جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5224


آغاز ديدارهاي برگشت نيمه نهايي ليگ برتر واليبال

اميد نوروزي:
مصدوميتم جدي است


گوناگون از ورزش


خبرنامه


 آغاز ديدارهاي برگشت نيمه نهايي ليگ برتر واليبال 

ديدارهاي برگشت مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ برتر واليبال امروز برگزار مي شود و تيم هاي شهرداري اروميه و ثامن مشهد بدنبال اين هستند شانس خود را براي حضور در فينال زنده نگه دارند.
به گزارش مهر، تيم هاي حاضر در مرحله نيمه نهايي رقابتهاي ليگ برتر واليبال، ديدارهاي برگشت خود را امروز در شهرهاي اروميه و مشهد برگزار مي کنند. بعد از پيروزي دو تيم پايتخت نشين در مسابقه نخست، اين آخرين فرصت باقي مانده براي ميزبانان بازي هاي امروز است تا شانس خود را براي حضور در فينال زنده نگه دارند؛ چرا که در صورت شکست برابر پيکان و بانک سرمايه از حضور در فينال باز خواهند ماند.
نخستين ديدار اين را تيم هاي شهرداري اروميه و پيکان از ساعت 15:30 در سالن غدير برگزار مي کنند. اگر پيکان اين بازي را ببرد فيناليست خواهد شد و در صورت برد تيم شهرداري، بازي سوم در تهران تعيين کننده يکي از فيناليست هاي ليگ برتر است.
شهرداري که شروع خوبي را در ديدار رفت داشت در اروميه با حمايت بيش از شش هزار هوادار پر شور خود توان شکست هر تيمي را خواهد داشت و براي همين کار براي پيکاني ها سخت تر است. البته اين فرضيه هم وجود دارد که بازيکنان تيم شهرداري با استرس مواجه هستند و اين
مي تواند به پيکاني ها کمک کند. شهرداري که فينال سال گذشته را به پيکان واگذار کرده بود اين بار نمي خواهد به دست پيکان حتي از حضور در فينال باز ماند.
دو تيم پيکان و شهرداري اروميه در هفته هاي پاياني دور رفت و برگشت مرحله مقدماتي نيز به مصاف يکديگر رفتند که پيکان در دور رفت سه بر صفر در تهران حريف خود را شکست داد، اما در دور برگشت در اروميه سه بر يک مغلوب اين تيم شد. ديدار رفت مرحله نيمه نهايي نيز سه بر يک به سود پيکان شد، حالا بايد منتظر ماند تا نتيجه چهارمين رويارويي اين دو تيم در سال 94 مشخص شود.
در دومين بازي تيم ثامن الحجج خراسان پذيراي بانک سرمايه است. بازي رفت دو تيم حواشي زيادي داشت و بانک سرمايه بر خلاف تصورات قبلي به سختي از سد حريف خود گذشت.
جبار قوچان نژاد سرمربي تيم ثامن در بازي رفت با تصميم داور اخراج شد و اعتراضات فراواني نسبت به قضاوت داوران داشته است. وي تاکيد بر آن داشته که در ديدار برگشت تيمش از سد بانک سرمايه خواهد گذشت. در دومين ديدار بازي هاي برگشت مرحله نيمه نهايي تيم ثامن الحجج خراسان ميزبان بانک سرمايه خواهد بود. ديداري که حساسيت بسيار زيادي دارد و ثامن الحجج محکوم به پيروزي است تا اميدش به صعود زنده بماند.
جبار قوچان نژاد سرمربي ثامني ها که در ست چهارم بازي رفت در تهران از زمين اخراج شد، در گفت وگو با خبرنگاران براي تيم بانک سرمايه در ديدار برگشت خط و نشان کشيد و گفت که شاگردانش حتما در سالن مهران مشهد فاتح ميدان خواهند بود.
بانک سرمايه که در دور مقدماتي هم ثامن را در مشهد شکست داده بود اين بار هم بدنبال تکرار نتيجه دور مقدماتي است تا با کسب دومين برد متوالي به فينال راه يابد و انرژي خود را براي ديدارهاي نهايي حفظ کند چرا که در فينال تيمي که سه برد از پنج بازي کسب کند قهرمان خواهد شد و بازيکنان انرژي زيادي صرف خواهند کرد.
مرحله نيمه نهايي ليگ برتر واليبال به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار مي شود و اگر تيم هاي پيکان و بانک سرمايه در دور برگشت مغلوب حريفان شهرستاني شوند، ديدار سوم اين اين مرحله روز چهارشنبه 12 اسفندماه در تهران برگزار خواهد شد. اميد نوروزي:
 مصدوميتم جدي است 

دارنده مدال طلاي المپيک لندن با بيان اينکه مصدوميتش در اردوي تيم ملي جدي است گفت: بايد دو هفته مراعات کنم تا با بهبودي اين مصدوميت در مسابقه‌هاي گزينشي المپيک شرکت کنم.
اميد نوروزي درباره مصدوميت خود در اردوي تيم ملي کشتي فرنگي به ايسنا گفت: متاسفانه هنگامي که در جريان تمرين‌ها در خاک يکي از کشتي‌گيران بودم، زماني که او قصد داشت فن بارانداز را بر روي من اجرا کند، يکي دو دنده‌ام آسيب ديد و با نظر پزشک تا 15 روز ديگر نمي‌توانم تمرين کشتي انجام دهم و فقط به تمرين‌هاي هوازي و وزنه زدن مي‌پردازم. فرنگي‌کار وزن 66 کيلوگرم ايران افزود: مصدوميتم جدي است و بايد دو هفته‌اي مراعات کنم تا ان‌شاءالله با بهبود وضعيتم بتوانم در مسابقه‌هاي گزينشي قزاقستان با آمادگي به روي تشک بروم.
وي در ادامه درباره کار سختش در مسابقه‌هاي گزينشي المپبيک در قزاقستان گفت: به جز حريف کره‌اي همه حريفان خوب آسيايي در مسابقه‌هاي قزاقستان حضور دارند. مطمئنا با توجه به قوانين جديد داوري، کار خيلي سختي براي کسب سهميه المپيک دارم اما اين دليل نمي‌شود که دست از تلاش بردارم و نااميدانه به روي تشک بروم. مطمئنا هدفم کسب سهميه المپيک است و مي‌خواهم با عملکرد خوب در مسابقه‌هاي قزاقستان ضمن اينکه سهميه وزن 66 کيلوگرم را به دست بياورم، مزد تمرين‌هاي 5 ماهه‌ام در اردوي تيم ملي را بگيرم. تمام سعي‌ام را مي‌کنم تا به نوعي کشتي بگيرم که ديگر کار به داوري کشيده نشود.
دارنده مدال طلاي المپيک لندن درباره هدف افشين بيابانگرد براي حضور در وزن 66 کيلوگرم و اينکه رقابت ميان آن‌ها براي پوشيدن دوبنده تيم ملي مي‌تواند براي علاقه‌مندان به کشتي جذاب باشد، گفت: براي من فرقي نمي‌کند که کدام کشتي‌گير به اين وزن بيايد. من درباره کسي نظري ندارم چرا که اصلا برايم اين حرف‌ها مهم نيست. براي بيابانگرد و زيدوند به عنوان دوستانم احترام قائلم اما هر کسي هر حرفي دارد بايد آن را روي تشک کشتي ثابت کند. من هم مي‌توانم در حرف بگويم باز هم مدال طلاي المپيک را تکرار مي‌کنم اما مهم اين است که توانايي‌ها و ادعاهايم را بر روي تشک کشتي ثابت کنم. به هيچ وجه ذهنم را درگير اين گونه موارد نمي‌کنم و به خودم ايمان دارم تا ان‌شاءالله پس از کسب سهميه المپيک مقتدرانه راهي المپيک شوم. البته هر تصميمي که کادر فني تيم ملي بگيرد، به آن احترام مي‌گذارم.
نوروزي تصريح کرد: براي من فرقي نمي‌کند که بيابانگرد يا کشتي‌گير ديگري به اين وزن بيايد. من خارج از گود با همه دوست هستم اما بر روي تشک مبارزه با هيچ کس رفاقتي ندارم.
وي ابراز اميدواري کرد دو فرنگي‌کار ديگر تيم ملي نيز در مسابقه‌هاي گزينشي قزاقستان بتوانند سهميه المپيک را کسب کنند تا ديگر خيال کشتي فرنگي بابت گرفتن سهميه کامل راحت شود.
نوروزي در پايان در پاسخ به اين سوال که آيا از انگيزه و توانايي لازم براي تکرار طلا در المپيک ريو در صورت حضور در اين مسابقه‌ها برخوردار است يا خير گفت: همان طور که گفتم مي‌شود در حرف هر ادعايي کرد اما کار در عمل سخت است. من تمام سعي‌ام را مي‌کنم و از جان مايه مي‌گذارم تا بتوانم بار ديگر با افتخارآفريني در المپيک دل مردم را شاد کنم. در مسابقه‌هاي جهاني آمريکا به غير از حريف کره‌اي که با او سرشاخ نشده‌ام کشتي‌گيراني نظير لوريچ، فرانک استابلر و استفانيچ را برده‌ام و اگر شرايط بدني و ذهني خوبي داشته باشم، خودم را برتر از ساير رقبا در جهان مي‌دانم.


 گوناگون از ورزش 

استراليا درخواست برگزاري ديدار دوستانه با ايران را رد کرد
تيم ملي ايران قرار است خرداد ماه سال آينده در اردوي اروپايي خود دو ديدار تدارکاتي را برگزار کند. شاگردان کي‌روش ابتدا در تاريخ 13 خردادماه سال 95 در اسکوپيه، پايتخت مقدونيه به مصاف تيم ملي اين کشور خواهد رفت. پيش از اين قرار بود ملي‌پوشان ايران در تاريخ 18 خرداد نيز در اسلو به مصاف تيم ملي نروژ بروند که اين ديدار لغو شد.
بر همين اساس فدراسيون ايران براي اين تاريخ به تيم ملي استراليا پيشنهاد داد تا دو کشور در اروپا يک ديدار دوستانه برگزار کنند که فدراسيون استراليا به خاطر پر بودن برنامه‌هاي تيم ملي اين کشور، اين درخواست را رد کرد. با اين حال همچنان رايزني‌ها براي برگزاري ديدار دوستانه براي تاريخ 18 خرداد ادامه دارد و فدراسيون ايران مذاکرات خود را با دو سه کشور آسيايي و اروپايي ادامه مي‌دهد.

مثبت شدن دوپينگ نايب قهرمان کشتي المپيک لندن
نايب قهرمان کشتي المپيک 2012 لندن با مثبت اعلام شدن آزمايش دوپينگش در يکقدمي محروميت مادام‌العمر قرار دارد.
به گزارش مهر، ديويد مودزمانشويلي دارنده مدال نقره سنگين وزن المپيک 2012 لندن از گرجستان با تأييد خبر مثبت شدن دوپينگ خود اعلام کرد به تجويز زوراب کاخابرشويلي پزشک تيمهاي المپيک اين کشور از يک ماده غيرقانوني استفاده کرده است.
اين در حالي ست که هفته گذشته نيز سايت‌هاي خبري گرجستان از مثبت شدن آزمايش دوپينگ 6 ملي پوش اين کشور در جريان رقابت هاي قهرماني اين کشور خبر داده بودند.
مودزمانشويلي در سال 2008 نيز دوپينگ کرده بود که با محروميت روبرو شد و اين دومين بار است که دوپينگ او مثبت شده و احتمال محروميت مادام العمر اين ورزشکار بسيار زياد است.

گلايه‌هاي رئيس بحريني AFC
شيخ سلمان: بعضي کشورها به قول خود عمل نکردند
مهر نوشت: نامزد بحريني رياست فدراسيون جهاني فوتبال که از رسيدن به اين عنوان بازماند، از بعضي کشورها که به قول خود براي حمايت از وي عمل نکردند، گلايه کرد.
شيخ سلمان با اينفانتينيو دبيرکل يوفا براي رسيدن به رياست فيفا رقابت کرد ولي در نهايت نتوانست به اين عنوان برسد. او در يک مصاحبه تلويزيوني از بدقولي‌هايي که نسبت به وي شده بود، گلايه کرد. وي که به نظر مي‌رسيد کشورهاي حاشيه خليج فارس را هدف صحبت‌هايش قرار داده است، گفت: بعضي از کشورها به ما قول حمايت دادند ولي به آن عمل نکردند. همه ما عرب هستيم ولي متاسفانه بعضي‌ها از نامزدهاي ديگر حمايت کردند. اميدوارم که در آينده اين رويه تغيير کند. ما به عنوان کشورهاي عربي بايد اتحادمان را حفظ کنيم و در قبال هم شفاف باشيم.
وي افزود: در همان دور اول انتخابات تعداد زيادي از کشورها به سمت نامزدهاي ديگر چرخيدند. لازم است که به آينده و روزهاي پيش رو نگاه کنيم و مهم است که فيفا از اين بحران خارج شود.
فدراسيون فوتبال ايران يکي از فدراسيون‌هايي است که ابتدا قول حمايت به شيخ سلمان داده بود ولي با سفر اينفانتينو به ايران، سياست فدراسيون فوتبال ايران تغيير کرد و گفته مي‌شود علي کفاشيان به دبيرکل يوفا در رقابت با شيخ سلمان راي داده است.

تغيير زمان يک بازي هفته بيست و دوم ليگ برترکميته مسابقات سازمان ليگ از تغيير زمان ديدار تيم هاي گسترش فولاد تبريز با استقلال اهواز خبر داد.
بدين ترتيب ديدار دو تيم گسترش فولاد تبريز و استقلال اهواز از هفته 22 ليگ برتر به جاي روز جمعه 14 اسفندماه به شنبه 15 اسفندماه راس ساعت 15 تغيير يافت.

خداحافظي کشتي با دوبنده‌هاي آبي و قرمز
ايسنا نوشت:اتحاديه جهاني کشتي (UWW) اعلام کرد که از اين پس اصراري براي استفاده از دوبنده‌هاي قرمز و آبي در مسابقات کشتي ندارد.
تصميم جديدي براي به روز شدن ورزش کشتي گرفته است. به جاي استفاده از دوبنده‌هاي قرمز و آبي طبق قوانين UWW هر کشوري مي‌تواند از رنگ‌هاي مخصوص به پرچم کشور خود استفاده کند. اين دوبنده‌ها در دو نوع تيره و روشن بايد تهيه شوند. به نظر مي‌رسد سيستم فعلي(دوبنده هاي آبي و قرمز) باعث مي‌شود که تشخيص مليت‌هاي مختلف از هم سخت باشد. نناد لالوويچ نيز اعلام کرده است که با اين تغييرات موافق است. قانون جديد براي اولين بار در مسابقات گزينشي المپيک در قاره آسيا در تاريخ 22 تا 24 آوريل اجرايي مي‌شود.
پس از آن دوبنده هاي جديد در مسابقات گزينشي المپيک در ترکيه در تاريخ ششم تا هشتم مي نيز استفاده خواهد شد.
اتحاديه جهاني کشتي در حالي تغييرات جديد را اجرايي مي‌کند که برنامه 2020 IOC تاکيد بر استراتژي‌هاي جديد و ايجاد اصلاحات دارد. در همين رابطه لالوويچ در صحبت‌هاي خود گفت: ما اميدواريم که تغييرات بتواند کمک کند تا علاقه به ورزش کشتي بيشتر شود. ما تلاش مي‌کنيم تا در ورزش نوآوري داشته باشيم و از توليدهاي IOC و اهداف برنامه 2020 پيروي کنيم. حمايت IOC در اين پروسه بسيار مهم بوده است. خبرنامه  

نصرالله عبداللهي:
هواداران استقلال نبايد انتظار بالايي داشته باشند
دستيار ويژه سرپرست باشگاه استقلال مي‌گويد نبايد انتظارها را از اين تيم بالا برد.
به گزارش ايسنا، نصرالله عبداللهي درباره آخرين وضعيت آبي پوشان گفت: از لحاظ فني استقلال شرايط بسيار خوبي دارد و وضعيت تيم راضي کننده است. تمرينات به خوبي پيش مي‌رود و يک ديدار دوستانه نيز برگزار کرديم. هر چند براي ديدار با راه آهن مصدومان و محروماني داريم اما کادر فني تلاش مي‌کند تا با انتخاب بازيکنان جانشين جاي خالي آنها را پر کند. دستيار ويژه سرپرست استقلال با تاکيد بر اين نکته که هواداران نبايد انتظارات را از استقلال بالا ببرند، بيان کرد: استقلال تا به امروز نتايج خوبي داشته است و شايد به همين دليل است که هواداران انتظارات زيادي دارند اما توصيه من اين است که استقلالي‌ها ابتداي فصل را نگاه کنند و روزهاي ابتدايي را فراموش نکنند. استقلال براي کسب سهميه پس از دو سال بسته شده است و حالا که با عملکرد خوب کادرفني و بازيکنان نتايج مطلوبي به دست آمده است نبايد انتظارات را بالا برد. پيشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به اين سوال که بزرگترين ويژگي استقلال در فصل جاري را کدام موضوع مي‌داند، تصريح کرد: اگر ما يک تيم باشيم مي توانيم از همه مشکلات عبور کنيم و به خواسته‌هاي هواداران برسيم که فکر مي‌کنم استقلال امسال يک تيم کامل و واقعي است و به همين دليل توانسته با عبور از همه مشکلات و پوشاندن آنها با روحيه تيمي اين نتايج را ثبت کند.
عبداللهي در پايان در پاسخ به اين سوال که پيشکسوتان چگونه مي‌توانند به حفظ روند استقلال کمک کنند، گفت: وظيفه پيشکسوتان باشگاه حمايت است زيرا با حمايت آنها و پيشرفت استفلال سرافرازي براي همه خانواده استقلال به دست مي‌آيد. گوشزد کردن انتقادات نيز البته جزئي از وظايف پيشکسوتان است که نبايد در مجامع عمومي انجام شود و آنها مي‌توانند با حضور در کميته يا در کنار تيم پيشنهادات خود را به کادر فني ارائه دهند. انتظار داريم تا همه بزرگان با حضور در کنار استقلال، راه اين تيم را براي کسب موفقيت همراه کنند. اگر ما پيشکسوتان در کنار تيم باشيم مطمئنا افرادي که از تيم دورتر هستند با نگاه به ما عمل خواهند کرد.

پيوستن عادل شيحي به استقلال
هافبک مراکشي تا پايان فصل پانزدهم رقابت هاي ليگ برتر به تيم فوتبال استقلال پيوست. عادل شيحي هافبک مراکشي ديروز با حضور در ايران و پس از برگزاري جلسه اي با بهرام افشارزاده و پندار توفيقي رسما استقلالي شد.
قرار داد اين هافبک مراکشي با استقلال تا پايان فصل مي باشد.

رد يک احتمال در انزلي پژمان مربي نمي‎شود
در اولين روزهاي بعد از کناررفتن حميد استيلي از نيمکت ملوان، تصور مي‌شد مديران باشگاه به سراغ انتخاب يک جانشين در حد و اندازه‌هاي ليگ برتر براي نيمکت بروند اما انتخاب آن‌ها براي جانشيني موقت استيلي نشان داد شرايط باشگاه سفيدپوش شمالي بغرنج‌تر از هميشه است.
به گزارش آي اسپورت، ملواني‌ها چند مربي به کادر فني‌شان اضافه کرده‌اند اما در رويه‌اي منحصر‌به‌فرد، باشگاه هنوز سرمربي مشخصي ندارد و به نظر مي‌رسد قرار است با خرد جمعي اعضاي جديد کادر فني در هر مسابقه براي ملوان تصميم گرفته شود.
در يکي از کم‌بودجه‌ترين سال‌هاي تاريخ ملوان، مديران باشگاه در انتظار پيش‌قدم شدن احمدزاده و يا پورغلامي براي قبول مسئوليت مربيگري تيم بدون چشم‌داشت مالي هستند و بعيد به نظر مي‌رسد در صورت تزريق‌نشدن بودجه امضاي قرارداد با اين مربي‌ها، يکي از آن‌ها حاضر شود هدايت ملوان را بر عهده بگيرد. در حوالي باشگاه، شائبه‌هاي مربي - بازيکن شدن پژمان نوري نيز به گوش مي‌رسد.
هم تيمي‌ها حساب ويژه‌اي روي پژمان باز مي‌کنند و او نيز پيش از اين از علاقه‌اش براي مربيگري حرف زده اما در اين مقطع خاص، نوري تصميم گرفته اين احتمال را رد کند و قيد مربي-بازيکن شدن در باشگاه پرحاشيه شمالي را بزند. حالا شايد روزهاي کابوس‌وار در انتظار ملوانِ ليگ پانزدهم باشد. تيمي که براي فرار از سقوط، بيشتر از توانايي‌هاي خودش، بايد روي تنزل رقبا حساب بازکند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته