جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5240


دولت ملزم به حذف يارانه حدود 24 ميليون نفر در سال جاري شد


ماليات بر خانه‌هاي خالي امسال اجرا مي‌شود


نهادهاي مالي


تريبون


خبــر


 دولت ملزم به حذف يارانه حدود 24 ميليون نفر در سال جاري شد 

 
سخنگوي کميسيون تلفيق مجلس گفت: دولت بايد يارانه سه دهک پردرآمدي را حذف کند و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولويت افراد تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي اختصاص دهد. محمدرضا پور ابراهيمي در گفت‌وگو با تسنيم، يکي از تفاوت‌هاي مهم لايحه دولت براي بودجه سال 95 با مصوبه کميسيون تلفيق را افزايش سقف درآمدهاي بودجه سال جاري به 25 هزار ميليارد تومان دانست و اظهار داشت: در بخش دارايي‌هاي خارجي بانک مرکزي هم در تبصره 19 پيشنهاد شده بود که آن را به عنوان بدهي دولت محاسبه شود که نمايندگان کميسيون تلفيق با اين موضوع موافقت نکردند.

وي با بيان اينکه سهم صندوق توسعه ملي از فروش نفت هم از 20 درصد به 30 درصد افزايش پيدا کرده است، افزود: در بخش هدفمندسازي يارانه ها هم دولت به روال سنوات گذشته برنامه مشخصي را براي هدفمند کردن منابع اين قانون اعلام نکرد اما پيشنهاد کميسيون در اين رابطه حذف گروه‌هاي مشخص از جمله هيأت‌هاي علمي دانشگاه، نمايندگان مجلس، قضات و کساني که حقوق دريافتي آنها در سال بيش از 35 ميليون تومان باشد، از دريافت يارانه است.

پور ابراهيمي اضافه کرد: دولت بايد يارانه سه دهک پردرآمدي را حذف کند که حدود 24 ميليون نفر را شامل مي شود و منابع آزاد شده را به بخش اشتغال با اولويت افراد تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي اختصاص دهد.

وي با تأکيد بر اينکه تا جايي که امکان بود نقاط ضعف لايحه بودجه 95 دولت را برطرف کرديم، گفت: اميدواريم با تصويب پيشنهادات کميسيون تلفيق در مجلس تا حدودي به نتايج مناسب دست پيدا کنيم.


 ماليات بر خانه‌هاي خالي امسال اجرا مي‌شود 

 معاون وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه طرح ماليات خانه‌هاي خالي از سکنه امسال اجرايي مي‌شود، گفت: بازار مسکن آماده خروج از رکود است.

به گزارش مهر، حامد مظاهريان با بيان اينکه سال گذشته دوره ثبات قيمت مسکن در کشور بود و رصد معاملات املاک نشان مي دهد که رشد قيمت مسکن منفي يک درصد (کاهشي) بوده است، گفت: نرخ تورم 12 درصدي بيانگر اين است که قيمت واقعي مسکن کاهش نسبي پيدا کرده و بازار آماده خروج از رکود است. وي تصريح کرد: نظام طراحي افزايش سقف تسهيلات مسکن آيين نامه ها ابلاغ شده است تا امسال با اجرايي شدن اين سياست ها، تزريق گسترده منابع مالي را داشته باشيم و تعداد بيشتري از مردم صاحبخانه شوند. معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: سال گذشته گذشته، سال طراحي نظام تامين مالي مسکن در دهه هاي آينده بود که شامل تغيير نگرشي در نظام تامين مالي است و از اين به بعد اتکاي اصلي بر مبناي رژيم پس انداز است تا بانکها 50درصد قيمت مسکن راتسهيلات دهند. مظاهريان اظهار داشت: در ابتداي دولت يازدهم 25 ميليون تومان تسهيلاتي بود که بانکها ارايه مي دادند که بسيار ناچيز بود که اين سقف تا 160 ميليون تومان افزايش پيدا کرد و براي تهران و مراکز استانها تا رقمي حدود 120 ميليون و براي شهرهاي کوچک 80 ميليون تومان است.

وي با بيان اينکه ارايه تسهيلات به شرطي است که زوجين پس انداز کنند و متقاضي وام باشند، گفت: امسال مردم توان مالي بيشتري براي خريد خواهند داشت و رکود بخش مسکن برطرف مي شود.

معاون وزير راه وشهرسازي ادامه داد: از خرداد 94 صندوق پس انداز يکم اجرايي شد ومتقاضيان در يک دوره يکساله 2 برابر ميزان پس اندازشان را مي توانستند دريافت کنند، بنابراين براي شهري مانند تهران اگر شخصي 40 ميليون پس انداز کند تا پايان يکسال 80 ميليون دريافت خواهد کرد.


 نهادهاي مالي 

 برنامه‌هاي بانک ملي در حوزه خليج فارس در پسا تحريم تشريح شد

در جلسه‌اي که با حضور مديرعامل بانک ملي ايران، روساي شعب منطقه امارات متحده عربي در محل سرپرستي دوبي برگزار شد برنامه‌هاي بانک ملي ايران در شرايط پسا تحريم توسط مديرعامل بانک تشريح شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك ملي ،دکتر همتي مديرعامل بانک با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته در چارچوب طرح تحول بانک ملي و نقشي که به فعاليت هاي بين‌المللي و ارزي بانک در شرايط پسا تحريم داده شده است اقدامات عملي از سوي شعب بانک در منطقه براي تحقق اهداف پيش‌بيني شده را يادآوري کرد. دکتر همتي ضرورت هم‌افزايي بين واحدهاي بانک درکشورهاي مختلف جهان و توجه بيشتر به عمليات بانکداري بين‌المللي را مورد تاکيد قرارداد.

برگزاري جشن آغاز سال جديد در بانک کشاورزي

جشن «سلام نوروز» به مناسبت آغاز سال جديد ، ميلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن ، روز شنبه 14 فروردين در بانک کشاورزي برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک کشاورزي، اين مراسم با حضور دکتر مرتضي شهيدزاده رئيس هيات مديره و مديرعامل بانک کشاورزي و جمع کثيري از مديران و کارکنان اين بانک در محل سالن مجموعه ورزشي مهر78 برگزار شد.

بر اساس اين گزارش، پخش پيام مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي ، اجراي تواشيح و سرود، مسابقه، موسيقي سنتي اقوام و ديگر برنامه هاي فرهنگي از جمله بخش هاي اين جشن بود.

مديرعامل بانک سينا:

مردم در سال 95 شاهد جهش فعاليت هاي بانک سينا خواهند بود

مديرعامل بانک سينا در ديدار نوروزي با کارکنان اين بانک، ضمن تبريک سال جديد، اين سال را نويدبخش جهش در فعاليت هاي بانک سينا دانست.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، مهندس پيشرو در اولين روز کاري سال جديد با حضور در محل کار همکاران در تعدادي از شعب و بخش هاي ستادي، ضمن تشکر از خدمات و زحمات آنها طي سال گذشته که موجبات ارتقاء جايگاه بانک در نظام بانکي را به همراه داشت ابراز اميدواري کرد با اتکا به ظرفيتهاي ايجاد شده در بانک سينا و همت و تلاش مضاعف و بهره گيري بهينه از فرصتها، مردم شاهد جهش در شاخص هاي عملکردي و در نتيجه رشد و شکوفايي هر چه بيشتر بانک سينا باشند.

ثبت 85 ميليون تراکنش سامانه همبانک صادرات در سال 94

در پي استقبال مشتريان از خدمات سامانه همبانک صادرات ايران تعداد تراکنش هاي اين سامانه در سال 94 بالغ بر 85 ميليون مورد بوده است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، گزارش هاي استخراجي در خصوص عملکرد سامانه همبانک صادرات ايران نشان دهنده رشد 20 درصدي تعداد تراکنش هاي اين سامانه در بازه زماني ياد شده نسبت به مدت مشابه در سال بيشتر بوده است.

اين سامانه بدون نصب نرم افزار خاص براي تمامي مدل هاي گوشي قابل استفاده است و سهولت دسترسي براي کاربران را فراهم مي آورد.امنيت، سرعت بالا و همچنين رايگان بودن از جمله مزيت هاي اين سامانه است.

رونمايي از شعار جديد بانک ملت

شعار جديد بانک ملت با حضور مديرعامل، اعضاي هيات مديره و مديران ارشد اين بانک رونمايي شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملت، علي رستگار در نشست مديران ارشد بانک، از شعار جديد اين بانک با عنوان"بانکي با انديشه جهاني"رونمايي و تاکيد کرد که اين شعار برگرفته از فکر و خواست همه همکاران در سراسر کشور است و به گونه اي هوشمندانه انتخاب شده است.مديرعامل بانک ملت در سخناني با قدرداني از مديران و کارکنان اين بانک، به خاطر افتخاراتي که در سال جاري آفريدند، اظهار داشت: سال 94 سال بسيار خوبي براي بانک ملت بود به گونه اي که تمامي مردم، مسوولان و حتي رقبا را به تحسين و ستايش واداشت.


 تريبون 

 ممنوعيت فروش طلاي دست‌دوم

مصنوعات طلا که در زمان فروش براساس نرخ روز طلا به علاوه اجرت ساخت، سود فروشنده و ماليات بر ارزش افزوده فروخته مي‌شود، در زمان خريد از مشتري، فقط طلاي خام آن خريداري مي‌شود و جالب اينجاست که همان طلاي دست‌دوم با قيمت بسيار بالاتري دوباره فروخته مي‌شود که به گفته رئيس اتحاديه طلا و جواهر، فروش طلاي دست‌دوم از سوي طلافروشان قانوني نيست و با آن برخورد مي‌شود.

محمد کشتي‌آراي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره‌ نحوه محاسبه خريد طلا از مردم توسط واحد‌هاي صنفي گفت: در زمان خريد طلا، اجرت ساخت، سود فروشنده و ماليات بر ارزش افزوده که در زمان خريد از خريدار دريافت شده کسر مي‌شود و فقط مصنوعات طلا براساس وزني که دارند به نرخ روز خريداري مي‌شوند.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر درباره‌ نحوه خريد مصنوعاتي که در آنها نگين به کار رفته است، اظهار کرد: اگر نگين‌ها بدل باشند در زمان خريد آن از مردم وزن نگين‌ها از وزن طلا کسر مي شود و فقط قيمت طلاي خام به نرخ روز از مردم خريداري مي‌شود.

وي افزود: در صورت اصل بودن نگين‌ها طبيعي است که قيمت آنها نيز جداگانه محاسبه و پرداخت مي‌شود.

رئيس اتحاديه طلا و جواهر در پاسخ به اين سوال که قيمت خريد نگين‌هاي اصل در زمان خريد از مشتري توسط واحد‌هاي صنفي بسيار کمتر از زمان فروش آنهاست، ادامه داد: طبيعي است که نگين‌هاي بکار رفته شده در مصنوعات در زمان خريد از مردم به عنوان نگين‌هاي دست دوم و کارکرده محسوب مي‌شوند و قيمت آنها کمتر است و در داد‌وستدها اين موضوع امري مرسوم است.

نرخ دلار از مرز 3500 تومان عبور کرد

جدول قيمت انواع سکه و ارز روز شنبه در بازار منتشر شد.به گزارش مهر، نرخ فروش هر قطعه سکه تمام بهار طرح جديد امروز شنبه در بازار يک ميليون و 17 هزار و 500 تومان، طرح قديم يک ميليون و 18 هزار تومان، نيم سکه 534 هزار تومان، ربع سکه 283 هزار و 500 تومان و سکه گرمي 192 هزار تومان اعلام شد.

همچنين نرخ هر گرم طلاي زرد 18 عيار در بازار داخلي 104 هزار و 250 تومان و نرخ هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1222 دلار است.در همين حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را براي فروش 3504 تومان، هر يورو را 3958 تومان، هر پوند را 4970 تومان، لير ترکيه 1253 تومان و درهم امارات را 948 تومان اعلام کردند.


 خبــر 

 مشاور کانون عالي شوراهاي اسلامي کار ايران:

مطابق وعده وزير حق مسکن بايد از فروردين در فيش حقوقي کارگران اعمال شود

مشاور کانون عالي شوراهاي اسلامي کار ايران درباره افزايش 20هزارتوماني حق مسکن کارگران گفت: مطابق وعده آقاي ربيعي، وزير تعاون، کار و رفاه حق مسکن بايد از اين ماه (فروردين ماه سال جاري) در فيش حقوقي کارگران اعمال شود.

به گزارش تسنيم، علي خدايي درباره اجرايي شدن افزايش 20هزارتوماني حق مسکن کارگران از فروردين ماه 95 گفت: مطابق وعده آقاي ربيعي، وزيرتعاون، کار و رفاه حق مسکن بايد از اين ماه (فروردين ماه سال جاري) در فيش حقوقي کارگران اعمال
شود.

وي ادامه داد: نمايندگان کارگران معتقد هستند که افزايش 20هزارتوماني حق مسکن در سال 93 تصويب شد و بايد در سال 94 اجرايي مي‌شد، اما بعدها متوجه شديم که وزارت کار اين مصوبه را به دولت ارائه نکرده بوده است، اما در جلسه شوراي عالي کار 94 ربيعي به کارگران وعده اجرايي شدن اين مصوبه را داد. مطابق اين وعده کارگران بايد در سال جاري ماهانه 40 هزار تومان حق مسکن دريافت کنند.مشاور کانون عالي شوراهاي اسلامي کار ايران بيان کرد: حق مسکن عددي ناچيز است که در حال حاضر به يکي ديگر از مطالبات کارگري تبديل شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته