جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/01/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5240

برانکو:
به پيروزي مقابل سياه‌جامگان خوش‌بينم


11 مرد آبي براي بازي بزرگ فصل


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 برانکو:
 به پيروزي مقابل سياه‌جامگان خوش‌بينم 

 
سرمربي پرسپوليس گفت: بعد از 20 روز همه بي‌صبرانه منتظر ادامه دوباره بازي‌هاي ليگ هستند.برانکو ايوانکوويچ در نشست خبري پيش از ديدار مقابل سياه‌جامگان اظهار داشت: يک بار ديگر آرزوي سال خوشي را براي همه دوستان دارم، براي همه ايراني‌ها و اميدوارم اين سال، سال سلامتي و ثروت براي همه باشد.

وي ادامه داد: به تيم ملي ايران بابت صعود به مرحله دور نهايي انتخابي جام جهاني و صعود به جام ملت‌هاي آسيا تبريک مي گويم.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس تصريح کرد: بعد از 20 روز همه بي‌صبرانه منتظر ادامه دوباره بازي‌هاي ليگ هستند و طبيعتا همه منتظر اين هستند تا ببينند تيم بعد از اين همه مدت و تعطيلات چه حضوري در بازي‌ها خواهد داشت.

برانکو اضافه کرد: ما دو نوع برنامه تمريني تهيه کرده بوديم. يک برنامه مخصوص بازيکناني بود که همراه ما بودند و برنامه ديگر براي بازيکنان ملي‌پوش تنظيم شده بود.

وي افزود: تيم فوتبال سياه‌جامگان عملکردي متفاوت از نتايجي که کسب کرده، به نمايش گذاشته است. اين تيم در ايجاد موقعيت گلزني خيلي خوب عمل مي‌کند. همچنين اين تيم براي بقا در ليگ برتر مي‌جنگد و همين موضوع کار را براي ما سخت مي‌کند. چرا که اين تيم با تمام قوا مقابل ما حاضر مي‌شود.

برانکو خاطرنشان کرد: برگزاري بازي بدون حضور تماشاگران باعث مي‌شود فوتبال وجهه خود را از دست بدهد. اين کار بدترين مجازات براي بازيکنان ماست که در ورزشگاه خالي به ميدان بروند.

او با اشاره به غيبت محسن بنگر و عدم حضور احتمالي مهرداد کفشگري، در خصوص اين‌که چه کسي در ديدار با سياه‌جامگان، بازوبند کاپيتاني پرسپوليس را بر بازو مي‌بندد، گفت: درست است که کفشگري در اردوي عمان حضور نداشت اما شانس رقابت براي حضور در ترکيب اصلي را دارد. در اين بازي اميد عاليشاه کاپيتان پرسپوليس است. بايد به اين نکته اشاره کنم که غيبت بنگر و فرشاد احمدزاده به ما ضربه مي‌زند اما بازيکناني داريم که جاي آنها را پر کنند.

وي با بيان اين‌که اردوي مفيدي را در عمان برگزار کردند، تأکيد کرد: ما به نتايج ديگر رقبا کاري نداريم. تمام تمرکز ما بر روي بازي‌هاي خودمان است. با وجود احترامي که براي ديگر تيم‌ها قائلم اما به پيروزي مقابل سياه‌جامگان بسيار خوش‌بين هستم.


 11 مرد آبي براي بازي بزرگ فصل 

 
استقلال امروز بايد در حساس‌ترين بازي فصل خود به مصاف استقلال‌خوزستاني برود که با يک امتياز کمتر نسبت به آبي‌ها در رده دوم جدول رده‌بندي قرار دارد.

هرچند استقلال براي اين بازي مهدي رحمتي و سجاد شهباززاده را به خاطر محروميت و جابر انصاري و روزبه چشمي را به خاطر مصدوميت در اختيار ندارد، اما با آماده شدن بازيکناني مثل عليرضا رمضاني، خسرو حيدري و يعقوب کريمي دست کادرفني آبي‌ها براي اين بازي حسابي باز است.

با توجه به محروميت مهدي رحمتي از بازي با استقلال‌خوزستان به طور قطع وحيد طالب‌لو با تجربه در درون دروازه استقلال قرار خواهد گرفت. اما سوال بزرگ انتخاب زوج خط دفاعي استقلال است، اگر طبق روال عادي قرار باشد ترکيب استقلال را مشخص کنيم بدون ترديد حنيف عمران‌زاده و هرائر مگويان دو دفاع وسط آبي‌ها خواهند بود اما با توجه به اينکه عمران‌زاده در بازي با پديده به شکلي عجيب از ليست 18 نفره استقلال خط خورد شايد کادرفني آبي‌ها ترجيح بدهند از امين حاج‌محمدي در اين پست استفاده کنند. اگر اتفاق خاصي نيفتد ميلاد فخرالديني و ميثم مجيدي در پست دفاع راست و چپ بازي خواهند کرد.

اما سوال اصلي انتخاب کادرفني استقلال براي زوج اميد ابراهيمي در پست هافبک دفاعي است. اين اولين بازي است که استقلالي‌ها قرار است بدون روزبه چشمي به ميدان بروند و در مورد زوج اميد ابراهيمي حرف و حديث‌هاي زيادي به وجود آمده است. استقلال در پست هافبک دفاعي محمدرضا خرسندنيا را دارد اما با توجه به خصوصيات مشترک اين بازيکن با اميد ابراهيمي احتمال دارد فرشيد اسماعيلي زوج هافبک دفاعي آبي‌ها را تشکيل بدهد. اسماعيلي در بازي با هاماربي هم در اين پست بازي کرد و اتفاقا يکي از موفق‌ترين بازيکنان تيمش بود.

با آماده شدن يعقوب کريمي بايد ديد آيا مظلومي از او در پست هافبک چپ استفاده مي‌کند يا ترجيح مي‌دهد محسن کريمي که در بازي‌هاي گذشته نمايش قابل قبولي داشته را در ترکيب اصلي خود قرار بدهد.

البته شايد يعقوب کريمي هنوز نياز به زمان زيادي داشته باشد تا بتواند بدنش را در شرايط مسابقه قرار بدهد. اگر اتفاق خاصي نيفتد، عادل شيحي فردا در پست پشت مهاجم به ميدان خواهد رفت و خسرو حيدري هم در پست هافبک راست مي‌تواند تک مهاجم تيمش را که احتمالا پروپجيچ است تغذيه کند.

ترکيب احتمالي استقلال به شرح زير است:

وحيد طالب‌لو، حنيف عمران‌زاده، هرائر مگويان، ميثم مجيدي، ميلاد فخرالديني، فرشيد اسماعيلي، اميد ابراهيمي، محسن کريمي، خسرو حيدري، عادل شيحي و پروپجيچ.


 خبرنامه  

 اعلام جديدترين رنکينگ فدراسيون جهاني

عابديني، برترين شمشيرباز ايران در جهان

فدراسيون جهاني شمشيربازي، رده‌بندي برترين شمشيربازان تا پايان ماه مارس را اعلام کرد.

بر اين اساس در قسمت سابر، مجتبي عابديني با 121 امتياز، در رده دوازدهم و علي پاکدامن با 62 امتياز، در رده 26 برترين شمشيربازان جهان قرار گرفته‌اند. همچنين محمد رهبري با 34 امتياز و فرزاد باهر با کسب 15 امتياز، در رده‌هاي 47 و 82 دنيا قرار دارند.

گفتني است نمايندگان ايران در قسمت اپه و فلوره، در جايگاه پاياني رنکينگ فدراسيون جهاني هستند.

همچنين تيم ملي ايران در اسلحه سابر، با 196 امتياز در جايگاه نهم جهان حضور دارد.

مصدوميت دردسر ساز بوکسور ايران؛

سپهوند سهميه المپيک ريو را از دست داد

مجيد سپهوند با شکست مقابل بوکسور اردني در مرحله رده بندي رقابتهاي قاره اي بوکس چين، سهيمه المپيک ريو را از دست داد.

مجيد سپهوند بوکسور سنگين وزن ايران و آخرين نماينده باقي مانده تيم ملي در مسابقات قاره اي چين با شکست مقابل بوکسور اردني در مرحله رده بندي سهميه المپيک ريو را از دست داد. پيش از اين احسان روزبهاني در وزن 81 کيلوگرم جواز حضور در الميک ريو راکسب کرده بود.

تيم ملي بوکس ايران با ترکيب 8 بوکسور عازم چين شده بود و تنها بوکسوري که موفق شد تا مرحله نيمه نهايي و سپس رده بندي پيش برود نماينده سنگين وزن ايران بود که به علت مصدوميت شانس کسب سهميه را از دست داد.

بوکس ايران تنها يک فرصت کسب سهميه المپيک دارد و آن هم رقابتهاي آذربايجان است.البته به غير از آن مسابقات ليگ حرفه اي بوکس نيز براي بوکسورهاي رينگ APB مي تواند به مسافران ريو بيافزايد.

بنا خبر داد

انتختب نماينده وزن 59 کيلوگرم در گزينشي از بين سوريان و عبدولي

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: نماينده ايران در وزن 59 کيلوگرم در رقابت‌هاي گزينشي المپيک 2016 در مغولستان هنوز مشخص نشده است.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون کشتي، محمد بنا در خصوص اين‌که از بين حميد سوريان و سامان عبدولي، کدام يک به مسابقات گزينشي در وزن 59 کيلوگرم اعزام مي‌شود، اظهار داشت: در وزن 59 کيلوگرم از بين حميد سوريان و سامان عبدولي با نظر کادر فني يک کشتي‌گير تا پيش از اعزام به «اولان باتور» براي حضور در اين مسابقات انتخاب مي‌شود.

وي ادامه داد: حضور بشير باباجان‌زاده در وزن 130 کيلوگرم در رقابت‌هاي گزينشي المپيک 2016 قطعي است.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي تصريح کرد: اميدوارم با دعاي خير مردم و حمايت تمامي رسانه‌هاي دلسوز در اين رقابت‌ها که روز سوم ارديبهشت به صورت جهاني برگزار مي‌شود، دو سهميه باقي‌مانده المپيک 2016 را کسب کنيم.

AFC اعتراض تراکتورسازي را رد کرد

کنفدراسيون فوتبال آسيا اعتراض تيم تراکتورسازي تبريز نسبت به اتفاقات قبل از بازي با پاختاکور ازبکستان را رد کرد.

به گزارش سايت فدراسيون فوتبال، به دنبال انتشار آخرين آراي کميته انضباطي کنفدراسيون فوتبال آسيا، تيم نفت تهران به علت بي احترامي به بازي در جريان ديدار مقابل الجيش قطر در روز نهم فوريه 2016 (20 بهمن 94) طي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا به پرداخت هزار دلار جريمه شد و بر اساس آيين نامه AFC باشگاه مذکور از تاريخ انتشار آراي انضباطي تا 30 روز مهلت دارد که مبلغ فوق را تسويه کند.

کميته انضباطي AFC اعلام کرده در صورتي که باشگاه نفت تهران مجدداً قوانين را نقض کند، مجازات‌هاي بيشتري براي آن در نظر گرفته خواهد شد.

همچنين اعتراض تراکتورسازي تبريز نسبت به ترتيبات انجام شده در رابطه با اسکان و رواديد براي ديدار مقابل پاختاکور در روز 15 مارس 2016 (25 اسفند 94) در چارچوب رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا رد شده است.

سيد‌صالحي:

موفقيت تيم مهم‌تر از بازي کردن من است

مهاجم تيم فوتبال گسترش فولاد گفت: سرباز تيم هستم و سربلندي گسترش فولاد، مهم‌تر از بازي کردن من است.

به گزارش آفرينش، سيد مهدي سيدصالحي، درباره بازي نکردن در ديدار مقابل ذوب‌آهن در چارچوب هفته بيست‌وچهارم ليگ برتر اظهار داشت: در اين بازي به صلاحديد کادر فني، از دقيقه 78 وارد زمين شدم و سعي کردم تمام تلاشم را براي موفقيت تيمم انجام دهم. در واقع سربلندي گسترش فولاد مهم تر از بازي کردن من است و به تصميم کادر فني احترام مي‌گذارم. وي در خصوص بازگشت رويايي گسترش فولاد در بازي با ذوب‌آهن و پيروزي 4-3 اين تيم گفت: انتظار بازي سخت مقابل ذوب‌آهن را داشتيم. اين تيم در ليگ برتر و آسيا خوب ظاهر شده بود و در نيمه اول هم پيروز شد اما در ادامه بازي و با صحبت‌هاي کادر فني توانستيم روند بازي را عوض کنيم و عيدي خوبي به هواداران بدهيم. مهاجم تيم فوتبال گسترش فولاد تصريح کرد: تيم‌هايي که جلوي ما فوتبال را به شکل تاکتيکي و به معني واقعي بازي مي‌کنند، حريفان بهتري هستند. با توجه به اينکه ورزشگاه اختصاصي گسترش فولاد چمن مناسبي دارد، هم ما و هم ذوب‌آهن، فوتبال خوبي را به نمايش گذاشتيم. وي در پايان گفت: بازي‌هاي باقي مانده براي ما حکم فينال را دارد. در 6 بازي باقي‌مانده، جاي اشتباه وجود ندارد و تمام تلاش تيم روي موفقيت گسترش فولاد در ادامه ليگ متمرکز است.


 گوناگون از ورزش 

 فدراسيون فوتبال بازي با کرواسي را قطعي ندانست

مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان اعلام کردند برگزاري ديدار دوستانه با کرواسي قطعي نيست.سايت رسمي فدراسيون فوتبال کرواسي از برگزاري ديداري دوستانه بين تيم ملي فوتبال اين کشور و شاگردان کارلوس کي‌روش خبر داده است.در خبري که روي خروجي سايت رسمي فدراسيون فوتبال کرواسي قرار گرفته، حتي تاريخ و محل برگزاري بازي هم ذکر شده است.

با اين حال مسئولان فدراسيون فوتبال کشورمان اعلام کردند تا اين لحظه انجام ديدار ايران برابر کرواسي قطعي نيست و فدراسيون فوتبال ايران با وجود اخبار منتشر شده تا اين لحظه انجام اين ديدار را قطعي نمي‌داند.

اين در حالي است که کارلوس کي‌روش هميشه از نبود بازي تدارکاتي گلايه مي‌کند و برگزاري ديداري دوستانه با تيم هجدهم رنکينگ فيفا مي‌تواند براي تيم ملي فوتبال کشورمان مفيد باشد.

مظلومي:

بازي ما مقابل استقلال خوزستان يک فينال حساس است

سرمربي تيم فوتبال استقلال ديدار تيمش مقابل استقلال خوزستان را يک بازي حساس بين دو تيم بالانشين جدول رده‌بندي ليگ برتر دانست.

پرويز مظلومي در نشست خبري پيش از ديدار تيمش مقابل استقلال خوزستان ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در ابتدا سال نو را به همه هموطنانم تبريک مي‌گويم. اين بازي يک بازي حساس بين تيم‌هاي اول و دوم جدول رده‌بندي است.

او نيز به مانند ويسي اين ديدار را يک فينال دانست و ادامه داد: ما تمرينات خوبي براي اين ديدار حساس انجام داده‌ايم و حريف را به خوبي آناليز کرده‌ايم. استقلال خوزستان تيم بسيار خوبي است و از بازيکنان آينده‌دار و کادرفني خوبي برخوردار است و من آينده اکثر بازيکنان جوان استقلال خوزستان را درخشان مي‌بينم، ضمن اينکه اينجا جا دارد تشکري هم از مسئولان باشگاه فولاد خوزستان داشته باشم که زمين تمرين خود را در اختيار ما قرار دادند.

سرمربي تيم فوتبال استقلال در واکنش به اين پرسش که آيا برنده اين ديدار سرنوشت قهرماني را مشخص خواهد کرد، گفت: نه به نظر من اين‌طور نيست، ما و تيم حريف هفت بازي ديگر پيش رو داريم. تلاش ما اين است که از اين بازي سربلند بيرون بياييم و ان‌شاءالله در بازي‌هاي آينده نيز نتايج خوبي بگيريم تا به آنچه استحقاقش را داريم، برسيم.

مظلومي درباره مصدومان تيمش نيز عنوان کرد: ما براي بازيکنان مصدوم‌مان جايگزين داريم، نفراتي که مي‌توانند با عملکرد خوب‌شان اجازه ندهند غيبت مصدومان به چشم بيايد، البته من اهل عذر و بهانه نيستم، اما هواي اهواز گرم است و در بازي فردا يکي از حريفان اصلي ما گرماي هوا خواهد بود.

نارضايتي ونگر از صحبت‌هاي اخير اوزيل

سرمربي آرسنال نسبت به صحبت‌هاي اخير هافبک آلماني تيمش واکنش نشان داد.

مسوت اوزيل در روز‌هاي اخير از عدم شانس آرسنال براي قهرماني در ليگ جزيره صحبت کرده بود و همين مسئله، واکنش آرسن ونگر را به دنبال داشته است.

ونگر درباره اظهار نظر اخير اوزيل گفت: من هم قبول دارم که اين وضعيت ما خوشايند نيست. اما اگر حتي يک درصد هم شانس موفقيت داشته باشيم، بايد به آن باور داشته باشيم. بدترين چيز در زندگي، داشتن باور‌هاي غلط است. من در اين رابطه با اوزيل صحبت خواهم کرد.

اين اتفاقات در حالي مي‌افتد که آرسنال اختلاف 11 امتيازي با لسترسيتي در صدر جدول و در فاصله 6 هفته به پايان ليگ جزيره، دارد.

مورينيو براي منچستريونايتد ضرب‌الاجل تعيين کرد

سرمربي پيشبين چلسي براي منچستريونايتد ضرب‌الاجل تعيين کرد تا با وي قرارداد امضا کنند.

نتايج ضعيف منچستريونايتد در فصل جديد که با حذف اين تيم از ليگ قهرمانان اروپا، حذف از ليگ اروپا و نبودن در جمع چهار تيم برتر ليگ برتر انگليس، سران اين باشگاه انگليسي را به فکر قطع همکاري با لوئيز فن‌خال در اين تابستان و استخدام سرمربي ديگري انداخته است. گزارش‌ها حاکي از آن است که سران باشگاه منچسريونايتد با ژوزه مورينيو پرتغالي به توافق رسيده‌اند و وي در تابستان پيش‌رو جانشين فن‌خال مي‌شود.

نشريه «گاردين» انگليس گزارش داد، آقاي خاص ابتداي ماه مِي (12 ارديبهشت) را به عنوان ضرب‌الاجل براي باشگاه منچستريونايتد تعيين کرده تا با وي قرارداد رسمي امضا کنند، در غير اين صورت برنامه ديگري براي خود داشته باشد. مورينيوي پرتغالي به دنبال اين است تا از همان ابتداي پيش‌فصل اوضاع را در منچستريونايتد در دست بگيرد و فرصت کافي براي شناخت از تيمش داشته باشد.

مورينيو خود در اواسط فصل جاري در پي کسب نتايج نااميد کننده با چلسي از سمت سرمربيگري اين تيم اخراج شد. اين در حالي بود که وي در دومين فصل از دومين مقطع حضورش در استمفوردبريج، آبي‌پوشان لندني را با قدرت به قهرماني ليگ برتر رساند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته