جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5284


زندگي طولاني‌تر با انرژي دائمي


کبد چرب بيماري شايع در زنان


درمان چاقي با روش غيرتهاجمي بالون معده


خبرهاازعالم علم


خبرپزشكي


 زندگي طولاني‌تر با انرژي دائمي 

 
انسان‌ها و ساير جاندارن و گياهان و غيره با انرژي به زندگي ادامه مي‌دهند و زماني که نيروي افراد به هر دليل کاهش مي‌يابد انواع بيماري‌ها ظاهر شده و در صورت ادامه ضعف مفرط بيخوابي و مرگ عارض مي‌شود.

در دوران کودکي و جواني مقدار زيادي از انرژي از انواع غذاها و عوامل ديگر بدست مي‌آيد و به تدريج که تحرک بدن دچار نقصان مي‌گردد نيروي بدن دچار نقصان شده و انواع مشکلات عارض مي‌شوند.

براي کسب انرژي بيشتر بايد به تدريج در اثر عادت و تمرين به غير از مواد غذائي و محيط از ساير منابع نيرو بدست آوريم و آنهائي که عادت به حرکت و راهپيمائي دارند نيروي بيشتري مي‌توانند صاحب شوند و هرچه بيشتر بتوانند افراد نيرو جذب نمايند بهتر و بيشتر مي‌توانند به زندگي ادامه دهند.

جانداران و انسان‌ها قادرند بطور دائم داراي حرکت باشند اگر بر آن کوشش کنند و خود را به کسب نيرو از منابع مختلف عادت دهند پيوسته مي‌توانند زنده بمانند.

عده‌اي از افراد مي‌توانند بطور دائم از حرکات و فعاليت نيرو بدست آورند بعضي از افراد از صدا و محبت، عده از طريق نور و بعضي هم در اثر حفظ گرما در بدن مي‌توانند صاحب انرژي بيشتر شوند بعنوان مثال بعضي از حيوانات مانند لاک‌پشت در اثر داشتن لاک عايق خود بيشتر نيروي خود را حفظ کرده به خارج ارسال نمي‌کنند و کلاغ‌ها هم در اثر داشتن رنگ سياه انرژي از خارج جذب کرده و چون از محصولات مختلف بهره مي‌گيرند داراي ساختمان بدني بهتر و بيشتر مي‌توانند زندگي نمايند.

پوست بعضي از مارهاي خشکي داراي ساختماني عايق بوده و انرژي حيوان براحتي به خارج دفع نمي‌شود و بعضي از آنها داراي عمر طولاني مي‌باشند.

انسان‌ها هم مي‌توانند خود را به عوامل مختلف عادت دهند و آنهائي که داراي حرکات متعادل و تدريجي مي‌باشند کمتر خسته شده يا در اعضاي آنها سايندگي ديده نمي‌شود.

انواع قندهاي طبيعي در اغلب موارد و هنگامي که سيستم گوارشي ضعيف مي‌گردد مي‌تواند نيروي بدن را تأمين نمايد.

هنگامي که فعاليت بدن زياد مي‌شود بايد پروتئين‌ها و چربي‌ها بيشتر مصرف گردد در غير اين صورت خرابي و سايندگي در مفاصل ديده مي‌شود و شخص نمي‌تواند فعاليت را براي هميشه ادامه دهد و هنگامي که فرد در اثر عادت بتواند از مواد پروتئيني نيز مانند قندها نيرو بدست آورد و پروتئين‌ها در ساختمان بدن شرکت نمايند حرکت و فعاليت با چربي‌ها و پروتئين‌ها بطور مداوم مي‌تواند ادامه پيدا کند.

قندها گرچه مي‌توانند به سرعت تبديل به انرژي شوند ولي با مصرف دائمي مواد قندي خرابي و سايندگي در اعضاء بيشتر ظاهر شده و شخص نمي‌تواند بطور هميشه با مواد قندي و نشاسته‌اي فعال باشد.

قندها بطور کمکي مي‌توانند در هضم انرژي زائي چربي‌ها و پروتئين‌ها شرکت کرده و آنها را فعال سازند.

در حرکات مداوم و دائمي نيز مي‌توان از مواد نشاسته‌اي و پليمريزه و حتي ترکيبات سلولزي که در گياهان و همراه مواد قندي وجود دارد بهره گرفته و ريشه و پوست گياهان مانند زردچوبه و دارچين و زنجبيل و غيره براي توليد انرژي لازم مي‌باشند.

از سوئي ديگر در اثر فعاليت مداوم اسيد لاکتيک بدن افزايش نشان مي‌دهد و PH بدن در اثر فعاليت بحالت ترشي در مي‌آيد که در درازمدت خرابي اعضاء و نسوج را بدنبال دارد و براي جلوگيري از اين وضع و خرابي بدن مي‌توان از ترکيبات تلخ و قليائي مانند اسفند، هندوانه ابوجهل، حنظل (کچوله) طبق دستور بهره گرفت اين ترکيب‌ها بايد با دقت مصرف شود بعنوان مثال اسفند تا يک قاشق چايخوري در روز و هندوانه ابوجهل تا 15 دانه در هر روز از دانه کچوله يا حنظل نيز براي از بين بردن ترشي بدن بهره گرفته و دانه کچوله را در يک ليوان آب به مدت 5 روز گذاشته و بعد از موعد مقرر يک دانه را چهار قسمت کرده هر روز يک تکه را مي‌توان در دهان گذاشته با يک ليوان آب ميل نمايند که در اينصورت ترشي بدن کنترل مي‌شود و از خرابي‌ها جلوگيري مي‌شود.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


 کبد چرب بيماري شايع در زنان 

 
متخصص غدد گفت: يکي از مشکلات کبدچرب اين است که نشانه خاصي ندارد و فقط با انجام آزمايش مشخص مي‌شود.اين بيماري در هر سني ديده مي ‌شود، اما بيشترين شيوع آن بين 60- 40 سالگي است.

عباس حکمت‌دوست در گفت‌وگو با فارس گفت: منظور از کبد چرب، رسوب چربي است که بيشتر چربي‌هاي خنثي مثل تري گليسيريد است.طبق آمار، مشخص شده مرحله اول اين بيماري در 30 درصد و مرحله دوم آن در حدود 10 درصد جمعيت ايران شيوع دارد.

وي ادامه داد: متأسفانه يکي از مشکلات کبدچرب اين است که نشانه خاصي ندارد و فقط با انجام آزمايش يا سونوگرافي و فايبرواسکن مي‌توان اين بيماري را تشخيص داد.البته برخي علائم مي تواند خستگي و درد در ناحيه بالا و سمت راست شکم باشد.

اين متخصص غدد در مورد افراد در معرض خطر تصريح کرد: کساني که عوامل خطر پيدايش اين بيماري را دارند، مثل افراد چاق، مبتلايان به ديابت و افرادي که چربي خون بالا دارند و افراد بي ‌تحرک در معرض ابتلا قرار دارند.

وي ادامه داد: مصرف بعضي داروها نيز مي ‌تواند باعث رسوب چربي در کبد شود در اين زمينه مي ‌توان به داروهاي استروئيدي، ويتامين A و آسپيرين اشاره کرد.

وي افزود: البته کاهش سريع وزن در افرادي که در گذشته به چاقي مبتلا بوده‌‌‌اند، مي‌ تواند اين عارضه را در پي داشته باشد.در کساني که سوء تغذيه دارند يا چاقي مفرط دارند، نيز کبد چرب ديده مي ‌شود.

اين متخصص غدد ادامه داد: بيماري کبد چرب در هر سني ديده مي ‌شود، اما بيشترين شيوع آن بين 60- 40 سالگي است. اين بيماري در زنان شايع‌تر است.

وي افزود: مبتلايان به کبدچرب بايد 6 وعده غذايي داشته باشند و در هر وعده ميزان کالري دريافتي شان محدود باشد.اين بيماران از مصرف غذاهاي فريز شده و يخ زده، ترشي، ماست پرچرب، سس، نمک زياد، غذاهاي فست فود، انواع شيريني ها، پيتزا، انواع سرخ کردني ها مانند سير داغ، پياز داغ، چيپس، پفک، غذاهاي چرب و نوشابه هاي گازدار پرهيز کنند.

حکمت دوست گفت: اين افراد در معرض خطر و بيماران بهتر است از ميوه هاي تازه، سبزيجات مختلف به ويژه کاهو، خيار، هويج و غذاهاي سالم و طبيعي استفاده کنند.


 درمان چاقي با روش غيرتهاجمي بالون معده 

 سيستم جديد بلع بالون قابل هضم، شيوه‌اي غيرتهاجمي براي کنترل اشتها و کاهش وزن است.به گزارش ايسنا، در روش بلع بالون قابل هضم موسوم به (Obalon) به افراد مبتلا به چاقي کمک مي‌شود تا وزن بدن خود را هفت درصد کاهش دهند. در اين روش بيمار کپسول حاوي بالون را مي‌بلعد و پس از آن بالون با گاز ترکيبي نيتروژن پر مي‌شود.

دکتر "شلبي سوسيوان" از دانشکده پزشکي دانشگاه واشنگتن گفت: بيمار در طول پروسه درمان سه کپسول و در فواصل زماني مشخص مصرف مي‌کند. اين کپسول‌ها زماني که باد مي‌شوند بخشي از فضاي معده را اشغال کرده و در نتيجه ميل به خوردن را در فرد کاهش مي‌دهند.

به گفته اين پزشک، پس از گذشت شش ماه تمامي بالون‌ها به روش اندوسکوپي از بدن بيرون آورده مي‌شوند که فرآيند انجام آن کاملا غيرتهاجمي است.اين روش درمان چاقي تاکنون مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريکا قرار نگرفته و به همين دليل مطالعات ديگري براي بررسي بخش‌هاي مختلف آن در حال انجام است.

به گزارش هلث دي نيوز، طبق اعلام مرکز کنترل و پيشگيري امراض آمريکا نزديک به 79 ميليون نفر در اين کشور به چاقي مبتلا هستند که روش‌هاي درماني تهاجمي همچون جراحي باي‌پس معده به آنها پيشنهاد مي‌شود.


 خبرهاازعالم علم 

 آزمايش‌هاي تشخيصي در ايران سه برابر آمار جهاني

رييس انجمن علمي آسيب‌شناسي ايران گفت: در کشورهاي پيشرفته به ازاي تشخيص هر بيماري حدود دو آزمايش تجويز مي‌شود اما در ايران اين تعداد سه برابر اين آمار است.

به گزارش آفرينش، دکتر ناصر کماليان با بيان اين که تجويز تعداد زياد آزمايش‌هاي تشخيصي سبب تحميل هزينه‌هاي سنگين به بيماران، سازمان‌هاي بيمه‌گر وهدررفت لوازم و استهلاک تجهيزات آزمايشگي مي‌شود، افزود: اين در حالي است که پاتولوژيست‌ها مي‌توانند با ظرفيت دانشي که در زمينه تشخيص بيماري‌ها دارند و دوره‌هاي آن را طي ساليان زياد به صورت آکادميک گذرانده‌اند، اين مشکل را برطرف کنند.

وي افزود: رشته پاتولوژي، رشته‌اي کارآمد است اما به دليل عدم استفاده بهينه از متخصصين اين رشته مشکلات زيادي در زمينه هزينه‌هاي درماني و همچنين هزينه‌هاي تحميلي‌ بر سازمان‌هاي بيمه‌گر به‌وجود آمده است.

وي افزود: در کشورهاي پيشرفته پاتولوژيست‌ها در آزمايشگاه‌ها مي‌توانند در مورد آزمايش‌هاي درخواستي از سوي پزشکان نظر دهند و در صورت تشخيص بي‌مورد بودن آن، آن را به پزشکان ارجاع دهند؛ اين در حالي است که در کشور ما اين حق براي پاتولوژيست‌ها ديده نشده است و به همين دليل تخمين زده مي‌شود که حدود 80 درصد آزمايش‌هاي تشخيصي در کشور ما غيرضروري باشند.

کماليان اظهار کرد: در حال حاضر چهار گروه شامل دامپزشکان و داروسازان، متخصصان دکتري حرفه‌اي علوم آزمايشگاهي، متخصصان پي اچ دي تک رشته‌اي علوم آزمايشگاهي و پزشکان متخصص علوم آزمايشگاهي (پاتولوژيست‌ها) به‌عنوان مسئول فني در آزمايشگاه‌هاي عمومي (جنرال) مشغول به کار هستند.

وي افزود: استفاده از افرادي که دوره‌هاي مخصوص را براي فعاليت در آزمايشگاه‌هاي عمومي به‌عنوان مسئول فني نگذرانده‌اند سبب به‌وجود آمدن اين گونه مشکلات شده است.

وي افزود: ما خواهان اين هستيم که مانند کشورهاي پيشرفته از دانش پاتولوژيست‌ها در آزمايشگاه‌هاي عمومي به منظور جلوگيري از انجام آزمايش‌هاي بي‌مورد استفاده شود و همچنين اين که افرادي که مي خواهند به‌عنوان مسئول فني در آزمايشگاه‌ها به خدمت گرفته شوند، دوره هاي مربوطه را گذرانده باشند.


 خبرپزشكي 

 آشنايي با خواص قارچ

تهيه و تنظيم:برديا سيفي

قارچ از جمله گياهان بدون گل و کلروفيل است که انواع مختلفي دارد.شما مي‌توانيد قارچ را به صورت خام در سالاد و به صورت پخته،‌ در انواع و اقسام خوراک‌ها، ماکاروني و حتي خورش‌ها مورد استفاده قرار دهيد.البته بعضي از آنها که به صورت خودرو و وحشي در کنار رودخانه‌ها و جنگل‌ها يافت مي‌شوند، سمي هستند و خوردن آنها بسيار خطرناک است ولي انواع ديگري مانند قارچ‌هاي صدفي و دکمه‌اي وجود دارند که به صورت پرورشي توليد مي‌شوند و مي‌توانند جايگزين خوبي براي گوشت باشند.

با قرار دادن قارچ ها در پاکت کاغذي مي توانيد تا يک هفته آنها را سالم نگه داريد.يادتان باشد که نبايد قارچ‌ها را زياد بپزيد چون بخشي از ارزش‌هاي غذايي‌شان را از دست مي‌دهند. بهترين شيوه اين است که آنها را با مقدار کمي روغن يا کره به مدت سه دقيقه در ماهيتابه تفت دهيد.به گفته متخصصان؛ قارچ‌ها منبع غني از ماده معدني پتاسيم هستند که به کاهش فشار خون بالا و نيز کاهش خطر سکته مغزي کمک مي‌کند.بر اساس اين گزارش، قارچ‌ها براي تقويت استخوان‌ها مفيد هستند، خستگي را رفع و کمبود ويتامين د را جبران مي‌کند.قارچ منبع غني از سلنيوم هستند ،سلنيوم آنتي اکسيداني است که با ويتامين E کار مي کند و از سلول ها در برابر صدمات راديکال هاي آزاد محافظت مي نمايد. مطالعات نشان داده است افرادي که دو برابر مقدار توصيه شده در روز سلنيوم مصرف کرده اند، خطر سرطان پروستات در آنها تا 65 درصد کاهش يافته است. يک مطالعه بر روي افراد مسن نشان داد، مرداني که مقدار سلنيوم خون شان کم است، در مقايسه با آنهايي که سطح سلنيوم خون بالايي دارند، 4 تا 5 برابر بيشتر در معرض سرطان پروستات قرار دارند.

قارچ حاوي ويتامين D و ويتامين B است. مصرف قارچ باعث جذب بسياري ريزمغذي ها در بدن زن باردار مي شود.مصرف قارچ در دوران بارداري براي کاهش احتمال ابتلا به ديابت مؤثر است.در هر 100 گرم قارچ، حدود يک ميلي گرم آهن وجود دارد.برعکس خيلي از مواد غذايي گياهي، قارچ داراي فيتات نيست. فيتات جذب آهن و بعضي مواد معدني را در بدن کاهش مي دهد. بنابراين آهن موجود در قارچ به سرعت جذب مي شود.قارچ يک منبع عالي پتاسيم مي باشد که اين ماده به کاهش فشار خون کمک مي‌کند و خطر سکته قلبي را پايين مي آورد. به طور متوسط قارچ حتي از يک عدد موز و يا يک ليوان آب پرتقال هم بيشتر پتاسيم دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته