جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5337

شکايت باشگاه ترکيه اي از طارمي و رضائيان
دردسر جديد پرسپوليس

توقف خانگي قرمزها مقابل فولاد
گل پرسپوليس گم شد!


گوناگون از ورزش


خبـــرنامه


 شکايت باشگاه ترکيه اي از طارمي و رضائيان
 دردسر جديد پرسپوليس 

 
آفرينش- رفتار غير حرفه اي مهدي طارمي و رامين رضائيان هم اين دوبازيکن را با مشکل جدي مواجه کرده و هم اينکه باشگاه پرسپوليس را به درد سر انداخته است.اخيرا يک يک سايت ترکيه اي خبر داده که باشگاه ريزه اسپور از طارمي و رضائيان به فيفا شکايت مي کند. سايت habergazetesiخبر داد: مهدي طارمي و رامين رضاييان در حالي که در تمرين‌هاي ريزه اسپور شرکت کرده بودند و حتي رامين رضاييان در اردوي اتريش نيز براي تيم ترکيه‌اي به ميدان رفت، اين تيم را ترک کردند و قبل از شروع ليگ ترکيه ترجيح دادند با فسخ قراردادشان به ايران بازگردند.

اين سايت ترکيه‌اي همچنين نوشت: مديريت باشگاه ريزه اسپور در حال تدارک براي شکايت به فيفا از دو بازيکنان ايراني است. باشگاه ريزه اسپور خواستار دخالت فيفا در فسخ قراردادهاي اين دو بازيکن ايراني شده است.

با اين شرايط به نظر مي رسد هم اين دو بازيکن و هم پرسپوليس بايد منتظر مداخله فيفا باشند و بايد ديد فدراسيون بين المللي فوتبال حق را به چه کسي مي دهد. اما چيزي که در اين ميان بيش از همه به چشم مي آيد رفتار اين دو فوتباليست است که با عملکردي نسنجيده، خود را به دردسر بزرگي انداخته اند. شرايطي که براي طارمي و رضائيان پيش آمده مي تواند درس بزرگي براي فوتباليستهاي ايراني باشد تا براي آينده خود درست تصميم گيري کنند.

البته در اين ميان وضعيت رضائيان بدتر است. طارمي به پرسپوليس بازگشته و براي اين تيم بازي مي کند اما اين باشگاه براي رضائيان طاقچه بالا گذاشته و او را نپذيرفته است تا فعلا بدون تيم باشد و به اين اميد بماند که وساطت بزرگان پرسپوليس، رابطه او را با باشگاه خوب کند.

اما علي اکبر طاهري سرپرست باشگاه پرسپوليس به خبر احتمال شکايت باشگاه ريزه اسپور از طارمي و رضاييان به فيفا واکنش نشان داد.

طاهري در اين باره گفت:‌ اگر باشگاه ريزه اسپور از مهدي طارمي و رامين رضاييان شکايت کند، تهديدي براي باشگاه پرسپوليس وجود ندارد و اين شکايت مربوط به اين دو بازيکن است.

طاهري افزود: طارمي و رضاييان بازيکنان ما هستند و ما هم با قدرت با کمک کميته حقوقي و باشگاه از آن‌ها حمايت مي‌کنيم تا مشکلي براي اين دو بازيکن به وجود نيايد. اين دو را بازيکن را بازيکن پرسپوليس مي‌دانيم بنابراين بايد از تمام ظرفيت‌هايمان براي حمايت از آنها استفاده کنيم.

وي در رابطه با وضعيت رامين رضائيان و اينکه گفته مي‌شود قرار است نام گولج از ليست خارج شود، تا اين بازيکن بتواند براي پرسپوليس بازي کند، گفت: خواهش مي‌کنم برخي مطالب را بزرگ نکنيد چرا که ممکن است تاثيرات جانبي داشته باشند. اجازه بدهيد بدون تنش کار را دنبال کنيم. موضوع پنهان در باشگاه نداريم اما شايد گاهي اوقات امکان بيان برخي مسائل وجود نداشته باشد. طبيعتا همه دوست دارند از همه اخبار باخبر شوند. اما ما بايد از لحاظ اصولي کارمان را دنبال کنيم.

طاهري در ادامه گفت: رضائيان با پرسپوليس قرارداد دارد و از قبل هم گفتيم او بازيکن ماست و اين مسئله را پيگيري کرديم. پيگيري‌هاي ما در اين رابطه همچنان ادامه داد. حال شرايطي به وجود آمده که خود بازيکن بازگشته و اين مسئله بايد در کميته انضباطي باشگاه بررسي شود. ما همين بحث را در مورد محمدحسين کنعاني‌زادگان داشتيم.

او همچنين در باره اينکه دو بازيکن اوکرايني جذب شده به اين تيم مبلغ قراردادشان پيش از اين 50 هزار دلار بوده اما با پرسپوليس قرارداد 250 هزار دلاري بسته‌اند و اينکه چرا اين دو بازيکن در اردوي اوکراين به پرسپوليس اضافه نشدند و بدون تست و ديده شدن توسط مربي به اين تيم پيوستند، خاطرنشان کرد:‌ نمي‌دانم اين قيمت‌ها را از کجا آورديد اما درباره اردوي اوکراين بايد بگويم بحث زماني و مکاني در اردوي اوکراين ارتباطي به پيدا کردن بازيکن نداشت چرا که اين تعامل بين سرمربي و باشگاه است تا نياز به تقويت پست‌ها برطرف شود. حتي از اروپاي شمالي و آمريکاي لاتين بازيکناني مدنظر ما بودند و به اين نتيجه رسيديم که اين دو بازيکن بيايند.


 توقف خانگي قرمزها مقابل فولاد
 گل پرسپوليس گم شد! 

 پرسپوليس در حضور حدود 70 هزار تماشاگرش در ورزشگاه آزادي مقابل فولاد خوزستان يک بر يک متوقف شد. عبدالله ناصري روي يک ضد حمله در دقيقه 67 فولاد را پيش انداخت اما وحيد اميري در دقيقه 74 کار را به تساوي کشاند. اين در حالي بود که دروازه بان فولاد در اواخر بازي روي ضربه سر اميد عاليشاه توپ را از دروازه بيرون کشيد که تصاوير تلويزيوني نشان داد توپ از خط گذشته است.

برانکو: توپ عاليشاه گل شد

برانکو ايوانکوويچ پس از توقف برابر فولاد گفت: متاسفم که نتوانستيم در اولين بازي خانگي‌مان مقابل هواداران پرشور نتيجه دلخواه را کسب کنيم. براي هواداران پرتعدادمان که به ورزشگاه آمده بودند، متاسفم و بايد از آن‌ها تشکر کنم که 95 دقيقه پرشور از ما حمايت کردند. از آن‌ها به خاطر اينکه نتوانستيم پيروز شويم عذرخواهي مي‌کنم. اما هيچ دليلي ندارد که بازيکنانم را مقصر بدانم چرا که آن‌ها تمام تلاش خود را در طول 90 دقيقه انجام دادند.

برانکو ادامه داد: ما در تمام 90 دقيقه بازي تلاش کرديم که بازي را ببريم. البته اطلاعاتي که از جاهاي مختلف به ما رسيد ثابت مي‌کرد که توپ عاليشاه وارد دروازه فولاد شده بود ولي داور به اشتباه آن را مردود کرد. با اين حال باز هم موقعيت‌هاي زيادي ايجاد کرديم اما متاسفانه مانند فصل قبل آن‌ها را از دست داديم.

سرمربي سرخ‌پوشان در ادامه گفت: مي‌دانيم که همه بازي‌هايمان همين قدر سخت است. مخصوصا اگر در تهران باشد. حريفان مي‌آيند تا جايي که مي‌توانند مقابل ما عقب بنشينند و فضا را ببندند تا در ضد حمله يا نيمه ضد حمله‌ها به گل برسند. اين بار هم حريف ما تنها يک بار به سمت دروازه ما آمد که روي اشتباه خودمان به گل رسيد.

سعداوي: پرسپوليس روي ضد حمله آسيب پذير است

اما نعيم سعداوي سرمربي فولاد پس از بازي گفت: ما در بازي قبل هم بايد برنده مي‌شديم چون فرصت‌هاي زيادي ايجاد کرديم و فقط تمرکز نداشتيم.

او ادامه داد: بازي پرسپوليس و سايپا را خيلي خوب تحليل کرده بوديم و نقاط ضعف و قوتش را مي‌دانستيم. بايد با شرايط و دارايي خودمان يعني نيروهاي جوان، باانگيزه و آينده‌دار طرحي را پياده مي‌کرديم که فضاها و روزنه‌هاي موجود در بازي را ببنديم. تنها واهمه ما از بي‌تجربگي بازيکناني بود که از تيم اميد به ما اضافه شده بودند و براي اولين بار پا به ورزشگاه آزادي مي‌گذاشتند.

سرمربي فولاد افزود: خوشحالم که بازيکنان جوانم پا به پاي بازيکنان پرسپوليس بازي کردند. بازي به شدت تاکتيکي بود. ما مي‌دانستيم که پرسپويس از ضد حمله‌ها آسيب پذير است و به همين دليل روي اين کار تمرکز کرديم و ضربه لازم را زديم. پرسپوليس تيم بزرگي است و ما در واقع با منتخب تيم ملي بازي کرديم. خوشحالم که با دست پر به اهواز برمي‌گرديم.


 گوناگون از ورزش 

 افشارزاده از استقلال برکنار شد

بهرام افشارزاده مديرعامل استقلال از سمت خود برکنار شد.

مديرعامل استقلال با حکم وزارت ورزش از سمتش برکنار شده و اين موضوع که او استعفا داده و يا اينکه هيات مديره استقلال حکم به برکناري او داده صحت ندارد چرا که بر اساس پيگيري‌ها، افشارزاده استعفايي نداده بوده و هيات مديره استقلال هم جلسه‌اي نداشته که وي را برکنار کند.

قلعه نويي: عدالت فوتبال رعايت نشد

سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي معتقد است با تساوي تيمش برابر نفت آبادان عدايت فوتبال رعايت نشده است.

اميرقلعه‌نويي در نشست خبري پس از بازي با نفت آبادان اظهار کرد: بازي به نظر من خوب بود ولي بايد بگويم که چه در بازي قبل ما و چه در اين ديدار، ما شانس نداشتيم.

وي ادامه داد: ما در اين ديدار موقعيت‌هاي زيادي داشتيم ولي عدالت فوتبال امروز رعايت نشد. البته بايد بگويم گرماي هوا نيز تأثيرگذار بود. در کل از تيمم راضي هستم.

وي خاطرنشان کرد: در اين ديدار حسن هوري گلر نفت آبادان خوش شانس بود و ما بيش از اين نمي‌توانستيم موقعيت ايجاد کنيم.

عاليشاه: داور اشتباه کرد

هافبک تيم فوتبال پرسپوليس مي‌گويد ضربه سر او در دهانه دروازه فولاد وارد دروازه اين تيم شده اما داور به اشتباه آن را گل اعلام نکرده است.

اميد عاليشاه پس از تساوي پرسپوليس مقابل فولاد خوزستان اظهار کرد: بازي مساوي شد اما بايد اين بازي را مي‌برديم. سه امتياز اين بازي در طول فصل ما را کمک مي‌کرد اما در آزادي داور به اشتباه گل سالمي را که به ثمر رسانده بودم را اعلام نکرد. مطمئنم توپم وارد دروازه شده بود.

او تاکيد کرد: وقتي ديدم دروازه‌بان حريف در وسط دروازه ايستاده توپم را به گوشه زدم و وارد دروازه شد اما داور اشتباه کرد. نمي‌دانم داور چطور اشتباه کرد؟ اين اتفاق به ضرر ما بود و اميدوارم در آينده اين امتياز از دست رفته را جبران کنيم.

هافبک پرسپوليس درباره فرصت سوزي بازيکنان اين تيم گفت: همه تيم‌ها براي دفاع کردن مقابل ما به ميدان مي‌آيند و ما هم موقعيت هاي زيادي مي‌سازيم اما نتوانستيم در اين بازي از آن‌ها استفاده کنيم. بايد اين اشتباهات را کمتر کنيم.

پس از پيروزي مقابل نفت

ويسي: به برد خارج خانه نياز داشتيم

سرمربي سپاهان مي‌گويد پس از شکست مقابل پديده در بازي خانگي لازم بود که مقابل نفت به پيروزي دست يابند و از اين موضوع خوشحال است.

عبدالله ويسي پس از کسب نخستين سه امتياز به همراه سپاهان در ليگ برتر فوتبال اظهار کرد: بازي خوبي انجام داديم و کسب سه امتياز براي ما بسيار مهم بود. خدا را شکر که اين اتفاق رخ داد.

سرمربي سپاهان در پاسخ به اين سوال که آيا با هواداران اين تيم آشتي کرده گفت: ما با آن‌ها آشتي بوديم و فکر مي‌کنم اولين باري بود که سپاهان از حريفش عقب بود اما هواداران 90 دقيقه اين تيم را تشويق کردند. پس از اضافه شدن محرم نويدکيا و حاج‌صفي، هواداران بسيار بيشتر از گذشته تيم را حمايت مي‌کنند و اميدوارم آن‌ها را راضي نگه داريم.

او در پاسخ به اين سوال که تيمش در فصل نقل و انتقالات کم سروصدا بود و به نظر مي‌رسد با اين روند مي‌تواند قهرماني ليگ برتر را به دست بياورد گفت: بحث قهرماني مطرح نيست. ما مي‌خواهيم بهترين کيفيت را داشته باشيم. مي‌خواهيم تمام برنامه‌هايمان را اجرا کنيم. ما توانستيم خواسته‌هاي باشگاه و هواداران را به جا بياوريم. در تيم انقلاب کرديم، هزينه‌ها را کاهش داديم و کار خودمان را انجام مي‌دهيم و مي‌خواهيم مردم راضي باشند.

رومنيگه: وقتي منچستر خواب بود رناتو را خريديم

بايرن مونيخ در اين فصل توانست خيلي زود با خريد دو بازيکن، کارش را در نقل و انتقالات تابستاني به پايان ببرد. متس هوملس از بوروسيا دورتموند و رناتو سانچس از بنفيکا، دو بازيکني بودند که بايرن مونيخ توانست براي فصل جديد به خدمت بگيرد.

رناتو سانچس که قبل از يورو 2016 کارش را براي پيوستن به بايرن مونيخ تمام کرد، از باشگاه منچستريونايتد نيز پيشنهاد داشت و پيش‌بيني مي‌شد با توجه به رابطه نزديک خورخه مندس، مديربرنامه هاي او و ژوزه مورينيو، اين بازيکن به يونايتد بپيوندد.

کارس هاينتس رومنيگه درباره جذب اين بازيکن گفت: تمجيد و ستايش از خود در فلسفه من جايي ندارد. امسال در نقل و انتقالات عالي بوديم و توانستيم بازيکناني که مي‌خواهيم را خيلي زود به خدمت بگيريم. در واقع مي‌توانم بگويم جلوتر از نقل و انتقالات کار کرديم. وقتي رناتو سانچس در يورو 2016 درخشيد، خيلي تيم ها دوست داشتند براي به خدمت گرفتن او اقدام کنند ولي ما در واقع خيلي زودتر توانسته بوديم اين بازيکن را به خدمت بگيريم. در واقع وقتي تيم هايي از جمله منچستريونايتد در خواب بودند، توانستيم بازيکنان مورد نظرمان را جذب کنيم.

جدا شدن بازيکن دورگه از سپاهان

دنيل نوروزي بازيکن دو رگه ايراني- ‌دانمارکي که در ابتداي فصل نقل‌ و انتقالات به سپاهان پيوسته بود به دليل نداشتن کارت معافيت از اين تيم جدا مي‌شود.

مهدي اخوان، سرپرست باشگاه سپاهان درباره جدايي نوروزي اظهار کرد: نوروزي در هنگام قرارداد قول داده بود که کارت معافيت خود را ارائه مي‌کند، ولي معافيت او براي کشور دانمارک است و در ايران مورد قبول نيست. سازمان ليگ و نظام وظيفه مدارک او را ناقص مي‌دانند و به ‌اين‌ ترتيب نمي‌توانيم قرارداد او را ثبت کنيم.

سرپرست باشگاه سپاهان اضافه‌ کرد: باشگاه سپاهان، پدر و عموي دنيل هم تلاش زيادي براي رفع اين مشکل کرده‌اند، اما نتوانستيم کارت معافيت او را فراهم کنيم و به ‌اين‌ ترتيب نوروزي از سپاهان جدا مي‌شود.


 خبـــرنامه  

 تغيير محل اسکان نوشاد و نيما عالميان در دهکده المپيک

با توجه به اينکه دهکده ورزشکاران المپيک 2016 ريو کيفيت چندان مطلوبي نداشته و برخي از اتاق‌ها حمام ندارند،‌ کادر سرپرستي تنيس روي ميز ايران درخواست تغيير اتاق نوشاد و نيما عالميان را داد که با موافقت سرپرست کاروان ايران همراه شد.

برهمين اساس، محل اسکان اين دو بازيکن تغيير کرد و قرار شد آنها تا زماني که بازي هايشان تمام شود در اتاق‌هاي بهتري ساکن باشند. طبق برنامه ريزي صورت گرفته ملي‌پوشان کشورمان روزانه 2 ساعت جلسه تمريني دارند.

آرزوي سوريان؛ تقديم مدال به امام هشتم

حميد سوريان دارنده 7 مدال طلاي جهان و المپيک روز 24 مرداد ماه مصادف با ولادت هشتمين اختر تابناک امامت و ولايت امام رضا(ع) در رقابت هاي المپيک به مصاف رقباي خود مي‌رود.سوريان که هم اينک به همراه ساير فرنگي‌کاران المپيکي ايران براي تجديد روحيه در آستانه اعزام به المپيک به زيارت امام رضا (ع) مشرف شده است، گفت:هشتمين مدالم را از خود آقا امام رضا(ع) مي‌خواهم و اميدوارم بهترين نتيجه را بدست بياورم.به زيارت آقا امام رضا (ع) آمديم تا از ايشان براي حضور در المپيک مدد بخواهيم.

سوريان افزود: روزي که من بايد به مصاف رقبايم در المپيک ريو بروم با ولادت آقا امام رضا(ع) مصادف شده است و اميدوارم خود آقا کمک کند تا بهترين نتيجه را بدست بياورم.

محمد بنا سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي نيز در اينباره گفت:نذر کرديم سوريان به هشتمين مدال طلاي خود برسد و آن را به آستان حضرت علي بن موسي‌الرضا (ع) اهدا کنيم.

الهه احمدي: خودم باشم مدال مي‌گيرم

الهه احمدي مي‌گويد که اگر در روز مسابقه‌اش آماده باشد، مي‌تواند در المپيک مدال بگيرد.

ملي‌پوش تفنگ ايران اظهار کرد: تمرينات خيلي خوبي پشت سر گذاشتيم و خيلي آماده‌ام. شرايطم بسيار خوب است و چون تنها در تفنگ بادي شليک خواهم کرد، تمام تمرکزم را در اين ماده گذاشته‌ام. آمادگي فني ما خيلي بالاست. البته همه تيراندازاني که به المپيک مي‌آيند آمادگي خوبي دارند. در المپيک ذهن است که نتيجه را رقم مي‌زند.

وي ادامه داد: انگيزه‌ام براي کسب مدال زياد است. رقباي خيلي سختي دارم و همه از قهرمانان مطرح هستند اما در گذشته آن‌ها را شکست دادم، پس مي‌توانم در المپيک نيز پيروز باشم. انگيزه‌ام زياد است. اگر در روز مسابقه خودم باشم مي‌توانم مدال بگيرم.

وي در ادامه با بيان اين که دوري از خانواده را مدت‌ها تحمل کرده است، خاطر نشان کرد: مدت زيادي در اردو و مسابقات بودم. پسرم کوچک است، اما خيلي نتوانستم کنارش باشم. در اردو و مسافرت‌ها خيلي دلتنگش مي‌شوم. دوري از خانواده را تحمل کرده‌ام و حالا بايد نتيجه بگيرم.

استقبال سپاهان از بازگشت علي کريمي

رييس هيات مديره سپاهان مي‌گويد اگر ديناموزاگرب مبلغ رضايت‌نامه علي کريمي را پرداخت نکند اين بازيکن به سپاهان باز مي‌گردد.

منوچهر نيکفر درباره اينکه گفته مي‌شود ديناموزاگرب کرواسي مبلغ رضايت‌نامه علي کريمي را به سپاهان پرداخت نکرد و او در اين صورت به سپاهان باز مي‌گردد، اظهار کرد: طبق توافق باشگاه سپاهان و ديناموزاگرب، اين باشگاه کروات بايد 300 هزار دلار به ما پرداخت کند. اگر ديناموزاگرب اين پول را پرداخت نکند ما هم ITC علي کريمي را صادر نمي‌کنيم.

او اضافه کرد: ما نمي‌خواهيم براي کريمي دردسر يا مشکل ايجاد کنيم اما اين توافق ميان دو طرف است. ما به آنها زمان داده‌ايم و پرداخت نشدن رضايت‌نامه به نفع ما نيست. اگر رضايت‌نامه پرداخت نشود کريمي به سپاهان باز مي‌گردد و ما هم از آن استقبال مي‌کنيم. کريمي در سپاهان بزرگ شده و اينجا خانه اوست.

پديده فوتبال آلمان در منچستر سيتي

لروي سانه پديده فوتبال آلمان که فصل قبل در شالکه بازي هاي خوبي از خود به نمايش گذاشته بود، روز گذشته براي انجام معاينات پزشکي خود وارد شهر منچستر شد و در نهايت قرارداد 5 ساله خود را با منچسترسيتي امضا کرد تا به خريد جديد اين تيم تبديل شود.

اين بازيکن آلماني 20 ساله با قراردادي به ارزش 37 ميليون پوند از شالکه راهي منچسترسيتي شد و در اولين مصاحبه خود از اينکه قرار است با پپ گوارديولا در منچسترسيتي بازي کند ابراز رضايت کرد.

لروي سانه بعد از ايکاي گوندوغان و نوليتو به سومين خريد منچسترسيتي تبديل شده است. اين تيم همچنين قرار است براي به خدمت گرفتن گابريل خسوس از ليگ برزيل و جان استونز از اورتون نيز در روزهاي آينده وارد مذاکره شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته