جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/03/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5302

عصبانيت سرمربي پرسپوليس از تصميمات مرد پرتغالي
حمله بي سابقه برانکو به کي روش


خبرنامه


گوناگون از ورزش


 عصبانيت سرمربي پرسپوليس از تصميمات مرد پرتغالي
 حمله بي سابقه برانکو به کي روش 

 آفرينش- با پايان اردوها و مسابقات تدارکاتي تيم ملي، کارلوس کي روش همه بازيکنان را ملزم کرده که دو هفته به استراحت بپردازند و اجازه حضور در تمرينات باشگاهي را به آنها نداده است؛ چيزي که خارج از محدوده اختيارات سرمربي تيم ملي است. اين تصميم کي روش صداي مربيان ليگي را درآورده است و برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس واکنش بي سابقه اي به اين وضعيت نشان داد. گويا او با چند بازيکن پرسپوليس قصد برقراري ارتباط داشته تا آنها را مجاب به حضور در تمرينات کند اما ظاهرا نتوانسته هيچ کدام از نفرات ملي پوشش را پيدا کند.

در اين ميان بازيکنان هم سردرگم شده اند. اگر به تمرينات تيمهاي خود نروند، باشگاه ها مي توانند آنها را جريمه مالي کنند و اگر هم از دستور کي روش سرپيچي کنند، احتمالا مورد غضب سرمربي پرتغالي قرار مي گيرند و جايگاهشان را در تيم ملي از دست مي دهند.

برانکو: کي روش وارد بازي خطرناکي شده است

ايوانکوويچ سرمربي تيم فوتبال پر‌‌‌‌سپوليس با انتقاد از شيوه‌هاي رفتاري کارلوس کي‌روش مي‌گويد که سرمربي تيم ملي بايد در خدمت فوتبال ايران باشد نه اينکه گروکشي کند. برانکو مي‌گويد که از کي‌روش مايوس شده است.

او در حاشيه تست پزشکي تيم فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل پر‌‌‌‌سپوليس در پاسخ به اين سوال که آيا به تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي بازيکن مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد يا خير نيز گفت: چيزي که از طرف خودم مي‌توانم بگويم اين است که اجازه نمي‌دهم بازيکنانم به اردوي تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي بروند. آنها بازيکن پر‌‌‌‌سپوليس هستند و از باشگاه پول مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گيرند و باشگاه تصميم مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گيرد که چه رويه‌اي را در پيش بگيريم. اگر الان بازيکنان نيستند، خودشان مقصر هستند چون بايد به وظايف حر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اي‌ خود عمل کنند.

برانکو ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: واقعا به خاطر رفتار کارلوس کي‌‌‌‌‌‌روش مايوس شدم. او بايد در خدمت فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل ايران باشد و بهترين خدمات را ارائه دهد نه اين که گروکشي کند. اگر کمي منطقي به اين موضوع توجه کنيد متوجه مي‌شويد بازيکنان بدون اين که تست بدهند اجازه حضور در ليگ را ندارند. براي من اين اتفاق عجيب است که مربي تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي درباره بازيکنان اين‌گونه عمل مي‌کند. سرمربي تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي وارد بازي‌هاي خطرناک شده است و گروکشي مي‌کند. او مي‌خواهد تصميم بگيرد که چه تيمي از ليگ سقوط کند و يا چه تيمي در انتها قهرمان شود.

برانکو تصريح کرد: کارلوس کي‌‌‌‌‌‌روش، سرمربي تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل ايران است اما مالکيت تيم ملي براي او نيست. نبايد با احساسات ميليون‌ها ايراني بازي کند. از طرف خودم مي گويم اجازه نمي‌دهم بازيکنان در اردوي تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي حضور داشته باشند. آنها را به کميته‌ انضباطي باشگاه معرفي مي‌کنيم و باشگاه در نهايت بايد براي حضور آنها در اردوها تصميم‌گيري کند.

علي کريمي: حق با برانکو است

اما علي کريمي اسطوره باشگاه پرسپوليس که مدت کوتاهي هم در کنار کي روش مربي تيم ملي بود، حق را به برانکو مي دهد. کريمي هم نسبت به اين اتفاقات واکنش نشان داد و گفت: در اين ماجرا حق با برانکو است. زماني که تيم ملي بازي دارد و بازيکنان به اردو دعوت مي‌شوند اولويت با تيم ملي است و همه باشگاه‌ها بايد همکاري کنند اما حالا که تيم ملي در شهريورماه بازي دارد و تيم‌هاي ليگ برتري در آغاز فصل بدنسازي هستند بايد به سرمربي‌هاي تيم‌ها حق داد که همه نفراتشان را در اختيار داشته باشند و البته که بايد در اين شرايط به ملي‌پوشان فشار کمتري وارد شود.

کريمي درباره اينکه برانکو اعلام کرده در صورت غيبت بازيکنان ملي‌پوش در تمرينات آنها را جريمه خواهد کرد، گفت: بازيکنان با باشگاه‌ها قرارداد دارند و برانکو نمي‌تواند با تيم ناقص در تمرينات کار تاکتيکي انجام دهد و در زمان مسابقات از ملي‌پوشان استفاده کند. يادم هست که اگر بازيکني به تيم ملي دعوت مي‌شد و از حضور در اين تيم امتناع مي‌کرد خط مي‌خورد اما الان شرايط برعکس شده است. واقعا در اروپا هم همينگونه است؟

مربي پيشين تيم ملي خاطرنشان کرد: باشگاه‌ها ميلياردها هزينه مي‌کنند و اگر نتيجه نگيرند غير از سرمربي چه کسي پاسخگو است؟ شما به لژيونرها نگاه کنيد، آيا آنها هم مي‌توانند و اجازه دارند با تيم‌هايشان تمرين نکنند؟


 خبرنامه  

 قرارداد سه بازيکن پرسپوليس فسخ شد

سه بازيکن فصل قبل پرسپوليس با ثبت فسخ قرارداد خود از اين باشگاه جدا شدند.

سيدعلي فاطمي، مرتضي قديمي‌پور و اميرعباس آيينه‌‌چي سه بازيکن فصل گذشته پرسپوليس بودند که با حضور در سازمان ليگ و ثبت فسخ قرارداد توافقي خود، از اين باشگاه جدا شدند.

همين‌طور اميرارسلان مطهري، رضا علياري، محمد دانشگر و محمدسعيد براويه بازيکنان نفت تهران نيز با فسخ قرارداد از نفت جدا شدند.

احمدامير کامدار بازيکن ذوب‌آهن نيز با ثبت فسخ قرارداد توافقي خود از اين تيم اصفهاني جدا شد.

دومين شکست واليبال ايران در ليگ جهاني

تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي خود در ليگ جهاني واليبال 2016 به مصاف آمريکا قهرمان دو دوره ليگ جهاني رفت و با نتيجه 3 بر يک مغلوب تيم ملي واليبال آمريکا شد.

تيم ملي آمريکا، برخلاف ايران، بازي ابتدايي خود برابر آرژانتين را با پيروزي پشت سر گذاشت اما ملي‌پوشان خسته ايران مغلوب برزيل ميزبان شده بودند.

ايران بازي را با ترکيب شهرام محمودي، ميلاد عبادي‌پور، محمد موسوي، سعيد معروف، عادل غلامي، محمد جواد معنوي‌نژاد و مهدي مرندي (ليبرو) و آمريکا با متئو اندرسون، آرون راسل، تيلور ساندر، ديويد لي، ميکا کريستينسون، راسل هولمز و اريک شوجي (ليبرو) بازي را آغاز کردند.

ايران ست اول را بهتر بازي کرد و 25-23 به پيروزي رسيد اما ست دوم را با اختلاف زياد 25 بر 13 واگذار کرد. در ستهاي سوم و چهارم بازي بسيار نزديک بود که آمريکا موفق شد به ترتيب 27 بر 25 و 26 بر 24 از سد ايران بگذرد تا ضمن کسب دومين بردش، دومين شکست را هم به ايران تحميل کرده باشد.

لوزانو: مقابل آمريکا بهتر از بازي با برزيل بوديم

رائول لوزانو بعد از شکست تيم ملي واليبال ايران در دومين بازي خود در ليگ جهاني گفت: در اين بازي بهتر از بازي برابر برزيل کار کرديم اما بايد در جزئيات بهتر از اين کار کنيم.

او همچنين اظهار کرد: ما در ست چهارم فرصت‌هايي براي برد داشتيم اما نتوانستيم از آن‌ها استفاده کنيم و بازي را باختيم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در مورد داوري بازي نيز گفت: داورهايي که اينجا حضور دارند از سطحي که ما انتظار داريم پايين‌تر هستند اما نمي‌توانيم بگوييم حتما به‌ضرر ما سوت زده‌اند. اما در امتيازهاي پاياني بازي يک ويدئو‌چک ميليمتري مي‌توانست نتيجه را به نفع ما کند اما نشد و نمي‌شود گفت که داوري تاثير زيادي در نتيجه داشت.

او ادامه داد: نمي‌توانم بگويم بعد از دو باخت از شرايط راضي هستم اما از اينکه امروز اينگونه بازي کرديم راضي هستم؛ ماجنگيديم و نسبت به بازي با برزيل خيلي بهتر بوديم.

محمودي: هر روز بهتر مي‌شويم

شهرام محمودي پشت‌خط زن تيم ملي واليبال ايران در مورد شکست 3 بر يک ايران برابر آمريکا اظهار کرد: بازي خوبي بود و ما در برخي از لحظات مي‌توانستيم پيروز ميدان باشيم، اما اشتباهاتي داشتيم که به ضررمان شد و باختيم. وي ادامه داد: بازي نزديکي بود و تمام بازيکنان زحمت کشيدند. براي ما خيلي سخت است که بعد از تورنمنت سنگين در ژاپن بخواهيم حالا در برزيل ليگ جهاني را آغاز کنيم، اما در بازي مقابل آمريکا ملي‌پوشان نشان دادند که شرايط بهتر شده است.

پشت خط زن تيم ملي واليبال ايران خاطرنشان کرد: مقابل آمريکا مي‌توانستيم پيروز ميدان باشيم. اميدوارم روند رو به رشدمان ادامه داشته باشد. زمان خواب ما بهم ريخته است و در مدت چهار روز هنوز به شرايط ايده‌آل نرسيده‌ايم، اما اينها بهانه است و ما چاره‌اي نداريم تا با تمام توان بازي کنيم.

محروميت دووميداني روسيه از المپيک

بعد از مشخص شدن دوپينگ چند دووميداني کار روس، فدراسيون جهاني اين رشته فدراسيون دووميداني اين کشور را تعليق کرد.

با اعلام فدراسيون جهاني دووميداني (IAAF) حکم تعليق اين فدراسيون که پيشتر اعلام شده بود، يک بار ديگر تاييد شد و دووميداني کاران روسيه نمي توانند در المپيک 2016 ريو حضور داشته باشند. تا زماني که فدراسيون جهاني عضويت روسيه را در فدراسيون خود قبول نکند، ورزشکاران اين کشور حق حضور در رقابت هاي دووميداني را ندارد.

پيرزن 106 ساله، پيرترين حمل‌کننده مشعل تاريخ المپيک

آيدا گمانک، پيرزن 106 ساله پيرترين مشعل‌دار المپيک تاکنون بوده است. پيش از اين الکساندر کاپتارنکو، رکورد پيرترين مشعل‌دار المپيک را داشت. او مشعل المپيک زمستاني سوچي را حمل کرده بود و 101 سال داشت.

آيدا گمانک درباره حس خود بعد از حمل مشعل المپيک 2016 ريو گفت: خيلي لذت بردم. به خاطر اين مساله متشکرم. انتظار چنين چيزي را در زندگي نداشتم. بسيار باعث افتخار من است که مشعل المپيک را حمل کردم.

نام آيدا پيش از اين نيز در کتاب گينس ثبت شده بود. او پيرترين کسي است که پرش با چتر نجات انجام داده است.


 گوناگون از ورزش 

 رکوردشکني راموس در تيم ملي فوتبال اسپانيا

پس از پيروزي سه بر صفر اسپانيا برابر ترکيه، نه تنها اين تيم به مرحله يک هشتم نهايي صعود کرد بلکه خود را به عنوان يکي از بخت‌هاي اصلي قهرماني نشان داد. لاروخا مي‌تواند سومين قهرماني‌ پياپي‌اش را در يورو جشن بگيرد.

در اين ديدار سرخيو راموس توانست نامش را در تاريخ اسپانيا ثبت کند. اين مدافع اندلسي، صد و سي و چهارمين بازي ملي‌اش را انجام داد تا رکورد 132 بازي ژاوي هرناندس را پشت سر بگذارد. البته رکورد راموس بدون در نظر گرفتن دروازه‌بان‌ها به ثبت رسيده است.

مدافع مادريدي برابر چک به رکورد هافبک پيشين بارسلونا رسيد و مقابل ترکيه از آن عبور کرد. تنها راموس يک بازيکن را پيش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روي خود دارد. ايکر کاسياس 167 بازي ملي را به ثبت رسانده است.

کاسيچ: اين بهترين بازي کرواسي بود

کرواسي در دومين ديدار خود برابر جمهوري چک در حالي که با دو گل از حريف خود پيش بود در نهايت با تساوي 2 بر 2 زمين مسابقه را ترک کرد. پس از پايان اين ديدار آنته کاسيچ سرمربي کروات ها در نشست خبري خود گفت:چک تيم خوب و باکيفيتي است. اين بهترين بازي کرواسي از زماني بود که هدايت اين تيم را بر عهده گرفتم. با اين حال با بازي خوبي که در اين ديدار داشتيم شانسمان را براي صعود از اين گروه افزايش داديم. تمام بازيکنانم در اين بازي هر چه در توان داشتند از خود نشان دادند و البته بازيکنان تعويضي که به زمين امدند نيز عالي بودند.

سرمربي کروات ها ادامه داد: آنچه اهميت دارد اين است که ما هيچ وقت تسليم نشديم و به يک امتيازي که شايسته آن بوديم رسيديم. امروز هواداران يار دوازدهم ما بودند و با حمايت هايي که داشتند ما را به جلو سوق دادند. او در پايان درباره تعويض مودريچ گفت: مودريچ براي تيم بسيار مهم است با اين حال دچار مصدوميت جزئي شده است و کادرپزشکي بايد درباره او نظر بدهد.

پس از پيروزي بر سوئد و صعود به دور بعد

کونته: چه کسي فکرش را مي‌کرد؟

ايتاليا و سوئد در دومين ديدار خود در يورو 2016 به مصاف هم رفتند که بازي با برتري يک بر صفر لاجوردي پوشان به پايان رسيد. آنتونيو کونته سرمربي ايتاليا بعد از پايان اين ديدار گفت: نمايش خيلي خوبي داشتيم. بازي بسيار سختي برابر سوئد داشتيم. در نيمه دوم نمايش تيم خوب نبود و از عملکردمان در اين نيمه راضي نيستم. در نيمه نخست سوئد بهتر از ما بازي کرد و توانست با بستن فضاهاي زمين، فرصت کمي به ما بدهد و خود نيز صاخب موقعيت گل شد.

کونته ادامه داد: در نيمه دوم شرايط تيمم بهتر از قبل شد و توانستيم بر بازي مسلط شويم. صادقانه بايد بگويم که در بازي که شايد موقعيت هاي کمي داشتيم، به حريف اجازه خلق هيچ موقعيتي نداديم. اين ما بوديم که توانستيم توپ را به ديرک دروازه بزنيم. بايد مثبت فکر کنيم و مثبت انديش باشيم. چه کسي فکرش را مي‌کرد ايتاليا بعد از دو بازي صعودش را به مرحله بعد قطعي کند؟ بايد به بازيکنانم تبريک بگويم که اينقدر خوب ظاهر شدند. بايد اين ديدار را فراموش کنيم. البته بازيکنانم در نيمه نخست استرس داشتند و اين موضوع طبيعي بود که زود برطرف شد.

ايتاليا در سومين ديدار خود در اين جام بايد برابر ايرلند به ميدان برود و با اين حال صعود اين تيم به مرحله بعد قطعي شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته