جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5258


نيازسنجي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان البرز در کارگروه‌هاي تخصصي

شهردار تبريز:
دستگاه‌هاي دولتي نبايد خود را همانند جزيره‌اي جدا از ساير نهادها بدانند


تفاهم نامه همکاري بين استاندارد ودانشگاه علوم پزشکي يزد به امضا رسيد


خبــر


در استان


 نيازسنجي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان البرز در کارگروه‌هاي تخصصي 

 کرج - خاکپور

استاندار البرز گفت: سه کارگروه مطالعاتي در حوزه (گردشگري)،( اقتصادي، توليدي و کشاورزي،صنعت و معدن) و (سرمايه‌گذاري) به منظور آغاز همکاريهاي مشترک جهت سرمايه‌گذاري خارجي تشکيل مي‌شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، سيدحميدطهائي در ديدار با هيات سرمايه‌گذار خارجي گفت: به دنبال فضايي که بعد از برجام ايجاد شد شاهد اقبال سرمايه‌گذاران خارجي و جذب سرمايه‌گذاري علمي و مالي از سوي ايرانيان از اقصي نقاط هستيم و شرايط مناسبي به وجود آمده است.

وي افزود: بر اين اساس امروز شاهد فعاليت هيات‌هاي سرمايه‌گذاري هستيم تا در ابعاد مختلف استعدادها و توانمنديها بررسي شود.طهائي گفت: به همين منظور سه کارگروه مطالعاتي در حوزه(گردشگري)، (اقتصادي، توليدي و کشاورزي، صنعت و معدن) و( سرمايه‌گذاري) تشکيل خواهد شد و با حضور نمايندگان موسسه انجمن ايرانيان خارج از کشور و تعدادي مديران اين نشستها ادامه پيدا مي‌کند.

استاندار البرز با اشاره به اينکه استعدادهاي فراواني در اين استان وجود دارد ادامه داد: در صدد انتقال دانش و سرمايه‌ها از اقصي نقاط هستيم تا از طريق آن صادرات صورت گيرد.

وي افزود: البرز استان پر استعدادي است و در ابعاد مختلف مي‌توان روي آن سرمايه‌گذاري داشت.


 شهردار تبريز:
 دستگاه‌هاي دولتي نبايد خود را همانند جزيره‌اي جدا از ساير نهادها بدانند 

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز گفت: دستگاه‌هاي دولتي نبايد خود را همانند جزيره‌اي جدا از ساير نهادها در نظر گرفته و از همکاري با ديگر نهادها شانه خالي کنند.صادق نجفي در جلسه هماهنگي برگزاري هفته سلامت، با ذکر اين نکته که سلامتي، نعمت بي‌بديل خداوندي و حق همه افراد است، اظهار داشت: زيرساخت‌هاي سلامت، بايستي بر اساس نيازسنجي‌هاي دقيق و محور قرار دادن اقشار جامعه اعم از خردسالان، بزرگسالان و سالمندان ايجاد شود.

وي به پاره‌اي از اقدامات شهرداري در زمينه ارتقاي سلامت شهر و شهروندان اشاره کرد و افزود: خانه‌هاي سلامت شهرداري تبريز، به مراکز آموزش هاي فرهنگي و اطلاع‌رساني به شهروندان تبديل شده‌اند و آمارها نشان مي‌دهد مراجعه شهروندان به خانه‌هاي سلامت و دريافت آموزش‌هاي مربوط به سلامت تغذيه، بهداشت رواني و جسمي و آسيب‌هاي اجتماعي، تاثير قابل توجهي در زندگي روزمره آنان به جا گذاشته است.

نجفي ادامه داد: شهرداري تبريز با تجهيز پارک‌هاي سطح شهر به تجهيزات ورزش همگاني، سعي در ارتقاي نشاط جسمي و شادابي عمومي جامعه داشته است.

شهردار تبريز در بخش ديگري از سخنان خود تصريح کرد: کمپيني که براي هفته سلامت در نظر گرفته شده داراي دو شاخه است، که يک شاخه‌ آن را دستگاه‌هاي دولتي فراهم مي‌کنند و شاخه‌ي بعدي نيز حضور مردم در صحنه است.

وي ادامه داد: به صحنه آوردن مردم در جريان برنامه‌هاي هفته سلامت، تبليغات، برنامه‌ريزي‌ها و تلاش زيادي مي‌طلبد که بايد با همکاري رسانه‌هاي جمعي و سايت‌هاي خبري، اين فرهنگ نهادينه شود و مردم نيز در جريان برنامه‌هايي که انجام مي‌شوند، حضور پيدا کنند.

وي افزود: از طرفي ديگر براي تأمين زيرساخت هاي سلامت نياز است که تمامي دستگاه‌ها دست به دست هم داده و در اين مسير قدم بردارند.

شهردار تبريز بيان کرد: در حالت کلي وظيفه‌ اصلي سلامت بر عهده‌ي شهرداري تبريز نيست، اما در خصوص توجه به سلامتي لازم است که تمامي نهادهاي دولتي تلاش کرده و اين موضوع مهم را در جامعه نهادينه کنند، چراکه هر قدر مردم به سلامتي خود توجه کنند به همان ميزان، مشکلات عمومي در جامعه کمتر خواهد شد.

وي افزود: دستگاه‌هاي دولتي نبايد خود را همانند جزيره‌اي جدا از ساير نهادها در نظر گرفته و از همکاري با ديگر نهادها شانه خالي کنند، چراکه شهر ما با اينکه در سطح کشور بسيار تأثيرگذار است، اما از لحاظ زيرساخت‌هاي مورد نياز براي ايجاد سلامتي در جامعه، هنوز هم در رده‌هاي بالا قرار نداريم.

وي بيان کرد: تمام اين مباحثاتي که انجام مي‌گيرد به اين دليل است که امکانات عمومي و فضا‌هاي مناسب براي ورزش و تفريح شهروندان فراهم شود و مردم را در راه رسيدن به اهداف سلامتي، همراهي کنيم، چراکه شهر ما از لحاظ فرهنگي داراي هويت‌ است و اين ظرفيت و توانايي در شهر ما و همچنين در مردم ما وجود دارد که ناهنجاري‌هاي موجود در سطح شهر را کنترل کرده و با برنامه‌ريزي، فضاي عمومي و رفتاري موجود در شهر را بهبود بخشد.

وي با بيان اينکه شهرداري تبريز از برنامه‌هاي هفته‌ سلامت استقبال مي‌کند، اظهار کرد: براي هر کاري زيرسازي، رسيدگي و برنامه‌ريزي لازم است و ما بايد تلاش کنيم تمام امکانات را در کنار هم قرار داده و در خصوص ايجاد فضاي رفتاري و رواني مناسب در شهر تلاش کنيم.


 تفاهم نامه همکاري بين استاندارد ودانشگاه علوم پزشکي يزد به امضا رسيد  

 يزد - اکبر خيرخواه

درراستاي اجراي قانون اصلاح قوانين ومقررات سازمان ملي استاندارد ايران و به منظور گسترش همکاري هاي علمي، فني، آموزشي،پژوهشي وفرهنگي در زمينه تدوين استانداردهاي موردنياز ، در محل سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد، توسط مسئولين اداره کل استاندارد استان يزد ودانشگاه مذکور ،تفاهم نامه همکاري به امضا رسيد.

به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد ،امضاء اين تفاهم نامه که در حضور مهندس حاتمي مديرعامل شرکت آب وفاضلاب روستايي استان يزد انجام شد، مشتمل بر4 ماده و30 بند است که مشارکت در تدوين پيش نويس استانداردهاي ملي وبين المللي، همکاري در زمينه برگزاري همايش‌هاي مشترک وتشکيل دوره هاي تخصصي و آموزشي، انجام طرح هاي مشترک تحقيقاتي و مطالعاتي، ترويج و توسعه فرهنگ استاندارد در استان و ايجاد زمينه گسترش آزمايشگاه‌هاي همکار از جمله اهداف اين تفاهم نامه مي باشد .

برپايه اين گزارش، در اختيار قراردادن امکانات پژوهشي، آزمايشگاهها واسناد ومدارک علمي به منظور بهره برداري کارشناسان اداره کل استاندارد براساس ضوابط ومقررات جاري دانشگاه، همکاري در زمينه تاليف، ترجمه و نشر کتب، مقالات، اسناد استاندارد واجراي پروژه هاي تحقيقاتي مورد نياز استاندارد يزد، هدايت و حمايت از پايان نامه هاي تحصيلي به ويژه در مقاطع کارشناسي ارشد و دکترا در راستاي اولويت‌هاي اداره استاندارد ،از جمله تعهدات دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد است که در اين تفاهم نامه از آنها ياد شده است .

شايان ذکر است: در پايان جلسه مذکور، آقايان مهندس محمد حسين ماجدي اردکاني ، مديرکل اداره استاندارد استان يزد و دکتر محمد رضا ميرجليلي رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني، در جمع حاضرين اعلام داشتند، تمام تلاش خويش را براي استفاده از توان علمي، فني واجرايي دستگاههاي متبوع، در جهت استاندارد سازي معطوف، و از هيچ کوششي در اين راستا دريغ نخواهند نمود.


 خبــر 

 پذيرش مقاله كارشناس مناطق نفت‎خيز جنوب در نشريه بين‎المللي

اهواز – خبرنگار آفرينش

مقاله امين رئيسي كارشناس امور حقوقي و قراردادهاي شركت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب در ژورنال بين‎المللي humanities and cultural studies INternational journal of كشور تونس پذيرفته شد.

اين مقاله با عنوان «بررسي رابطه تعاملي بين مكانيزم راهبري شركتي، جريان وجه نقد آزاد و مديريت سود» است كه موضوع پايان‎نامه نامبرده نيز مي‎باشد.

در اين مقاله نقش عوامل حاكميت شركتي از جمله كيفيت حسابرسي، اندازه هيات مديره، استقلال هيات مديره، مالكيت نهادي، مالكيت مديريتي و دوگانگي وظيفه مدير عامل در پيشگيري از سوء استفاده‎هاي شخصي و شركتي از سود با توجه به جريان وجه نقد آزادي كه در شركتها مي‎باشد مورد بررسي دقيق قرار گرفته است.

اين تحقيق ضمن بيان انگيزه‎هاي موجود جهت مديريت سود و راهكارهاي موثر و پيشگيرانه به ميزان تاثيرات عوامل حاكميت شركتي در شركتهاي پذيرفته‎شده در بورس اوراق بهادار تهران پرداخته است.

بازديد هيأت تجاري- اقتصادي ايالت بايرن آلمان از استان مرکزي

اراك -الهام فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل امور اقتصادي ودارايي استان مرکزي، در اين رويداد که به ميزباني اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي شهرستان اراک به مدت 2 روز برگزار گرديد، ضمن بازديد رئيس اتاق بازرگاني منطقه شوابن آلمان از توانمنديهاي اقتصادي استان بالاخص در بخش‌‌هاي صنعت و عمران و شهري، مقرر گرديد طي ماه‌هاي آتي يک هيأت بسيار بزرگ متشکل از فعالان اقتصادي آن ايالت جهت توسعه همکاري با استان مرکزي به شهر اراک سفر نمايند.

در اين برنامه دو روزه نشست‌هاي متعددي نيز با حضور اعضاي مرکز خدمات سرمايه‌گذاري استان، شهرداري اراک و نيز در محل کارخانه‌هاي منتخب استان منعقد گرديد.

همچنين مهمترين زمينه‌هاي سرمايه‌گذاري استان مرکزي توسط نايب‌رئيس مرکز خدمات سرمايه‌گذاري استان، در قالب يک پکيج به زبان انگليسي به هيأت مورد نظر تقديم شد.

فاضليان:

انحصار برخورداري از وکيل شکسته شده است

کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز تحولات رخ داده در زمينه تربيت و آموزش وکلا در سال‌هاي اخير را زمينه ساز شکسته شدن انحصار برخورداري از وکالت عنوان کرد.

احمد فاضليان رئيس کل دادگستري استان البرز در چهارمين همايش نکوداشت مقام و منزلت وکيل که توسط مرکز امور وکلا و مشاوران حقوقي قوه قضائيه استان البرز شد با تاکيد بر جايگاه و نقش وکالت در دادرسي عادلانه، گفت: حق برخورداري از وکيل، از مولفه‌هاي اصلي براي دادرسي عادلانه محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه دادرسي عادلانه از قواعد بين‌المللي است که هدف از آن تضمين حقوق فردي و اجتماعي در مقابل محدوديت‌هاي غيرمشروع و خودسرانه در مسير نيل به آزادي‌هاي اساسي است، اظهار داشت: دادرسي عادلانه در يک دادگاه صالح، بي‌طرف و مستقل محقق مي‌شود.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز با يادآوري اينکه دادرسي عادلانه، شامل سه مرحله حقوق پيش از دادرسي، حقوق حين دادرسي و حقوق پس از دادرسي است، تصريح کرد: منع بازداشت قانوني، حق اطلاع از علت بازداشت، حق برخورداري از وکيل، حق درخواست حضور فوري در نزد قاضي، منع شکنجه و حق برخورداري از شرايط انساني در حين بازداشت از مقوله‌هاي مهم در مرحله پيش از دادرسي است.

وي اضافه کرد: حق برخورداري از وکيل و مشاور بر اساس کنوانسيون‌ها و قوانين بين‌المللي و قوانين جمهوري اسلامي ايران از موضوعات مورد تاکيد است که بايد در همه مراحل مورد احترام باشد.

رئيس کل دادگستري استان البرز يکي از ويژگي‌هاي دادرسي عادلانه را برخورداري از امنيت در دفاع عنوان کرد و اظهار داشت: جامعه شناسان يکي از مشخصه‌ها و مولفه‌هاي جوامع پيشرفته را امکان و حق دفاع شهروندان مي‌دانند.

وي افزود: وکالت و دفاع از حق، از نظر شرعي امر مقدسي است و بر اين اساس وکلا در لباس افراد صاحبنظر عهده‌دار دفاع از حقوق متهمان هستند که وجود احاديثي از پيامبر(ص) و ائمه معصومين(ع) مويد همين نگرش از صدر اسلام است.

وي جايگاه وکلا در سيستم قضايي ايران را غيرقابل انکار دانست و يادآور شد: در تبصره 3 سال 1370 مجمع تشخيص مصلحت نظام، وکيل در مقام دفاع، هم‌شان قاضي است و از همان امتيازات و تامينات برخوردار است.

رئيس کل دادگستري استان البرز تحولات رخ داده در زمينه تربيت و آموزش وکلا در سال‌هاي اخير را زمينه ساز شکسته شدن انحصار برخورداري از وکالت عنوان کرد و توضيح داد: با افزايش تعداد وکلا، امکان برخورداري مردم از وکلا نيز افزايش يافته که اين خود زمينه‌ساز کاهش هزينه داشتن وکيل است.

وقف سه ميليارد ريالي با نيت كمك به نيازمندان در چهارمحال وبختياري ثبت شد

شهركرد- بهار عبدالغني

مديركل اوقاف وامور خيريه چهارمحال وبختياري گفت: وقف سه ميليارد ريالي با نيت كمك به فقرا و مستضعفان درچالشتر از توابع مركز استان ثبت شد.

حجت الاسلام مرتضي عزيزي افزود: جميله لطفي پور يك باب منزل مسكوني به مساحت 300مترمربع و به ارزش سه ميليارد ريال را با نيت كمك به مستضعفان و نيازمندان چالشتر وقف كرده است.

وي گفت: سال گذشته 116وقف در استان به ثبت رسيد كه نسبت به مدت مشابه قبل از آن 20 درصد رشد داشته است.

عزيزي با اشاره به نيازهاي جامعه از جمله ازدواج، مسكن و بيماران خاص از واقفان خواست در وقف اموال خود به نيازهاي روز جامعه توجه كنند.هم اكنون بيش از يك هزار و 600 موقوفه وجود دارد كه از اين تعداد تنها 300موقوفه آن منفعتي هستند و مابقي مسجد و حسينيه به حساب مي آيد.منطقه چالشتر در غرب شهركرد قرار دارد.


 در استان 

 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان:

شرايط منابع آب اصفهان همچنان در وضعيت قرمز است

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان با اشاره به کاهش 20 درصدي بارش هاي حوضه زاينده رود نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: شرايط منابع آب در استان اصفهان همچنان در وضعيت قرمز است.به‌ گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مسعود ميرمحمدصادقي درباره ميزان بارش‌ها در حوضه زاينده‌رود، اظهار داشت: تاکنون ميزان بارش‌ها در کوهرنگ 1186 ميلي‌متر ثبت شده است که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 20 درصد و نسبت به ميانگين دراز مدت 9 درصد کاهش داشته است.

وي گفت: متأسفانه استان اصفهان رتبه سوم را از لحاظ خشکسالي در کشور داراست و استان چهارمحال و بختياري هم که سرچشمه زاينده‌رود است، از نظر خشکسالي رتبه پنجم را دارد.ميرمحمدصادقي با تأکيد بر وضعيت نامطلوب بارش‌ها در حوضه زاينده‌رود، تصريح کرد: بارش‌هاي اخير اندکي وضعيت حوضه زاينده‌رود را بهبود بخشيده است، اما همچنان در شرايط بحراني هستيم به طوري که در منطقه شرق حوضه 80 درصد کاهش بارندگي داشته‌ايم.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان با بيان اين که بارش‌هاي اخير وضعيت خيلي بد حوضه را به بد تغيير داده است، خاطرنشان کرد: ظرفيت کل مخزن سد زاينده‌رود يک ميليارد و 400 ميليون مترمکعب است؛ اما در حال حاضر موجودي آب ذخيره شده در آن حدود 289 ميليون مترمکعب است، به عبارت ديگر حجم آب ذخيره شده در مخزن سد تنها 19 درصد ظرفيت آن است.

وي به حجم 930 ميليون مترمکعبي سد زاينده‌رود در ميانگين درازمدت اشاره کرد و گفت: سال گذشته در بازه زماني مشابه حجم سد زاينده‌رود 475 ميليون مترمکعب بود.

ميرمحمدصادقي به عدم تحقق بارش‌هاي پيش‌بيني شده در حوضه زاينده‌رود اشاره کرد و ادامه داد: قسمت عمده آب جاري شده در زاينده‌رود متعلق به حقآبه داران و کشاورزان است و طبق برنامه وزارت نيرو براي کشت پاييزه در سه قسمت آب باز مي‌شود که در قسمت پاييز و زمستان اين آب تحويل کشاورزان شد و در قسمت سوم که مربوط بهار است با توجه به کمبود آب توزيع به صورت رياضتي است و همه مشترکين اعم از بخش کشاورزي، صنعت و شرب بايد به بهترين نحو در مصرف آب مديريت داشته باشند. وي در پايان علت گل آلود بودن رودخانه زاينده‌رود را ورود سيلاب در منطقه بن و سامان در زمان بارندگي‌ها ذکر کرد و افزود: جريان آب ورودي به بستر رودخانه زاينده‌رود در 2 خردادماه بسته خواهد شد.

صلح و سازش 42 درصد پرونده ها در شوراهاي حل اختلاف خوزستان

اهواز – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان زبيدي‌نيا در نخستين جلسه شوراي قضايي دادگستري خوزستان در سال جديد از صلح و سازش بيش از 42 درصد پرونده ها قابل مصالحه به شوراهاي حل اختلاف استان در سال گذشته خبر داد و گفت: صلح و سازش آثار مادي ، معنوي و روحي زيادي براي افراد و جامعه دارد و براي برقراري آن بايد از تمامي ظرفيت ها استفاده کنيم و شوراهاي حل اختلاف خوزستان جايگاه برتر را به اختصاص داده که در سال 94 از مجموع 153 هزار و 521 فقره پرونده وارده ، 151 هزار و 495 فقره پرونده مختومه و 34 هزار و 542 فقره پرونده به صلح وسازش مختومه شده اند و آمار صلح و سازش در استان به بيش از 42 درصد رسيده که 2درصد نسبت به سال 93 افزايش،و سير صعودي پيدا کرده است.

وي افزود: با توجه به اينکه شوراي حل اختلاف يك نهاد مردمي است و اساس و پايه آن ايجاد صلح و سازش مي باشد و با توجه به فعاليت چشمگير کارکنان شوراي حل اختلاف در تسريع فرآيند دادرسي ،باعث شده رسيدگي‌ها ساده و بدون تشريفات و با سرعت صورت بگيرد که اين خود عاملي در افزايش روزافزون صلح و سازش گرديد.

زبيدي‌نيا در ادامه تصريح کرد :در استان خوزستان 511 شعبه شهري و روستاي شوراي حل اختلاف در سطح استان بصورت فعال وجود دارد که تعدادي از شعب تخصصي و ويژه، کار رسيدگي به پرونده‌هاي مهم را انجام مي‌دهند و بيش از 2083 نفر عضو در شوراهاي حل اختلاف اين استان مشغول به فعاليت مي باشند که بيشتر اين اعضاء تحصيلات کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا دارند و با اين نهاد همکاري مي کنند.

برخورداري اعضاي تمام‌ وقت شوراهاي حل اختلاف از حداقل حقوق قانوني

در نخستين جلسه شوراي قضايي دادگستري خوزستان در سال جديد با اعلام اين خبر گفت: طبق قانون جديد شوراي حل اختلاف، اعضاء تمام وقت شوراهاي حل اختلاف پاداش معادل حداقل حقوق اداره کار دريافت مي‌کنند و در اين قانون آمده که تمامي اعضاء که شرايط بيمه شدن را دارند بايد بيمه شوند.

وي افزود: بر اساس قانون جديد شوراي حل اختلاف، اين نهاد به دو نوع شورا تبديل مي شود که شامل شوراي رسيدگي و صلح و سازش شهري و روستايي کار رسيدگي به پرونده را انجام مي دهد و به نوعي با نگاه قاضي محوري اين قانون اجرايي شد.

معاون قضايي رئيس کل دادگستري خوزستان اظهار داشت: انتصاب قاضي شورا با حکم رئيس قوه قضائيه صورت مي گيرد و اعضاء توسط استان به مرکز پيشنهاد داده مي شود و با حکم رئيس مرکز امور شوراهاي حل اختلاف کشور منصوب مي شوند. وي در ادامه تصريح کرد: شرايط عضويت در شوراي حل اختلاف تغيير کرده و حداقل سن عضويت از 35 سال به 30 سال و حداقل مدارک بايد کارشناسي يا حوزوي باشد.

زبيدي نيا با اشاره به صلاحيت رسيدگي شوراي حل اختلاف در قانون جديد گفت: مهم‌ترين تغيير ايجاد شده در قانون جديد اين است که نصاب صلاحيتي در شوراهاي حل اختلاف تا 20 ميليون تومان افزايش پيدا کرده که اين موضوع تنها در مورد دعاوي راجع به اموال منقول و دعاوي مربوط به خانواده شامل مهريه جهيزيه ،نفقه نيز اضافه شد؛ بنابراين شوراهاي حل اختلاف درخصوص اموال غيرمنقول صلاحيت رسيدگي نداشته و پرونده‌هاي مربوطه بايد به دادگستري ارسال شود.

وي با اشاره به ماده 43 قانون جديد شوراي حل اختلاف خاطر نشان کرد: همه نهادها ، ادارات ،سازمانها و وزارتخانه ها ملزم به همکاري و تعامل با شوراي حل اختلاف شده اند و دولت بايد بودجه مورد نياز شوراي حل اختلاف تامين کند. رئيس شوراهاي حل اختلاف خوزستان در پايان خواستار توجه بيشتر مسئولين قضايي و دولتي و رفع کمبودهاي اين نهاد شده و بر لزوم استفاده از ظرفيت نخبگان براي کاهش و پيشگيري از جرائم و توسعه فرهنگ صلح و سازش تاکيد کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته