جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5332


قطع يارانه کارگران تکذيب شد


دستور وزير کار درباره استخدام 3569 نفر


نهادهاي مالي


تريبون


 قطع يارانه کارگران تکذيب شد 

 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي با صدور اطلاعيه اي شايعه حذف يارانه کارگران را تکذيب کرد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت كار،در اين اطلاعيه آمده است: اخير ا عده‌اي با هدف تشويش اذهان عمومي و تخريب اقدامات حمايتي دولت تدبير و اميد، مدعي حذف يارانه کارگران بدون هيچ مستندي هستند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي برنامه‌اي براي حذف يارانه کارگران ندارد؛ بلکه تلاش مي‌کند با حذف يارانه افراد برخوردار منابع لازم را به سمت اجراي طرح هاي حمايتي از اقشار کم درآمد هدايت کند.

اجراي طرح بيمه همگاني براي بيش از 10 ميليون نفر، ارائه بسته‌هاي حمايت غذايي‌، تصويب ميزان دستمزد کارگران بيش از تورم از جمله اقداماتي است که دولت در اجراي سياست رفاهي به انجام رسانده است.

بيشتر يارانه‌ها به اشتباه حذف شده

در همين رابطه ،عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: برخي از يارانه‌ها به درستي، ولي بيشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتي را براي مردم ايجاد کرده است.حسينعلي حاجي‌دليگاني ، در زمينه حذف يارانه‌ها اظهار داشت: براي منابع مالي حذف شده در سطح ملي برنامه‌ريزي مي‌شود و اين برنامه‌ريزي به صورت کشوري و متمرکز است.وي افزود: منابع مالي حذف شده در استان اصفهان فقط در اين استان سرمايه‌گذاري نمي‌شود و براي اين منابع، به صورت استاني تصميم‌گيري نمي‌کنند.

نماينده مردم شاهين شهر، برخوار و ميمه در مجلس بيان کرد: برخي از يارانه‌ها به درستي ولي بيشتر آن‌ها به اشتباه حذف شده و مشکلاتي را براي مردم ايجاد کرده است.وي با اشاره به معيارهاي تشخيص دهک‌هاي پردرآمد تصريح کرد: از يک سري بانک‌هاي اطلاعاتي براي تشخيص دهک‌هاي پردرآمد استفاده مي‌شود، به عنوان نمونه افرادي که ماشين‌هاي خارجي خريد کردند و يا املاکي به نامشان ثبت شده و يا حساب‌هايي با گردش مالي بالا دارند جزء اين دسته قرار مي‌گيرند.

حاجي دليگاني گفت: در برخي موارد اطلاعات استفاده شده براي حذف يارانه‌ها درست نبوده و يا اشتباهاتي رخ مي‌دهد که بايد بستر اصلاح هم وجود داشته باشد، ما اين مشکلات را منعکس کرديم، اصلاح هم صورت گرفت ولي برطرف کردن برخي زمان‌بر است.

وي درباره صحبت‌هايي که مبني بر حذف کامل يارانه‌ها براي همه دهک‌ها مطرح مي‌شود، خاطرنشان کرد: يارانه‌ همه اقشار جامعه به طور کامل حذف نمي‌شود.

تماس تلفني وزارت رفاه با خانوارها درمورد حذف يارانه

همچنين ،معاون امور رفاهي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي درباره تماس‌هاي اخير کميسيون ماده 10 جزئياتي ارائه کرد و گفت: آمار 200 هزار نفري اعلام شده فقط مربوط به تير ماه بود و درباره حذفيات آينده صحبتي نشده است.احمد ميدري در پاسخ به اين سوال که آيا اخباري مبني بر اينکه در سال 95، حداکثر تا 200 هزار نفر حذف خواهند شد را تاييد مي‌کنيد يا خير؟ اظهار داشت: خير چنين چيزي نيست و درباره حذفيات ماه‌هاي آينده صحبتي نشده است.

وي افزود: براي تير ماه فهرست 200 هزار نفر از ثروتمنداني که وجود داشتند را به سازمان هدفمندسازي يارانه‌ها اعلام کرديم تا يارانه آنها قطع شود و از اين تعداد بخشي حذف شده بودند و در مجموع تعداد حذفيات جديد کمتر بود.معاون رفاهي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي همچنين در پاسخ به سوال ديگر فارس،‌درباره تماس‌هايي که با برخي خانوارها با عنوان کميسيون ماده 10 گرفته مي‌شود تصريح کرد: نمي‌دانم چرا در اين تماس‌ها از عنوان کميسيون ماده 10 استفاده مي‌شود در حالي که اين کميسيون ديگر تشکيل نمي‌شود.

وي افزود: تماس‌هايي که با خانوارها گرفته مي‌‌شود از سوي وزارت رفاه است و دلايل حذف به آنها اطلاع داده مي‌‌شود.


 دستور وزير کار درباره استخدام 3569 نفر 

 علي ربيعي علي ربيعي با صدور دستوري به رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي، بر پيگيري امور مربوط به استخدام حق التدريس مربيان آموزش فني و حرفه اي تاکيد کرد.به گزارش مهر ،در اين نامه آمده است: با توجه به انتظار مربيان حق التدريس سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور براي استخدام امور مربوطه را پيگري نماييد تا اقدامات قانوني جهت اين امر، با سرعت بيشتري دنبال شود. از آنجايي که يکي از عوامل تاثير گذار در تحقق اقتصاد مقاومتي و برنامه محول شده به اين وزارتخانه، توانمند سازي منابع انساني از طريق مهارت آموزي و ارتقا مهارت شاغلين و جوانان جوياي کار در تمامي بخش هاي از جمله صنعت، خدمات و کشاورزي است.

ايجاد تحول در برنامه و روش و تلاش بيشتر مديران و کارکنان سازمان براي ارتقاي نقش تاثير گذار در تحقق اين اهداف انتظار مي رود. برنامه ريزي براي بخشهاي مختلف صنعتي، توليدي و خدماتي اعم از دولتي و غير دولتي با اولويت مناطق محروم، شناسايي نيازها و سفارشات آموزشي آموزشي اين بخشها ساير بخش هاي کشور به تناسب نياز بازار کار، نيز مورد تاکيد است.

بر پايه اين گزارش، رئيس سازمان فني و حرفه اي نيز در گزارشي در اجراي اين دستور اعلام کرد: از تمامي ظرفيت هاي ده گانه ماده 68 قانون مديريت خدمات کشوري بخصوص بند هاي 5 و 10 فوق العاده هاي شغل و ويژه طي سال گذشته و سالجاري به منظور افزايش حقوق و مزاياي نيروي انساني استفاده لازم به عمل آمده به گونه اي که ميانگين حقوق و مزاياي دريافتي آنها در دوره تصدي بيش از 40 درصد رشد داشته است.

در مورد مربيان حق التدريس نيز از مجموع 3 هزار و 569 نفر حق التدريس پذيرفته شده تاکنون براي حدود 1 هزار و 800 نفراز آنها تمامي مراحل استخدام انجام و احکام کارگزيني صادر گريده و مقررگرديد از مجموع 1 هزار 769 نفر باقي مانده تعداد 1 هزار نفر تا پايان شهريور ماه تامين پست شوند و مراحل استخدام انجام پذيرد و مابقي 769 نفر نيز در نيمه دوم سال جاري اقدام لازم به عمل آيد و نهايتا روند استخدامي عده اي از عزيزان که در فرآيند هاي اداري نتوانسته اند بطور کامل پذيرفته شوند، پيگيري خواهد شد.

همچنين در مورد کارکنان قرار دادي نيز حقوق و مزايا و اضافه کاري کارکنان قرار دادي بر اساس دستور العمل هاي مربوطه از ابتداي سال جاري پرداخت و علاوه بر آن از ابتداي تير ماه مقرر گرديده براي جبران دريافتي اين عزيزان حداقل مبلغ يک ميليون ريال به عنوان ساير مزاياي رفاهي براي هر نفر ماهيانه تامين و پرداخت شود.


 نهادهاي مالي 

 بانک سپه آماده حمايت کامل از واحدهاي توليدي است

مديرعامل بانک سپه از آمادگي اين بانک براي حمايت همه جانبه از واحدهاي توليدي کشور در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي خبر داد.به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه: چقازردي در جلسه با قائم مقام امور توليدي وزير صنعت ، معدن و تجارت با بيان اينکه بانک سپه براي کمک به 1120 واحد توليدي که نياز به نقدينگي دارند آماده است، اظهار داشت: در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و پشتيباني از برنامه هاي دولت محترم تدبير و اميد ، براي خروج از رکود، بانک سپه آمادگي لازم براي اعطاي تسهيلات به اين واحد ها در جهت رونق توليد و اشتغال در کشور را دارد.

حضور کارشناسان بانک توسعه صادرات در کارگاه آموزشي بين المللي مديريت تطبيق

کارشناسان بانک توسعه صادرات به منظور آشنايي با مباحث تطبيق در نظام بانکداري بين المللي در کارگاه آموزشي بين المللي مديريت تطبيق شرکت کردند. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک توسعه صادرات، کارشناساني از اداره مبارزه با پولشويي و تطبيق و اداره پژوهش و مديريت ريسک بانک توسعه صادرات در همايشي با عنوان کارگاه آموزشي بين المللي مديريت تطبيق حضور يافته و با آخرين دستاوردهاي علمي اين موضوع مهم در سطح بين المللي آشنا شدند.

صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين به تصويب مجمع رسيد

مجمع عمومي عادي سالانه بانک اقتصادنوين با حضور بيش از 94 درصد از سهامداران اين بانک برگزار و صورت‌هاي مالي بانک براي سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 1394 مورد تصويب قرار گرفت.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، حسن معتمدي، مديرعامل اين بانک در گزارش خود به سهامداران اظهار داشت که در سال 1394 شرايط اقتصادي کشور از ثبات نسبي برخوردار بوده و شاهد کاهش نرخ تورم، انضباط مالي دولت و ثبات در بازارهاي موازي بوده‌ايم.

مدير عامل موسسه عطوفت خراسان شمالي:

بانک پارسيان در ايفاي رسالت هاي اجتماعي بنگاهي سرآمد است

مدير عامل موسسه عطوفت خراسان شمالي در مراسم امضاي تفاهم نامه همکاري تسهيلاتي با صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان در بجنورد گفت: حمايت هاي تسهيلاتي صندوق قرض الحسنه پارسيان در سه سال گذشته در کاهش آلام دردمندان تحت حمايت اين انجمن و تامين هزينه هاي درمان آنان بسيار مفيد و کارگشا بوده و ما قدردان اين حمايت ها و تلاش ها هستيم.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانك پارسيان ،محمد رضا بهنام حسين پور مدير عامل صندوق قرض الحسنه بانک پارسيان نيز با بيان اين که انجمن حمايت از بيماران سرطاني عطوفت خراسان شمالي يکي از دهها نهاد، موسسه و انجمن حمايتي است که هم اکنون تحت پوشش تسهيلاتي صندوق قرض الحسنه پارسيان در سراسر کشور هستند گفت : توجه ويژه به مقوله تسهيل گري امر درمان در کنار حمايت از کسب و کارهاي خرد، کوچک و متوسط دو رويکردي است که هم اکنون با نگاه ملي و تامين مصالح آحاد جامعه در ابعاد مختلف از سوي مديران ارشد و گروه سياست گذاري صندوق و بانک پارسيان دنبال مي شود.

ارائه انواع تسهيلات از سوي بانک سينا

مانده تسهيلات بانک سينا در پايان سال 94 در مقايسه با سال قبل ازآن سير صعودي داشته است.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، در راستاي سياست هاي اين بانک مبني بر ايفاي نقش موثر در توسعه و رونق اقتصاد کشور، با اعتبارسنجي مناسب و رعايت بهداشت اعتباري نسبت به اعطاي تسهيلات و ارائه بسته هاي اعتباري متنوع در سال گذشته اقدام شده که ماحصل آن رشد حدود 18 درصدي مانده ناخالص تسهيلات و مطالبات بانک در مقايسه با سال 93 است.

ارتباط مستقيم تلفني با معاون مالي و اقتصادي بانک شهر

جلسه ارتباط مستقيم تلفني با مديران بانک شهر، اين هفته با حضور معاون مالي و اقتصادي برگزار مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط‌عمومي بانک شهر، جلسه ارتباط مستقيم تلفني اين هفته، با حضور حميد شيرواني، معاون مالي و اقتصادي اين بانک، در سامانه نظارت و ارتباطات مردمي 8655 برگزار مي‌شود.

تفاهم‌نامه همکاري بين بانک دي و شرکت سرمايه گذاري صنعت نفت امضا شد

بانک دي و شرکت سرمايه گذاري صنعت نفت با هدف گسترش سطح همکاري‌ها تفاهم‌نامه‌اي را امضا کردند. به گزارش آفرينش به نقل ازاداره کل روابط عمومي بانک دي، عليرضا عاطفي‌فر ـ سرپرست بانک دي ـ در اين مراسم اظهار کرد: بانک دي در سالي که مقام معظم رهبري آن را اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نامگذاري کرده‌اند، تلاش کرده است در اين مسير گام‌هايي اجرايي بردارد، به همين منظور حمايت از شرکت‌هاي داخلي و توليدکنندگان در اولويت برنامه‌ها قرار گرفته است.

پرداخت سود سهامداران شركت شوکوپارس در شعب بانک صادرات

سود سهامداران شرکت شوکوپارس"ذغشوکو" مربوط به سال مالي منتهي به اسفندماه 1394 از طريق شعب بانک صادرات ايران پرداخت مي گردد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران،‌ براساس قرارداد منعقده بين اين بانک و شركت شوکوپارس سود سهام سال مالي منتهي به پايان اسفندماه 1394از طريق کليه شعب بانک صادرات ايران از روز شنبه دوم مردادماه سالجاري شروع شده است. در اين رابطه سهامداران حقيقي شرکت يادشده مي‌توانند با ارائه مدارک هويتي نظير کارت ملي، شناسنامه، برگه سهام مربوطه و سهامداران حقوقي با ارائه درخواست کتبي و مدارک مورد نياز به شعب اين بانک مراجعه و سود سهام خود را دريافت نمايند و يا به ساير حسابهاي خود انتقال دهند.


 تريبون 

 کاهش قيمت شكر طي چند روز آتي

معاون وزيرجهاد کشاورزي از توزيع 155 هزارتن شکر تا پايان مردادماه در بازار خبر داد و گفت: در سه ماه گذشته نيز 165 هزارتن شکر در بازار توزيع شده است.

علي قنبري در گفتگو با مهر با بيان اينکه ما مرتبا در حال توزيع شکر در بازار هستيم، اظهارداشت: هم اکنون 55 هزار تن شکر از بندر امام در حال تخليه است و تا آخر هفته نيز 70 هزار تن شکر وارد کشور مي‌شود؛ ضمن اينکه 30 هزار تن از اين کالا نيز تا پايان ماه وارد خواهد شد.وي اضافه کرد: بنابراين تا پايان مردادماه 155 هزارتن شکر توزيع خواهد شد و در پي اين اقدام قيمت شکر منطقي خواهد شد و به حدود 2700 تا 2800 تومان خواهد رسيد.مديرعامل شرکت بازرگاني دولتي ايران افزود: در حدود 3 ماه گذشته نيز 165 هزارتن شکر در بازار توزيع شده است.قنبري با بيان اينکه همزمان با ما، بخش خصوصي نيز اقدام به توزيع شکر مي‌کند، گفت: در چند روز آينده، علاوه بر شکر وارداتي، شکر توليد داخلي هم وارد بازارمي‌شود و نرخ اين محصول در بازار افت مي‌کند.معاون وزير جهاد کشاورزي افزود: برخي‌ها با دلال بازي مي‌خواهند قيمت‌ها را افزايش دهند تا سودي عايدشان شود اما اين افراد درنهايت دچار ضرر و زيان مي‌شوند.قنبري درباره اينکه برخي مسئولان از برنامه‌ريزي دولت براي توزيع 300 هزار تن شکر در بازار خبر داده و اعلام کرده‌اند، قرار است که در روزهاي آينده اين شکر در بازار توزيع شود، اظهارداشت: به احتمال زياد اين مسئولان موجودي شکر بخش خصوصي را که همزمان با ما اقدام به توزيع آن مي‌کنند، نيز در نظر گرفته‌اند.

قيمت شکر به 4 هزار تومان رسيد

گزارش ها حکايت از اين دارد که قيمت شکر طي هفته‌هاي گذشته از 2700 تومان به 3 هزار و 70 تومان و در روزهاي گذشته به 4 هزار تومان هم رسيده است. محتکران هم دست به کار شده و شکر را به صورت محدود توزيع مي‌کنند تا قيمت بالا رود. اين در شرايطي است که دولت مدعي آرامش در بازار کالاهاي اساسي است و معتقد است که نوسان قيمتي در مورد کالاهاي اساسي طي عمر دولت يازدهم خنثي شده است.

اکنون شکر با افزايش قيمت مواجه است و توليدکنندگان نمي‌توانند به راحتي شکر مورد نياز خود را تامين کنند. اين در حالي است که دولت هم در اعلام قيمت تعلل کرده و بازرسي‌ها در بازار هم بسيار محدود است، بنابراين محتکران حسابي دست به کار شده و قيمت را گران کرده‌اند. قرار بود که هفته گذشته، دولت در جلسه ستاد تنظيم بازار در مورد قيمت تصميم گيري شود، اما به دلايلي نامعلوم هنوز اين تصميم گيري صورت نگرفته و بازار همچنان با تلاطم مواجه است.

رجيستري بدليل مشکلات نرم افزاري به تعويق افتاد

مشخص نيست که طرح رجيستري که براي بار دوم اجرايي شده است؛ مانند همان طرح قبلي در سال 85 است که ابتدا اجرا و سپس متوقف شده است.

به گزارش ايلنا ،"حداقل حقوق عمومي که ضايع مي شود هزار ميليارد تومان است؛ البته با در نظر گرفتن حداقل قيمت براي هر گوشي که بصورت غير قانوني وارد کشور مي شود." جمله اي که در دو هفته اخير و در تشريح علت اجراي طرح رجيستري از متوليان اين طرح شنيده مي شود. کساني که به صراحت اعلام مي کنند که" طبق نظر سنجي بيش از 50 درصد مردم بر اين باورند که در مجموعه هاي تصميم گيرنده ملزمي براي برخورد با قاچاق کالا نيست" و شايد وقت آن رسيده است که ثابت کنند در برخورد با قاچاقچيان بخصوص در زمينه گوشي‌هاي تلفن همراه که شايد تعداد آنها از انگشتان يک دست هم فراتر نرود؛ قاطع هستند؛ حتي با اعلام اجراي دوباره طرح رجيستري، طرحي که يک بار در سال 85 اجرا و سپس متوقف شد و مشخص نيست که آيا اين طرح نيز مانند همان طرح است و يا ضريب خطاي آن چقدر است.

رجيستري بصورت پايلوت اجرايي شده است

در حالي که طراح پروژه رجيستري بارها در خصوص نحوه اجراي اين طرح در کشور گفته است که "اين طرح گوشي‌هايي که در دست مردم هست را مورد خطاب قرار نمي‌دهد؛ زيرا کسانيکه از قبل گوشي را دريافت کرده‌اند، نمي‌دانند که قاچاق است يا خير"؛ اما در مقابل انتشار اخباري مبني بر آغاز طرح رجيستري و جمع آوري موبايل هاي آيفون، اين مصرف کنندگان و بازار هستند که نسبت به اين مساله واکنش نشان داده اند؛ بطوري که تعداد زيادي از خريداران در عکس العمل به اين اخبار به بازارها مراجعه کرده و در مقابل فروشندگان نيز فرصت را غنيمت شمرده تا با افزايش قيمت ها به شکلي که قطعابه ضرر مصرف کننده است، نسبت به اين اخبار واکنش نشان دهند؛ اين در حالي است که سخنگوي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داده است که با اتمام مراحل آزمايشي طرح ثبت و شناسه دارکردن گوشي هاي تلفن همراه ،گوشي هاي قاچاق تا دوماه آينده زنگ مي خورد؛ يعني بر خلاف اخبار منتشر شده مبني بر اينکه رجيستري از اول مرداد ماه آغاز شده است، اين طرح بصورت پايلوت اجرايي شده است.

رجيستري بدليل مشکلات نرم افزاري به تعويق افتاد

اين طرح در قالب تکليف قانوني ماده 13 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آذر ماه سال گذشته با همکاري گمرک جمهوري اسلامي ايران آغاز شده است، در همين جهت سامانه اي براي ثبت تمامي شماره سريال گوشي هاي تلفن همراه وارداتي که از طريق گمرک به طور قانوني وارد کشور شده، طراحي شده است و اين اطلاعات هم اکنون براي بارگذاري و استفاده در طرح ثبت و شناسه دار کردن گوشي هاي تلفن همراه آماده است؛ اما مدير روابط عمومي وزارت ارتباطات صراحتا اعلام کرده است که هنوز مقدمات لازم براي اجراي اين طرح مهيا نشده است و طبق گفته هاي سخنگوي ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مساله اصلي اين است که مرحله بعد اجراي اين طرح که بايد توسط سازمان تنظيم مقررات با بارگذاري سيستم که بايد از ابتداي مرداد امسال اغاز به کار مي کردبه دليل برخي مشکلات نرم افزاري به تعويق افتاده است که اين مشکلات بعد از طي دوره آزمايشي حداکثر طي يکي دو ماه آينده برطرف خواهد شد .

او اجراي اين طرح را تکليف قانوني ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان مي کند؛ طرحي که در سال 85 اجرا شد و طبق گفته مدعيان اين طرح به دو دليل در آن زمان با شکست مواجه شده است؛اجرا نشدن توسط همه اپراتورها و تنها متکي بر شناسه گوشي بودن که ماهيتي قابل جعل داشت و به راحتي، با هزينه اندک و دانشي جزيي قابل جعل بود، اما در طرح جديد ضعف هاي گذشته را ندارد و منحصرا متکي بر شناسه‌هاي قابل جعل نيست؛ بنابراين طرح رجيستري بطور پايلوت آغاز شده و طبق گفته رگولاتوري دو ماه براي پياده‌سازي، نصب و تست سناريوهاي شکست زمان مي‌برد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
گزارش
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته