جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5259

مديرکل اجتماعي فرهنگي استانداري البرز:
شتاب جامعه به سمت پيري تهديدي جدي است

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران:
عشاير در حال کوچ، دام‌هاي خود را واکسينه کنند

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبر داد؛
گازرساني به 4 شهر کويري استان اصفهان


در استان


خبــر


 مديرکل اجتماعي فرهنگي استانداري البرز:
 شتاب جامعه به سمت پيري تهديدي جدي است 

 کرج – خاکپور

مديرکل اجتماعي فرهنگي استانداري البرز با بيان اين که در حال حاضر 6 درصد از جمعيت ايران پير هستند، گفت: پيش بيني مي شود در سال 1420 هجري شمسي تعداد افراد سالخورده ايران به بيش از 20 درصد برسد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، حميدرضا عسگري مورودي با بيان اين مطلب در مراسم اختتاميه استاني پنجمين جشنواره «نوجوان سالم و ابتکارات» که در کانون امام علي(ع) کرج برگزار شد، اظهار داشت: جمعيت ايران به سمت پيري پيش مي رود و با اين روند ، طي دو ده? آينده صحنه جامعه تقريباً از حضور پر رونق جوان و نوجوان کاسته مي شود.

وي تأکيد کرد: در حال حاضر نزديک به يک سوم از جمعيت ايران يعني 25 ميليون نفر جوان هستند و شتاب جامعه به سمت پيري تهديدي مهم محسوب مي شود. وي با اشاره به نقش آفريني جوانان کشور طي چهار دهه گذشته، تصريح کرد: از مجموع 220 هزار شهيد دوران دفاع مقدس، حدود 150 هزار شهيد سرافراز در محدوده سني 15 تا 30 سال قرار داشتند که به عبارتي مي توان گفت؛ جوانان با عزم راسخ و پايمردي خود کشور را در مقطع حساس جنگ تحميلي از يک شکست قطعي نجات دادند.

مديرکل اجتماعي فرهنگي استانداري البرز در همين راستا خاطرنشان کرد: حدود 80 درصد زندانيان در استان البرز داراي تحصيلات پايين و سطح آموزش زير ديپلم هستند.

وي فرصت سازي براي جوانان در عرصه هاي مختلف علمي، هنري و ورزشي را يک ضرورت استراتژيک براي کشور برشمرد و عنوان داشت: اين متغير از زوال سرمايه ها پيشگيري و موجبات تعالي جامعه را فراهم مي آورد. مديرکل اجتماعي فرهنگي استانداري البرز در ارائه تحليلي آسيب شناسانه از روند مقابله با آسيب ها در دهه هاي گذشته، اذعان داشت: نقطه آغاز پيشگيري و مبارزه با آسيب ها، خانه و خانواده است، در حالي که ما مقابله را از خيابان‌ها شروع کرديم که يکي از عوارض اين نوع رويکرد، چندلايه ساختن جامعه است.


 مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران:
 عشاير در حال کوچ، دام‌هاي خود را واکسينه کنند 

 دماوند - ايرج صادقعلي

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با اشاره به شيوع بيماري طاعون نشخوار کنندگان کوچک در ماه‌هاي پاياني سال گذشته در بين حيات وحش پارک ملي خجير، گفت: محيط زيست استان تهران از ورود دام مازاد و بدون داشتن مجوزهاي بهداشتي به پارک هاي ملي ممانعت مي کند.

محمدهادي حيدرزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمستان سال گذشته شاهد تلف شدن بيش از 80 راس کل و بز در پارک ملي خجير به دليل شيوع بيماري طاعون نشخوارکنندگان کوچک بوديم.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه عامل اصلي بيماري طاعون از دام هاي اهلي به حيات وحش است، اين نهاد براي جلوگيري از شيوع اين نوع بيماري در ساير مناطق حفاظت شده به ويژه پارک‌هاي ملي لار از کوچ عشاير و دامداران به اين مناطق بدون داشتن مجوزهاي بهداشتي ممانعت مي کند.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با بيان اينکه تاکنون 56 هزار واحد دامي در پارک ملي لار پروانه چراي دام دارند، خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود 200 هزار واحد دامي در پارک ملي لار توسط دامپزشکي واکسينه شدند که طبق اين آمار، شاهد حضور چراي دام هاي بدون پروانه نيز هستيم.

وي ادامه داد: با توجه به اينکه متولي کنترل دام، اداره کل جنگل ها و مراتع است، درخواست ما در سال جاري مديريت چراي دام در پارک ملي لار با توجه به بيماري طاعون نشخوار‌کنندگان کوچک خواهد بود.

وي با بيان اينکه طاعون بيماري مشترک دام و انسان نيست تاکيد کرد: اداره دامپزشکي نيز در زمان قشلاق عشاير مي تواند از ورود دام هايي که واکسينه نشده اند در پارک ملي لار جلوگيري کند.

کوچ تابستانه عشاير استان تهران همه ساله از پانزدهم فروردين ماه آغاز مي شود و تا پانزدهم خرداد ادامه مي يابد.

جلوگيري از اجراي پروژه‌هاي عمراني بدون ارزيابي زيست محيطي

حيدرزاده در ادامه به اجراي پروژه گازرساني به منطقه لاريجان اشاره کرد و گفت: هم اکنون پروژه خط انتقال لوله گاز30 اينچ منطقه آزاد جاجرود تا آبسرد و 16 اينچ دماوند به منطقه کوهستاني لاريجان که از دماوند تا امامزاده هاشم (ع) و پلور به ميزان 17 کيلومتر مي باشد، داراي مجوز ماده 2 و ارزيابي زيست محيطي است.

وي با بيان اينکه از اين ميزان به بعد هنوز مجوزي ندارد، ادامه داد: علت توقف کنوني اين پروژه به دليل درخواست مسئولان شهرستان جهت بازنگري پروژه مذکور و تخلفاتي در زمان اجرا بدون داشتن مجوز ماده 2 کشوري و مسير پروژه بوده که در حال بررسي است.

مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران با تاکيد بر اينکه اين پروژه بعد از رفع اصلاحات ادامه خواهد داشت، گفت: اين پروژه در مرحله نخست مجوز ارزيابي زيست محيطي استاني جهت تجهيز کارگاه را دريافت کرده که بعد از اخذ مجوز ماده 2 کشوري مي تواند کار را آغاز کند.


 مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان خبر داد؛
 گازرساني به 4 شهر کويري استان اصفهان  

 اصفهان – محمد راعي

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بيان اينکه 4 شهر کويري استان به دليل پراکندگي و فاصله زياد از خطوط انتقال سراسري، تا کنون از نعمت گاز طبيعي بهره مند نشده اند، گفت: در صورت تامين شرايط بزودي شروع عمليات اجرايي گازرساني در شهرستان خور را شاهد خواهيم بود.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس سيد مصطفي علوي در سفر خود به شهرستان خور و بيابانک و بررسي طرح گازرساني به 4 شهر کويري اين شهرستان به اتفاق معاونين و کارشناسان ذيربط اعلام داشت: در صورت تامين شرايط بزودي شروع عمليات اجرايي گازرساني در شهرستان خور را شاهد خواهيم بود.

وي با بيان اينکه در حال حاضر 99.5 درصد از جمعيت استان معادل 103 شهر و 1311 روستا از گاز طبيعي برخوردار هستند، گفت: 4 شهر کويري خور،جندق، فرخي، انارک و همچنين روستاي چوپانان نايين به دليل پراکندگي و فاصله زياد از خطوط انتقال سراسري، تا کنون از نعمت گاز طبيعي بهره مند نشده‌اند.

علوي افزود: بر اساس بررسي هاي انجام شده در حال حاضر فقط از طريق گازرسانيCNG تحت عنوان "طرح مادر و دختر" مي توان به اين شهرها گازرساني کرد.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان بيان داشت: در اين طرح، تمامي زيرساخت هاي لازم اعم از شبکه‌ها، ايستگاه هاي مادر و دختر، علمک ها و ديگر تجهيزات گازرساني نصب و راه اندازي مي شوند و گاز طبيعي بوسيله حمل کپسول هاي بزرگي که در ايستگاه هاي تقليل فشار مستقر خواهد شد به شبکه‌ها تزريق مي گردد بديهي است در صورت اجراي خط انتقال در محدوده شهرهاي موصوف و شبکه گازرساني به خط مذکور متصل مي گردد.

سيد مصطفي علوي، در خصوص عمليات اجرايي اين پروژه گفت: در ايستگاه مادر، گاز CNG به صورت فشرده با فشار 3 هزار PSI در مخازن ويژه اي ذخيره مي شود و اين مخازن از طريق کاميون هاي مخصوص به ايستگاه دختر ، مستقر در ورودي شهرها حمل مي شود و در اين ايستگاه ها از فشار 3 هزار PSI به 60 PSI تقليل يافته تا قابل تزريق در شبکه توزيع شهري گردد.

وي با اشاره به اينکه گاز طبيعي مورد نياز ،روزانه از طريق10تا 15 کاميون، از محل ايستگاه مادر به 5 ايستگاه دختر انتقال خواهد يافت، اظهار داشت: با توجه به محدوديت ظرفيت انتقال گاز توسط کاميون‌ها، گازرساني به بخش صنايع به بررسي و کارشناسي بيشتري نياز دارد.

مهندس علوي در خصوص زيرساخت هاي مورد نياز اين پروژه گفت: در حال حاضر جهت احداث ايستگاه هاي تقليل فشار و ساختمان هاي اداري، زمين‌هاي مناسب اين کار مورد نياز بوده و اخذ همچنين مجوز حفاري براي اجراي لوله گذاري نيز از ضرورت هاي شروع اين پروژه بزرگ خواهد بود.

در ادامه فرماندار شهرستان خور از مهندس علوي که در ابتداي سال 95 ، موضوع گازرساني به شهرهايي که تا کنون از نعمت گاز طبيعي بهره مند نشده اند را در اولويت برنامه هاي خود قرار داده اند صميمانه تشکر و قدرداني کرد و گفت: نعمت گاز طبيعي يکي از مطالبات اساسي مردم اين شهرستان است که علاوه بر رفاه عمومي در جذب سرمايه گذاري ، ايجاد شرکت هاي توليدي و رونق صنعت بسيار حائز اهميت است.

در ادامه دکتر طباطبائي نماينده مردم شهرستان‌هاي خور و بيابانک در مجلس شوراي اسلامي از طريق تماس تلفني با مهندس علوي ضمن تشکر از اقدامات شرکت گاز استان اصفهان اظهار داشت: تمامي امکانات و شرايط موجود در منطقه براي موضوع گازرساني مهيا و مسئولين آماده همکاري مي باشند.


 در استان 

 رئيس صنعت، معدن و تجارت دماوند:

تلاش‌ها در جذب سرمايه‌گذار تاکنون نتيجه‌اي نداشته است

دماوند-ايرج صادقعلي

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: تلاش‌ها در جذب سرمايه‌گذار تاکنون نتيجه‌اي نداشته است و امروز بايد موانع دست‌وپاگير از اين بخش برداشته شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، موسي احمدي در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه دستگاه‌ها بايد کمک کنند تا نگراني‌ها رفع شده و موانع دست‌وپاگير در راستاي توسعه معادن برطرف شود.

احمدي افزود: شمار معادن دماوند، 99 فقره است که از اين تعداد، 28 معدن فعال و مابقي غيرفعال هستند و بايد معادن را تقويت کنيم تا سرمايه‌گذار علاقه پيدا کند و در اين وادي ورود پيدا کرده و توليدات منطقه را در بخش فرآوري و توسعه گسترش دهد؛ ولي متأسفانه تلاش ما در جذب سرمايه‌گذار تاکنون نتيجه‌اي نداشته است.

وي در خصوص بخش صنعت نيز گفت: در حوزه صنعت سعي بر اين است که توسعه‌اي کار کنيم و ازنظر کمي و کيفي با تخصيص منابع، امکانات و دستگاه‌ها را تجهيز کنيم و کيفيت را ارتقا دهيم.

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: در شهرک صنعتي آيينه‌ورزان 60 واحد صنعتي داريم که از اين تعداد، 32 واحد فعال و مابقي غيرفعال است.

احمدي بيان کرد: در برهه‌اي، اين واحدها دچار بحران شدند؛ اما تمام تلاش خود براي فعال شدن اين واحدها انجام داده‌ايم؛ ولي به دليل مشکلاتي که داشته‌اند و مقرون به صرفه نبودن توليد، نمي‌توانستند کار خود را ادامه دهند.

توسعه گردشگري؛ مهم‌ترين طرح در نگين استان تهران

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت دماوند گفت: توسعه گردشگري نقش مهمي در ارتقاي اقتصادي شهرستان دماوند ايفا مي‌کند و مهم‌ترين طرح در نگين استان تهران محسوب مي‌شود.

موسي احمدي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتي اظهار کرد: در بخش توليد از توليدکنندگان حمايت کرده‌ايم و بسياري از کمبودهايي که در اين زمينه وجود داشته، برطرف شده است.

وي تصريح کرد: جلسه‌هاي کارگروه‌هاي تخصصي صنعت، معدن و تجارت و کارگروه‌هاي رفع موانع توليد را مرتب برگزار و مشکلاتي که در اين حوزه به شهرستان مرتبط بوده، پيگيري کرده و به نتايج خوبي رسيده‌ايم.

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند ادامه داد: توليد پس از هدفمندي يارانه‌ها با مشکل روبرو شد و مورد بي‌مهري قرار گرفت و چون حامل‌هاي انرژي دچار افزايش قيمت شدند، در نهايت هزينه‌هاي جانبي افزايش پيدا کرد و توليد نيز با چالش مواجه شد.

احمدي در خصوص طرح‌هايي که قابليت اجرايي زيادي در آينده در شهرستان دماوند دارند، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگري را بايد توسعه داد و آن را جزء اهداف مهم تلقي کرد و سياست را به سمت توسعه گردشگري برد.

وي گفت: توسعه گردشگري نقش مهمي در ارتقاي اقتصادي شهرستان دماوند ايفا مي‌کند و مهم‌ترين طرح در نگين استان تهران محسوب مي‌شود.

عضو کميسيون عمران مجلس تأکيد کرد؛

نبود برنامه صحيح، عامل بي‌آبي امروز است

پرديس-ايرج صادقعلي

عضو کميسيون عمران مجلس بر لزوم جذب سرمايه‌گذاران بزرگ به کشور تأکيد کرد و گفت: نبود برنامه صحيح عامل بي‌آبي امروز در ايران است.

کمال علي‌پورخنکداري در حاشيه بازديد از مسکن مهر شهر جديد پرديس در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: دولت يازدهم مي‌خواهد خيلي کارها انجام دهد و روند اين‌گونه است که همه دولت‌ها مي‌خواهند کارهاي خوبي انجام دهند اما آناليز و برنامه مدون بسيار حائز اهميت است.

وي تصريح کرد: دولت با برنامه پيش مي‌رود و بايد به دولت کمک کنيم، خيلي‌ها فکر مي‌کنند به دولت بايد از لحاظ سياسي کمک کرد، ولي لازم است به دولت از لحاظ اجرايي هم کمک شود.

عضو کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: دولتي موفق است که در کارهاي اجرايي حرفي براي گفتن داشته باشد؛ تفکرات سياسي قسمتي از کار است ولي چيزي که عايد مردم مي‌شود سازندگي است که مي‌توان به جذب سرمايه‌گذاران بزرگ در کشور به‌عنوان يکي از اصول در اين بخش اشاره کرد.

نماينده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جويبار و سيمرغ در مجلس تصريح کرد: در کنار اين امر بايد از توليدکنندگان داخلي حمايت شود و در کارهاي زيرساختي به‌صورت جدي بايد پيگير بود يعني کشور را مانند يک کارگاه ساختماني ديد که طبق برنامه زمان‌بندي پيشرفت فيزيکي آن را مي‌توان مشاهده کرد. علي‌پورخنکداري ادامه داد: در سدسازي، پل‌سازي، راه‌ها، خريد هواپيما، ساخت کشتي و ... بايد شرايطي به وجود آيد که از کشورهاي ديگر عقب نمانيم. وي ادامه داد: ما بهترين مهندسان دنيا را در داخل کشورمان داريم؛ در جلسه‌اي وزير نيرو از بي‌آبي در کشور صحبت کردند و متذکر شديم که حرف شما صحيح نيست، نداشتن برنامه صحيح و بي‌تفکري دولت گذشته عامل اين امر شده است.

عضو کميسيون عمران مجلس گفت: چرا بايد کشور و مردم ما براي استحمام، شستن لباس، آب خوردن، شستن ماشين و... از همان آب شهري استفاده کنند و آيا نمي‌شود با برنامه مدون با آب باران که نعمت الهي است به خيلي از برنامه‌ها رسيد.

علي‌پورخنکداري افزود: مديريت منابع و نحوه استفاده مهم است؛ نگاه سياسي به دولت نداريم چون وظيفه همه کمک به دولت است.

لزوم قرار دادن به موقع زباله ها در فصل گرما در باکس ها

رباط کريم - ذبيح ا... اصغري

معاونت خدمات شهري شهرداري رباط کريم با ارسال اطلاعيه اي از شهروندان درخواست کرد تا زباله هاي خود را ساعت 9 شب در باکس‌هاي زباله بريزند.

مصطفي ترکاشوند در جلسه هماهنگي مسئولين حوزه خدمات شهري از شهروندان و کسبه محترم درخواست کرد تا زباله هاي خود را در ساعت معين در باکس هاي حمل زباله قرار دهند . معاون خدمات شهري شهرداري رباط کريم ادامه داد : جمع آوري زباله‌هاي شهر از ساعت 9 شب شروع و نظافت کلي شهر نيز در شب صورت مي گيرد تا شهروندان فعاليت‌هاي روزانه خود در محيطي آراسته آغاز نمايند . ترکاشوند با بيان اهميت جمع‌آوري زباله در شب اظهار داشت : قرار دادن زباله در روز علاوه بر اينکه باعث بوجود آوردن مسائل بهداشتي و آلودگي هاي زيست محيطي مي‌گردد باعث زشت شدن منظر شهري خواهد شد .


 خبــر 

 برگزاري مرحله شهرستاني چهارمين دوره طرح دادرس در جويبار

ساري – خبرنگار آفرينش

مدير جمعيت هلال احمر جويبار از برگزاري مرحله شهرستاني چهارمين دوره المپياد آماده طرح ملي دادرس خبر داد.

محمد احمديان با بيان اينکه طرح ملي دادرس از مهمترين فعاليتهاي سازمان جوانان هلال احمر است گفت : اين طرح با هدف آموزش مراحل مرتبط با طرح ملي دادرس دانش آموز آماده در روزهاي سخت ويژه مدارس شهرستان برگزار شد.

وي افزايش سطح ايمني و کاهش خطر پذيري مدارس با تکيه بر تربيت تيم هاي دانش آموزي آماده براي مقابله با حوادث همچنين توسعه و ترويج ظرفيتهاي خود امدادي در ميان دانش آموزان و ساماندهي تيم‌هاي اوليه مديريت بحران مبتني بر دانش آموزان آموزش ديده توانمند و برخوردار از مهارتهاي کارگروهي را از اهداف اين طرح برشمرد.

مدير جمعيت هلال احمر جويبار افزود:اين طرح در راستاي آماده سازي دانش آموزان در مواجهه با حوادث و بلاياي طبيعي و ارتقاي سطح توانمندي آنها برگزار شده است.

احمديان گفت: در اين مرحله از چهارمين المپياد آماده دادرس مباحث پناه گيري و خروج ايمن ، ارزيابي و کنترل علائم حياتي ، احياي قلبي ريوي ، حمل مصدوم ،اسکان اضطراري ، اطفاءحريق ، چادر زني، خونريزي ، پانسمان، بانداژ شکستگي و آتل بندي به صورت عملي و آزمون کتبي برگزار شد.که از بين مدارس دخترانه شهرستان جويبار در مقطع تحصيلي متوسطه اول پايه هشتم ، مدرسه حضرت معصومه(س) و از بين مدارس پسرانه شهرستان جويبار در مقطع تحصيلي متوسطه اول پايه هشتم ، مدرسه شهداي سراجکلا رتبه نخست را کسب نمودند.

مديرعامل شرکت آب جنوب شرق خوزستان، چهره ماندگار مديريت ايران شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

در مراسمي که به همت انجمن متخصصان ايران زير نظر شوراي تشخيص مصلحت نظام در مرکز همايشهاي بين المللي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، "ناصر خلج کامراني" مديرعامل شرکت بهره برداري توليد و انتقال آب جنوب شرق خوزستان موفق به دريافت تنديس زرين چهره هاي ماندگار مديريت ايران شد.

اين تنديس براساس مستندات ارائه شده به هيئت داوران و ارزيابي عملکرد سوابق مديريتي مطابق با معيارهاي تعيين شده، به ناصر خلج کامراني به عنوان يکي از چهره هاي ماندگار مديريت در اين مراسم اعطا شد. ناصر خلج کامراني، ضمن تبريک به همه همکاران، کسب اين افتخار را حاصل کوشش تمامي تلاشگران شاغل در شرکت آب جنوب شرق دانست و خواستار تداوم و تکرار اين افتخارات در سال هاي آتي شد. کامراني همچنين مديريت آبفاي استان خوزستان و تهران را در کارنامه دارد.

فرمانده انتظامي دماوند خبر داد؛

دستگيري عامل تهيه و توزيع مواد مخدر در دماوند

دماوند - ايرج صادقعلي

فرمانده انتظامي شهرستان دماوند از دستگيري عامل تهيه و توزيع مواد مخدر در اين شهرستان خبر داد.

شيخ‌مراد مرادي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: در اجراي طرح مبارزه با عاملان تهيه و توزيع مواد مخدر، مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر دماوند موفق به شناسايي عامل تهيه و توزيع مواد افيوني در اين شهرستان شدند. وي افزود: مأموران پس از انجام تحقيقات پليسي موفق شدند که اين عامل افيوني به نام «ح - ع» ساکن يکي از روستاهاي شهرستان دماوند که با يک دستگاه خودروي پرايد به تهيه و توزيع مواد مخدر بين شهروندان اقدام مي‌کرد، را در يک عمليات غافلگيرانه دستگير کنند. فرمانده انتظامي شهرستان دماوند تصريح کرد: با عنايت به اينکه در بازرسي از خودروي متهم مقدار ناچيزي مواد مخدر کشف شده بود، با هوشياري مأموران و هماهنگي مقام قضايي منزل ولي نيز شناسايي و مورد بازرسي قرار گرفت.

مرادي گفت: پس از بازرسي منزل متهم، چهار کيلو و 700 گرم موادمخدر از نوع ترياک کشف و متهم پس از تشکيل پرونده به مراجع قضايي تحويل شد.

وي خاطرنشان کرد: با تداوم و تشديد اينگونه برنامه‌هاي کنترلي و نظارتي پليس، شهروندان مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرم مراتب را از طريق تلفن 110 به مرکز فوريت‌هاي پليسي اطلاع دهند تا مأموران اين فرماندهي در اسرع وقت موضوع را مورد رسيدگي قرار دهند.

شهرستان ري بيشترين سرانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد را دارد

شهرري - رضا فغاني

شهرستان ري پس از شهر تهران، با 90 کانون فرهنگي هنري مسجد، بيشترين سرانه در اين بخش را در بين 16شهرستان استان تهران دارد.به گزارش خبرنگار آفرينش، در سال 94 سه باب کانون فرهنگي افتتاح و در سال 93 نيز مجوز فعاليت 17 باب کانون فرهنگي هنري مسجد صادر شد.

اين کانونها کار جذب، شناسايي و آموزش نيروهاي جوان و مستعد را با اجراي اقدامات فرهنگي و هنري و همچنين کمک به توسعه فعاليت هاي بيشتر مساجد به عنوان پايگاه هايي جهت حضور حداکثري جوانان و ساير اقشار مختلف مردم بر عهده دارند.تجهيز کانونهاي فرهنگي هنري مساجد با خريد کالاهاي سرمايه اي و به صورت مشارکتي و اهداي اقلام کتابخانه اي به کتابخانه‎هاي مساجد نيز در طول سال انجام مي شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته