جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/04/05 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5307

دبيرکارگروه طرح نجات درياچه اروميه:
فاز اصلي احياي درياچه اروميه مهرماه امسال به‌صورت جدي کليد مي‌خورد


بي‌نظمي؛ ميهمان هر روزة ميدان کهنز شهريار

شهردار تبريز:
عقب‌افتادگي‌ها را با تعامل و همدلي جبران مي‌کنيم


طرح راهداري تابستانه در سه هزار کيلومتر از راه‎هاي گلستان اجرا مي‎شود


در استان


خبــر


 دبيرکارگروه طرح نجات درياچه اروميه:
 فاز اصلي احياي درياچه اروميه مهرماه امسال به‌صورت جدي کليد مي‌خورد 

 اروميه- خبرنگار آفرينش

مجري طرح نجات درياچه اروميه گفت: مهرماه امسال فاز تثبيت در مراحل احياي درياچه اروميه پايان مي‌يابد و فاز اصلي احياي اين تالاب بين المللي کليد مي خورد.

عيسي کلانتري در مراسم توديع و معارفه مدير دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي اظهار داشت: اولويت در برنامه‌هاي فاز احيا، تبديل حداکثري اراضي کشاورزي به آبياري‌هاي نوين و رعايت حقابه درياچه اروميه، تسريع در اجراي پروژه‌ها عمراني و پروژه‌هاي تعادل بخشي خواهد بود.

وي ادامه داد: با وجود انتقادهاي زياد در سال‌هاي اول پروژه‌هاي احياي درياچه اروميه، مردم عزيزمان همکاري و همراهي خود را براي احياي اين نگين زيباي شمالغرب کشور بيشتر کرده‌اند.

کلانتري با بيان اينکه خواسته و اولويت اصلي مردم آذربايجان احياي درياچه اروميه است افزود: باور مردم به احياي درياچه اروميه، همراهي در طرح‌هاي قرق و نکاشتن محصولات کشاورزي پرآب بر و ايجاد تعامل در پروژه‌هاي عمراني باعث سرازيري بودجه و اعتبارات به پروژه‌هاي احياي درياچه اروميه شده است.

مدير دفتر تلفيق و برنامه ريزي ستاد احياي درياچه اروميه نيز در اين مراسم با تقدير از اقدامات دفتر استان آذرباجان غربي در سال هاي گذشته اظهار کرد: رويکرد فعاليتهاي ستاد احياي درياچه اروميه مردمي است و سرعت احياي اين درياچه زيبا با مشارکت مردم بالاتر خواهد رفت.

محمدمسعود تجريشي از ايجاد هماهنگي بين دستگاه هاي اجرايي و دانشگاه ها توسط دفتر استاني تقدير کرد و گفت: بايد نقش دفتر استاني در مديريت هماهنگي بين دستگاههاي اجرايي و دانشگاه ها و ارزيابي فعاليت ها و روند اجراي پروژه ها بيش از گذشته باشد.

در اين مراسم از خدمات سيدهادي بهادري مدير قبلي دفتر استاني ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان غربي تقدير به عمل آمد و فرهاد سرخوش به عنوان مدير جديد اين دفتر معرفي شد.

درياچه اروميه دومين درياچه شور جهان است که در 20 سال گذشته با بحران شديد کم آبي مواجه شده و از پهنه 5700 کيلومتري آن در مهرماه سال گذشته تنها حدود 10 درصد باقي مانده بود. به رغم بارش هاي مناسب، درياچه اروميه هم اکنون نيز در وضعيت بحراني قرار دارد، پيش از اين وضعيت، ميزان آب موجود در درياچه اروميه تا 32 ميليارد متر مکعب نيز رسيده بود.

در تراز اکولوژيک 1274.1 متري درياچه اروميه، ميزان آب نزديک به 14 ميليارد متر مکعب بوده است..

ستاد احياي درياچه اروميه از سال گذشته با برنامه هاي اجرايي مدون در راستاي تثبيت وضعيت فعلي درياچه اقداماتي را آغاز کرده که نتيجه بخش بوده است.

هم اکنون سطح تراز درياچه اروميه برابر با 1270.97 بالاتر از سطح آزاد دريا است که نسبت به تاريخ مشابه در سال گذشته 50 سانتيمتر و نسبت به ابتداي سال آبي جاري (اول مهر 1394) برابر با 89 سانتيمتر افزايش دارد.


 بي‌نظمي؛ ميهمان هر روزة ميدان کهنز شهريار 

 شهريار – خبرنگار آفرينش

بازار ميوه و تره‌بار کهنز شهريار به معضل و چالشي جدي براي فعالان اين عرصه و مراجعه‌کنندگان به آن مبدل شده و همچنان بعد از گذشت سال‌ها،مشکلات جدي اين محدوده مرتفع نشده است.

محدوديت فضا در بازار ميوه و تره‌بار شهريار غيرقابل‌تحمل است

علي فلاح رئيس اتحاديه ميدان ميوه و تره‌بار شهريار با اشاره به فضاي بسيار محدود اين بازار در خطه غربي استان تهران اظهار داشت:متأسفانه مسئولان اين شهرستان آن‌قدر ضعيف عمل کرده‌اند که بعد از گذشت سال‌ها اظهار گلايه، انتقاد و نارسايي در اين بازار، همچنان مشکلات به قوت خود باقي است.

وي افزود:در شرايطي شاهد بي‌نظمي‌ها و نابساماني بسيار در اين بازار هستيم که روزانه بيش از سه هزار تن ميوه در اين بازار توزيع مي‌شود و به‌واقع اين حجم از ورود و خروج ميوه مؤيد ظرفيت ويژه شهرستان شهريار است.

رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار شهريار گفت:اهواز، بندرعباس، زنجان، تبريز، اروميه و بسياري از شهرها و استان‌هاي ديگر کشور مقصد محصولات شهرستان شهريار بوده و اغراق نيست اگر بگوييم استعداد کشاورزي اين خطه حتي در سطح کشور نيز شهره و مطرح است.فلاح گفت:از رسانه‌ها درخواست و خواهش داريم صداي ما را به گوش مسئولان بالادست برسانند تا براي معضلات بازار ميوه و تره‌بار شهريار چاره‌انديشي کنند که يقيناً در صورت رفع مشکلات، بهره‌مندي و بهره‌وري اين شهرستان از استعدادهاي موجود افزايش خواهد يافت.

گفتني است مسئولين متولي اين بخش بجاي سرمايه گذاري و توجه به داشته‌هاي ديرين منطقه مثل همين ميوه وتره بار که از ديرباز باعث شهرت نگين سرسبز استان شده عمده توجه خود را معطوف سرمايه گذاري روي فروشگاه هاي مصرف زنجيره‌اي نموده اند که استقبال اندک مردم از اين قبيل فروشگاه‌ها مويد عدم موفقيت مسئولين سازمان در اينگونه سرمايه‌گذاري‌ها مي باشد.


 شهردار تبريز:
 عقب‌افتادگي‌ها را با تعامل و همدلي جبران مي‌کنيم 

 تبريز- توفيقي

شهردار تبريز گفت: ارتباط موثر و محتوايي مديريت شهري و ميراث‌فرهنگي، بايد با عبور از تفکرات سنتي، به نقطه‌ اثربخش و ايده‌آل چشم‌انداز گردشگري تبريز 2018 برسد.صادق نجفي در مراسم امضاي تفاهم‌نامه همکاري با اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، اظهار داشت: با آغاز دوره جديد مسؤوليت ميراث فرهنگي، اميد مي‌رود فصل جديدي در تعامل و همدلي اين دو مجموعه مهم اجرايي آغاز شود.

وي با بيان اين‌که امروز شهرداري تبريز، با همت ويژه وارد فعاليت‌هاي حوزه تاريخي و فرهنگي شهر شده است، اظهار داشت: نمود اين اهتمام، بخصوص در مناطق 8 و 10 شهر، کاملا بارز بوده و يک مزيت مهم براي ميراث فرهنگي و گردشگري استان به شمار مي‌رود.

شهردار تبريز با اشاره به ظرفيت‌هاي خواهرخواندگي شهر تبريز گفت: ديپلماسي فعال شهرداري تبريز در ارتباط با کشورهاي مختلف آسيايي و اروپايي، مي‌تواند يک فرصت مهم عملياتي و ارتباطي براي ميراث‌فرهنگي استان تلقي شود.

وي با تاکيد بر اولويت‌بندي موضوعات مشترک بين دو طرف، گفت: در اين راستا، احياي خانه‌هاي تاريخي، نهايي‌کردن وضعيت موزه فرش، بهبود وضعيت بازار تاريخي، سامان‌دهي مجموعه دوکمال و احياي ربع رشيدي از جمله موضوعاتي است که جز با تعامل هدفمند و اولويت‌بندي لازم از سوي دو طرف، به نتيجه نخواهد رسيد.

نجفي اضافه کرد: خوشبختانه شوراي اسلامي شهر تبريز با برخورداري از روحيه فرهنگي، حامي حرکت‌هاي شهرداري در حوزه‌هاي فرهنگي و تاريخي است.

شهردار تبريز يادآور شد: تبريز از امتياز مهم بازار تاريخي برخوردار است؛ بازاري که از حيث معماري، شاهکار به شمار مي‌رود و يک مجموعه زنده اقتصادي، اجتماعي، تجاري و مذهبي است، اما متاسفانه تاکنون جايگاه فاخر آن، به شايستگي در عرصه‌هاي ملي و بين‌المللي معرفي نشده است.

وي در عين حال خاطرنشان کرد: با وجود اين عقب‌افتادگي‌ها در تبيين ظرفيت‌هاي تاريخي، مصمم هستيم که با سرعت بخشيدن به روند همکاري‌ها، افق روشني از تبريز 2018 ترسيم کنيم.

مرتضي آبدار، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز در اين مراسم با تاکيد بر مستندسازي همکاري‌هاي دو طرف، افزود: نگرش فرابخشي و ملي شهردار تبريز، در موضوعات مختلف سرمايه‌گذاري در حوزه‌هاي گردشگري و تقويت جاذبه‌هاي گردشگري تاريخي، ارزشمند بوده و الگوي ارزنده‌اي در تعامل دستگاه‌هاي اجرايي به شمار مي‌رود.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، رونمايي از گردشگري تبريز 2018 و آغاز شمارش معکوس اين عنوان جهاني را از برنامه‌هاي آتي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري عنوان کرد.

وي از فعال‌شدن دبيرخانه مستقل گردشگري تبريز 2018 در روزهاي آتي خبر داد و گفت: اين دبيرخانه، شامل چهار مجموعه استانداري، شهرداري تبريز، سازمان جهاد کشاورزي، آموزش‌و‌پرورش و سازمان ورزش‌و‌جوانان بوده و بررسي رويکردهاي تبريز 2018 را به صورت متمرکز در خانه تاريخي حيدرزاده مورد توجه قرار خواهد داد.


 طرح راهداري تابستانه در سه هزار کيلومتر از راه‎هاي گلستان اجرا مي‎شود 

 گلستان – خبرنگار آفرينش

مدير کل راه و شهرسازي گلستان با اشاره به نزديکي فصل تابستان و آغاز دور اول مسافرتهاي تابستاني از اجراي طرح راهداري تابستانه امسال در سطح سه هزار کيلومتر از راههاي اصلي و فرعي و روستايي استان خبر داد.

مبارک قدم گفت: در اين طرح نيروها و عوامل راهداري به اجراي اقدامات راهداري از قبيل ترميم، درزگيري، لکه‌گيري، بازديد مستمر از پلها، ارتقاي علائم ايمني، خط‌کشي و روشنايي، ساماندهي دستفروشان و گشت زني مداوم در راهها با ماشين‌آلات مجهز به چراغ گردان، بيسيم و دستگاههاي GPS مي پردازند.

وي تصريح کرد: همکاري با صدا و سيما و رسانه‌هاي استان و ارسال پيامهاي ايمني و استفاده از شبکه‌هاي مجازي، بنر و تابلوهاي VMS از اقدامات ديگري است که با شروع طرح راهداري جهت اطلاع رساني کاربران راه ها در سطح استان به اجرا درمي‌آيد.

مبارک قدم با اشاره به اينکه استان گلستان جزو پنج استان حادثه‌خيز کشور است و حجم ترافيک در محورهاي آن دو برابر ميانگين کشوري است گفت: مشکل ترافيک عبوري استان به دليل حجم بالاي ترافيک وسايل کشاورزي و موتورسيکلت در فصول مختلف سال با استانهاي ديگر متفاوت است.


 در استان 

 جلسه شوراي شهر قدس با مديريت آبفا برگزار شد

شهرقدس – خبرنگار آفرينش

جلسه پرسش و پاسخ اعضاي شوراي اسلامي شهرستان قدس با مدير امور آبفاي شهرستان قدس و با حضور چند تن از نمايندگان ساکنان شهرک بهشتي اين شهرستان در خصوص مشکلات و معضلات مربوط به روند کند نصب انشعاب‌هاي فاضلاب و قيمت خريد انشعاب برگزار شد.

بهزاد رضواني در توضيح پرسش‌هاي ساکنان شهرک بهشتي و نمايندگان شورا در خصوص آب آشاميدني گفت: در زمينه آب آشاميدني در سطح منطقه هم‌اکنون در وضعيتي پايدار قرار داريم.

وي افزود: در حوزه فاضلاب، شهرستان قدس را به چند زون تقسيم کرديم که به صورت عملي و اجرايي در حال فعاليت هستيم و در سال جاري اقدامات گسترده‌اي در بخش لوله‌گذاري فاضلاب و نصب انشعاب‌هاي فاضلاب در دست انجام است.

رضواني در ادامه در پاسخ به پرسش يکي از شهروندان در خصوص افزايش قيمت انشعاب فاضلاب گفت: افزايش قيمت فاضلاب ربطي به اداره آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب ندارد و از وزارتخانه به شرکت‌هاي تابعه ابلاغ مي‌شود و ما خودسرانه حق دريافت حتي يک ريال اضافي از مردم را نداريم.

کاهش بيکاري؛ در گرو توجه بيشتر به بخش کشاورزي

اروميه - خبرنگار آفرينش

نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي بخش کشاورزي را فرصت مناسبي براي ايجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: کاهش بيکاري در گرو توجه بيشتر به بخش کشاورزي اين استان است.

نادر قاضي‌پور بخش کشاورزي را فرصت مناسبي براي ايجاد اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: کاهش بيکاري در گرو توجه بيشتر به بخش کشاورزي اين استان است.

وي با بيان اينکه هم اکنون نرخ بيکاري در آذربايجان غربي بالا است، تصريح کرد: بايد بتوانيم فرصت‌هاي اشتغال را براي جوانان استان آذربايجان غربي فراهم کنيم تا شاهد کاهش برخي ناهنجاري‌ها در جامعه باشيم.

نماينده اروميه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه آذربايجان غربي يکي از استان‌هاي مستعد در زمينه کشاورزي است، گفت: بايد از اين ظرفيت در راستاي اشتغال هر چه بيشتر جوانان آذربايجان غربي استفاده کنيم.

اين مسؤول توسعه کشت گلخانه‌اي را در استان مورد اشاره قرار داد و اذعان داشت: جهاد کشاورزي استان مي‌تواند با واگذاري زمين‌هاي بلااستفاده به جوانان اين فرصت را فراهم آورد تا آنها نيز بتوانند در اين زمين‌ها کشت گلخانه‌اي داشته باشند.

قاضي‌پور با بيان اينکه بسياري از فارغ‌التحصيلان دانشگاه استان آذربايجان غربي بيکار هستند، افزود: بايد بتوانيم براي اين جوانان اشتغال فراهم کنيم و با توجه به ظرفيت‌هاي استان، لازم است بخش قابل توجهي از اشتغال در بخش کشاورزي ايجاد شود تا هم شاهد رونق هر چه بيشتر اين بخش باشيم و هم آمار اشتغال استان روز به روز افزايش يابد.

عمليات تکميلي خط انتقال شهيد کاظمي در شهرستان قدس آغاز شد

شهرقدس – خبرنگار آفرينش

اجراي عمليات خط انتقال شهيد کاظمي از کمربندي چيتگر شروع شد و تا مخزن 5 هزار مترمکعبي سرخه‌حصار ادامه دارد. مدير امور آبفاي شهرستان قدس از آغاز عمليات تکميلي خط انتقال شهيد کاظمي در شهرستان قدس خبر داد.

بهزاد رضواني گفت: اجراي عمليات خط انتقال شهيد کاظمي به منظور جمع‌آوري آب 8حلقه چاه به طول 11هزار و 700متر از کمربندي چيتگر شروع شد و تا مخزن 5هزار مترمکعبي سرخه‌‎حصار ادامه مي‌يابد.

رضواني افزود: اجراي اين عمليات که حدود 9کيلومتر آن انجام شده است، با لوله‌هاي چدن داکتيل به قطرهاي 600 ،500 ،400 ،250، 200ميليمتري است و شامل مسيرهاي کمربندي چيتگر، خيابان توانبخشي، شهرک ابريشم، خيابان زيتون، توليدگران و در ادامه به شهرستان قدس خيابان‌هاي 45متري انقلاب، مبارزان و در نهايت به مخزن 5هزار مترمکعبي سرخه حصار منتهي مي‌شود.

رضوانى ادامه داد: اين پروژه از بزرگ‌ترين پروژه‌هاي در حال اجراي شهرستان قدس است که سهم بسزايي در تامين آب آشاميدني کل شهرستان دارد.

فرمانده انتظامي قروه خبرداد؛

کشف 5 کيلو گرم حشيش در قروه

سنندج – سميرا مرادپور

فرمانده انتظامي قروه از كشف 5 کيلو و 640 گرم ماده مخدر از نوع حشيش در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسين رضا رشيدي گفت: پس از کسب خبر انتقال مواد مخدر در پوشش مسافر از شهرستان سنقر به قروه تيمي از پليس مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي وارد عمل شد.

وي با اشاره به شناسايي يک دستگاه ميني بوس اظهار کرد: با متوقف کردن اين ميني بوس و احراز هويت فرد يا افراد مظنون به حمل مواد، وسايل 2 نفر از مسافران مورد بازرسي قرار گرفت و مقدار 5 کيلو و 640 گرم ماده مخدر از نوع حشيش در ساک دستي آنها که به طور ماهرانه جاسازي شده بود، كشف شد. اين مقام انتظامي خاطرنشان كرد: در اين خصوص 2 نفر متهم دستگير و به همراه پرونده متشکله براي سير مراحل قانوني به مرجع قضايي معرفي شدند.

جمع آوري روزانه 30 تن زباله در شهر حسن آباد

شهرري-رضا فغاني

شهرداري حسن آباد روزانه 30 تن زباله را جمع آوري و به مركز بازيافت آراد كوه انتقال مي دهد . مقدسي گفت: چند سالي است که جمع آوري زباله در شهر حسن آباد بصورت مکانيزه صورت مي گيرد و روزانه 2 دستگاه کاميون مکانيزه، زباله‌هاي شهر را جمع آوري و يک دستگاه تريلر هووو زباله ها را در پايان به مرکز زباله آراد کوه انتقال مي دهد.

وي در ادامه افزود: در سالهاي اخير 700 مخزن زباله در نقاط مختلف شهر نصب گرديد و روزانه اين مخازن توسط يک دستگاه نيسان با تانک آب، مخازن را شستشو مي دهد و علاوه بر شستشوي مخازن زباله، تابلوهاي ترافيکي، ‌ايستگاه‌هاي اتوبوسراني و تاکسي ها، المانهاي شهري و … نيز شستشو مي شود.


 خبــر 

 رسيدگي به بيش از 12 هزار فقره پرونده در دادسرا و دادگستري دامغان

دامغان – مهناز ابوالحسني

رئيس دادگستري شهرستان دامغان گفت: به بيش از 12 هزار فقره پرونده در دادسرا و دادگستري دامغان رسيدگي و مختومه شد.

رئيس دادگستري شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با اشاره به اينکه درطي يک سال گذشته تاکنون 13هزار و 126 فقره پرونده وارد دادسراي عمومي و انقلاب و دادگستري اين شهرستان شده است گفت: از اين تعداد پرونده وارده به دادسرا ي عمومي و انقلاب و دادگستري شهرستان دامغان به 12هزارو 413 فقره از اين پرونده ها رسيدگي و راي لازم صادر و مختومه شد .

حسين شکوري با بيان اينکه از تعداد پرونده هاي وارده به دادسراي عمومي و انقلاب و دادگستري شهرستان دامغان در يکسال گذشته تعداد 7هزارو 284 فقره وارد دادسرا و 5هزارو 106 فقره وارد دادگستري شدند که بيشترين پرونده تاکنون راجع به سرقت، توهين، ضرب و جرح، تصادفات و جرائم عمدي و غير عمدي بوده است.

وي با اشاره به اينکه دادسراي عمومي و دادگستري شهرستان دامغان کمترين موجودي پرونده ها را در سطح محاکم قضايي استان سمنان در يکسال گذشته به خود اختصاص دادند افزود : مستقر شدن مددکار اجتماعي اداره بهزيستي در دادگستري شهرستان دامغان به منظور ارائه مشاوره در پرونده هايي با موضوع دادگاه خانواده ، استقرار شعبه ويژه صلح و سازش شوراي حل اختلاف در دادگستري ، پالايش پرونده ها از سال 1389 تا پايان سال 1394 ، ملاقات مستمر با مردم و حذف زمان ملاقات عمومي در يک روز خاص و فراهم نمودن مراجعه مردم در هر زمان از ساعات کاري با رياست دادگستري و خارج از وقت کاري در مجتمع شوراهاي حل اختلاف دامغان از مهمترين اهداف دادگستري شهرستان دامغان در بحث رسيدگي و کاهش جرائم مي باشد.

رئيس دادگستري شهرستان دامغان از ايجاد و راه اندازي دادگاه انقلاب در اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت : با ايجاد و راه اندازي دادگاه انقلاب در شهرستان دامغان در سال گذشته به جرائم کيفري ، مواد مخدر ، جرائم امنيتي رسيدگي مي شود.

تشکيل شوراي فصلي در سازماندهي فعاليت‌هاي بنياد موثر است

قزوين - خردمند

نخستين جلسه شوراي فصلي مديران بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين در سال جاري تشکيل شد و معاونين و روساي ستادي و روساي بنياد شهرستان‌هاي استان قزوين به بيان عملکرد، مشکلات و طرح‌هاي اجرايي خود پرداختند.

در اين جلسه، غلامرضا حقايق‌پور، مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين گفت: تشکيل جلسه‌ي شوراي فصلي مديران بنياد از جايگاه ويژه برخوردار مي‌باشد که مي‌تواند مجموعه‌ي فعاليت‌هاي اين نهاد را سازماندهي و چراغي فراروي فعاليت‌هاي آينده بنياد در جهت تحقق اهداف آن باشد.

وي برگزاري مسابقه نگراني مشترک، راه‌اندازي درمانگاه صابرين استان، اجراي طرح خاطره‌نگاري والدين شهدا و فراخوان طرح المان شهداي مفقودالاثر استان قزوين را بخشي از مهمترين برنامه‌هاي اين بنياد در فصل جاري دانست. حقايق‌پور افزود: پايش سلامت جامعه هدف از جايگاه ويژه‌اي در بنياد استان برخوردارست که طي فصل جاري بخشي عمده‌اي از خانواده شهدا و جانبازان در اجراي اين طرح حضور داشته و پايش سلامت آنان انجام شده است. وي با توجه به برنامه‌ها، يادواره‌ها و همايش‌هاي مختلفي که در سطح استان برگزار مي‌شود از اعضاي جلسه خواست نسبت به برگزاري اين برنامه‌ها اهتمام ويژه داشته و آسيب‌شناسي برنامه‌ها جهت ارتقاي سطح کيفي آن مورد توجه قرار دهند.

اين مسئول گفت: با توجه به طرح‌هاي جديد و مناسبي که براي احداث المان شهداي مفقودالاثر در استان قزوين دريافت شده، اجراي اين طرح براي نخستين بار در سطح کشور داراي اهميت ويژه‌اي است که اميدواريم کار اجراي آن بزودي آغاز شود.

بخشدار رودهن خبر داد؛

سامان‌دهي صنوف مزاحم در شهر رودهن

رودهن-ايرج صادقعلي

بخشدار رودهن گفت: صنوف مزاحم با تعامل ادارات صنعت، معدن و تجارت و تعاون و با همکاري اصناف در رودهن ساماندهي مي‌شوند.

به گزارش خبرنگار آفرينش، رضا طاهرخاني در نشست مديران بخش رودهن، در مورد سياست‌هاي مهم سال 95 در حوزه مديريت اظهار کرد: جمع‌آوري صنوف مزاحم از جمله سياست‌هاي مهم مديريت اين بخش در سال جاري است.

بخشدار رودهن تصريح کرد: جلسه‌اي با اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره تعاون و مسؤول اسناد شهرستان دماوند داشتيم و بنا داريم که مکاني را براي صنوف مزاحم در نظر بگيرند.

طاهرخاني با بيان اينکه مکاني که براي صنوف مزاحم در نظر گرفته مي‌شود، خارج از محدوده شهر رودهن خواهد بود، اضافه کرد: با اين اقدام، صنوف مزاحم را در اين بخش ساماندهي خواهيم کرد.

بخشدار رودهن با اشاره به اينکه هدف ما رهايي‌بخشي اين صنوف از حواشي و مسائل داخل شهر است، ادامه داد: با ساماندهي صنوف مزاحم و ايجاد مکاني ثابت براي آن‌ها و عرضه محصولات مختلف، راه دسترسي مردم به اين صنوف را هموار خواهيم کرد.

وي با بيان اينکه در گذشته مزاحمت‌هاي اين صنوف در سطح شهر زياد بود، تصريح کرد: متمرکز کردن اين صنوف مزاحم در يک مکان مشخص، اقدامي در راستاي رفع چالش‌ها در سطح شهر به خاطر فعاليت اين صنوف است.

بخشدار رودهن با تأکيد بر اينکه ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعاون و اصناف قول داده‌اند که اين موضوع را پيگيري کنند، گفت: بستر مناسبي براي فعاليت صنوف مزاحم ترسيم خواهد شد


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته