جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5334

آغاز هفته دوم ليگ برتر فوتبال
نبرد داغ استقلالي‌ها در اهواز


10 نقل و انتقال گران تاريخ سري A


خبـــرنامه


گوناگون از ورزش


 آغاز هفته دوم ليگ برتر فوتبال
 نبرد داغ استقلالي‌ها در اهواز 

 هفته دوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برگزاري چهار ديدار از امروز آغاز مي‌شود که در مهم ترين بازي، استقلال تهران در اهواز ميهمان مدافع عنوان قهرماني يعني استقلال خوزستان است.

قهرمان ليگ ميزبان استقلال تهران

مصاف استقلال خوزستان و استقلال تهران هميشه جذاب و ديدني بوده است. استقلال خوزستان به عنوان مدافع قهرماني در هفته گذشته توانست تراکتورسازي را در تبريز متوقف کند و استقلال تهران هم با وجود اينکه انتظار مي‌رفت از نفت رد شود، برابر اين تيم به يک امتياز دست يافت.

استقلال خوزستان در هفته گذشته نشان داد همچنان مي‌تواند دست به کارهاي بزرگي بزند و بازيکنان جوان اين تيم انگيزه لازم را مانند فصل گذشته دارند. در آن سوي استقلال تهران در هفته گذشته چندان در خط دفاع هماهنگ عمل نکرد و شايد اين مسئله در بازي برابر هم نام خوزستاني باعث دردسر شود.

عليرضا منصوريان به خوبي مي‌داند که از دست دادن امتياز در هفته دوم مي‌تواند براي تيمش حاشيه‌ساز شود و به همين دليل انتظار مي‌رود استقلال با ارائه يک بازي تهاجمي به دنبال پيروزي در اين ديدار باشد و در آن سوي قطعا شاگردان پور موسوي با استفاده از شرايط ميزباني، نمي‌خواهند امتيازي از شهرشان خارج شود و اين مسئله جذابيت‌هاي بازي را افزايش مي‌دهد.

شايد يکي از رقباي اصلي استقلال تهران در اين مصاف گرماي هوا باشد. گرمايي که منصوريان از آن به عنوان خرما پزان ياد کرده و اين مسئله مي‌تواند به لحاظ بدني، توان آبي‌هاي پايتخت را کاهش دهد و کار را به سود آبي‌هاي خوزستان کند.

پديده – سياه جامگان؛ دربي مشهد

دربي مشهد اولين بازي هفته دوم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران است؛ دو تيمي که هفته گذشته برابر دو تيم مدعي قهرماني از اصفهان به پيروزي رسيدند و با قدرت ليگ را آغاز کردند. تيم فوتبال پديده موفق شد با يک گل تيم سپاهان را در هفته گذشته شکست دهد و در آن سو تيم سياه جامگان هم با حساب دو بر يک ذوب‌آهن قهرمان جام حذفي فصل گذشته را از پيش رو برداشت.

داربي مشهد فصل گذشته يکبار با پيروزي تيم پديده با حساب يک بر صفر به پايان رسيد و يکبار هم دو تيم به تساوي رضايت دادند. حالا بايد ديد مصاف دوباره دو تيم به چه نتيجه‌اي مي‌انجامد.رضا مهاجري و فرهاد کاظمي سرمربيان دو تيم پديده و سياه جامگان امسال از ابتدا تيم خود را ساخته‌اند و انتظار مي‌رود ديداري جذاب را دو تيم در اين مصاف ارائه دهند.

ذوب آهن – سايپا؛ مصاف شکست خورده ها

دو تيم شکست خورده هفته اول درحالي به مصاف هم مي‌روند که در نمايش نخست خود چندان اميدوار کنند ظاهر نشدند. تيم ذوب‌آهن با هدايت گل‌محمدي بازي را به سياه جامگان واگذار کرد و سايپا هم با يک گل مغلوب پرسپوليس شد. يکي از جنبه‌هاي جالب اين ديدار تقابل يحيي گل‌محمدي و حسين فرکي است. گل‌محمدي سال‌ها در تيم ملي شاگرد حسين فرکي بوده است.

پيکان – صبا؛ رويارويي جلالي و مرفاوي

پيکان با هدايت مجيد جلالي درحالي ميزبان تيم صبا است که در هفته قبل مقابل گسترش فولاد به تساوي رضايت داد. در آن سوي تيم صبا هم با تساوي برابر نفت آبادان پاي به اين ميدان گذاشته است.

از تقابل جالب اين ديدار حضور مرفاوي به عنوان سرمربي صباي قم است. او آخرين سرمربي پيکان در دو سال پيش بود و نتوانست مانع از سقوط اين تيم به ليگ يک شود. همچنين اميرحسين صادقي مدافع امروز پيکان، فصل گذشته را در صباي قم توپ زده است.

بازي هاي امروز:

استقلال خوزستان – استقلال – غدير اهواز 20:45

ذوب آهن – سايپا – فولاد شهر اصفهان 20:30

پيکان – صبا – شهداي شهر قدس 20:35

پديده – سياه‌جامگان – ثامن مشهد 19:10


 10 نقل و انتقال گران تاريخ سري A 

 
گونسالو ايگواين در يکي از پر سروصداترين نقل و انتقالات چند سال اخير در حالي با 94 ميليون يورو راهي يوونتوس شد. هنوز مجادله رييس باشگاه ناپولي با اين بازيکن وجود دارد و جنگ لفظي اين دو در رسانه ها شنيده شده است. اين انتقال بعد از سال 2001 توانست رکورد انتقال را در فوتبال ايتاليا به خود اختصاص دهد. به نظر مي‌رسد با اين انتقال، بازار سرمايه گزاري در فوتبال ايتاليا بار ديگر جان گرفته است و مي‌تواند باعث تحرک در فوتبال ايتاليا شود.

گاتزتا دلو اسپورت در گزارشي به 10 بازيکن گران‌قيمت تاريخ ليگ ايتاليا پرداخته است.

1- گونسالو ايگواين از ناپولي به يوونتوس با 94.7 ميليون يورو

آقاي گل فصل قبل ليگ ايتاليا با 36 گل از ناپولي به يوونتوس پيوست تا نام خود را به عنوان گرانترين نقل و انتقال تاريخ ليگ ايتاليا به خود اختصاص دهد.

2- زين الدين زيدان از يوونتوس به رئال مادريد با 73.5 ميليون يورو

در سال 2001 او تک ستاره فلورنتينو پرس شد که هر سال يک بازيکن بزرگ را به خدمت مي‌گرفت تا رئال کهکشاني داشته باشد.

3- زلاتان ايبراهيموويچ از اينتر به بارسلونا با 69.5 ميليون يورو + ساموئل اتوئو

ايبرا بعد از 3 سال موفق در اينتر و به ثمر رساندن 57 گل در 88 بازي راهي بارسلونا شد ولي يک سال تنها در اين تيم دوام آورد.

4- کاکا از ميلان به رئال مادريد با 65 ميليون يورو

او بعد از 6 فصل بازي در ايتاليا و کسب قهرماني در اروپا راهي رئال شد.

5- ادينسون کاواني از ناپولي به پاري سن ژرمن با 64.5 ميليون يورو

بعد از زدن 78 گل در سه فصل براي ناپولي راهي پاري سن ژرمن شد و تاکنون نيز در اين تيم بوده است.

6- هرنان کرسپو از پارما به لاتزيو با 55 ميليون يورو

بعد از چهار فصل بازي در پارما که نامي براي خود دست و پا کرد، راهي لاتزيو شد تا رکورد وقت فوتبال ايتاليا را به خود اختصاص دهد.

7- جانلوييجي بوفون از پارما به يوونتوس با 53 ميليون يورو

دروازه بان فوتبال ايتاليا بعد از ورشکستگي پارما تصميم گرفت تا به يوونتوس بپيوندد و تاکنون نيز در اين تيم باشد.

8- گايزکا منديتا از والنسيا به لاتزيو با 48 ميليون يورو

بعد از بازي هاي درخشان در والنسيا خيلي از تيم ها به دنبال او بودند و در نهايت نيز تصميم گرفت تا راهي لاتزيو شود.

9- کريستيان ويري لاتزيو به اينتر با 45 ميليون يورو

ويري با رفتن به اينتر توانست ماشين گلزني اين تيم لقب گيرد و گل‌هاي متعددي براي نراتزوري به ثمر برساند.

10- رونالدو از اينتر به رئال مادريد با 45 ميليون يورو

خرگوش چاق بعد از پشت سر گذاشتن مصدوميت طولاني از اينتر راهي رئال مادريد شد و دوران خوب خود در ايتاليا را در اسپانيا تکرار کرد.


 خبـــرنامه  

 پرچمدار کاروان ايران راهي ريو شد

زهرا نعمتي تنها نماينده تيروکمان ايران در بازي هاي المپيک 2016 ريو و پرچمدار کاروان کشورمان، بامداد شنبه راهي ريودوژانيروي برزيل شد.

مسابقه نعمتي دوشنبه هفته آينده 18 مرداد انجام مي‌شود.

نعمتي کماندار ايران که هر دو سهميه المپيک و پارالمپيک ريو را کسب کرده پرچمدار کاروان ايران در المپيک است.

نوشاد عالميان، نيما عالميان و ندا شهسواري سه پينگ‌پنگ باز المپيکي ايران نيز به ريو رفتند. اين سه ورزشکار ايران 17 مرداد در روز نخست المپيک به مصاف حريفان خود مي‌روند.

مايلي‌کهن باز به کي‌روش گير داد!

حتي در فيس‌بوکش هم براي ايران وقت ندارد

محمد مايلي‌کهن که يد طولايي در انتقاد کردن از سرمربي تيم ملي دارد، بار ديگر به کارلوس کي روش گير داد.

سرمربي ملوان در مورد اينکه کي‌روش هم در فيس‌بوکش از حضور نکونام در تيم ملي به عنوان مربي خبر داده، گفت: به نظر نمي‌رسد که کي‌روش حتي در فيس بوکش هم براي تيم ايران وقت داشته باشد، او پدرش مريض است و دو ماه است که به‌خاطر ناراحتي پدرش رفته است و بعيد است به چيزهاي ديگر بتواند فکر کند، البته بعد از بازگشتش خيلي سريع حقوق ماهي دو ميليارد توماني‌اش را مطالبه مي‌کند، آن هم بابت عدم حضورش و کاري که نکرده است.

مايلي‌کهن در مورد مربي‌گري نکونام در تيم ملي اظهار داشت: در مورد نکونام يکبار نظرم را گفتم، بازهم تکرار مي‌کنم، سعديا مرد نکونام نميرد هرگز، مرده آن است که نامش به نکويي نبرند. جواد نکونام هم مرد نکونامي است، اما حضور در تيم ملي به عنوان مربي براي او زود است، زماني کي‌روش علي کريمي را به عنوان مربي به تيم ملي برد که من گفتم کي‌روش سوپرچرچيل است، اکنون هم با انتخاب نکونام همان حرف را بايد تکرار کنم.

جهانبخش: فصل جديد هلند متعلق به من است

تيم آلکمار با حضور 63 دقيقه‌اي عليرضا جهانبخش توانست ديدار رفت برابر ايانيناي يونان در ليگ اروپا را با برتري يک بر صفر پشت سر بگذارد و 14 مرداد ماه در بازي برگشت تکليف تيم صعود کننده به مرحله بعدي اين رقابت ها مشخص خواهد شد. عليرضا جهانبخش پس از پايان اين بازي به سايت رسمي هواداران باشگاه آلکمار گفت: مي‌توانستيم نتيجه بهتري را کسب کنيم، اما از نتيجه خوشحال هستيم. البته پيروزي مهم‌ترين مسئله است و اگر دقت بيشتري مي‌کرديم، مي‌توانستيم با به ثمر رساندن گل‌هاي زيادتري حاشيه امنيتي در بازي برگشت داشته باشيم.

جهانبخش در خصوص عملکردش در اولين بازي رسمي فصل جديد ليگ اروپا عنوان کرد: به نظر مي‌رسد اولين بازي رسمي هميشه سخت و دشوار است. اين اتفاق فقط مربوط به تيم آلکمار نمي‌شود و من هم از اين قاعده مستثني نبودم. بهترين بازي خود را برابر ايانيناي يونان انجام ندادم، اما در بازي‌هاي آينده بهتر خواهم شد.

مهاجم ايراني تيم آلکمار در پايان اين مصاحبه گفت: همان‌طور که تاکيد کردم، تازه در شروع فصل هستيم و نياز به حرکت رو به جلو و تلاش مستمر داريم. فصل قبلي ارديويژه هلند متعلق به وينسنت جانسن بود و اين فصل شايد فقط به من تعلق داشته باشد. تمام تلاشم را به کار خواهم بست که در هر بازي بهتر از بازي قبل شوم. ما در بازي اول ليگ اروپا پيروزي را از آن خود کرديم و بايد اين روند را حفظ کنيم.

شريفات، غايب بزرگ فولاد مقابل پرسپوليس

فولادي‌ها خود را آماده ديدار مقابل پرسپوليس مي کنند، ديداري که قرار است دوشنبه از ساعت 20:45 در ورزشگاه آزادي آغاز شود.

کاروان فولاد قرار است امروز يکشنبه با پرواز ساعت 9 صبح به سمت تهران حرکت کند. آنها از ظهر شنبه اردوي خود در پايتخت قبل از بازي با پرسپوليس را آغاز خواهند کرد.

قرار نيست تماشاگري به همراه کاروان فولاد به تهران بيايد اما فولادي‌ها اميدوارند تماشاگران‌شان در تهران و کرج راهي استاديوم شده و به تشويق اين تيم بپردازند. اسماعيل شريفات ستاره فولاد که در بازي مقابل ماشين‌سازي مصدوم شده بود، به ديدار مقابل پرسپوليس نمي‌رسد. اين خبر را کادر فني فولاد نيز تائيد کرده‌اند.

آدريانو از عرش تا فرش

مهاجم سابق برزيل زاغه‌نشين شد

آدريانو مهاجم سابق تيم ملي برزيل تا چند سال پيش يکي از بهترين هاي فوتبال در اروپا بود. اما آدريانوي نامدار اکنون در يکي از زاغه هاي ريو زندگي مي کند و شرايط بسيار بدي دارد. او مجبور است هرچه پول بدست مي‌آورد را به باندهاي مختلف خلافکاري در اين منطقه بدهد تا در امنيت باشد و بتواند در يک منزل با شرايط بسيار بد، روزگار خود را سپري کند. او آخرين بار در ليگ دسته چهار آمريکا و برزيل بازي کرده است و در 4 سال گذشته تنها 5 بازي رسمي برگزار کرده است.

بهترين دوران او در ايتاليا بود جايي که در 103 بازي توانست براي اينتر 44 گل به ثمر برساند. او قبل تر در پارما نيز عملکرد بسيار خوبي از خود نشان داده بود. حقوق آدريانو در ايتاليا 80 هزار پوند در هفته بوده است.

ريو يکي از مناطق گرانقيمت برزيل است که روزانه نزديک به 24 کودک در اين شهر از بين مي‌روند. آدريانو که با باند خلافکاري همکاري مي‌کند، تاکنون دو بار دستگير شده است. يک بار به خاطر شليک به يک زن در ماشين و يک بار هم به خاطر قاچاق مواد مخدر که البته تبرئه شد.


 گوناگون از ورزش 

 پيتزاي مجاني به قيمت مصدوم شدن ايگواين!

گونسالو ايگواين که فصل گذشته در ناپولي بازي مي‌کرد، رکورد نقل و انتقالات را در اين کشور شکست و به يوونتوس پيوست. اين انتقال حاشيه هاي زيادي در روزهاي اخير داشته است. جنگ لفظي اين بازيکن با رييس ناپولي نيز در روزهاي گذشته به شدت بالا گرفته است. در اين بين، صنف رستوران‌داران ناپل نيز واکنش‌هايي در اين زمينه داشتند.

رييس يکي از بزرگترين رستوران‌هاي شهر ناپل اعلام کرده است در صورتي که گونسالو ايگواين در يوونتوس مصدوم شود به همه شهروندان يک پيتزاي مجاني خواهد داد. اين اقدام در راستاي اعتراض شديد مردم ناپل به اين بازيکن صورت گرفته است.

مردم ناپل همچنين بعد از اعتراض به اين انتقال، عکس بازيکن آرژانتيني را نيز روي ماشين هاي حمل زباله قرار دادند و پلاکاردهايي نيز در سطح شهر ديده شده است که در آن روي عکس اين بازيکن کلمه «خائن» نوشته شده است.

عبدولي: اين بار بهانه‌اي دست داوران نمي‌دهم

سعيد عبدولي فرنگي کار وزن 75 کيلوگرم ايران در آستانه بازيهاي المپيک 2016 گفت: پس از ناکامي در المپيک لندن فقط با هدف حضور در ريو و رسيدن به مدال المپيک هر سختي که در تمرينات بود را تحمل کردم و در حال حاضر نيز نمي‌خواهم اشتباهي داشته باشم و اين فرصت ارزشمند را از دست بدهم.

عبدولي درباره مهمترين رقباي خود در المپيک نيز گفت: علاوه بر حريفان خوب و قدرتمندي که دارم بايد با ناداوري احتمالي نيز بجنگم. از بدشانس‌ترين کشتي‌گيراني هستم که ناداوري در مسابقات مختلف خيلي به من ضربه زده است. البته در مجموع کشتي ايران بيش از ساير کشورها از ناداوري‌ها ضربه خورده است. البته من کاري به اين مسائل ندارم و با تمام وجود در المپيک مي جنگم و سعي مي‌کنم هيچ بهانه‌اي به داوران ندهم تا حقم پايمال شود. مدال المپيک را در ويترين افتخاراتم کم دارم و مي‌خواهم با کسب خوشرنگ ترين مدال دل هموطنانم را شاد کنم.

شکست تيم ملي هندبال مقابل باشگاه نروژي

ديدار دوستانه تيم ملي هندبال با تيم رده اولي هالوارد نروژ با نتيجه 20 بر 21 به سود تيم نروژي پايان يافت. تيم ايران در اولين ديدار دوستانه خود مقابل تيم آماده قطر که خود را براي حضور در مسابقات المپيک آماده مي‌کند با نتيجه 31 بر 18 بازي را واگذار کرده بود.

محسن طاهري، سرمربي تيم ملي هندبال گفت: تيم نروژي از آمادگي خيلي خوبي برخوردار بود؛ اما تيم ما به دليل بالا نبودن سطح آمادگي و هماهنگي نتوانست عملکرد قابل قبولي در نيمه دوم داشته باشد و بازي را با يک اختلاف واگذار کرد.

مسي به تيم ملي آرژانتين برنمي‌گردد

بعد از خداحافظي ليونل مسي و در ادامه استعفاي خراردو مارتينو از تيم ملي، آرژانتيني ها کاپيتان و سرمربي شان را در آستانه بازي هاي انتخابي جام جهاني 2018 از دست داده اند. فدراسيون فوتبال آرژانتين اميدوار بود با اين گفته که مسي مي تواند در انتخاب سرمربي بعدي آرژانتين هم فکري کند، او را ترغيب به بازگشت به تيم ملي کشورش کند که خانواده اين بازيکن اين صحبت ها را رد کرده است.

ليونل مسي بعد از شکست برابر شيلي در فينال کوپا آمه ريکا تصميم خود مبني بر خداحافظي از تيم ملي آرژانتين را اعلام کرد. خانواده اين بازيکن در صحبت هايي اعلام کرده است با وجود تلاش هاي زياد سران فوتبال آرژانتين و حتي دولت اين کشور، مسي قصد بازگشت به تيم ملي کشورش را ندارد.

در ادامه توضيح خانواده مسي به گمانه زني رسانه ها آمده است: مسي نه در انتخاب مربي براي تيم ملي آرژانتين دخيل است و نه تاثيري در اخراج آنها دارد.

بازگشت ويري 43 ساله به فوتبال

کريستين ويري مهاجم گلزن سابق تيم ملي ايتاليا از بازگشت خود به فوتبال و بازي در ليگ چين آن هم در 43 سالگي خبر داد.

ويري در سال 1999 با انتقال 49 ميليون يورويي از لاتزيو به اينتر توانست رکورد گرانقيمت‌ترين بازيکن جهان را به خود اختصاص دهد. او در طول 18 سال فوتبال و بازي در تيم هاي مطرحي چون اينتر، اتلتکومادريد، يوونتوس، ميلان و موناکو، بيش از 200 گل به ثمر رساند. او همچنين در 49 ديدار ملي براي تيم ملي ايتاليا نيز موفق شد 23 گل به ثمر برساند.

کسب آقاي گلي در لاليگا در سال 1998، بهترين بازيکن ايتاليا در سال 1999 و آقاي گل ليگ ايتاليا در سال 2003 از جمله افتخارات فردي او بوده است. او در نهايت در سال 2009 بعد از چند دوره حضور در آتالانتا برگامو از فوتبال خداحافظي کرد.

ويري در چند سال گذشته در زمينه شرط بندي ضرر مالي هنگفتي داشته و همين باعث شده است شرايط زندگي خوبي نداشته باشد و حتي فقر را نيز تجربه کند. اکنون سرمايه‌گذاري کلان در ليگ چين به نظر بازيگن سابق ايتاليا را وسوسه کرده است تا در 43 سالگي به بازگشت به فوتبال فکر کند. ويري خبر بازگشت به فوتبال را در صفحه خود در اينستاگرام اعلام کرده ولي نام تيم آينده خود را فعلا اعلام نکرده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته