جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5259

تکميل 90 درصدي پازل المپيکي ايران
43 بليط ريو در جيب المپيکي ها


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 تکميل 90 درصدي پازل المپيکي ايران
 43 بليط ريو در جيب المپيکي ها 

 اکثر رشته‌هاي ورزشي تکليف خود را با المپيک ريو مشخص کرده‌اند و مي‌توان گفت که در حال حاضر 90 درصد از پازل المپيکي ايران تکميل شده است. البته هنوز فرصت براي کسب سهميه المپيک در برخي رشته ها باقي‌ مانده تا ايران تعداد سهميه‌هاي خود را افزايش دهد. در واليبال اميد به کسب سهميه بسيار زياد است که اگر اين اتفاق بيفتد بر خلاف المپيک لندن در بخش تيمي هم ايران نماينده خواهد داشت.

در جودو نيز براساس رنکينگ فعلي فدراسيون جهاني، سه سهميه المپيک نصيب ايران شده است و در صورتي که تا خرداد که رنکينگ نهايي براي مشخص شدن سهميه‌ها اعلام مي‌شود اين سه جودو کار ايران بتوانند رده خود را حفظ کنند به المپيک ريو مي‌روند.

کشتي فرنگي تنها يک سهميه ديگر مي‌خواهد تا با تيم کامل به المپيک برود. بوکس هم براي اين که با يک نماينده به ريو نرود، مسابقات نيمه حر‌فه‌اي و آماتور را پيش‌رو دارد. د‌و‌و‌ميد‌ا‌ني کاران نيز تا 21 تير ماه فرصت دارند نام خود را در ميان نفرات المپيکي ثبت کنند. اما اکنون دوازده رشته موفق شده که در کاروان المپيکي ايران قرار گيرد و حاصل تلاش دوازده رشته اين بوده که 43 نفر مسافر ريو شوند.

البته اين 43 سهميه بدون احتساب سه سهميه جودو است. در ادامه نگاهي داريم به المپيکي هاي ايران در ريو 2016:

کشتي آزاد: ايران در اوزان 57، 65، 74، 86، 97، 125 کيلوگرم سهميه گرفته است.

کشتي فرنگي: ايران در اوزان 66، 75 ، 85 ، 98 و 130 کيلوگرم سهميه گرفته است.

د‌و‌و‌ميد‌ا‌ني

پرتاب ديسک: احسان حدادي – محمود صميمي

پرتاب وزنه: ليلا رجبي

100 متر: حسن تفتيان – رضا قاسمي

ماراتن: محمد جعفر مرادي

پياده روي : حميدرضا زورآوند

و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي: در و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي سهميه المپيک را به کشور مي‌دهند و خود کشورها تعيين مي‌کنند در کدام اوزان نماينده اعزام کنند. حداکثر تعداد سهميه در و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ي شش است که ايران بر خلاف المپيک لندن با يک سهميه کمتر يعني با 5 نماينده به ريو مي‌رود.

دوچرخه‌سواري: ايران صاحب سه سهميه در بخش جاده شده اما فدراسيون دوچرخه‌سواري هنوز نفرات المپيکي‌ را مشخص نکرده است.

تير‌و‌کمان: زهرا نعمتي

شمشيربازي: مجتبي عابديني و علي پاکدامن

تيراندازي:

10 متر تفنگ بادي: الهه احمدي – نجمه خدمتي

تپانچه: گلنوش سبقت اللهي

تفنگ بادي: پويا نوروزيان

تفنگ سه وضعيت: مه لقا جام بزرگ

تنيس روي ميز: نوشاد عالميان – نيما عالميان– ندا شهسواري

تکواندو

58 -کيلوگرم: فرزان عاشورزاده

80 – کيلوگرم: مهدي خدابخشي

80+ کيلوگرم: سجاد مرداني

57 – کيلوگرم زنان: کيميا عليزاده

بوکس: احسان روزبهاني

قايقراني: پاروزنان کانوي ايران ناکامان اين دوره از المپيک بودند زيرا هيچ سهميه‌اي به دست نياورند تا اميد قايقراني ايران به رويينگ باشد. مهسا جاور با کسب اولين و آخرين سهميه، قايقراني را المپيکي کرد. البته او نهمين سهميه بانوان را نيز به دست آورد تا رکورد تعداد سهميه هاي بانوان ايران در المپيک شکسته شود. قايقراني دوره گذشته با چهار نفر در المپيک شرکت کرد اما براي سال 2016 تنها يک پارو زن جواز حضور در ريو را به دست آورد.


 خبرنامه  

 آخرين تلاش سوريان براي رسيدن به المپيک

سرپرست تيم ملي کشتي فرنگي از اعزام حميد سوريان به آخرين مرحله مسابقات گزينشي المپيک در استانبول خبر داد.

حسام الدين جعفري در پاسخ به اين سوال که کدام يک از فرنگي کاران وزن 59 کيلوگرم ايران به آخرين گزينشي المپيک در استانبول ترکيه که قرار است 10 روز ديگر برگزار شود اعزام مي‌شود اظهار کرد: براساس پيشنهاد محمد بنا سرمربي تيم کشتي فرنگي، حميد سوريان مجدداً به اين رقابت ها اعزام خواهد شد.

سرپرستي تيم ملي کشتي‌فرنگي درباره حضور حميد سوريان در اين رقابت‌ها براي سومين مرتبه طي دو ماه اخير و اينکه کاهش وزن مي تواند بر عملکرد وي تاثير مخرب بگذارد، خاطرنشان کرد: سوريان يک نابغه است. حال مقداري دچار اينگونه مسائل شده. به اعتقاد من بهترين کسي که مي تواند سهميه اين وزن را در المپيک بگيرد حميد سوريان است. در اين گونه مواقع کارشناسان و رسانه‌ها بايد کمک کنند کسي که زمين خورده را بلند کنيم نه اينکه با طرح مسائل تخريبي روحيه اين جوان را خراب کنيم.

برانکو: استعداد علي کريمي به اندازه مسي بود

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس معتقد است که استعداد فوتبالي علي کريمي برابر ليونل مسي بوده و او بزرگترين استعداد فوتبالي ايران است.

برانکو ايوانکويچ در پاسخ به اينکه بهترين بازيکن فوتبال ايران از نظر او چه کسي است، اظهار کرد: به نظر من علي کريمي بزرگترين استعداد فوتبال ايران است. استعداد کريمي مساوي استعداد مسي بود. او در بدترين شرايط دچار شکستگي پا شد و فوتبالش متوقف گرديد. هرچند که از ساير بازيکنان عذر مي‌خواهم. بازيکناني چون دايي، مهدوي‌کيا و غيره که در زمان خود عالي بودند.

وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينکه بهترين خاطره شما از تيم فوتبال ايران چيست؟ گفت: برتري چهار بر سه مقابل کره جنوبي در بازي هاي آسيايي بهترين ديدار تاريخ جام ملت هاي آسيا بود. علاوه بر اين برد مقابل ژاپن را با نسل طلايي که در اختيار داشتيم بسيار شيرين مي‌دانم.

مخالفت فيفا با ميزباني ايران از تيم ملي عراق

فدراسيون بين المللي فوتبال فيفا برگزاري هرگونه بازي بين المللي در عراق را به خاطر جنگ و ناامني که در اين کشور وجود دارد منع کرده است. تيم ملي فوتبال عراق به مرحله نهايي انتخابي جام جهاني راه يافته و با عربستان در يک گروه قرار گرفته است اما با توجه به محروميت از سوي فيفا نمي‌تواند در خاک خود برابر حريفان صف آرايي کند و به همين خاطر هم فدراسيون فوتبال اين کشور تصميم گرفت که ايران را به عنوان ميزبان بازي‌هاي خود انتخاب کند تا هواداران اين تيم به راحتي بتوانند خود را به ورزشگاه‌هاي ايران برسانند و از تيم محبوب خود حمايت کنند.

اما فدراسيون فوتبال عربستان در ادامه جنجال سازي‌هاي خود اصرار دارد که در خاک ايران به ميدان نرود.

يحيي کريم عضو فدراسيون فوتبال عراق در گفت و گويي که با سايت عربي الکوره داشت گفت که فيفا با درخواست فدراسيون فوتبال عراق براي انتخاب ايران به عنوان ميزبان بازي‌هايش در انتخابي جام جهاني مخالفت کرده است، اما او هم‌چنان تاکيد دارد که عراق چنين تصميمي را قبول نخواهد کرد.

عضو فدراسيون فوتبال عراق تاکيد کرد: ما به چنين تصميمي اعتراض داريم و شکايت خود را به صورت رسمي اعلام خواهيم کرد. اگر فيفا دوباره با اعتراض ما مخالفت کند که دادگاه عالي داوري ورزش شکايت مي کنيم و همه تلاش خود را به کار مي گيريم تا اين ظلم را از ميان برداريم.

هموار شدن راه قهرماني پرسپوليس بدست دايي!

علي دايي سرمربي سابق پرسپوليس در مورد اينکه عليرضا منصوريان اعلام کرده با ناهموار کردن راه قهرماني پرسپوليس، باعث قهرماني استقلال مي‌شويم، با خنده گفت: منصوريان از دوستان و همبازيان خيلي خوب من است که علاقه زيادي به او دارم ولي او انگار برنامه بازي‌ها را نگاه نکرده و نمي‌داند استقلال روز آخر در قم بازي دارد و اگر بنا به ايجاد ناهموار کردن راه قهرماني باشد اين ما هستيم که مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم.

دايي در ادامه تأکيد کرد: خارج از شوخي ما که براي آبروي خودمان به ميدان مي‌رويم و هر سه بازي باقيمانده که در پايين و صدر جدول تاثير گذار است را با تمام قدرت انجام خواهيم داد. روز آخر مقابل استقلال هم فقط براي برد به ميدان مي‌رويم. البته معتقدم پرسپوليس توانايي قهرمان شدن را دارد.

هدف پرسپوليس فينال جام باشگاه‌هاي جهان است

سرپرست تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد که هدف اين تيم در دو سال آينده حضور در جام باشگاه‌هاي جهان است.علي اکبر طاهري درباره اينکه هدف‌گذاري پرسپوليس براي دو سال آينده چيست؟، گفت: ما از برانکو قول گرفته‌ايم تا تيم به فينال جام باشگاه‌هاي جهان برود و به همين دليل قراردادي دو ساله را با او امضا کرده‌ايم. علاوه بر اين در بحث تيم‌هاي پايه نيز صحبت‌هاي مفصلي را با برانکو انجام داده‌ايم.


 گوناگون از ورزش 

 کي‌روش براي ماندن تضمين مي‌خواهد

کارلوس کي‌روش سرمربي تيم‌ملي فوتبال ايران 11 بندي را که براي صعود ايران به جام‌جهاني در نظر گرفته بود، به صورت کامل منتشر کرد.

او ديروز در اقدامي جالب بندهاي 7، 8، 9، 10 و 11 را روي صفحه فيس‌بوکش گذاشت تا پيامش را زودتر به گوش مسئولان و البته هواداران تيم‌ملي برساند. موارد قبلي در روزهاي گذشته در سايت‌ها و روزنامه‌ها به انتشار رسيده‌اند و حالا نوبت 5 بندي است که از سوي وي به‌عنوان مبناي ادامه کار در نظر گرفته‌شده است.

کي‌روش در اين جملات جديد مجددا نسبت به شرايط تيم‌ملي ابراز نگراني کرده و خواستار تضمين براي عمل به قول‌ها و البته هماهنگي همه نهادها براي صعود تيم‌ملي شده است. او همچنين از قول‌هاي عملي نشده اي که قبلا به تيم‌ملي داده شده ابراز گلايه کرده است.

مظلومي از استقلال نمي رود

سخنگوي باشگاه استقلال گفت: قرارداد مظلومي با باشگاه استقلال دو ساله و جدايي او از تيم کذب محض است.

شهاب جهانيان در خصوص شايعاتي که اين روزها پيرامون عدم حضور مظلومي در فصل آينده روي نيمکت آبي پوشان مطرح مي شود گفت: قرارداد آقاي مظلومي با استقلال دو ساله است و شايعاتي که شما مي‌گوييد را من نشنيده‌ام اما اگر چنين صحبتي مطرح شده کذب محض است و در نشست هيات مديره نيز اصلا بحثي در اين زمينه صورت نگرفت.

تماشاگران استقلال اهواز محروم شدند

پس از ديدار پرحاشيه پرسپوليس و استقلال اهواز که اتفاقات مختلفي از جمله سنگ‌پراني زيا در ورزشگاه تختي اهواز به وقوع پيوست کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در دستوري موقت اعلام کرد که استقلال اهواز تا اطلاع ثانوي از حضور تماشاگرانش محروم خواهد بود.

اسماعيل حسن‌زاده رئيس کميته فدراسيون فوتبال با تاييد اين خبر گفت: تا اطلاع ثانوي حضور تماشاگران در ديدارهاي استقلال اهواز ممنوع خواهد بود و با بررسي بيشتر راي نهايي را در آينده اعلام خواهيم کرد.

300 ميليون پوند در اختيار مورينيو

آقاي خاص با استقرار در اردوگاه منچستر يونايتد نزديک به 300 ميليون پوند براي خريد بازيکنان خود در اختيار خواهد داشت.

منابع خبري در انگليس معتقدند که سندي در اختيار دارند که نشان از بودجه 300 ميليون پوندي باشگاه منچستر يونايتد براي خريد بازيکن دارد.

ژوزه مورينيو سرمربي آينده تيم فوتبال منچستريونايتد البته از شنيدن اين خبر خوشحال شده اما همه خبرنگاران انگليسي مي‌دانند که بين او و باشگاه هنوز هم هيچ قرارداد رسمي منعقد نشده است.

در هر حال اگر مربيگري آقاي خاص در من‌يونايتد را قطعي فرض کنيم، بايد منتظر خريدهاي نجومي اين باشگاه در فصل نقل و انتقالات تابستاني باشيم.

کفاشيان: اگر نامزدي دو، سوم آرا را کسب نکند، ثبت‌نام مجدد صورت مي‌گيرد

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال در خصوص اين احتمال که اگر در انتخابات رياست فدراسيون نامزدها نتوانند به اندازه دو سوم بيشتر از بقيه راي بياورند تکليف چه خواهد شد گفت: به طور قطع نماينده AFC در انتخابات شرکت خواهد کرد و رئيسي که انتخاب مي‌شود بايد دو، سوم آرا را به خود اختصاص داده باشد. من اين احتمال را مي‌دهم که رئيس در اين شرايط انتخاب شود اما اگر به هر دليلي اين اتفاق رخ ندهد که احتمالش بسيار کم است، مجمع يک استراحت مي‌دهد و بعد از آن دوباره تصميم‌گيري مي‌شود. شايد تصميم بگيرند بار ديگر راي‌گيري کنند يا اينکه بخواهند دوباره نامزدهايي نام‌نويسي کرده و مجدد انتخابات برگزار شود.

کفاشيان در پاسخ به اين سوال که چه کسي رئيس فدراسيون خواهد شد، گفت: پاسخ اين پرسش را نمي‌دانم، چون در هجدهم ارديبهشت ماه مشخص مي‌شود که چه کسي رئيس جديد فدراسيون فوتبال خواهد شد. مهم اين است که هر فردي که به عنوان رئيس انتخاب مي‌شود، اعضاي مجمع و اهالي فوتبال به او احترام بگذارند.

استيلي: پرسپوليس 90 درصد قهرمان است

حميد استيلي درباره وضعيت امسال تيم فوتبال پرسپوليس اظهار کرد: پرسپوليس اين فصل تيم بسيار جواني شده است. برانکو ايوانکوويچ هم از زماني که به پرسپوليس آمد سعي داشت نوع بازي تيم را تغيير بدهد و الان پرسپوليس با سيستم 2-4-4 لوزي بازي مي‌کند. اينکه تيم بخواهد از يک روشي به روش ديگري تغيير سيستم بدهد زمان‌بر است و فکر مي‌کنم الان پرسپوليس در اين نوع بازي به پختگي لازم رسيده است. البته اين تيم براي انجام اين نوع بازي ابزارهاي لازم را هم در اختيار دارد و برانکو توانسته به خوبي از اين ابزارها استفاده کند.

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس در ادامه با بيان اينکه پرسپوليس هنوز قهرمان نشده است، گفت: اين تيم سه فينال ديگر پيش‌رو دارد و رسيدن به قهرماني ديگر دست خودش است. پرسپوليس راه سختي را براي رسيدن به صدر جدول طي کرده و نبايد به راحتي اين فرصت را از دست بدهد. من فکر مي‌کنم پرسپوليس 90 درصد راه قهرماني را طي کرده و به راحتي مي‌تواند بعد از سال‌ها جام قهرماني را بالاي سر ببرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته