جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5284

منتخب مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس دهم:
با روشن‌سازي مسائل، مشکلات هم در ابهام قرار نمي گيرد


براي مشکلات بافت فرسوده منطقه 15 چاره انديشي مي شود

در ششمين جشنواره روابط‌عمومي‌هاي آبفاي کشور؛
روابط عمومي شرکت آبفاي آذربايجان‌شرقي مقام برتر کشوري را کسب کرد


بازديد امام جمعه شهرستان بهبهان از شركت بهره برداري مارون


در استان


خبــر


 منتخب مردم دماوند و فيروزکوه در مجلس دهم:
 با روشن‌سازي مسائل، مشکلات هم در ابهام قرار نمي گيرد 

 دماوند-ايرج صادقعلي

منتخب مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس دهم با بيان اينکه دماوند مي‌تواند مرکز اقدام و عمل در کشور باشد، گفت: مشکلات عمده روستائيان تا پايان سال برطرف مي‌شود.

به گزارش خبرنگارآفرينش، قاسم ميرزايي‌نيکو در نخستين حضور خود در شوراي اداري شهرستان دماوند، با اشاره به اقدام مؤثر مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: مردم اين شهرستان‌ها حماسه‌اي ديگر رقم زدند.

وي ادامه داد: حضور بالاي 70 درصدي مردم در مرحله اول انتخابات پاي صندوق‌هاي رأي و مشارکت بيش از 69 هزار نفر نشان از فرهيختگي، بزرگي، نجابت و پايداري بالاي مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه دارد.

وي با اشاره به نام‌گذاري سال «اقتصاد مقاومتي؛ اقدام و عمل»، افزود: بايد فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر اقدام و عمل را در شهرستان دماوند تحقق بخشيم و اين شهرستان به‌عنوان مرکز اقدام و عمل مطرح باشد و تا پايان سال نتيجه عملي آن را به کشور نشان دهيم.

منتخب مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس دهم گفت: در سال جاري تلاش خواهيم کرد تا شهرستان دماوند را الگويي مقتدر در زمينه تحقق اقدام و عمل معرفي کرده و در سطح کشور ارائه دهيم و نااميدي‌ها را به اميد تبديل خواهيم کرد.

ميرزايي‌نيکو با اشاره به اينکه تمام مسائل روشن‌سازي خواهد شد، تصريح کرد: با روشن‌سازي مسائل، ديگر شاهد گرد و خاکي نخواهيم بود که مشکلات را در هاله‌اي از ابهام قرار دهد.

وي اضافه کرد: اميدواريم شعار اميد، آرامش و رونق اقتصادي را به نحو احسن محقق کنيم؛ زيرا اگر آرامش بر سطوح مختلف حاکم باشد، ديگر شاهد مفاسد اقتصادي نخواهيم بود.

منتخب مردم شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه در مجلس دهم خاطرنشان کرد: مشکلات ناشي از اموري چون دوشنبه‌بازار را بايد ساماندهي کرد؛ نه اينکه پاک کردن صورت مسأله را به‌عنوان نخستين راهکار مدنظر قرار داد و در اين راستا، مسئولان در زمان اتخاذ تصميم بايد مديران ديگر را نيز مطلع کنند.

ميرزايي‌نيکو افزود: مشکلات روستاها به صورت ريزبينانه بررسي شده‌ و در راستاي رفع دغدغه‌هاي روستاييان با در نظر گرفتن عمده‌ترين مشکلات و اولويت‌بندي آنها در شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه اقدام خواهيم کرد.


 براي مشکلات بافت فرسوده منطقه 15 چاره انديشي مي شود 

 شهرري-رضا فغاني

در راستاي رسيدگي به مشکلات بافت فرسوده محلات اتابک و مينابي که داراي بيشترين ميزان فرسودگي مي باشند نهضت بازسازي و نوسازي بافت اين دو محله تشكيل مي شود.

به گزارش خبرنگار آفرينش، در همين راستا يک کميسيون توافقات متشکل از هفت نفر شامل نمايندگان شهرداري منطقه 15، سازمان نوسازي، دبير شوراياري محله، معتمدان محلي و معاون شهرسازي و معماري منطقه تشکيل مي شود تا ضمن برگزاري جلسات و تعاملات لازم با شهروندان ساکن در محل که اصلي ترين رکن نوسازي بافت فرسوده مي باشند، بتوانند نهضت نوسازي را عملي کنند.در ادامه اين گزارش سيد احمد صفوي، شهردار منطقه 15 با اشاره به اينکه بافت فرسوده منطقه 248 هکتار است که در مجموع بيش از هفت درصد کل بافت فرسوده تهران را شامل مي شود، گفت: در محلات اتابک و مينابي بيشترين مداخله براي نوسازي انجام گرفته و شرکت هاي نوسازي منطقه با روش هاي مختلف از جمله فروش اوراق مشارکت، مشارکت بخش خصوصي اقدام به تملک و ساخت کرده اند.

شهردار منطقه 15 با تأکيد بر اينکه تسريع در تجميع از جمله راهکارهاي مناسب در نوسازي است، يادآور شد: در چهار ماهه اول سال جاري 81 مورد درخواست تجميع داشتيم که نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل، اين رقم بيش از دو برابر رشد داشته است.


 در ششمين جشنواره روابط‌عمومي‌هاي آبفاي کشور؛
 روابط عمومي شرکت آبفاي آذربايجان‌شرقي مقام برتر کشوري را کسب کرد 

 تبريز - توفيقي

روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‌شرقي توانست در ششمين جشنواره سراسري روابط‌عمومي‌هاي شرکت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي کشور مقام برتر را کسب کند.روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان آذربايجان‌شرقي توانست در ششمين جشنواره سراسري روابط عمومي‌هاي شرکت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي کشور مقام برتر را کسب کرد.

براساس ارزيابي‌هاي به عمل آمده توسط شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور به منظور تبيين سياست‌ها، برنامه‌ها و جايگاه روابط عمومي‌هاي شرکت‌هاي آب و فاضلاب سراسر کشور، روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي موفق به کسب مقام برتر در بين شرکت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي سراسر کشور در بخش مديريت و برنامه‌ريزي شد.

در مراسمي که برگزار شد لوح تقدير جشنواره از سوي مهندس جانباز مديرعامل شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور به مهندس باقرزاده مدير روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي اهداء شد.

بي‌‌ترديد بخشي از موفقيت‌هاي شركت در گرو ارتباط معقول و منطقي است که روابط‌عمومي‌هاي صنعت آب و فاضلاب با رسانه‌هاي همگاني و نهادهاي فرهنگ ساز برقرار کرده‌اند.


 بازديد امام جمعه شهرستان بهبهان از شركت بهره برداري مارون 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

با حضور امام جمعه شهرستان بهبهان، رئيس اداره امور آب ناحيه شرق و نماينده انجمن صنفي کشاورزان شهرستان بهبهان، در شركت بهره برداري از سد، نيروگاه و شبكه هاي آبياري مارون بر لزوم فرهنگ‌سازي در مصرف آب و استفاده از آبياري نوين در بخش کشاورزي تأکيد شد.

مديرعامل شركت بهره برداري از سد، نيروگاه و شبکه هاي آبياري مارون با مقايسه وضعيت بارش در جهان و ايران گفت: در ايران ميزان مصرف آب به ترتيب در بخشهاي كشاورزي، صنعت و مصارف خانگي است به گونه اي كه مصرف آب در بخش كشاورزي بيش از نرم جهاني است .

"علي مكاري بهبهاني " افزود : قرار گرفتن خوزستان در منطقه گرم و خشك و تبخير بالاي آب، نسبت به مقياس جهاني، كاهش بارندگي و تدوام پديده خشكسالي سبب شده تا ميزان ورودي آب به سد مخزني مارون به شدت كاهش يابد. وي در ادامه اين جلسه بيان داشت: جهت آگاهي بخشي و اطلاع رساني به كشاورزان در زمينه بحران خشكسالي ، صرفه جويي واصلاح الگوي مصرف آب، اقدامات متعددي از سوي شركت بهره برداري مارون انجام گرفته كه مي توان به تشكيل كميته هاي اطلاع رساني، تخلفات و مصرف اشاره کرد. مكاري بهبهاني، با اشاره به اهميت جايگاه صرفه جويي در اسلام خاطر نشان كرد: استفاده بهينه و صرفه جويي در مصرف آب نوعي شکرگزاري از نعمت هاي خداوند است که مي توان از تريبون نماز جمعه به عنوان فرصتي مغتنم براي ترويج فرهنگ صرفه جويي، اصلاح الگوي مصرف و همچنين دعوت كشاورزان به بهره‌مندي از سيستم هاي نوين آبياري بجاي سيستم‌هاي سنتي استفاده كرد.

مديرعامل شركت بهره برداري از سد، نيروگاه و شبکه هاي آبياري مارون با تاکيد بر لزوم فرهنگ سازي در مصرف آب و استفاده از آبياري نوين در بخش كشاورزي گفت: براي نيل به اين هدف چندين نوبت از كشاورزان ناحيه شمال،جنوب و شادگان براي بازديد از وضعيت آب سد مخزني مارون دعوت به عمل آمده است.


 در استان 

 بومي سازي 70 درصدي توليد کالاهاي نفتي در مناطق نفت‌خيز جنوب

اهواز – خبرنگار آفرينش

شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب موفق به بومي سازي 70 درصد از توليد کالا، تجهيزات و نيازهاي صنعتي شده است.

مدير تدارکات و امور کالاي شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با اعلام اين خبر گفت: هم اکنون بيش از 6 هزار قلم کالا در اين شرکت بومي سازي شده و حدود هشت هزار قلم کالا هم در حال ساخت است.

ناصر خردمند افزود: در تلاش هستيم بومي سازي 8 هزار کالاي در حال ساخت را تا پايان امسال نهايي کنيم.

وي، با بيان اين که پارسال اقدامات مناسبي در بخش افزايش و نگهداشت توليد صورت گرفته است، افزود: سال 94 توانستيم بالاتر از حد انتظار در تامين کالاهاي مورد نياز ظاهر شويم و با اين اقدام در مسير افزايش و نگهداشت توليد موثر باشيم.

خردمند، با بيان بومي سازي کالا در اين شرکت به تفکيک اقلام مختلف گفت: در بخش تجهيزات حفاري و تاسيسات سطح الارضي بومي سازي صددرصدي، در بخش مواد شيميايي حدود 80 درصد بومي سازي شده و در مجموع بيش از 70 درصد تجهيزات و نيازهاي صنعتي بومي سازي شده است. وي، با اشاره به سودآوري ارزي اين بومي سازي اظهار داشت: بخش ارزي با توجه به تامين قطعات يدکي از داخل نسبت به گذشته بسيار کاهش يافته است..

اهداي لوح سپاس ذخيره گاه زيست کره تنگ صياد سبزکوه به مديرعامل آبفار

شهركرد – بهار عبدالغني

به گزارش روابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب روستايي استان چهارمحال و بختياري؛ آيين رونمايي و اهداي لوح و ديپلم ذخيره گاه زيست کره تنگ صياد سبزکوه استان چهارمحال و بختياري، با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست کشور، مسئولاني از يونسکو، و مديران کشوري و مدير عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان چهارمحال و بختياري، در تالاب بين المللي گندمان برگزار شد.

در بيست و هفتمين اجلاس شوراي هماهنگي بين المللي برنامه انسان و کره مسکون يونسکو (MAB –ICC) از 18 تا 22 خردادماه سال گذشته (94) در کشور فرانسه (پاريس)، ذخيره گاه زيست کره تنگ صياد و سبزکوه استان چهارمحال و بختياري با بيش از 532 هزار هکتار مساحت، در شبکه جهاني ذخاير زيست کره يونسکو ثبت شد.در اين آيين لوح تقديري به پاس مشارکت در بيست و هفتمين جلسه شوراي هماهنگي بين الملي برنامه انسان و کره مسکون يونسکو و محقق نمودن اهداف توسعه پايدار و حفاظت از ثروت طبيعي به مهندس تورج احمدپور مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي اهدا شد.

آغاز عمليات اجرايي احداث باند دوم محور خرمشهر به اهواز

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرکل راه و شهرسازي خوزستان از آغاز عمليات اجرايي باند دوم خرمشهر به اهواز خبر داد.

منوچهر رحماني در آيين کلنگ‌زني اين پروژه در جمع خبرنگاران گفت:طول اين پروژه 5/3 کيلومتر که با احتساب دو دور برگردان جمعاً 5 کيلومترمي شود که با اعتبار 5/3 ميليارد تومان به انجام مي‌رسد.

وي افزود عرض مسير 11 متر مي باشد. رحماني ادامه داد: در طول اين مسير يک دستگاه پل نيز احداث مي شود.

مديرکل راه و شهرسازي خوزستان اظهار داشت:اين محور يکي از محورهاي اصلي تردد کاروان هاي راهيان نور مي باشد که در راستاي تسهيل تردد و افزايش ايمني قصد داريم محور اهواز _خرمشهر را در صورت تامين اعتبار 4 بانده کنيم.

رحماني ادامه داد: اميدواريم اين پروژه در مدت زمان مقرر که 12 ماه مي باشد به اتمام برسد.

‌رئيس سازمان جهاد کشاورزي لرستان:

‌وضعيت خاک در کشور نگران‌کننده است

‌رئيس سازمان جهاد کشاورزي لرستان گفت: در کشور خاک‌هاي ما به لحاظ ويژگي‌هاي فيزيکي و شيميايي وضعيت نگران‌کننده‌اي دارند.

دکتر عبدالرضا بازدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه لرستان، با بيان اينکه امنيت غذايي کشور در کنار افزايش توليد محقق مي‎شود، افزود: ايران کشوري خشک و نيمه خشک بوده و وضعيت بارندگي آن يک سوم متوسط جهاني است. همچنين ميزان تبخير در کشورمان 3 برابر نورم جهاني بوده و اين در حاليست که در بعضي نقاط آن تا 10 برابر تبخير و تعرق صورت مي‌گيرد.

وي به وضعيت خاک‌هاي کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه عمده خاک‌هاي کشور به جز نقطه محدودي در شمال از نوع شور و قليايي هستند و با محدوديت توليد خيلي از محصولات کشاورزي روبرو هستيم.

بازدار با بيان اينکه خاک‌هاي ما به لحاظ ويژگي‌هاي فيزيکي و شيميايي وضعيت نگران‌کننده‌اي دارند، اظهار کرد: در کشور به ازاي هر مترمکعب مصرف آب يک کيلو تا 800 گرم توليد محصول داريم و اين در حاليست که در دنيا اين رقم حدود 1.6 کيلوگرم است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي لرستان با بيان اينکه در توليد محصولات کشاورزي توسعه افقي را در کشور دنبال مي‌کنيم، اضافه کرد: هيچ راهي براي جايگزيني آب در توليد محصولات کشاورزي نداريم، اما مي‌توان با مديريت صحيح مصرف، راندمان توليد را بالا ببريم.

وي با بيان اينکه دولت تا به حال در زمينه مديريت آب در محصولات کشاورزي خوب کار کرده است، تصريح کرد: با محدوديت‌هايي که در منابع داريم، اگر هوشمندانه توليد نکنيم، وضعيت خوبي نخواهيم داشت و به ناچار طبيعت، ما را ملزم به توليد خاص مي‌کند.

بازدار با اشاره به اينکه اگر قابليت و ظرفيت‌ها را نشناسيم تنها دو يا سه محصول خاص بيشتر نمي‌توانيم توليد کنيم، افزود: با مديريت هوشمندانه در درازمدت مي‌توانيم ظرفيت خوبي را در توليد ايجاد کنيم.

اين مسئول ميزان اراضي زراعي استان را 870 هزار هکتار دانست و خاطرنشان کرد: از اين ميزان تنها حدود 185 هزار هکتار آن آبي بوده و مابقي که حدود 75 درصد است شامل اراضي ديم مي‌شود. همچنين ميزان بارندگي در استان 530 ميلي‌متر است و داراي پراکندگي بارش زيادي هستيم که بايد اين نوسانات را مديريت کنيم.

وي ادامه داد: با مديريت صحيح منابع و برنامه‌ريزي مي‌توانيم به توليد خوب و حجم قابل ملاحظه‌اي برسيم که اگر نتوانيم اين کار را بکنيم دچار آسيب زيادي خواهيم شد. بازدار برگزاري همايش حبوبات را فرصتي براي تحقق شعار سال دانست و گفت: در استان ايلام با همين وضعيتي که در لرستان است توانسته‌ايم يافته‌ها و ايده‌هاي محققين و متخصصين را براي افزايش بهره‌برداري به کار بگيريم.


 خبــر 

 مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقات قرآني، فرهنگي و هنري

شهرري-رضافغاني

از برگزاري مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقات قرآني، فرهنگي و هنري در کانون فاطميه(س) اين منطقه خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، با حضور افضلي نيا رياست آموزش و پرورش کهريزک، کريم آبادي معاونت پرورشي و تربيت بدني، مصطفايي مسئول ارزيابي و عملکرد، اديبي مسئول حراست و ديگر کارشناسان اين اداره مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقات قرآني، فرهنگي و هنري در کانون فاطميه(س) اين منطقه برگزار گرديد.

در اين مسابقات شرکت کنندگان در رشته هاي قرآني، فرهنگي و هنري با يکديگر به رقابت پرداختند که پس از ارزيابي به نفرات برتر هر رشته هدايايي جهت يادبود اهداء گرديد. قابل ذکر است اين مسابقات در سه گروه فرهنگيان، دانش آموزان پسر و دانش آموزان دختر در تمام مقطع تحصيلي برگزار گرديد.

گفتني است در اين مراسم از دانش آموزان خانواده شاهد و ايثارگران نيز تقدير به عمل آمد.

عمليات بهسازي وآسفالت معابر ومحلات نواحي منفصل شهري سنندج آغاز شد

سنندج- سميرا مرادپور

شهردار سنندج از آغاز عمليات بهسازي وآسفالت معابر و محلات نواحي منفصل شهري خبر داد و گفت : پس از بررسي مشکلات و همچنين براساس اولويت ها کار تسطيح وآماده سازي معابر اصلي و برخي از محلات اين نواحي جهت آسفالت وبهسازي آغاز شد.

منوچهر فخري اظهار داشت : نايسر ، ننله وحسن آباد سه ناحيه منفصل شهري هستند که داراي مشکلات عديده اي نظير عدم بهسازي وآسفالت معابر ومحلات است.

وي بيان کرد : در يک ماه اخيربه همراه اعضاء شوراي شهر ومديران مناطق بازديدهاي از اين نواحي داشتيم ومشکلات و معضلات نواحي منفصل اولويت بندي شد.

شهردار سنندج گفت :با هدف رفع برخي از مشکلات نواحي منفصل شهري کار بهسازي و آسفالت اين نواحي آغاز شد.

فخري عنوان کرد : در راستاي تسريع در انجام خدمات رساني وبراساس برنامه ريزي صورت گرفته سازمان خدمات موتوري اين شهرداري در سا‌ل‌جاري بصورت ويژه کار آسفالت وبهسازي اين نواحي را انجام خواهد داد.وي تصريح کرد : اميدواريم با آسفالت وبهسازي معابر ومحلات سطح شهر بتوانيم موجبات رضايتمندي همشهريان را فراهم نماييم.

درحاشيه جلسه شوراي اداري باحضور رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور؛

افتتاح غرفه محصولات و توليدات مددجويان بهزيستي

قزوين - خردمند

درحاشيه نشست شوراي اداري استان وافتتاح بندرخشک اينچه برون که باحضورمحمدباقرنوبخت-رييس سازمان مديريت وبرنامه‌ريزي کشور دکترصادقلو-استاندارمروتي وطهماسبي-معاونان استاندار تربتي وابراهيمي-نمايندگان شهرستانهاي گرگان وآزادشهردرمجلس شوراي اسلامي خانم رحماني-مديرکل بهزيستي وديگرمديران کل دستگاه‌هاي اجرايي استان وفرمانداران درمحل ايستگاه مرزي اينچه برون برگزارشد، غرفه محصولات وتوليدات معلولين ومددجويان تحت پوشش بهزيستي افتتاح وبه بهره برداري شددرادامه جلسه شوراي اداري استان که مسئولين براي شرکت درآن با قطار گرگان-اينچه برون منتقل شدند بندر خشک اينچه برون به عنوان يکي ازمحورهاي مهم تجاري استان کلنگ زني شد و همزمان با آن نيز غرفه محصولات وتوليدات معلولين ومددجويان بهزيستي نيز به مساحت 100مترمربع درايستگاه راه آهن مرزي اينچه برون راه اندازي شد.

مديرکل بهزيستي استان هدف از برپايي اين غرفه را معرفي فعاليت‌هاي مددجويان زير پوشش اين نهاد حمايتي در عرصه‌هاي مختلف کار و اشتغال پايدار و مولد برشمرد و افزود: اشتغال وکارآفريني جامعه هدف، يکي از مولفه‌ها وشاخص هاي رشد وتوسعه کشوراست ودشواري هاي خاص ايجاداشتغال وتداوم آنها راايجاب مي‌نمايد تاسازمان بهزيستي به منظور تحقق اين امرمهم برنامه هاي متفاوتي دراين زمينه اعمال نمايد تا با استفاده ازاين مکانيسم ها ضريب امنيت شغلي جامعه هدف راتعالي بخشد.خانم رحماني افزود :دراين غرفه معلولين زنان سرپرست خانوار ومددجويان توانمندتحت پوشش بهزيستي ازسراسر استان گوشه اي ازتوانمندي هايشان را عرضه مي‌کنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته