جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5259

در نشست شوراي عالي خانه‌ي هنرمندان ايران مطرح شد:
همکاري براي حل مشکل بيمه هنرمندان


ميز خبر


رونمايي از آنونس "يک دزدي عاشقانه"


پخش نسخه اصلاح‌شده «پدرسالار»


نمايشگاه بيست و نهم


رد پاي قريحه


 در نشست شوراي عالي خانه‌ي هنرمندان ايران مطرح شد:
 همکاري براي حل مشکل بيمه هنرمندان 

 
نشست شوراي عالي خانه‌ي هنرمندان ايران با حضور «سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي» وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در محل اين خانه برگزار شد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي خانه هنرمندان ايران، نشست شوراي عالي خانه‌ي هنرمندان ايران با حضور دکتر «محمد سرير» رئيس اين شورا، «مجيد رجبي معمار» مديرعامل خانه‌ي هنرمندان ايران و ساير اعضاي شوراي عالي از انجمن‌هاي مختلف هنري و دکتر «سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي» وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، دکتر «محمدهادي ايازي» قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و «علي مرادخاني» معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي يک‌شنبه 5 ارديبهشت در محل خانه‌ي هنرمندان ايران برگزار شد.

در ابتداي اين نشست دکتر «محمد سرير» رئيس شوراي عالي خانه‌ي هنرمندان ضمن معرفي اعضاي شوراي عالي، توضيحاتي درباره فعاليت‌هاي خانه‌ي هنرمندان ايران و انجمن هاي هنري ارائه داد.

در ادامه دکتر «محمدهادي ايازي» در مورد تاسيس بيمارستان «محب» براي ارائه خدمات درماني به هنرمندان، تلاش براي حل مشکلات مربوط به صندوق اعتباري هنرمندان در خصوص بيمه تکميلي و همچنين بيمه سلامت ايرانيان توضيحاتي ارائه داد.

همچنين مقرر شد «مجيد رجبي معمار» مديرعامل خانه‌ي هنرمندان ايران به عنوان نماينده جامعه هنري کشور موضوع تاسيس بيمارستان «محب» و چگونگي ارائه خدمات درماني به هنرمندان را پيگيري کند.در بخش ديگري از اين نشست دکتر «سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي» وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با ابراز اميدواري از تحقق قول‌هايي که به هنرمندان داده مي‌شود گفت: اميدوارم بتوانيم با همکاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي و مجموعه خانه‌ي هنرمندان ايران مشکلات مربوط به بيمه هنرمندان را هرچه سريع‌تر حل نماييم.

وي درباره بيمه سلامت ايرانيان گفت: درخصوص بيمه سلامت ايرانيان بايد بگويم که هنرمنداني که بيمه نيستند بيمه مي‌شوند و دفتر رياست جمهوري در اين راستا کمک مي‌کند.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در ادامه صحبت‌هاي خود به تلاش براي پيشگيري از بيماري‌هاي مختلف از جمله ديابت، چاقي و ... با همکاري جامعه هنري اشاره کرد و گفت: با همکاري جامعه هنري و اطلاع‌رساني صحيح مي توانيم در پيشگيري بسياري از بيماري‌ها در جامعه نقش موثري داشته باشيم.

وي در پايان افزود: توانمند کردن مردم و کمک جامعه هنري مي‌تواند پيشگيري از بيماري‌ها را در جامعه رواج دهد.


 ميز خبر  

 معاون سيما :

شبکه سه براي المپيک اچ‌دي مي‌شود

معاون سيماي رسانه ملي درباره اچ دي شدن شبکه سه اعلام کرد که تلاش مي‌شود اين شبکه همزمان با بازي‌هاي المپيک اچ دي شود.علي اصغر پورمحمدي در گفتگو با مهر با اشاره به اچ دي شدن شبکه کودک و نوجوان بيان کرد: اميدوارم شبکه کودک و نوجوان بعد از شبکه سه اچ دي شود که البته مسئولان فني به دنبال اين موضوع هم هستند.

وي با اشاره به اچ دي شدن شبکه سه که پيش از اين خبر آن را داده بود، گفت: مسئولان فني در تلاش هستند تا شبکه سه براي بازي هاي المپيک اچ دي شود.پورمحمدي در پايان از تجهيزات گران براي اچ دي شدن شبکه ها سخن گفت و عنوان کرد: از آنجايي که تجهيزات فني براي اچ دي کردن شبکه ها گران است و به بودجه نياز دارد کمي سخت است اما مسئولان بخش فني در تلاش هستند که اتفاقات لازم در اين حوزه رخ دهد.

ژان ميشل فرودون:

خوشحالم که پس از 20 سال به ايران آمدم

«ژان ميشل فرودون» ابراز خرسندي کرد که بعد از بيست سال،يکبار ديگر به ايران برگشته است.

به گزارش ايسنا، اين منتقد فرانسوي و سردبير سابق مجله‌ معتبر «کايه دو سينما» Cahiers duCinéma که در مراسم افتتاحيه‌ي هفته‌ي فيلم فرانسه در تهران حاضر بود، ادامه داد: بسيار خوشبخت و مفتخرم که امروز در ميان شما و در اينجا حضور دارم.

او که شامگاه 4 ارديبهشت ماه در سينما تک سخن مي‌گفت،ضمن تشکر از برگزارکنندگان اين مراسم از همسرش هم تشکر کرد و گفت: از همسرم خانم «آنستا ويکتورا» که به لطف ايشان من ايران را کشف کردم و اين افتخار را دارم و خوشحالم که بعد از بيست سال، يکبار ديگر به ايران برگشتم، تشكر مي كنم.

وي افزود: هفته سينماي فرانسه در ايران شامل نمايش 6 فيلم است که تا سه‌شنبه ادامه پيدا خواهد کرد و درواقع سعي مي‌شودکه تاريخ سينماي فرانسه را به تصوير بکشد. اين به دنبال اتفاق مهمي است که در دنياي سينما روي مي‌دهد که به آن جريان «موج نو» مي‌گويند.

همانطور که مي‌دانيد جريان «موج نو» از اواخر دهه 50 ميلادي و اوايل دهه 60 شروع مي‌شود و با کارگرداناني همچون؛ «ژان لوک گدار»، «فرانسواتروفو»، «اريک رومر»، «ژاک ريوت»، «کلود شابرول» و ... آغاز شد و تأثير زيادي برروري سينماي فرانسه و تفکر سينما گذاشت.

منتقد سرشناس فرانسوي در ادامه گفت: بر خلاف آن چيزي که فکر مي‌کنيم «موج نو» يک شيوه خاص نيست؛ برخلاف نقاشي‌ امپرسيونيسم که اگر يک تابلو از آن را نگاه کنيم بتوانيم تابلوي امپرسيونيسم بعدي را نيز تشخيص بدهيم و جريان «موج نو» بدين شکل نيست و درواقع يک ايده و يک نوع تفکر است.

مراسم افتتاحيه‌ي هفته سينماي فرانسه در ايران با نمايش آثار شاخصي از موج نو سينماي اين کشور، با همکاري بخش فرهنگي سفارت فرانسه در ايران با مديريت «جمال اوبيشو» Jamel Oubechou و نيز مرکز زبان فرانسه و توسط «ژان ميشل فرودون» Jean-Michel FRODON منتقد سرشناس فرانسوي و سردبير سابق مجله‌ معتبر«کايه دو سينما» Cahiers du Cinéma با حضور «فرانسوا سِنِمو» FrançoisSénémaud سفير جديد کشور فرانسه در تهران، «مجيد ملانوروزي» مدير موزه‌ هنرهاي معاصر تهران و «اميرحسين سيادت» مدير «سينماتک» موزه‌، «امل مورل» وابسته فرهنگي سفارت فرانسه در ايران، عصر 4 ارديبهشت ماه در سالن «سينماتک» موزه‌‎ هنرهاي معاصر تهران برگزار ‌شد.

15 ارديبهشت ماه؛

آخرين مهلت ارسال آثار به جشنواره فيلم مقاومت

آخرين مهلت ارسال آثار به بخش مسابقه سينمايي ايران چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم مقاومت، 15 ارديبهشت ماه اعلام شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي فيلم مقاومت، متقاضيان حضور در بخش‌هاي مختلف مسابقه سينماي ايران شامل بخش‌هاي "سينمايي"، "سينمايي ويديويي"، "فيلم هاي کوتاه"، "مستند"، نماهنگ"، " انيميشن" و "سريال‌هاي تلويزيوني"مي‌توانند آثار خود را تا پايان اين تاريخ به دفتر دبيرخانه جشنواره ارسال يا تحويل نمايند.

بر اساس اين خبر، چهاردهمين جشنواره بين‌المللي فيلم مقاومت، در دو بخش اصلي مسابقه سينماي ايران و سينماي بين‌الملل و بخش‌هاي جنبي برگزار مي‌شود. دريافت آثار مسابقه سينماي ايران در 9 بخش: سينمايي، سينما_ويدئويي، سريال تلويزيوني، کوتاه داستاني، مستند، پويانمايي، نماهنگ، قلم طلايي و جلوه‌گاه نور صورت مي‌گيرد. همچنين مسابقه سينماي بين‌الملل در 4 بخش سينمايي، مستند، چشم‌انداز مقاومت در جهان و جايزه ويژه عماد مغنيه برگزار مي‌شود.

شايان ذکر است متقاضيان جهت شرکت مي توانند آثارشان را به نشاني دبيرخانه: تهران– خيابان سميه – خيابان خاقاني– کوچه طبرسي- پلاک 6 – واحد 2 تحويل نمايند.


 رونمايي از آنونس "يک دزدي عاشقانه" 

 مهر: آنونس اكران عمومي فيلم سينمايي «يک دزدي عاشقانه» به کارگرداني اميرشهاب رضويان در آستانه نمايش در سينماهاي کشور رونمايي شد.

تهيه كنندگي فيلم سينمايي «يك دزدي عاشقانه» را ناهيد دل آگاه برعهده دارد و مهدي هاشمي، فرهاد آييش، لادن مستوفي، لوون هفتوان، احد محمدكرمي، فرزانه قاسمي، رابعه مدني و امير حسين رستمي در آن نقش آفريني مي كنند.در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: دو دزد پير کهنه‌ کار، آقاکمال و آقاجمال پس از سال‌ها از زندان آزاد مي‌شوند و به اميد دريافت سهم‌ خود از آخرين سرقت مشترک‌شان به سراغ همدست‌شان، اسي ‌خانم (لادن مستوفي) مي روند ولي ...


 پخش نسخه اصلاح‌شده «پدرسالار» 

 ايسنا: سريال «پدرسالار» از روز يکشنبه پنجم ارديبهشت هر روز با کيفيت اصلاح‌شده به زبان فارسي و زيرنويس عربي از شبکه الکوثر در حال پخش مي باشد.

اميرهادي طالب، مدير ارتباطات و همکاري‌هاي بين‌الملل شبکه الکوثر با اعلام اين خبر گفت: مجموعه تلويزيوني «پدرسالار» محصول سال 1374 و تهيه‌کنندگي و کارگرداني مرحوم اکبر خواجويي با تلاش واحد تامين برنامه شبکه الکوثر اصلاح شده و با کيفيتي برتر از روز يکشنبه به زبان فارسي و زيرنويس عربي پخش مي‌شود. وي افزود: اين سريال هر روز ساعت 17 پخش و روز بعد ساعت 7:10 صبح تکرار مي‌شود و هموطنان مي‌توانند اين سريال را از شبکه جهاني الکوثر بر روي سيستم ديجيتال صداو سيما مشاهده کنند.


 نمايشگاه بيست و نهم 

 حضور 27 ميهمان خارجي در نمايشگاه کتاب تهران

در بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران 27 ميهمان از کشورهاي مختلف جهان حضور خواهند داشت.

به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران ميزبان ميهماناني از کشورهاي ايتاليا، فرانسه، چين، عمان، الجزاير و... خواهد بود.

بر اساس اين گزارش، چند نويسنده ايتاليايي، استراليا، رئيس اتحاديه ناشران ايتاليا، رئيس نمايشگاه کتاب تورينو ايتاليا، رئيس اتحاديه ناشران اروپا و... با سفر به ايران در بيست و نهمين نمايشگاه کتاب تهران شرکت مي کنند.

همچنين نويسندگاني از کشورهاي مکزيک، استراليا در نمايشگاه کتاب تهران شرکت خواهند داشت.

روسيه ميهمان ويژه بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران است و 45 نفر از نويسندگان، ناشران و مسئولان نشر اين کشور در نمايشگاه حضور پيدا خواهند کرد.

نخستين محموله کتاب هاي خارجي وارد نمايشگاه کتاب شد

مدير کميته اجرايي و رفاهي بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران گفت: همزمان با فرايند آماده سازي تشريفات گمرکي، ترخيص کتاب‌ها با همکاري گمرک جمهوري اسلامي ايران انجام و نخستين محموله کتاب هاي خارجي وارد نمايشگاه کتاب تهران شد.

به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران، حسين صفري درباره جزئيات نخستين محموله وارد شده به نمايشگاه کتاب تهران گفت: 11 محموله کتاب خارجي شامل 8 محموله به زبان لاتين و 3 محموله به زبان عربي وارد نمايشگاه شده است. اين محموله‌ها از کشور هاي انگلستان، لبنان و سوريه به ايران ارسال شده اند. وي در ادامه گفت: با توجه به همکاري هاي گمرک جمهوري اسلامي، کتاب هاي خارجي به سرعت هر چه بيشتر وارد نمايشگاه کتاب تهران مي شود.

صدور رواديد 65 ناشر بين المللي از 5 قاره جهان

مديرکل اداره مجامع و تشکل هاي فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از صدور رواديد 65 ناشر بين المللي براي حضور در بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران خبر داد.

به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران، علي فريدوني با اشاره به جزئيات صدور رواديد ناشران بين الملل گفت: تا به امروز 78 درخواست از سوي ناشران بين المللي ارايه شده و رواديد 65 ناشر صادر شده است.عضو شوراي نظارت و ارزيابي بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران افزود: درخواست کنندگان رواديد از 5 قاره جهان و از کشورهاي سوريه، روسيه، آلمان، ايتاليا، چين، سوئد، لبنان، دانمارک، قزاقستان، پاکستان و امارات متحده عربي هستند.


 رد پاي قريحه 

 به ياد چشمانت ...

به جز

چشمان سياهت كه همه چيز را

ويران مي كند

ديگر، كسي به ياد كسي

نيست ، به ياد چشمانت

بيهوده، واژه ها را سياه مي كنيم!!

محمد مهدي پاكي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته