جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5337


جديدترين خبرها از فيلم «مهران مديري»


«جومانجي» بازسازي مي‌شود


«لابي» به نيمه راه رسيد


فيلمنامه «ميلاني» پذيرفته نشد


«پسر عمو ، دختر عمو» مقابل دوربين


اکران «فروشنده» در شهريور ماه


نمايش «رخ ديوانه» در بلغارستان


نوستالژي


تازه‌هاي‌نشر


ميز خبر


 جديدترين خبرها از فيلم «مهران مديري» 

 
نويسنده فيلمنامه «ساعت 5 عصر» درباره بازيگران اين اثر و شخصيت‌هاي آن عنوان کرد که بازيگر نقش اصلي سيامک انصاري است و کار بر اساس شخصيت وي در مجموعه‌هاي قبلي مديري طراحي شده است.

خشايار الوند در گفتگو با مهر درباره جزييات فيلم سينمايي که قرار است مهران مديري آن را کارگرداني کند، گفت: خط اصلي «ساعت 5 عصر» از مهران مديري است و من و اميرمهدي ژوله طرح اوليه آن را درآورديم و من اين روزها در کنار کارهاي ديگرم مشغول کار روي طرح اين فيلمنامه هم هستم.

وي درباره اين اثر سينمايي و نوع کمدي آن توضيح داد: کمدي اصيل از نوعي تلخي هم برخوردار است چون انتقاد مي کند و به يک نکته، رفتار و يا هنجار حتي با دست انداختن آن اتفاق واکنش نشان مي دهد، «ساعت 5 عصر» هم به همين شکل است. اين اثر از باقي کارهاي مديري رئال تر، زمان آن معاصر است و افراد قابل شناسايي هستند. اتفاقاتي که در آن رخ مي دهد ممکن است مثل همه کارهاي کمدي کمي خرق عادت باشد اما وقوع آنها غيرممکن و فانتزي نيست. الوند درباره ويژگي اين فيلمنامه سينمايي در مقايسه با ديگر آثار مديري در تلويزيون عنوان کرد: هوشمندي مهران مديري در تلويزيون در اين است که مي داند براي 60 ميليون مخاطب کار مي سازد و مجبور است که روي سرگرم کردن مخاطب فکر کند و شوخي هايش به گونه اي باشد که به کسي برنخورد اما ممکن است بعضي از اين قيد و بندها در اين فيلم وجود نداشته باشد و کار با شکل و شمايل ديگري دربيايد. حدس خود من اين است که «ساعت 5 عصر» اثري متفاوت از مديري خواهد بود.

وي درباره شخصيت اصلي اين فيلم سينمايي يادآور شد: بازيگر اصلي اين فيلم سينمايي سيامک انصاري است و اصلا ما براي طراحي شخصيت روي خود او فکر کرديم اما اينکه شخصيت هاي فرعي را چه کساني بازي مي کنند هنوز مشخص نيست. اين فيلم هم براساس شخصيت خود انصاري در مجموعه هاي مديري به نگارش درآمده است.


 «جومانجي» بازسازي مي‌شود 

 بعد از قطعي شدن حضور بازيگران مطرحي همچون دواين جانسن، کوين هارت و جک بلک در پروژه بازسازي فانتزي «جومانجي» (Jumanji)، حالا نوبت به نيک جوناس خواننده و بازيگر 23 ساله امريکايي رسيده تا با تهيه‌کنندگان استوديوي «سوني» پاي ميز مذاکره بنشيند.

به گزارش صبا، اولين اقتباس سينمايي «جومانجي» که براساس کتاب قصه کلاسيک معروف ساخته شده، در سال 1995 با بازي رابين ويليامز و کرستن دانست روي پرده رفت. جيک کاسدان سازنده فيلم‌هاي «اثر زيرو» و «معلم بد» کارگرداني نسخه امروزي اين فيلم ماجراجويانه را برعهده دارد.

به گزارش هاليوود ريپورتر، تهيه‌کنندگان استوديوي «سوني» که قصد دارند به زودي پروژه بازسازي فانتزي «جومانجي» را جلوي دوربين ببرند، اين روزها مشغول تکميل گروه بازيگران اين فيلم هستند.

تاکنون حضور دواين جانسن ستاره اصلي سري فيلم‌هاي اکشن «سريع و خشن» در اين پروژه قطعي شده و بازيگران سرشناسي مانند کوين و جک بلک نيز قرارداد همکاري خود را امضا کرده‌اند.

در حال حاضر، نيک جوناس خواننده و بازيگر 23 ساله نيز براي پيوستن به گروه بازيگران اين فيلم مشغول مذاکره با سازندگان است. جوناس که در عرصه خوانندگي حسابي شناخته‌شده است به تازگي با نقش‌آفريني در سريال تلويزيوني «پادشاهي» (Kingdom) نيز به شهرتي بي‌سابقه دست يافته و با واکنش تحسين‌آميز منتقدان روبه‌رو شده است.

نسخه امروزي «جومانجي» که توسط جيک کاسدان در مقام کارگردان جلوي دوربين مي‌رود از اواسط تابستان سال آينده (27 ژوييه 2017) در سينماهاي سراسر امريکاي شمالي به نمايش درمي‌آيد. طبق برنامه‌ريزي‌ها، فيلمبرداري اصلي پروژه تا يک ماه آينده در هونولولو آغاز مي‌شود. اسکات رزنبرگ و جف پينکر با اقتباس از نسخه اوليه‌اي که نويسندگان فيلم اصلي – کريس مک‌کنا و اريک سومرز – نوشته بودند، سناريوي نسخه جديد «جومانجي» را روي کاغذ آورده‌اند.

داستان «جومانجي» روايتگر ماجراي پسر بچه 12 ساله‌اي است که وارد جهان يک بازي جادويي مي‌شود و با مردي روبه‌رو مي‌شود که براي دهه‌هاي متمادي در اين بازي به دام افتاده است و تنها با تمام کردن بازي مي‌توان به خطراتي که در کمين‌شان نشسته پايان داد.

کرستن دانست که اين روزها به يکي از چهره‌هاي سرشناس هاليوود تبديل شده، در زمان ايفاي نقش در نسخه اصلي «جومانجي» 13 سال بيش‌تر نداشت.


 «لابي» به نيمه راه رسيد 

 توليد تازه ترين اثر محمد پرويزي در "نووتل"تهران واقع در فرودگاه بين المللي امام خميني(ره) ادامه دارد و نزديک به 50 درصد آن توسط عليرضا برازنده فيلمبرداري شده است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي اين فيلم ، بازي شهاب حسيني، ساره بيات و مصطفي زماني در اين پروژه رو به اتمام است و به زودي نقش آفريني بازيگران ديگر اين فيلم پربازيگر آغاز خواهد شد.

پرويزي و دست اندرکاران اين فيلم در تلاشند تا «لابي» را که فيلمبرداري آن از عيد سعيد فطر و پس از پشت سرگذاشتن يک پيش توليد فشرده آغاز شده است ، جهت حضور در سي و پنجمين جشنواره
بين المللي فيلم فجر آماده كنند.

شهاب حسيني، ساره بيات، سحر دولتشاهي، پگاه آهنگراني، مصطفي زماني، عليرضا آقاخاني، شهرام حقيقت دوست، آزاده صمدي، هستي مهدوي فرد و آرمان درويش از جمله بازيگراني هستند که در لابي به ايفاي نقش مي پردازند.


 فيلمنامه «ميلاني» پذيرفته نشد 

 فارس: فيلمنامه جديد تهمينه ميلاني با عنوان «ملي و راه‌هاي نرفته‌اش» در شوراي پروانه ساخت مطرح شد، اما با ساخت آن موافقت نشد.تهمينه ميلاني چندي پيش فيلمنامه اي با عنوان «ملي و راه‌هاي نرفته‌اش» را براي دريافت پروانه ساخت ارايه داد.براساس پيگيري‌هاي خبرنگارفارس اين فيلمنامه با توجه به کارهاي قبلي فيلمساز آماده شده بود و درباره مسايل زنان بود اما با توجه به مضمون و محتوايي که معمولاً در آثار ميلاني وجود دارد با ساخت آن در شوراي پروانه ساخت موافقت نشد.فيلمنامه «ملي و راه‌هاي نرفته‌اش» فيلمي اجتماعي و در مسير ديگر آثار ميلاني نوشته شده و درباره زناني است که به آن‌ها ظلم‌روا داشته شده است.


 «پسر عمو ، دختر عمو» مقابل دوربين  

 باشگاه خبرنگاران: فيلمبرداري فيلم سينمايي « پسر عمو ، دختر عمو» کليد خورد.

بازيگران اين فيلم تاکنون مجيد صالحي،نيوشا ضيغمي، محمود عزيزي، مريم اميرجلالي، لاله مرزبان و نسيم فروغ معرفي شده‌اند که امکان دارد با جلوتر رفتن روند اين فيلم بازيگران ديگري به اين پروژه اضافه شود.

داستان اين فيلم حول محور زندگي يک پسرعمو و دختر عموست که در زندگي خانوادگيشان اختلافات زيادي به وجود مي‌آيد و آنها با دستور و راهنمايي‌هاي پدربزرگ خود مجبور مي‌شوند تمامي اختلافات خانوادگي را حل کنند.


 اکران «فروشنده» در شهريور ماه 

 صبا: پخش کننده فيلم «فروشنده» تازه‌ترين کار اصغر فرهادي تاکيد کرد که اين فيلم شهريور ماه اکران مي‌شود.

علي سرتيپي که پخش اين فيلم را در ايران بر عهده دارد، درباره وضعيت اکران آن گفت: فيلم فروشنده ان شاءالله شهريور ماه اکران خواهد شد. اين تهيه‌کننده و پخش‌کننده سينما اعلام کرد که هنوز مشخص نيست اين فيلم در چه گروهي اکران شود. تازه‌ترين ساخته‌ي اصغر فرهادي با بازي شهاب حسيني و ترانه عليدوستي در جشنواره فيلم کن موفق به دريافت جايزه بهترين فيلمنامه و بازيگري شد و چندي پيش هم در جشنواره فيلم مونيخ عنوان بهترين فيلم را به دست آورد.


 نمايش «رخ ديوانه» در بلغارستان 

 ايسنا: فيلم «رخ ديوانه» کار ابوالحسن داودي در بيست و چهارمين جشنواره «وارنا» بلغارستان به نمايش در مي‌آيد.

اين فيلم در بخش رقابتي اين دوره از جشنواره «وارنا» که از تاريخ 27 آگوست تا 2 سپتامبر ( 6 تا 12 شهريور) برگزار مي‌شود، نمايش خواهد داشت.

قرار است اين فيلم روز 30 آگوست (9 شهريور) در اين جشنواره اکران شود و بيتا منصوري تهيه‌کننده آن همراه با داودي کارگردان اين اثر در جشنواره حاضر خواهند بود. در اين فيلم طناز طباطبايي، بيژن امکانيان، صابر ابر، نازنين بياتي، گوهر خيرانديش، ساعد سهيلي، امير جديدي و ... بازي مي کنند.


 نوستالژي 

 گذري بر خاطرات کودکي؛

Jimbo، Jimbo، جيمبووووو...

کارتون جيمبو، جست سريع السير، نام يکي ديگر از کارتون‌هاي نوستالژيک دهه شصت است که يادآور يک هواپيماي کوچک جذابي است که همواره براي کمک به افراد مختلف، مأموريت‌هايي را در داستان جذابش انجام مي‌دهد.

همانند کارتون‌هايي که در سلسله مطالب کارتون‌هاي خاطره انگيز دهه شصت تاکنون ارائه کرديم، قصد داريم تا 100 کارتون نوستالژيک براي کودکان ايراني نسل ديروز را در پرتال برترين ها مرور و معرفي کنيم. اگر مخاطب هر روز اين صفحه باشيد، تا کنون بيش از 20 کارتون، از واتوواتو تا مهاجران را معرفي کرديم و مسائل فني و داستاني هر کدام را تا حدودي تشريح کرديم. امروز، قصد داريم يکي ديگر از کارتون‌هاي خاطره انگيز ده‌هاي قبل را براي مخاطبان عزيز يادآوري کنيم. جيمبو، جست سريع السير، عنوان کارتوني جذاب و جالب براي جوانان امروزي است که روزگاري براي ديدن اين کارتون نوستالژيک از شبکه اول سيما، لحظه شماري مي‌کردند.

کارتون جيمبو، بر خلاف کارتون‌هاي قبلي، ساخته امپراطوري کارتون سازي ژاپني ها نيست و يک شرکت انگليسي آن را توليد و منتشر کرده است. پيتر مدوکس، در ژانويه 1986 تا 1987، کار ساخت انيميشني به نام جيمبو، جت سريع را انجام داد که توسط شبکه بي بي سي در 25 قسمت 5 دقيقه اي پخش شد. جيمبو در واقع يک هواپيماي کوچک قرمز و زرد رنگ است که به همراه بقيه دوستانش در فرودگاهي زندگي مي‌کند. جيمبو، اگرچه جثه کوچکي دارد، اما هميشه براي کمک کردن به دوستان و اطرافيانش در مواقع بحراني، آماده است. نوع کمک کردن جيمبو، ما را به ياد رفتار واتوواتو مي‌اندازد که به عنوان يک پرنده اعجاب انگيز، مي‌تواند در مواقع ضروري، کمک شاياني به افراد بکند و حاوي پيام‌هاي صلح طلبانه است. جيمبو، مانند انيميشن‌هاي زاپني، تلفيق از تخيل و خلاقيت است. در واقع هواپيمايي با جثه کوچک، همانند يک جت سريع السير عمل مي‌کند تا در مواقع بحراني، سريع‌ترين و بهترين کمک ها را ارائه دهد. در طراحي کاراکتر جيمبو، سعي شده است تا همواره چهره بشاش و مهرباني از اين کاراکتر کارتوني ارائه شود تا براي مخاطبان خردسال، جذاب و جالب توجه باشد. اين کارتون توسط کيت لرنر کارگرداني شد و اليو داوسون، جوليان گيبس، ويليام مابرلي و نيل سالمون، نويسنده بخش‌هاي مختلف اين کارتون خاطره انگيز و جذاب بودند. راجر گرين وي به همراهي برادرش گاوين، موسيقي اين کارتون جالب را ساختند که با تکنيک سل انيميشن ساخته شده بود. اين کارتون توسط Maddocks Cartoon Productions پخش جهاني شد که در ايران نيز بارها به نمايش درامد. اگر در تيتراژ جالب و خاطره انگيز اين کارتون به ياد داشته باشيد، وقتي جيمبو قصد داشت تا در فرودگاه به زمين بيايد، هميشه يک تصادف روي مي‌داد.

جيمبو در اين کارتون، از همه دوستانش کوچک تر هست اما در زمان‌هايي که به کمک نياز هست، حتي در شرايط باراني هم جيمبو پر توان مي‌تواند بهترين خدمات را ارائه کند. در قسمت نخست داستان، مي‌بينيم که چطور جيمبو در يک کارخانه توليد هواپيما سازي متولد مي‌شود، جايي که تکنسين ها و مهندسان پرواز، به جاي سانتي متر از اينچ استفاده مي‌کنند و سبب توليد نصف يک جت به نام half a Jumbo مي‌شود.

در قسمت دوم اين کارتون جيمبو را مي‌بينيم که برفراز اقيانوس اطلس در حال پرواز است که ناگهان يک کشتي در حال غرق شدن را مشاهده مي‌کند و تلاش مي‌کند اين کشتي را از حادثه نجات دهد. در سومين قسمت اين کارتون جذاب، جيمبو، شماري از بچه ها را براي يک سفر تفريحي هوايي به خود مي‌برد و بر خلاف هشدارهاي هوايي داده شده، جيمبو فرصت لذت جالبي را براي بچه ها با مانورهايي که مي‌دهد ايجاد مي‌کند. در قسمت چهارم، جيمبو را مي‌بينم که در هنگام پرواز بر فراز فرودگاه لندن، از طوفاني در حال وزش خبر مي‌دهد که مسئول کنترل پرواز جيمبو، اين سخن او را باور نمي‌کند تا آن که بعد از مدتي کوتاه، اين طوفان به فرودگاه محل پرواز جيمبو مي‌رسد و داستاني را خلق مي‌کند. در قسمت پنجم اين کارتون، دروغ آوريل را داريم که مسئول پرواز فرودگاهي که جيمبو دران قرار دارد، سعي مي‌کند با جيمبو با تست‌هاي فني، شوخي کند و کاپيتان اسکوييت هم اون را در اين شوخي ها همراهي مي‌کند. اما رفتار جيمبو، سبب خلق يک داستان جذاب در اين قسمت مي‌شود. در آخرين قسمت کارتون نوستالژيک جيمبو، مهندسان حاضردر کارخانه هواپيماسازي لندن، سعي مي‌کنند تا اشتباه مربوط به ساخت جيمبو را دوباره تکرار نکنند. اما اين بار، به جاي سانتيمتر، از واحد اندازه گيري يارد استفاده مي‌کنند. هواپيماي بزرگ تري خلق مي‌شود.

کارتون جيمبو، در زمره تنها کارتوني بود که شاهد استفاده از هواپيما به عنوان يک شخصيت کارتوني هستيم و اين شخصيت را نمي‌توان به انسان يا حيوان نسبت داد و مانند برتاه، ماشين همه کاره، کودکان با صنعت هوايي و فناوري تا حدودي در اين داستان آشنا مي‌شوند که خلاقيت شخصيت پردازي جالب طراحان انگليسيان را بازگو مي‌کند. از شخصيت جيمبو، اسباب بازي‌هاي مختلفي نيز سراسر دنيا ساخته شده است.


 تازه‌هاي‌نشر 

 "عبور از گذرگاه"

کتاب "عبور از گذرگاه" به چاپ رسيد.اين کتاب به شمارگان 1100نسخه و به قلم "فريبا نيسي" از سوي موسسه روايت فتح منتشر شده است.اين کتاب در 103 صفحه با قيمت 60000 هزار ريال در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

" يادگاران؛ شهيد علي تجلايي"

کتاب " يادگاران؛ شهيد علي تجلايي" به چاپ رسيد.

اين کتاب به شمارگان 1100 نسخه و به قلم " سميه زالي" از سوي موسسه روايت فتح منتشر شده است.

اين کتاب در 100 صفحه با قيمت 60000 ريال در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.


 ميز خبر 

 برگزاري آيين کلنگ‌زني تأسيس دارالقرآن فرهنگسراي هنگام؛

استقبال 5 برابري از کلاس‌هاي قرآني سازمان فرهنگي هنري

آيين افتتاح نمازخانه و کلنگ زني دارالقرآن فرهنگسراي هنگام 11 مردادماه با حضور رييس سازمان فرهنگي هنري و جمعي از مديران در فرهنگسراي هنگام برگزار شد.

به گزارش آفرينش به نقل از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، با حضور رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، معاونان و جمعي از مديران نمازخانه فرهنگسراي هنگام افتتاح شد و براي اقدام به ساخت و تأسيس دارالقرآن در محوطه جنبي فرهنگسراي هنگام کلنگ زني شد.

فريبا سجادي رييس فرهنگسراي هنگام ضمن خوشامدگويي به حاضران گفت: زميني که امروز براي احداث دارالقرآن کلنگ زني خواهد شد، از سوي نيکوکار محترم منطقه 4 آقاي جعفريان نماينده دفتر موقوفات زنده‌ياد عبدالوهاب تهراني به منظور احداث دارالقرآن به اين فرهنگسرا اهدا شده است. همچنين ايشان يک فضاي 120-130 متري در اختيار اين فرهنگسرا قرار داده‌اند تا براي توسعه سالن يا ايجاد خانه اسباب بازي از آن بهره ببريم.

همچنين در اين آيين محمود صلاحي، رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، پشت تريبون رفت. صلاحي در ابتداي سخنان خود به نيمه رسيدن تابستان اشاره کرد و افزود: همان‌طور که در 45 روز گذشته فعاليت‌هاي گسترده‌اي در مراکز وابسته به سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران اجرا شد، در 45 روز باقي مانده نيز اين فعاليت‌هاي ويژه ادامه خواهد داشت.

وي ادامه داد: در تابستان اوقات فراغت افراد به خصوص دانش آموزان بيشتر مي‌شود، همين گذراندن به نحو احسن اوقات فراغت بهترين موقعيت براي پيشرفت آدم‌هاست. نماز مستحب انسان را بالا مي‌برد و موجب تقرب مي‌شود. اوقات فراغت هم اگر به خوبي از آن استفاده شود موجب فرهيختگي يک ملت مي‌شود. يکي از راه‌هاي استفاده از اوقات فراغت تفريح، سرگرمي، نشاط و مطالعه است. هرکدام از اين‌ها اگر از سوي شخص به خوبي انتخاب شود نشاط را به همراه خواهد آورد. اگر اين گذران اوقات فراغت به همراه خانواده باشد بهتر است و پس از آن دوستان و همسالان مورد تاکيد هستند.

در پايان اين آيين يک لوح سپاس از سوي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به جمال جعفريان نماينده دفتر موقوفات زنده ياد عبدالوهاب تهراني اهدا شد و همچنين لوح سپاس ديگري به اوج اختري مدير املاک و مستغلات منطقه 4 که زمينه‌هاي لازم ساخت اين دارالقرآن در فرهنگسراي هنگام را تسريع بخشيد، تقديم شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته