جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5237

عيدانه ويژه مديريت شهري تبريز، تقديم شهروندان
پروژه عظيم پايانه مرکزي تبريز با اعتبار 800 ميليارد ريال افتتاح شد


آگهي صفحه 1


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 10


 عيدانه ويژه مديريت شهري تبريز، تقديم شهروندان
 پروژه عظيم پايانه مرکزي تبريز با اعتبار 800 ميليارد ريال افتتاح شد  

 تبريز – توفيقي: با حضور وزير راه و شهرسازي، استاندار آذربايجان‌شرقي، شهردار تبريز، جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر، مديران و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي، خانواده معظم شهدا و ايثارگران و عموم شهروندان تبريزي، عيدانه ويژه شهرداري تبريز با افتتاح پروژه عظيم پايانه مرکزي تبريز تقديم شهروندان شد.

به گزارش شهريار، پايانه مرکزي تبريز با اعتباري بالغ بر 800 ميليارد ريال تکميل شده و بهره‌برداري از آن، گام تحول‌آفرين مديريت شهري تبريز در پيگيري اهداف «تبريز 2018» به شمار مي‌رود.

نگاهي به گذشته پرفراز و نشيب پايانه مرکزي تبريز، حاکي است که مطالعه و طراحي پروژه در سال 66 و با در نظر گرفتن فضايي به وسعت 30 هکتار آغاز شده و دو سال طول کشيد. پروژه در سال 68 وارد مرحله عملياتي شد و در سال 74 فاز اول آن در 22 هکتار به پايان رسيد. با اين حال، قسمت اصلي پروژه که همان ساختمان مرکزي است، باقي ماند. با افتتاح فاز نخست در سال 74، پروژه عملاً تعطيل شد و اين تعطيلي 17 سال طول کشيد. عمليات اجرايي فاز دوم پروژه در سال 91 و در فضايي به وسعت 7.5 هکتار شروع شد، اما با اين حال، از سال 92 پروژه از حيث اراده تکميل، وجهه جدي‌تري به خود گرفت. هزينه اعمال‌شده براي اجراي اين پروژه از 26 سال گذشته تا مقطع کنوني، 80 ميليارد تومان است که حدود 60 ميليارد تومان آن مربوط به دو سال گذشته است.

طراحي و اجراي مراکز خريد، مراکز خدمات عمومي و رفاهي، محل بازي کودکان، اتاق مادر و کودک، آسانسورهاي پنج‌گانه و پله‌هاي برقي از بخش هاي متنوع طبقه‌بندي ترمينال تبريز به شمار مي‌رود.

استفاده بهينه و حداکثري از مصالح دوره‌هاي گذشته، پيش‌بيني سازه و اسکلت سبک فلزي، تزريق فناوري‌هاي جديد عمراني و به روز کردن اصول مقام سازي مطابق با آئين‌نامه 2800 زلزله، از امتيازات عمراني اين پروژه نفيس است. ساختمان اصلي پروژه در سه طبقه به مساحت 22 هزار مترمربع و در ارتفاع‌هاي مختلف طراحي شده و در نماسازي‌ نيز از ترکيب زيباي کامپوزيت و شيشه استفاده شده است. در معماري ساختمان نيز، تاج ويژه‌اي طراحي و اجرا شده است که در نوع خود، از جلوه هاي بي‌نظير معماري شهري به شمار به مي‌رود. با بهره‌برداري از اين پايانه، ظرفيت گردشگري تبريز براي ارائه خدمات به مسافران ورودي و خروجي شهر به 100 هزار نفر افزايش خواهد يافت.

وزير راه و شهرسازي:

مقدمات بازسازي فرودگاه بين‌المللي تبريز

وزير راه و شهرسازي از پيگيري مقدمات بازسازي هفت فرودگاه اصلي کشور، از جمله فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز خبر داد .

دکتر عباس آخوندي در اين مراسم با بيان اين مطلب اظهار داشت: تبريز يک رکن مهم از اهداف توسعه و امنيت ايران است؛ از اين رو ، نگاه‌مان به اين شهر بايد فراتر از يک نگرش منطقه‌اي باشد .

وي با بيان اين‌که جايگاه اجتماعي و سياسي تبريز، در تاريخ ايران، فراتر از يک شهر است، گفت: توجه به تبريز، در واقع پاسداشت فرهنگ ايران‌زمين است .

وزير راه و شهرسازي خاطرنشان کرد: بعد از برجام، بحث عمده ما بازگشت به نقطه تعادل منطقه‌اي است، در اين ميان، کريدور شمال غرب ايران با محوريت آذربايجان‌شرقي و شهر تبريز، نقش اصلي را بر عهده دارد .

آخوندي افزود: رويکردهاي اجرايي وزارت راه و شهرسازي در شمال غرب کشور، اين نقطه تعادل را مد نظر قرار داده است . وي تصريح کرد: در اين راستا، بازسازي هفت فرودگاه بين‌المللي کشورمان مورد توجه قرار گرفته که فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز از آن جمله است .

وزير راه و شهرسازي با اشاره به اين‌که در اين راستا مذاکراتي با آلماني‌ها و ايتاليا صورت گرفته است، افزود: اين اتفاق مهم در پيگيري اهداف گردشگري تبريز 2018 بسيار کارساز و تحول‌آفرين خواهد بود؛ به همين منظور هماهنگي‌هاي مقدماتي با استاندار محترم آذربايجان‌شرقي و شهردار تلاشگر صورت گرفته است .

آخوندي ادامه داد: اقدامات شهرداري تبريز نيز همين نگاه منطقه‌اي را مد نظر دارد و در اين ميان، مديريت شهردار توانمند اين شهر، قابل تقدير است .

وي يادآور شد: خوشبختانه پروژه‌ راه‌آهن ميانه-تبريز، با تامين زيرساخت‌هاي مورد نياز، با سرعت مناسبي در مرحله ريل‌گذاري است . وزير راه و شهرسازي در ادامه پروژه پايانه مرکزي تبريز را ارزشمند و زيبا خواند و افزود: ايجاد يکپارچگي بين اين مرکز تا پروژه قطار شهري و مسيرهاي تردد بين شهري از قبيل خطوط هوايي و ريلي ضروري است. آخوندي با اشاره به سکونت نيمي از جمعيت استان در تبريز اظهار داشت: تمرکز اين حجم از جمعيت در تبريز، ايجاب مي‌کند که يک شبکه حمل و نقل ريلي بين تبريز و شهرهاي پيرامون ايجاد شود؛ به اين ترتيب، مي‌توان از سرازير شدن مهاجرت‌هاي بي‌رويه به شهر تبريز جلوگيري کرد .

شهردار تبريز در مراسم افتتاح پروژه عظيم پايانه؛

پايانه مرکزي تبريز، ثمره ارزشمند همدلي و همزباني در تبريز است

شهردار تبريز با اشاره به اجراي 712 پروژه شهري با اعتباري بالغ بر 1400 ميليادر تومان در سال جاري در شهر تبريز گفت: بخش عظيمي از اين پروژه ‌ها با همراهي ارزشمند مديريت استان و حمايت شوراي محترم پيگيري شده و ارتقاي شاخص‌هاي توسعه‌محور را هداف قرار داده است.

دکتر صادق نجفي در مراسم افتتاح پروژه عظيم پايانه مرکزي تبريز، اين پروژه را از طرح‌هاي آتيه‌ساز شهر تبريز خواند و آفريد: بخش اعظم و مهم پروژه پايانه در دو سال گذشته اجرا شده است؛ با اين حال، به نوبه خودم از تلاش‌هايي که در 26 سال گذشته براي به ثمر رسيدن اين پروژه صورت گرفته است، قدرداني مي کنم.

وي اعتبار پروژه عظيم پايانه را 800 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: حدود 600 ميليارد ريال از اين اعتبار، در دو سال گذشته تزريق شده است. شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود، با با بيان اين که پايانه مرکزي تبريز، ثمره ارزشمند همدلي و همزباني در تبريز است، افزود: 47 درصد جمعيت آذربايجان‌شرقي، معادل دو ميليون نفر، مروبط به تبريز است؛ برنامه‌هاي توسعه‌محور اين استان، با مديريت مدبرانه استاندار محترم و هماهنگي و انسجام ويژه پيگيري مي‌شود.

دکتر نجفي ادامه داد: علي‌رغم وضعيت اقتصادي کشور در دو سال گذشته شهرداري تبريز با برخورداري از همين پشتوانه ارزشمند، موفق شده هر يک از پروژه‌هاي کلان عمراني را تنها در مدت چند ماه اجرا کند.

شهردار تبريز با اشاره به تعامل مديريت شهري تبريز با اهداف کلان وزارت راه و شهرسازي، يادآور شد: شهرداري تبريز به عنوان متولي اجراي توفق‌نامه طرح پايا در کشور، حرکت‌هاي ويژه‌اي را در نوسازي بافت‌فرسوده و ناکارآمد شهري آغاز کرده است.

وي در ادامه با اشاره به تزريق 480 ميليارد تومان به پروژه قطار شهري تبريز در دو سال گذشته، گفت: اتصال يکي از ايستگاه‌هاي مترو به ايستگاه راه‌آهن تبريز، به صورت يک ايستگاه ترکيبي، در تقويت زيرساخت‌هاي شهري و گردشگري، موثر واقع خواهد شد.

دکتر نجفي در پايان با اشاره به تجارب عمراني شهرداري تبريز و چشم‌انداز برنامه‌هاي گردشگري تبريز 2018، از وزير راه و شهرسازي خواست تا زمينه‌هاي اجراي سالن جديد فرودگاه بين‌المللي شهيد مدني تبريز توسط شهرداري تبريز فراهم شود.


 آگهي صفحه 1 


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 10 


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته