جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346


گياهائي که ناجي دنيا هستند


جانوري که در بدن خرچنگ ها ريشه مي کند


آيا مي دانيد؟


عجيب و جالب


 گياهائي که ناجي دنيا هستند 

 در سال‌هاي اخير، محققان در سراسر جهان به رمزگشايي هرچه بيشتر و بيشتر قدرت گياهان پرداخته‌اند. به گزارش ايسنا به نقل از اينهبيتيت، آنها با انجام اين پژوهش‌ها دريافتند که راه حل برخي از بزرگترين مشکلات اجتماعي و زيست محيطي ما از گرسنگي و فقر گرفته تا آلودگي و گرمايش جهاني مي‌تواند در ژن‌هاي اين گياهان نهفته باشد.

ما در ادامه به معرفي چند گياه مي‌پردازيم که پرورش هرچه بيشتر آنها مي‌تواند دنيا را متحول سازد:

گندم با ماندگاري طولاني (گندم چند ساله)

دانه‌ها غذاي اصلي انسان هستند و اکثريت قريب به اتفاق مردم در اين سياره از برنج، گندم، ذرت به صورت روزانه تغذيه مي‌کنند.

اما مسئله مهم اين است که چرخه زندگي اين گياهان در چند ماه تکميل شده و پس از آن بايد مجددا کاشته شوند.

اين گياهان براي رويش مجدد به ميزان فوق العاده اي از آب، کود، آفت کش‌ها و علف کش‌ها نياز دارند تا زمين کشت آنها همانند سابق آماده کشت بماند و خاصيت زايندگي خود را حفظ کند.

تمام اين کارهايي که براي کاشت مجدد دانه صورت مي‌گيرد به آرامي سبب تنزل خاک شده و در طول زمان منجر به فرسايش آن توسط آب و باد مي‌شود.

به همين خاطر بسياري از پرورش دهندگان مدرن گياه شديدا مشغول تلاش و فعاليت براي رام کردن برخي از دانه‌هايي هستند که در طبيعت يافت مي‌شود.

اهلي کردن فرايندي است که در آن گروهي از جانوران يا گياهان به زندگي زير نظر و تحت حمايت انسانها خو مي‌گيرند.

محققان در موسسه زمين در سالينا، کانزاس براي حل اين مشکل به پرورش نوعي گندم با ماندگاري طولاني به نام Kernza پرداختند که به اعتقاد آنها تا چند سال ديگر مي‌تواند جاي گندم‌هاي ساليانه را بگيرد.

آزولا

آزولا يا سرخس آبي يک گونه از آبزيان بومي مناطق معتدل و گرمسيري آمريکا و همچنين بسياري از مناطق آسيا و استراليا است.

آزولا سرخس شناور آزادي است که معمولاً در آب‌هاي راکد و آرام، نهرها، تالاب‌ها و شاليزارها از نواحي معتدله گرفته تا نواحي گرمسيري يافت مي‌شود. اين گياه با ريشه‌هاي نازکي که دارد همانند فرشي است که روي سطح آب گسترش پيدا کرده است.

آزولا سرخس آبزي شناور کوچک که به طور طبيعي رشد مي‌کند در تالاب‌هاي سراسر جهان موجود است .سرخس آزولا تکي به اندازه يک پونز است، اما با اين حال يکي از گونه‌هايي هستند که به سرعت در سياره ما رشد مي‌کنند. آنها مي‌توانند هر روز در آب‌هاي کم عمق و گرم دو برابر شوند.

در سالهاي اخير، آزولا به عنوان يک نوع کود آلي، يک منبع زيستي انرژي و به عنوان يک جايگزين پايدار براي ذرت و سويا براي استفاده در خوراک دام پرورش يافته است.

همچنين از اين گياه براي تقويت مزارع برنج استفاده مي شود.

جلبک

جلبک به موجودات گياه مانند آبي مي‌گويند. هر جا که اندکي خيس و يا مرطوب باشد اين گياهان بدون گل يافت مي‌شوند. جلبک‌ها در اندازه‌هاي مختلف از بسيار کوچک گرفته تا غول پيکر موجود هستند. آنها نيز طبيعتي مانند آزولا داشته و از سرعت رشد بالايي برخوردار هستند .برخي از گونه‌هاي اين گياهان خوراکي هستند و مي‌توانند در رژيم غذايي انسان استفاده شوند.

بعضي از اين گونه‌ها به عنوان کود آلي پرورش مي‌يابند. در حالي که ديگران در تصفيه بيولوژيکي فاضلاب استفاده مي‌شوند.

اما توانايي‌هاي جلبک به عنوان يک منبع سوخت واقعا هيجان انگيز است. آنها مي‌توانند در آب‌هاي کم عمق، حتي آب شور و زمين‌هايي که براي کشاورزي نامناسب هستند نيز رشد کنند.

جلبک‌ها به سرعت رشد مي‌کنند و در عرض يک هفته مي‌توان آنها را برداشت کرد و اين ميزان در مقايسه با محصولاتي که برداشت سالانه دارند بسيار قابل توجه است.

تخمين زده شده که 15000 مايل مربع از توليد جلبک مي‌تواند تمام نيازهاي سوخت آمريکا را برطرف سازد که اين ميزان يک هفتم زمين‌هايي است که در حال حاضر در آنها ذرت کاشته شده است.

برخي سوخت‌هاي جلبکي در حال حاضر به فروش مي رسد و کارشناسان پيش‌بيني کردند که تا سال 2025 اين تکنولوژي به پيشرفت چشمگيري خواهد رسيد.

گل ناز

گل ناز بر خلاف جلبک‌ها و آزولا، به مناطق خشک علاقمند است .آنها به طور طبيعي در ترک‌هاي موجود در دو طرف صخره‌ها رشد مي‌کنند. آنها هم در گرماي شديد و هم در سرماي سخت زنده مانده و نيازي بسيار کمي به آب و خاک دارند.

اين صفات گل ناز را براي پرورش بر روي پشت بام و ديوار مناسب مي‌سازد.

در حال حاضر نيز از اين گياه در معماري و زيباسازي طبيعي بناها استفاده مي‌شود و مي‌تواند بناهاي مختلف را به يک اثر هنري فوق العاده تبديل کند. به علاوه، آنها شاخ و برگ شاداب و زيبايي دارند که داراي رنگ‌هاي ملايم است.

چوب خيزران (بامبو)

بامبو در ميان گياهان از سريعترين ميزان رشد برخوردار بوده و روزانه رشد چشمگيري دارد .بامبو خوراکي بوده و براي ساخت و ساز مفيد است و مي‌تواند براي ايجاد فيبر، کاغذ و يک جايگزين زيست تخريب پذير براي پلاستيک استفاده شود.

البته بسياري از گياهان ديگر نيز وجود دارند که به واسطه آنها مي‌توان تمامي اين اهداف را تحقق بخشيد، اما از بامبو مي‌توان بارها و بارها استفاده کرد و بدون نياز به کاشت مجدد آن را برداشت کرد. همين امر اين گياه را براي پروژه‌هاي احياي جنگل و درمان زمين که توسط اشکال متعارف جنگلداري و کشاورزي تخريب مي‌شوند، مناسب مي‌سازد.

سرخس براکن

برخي از گياهان به طرز شگفت‌آوري در شرايط و محيط‌هاي سمي رشد مي‌کنند. سرخس براکن نيز که گونه اي از علف هرز است، توانايي عجيبي در رشد در خاک هاي آلوده به فلزات سنگين، مانند سرب، نيکل، کادميوم، مس و آرسنيک دارد.

دانشمندان از آنها براي حذف فلزات سنگين از مناطق صنعتي آلوده استفاده مي‌کنند زيرا اين گياهان مواد سمي را به عنوان خاک جذب کرده و آنها را در بافت خود ذخيره مي‌کنند. وقتي اين گياهان بالغ مي‌شوند، برداشت شده و در نهايت سوزانده مي‌شوند. خاکستر اين گياهان حاوي مقادير زيادي از فلزات گرانبها هستند که پس از آن براي کاربردهاي ديگر بازيافت مي‌شوند.

شاه بلوط

اين گياه نيز مانند گندم چند ساله، پتانسيل آن را دارند که در دسته غذاهايي که منبع اصلي غذايي محسوب مي‌شوند قرار گيرند که همين امر باعث بهبود کيفيت محيط زيست به جاي تنزل آن مي‌شود.

آنها درختان عظيمي هستند که براي صدها سال زنده مانده و بر خلاف بسياري از محصولات ديگر، پروتئين نسبتا پايين داشته و سرشار از کربوهيدرات‌ها هستند.

ارزش غذايي آنها تقريبا معادل سيب زميني است. آنها کالري بالا و پروتئين کمي دارند که اين مشخصات آنها را به منبع ثابت و مناسب غذايي تبديل مي‌کند.

درختان شاه بلوط در مناطق خشک و خاک‌هاي نابارور رشد مي‌کنند .بنابراين، آنها پتانسيل آن را دارند که زمين‌هاي کشاورزي حاشيه اي را به مناظر جنگلي بسيار مولد و زاينده تبديل کنند.


 جانوري که در بدن خرچنگ ها ريشه مي کند 

 قسمت دوم

جالب است بدانيد که انگل فاقد هرگونه مغز است و تمامي اين کارها را با استفاده از يک سيستم عصبي انجام مي دهد. اما اين انگل، ميزبانش را صرفا به مراقبت از خود وادار نمي کند و در ادامه تلاش مي کند که خرچنگ را از نواحي شلوغ و پرجمعيت اقيانوس دور کرده و آن را به اعماق پايين تري از آب ببرد که در آن، رقابت کمتري بر سر غذا وجود دارد.

نکته جالب اينکه خرچنگ هاي آبستني که هدف حمله اين نوع انگل قرار نگرفته اند از اين شيوه براي در امان ماندن از دست دشمنان خود استفاده کرده و با سفر به سطوح عميق تر آب، خود را از آسيب موجودات ديگر حفظ مي کنند تا شفيره هايشان را به سلامت به دنيا بياورند.

اما مساله اي که بايد به آن اشاره کنيم اين است که تنها ريشه سرهاي ماده مي توانند خرچنگ ها را آلوده کنند زيرا انواع نر آنها جثه کوچکي دارند و شبيه به شفيره هستند؛ از همين رو، علاوه بر اينکه مجبورند گونه هاي خاصي از خرچنگ را پيدا کنند بايد انواعي را بيابند که پيشتر توسط ريشه سرهاي ماده مورد حمله قرار گرفته اند.

بدتر از همه اينکه آن ريشه سر ماده بايد باکره يا اصطلاحا ويرجين باشد (طبق تعريف ارائه شده در ديکشنري آکسفورد حشره باکره گونه ماده از حشره اي است که مي تواند بدون آنکه بارور شود تخم توليد کند).

در هر صورت اگر گونه نر بتواند خرچنگ مناسب که توسط گونه ماده ويرجين هدف حمله قرار گرفته را پيدا کند، خود را درون قسمت کيسه مانند بدن آن جاي مي دهد. از اين مرحله به بعد گونه نر تغيير شکل داده و به صورت توده اي از سلول در مي آيد و گونه ماده از آن مراقبت مي کند. در ادامه، اين دو موجود با هم يکي مي شوند و گونه نر بارها و بارها اسپرم لازم براي بارور کردن تخم هاي ريشه سر ماده را توليد مي کند.

اين تخم ها سپس در داخل بدن موجود ماده شکسته مي شوند و انگل با کمک ميزبان، خود را براي تولد شفيره ها آماده مي کند.

در اين قسمت لازم است اين نکته را اضافه کنيم که خرچنگ هاي ماده به صورت طبيعي در زمان تولد نوزادان خود، با تکان دادن بدنشان، شفيره ها را از بدن خود جدا مي کنند و زماني که ميزبان يک انگل شده و نوزادان انگل در حال تولد باشند نيز، خرچنگ با حرکت دادن بدن خود آنها را به اطراف پراکنده مي کند و از اين مرحله شفيره ها خود را براي هجوم به خرچنگ هاي ديگر و آغاز زندگي جديدشان آماده مي کنند.

اما نکته پاياني اينکه در جريان همه اين مراحل، خود خرچنگ امکان توليد مثل ندارد چراکه انگل ريشه سر، اندام هاي مورد نياز آن براي اين منظور را استرليزه کرده و امکان استفاده از آنها از خرچندگ گرفته است.

جالب است بدانيد که اين ترفند توسط انواع مختلفي از انگل ها به کار گرفته مي شود چراکه تصور بر اين است که انرژي بالاي مورد استفاده توسط ميزبان براي توليد مثل مي تواند همان انرژي لازم براي رشد و بقاي انگل باشد و از همين رو اجازه چنين کاري را به ميزبان خود نخواهند داد.

اما ريشه سر احتمالا اين کار را از طريق نوع خاصي از مواد شيميايي انجام مي دهد که پيامدهايي نظير خستگي بيش از اندازه را براي خرچنگ به باور آورده و در نتيجه امکان توليد مثل را از آن مي گيرد.

از طرفي اگر خاطرتان باشيد در ابتدا گفتيم گه انگل مواد غذايي موجود در بدن خرچنگ را تماما مصرف مي کند و در نتيجه ميزبان بيچاره احتمالا در شرايط حياتي بسيار وخيمي به سر مي برد و در اين وضعيت، توليد مثل نخستين توانايي مختل شده جانور خواهد بود.

گلينر مي گويد: خرچنگ ديگر يک خرچنگ نيست و در اصل به ابزاري براي انگل بدل شده چراکه نمي تواند مانند خود را توليد کند اما به گونه اي رفتار مي کند که گويي تمام مدت مشغول توليد مثل بوده است.با وجود همه اينها، خرچنگ نمي ميرد. اما انگل عمر کوتاه تري در قياس با آن خواهد داشت و در نتيجه زودتر از ميزبان جانش را از دست مي دهد و آن را با خاطره اي تلخ از آنچه روي شکمش رخ داده تنها مي گذارد.


 آيا مي دانيد؟ 

 آيا ميدانيد که مورچه ها هم شمردن بلدند و قدم هايشان را براي مسير يابي مي شمارند؟

آيا ميدانيد که مصرف زغال اخته از تنگي عروق خون جلوگيري مي کند؟

آيا ميدانيد که خورشيد در مدار کهکشان شيري با سرعت 900000 کيلومتر در ساعت حرکت مي کند؟

آيا مي دانيد که نام قديم يونان، هلاس برگرفته از هليوس خداي خورشيد بوده است؟

کشف دستورالعمل ژنتيکي براي ترميم اندام ازدست رفته انسان

محققان موفق به شناسايي امضاي ژنتيکي رشد دست و پاي آسيب ديده در انسان شدند.

به گزارش ايرنا از ساينس، ناخن، پوست و مو قابليت ترميم و رشد دارند؛ ولي در مورد
اندام هاي ديگر به غير از کبد، چنين قابليتي وجود ندارد.

زيست شناسان آزمايشگاه MDI آمريکا بر اين باورند که مي توان با بررسي ژنتيکي موجوداتي که قابليت ترميم اندام هايشان را دارند، توانايي هاي مشابه را در انسان شبيه سازي کرد.

محققان در اين پژوهش، دوزيستي به نام اکسولوتل را از نظر ژنتيکي مورد بررسي دقيق قرار دادند. اکسولوتل يا سمندر مکزيکي گونه نادري دوزيست شبيه به ماهي است که دست و پا دارد. امکان رشد مجدد دست، پا، دم و بخشي از ستون مهره در اين دوزيست پس از آسيب وجود دارد.

علاوه بر اکسولوتل، قابليت ترميم اندام هاي مختلف در ماهي زبرا و بيکر نيز وجود دارد. محققان با بررسي ژنتيکي اين آبزي دريافتند که هرسه گونه، نسل به نسل تنظيم کننده هاي ژنتيکي يکساني را منتقل کرده اند که امکان ترميم اندام ها را در اختيارشان قرار مي دهد.

آنچه محققان را شگفت زده کرده اين است که اين سه گونه با اينکه در جريان تکامل کاملا از هم مجزا شده اند، ولي هنوز تنظيم کننده ژنتيکي يکساني دارند. محققان احتمال مي دهند که اين الگوي بيان ژن يکسان، همان عاملي است که سبب رشد دست و پاي آسيب ديده در اين موجودات مي شود.

زماني که دست يا پاي اين موجودات آسيب مي بيند، از منطقه اي در بدن شبيه به مخزن که حاوي سلول هاي پيش ساز است و بلاستما نام دارد، براي ترميم بافت آسيب ديده استفاده مي شود. محققان با بررسي امضاي ژنتيکي که در شکل گيري بلاستما در بدن اين سه ماهي نقش دارد، دريافتند که مجموعه اي از ژن هاي مشترک در هر سه ماهي وجود دارد که به وسيله شبکه اسيدريبونوکلئيک کنترل مي شود.

امضاي ژنتيکي، گروهي از ژن هاي موجود در سلول است که الگوي بيان آنها بيانگر يک ويژگي بيولوژيکي منحصربفرد است.

اين يافته بيانگر اين موضوع است که در طبيعت يک دستورالعمل ژنتيکي وجود دارد که مي تواند اندام هاي آسيب ديده را ترميم کند و مي تواند بين حيوانات مختلف و انسان منتقل شود. محققان بر اين باورند نتيجه اين مطالعه در ترکيب با سلول هاي بنيادي، گامي موثر در افزايش قابليت رشد و ترميم اندام هاي مختلف در انسان است. نتايج اين تحقيقات در نشريه PLOS ONE منتشر شده است.

باتري که 270 سال عمر مي کند

شرکت 'زاپ اند گو' باتري جديدي به بازار عرضه کرده که تا 270 سال مي توان روزي يک بار آن را شارژ کرد!

به گزارش ايرنا از ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، اين باتري جديد 10 تا 100 هزار بار شارژ مي شود بنابر اين اگر هر روز اين باتري را يک بار شارژ کنيد 270 سال طول مي کشد که عملکرد آن دچار زوال شود. اين باتري از ابرخازن گرافني بهره مند است. علاقه مندان تلفن همراه در نمايشگاه موبايل شانگهاي، شاهد يک باتري جديد بودند که شايد بتوان آن را رقيب جدي فناوري يون ليتيم قلمداد کرد. اين باتري جديد که به سرعت شارژ مي شود محصول شرکت Zap&Go است که مي تواند نسل جديدي در ساخت باتري ها باشد. اين باتري از ابرخازن هاي گرافني بهره مند است و مي تواند جايگزين ميلياردها باتري يون ليتيم در ادوات الکترونيکي باشد.

آنچه که شگفت آور بود اين است که اين باتري قادر است در مدت کمتر از 5 دقيقه شارژ شود؛ چنين ويژگي مي تواند چالشي براي باتري هاي يون ليتيم فعلي باشد.

مزيت اين باتري فقط سرعت بالاي شارژ آن نيست بلکه مشکل رايج ديگري که در باتري هاي يون ليتيم وجود دارد در اين باتري ها حل شده است. اثرحافظه معمولاً باتري يون ليتيمي را بعد از 500 تا 1000 بار شارژ/دشارژ شدن، از پاي در مي آورد. دليل اين امر آن است که فرآيند شارژ/دشارژ يک واکنش شيميايي است. اگر روزي يک بار، باتري يون ليتيم شارژ شود، بعد از دو سال کاملاً عملکرد خود را از دست مي دهد. اين در حالي است که اين باتري جديد بين 10 هزار تا 100 هزار بار شارژ شدن را تحمل مي کند بنابراين، اگر هر روز آن را شارژ کنيد 270 سال طول مي کشد تا دچار زوال شود.

گرافن ماده جالب توجهي است به طوري که از آن در فناوري ذخيره انرژي استفاده مي شود. شرکت زاپ اند گو معتقد است که با اين ماده مي تواند مشکلات حوزه ذخيره سازي انرژي را حل کند.

ايمني از ديگر مسائل موجود است که زاپ اند گو آن را حل کرده است. باتري هاي يون ليتيم زماني که کاملاً تخليه شوند، ناپايدار مي شوند. بنابراين، گرم شدن باتري مي تواند سرآغاز يک فاجعه باشد.

اين باتري جديد کاملاً ايمن است به طوري که تمام عناصري باتري هاي يون ليتيم را خطرناک کرده اند در اين باتري حذف شده اند. اين درحالي است که ابعاد هر دو باتري يکي است. در حال حاضر اين شرکت روي نسل جديد اين محصولات کار مي کند تا قيمت و انعطاف پذيري آن را بهبود دهد.


 عجيب و جالب 

 وقتي خواب مي‌بينيم چه اتفاقي در بدنمان مي‌افتد؟

بخش هيپوکامپ مغز که بستر خاطرات محسوب مي‌شود، با رؤياهاي ما در تعامل است. آميگدال يا بادامک مغز، يک بخش کليدي در ارتباط با احساسات است و به همين دليل در عالم خواب، درگير احساسات ناشي از ترس يا خوشحالي مي‌شويم.

يکي از عجايب خلقت انسان، به خواب رفتن و خواب ديدن است. به‌راستي به لحاظ علمي چه اتفاقي در بدن ما مي‌افتد؟ با ما همراه باشيد تا سر از اين اعجاب علمي درآوريد.

همه اتفاقات از ساقه مغز شروع مي‌شود و شما خيلي ناخودآگاه به حالت خواب فرومي‌رويد. با ورود به مرحله REM يا حرکت سريع چشم، حرکت ماهيچه‌ها متوقف‌شده و چشم‌ها به‌طور موقت فلج مي‌شوند. در همين حال، سلول‌هاي عصبي ساقه مغز شما ممکن است به‌طور نامنظم جرقه بزنند. بعضي از متخصصان بر اين باورند که "خواب ديدن” انسان‌ها در اثر سيگنال ناشي از اين جرقه‌هاست. چراکه مغز تلاش مي‌کند اين سيگنال‌ها را معنادار کند.

بخش‌هايي از کورتکس پيشاني مغز شما بخشي که مسئول دروغ گفتن است به حالت آفلاين مي‌رود! بنابراين در عالم خواب موقعيت‌هاي زماني و مکاني از هيچ منطق و دليلي پيروي نمي‌کنند. ازاين‌رو، در يک دقيقه شما سر کلاس نشسته‌ايد و استرس امتحان داريد و يک دقيقه بعد مي‌توانيد پرواز کنيد.

حتي اگر منظره‌اي براي ديدن وجود نداشته باشد، قشر بينايي مغز تصاوير را به‌صورت زنده در ذهن شما فراهم مي‌کند. بنابراين مي‌توانيد خيلي از رويدادها را در ذهن خود مشاهده کنيد.

بيشتر اوقات، خواب را در مرحله REM مي‌بينيم. هرچند که مي‌توانيد رؤياهاي غير REM هم داشته باشيد که شکل متفاوتي دارند. مثل زماني که در حين رانندگي، برنده شدن در قرعه‌کشي را تصور مي‌کنيد.

هرچند که اکثر مردم فقط 1 تا 2 ساعت کل خواب را در حالت REM سپري مي‌کنند، اما بيشتر آن‌ها خواب‌هاي خود را به ياد نمي‌آورند. دليل اين امر به‌طور دقيق مشخص نيست اما مي‌تواند ناشي از يک مکانيزم مقابله‌اي باشد. اگر شما مسائل زيادي را به خاطر سپرده باشيد، ذهن شما براي تميز واقعيت و رؤيا به‌زحمت زيادي خواهد افتاد!

درواقع، مطالعات محققان درزمينه، خواب به دودسته تقسيم‌شده است: چرا شما خواب مي‌بينيد؟ چرا اين خواب‌ها را مي‌بينيد؟ (ديدن اين خواب‌ها تصادفي است يا زاييده احساسات شماست؟)

خواب ديدن شايد بتواند با بازسازي رويدادها و خاطرات به پردازش احساسات پيچيده شما در زندگي کمک کند. يا به بياني ساده‌تر، دنياي مجازي خواب، ممکن است شمارا براي رويارويي با دنياي حقيقي آماده‌تر سازد.

منبع: فارنت

رابطه طرز فکر و تله پاتي مغز انسان

در اين شکي نيست که هر کدام از شما، وقتي کاري را به نحو احسنت انجام مي دهيد، و يا کاري را خوب انجام نمي دهيد، براي مدتي به نظر مي رسد که چيزي درون مغز شما، متناسب با کار خوب يا بدتان، زمزمه اي دروني به شما بيان مي کند. همين زمزمه ها به دو شيوه در انسان بروز مي کنند که به بررسي آن ها مي پردازيم :

1- در انسان هاي مثبت انديش و سالم، اگر کار بسيار خوب باشد، در نداي دروني مغز، کلماتي مانند : خوبه، عاليه، احسنت، نابغه و ... و اگر کار بد باشد، در نداي دروني مغز، کلماتي مانند : گند زدي، خراب کردي، احمق، بي فکر و ... را مي شنويد.

يعني آنچه درون مغز شنيده مي شود يا الهام مي شود با به قول ما تله پاتي مي شود، همان عين حقيقت است.

2- اما در انسان هايي که داراي خصلت هايي بالاخص بدبيني هستند، اين روند برعکس صورت مي گيرد و به اين صورت است که وقتي شخص کاري عالي انجام مي دهد، نداي دروني او کلمات معکوس هستند. مانند : احمق، گند زدي، آبرو ريزيه و ... اما اگر کار بدي کرده باشند، نداي دروني آن ها به صورت : احسنت، عاليه، و .... جواب مي دهد.

در هر دو گروه اين مشخص است که بين تله پاتي و طرز فکر آنها رابطه مستقيمي وجود دارد و اين نشان مي دهد که در آدم هاي خوش بين، تله پاتي ها عين حقيقت و در آدم هاي بدبين تله پاتي خلاف حقيقت است.

اما اينکه چه عاملي باعث اين گونه رفتار مي شود، نمي دانم و اميدوارم روزي دريچه علوم مغز بر روي ما گشوده شوند تا دليل هر چيزي را بدانيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته