان و دوازدهمين شهر پرجمعيت ايران و پرجمعيت‌ترين شهر سه استان ايران در ساحل درياي کاسپين است.

از ديگر شهرهاي پرجمعيت اين استان مي‌توان به ترتيب به شهرهاي بندر‌انزلي، مهم‌ترين بندر ايراني در حاشيه درياي کاسپين، لاهيجان، تالش، لنگرود، رودسر، بندر آستارا، فومن و اشاره کرد.

طبيعت گيلان، پوشيده از جنگل و داراي آب و هواي معتدل و مرطوب است، اين استان شامل مناطق سرسبز شمال غربي رشته‌کوه البرز و بخش غربي کرانه‌هاي جنوبي درياي کاسپين است. اين همه نعمات خداداي موجب شده است که گيلان در همه ايام سال پذيراي گردشگران زيادي از سراسر کشور باشد.

دفن بهداشتي زباله‌ها از معضلات زيست محيطي گيلان

حضور اين گردشگران براي بخش اقتصاد گيلان مي تواند بسيار خوب باشد، اما معضلي که ورود مسافران براي استان ما به همراه دارد‌، افزايش توليد زباله در گيلان است. استاني که خود توانايي دفن پسماند بهداشتي زباله هايش را ندارد، مجبور است زباله‌هاي مسافران را تحمل کند.

محمد پور مديرکل حفاظت محيط زيست گيلان در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اينکه به طور متوسط روزانه در گيلان بيش از 2هزار تن پسماند در گيلان توليد مي‌شود، گفت: با ورود مسافران ميزان اين زباله افزايش مي‌يابد.

شيرابه زباله‌هاي سراوان تالاب انزلي را رنج مي‌دهد

وي اضافه کرد: با افزايش زباله‌هاي رشت ميزان شيرابه‌هاي محل دفن پسماند سراوان نيز افزايش مي‌يابد و اين همه آلودگي وارد رودخانه‌هاي گوهر رود و زرجوب مي‌شود که در نهايت به تالاب انزلي مي‌ريزد و گونه‌هاي مهم جانوري و گياهي اين اکوسيستم ارزشمند را به خطر مي‌اندازد.

تالاب انزلي که محل تخم ريزي آبزيان و پناهگاه و مأمن پرندگان بومي و مهاجر است. مشکل مهم تالاب انزلي آلودگي روز افزون آب آن است، چرا که تقريباً فاضلاب تمام خانه‌هاي مسکوني و اغلب کارخانه‌ها و کارگاه‌هاي صنعتي واقع در اطراف تالاب به درون آن ‌يا به داخل رودخانه‌هايي که به تالاب مي‌ريزند، سرازير مي‌شوند.

زايشگاه ماهيان در تالاب‌انزلي به خطر افتاده است

طبق نظر موسسه ‌استاندارد در صورتي‌که مقدار آمونياک از 5 درصد بيشتر و زباله‌ها و زوايد اين ناحيه به داخل مرداب ريخته شود، ترديدي نيست که با آلوده شدن بيش از پيش آب‌هاي مرداب که محيط آن در گذشته به منزله بزرگترين زايشگاه و پرورش انواع ماهي فلس دار از جمله ماهي سفيد به شمار مي‌رفت، باقي‌مانده منابع آبزي مرداب هم در معرض خطر انهدام قطعي قرار خواهد گرفت.

از ديگر دلايلي که موجب تهديد تالاب انزلي شده، افزايش سطح رسوب‌ها است که باعث کاهش عمق اين تالاب شده است.

اخيرا يکي از عکاسان خبرگزاري ايسنا که شاهد مرگ ماهيان در ساحل شهرستان بندر انزلي بوده است عکس‌هايي را در اين خصوص در سايت خبرگزاري ايسناي گيلان به نمايش گذاشته است.

آلودگي‌ها در مرگ ماهيان تالاب تاثير‌گذار است

علي نژاد معاون امور طبيعي اداره حفاظت محيط زيست گيلان در گفت و گو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اينکه آلودگي زيست محيطي در تالاب انزلي در زندگي آبزيان بسيار تاثير گذار است، گفت: علت هر گونه مرگ مشکوک گونه‌هاي جانوري به جد مورد بررسي قرار مي‌گيرد و در اين خصوص بررسي‌ها در حال انجام است.

نجفي استاندار گيلان نيز نقش رسانه‌ها در شناساندن تالاب انزلي به عنوان نمادي از استان گيلان را بسيار موثر ارزيابي کرد و گفت: اين انتظار از مجاورين، صيادان و مسافريني که به تالاب انزلي مي‌روند، وجود دارد که از باقي گذاشتن هرگونه زباله و پسماند در آن منطقه خودداري کنند.

مشکل ماهيان تالاب انزلي کمتر از درياچه اروميه نيست

وي با بيان اينکه تالاب انزلي بايد به عنوان اولويت اول احياء تالاب‌ها در کشور باشد، افزود: عمق مشکلات موجود تالاب انزلي در حال حاضر با کارهاي کارشناسي درک شده است و نيازمند اين است که همان عزم ملي که براي درياچه اروميه وجود دارد، براي تالاب انزلي نيز لحاظ شود.

دکتر نجفي به تخصيص 14.7 ميليارد تومان از اعتبارات استاني از براي احياي تالاب انزلي اشاره کرد و افزود: اين در حالي است که 1.8 ميليارد تومان اعتبار ملي به آن اختصاص پيدا کرد که نيازمند اهتمام ويژه در بخش اعتباري است.

وي با اشاره به اذعان مسئولان محيط زيست درخصوص تأثير آلودگي کارخانجات در تخريب تالاب گفت: در سال 92 گيلان را با رتبه دوم بيکاري در کشور تحويل گرفتيم، اما باتوجه به تأکيد رئيس جمهور محيط زيست را هيچ وقت فداي صنعت نخواهيم کرد.


 خبــر 

 خبرنگاري كه قهرمان ورزش رزمي هم شد

استان گيلان - سيد اکبر خوشحال

اشرف‎السادات خوشحال؛ سردبير نشريه ناظر و سرپرست روزنامه عصر اقتصاد در استان گيلان نه تنها از خبرنگاران يکه‎تاز و منتقد است بلکه از ورزش هم غافل نبوده و اخيرا در مسابقات قهرماني ورزش رزمي هاپکيدو GHF در سطح استان توانست به سکوي قهرماني راه پيدا کند و موفق به دريافت مدال پرافتخار طلا شود

اشرف‎السادات خوشحال در حال حاضر خود را براي مسابقات کشوري آماده مي‎کند تا نشان دهد که زنهاي گيل و ديلم مي‎توانند دوشادوش مردان گيله‎مرد خود پله‎هاي موفقيت را طي کنند و سکوي قهرماني را تصاحب نمايند.

ساماندهي تقاطع‌هاي جنوب‌شرق تهران با اصلاح هندسي

شهرري - رضا فغاني

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري منطقه 15 از اصلاح هندسي معابر با احداث ميدان و ايمن‌سازي تقاطع ها در جنوب‌شرق تهران خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، مهندس سيدجلال حسيني با اعلام مطلب فوق افزود: جنوب‌شرق تهران از شبکه بزرگراهي و شرياني مناسبي برخوردار است و با توجه به اولويت‌هاي برنامه در روان‌سازي تردد و ارتقاي ايمني بزرگراهي و معابر شهري از ابتداي امسال نسبت به شناسايي گره‌هاي ترافيکي و نقاط حادثه‌خيز منطقه اقدام شد و پروژه‎هايي در دستور کار قرار گرفت.به گفته وي احداث 2 ميدان جمهوري اسلامي و ورزشگاه قيامدشت هريک به مساحت 1200 مترمربع با هدف بهسازي عبور و مرور از جمله اقدامات اجرايي در اين زمينه بوده است.

با شرکت 108 کشتي‌گير؛

مسابقات کشتي با حضور 10 تيم استان تهران در دماوند برگزار شد

دماوند - ايرج صادقعلي

رئيس هيأت کشتي شهرستان دماوند گفت: مسابقات کشتي با شرکت 108 کشتي‌گير و حضور 10 تيم از شهرهاي استان تهران در شهرستان دماوند برگزار شد.

جمال اکبري در حاشيه برگزاري مسابقات کشتي در دماوند در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: مسابقات کشتي به مناسبت سي و هفتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در سالن ورزشي شهيد مدني شهر دماوند برگزار شد.

وي ادامه داد: در اين مسابقات 108 کشتي‌گير از شهرهاي شهريار، ري، بوستان، گلستان، بومهن، رودهن، فيروزکوه و سه تيم از شهر دماوند حضور داشتند.

رئيس هيأت کشتي شهرستان دماوند افزود: کشتي‌گيران در اين مسابقات در رده‌هاي سني خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان و در بخش‌هاي فرنگي و آزاد با يکديگر به رقابت پرداختند.

اکبري تصريح کرد: وزن‌کشي آغاز شد و مسابقات ادامه پيدا کرد و در نهايت به نفرات برتر جوايز و کاپ قهرماني اهدا شد.

اکبري بيان کرد: با توجه به اينکه تمرکز جمعيتي شهر دماوند در منطقه گيلاوند است، ضرورت دارد که يک سالن ورزشي ويژه خانه کشتي در اين منطقه ايجاد شود. تيم دماوند با 174 امتياز مقام نخست، تيم بومهن با 117 امتياز مقام دوم و تيم کهريزک با 99 امتياز مقام سوم را به دست آوردند؛ امتيازات در مجموع دو رشته آزاد و فرنگي محاسبه شده است.

مديرکل اوقاف استان چهارمحال و بختياري:

106 وقف جديد در چهارمحال و بختياري ثبت شد

شهركرد – بهار عبدالغني

مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري گفت: 106 وقف جديد در 7 شهرستان چهارمحال و بختياري ثبت شد.

حجت‌الاسلام مرتضي عزيزي با بيان اينکه 106 وقف جديد تاکنون در استان به ثبت رسيده است، اظهار داشت: در شهرستان‌‌هاي شهرکرد، بن، اردل و کيار 59 وقف، شهرستان بروجن 17 وقف، شهرستان‌ لردگان 19 وقف و در شهرستان فارسان 11 وقف جديد به ثبت رسيده است.

وي با اشاره به طرح تربيت حافظان و قاريان قرآن‌کريم در سال جاري افزود: چهارمين سال اجراي طرح تربيت و حافظان از سوي سازمان اوقاف و امور خيريه است که امسال 4‌هزار و 515 نفر در رشته‌هاي حفظ جزء 30، حفظ جزء 30، 1 و 2، حفظ جزء 5، حفظ جزء 10، حفظ جزء 15، حفظ جزء 20، و حفظ کل ثبت‎نام کردند.مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري بيان کرد: آزمون پاياني اين طرح اسفندماه در دو مرحله برگزار مي‌گردد که از يکم تا هفتم اسفند آزمون شفاهي و در تاريخ 13 اسفندماه همزمان با سراسر کشور آزمون کتبي برگزار مي‌شود.

عزيزي خاطرنشان کرد: به افرادي که نمره حد نصاب را کسب کنند گواهي معتبر حفظ قرآن از سوي سازمان اوقاف اعطاء مي‌شود.وي گفت: سازمان اوقاف براساس طرح‌هاي سازماني در فصول مختلف و براساس مناسبت‌هاي مختلف اقدام به اعزام مبلغ به اماکن مذهبي و بقاع متبرکه مي‌کند که در مجموع امسال 157 مبلغ ديني در سطح استان اعزام شدند. مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري با اشاره به اجراي طرح‌هاي مختلف در استان تصريح کرد: در طرح آرامش بهاري 24 نفر، طرح ياس نبوي 27 نفر، طرح ضيافت الهي 24 نفر، طرح نشاط معنوي 33 نفر و در طرح بصيرت عاشورايي 49 نفر به عنوان نفرات برگزيده تجليل شدند.


 در استان 

 شهردار زنجان خبر داد؛

آماده‎سازي 20 هزار متر مربع فضاي تبليغاتي در شهر زنجان

زنجان – خبرنگار آفرينش

شهردار زنجان گفت: 20 هزار مترمربع فضاي تبليغاتي در شهر زنجان براي نامزدهاي انتخاباتي آماده شده است.

حبيب يگانه در گفت و گو با خبرنگار آفرينش، عنوان کرد: در اين فضاي 20 هزار مترمربعي تبليغاتي، از بنرهايي که قبلا چاپ شده و در حال حاضر کاربردي ندارند، استفاده کرده‎ايم.

وي تصريح کرد: يک هزار عدد سازه سبک موقت دو طرفه از جنس کارتون پلاست در سطح شهر براي معابر مهم شهري و در محلهايي که امکان نصب داربست وجود داشت آماده شده است.

شهردار زنجان با بيان اينکه 400 عدد صفحه و بولت براي نصب تابلوهاي اعلانات ساخته شده است، ابراز کرد: هدف از آماده‎سازي فضاي تبليغاتي جلوگيري از تخريب فضاي شهري نظير ايستگاههاي اتوبوس، تابلوهاي شهري و غيره مي‎باشد.

وي از تدوين دفترچه ضوابط انتخاباتي خبر داد و گفت: اين دفترچه شامل ضوابط انتخاباتي و ليست آدرس محلهاي نصب تابلوهاي انتخاباتي در سطح شهر به همراه نقشه‎هاي مربوطه است.

مديرکل امورمالياتي چهارمحال و بختياري عنوان کرد؛

اختصاص 35 ميليارد تومان اعتبار به شهرداري‌هاي چهارمحال و بختياري

شهركرد – بهار عبدالغني

مديرکل امورمالياتي چهارمحال و بختياري گفت: 35 ميليارد تومان اعتبار از محل عوارض ارزش افزوده توسط امور مالياتي به پروژه‌هاي عمراني و آباداني شهر به شهرداري‌هاي استان پرداخت شد.

بهادر بهمني با اشاره به اختصاص اعتبارات مورد نياز به شهرداري‌هاي استان اظهار داشت: امور مالياتي استان در راستاي خود اتکايي اقتصاد با تکيه بر درآمدهاي مالياتي و عدم وابستگي به درآمدهاي نفتي اقدامات مؤثري انجام داده است.

وي افزود: در اين زمينه امور مالياتي با تأمين 85 درصد درآمدهاي عمومي و واريز 35 ميليارد تومان اعتبار از محل عوارض ارزش افزوده جهت عمران و آباداني شهري به حساب شهرداري‌ها گام‌هاي بلندي در جهت شکوفايي و خود اتکايي اقتصاد استان برداشته است.

مديرکل امورمالياتي چهارمحال و بختياري بيان کرد: اجراي صحيح قوانين و مقررات و وصول درآمدهاي مالياتي که از اثرگذارترين منابع درآمدهاي دولت براي جبران هزينه‌هاي عمومي کشور و بالانس نمودن بودجه‌هاي سنواتي و قطع وابستگي به درآمدهاي نفتي است از اولويت‌هاي کاري امورمالياتي استان مي‌باشد.

بهمني با اشاره به پرداخت ماليات‌ها در استان تصريح کرد: ماليات‌ها در استان به صورت 100 درصد توسط افراد پرداخت شده است.

وي با اشاره به اجراي موفقيت آميز طرح جامع مالياتي در استان گفت: اجراي طرح مالياتي در استان مطلوب ارزيابي شده به گونه‌اي که در اجراي فاز نخست که طرح تغيير فضاي فيزيکي ادارات بوده است ادارات امور مالياتي در استان 95 درصد پيشرفت فيزيکي داشته‌اند.

مديرکل امورمالياتي چهارمحال و بختياري خاطر نشان کرد: در راستاي اجراي اين طرح ادارات امورمالياتي شهرستان‌هاي فارسان، بروجن، اردل، شلمزار، جونقان، گندمان و بلداجي تا پايان امسال افتتاح يا مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرند.

استاندار تاکيد كرد؛

ضرورت راه‎اندازي پنجره واحد تجاري قزوين در حداقل زمان ممکن

قزوين - خردمند

استاندار قزوين برضرورت راه اندازي پنجره واحد تجاري قزوين در حداقل زمان ممکن با هدف رونق در کسب و کار،تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش در استان قزوين، فريدون همتي چهارشنبه شب در بيست و يکمين جلسه شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي که در استانداري برگزار شد اظهارداشت: براي بهبود فضاي کسب و کار لازم است تا شاخص هاي تعريف شده براي رونق اين بخش مهم را دسته بندي کرده و براي دستگاهها تعريف و براي اجرايي شدن آن همت کنيم.

استاندار بيان کرد: شاخصهاي کسب و کار بايد به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شود و از مديران بخواهيم وظيفه خود را با عزم و اراده جدي در اين مسير انجام دهند تا بتوانيم به اقتصاد خود رونق دهيم.

همتي تصريح کرد: در برنامه‎ريزي خود بايد گام به گام براي تغيير شرايط کنوني حرکت کنيم تا روند توليد و سرمايه گذاري بهتر شود و جايگاه خود را در اين مسير ارتقاء بخشيم. وي بيان کرد: ارتقاء جايگاه ايران در کسب و کار در سال‌هاي اخير از 144 به 118 نشان مي دهد جهت گيري مناسب بوده اما روند آن کند بوده و لازم است سرعت آن بيشتر شود. استاندار تصريح کرد: بايد بتوانيم با عزم و اراده جدي مديران زمينه تغيير و تحول را ايجاد کنيم و با رفع موانع توليد و سرمايه گذاري به اشتغال هم کمک کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته