جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5337


طرح کشوري معاونت جوانان درحوزه ازدواج

اوقات فراغت در حاشيه؛
برنامه‌اي براي وقت اضافه وجود دارد؟


خبرها


وقايع


رهنموني از بزرگان


يادداشـت


 طرح کشوري معاونت جوانان درحوزه ازدواج 

 
معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بيان اينکه طرح ارائه آموزش‌هاي پيش از ازدواج يک طرح کشوري است، گفت: اين طرح با انجام اصلاحاتي در ستاد ساماندهي امور جوانان مطرح مي‌شود.

محمدرضا رستمي در گفتگو با مهر، با اشاره به چالش‌هاي جوانان در حوزه ازدواج افزود: در حال حاضر بسياري از جوانان با آموزش هاي مورد نياز براي اقدام به ازدواج و استحکام زندگي خانوادگي آشنا نيستند به همين جهت دفتر ازدواج و تعالي خانواده در معاونت ساماندهي امور جوانان طرح «ارائه اموزشهاي پيش از ازدواج» به 750 هزار زوج در آستانه ازدواج را در دستور کار قرار داده است که اين طرح در صورت تصويب در ستاد ساماندهي امور جوانان در تمامي استانها اجرايي مي شود.

وي ادامه داد: معاونت ساماندهي امور جوانان بر آن است تا در سال 95 يک اقدام ملي و کشوري در حوزه ازدواج را به انجام برساند که ارائه آموزشهاي پيش از ازدواج به جوانان در آستانه ازدواج يا زوجهاي جوان اقدام مهمي است که در صورت انجام، نتايج مثبتي را در پي خواهد داشت. معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکيد کرد: اين طرح در جلسه گذشته ستاد ساماندهي امور جوانان مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر شد پس انجام تغييراتي، دوباره در جلسه ستاد مطرح شود.

رستمي همچنين با بيان اينکه طرح «دستياران جوان» بايد در جلسه پيشين ستاد ساماندهي امور جوانان با حضور نمايندگان همه دستگاههاي عضو مورد بررسي قرار مي گرفت، خاطرنشان کرد: طرح دستياران جوان موضوع مهمي است که در جلسه آتي ستاد ساماندهي امور جوانان مطرح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، طرح ارائه آموزشهاي پيش از ازدواج براي 750 هزار زوج در آستانه ازدواج در جلسه هفته گذشته ستاد ساماندهي امور جوانان به بحث گذاشته شد که در نهايت با انتقادات و پيشنهاداتي از سوي نمايندگان دستگاه هاي عضو، به جلسه آينده اين ستاد موکول شد.


 اوقات فراغت در حاشيه؛
 برنامه‌اي براي وقت اضافه وجود دارد؟ 

 چندي پيش،خبر غني سازي اوقات فراغت جوانان در مناطق حاشيه نشين در رسانه ها و جرايد منتشر شد،موضوعي که مشخص نيست با عنايت به ضعف هاي زيرساختي در اين مناطق و محدوديت هاي اعتباراتي،با چه ساز و کاري عملياتي خواهد شد.فراغت در حاشيه؛ برنامه‌اي براي وقت اضافه وجود دارد؟به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،موضوع غني سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از موضوعات بسيار حائز اهميتي است که برخي از کارشناسان معتقدند در صورت لحاظ کردن برنامه ريزي مدون و اصولي و تزريق و تخصيص اعتبارات مورد نياز مي تواند به نقطه عطفي براي جوانان مبدل شود.

نيازسنجي کارشناسي شده،تامين امکانات،ادوات و تجهيزات و فضاي مناسب و مورد نياز و پيش بيني و اجراي طرح ها و برنامه هاي کاربردي توامان با شناسايي استعدادها و توانمندي هاي مخاطبان،زمينه و بستر باروري و شکوفايي استعداد هاي جوان جامعه را فراهم مي کند.

امروزه صاحب نظران حوزه اجتماعي و حتي کارشناسان اقتصادي معتقدند ارزنده ترين سرمايه هر کشور و جامعه اي به نيروي انساني آن معطوف مي شود.

به واقع اگر در دهه هاي گذشته منابع طبيعي،معادن و...در زمره ثروت هاي بالقوه به شمار مي رفت،امروزه نيروي انساني متخصص و تربيت شده در جامعه است که تعيين کننده سرنوشت و آينده هر کشوري خواهد بود.

اين قاعده در خصوص جامعه ايران نيز صدق پيدا مي کند و با عنايت به آمار و اطلاعات منتشر شده در رسانه ها، ضريب هوشي جماعت ايراني در مقايسه با ديگر بافت هاي جمعيتي موجود در جهان از وضعيت مطلوب و کم نظيري برخوردار است.

بدون ترديد صرفا با موجوديت و حضور افراد مستعد نمي توان مسير پيشرفت و شکوفايي را تسهيل کرد و تحقق چنين امري مستلزم پيش نيازهاي خاص به خود است.

يکي از مقاطع تاثيرگذار در ارتقاي رشد و شکوفايي هر جامعه اي معطوف به اوقات فراغت مي شود که در صورت فقدان برنامه مناسب اين فرصت ويژه و بالقوه مي تواند به تهديدي جدي و مخاطره آفرين مبدل شود.

با عنايت به اهميت اين موضوع،مناطق حاشيه اي به دغدغه اي جدي در اذهان مسئولان و مديران ذيربط در کشور و برخي استان ها تبديل شده که يکي از موضوعات چالش برانگيز اين عرصه نيز به موضوع اوقات فراغت باز مي گردد.

چندي پيش محسن طلايي ماهاني،مديرکل طرح هاي ملي جوانان وزارت ورزش و جوانان درگفتگويي با رسانه ها از اولويت گذاري مجموعه مذکور براي غني سازي اوقات فراغت جوانان در مناطق حاشيه نشين خبر داد.

وي مي افزايد:در اجراي اين طرح تلاش مي شود از نقش آفريني سازمان هاي مردم نهاد و تشکل هاي مردمي نيز بهره گيري شود.

اظهارات اين مقام مسئول در شرايطي در جرايد و رسانه هايي همچون روزنامه جام جم منعکس شده که برخي از کارشناسان معتقدند وزارتخانه ورزش و جوانان نتوانسته آنچنان که بايد در عرصه غني سازي اوقات فراغت جوانان موفق عمل کند.

البته وجود نارسايي در حوزه جوانان صرفا به اوقات فراغت خلاصه نمي شود،موضوعات ديگري همچون مسکن، اشتغال،ازدواج و...نيز به چالش هايي جدي بدل شده اند که نمي توان رفع و مديريت آن را صرفا از وزارت ورزش و جوانان انتظار داشت،موضوعي در خصوص اوقات فراغت جوانان و نوجوانان نيز مصداق دارد.

محدوديت هاي اعتباراتي عامل اصلي کمبودها

به اعتقاد مديرکل طرح هاي ملي جوانان و زارت ورزش و جوانان،عامل اصلي بروز موانع در مسير اجراي طرح هاي مرتبط با جوانان به محدوديت هاي اعتباراتي باز مي گردد،البته وي به مشکلات ساختاري نيز اشاره مي کند که باعث شده مشکلات و مسائل جوانان در ورزش خلاصه شود.

حال مشخص نيست با عنايت به محدوديت هاي بودجه اي موجود و ضعف هاي زيرساختي در مناطق حاشيه نشين، موضوع غني سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در نهايت با چه دستاورد ملموسي همراه خواهد شد.

حسن موسوي چلک،رئيس انجمن مددکاري اجتماعي کشور در اين خصوص اعتقاد دارد براي غني سازي اوقات فراغت جوانان در مناطق حاشيه نشين،نمي توان در تهران نشست و برنامه ريزي کرد،بلکه اين امر خطير بايد از طريق نياز سنجي هاي محله محور عملياتي شود،به واقع تحقق اين طرح نيازمند بستر سازي لازم است.

البته نبايد از نظر دور داشت که اوقات فراغت جوانان صرفا به بخش سرگرمي خلاصه نمي شود و بايد تدبير و درايتي لحاظ شود تا بر مبناي آن،ارتقاي هر چه بيشتر سلامت،مهارت آموزي،فرهنگ و...نيز ميسر و محقق شود.

لزوم بکارگيري نيروهاي مديريتي جوان در وزارت ورزش و جوانان

همايون هاشمي،عضو کميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي در اظهاراتي که در برخي رسانه و جرايد منتشر شده،معتقد است يکي از ضرويات مديريتي در عرصه وزارت ورزش و جوانان،بهره مندي و بکارگماردن نيروهاي جوان در ساختار مديريتي است

وي با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش و جوانان در ارتباط با مسائل مرتبط با جوانان مي گويد:اوقات فراغت جوانان بايد به موضوعي اصلي و اولويت دار در وزارتخانه متبوع تبديل شود.

هاشمي عنوان مي کند:جوانان با چالش ها و آسيب هاي اجتماعي بسياري مواجه هستند و اين موضوع در مناطق حاشيه نشين با عمق و شدت هرچه بيشتري همراه است.

رفع مشکلات جوانان مستلزم ورود مجدانه قواي سه گانه است

بدون ترديد بخش قابل توجهي از نارسايي هاي اجتماعي متوجه قشر جوان و نوجوان جامعه است و به واقع يکي از طيف هاي بسيار توانمند جامعه،در معرض مخاطراتي قرار دارند که مي طلبد براي مديريت صحيح آن به نحوي جدي در اين عرصه ورود داشت.

دغدغه ها و نگراني هاي مسئولان ارشد کشور به کرات در اظهار نظرهاي آنها هويدا و محسوس بوده است و به نظر مي رسد يکي از راهکارهاي موثر در حصول نتيجه در اين ارتباط،به مشارکت و ورود هماهنگِ قواي سه گانه معطوف مي شود.

بدون ترديد با همگرايي و هم افزايي قواي سه گانه و بهره گيري از ظرفيت هاي هر کدام از قواي فعال در کشور،مي توان به موفقيت هاي بسيار روشن و سازنده تري نائل شد که در چنين شرايطي آينده جامعه براي حرکت شتابان در مسير بالندگي هر چه بيشتر با قوت مضاعف تضمين خواهد شد.


 خبرها 

 اتوبوس هاي تهران خسته‌ تر از مسافرانش است

مشکل اصلي بي.آر.تي تهران کمبود اتوبوس است. تعداد کم اتوبوس ها باعث مي‌شود مسافران بعضا تا 45 دقيقه در ايستگاه منتظر بمانند. خرابي کولر بعضي از اتوبوس ها در اين گرماي طاقت فرساي تابستان از ديگر مشکلات اتوبوس هايي است که در خطوط بي.آر.تي مشغول فعاليت هستند.

به گزارش برنا، وضعيت اتوبوس هاي تندرو يا همان بي.آر.تي هاي پايتخت اصلا خوب نيست. اين جمله را يکي از مسافران هرروز اين اتوبوس ها به خبرنگار برنا مي‌گويد. او افزود: من هر روز مسير خانه تا سرکار را با بي.آر.تي هاي پايانه افشار-ترمينال جنوب طي مي‌کنم و متاسفانه روز به روز شاهد فرسوده شدن اتوبوس هاي اين خط هستيم. علاوه بر فرسوده بودن، اين خط مشکلات ديگري هم دارد.

او گفت: در اين مسير بعضي از اتوبوس ها تا ميدان جمهوري مي‌روند و با پياده کردن تمام مسافران مجددا به پارک وي بازمي‌گردند اما در مسير بازگشت فقط مسافران مرد را سوار مي‌کنند و مسافران زن بايد تا 40 دقيقه منتظر بمانند تا اتوبوس بعدي از راه برسد. او تصريح کرد: اتوبوس هايي که در ابتداي مسير فقط مردان راسوار مي‌کنند در ادامه مسير هم از سوار کردن مسافران زن اجتناب مي‌کنند.

او اظهار داشت: مشکل بعدي بي.آر.تي کمبود اتوبوس است. تعداد کم اتوبوس ها باعث مي‌شود مسافران بعضا تا 45 دقيقه در ايستگاه منتظر بمانند. خرابي کولر بعضي از اتوبوس ها در اين گرماي طاقت فرساي تابستان از ديگر مشکلات اتوبوس هايي است که در خطوط بي.آر.تي مشغول فعاليت هستند.

او درباره فرسوده بودن اتوبوس ها گفت: تعداد اتوبوس هاي فرسوده مشغول به کار روز به روز درحال افزايش هستند. بعضي از اين اتوبوس ها در ميان راه خراب شده و راننده به ناچار مجبور به پياده کردن مسافران مي‌شود. مسافران در راه مانده يا بايد با تاکسي به مقصد بروند يا بايد به اتوبوس بعدي پناه ببرند. اتوبوس بعدي هم يا با کلي تاخير مي‌رسد يا مملو از جمعيت است. مردمي هم که در خيابان مانده اند چاره اي ندارند جز آنکه به زور خود را در اتوبوس جاي دهند.

در رابطه با همين موضوع جبارزادگان ، مدير روابط عمومي معاونت حمل و نقل و ترافيک به برنا گفت: تمامي اين انتقاد ها به ناوگان حمل و نقل شهري تهران وارد است و معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران تمهيداتي را براي حل اين مشکلات در نظر گرفته‌است که نيازمند صبر و بردباري شهروندان عزيز تهراني است.

جبارزادگان اظهار داشت: قرار است همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد 50 تا 100 دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شهر تهران مي‌شود؛ هريک از اين اتوبوس ها تک کابين هستند و توانايي جابه جايي روزانه 600 تا 800 مسافر دارند. با اين شرايط معاونت حمل و نقل و ترافيک شهر تهران مي‌تواند تا سقف 8000 شهروند را به سيستم حمل و نقل شهري براي استفاده اضافه کند.

او تصريح کرد: تا پايان سال 95 تعداد 400 دستگاه اتوبوس جديد جهت تسريع در امر حمل و نقل و رفاه حال شهروندان به ناوگان اضافه خواهد شد.تعدادي از اين اتوبوس ها 2کابين هستند که توانايي جابه‌جايي 2000 مسافر در روز را دارند و تا پايان سال مي‌توانيم 400هزار شهروند ديگر را براي استفاده به ناوگان حمل و نقل شهري اضافه کنيم.

وي افزود: در حال حاضر 6500 دستگاه اتوبوس در تهران مشغول کار هستند که 500 دستگاه کاملا فرسوده شده و بايد از ناوگان حمل و نقل خارج شوند همچنين 2000 اتوبوس هم در مرحله تبديل به اتوبوس کاملا فرسوده هستند که نيازمند سرويس و تعمير هستند. 4000 دستگاه ديگر هم درصحت و سلامت کامل به سر ميبرند که اگر به اين اتوبوس ها هم بي توجهي شود، شاهد فرسوده شدن و از کار افتادگي اين اتوبوس ها خواهيم بود.

وي در پايان خاطر نشان کرد: کمتر از 2ماه به آغاز سال تحصيلي باقي‌مانده است. هرساله با آغاز شدن سال تحصيلي بر مسافران ناوگان حمل و نقل شهري اضافه مي‌شود و معاونت حمل و نقل و ترافيک به تنهايي نمي‌تواند پاسخ نياز شهروندان تهراني را دهد. ما اميدواريم مسوولان بالا دستي و مديران مربوطه به کمک اين معاونت بيايند تا ما بتوانيم مشکلات مربوط به حمل و نقل شهروندان تهراني را برطرف کنيم.

افزايش 43 درصدي تلفات مسموميت با منوکسيدکربن در بهار امسال

سازمان پزشکي قانوني از افزايش 43درصدي تلفات مسموميت با گازمنوکسيدکربن در بهار امسال در کشور خبر داد .

به گزارش ايرنا از پزشکي قانوني از ابتداي فروردين تا پايان خرداد امسال 164 تن بر اثر مسموميت با گاز منوکسيدکربن جان خود را از دست دادند، اين شمار جانباخته در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته با 114 تن، 43.9 درصد افزايش يافته است.

از کل تلفات مسموميت با گاز منوکسيد کربن در اين مدت 122 تن مرد و 42 تن ديگر زن بودند.بر اساس اين گزارش در سه ماهه نخست سال 95 استان هاي تهران با 39، اصفهان با 13، فارس و لرستان هر کدام با 11 فوتي بيشترين آمار تلفات گازگرفتگي را داشته اند اين درحالي است که آمار مسموميت با گاز منوکسيد کربن در ديگر استان ها کمتر از 10 تن و در تعداد قابل توجهي يک يا صفر گزارش شده است.

در خرداد امسال نيز آمار مسموميت با گاز منوکسيدکربن رشد 27.6 درصدي داشته و از 29 فوتي در خرداد سال گذشته به 37 فوتي در خرداد امسال رسيده است. بر اساس اعلام پزشکي قانوني 626تن بر اثر مسموميت با گاز منوکسيدکربن در سال گذشته (1394) فوت کردند از اين تعداد 482 تن مرد و 144 تن زن بودند.

گاز منوکسيد کربن گازي بدون رنگ و بو است.استفاده از آبگرمکن يا بخاري هاي مستعمل يا داراي نقص فني و فاقد دودکش يا داراي دودکش بدون عملکرد مناسب در منزل بيشترين موارد ابتلا به مسموميت را تشکيل مي دهند.

علائم مسموميت با گاز منوکسيد کربن، علائم مسموميت حاد با اين گاز ، سردرد، سرگيجه، تهوع و استفراغ و با احتمال درد شکمي و سپس حالت بيهوشي، تشنج و اغماست که در بيماران مبتلا به ناراحتي هاي قلبي ممکن است تشديد بيماري يک علامت هشدار دهنده باشد.


 وقايع 

 دستگيري 113 سارق و مالخر ظرف 48 ساعت در تهران

رئيس پليس آگاهي تهران بزرگ از دستگيري 113 سارق پايتخت در 48 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ايسنا سردار عباسعلي محمديان روز گذشته در حاشيه اجراي طرح دستگيري سارقان با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طي 48 ساعت گذشته پليس آگاهي طرح ويژه‌ برخورد و دستگيري سارقان را آغاز کرد و در اين مدت 113 نفر از سارقان توسط ماموران پليس شناسايي و دستگير شدند.

وي با بيان اينکه اين افراد در قالب 26 باند مختلف فعاليت مي‌کردند اظهار کرد: اعضاي اين باندها در حوزه‌هاي مختلف از جمله زورگيري، کيف قاپي، سرقت از منزل، سرقت از خودرو، موبايل قاپي و ... فعاليت مي‌کردند.

محمديان با بيان اينکه پليس بر مجرمان اشراف اطلاعاتي دارد، خاطر نشان کرد: دستگيري اين افراد طي هماهنگي با مقام قضايي انجام و در عمليات پليس مقادير زيادي از اموال مسروقه کشف و ضبط شد.

وي درباره ارزش ريالي اين اموال اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به اينکه تحقيقات و همچنين ارزيابي‌ها تکميل نشده است نمي‌توان رقم دقيقي را براي ارزش ريالي اين اموال اعلام کرد، اما رقم اوليه چيزي حدود 500 ميليون تومان است.

به گفته رئيس پليس پايتخت، از ميان 26 باند 14 باند اقدام به زورگيري و کيف قاپي کرده و مابقي باندها سارق منزل و خودرو بودند که با هماهنگي مقام قضايي قرارهاي سنگيني برايشان صادر شده است.

محمديان با بيان اينکه در ميان دستگير شدگان دو نفر زن و 12 مالخر هستند به ايسنا گفت: رده سني متهمان از 18 تا 35 سال است.

وي درباره سابقه قبلي اين متهمان نيز اظهار کرد: از ميان 113 نفر دستگير شده 72 نفر داراي سابقه کيفري مرتبط با سرقت در پليس آگاهي هستند.

وي در ادامه شناسايي بيش از 70 نفر از شکات و مال باختگان در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: سارقان يا بايد عين اموال را به مالباختگان تحويل دهند يا بايد با پرداخت رقم ريالي اموال آن را جبران کرده و از مالباخته رضايت کسب کنند ضمن اينکه با هماهنگي مقام قضايي احکام سنگيني براي اين سارقان صادر خواهد شد.

وي درباره اينکه دستگير شدگان از چه زماني سرقت را آغاز کرده بودند گفت: حداکثر زماني که اين افراد مشغول به سرقت بودند از سه ماه بيشتر نشده و اين افراد خيلي زود دستگير شدند.

بازداشت سارق حرفه‌اي خودروهاي بازار

پليس پايتخت از دستگيري سارقي که در محدوده بازار تهران اقدام به سرقت کامپيوتر خودروهاي شهروندان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ايسنا، چندي پيش درپي شکايت برخي از شهروندان در محدوده بازار تهران مبني بر سرقت کاميپوتر خودروهايشان، تيمي در کلانتري 113 بازار تشکيل و رسيدگي به اين موضوع در دستور کار قرار گرفت. در ادامه رسيدگي به اين موضوع، دستورات قضايي لازم اخذ شد و ماموران کلانتري، گشتزني‌هاي مستمر و هدفمند خود را آغاز کرده و متوجه شدند که فردي در همان محدوده اقدام به فروش کامپيوترهاي دست دوم خودرو کرده است. که همين موضوع شک ماموران را برانگيخت و آنان براي بررسي بيشتر اين فرد را تحت نظر قرار دادند. که در جريان بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد که اين فرد يک سارق سابقه دار و حرفه اي است و سرقت ايي‌سي‌يو خودروها نيز توسط او انجام شده است.

ماموران با اطمينان از انجام سرقت‌ها توسط اين فرد و اخذ دستورات لازم از مقام قضايي به محل سکونت و مخفيگاه اين فرد رفته و در عملياتي پليسي وي را مخفيگاهش دستگير و به مقر انتظامي منتقل کردند. همچنين در بازرسي از مخفيگاه اين فرد نيز تعدادي کامپيوتر مسروقه خودرو کشف و ضبط شد.

با انتقال متهم به کلانتري، بازجويي از وي آغاز شد و گرچه متهم قصد داشت در ابتدا خود را بي‌گناه جلوه دهد اما با مشاهده ادله و شواهد لب به اعتراف گشود و گفت که کامپيوتر خودروهاي پارک شده در محدوده بازار را سرقت کرده و تعدادي از آنها را خودش دوباره تحت عنوان جنس دست دوم به فروش رسانده است، تعدادي ديگر را نيز به مالخران فروخته است.

پليس پايتخت با تاييد اين خبر اعلام کرد که متهم پس از تشکيل پرونده براي ادامه روند رسيدگي به جرمش به پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد و اقدامات براي دستگيري مالخران نيز ادامه دارد.


 رهنموني از بزرگان  

 اعتدال

نه چندان نرمي كن كه برتو دلير شوند و نه چندان درشتي كه از تو سير گردند.

سعدي

بهترين كار اعتدال و ميانه روي است .

برگرفته از كتاب رهنمون،غلامحسين ذوالفقاري


 يادداشـت 

 ديگر آمار طلاق ندهيد قبحش ريخته است

الهام فراهاني

متوجه شديم در بين خبر هاي امروز رييس سازمان ثبت احوال تهران از دادن آمار طلاق و كاهش ازدواج به ستوه آمده است.

راست مي گويد بنده خدا اين چند سال اخير هفته اي دوبار آماري ازطلاق زوجين داده مي شود و مسئولين هم براي اينكه جايشان خالي نباشد و خدايي نا كرده هرچندوقت يكبار مي آيند و خبر از برنامه هاي تدوين شده عالي كه مو، لاي درزش نمي رود مي دهند اما اين ها فقط و فقط حرف است تا عمل بسيار فاصله .

به همين خاطر رييس سازمان ثبت احوال هم گفت چه كاري است كه ما هر روز آمار طلاق را بدهيم وقتي هيچ ترتيب اثري داده نمي شود و جز اينكه انگار قبحش در جامعه ما ريخته است و ديگر مثل قديم با ترس و اكراه اسم طلاق را نمي آوريم چون در هر دفترخانه اي كه پا بگذاريد عين نقل و نبات دارند طلاق مي گيرندو هيچ نگراني هم به خودشان راه نمي دهند.

تازه دور از انصاف است كه بگوييم مسئولين كاري نمي كنند تازه بعضي بعضي ها هم زوجين را به گرفتن طلاق توافقي تشويق مي كنند و خودشان را هم اذيت نمي كنند اره خوب سخت است مسئوليت اين آمار كه براي طلاق مراجعه مي كنند خلاصه كه هرچه بگويم حرف بسيار است و زمان كم پس حرف را كوتاه مي كنم و از مسئولين تقاضا دارم فكري به حال اين آمار نجومي طلاق بكنند وگرنه تا سال 2020 آمار طلاق ما با وجود مسائل عديده اي كه هست با كهكشان راه شيري برابري مي كند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته