جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346


شرط دولت براي بازگشت مديران بازنشسته

يک مقام مسئول:
سهام عدالت فعلا ارزش خريدوفروش ندارد


نمايندگان بوئينگ در تهران


نهادهاي مالي


تريبون


 شرط دولت براي بازگشت مديران بازنشسته 

 
معاون وزير صنعت با بيان اينکه مديراني که يکبار بازنشسته شده‌اند مي‌توانند با شرايطي، مجدد به کار بازگردند، گفت: اين مديران بايد حداکثر 60ساعت کار کرده و يک سوم حقوق همتاي خود را دريافت کنند.محمدرضا فياض‌ در گفتگو با مهر درباره ادامه همکاري مديران بازنشسته با وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: قانون مي گويد که اگر بازنشسته‌ها علاقمند به خدمت در دستگاه‌هاي دولتي باشند، مانعي وجود ندارد؛ اما بايد دو شرط را رعايت کنند؛ به اين معنا که حداکثر 60 ساعت کار کنند و يک سوم حقوق همتاي خود را بگيرند.

گفته هاي فياض در شرايطي است که بعد از ابلاغ مصوبه ممنوعيت به کارگيري بازنشستگان در دستگاههاي دولتي، موجي از برکناري مديران از سوي برخي وزرا به راه افتاد، اين در حالي است که دولت براي تداوم حضور مديران توانمند در بدنه دستگاههاي اجرايي مفادي را در مصوبه مذکور پيش بيني کرد که براساس آن مديران بازنشسته مشروط به حداکثر 60 ساعت کار و يک سوم حقوق مي توانند همچنان در دستگاههاي اجرايي به کار خود ادامه دهند که هيچ الزام قطعي براي قطع همکاري با مديران توانمند وجود ندارد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: در اجراي مصوبه مذکور مقرر شد حدود 5 تا 6 نفر از مديران بازنشسته‌ وزارت صنعت که براي ادامه همکاري با اين شرايط، اعلام آمادگي کرده بودند، به خدمت خود ادامه بدهند. ما نيز از آنها تشکر کرديم و در حال همکاري هستيم.وي تصريح کرد: اکنون اين مديران يک سوم حقوق همتاي خود را مي گيرند و اين مقررات، از روز ششم مرداد امسال در مورد آنها ساري و جاري شده است؛ اما تا قبل پنج مرداد، مطابق با قبل کار کرده‌اند. در اين ميان به نظر مي‌رسد که انضباط خوبي در اين رابطه بر دولت حاکم شده که اميدواريم مثبت باشد.

فياض با بيان اينکه مديراني که در بيش از يک هيات مديره مرتبط با حوزه کاري خود مشغول به کار بودند، نيز برکنار شده‌اند، گفت: همانطور که قول داده بوديم، هيچ فردي در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نداريم که بر خلاف دستوراالعملي که وجود دارد، در بيش از يک شرکت، عضو هيات مديره باشد. اما اگر موردي يا مواردي باشد، قطعا بايد به ما اطلاع داده شود و ما هم به سرعت اين افراد را برکنار خواهيم کرد.


 يک مقام مسئول:
 سهام عدالت فعلا ارزش خريدوفروش ندارد 

 
مشاور رئيس کل سازمان خصوصي سازي با بيان اينکه برگه هاي سهام عدالت فعلا ارزش خريد و فروش ندارد، گفت: در حال حاضر دادوستد سهام عدالت ممنوع و غيرقانوني است.به گزارش مهر، سيدجعفر سبحاني گفت: برگه سهامي که در دست مردم است برگه ثبت نام سهام عدالت بوده و مشخص مي کند اين افراد مشمول و دارنده سهام عدالت هستند.وي اظهارداشت: دوره مالي طرح سهام عدالت يک دوره 10 ساله است و پايان دوره مالي سال 94 شرکت هاي سهام عدالت به پايان رسيده و مجامع اين شرکت ها نيز دو هفته پيش برگزار شده است.مشاور رئيس کل سازمان خصوصي سازي گفت: دو دهک پائين درآمدي جامعه شامل مددجويان کميته امداد و سازمان بهزيستي و روستائيان فاقد شغل از 50 درصد تخفيف در سهام عدالت برخوردار هستند و 4 دهک بعدي تخفيفي ندارند و به ميزان سودي که در پايان دوره 10 ساله به حساب خزانه واريز شود به همان ميزان صاحب سهم خواهند شد.

وي با اشاره به اينکه تا به امروز 18 هزار ميليارد تومان سود سهام عدالت به خزانه واريز شده است، افزود: طبق قانون پس از برگزاري مجامع، شرکت هاي مشمول سهام عدالت 8 ماه فرصت دارند سود سهام خود از جمله سهام عدالت را توزيع کنند.

سبحاني با بيان اينکه تا پايان سال 95 سود سهام از شرکت هاي مشمول سهام عدالت دريافت و به حساب خزانه واريز خواهد شد، افزود: تا پايان سال 95 صورتحساب وضعيت کلي براي 49 ميليون و 100 هزار سهامدار عدالت مشخص و اعلام مي شود که ارزش سهام آنان تا پايان امسال چقدر است و چه ميزان از سهم سهامداران طي اين 10 سال تاديه و پرداخت شده است.

مشاور رئيس کل سازمان خصوصي سازي درباره لايحه آزادسازي سهام عدالت افزود: اين لايحه در هيئت دولت تصويب شده و منتظر امضاي رئيس جمهور براي ارائه به مجلس و تصويب به وسيله نمايندگان است تا مبناي آزادسازي سهام عدالت قرار گيرد و همچنين بخشي از ابهامات و موانع موجود را برطرف کند.

وي با بيان اينکه برگه هاي سهام عدالت فعلا ارزش خريد و فروش شدن ندارد و دادوستد سهام عدالت در حال حاضر ممنوع و غيرقانوني است، گفت : تلاش مي شود تا پايان سالجاري مشمولان سهام عدالت از ميزان ارزش سهام خود اطلاع پيدا کنند.سبحاني درباره جامانده ها از سهام عدالت نيز تصريح کرد: بر اساس قانون 18 گروه شغلي سهام عدالت گرفته اند که کارگران فصلي ساختماني و کارمندان بخشي از گروه هستند.


 نمايندگان بوئينگ در تهران 

 وزير راه و شهرسازي از حضور سه گروه مالي، حقوقي و فني بوئينگ آمريکا در ايران خبر داد و با اشاره به اين‌که زمان صدور مجوز اوفک مشخص نيست، گفت: در صورت صدور مجوز اوفک در ماه جاري يا اوايل شهريور اولين سري ايرباسها آبان‌ماه انجام مي‌شود.به گزارش تسنيم ، عباس آخوندي درباره خريد هواپيما از ايرباس و بوئينگ اظهار کرد: هم‌اکنون نمايندگان بوئينگ شامل سه گروه مالي، حقوقي و فني در تهران بوده و در حال مذاکره هستند.

وي تصريح کرد: درباره ايرباس هم تمام مذاکرات فني، قراردادي و مالي به اتمام رسيده و منتظر مجوز اوفک هستم که در اين صورت کارها جمع مي‌شود. همه چيز به اين مجوز برمي‌گردد، سياسيون مي‌گويند مجوز اوفک ايرباس و بوئينگ به همديگر ارتباط دارد.وي افزود: بعد از مجوز اوفک مي‌توانيم درباره زمانبندي‌ها و مسائل متخلف حرفهاي دقيق‌تري بزنيم.

وي يادآور شد: اگر بتوانيم مجوز اوفک را مردادماه يا اوايل شهريور دريافت کنيم ورود اولين سري ايرباس در آبانماه امسال متصور است. کارهاي مذاکرات قراردادي ايرباس تمام شده و بخش اعظم مشخصات فني به پايان رسيده است فقط زمان صدور مجوز اوفک مشخص نيست.


 نهادهاي مالي 

 15 هزار ميليارد ريال تسهيلات بانک مسکن به بافت هاي فرسوده پرداخت شد

مدير امور اعتباري بانک مسکن گفت: بانک مسکن تاکنون 15 هزار ميليارد ريال تسهيلات بهسازي و نوسازي بافت فرسوده به متقاضيان پرداخت کرده است.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانک مسکن، نادر قاسمي افزود: در دوره زماني سال 1388 تا پايان تيرماه سال 1395 تمامي قراردادهاي منعقد شده براي اعطاي تسهيلات بافت فرسوده به 82 هزار واحد بود که در اين حوزه تاکنون 15 هزار ميليارد ريال تسهيلات پرداخت شده است.

پيشتازي بانک ملي در پرداخت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج

بانک ملي ايران در تداوم سياست هاي محوري دولت تدبير واميد در جهت حمايت از جوانان و گسترش سنت حسنه ازدواج از ابتداي دولت يازدهم تاکنون بيش از 5ر23 هزار ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تهيه جهيزيه پرداخت کرده است .به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک ملي ايران ، از اين ميزان تسهيلات ازدواج وتهيه جهيزيه بيش از 3 هزار ميليارد ريال در سال 1392 و حدود 10 هزارميليارد ريال براي سال 1393 ونزديک 9 هزار ميليارد ريال مربوط به سال 1394 بوده است .

تشريح جزئيات طرح کارت خريد سپه و نحوه بهره مندي مشتريان از اين کارت

عضو هيأت مديره بانک سپه جزئيات طرح کارت خريد سپه و نحوه بهره مندي مشتريان از اين کارت را تشريح کرد.به گزارش آفرينش به نقل ازپايگاه اطلاع رساني بانک سپه، عيسي کاظم نژاد با اشاره به اجراي طرح کارت خريد سپه توسط اين بانک گفت: بانک سپه در راستاي اجراي منويات مقام معظم رهبري در سال 1395 با شعار «اقتصاد مقاومتي ، اقدام و عمل» و به منظور حمايت عملي از توليد ملي و اجراي سياستهاي کلي اقتصاد مقاومتي، بخشي از اعتبارات خود را در قالب اجراي اين طرح به حمايت از توليد کالاي اساسي با کيفيت توليد داخل اختصاص مي دهد.

ارائه خدمات بانکداري جامع در شعب منتخب بانک اقتصادنوين

همزمان با پانزدهمين سالگرد تاسيس بانک اقتصادنوين، ارائه خدمات بانکداري جامع در شعب منتخب بانک اقتصادنوين آغاز شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک اقتصادنوين، در مراسم آغاز رسمي ارائه اين خدمات، مسعود مهردادفر معاون بانکداري شرکتي، توسعه بازار و اعتبارات اين بانک گفت: امروز روز خجسته‌اي براي صنعت بانکداري کشور و بانک اقتصادنوين است چرا که بار ديگر بانک اقتصادنوين پيشگام ارائه يک خدمت نوين در اين صنعت شده است.

کانال رسمي تلگرام و صفحه اينستاگرام بانک سينا راه اندازي شد

با هدف بهره گيري از قابليتها و ظرفيت شبکه هاي اجتماعي در جهت ارتباط بهتر با هموطنان و معرفي سريع و بهينه خدمات، کانال رسمي بانک سينا در تلگرام و صفحه اين بانک در اينستاگرام راه اندازي شد.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک سينا، در کانال تلگرام و صفحه اينستاگرام اين بانک، آخرين اخبار و اطلاعات مرتبط با فعاليت ها و اقدامات، موضوعات و نکات آموزشي و امنيتي و ساير دانستني هاي مرتبط با بانک و بانکداري به اشتراک گذاشته خواهد شد.

ارائه خدمات متمايز موبايل بانک شهر، از شهريور

معاون برنامه‌ريزي، توسعه شهري و فناوري‌اطلاعات بانک شهر از راه‌اندازي نرم‌افزار جديد موبايل‌بانک شهر با ويژگي‌هاي متمايز از ابتداي شهريور ماه خبر داد.به گزارش آفرينش به نقل ازمرکز ارتباطات و روابط‌عمومي بانک شهر، غلامحسين تابش‌فر با بيان اين مطلب گفت: به منظور بهينه‌سازي نرم‌افزار موبايل‌بانک شهر، در چند ماه گذشته اقداماتي صورت گرفت تا علاوه بر بهينه سازي نسخه قديمي موبايل‌بانک‌، نسخه جديد آن نيز با ويژگي‌هاي متمايز راه‌اندازي شود.

سامانه پاسخگويي و مشاوره به خانواده معظم شهدا و ايثارگران بانك دي راه‌اندازي شد

بانک دي به عنوان يکي از جوان‌ترين و پوياترين بانک‌هاي خصوصي کشور به منظور تکريم خانواده معظم شهدا و ايثارگران و با هدف شنيدن صداي ايشان و پاسخگويي به سوالات و اطلاع‌رساني سريع و آسان به آنها، اقدام به راه‌اندازي بخشي در سايت اينترنتي خود با عنوان «پاسخگويي و مشاوره به خانواده معظم شهدا و ايثارگران » کرده است.به گزارش آفرينش به نقل ازاداره کل روابط عمومي بانک دي اين بخش امکان برقراري ارتباط دو سويه ميان مديريت ارشد بانک و خانواده معظم شهدا و ايثارگران را فراهم آورده است.

رشد 122 درصدي تعداد تراكنش هاي سامانه همراه بانک صادرات

در پي استقبال هموطنان از خدمات مطلوب و متنوع سامانه همراه بانك صادرات ايران تعداد تراكنش هاي اين سامانه رشد 122 درصدي نسبت به مقطع زماني مشابه در سال گذشته را به ثبت رسانده است. به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي بانک صادرات ايران، اين بانك در جهت افزايش رضايت مندي بيش از پيش و كاهش هزينه هاي مشتريان ارتقاء کمي و کيفي سطح خدمات الکترونيکي را در دستور کارقرارداده است كه در پي استقبال هموطنان از خدمات مطلوب و متنوع اين سامانه تعداد تراكنش هاي آن رشد 122 درصدي نسبت به مقطع زماني مشابه در سال گذشته را به ثبت رسانده است.

اهداي جايزه برنده جشنواره آواي ايران زمين 2

مشتري خوش شانس شعبه علامه استان خوزستان ، هديه طرح آواي ايران زمين خود را تحويل گرفت. به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي بانك ايران زمين ؛ طي مراسمي كه با حضور كريميان مديريت شعب استان، همكاران شعبه علامه، تعدادي از مشتريان برتر و كسبه اطراف برگزار شد، زهرا حطيم مشتري خوش شانس اين شعبه هديه خود (يكدستگاه پرايد) در جشنواره آواي ايران زمين 2 را تحويل گرفت.


 تريبون 

 معاون وزير صنعت:

20درصد صنعت راکد است

معاون وزير صنعت نسبت به عدم مديريت واحدهاي صنعتي هشدار داد و گفت: اگر دقت لازم صورت نگيرد، با تزريق نقدينگي هم، واحدهاي کوچک و متوسط در کمتر از شش ماه ديگر، دوباره زمين مي‌خورند.به گزارش مهر، علي يزداني، تعداد واحدهاي صنعتي کوچک، متوسط و بزرگ کشور را حدود 87 هزار واحد اعلام کرد و گفت: از اين ميزان حدود 20 درصد يا راکد هستند يا در حال تعطيلي به سر مي‌برند، در عين حال علت گرايش بنگاه‌هاي صنعتي کوچک به حالت تعطيل، فقدان بازار محصولات توليدي و استمرار توليد است که اگر تحت مديريت صحيحي قرار نگيرند، بدون شک با تزريق نقدينگي اين صنف کمتر از شش ماه آينده دوباره به زمين مي‌خورند.معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر 2.5 ميليون اشتغال در گروي صنعت کشور قرار دارد که 42 درصد از آن مربوط به بنگاه‌هاي کوچک و متوسط مي‌شود، اين در حالي است که 17 درصد از توليد ارزش افزوده، حاصل کارگاه‌هاي کوچک است؛ اما بي‌توجهي به اين واحدها به طرح و توسعه، نبود امکانات کافي و پراکندگي آنها در اطراف شهر و فضاهاي نامناسب، ايجاب مي‌کند که نگاهي ويژه به صنايع کوچک و متوسط داشته باشيم.

وي تصريح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در بررسي‌هاي اخير خود از شهرک‌هاي صنعتي و جلسات مستمر با بانک مرکزي، اين ظرفيت را ديده است که 16 هزار ميليارد تومان از منابع داخلي بانک‌ها به منظور راه‌اندازي 10 هزار واحد صنعتي راکد و ايجاد 2 هزار واحد ديگر اختصاص يابد؛ البته اين مبلغ به ميزاني نيست که به بانک‌ها فشار بياورد و از توان آنها خارج باشد.

به گفته يزداني، در سال جاري و در چارچوب سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، مشکلات پيشين بانک‌ها در راستاي اجراي تعهدات و ارائه تسهيلات بانکي به بنگاههاي صنعتي رفع شده و شرايط بهتري براي دريافت و راه‌اندازي دوباره واحدهاي صنعتي کوچک و متوسط فراهم شده است.وي با تائيد وجود مشکلات پيش روي صنايع کوچک و متوسط گفت: البته بايد به اين نکته هم توجه داشت که براي رفع مشکلات صنايع کوچک و متوسط که به نوعي مادر صنايع بزرگ محسوب مي‌شوند، برنامه‌هاي جامعي تدوين شده؛ اما نکته اينجا است که بحث صنايع کوچک و بزرگ نيست؛ زيرا حيات اين دو به هم وابسته است و ما هيچ يک را رها نکرده‌ايم.

زمان واريز يارانه 45500 توماني مرداد ماه

«شصت و پنجمين»مرحله يارانه نقدي مربوط به مرداد 95 روز سه‌شنبه هفته جاري به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت خواهد بود.به گزارش ايلنا ،«شصت و پنجمين»مرحله يارانه نقدي مربوط به مرداد 95 به ازاء هر نفر 455,000 ريال ساعت 24:00 روز سه‌شنبه مورخ 1395/05/26 به حساب سرپرستان خانوار واريز و قابل برداشت خواهد بود.بنا بر اين گزارش، در 4 ماهه ابتدايي سال 95 در تاريخ 26 هر ماه يارانه واريز گرديده و زمان پرداخت يارانه اين ماه نيز 26 مرداد اعلام شده است . مبلغ يارانه نقدي هر يک از مشمولان دريافت يارانه نقدي همانند ماه هاي گذشته 45 هزار و 500 تومان است.

رئيس صندوق توسعه ملي انتخاب شد

اعضاي هيات عامل صندوق توسعه ملي و رييس اين هيات انتخاب شدند.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت،در جلسه هيات امناي صندوق توسعه ملي که صبح شنبه به رياست حجت االاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني برگزار شد، بر مبناي ماده 84 قانون برنامه پنجم، 5 عضو جديد هيات عامل صندوق توسعه ملي مطرح و با راي اعضاي هيات امناء انتخاب شدند.

در اين جلسه آقايان احمد دوست حسيني، عليرضا صالح، حميد تهرانفر، حميد رضا تيموري و عليرضا ساعدي به عنوان اعضاي جديد هيات عامل صندوق توسعه ملي منصوب شدند.همچنين با تصويب هيات امناء احمد دوست حسيني نيز به عنوان رييس جديد هيات عامل صندوق توسعه ملي انتخاب شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته