جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346


سعيد آقاخاني و کارگرداني يک سريال


ورود برادران «داردن» به دنياي تروريسم


اکران «تابستان داغ» در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر


«نگار»؛ پايان شهريور آماده نمايش


همکاري نيروي هوايي آلمان با تئاتر برلين


اکران «هاري» در اواخر آذرماه


معرفي داوران بخش سينمايي جشنواره سلامت


خبر هنري


ميز خبـــــر


 سعيد آقاخاني و کارگرداني يک سريال 

 
مهران مهام تهيه کننده سريال «ويلا» اعلام کرد که سعيد آقاخاني کارگرداني اين سريال را بر عهده خواهد گرفت.مهران مهام تهيه‌کننده سريال هاي تلويزيوني با اشاره به پروژه هايي که در دست دارد به مهر گفت: فعلا ساخت سريال «پنچري» به کارگرداني برزو نيک نژاد در شبکه سه به تصويب رسيده است و چون نيک نژاد درگير اين کار است سعيد آقاخاني کارگرداني «ويلا» را بر عهده مي گيرد.

وي ادامه داد: البته هنوز مشخص نيست سريال «ويلا» به نوروز سال 96 برسد يا خير چون ما در حال کار روي قصه «زير آسمان شهر» به کارگرداني مهران غفوريان نيز هستيم. از طرفي منتظريم تا سعيد آقاخاني که هم اکنون درگير يک پروژه سينمايي است زمانش آزاد شود تا بتواند کارگرداني «ويلا» را بر عهده بگيرد.

مهام درباره نظر مساعد آقاخاني نسبت به «ويلا» عنوان کرد: سعيد آقاخاني فيلمنامه «ويلا» را خواند و گفت که آن را دوست داشته است و ما منتظريم تا ببينيم کي مي تواند سر اين کار حاضر شود.

سريال «ويلا» که قرار بود نورزو سال 95 به توليد و پخش برسد چند بار کارگردانش تغيير کرد و در آخرين خبرها قرار بود توسط برزو نيک نژاد کارگرداني شود اما حالا قرار است سعيد آقاخاني کارگرداني آن را بر عهده بگيرد.

اين سريال که درباره کارمندي است که نوروز خود را به شمال کشور مي رود قرار است در شبکه سه سيما توليد شود.


 ورود برادران «داردن» به دنياي تروريسم 

 «ژان پير» و «لوک داردن» کارگردانان سرشناس بلژيکي از جديدترين پروژه سينمايي خود رونمايي کردند.

به گزارش ايسنا، ورايتي نوشت: برادران «داردن» در جريان برگزاري بيستمين جشنواره بين‌المللي فيلم «ليما» در کشور اروپا که برنامه ويژه‌اي براي بزرگداشت آنها برگزار کرد اعلام کردند، مشغول ساخت فيلمي درباره ظهور تروريسم در اروپا هستند و اميدوارند اين فيلم را پائيز سال آينده در بلژيک مقابل دوربين ببرند.

اين فيلم که هنوز عنواني براي آن انتخاب نشده، همچون اغلب آثار برادران «داردن» به زندگي قشر کارگر و به حاشيه رانده شده جامعه مي‌پردازد.

«زن ناشناخته» جديدترين ساخته اين کارگردانان بلژيکي است که امسال در بخش رقابتي جشنواره فيلم کن رونمايي شد و يکي از نامزدهاي نخل طلاي بهترين فيلم بود.

جشنواره فيلم «ليما» در برنامه ويژه تقدير از اين برادران مطرح سينمايي، دو فيلم برنده نخل طلاي «روزتا» و «بچه» و همچنين فيلم «عهد» و فيلم «کودکي با دوچرخه» برنده جايزه بزرگ کن در سال 2011 را به نمايش گذاشتند.

«ژان پير داردن» و «لوک داردن» برادران بلژيکي هستند که علاوه بر اين که نويسندگاني متبحر هستند، کارگرداني و تهيه کنندگي نيز مي‌کنند و بيشتر به ساخت فيلم‌هاي طبيعت‌گرا مي‌پردازند که به کاوش در وضعيت جوانان و قشر محروم و به حاشيه رانده شده جامعه مي‌پردازد.

افرادي از طبقه پايين و مهاجران‌، بيکارها و بي‌خانمان‌ها از افرادي هستند که در فيلم‌هاي برادران دارن مجال خودنمايي و حرف زدن مي‌يابند. برادران «داردن» که از دهه 70 ميلادي فعاليت سينمايي خود را آغاز کردند تا کنون دو بار با فيلم‌هاي «روزتا» (1999) و «بچه» (2005) موفق به کسب جايزه معتبر نخل طلاي کن شده‌اند و در شمار معدود کارگرداناني مانند «فرانسيس فورد کاپولا»، «بيل اوگوست»، امير کوستوريتسا» و «شوهي ايمامورا» قرار گرفتند که دو نخل طلا کسب کرده‌اند.


 اکران «تابستان داغ» در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر 

 اين تهيه کننده گفت: فيلم‌برداري «تابستان داغ» اولين فيلم بلند سينمايي ابراهيم ايرج زاد تا ده شهريور ادامه دارد.جواد نوروزبيگي، تهيه کننده فيلم سينمايي «تابستان داغ» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: «تابستان داغ» اولين فيلم بلند سينمايي ابراهيم ايرج زاد در حال فيلمبرداري است که تا ده شهريور به اتمام مي‌رسد و تدوين آن آغاز مي‌شود.وي افزود: ابراهيم ايرج زاد کارگردان جوان و مستعدي است که در کارنامه کاري خود فيلم هاي کوتاهي چون «عشق يک روايت غمگين»، «چند کيلومتر دورتر»، «زني پوشيده با گردنبند»، «دوچرخه‌ها، پدرها، سيگارها» و «نيستان» را دارد و «تابستان داغ» اولين ساخته بلند او است که قصد داريم اين کار را به جشنواره سي و پنجم فيلم فجر برسانيم.

نوروزبيگي تصريح کرد: اخلاق در آثار من نقش ويژه‌اي دارد و هميشه سعي کرده‌ام فيلمنامه‌هايي را قبول کنم که به مخاطب تلنگرهاي خوبي بزند و در اين کار هم نهاد خانواده و مهاجرت از شهرستان به تهران و مشکلات و سختي‌هايي که اين مسير دارد، را به تصوير کشيديم که فکر مي کنم آموزش‌هاي خوبي براي مردم داشته باشد.

اين تهيه کننده ادامه داد: علي مصفا، پريناز ايزديار، مينا ساداتي، يسنا ميرطهماسب و صابر ابر بازيگران اصلي اين فليم هستند و ليلي فرهادپور، بهاره رياحي، سياوش چراغي پور، رويا بختياري از ديگر بازيگران «تابستان داغ» به شمار مي‌روند.


 «نگار»؛ پايان شهريور آماده نمايش 

 باشگاه خبرنگاران: رامبد جوان کارگردان فيلم سينمايي«نگار» گفت: فيلم سينمايي «نگار» در حال حاضر مراحل پاياني تدوين را مي‌گذراند و احتمالاً در پايان شهريور ماه آماده نمايش مي‌شود.

وي درباره رونمايي از فيلم «نگار» اعلام کرد: تصميم داريم اين فيلم سينمايي را در جشنواره فيلم فجر امسال رونمايي کنيم.

نگار جواهريان، محمدرضا فروتن، ماني حقيقي آتيلا پسياني، فريبا کامران، عليرضا شجاع نوري، افسانه بايگان، اشکان خطيبي، عليرضا آقاخاني، محمود کريمي، ايليا کيوان، شايان کامروز،عيسي حسيني بازيگران جديدترين ساخته رامبد جوان هستند.


 همکاري نيروي هوايي آلمان با تئاتر برلين 

 ايسنا: نيروي هوايي آلمان قرار است براي توليد تئاتري تحت عنوان "ترور" که داستان اعدام يک خلبان را به دليل ساقط کردن يک هواپيماي ربوده شده براي جلوگيري از برخورد آن به يک استاديوم پر جمعيت به تصوير مي‌کشد، با تئاتر برلين همکاري کند.

به نقل از خبرگزاري رويترز، يکي از ژنرال‌هاي نيروي هوايي آلمان در اين باره توضيح داد: اين تئاتر بسيار جدي است و براي هرکس ممکن است فردا اتفاق بيفتد. در نمايشنامه‌هاي اين نمايش که فردنيادز ون شيراخ يکي از مشهورترين نمايشنامه نويسان آلماني آن را نوشته شده از بينندگان خواسته مي‌شود تا در پايان هر نمايش حکم خود را درباره گناه خلبان ارائه دهند.


 اکران «هاري» در اواخر آذرماه  

 صبا: اکران اولين اثر سينمايي سيداحمد انصاري از اواخر آذرماه شروع خواهد شد.

فيلم سينمايي «هاري» به کارگرداني سيداحمد انصاري از اواخر آذرماه توسط شرکت نيمروز فيلم؛ پخش‌کننده اين اثر سينمايي به نمايش عمومي درخواهد آمد.

عليرضا کمالي، مينا ساداتي، حسين سليماني، مجيد واشقاني، اکبر معززي، ماريه ماشاءالهي، اصغر طبسي، علي گلبهاران، اشکان مهري، ندا فرهنگ‌مهر، سمانه افتخاري و ميلاد کي‌مرام، هنگامه قاضياني و نقش‌آفريني جمشيد هاشم‌پور ازجمله بازيگران اين فيلم هستند.


 معرفي داوران بخش سينمايي جشنواره سلامت 

 آفرينش: داوران بخش سينمايي نخستين جشنواره سلامت معرفي شدند و آثار اين بخش را ارزيابي مي کنند.

به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم سلامت، سيد رضا ميرکريمي، فرشته طائر پور، فريدون جيراني، علي معلم و دکتر شهرام رفيعي فر به عنوان اعضاي هيات داوران آثار بلند سينمايي نخستين جشنواره فيلم سلامت انتخاب شدند و آثار برتر اين بخش از جشنواره را بر مي گزينند.

عليرضا رضاداد مديريت اين بخش را برعهده دارد. نخستين جشنواره فيلم سلامت به رياست دکتر سيدمحمدهادي ايازي و دبيري دکتر ابراهيم داروغه زاده از 1 تا 5 شهريورماه برگزار خواهد شد.


 خبر هنري 

 هلندي‌ها و روس‌ها در راه جشنواره تئاتر عروسکي

نمايش «نويسنده» از کشور هلند، «پيتر ببره» از اکراين و «اوديسه» از روسيه از جمله نمايش‌هايي هستند که در بخش بين‌الملل شانزدهمين جشنواره تئاتر عروسکي تهران مبارک به صحنه مي‌روند.به گزارش آفرينش به نقل از ستاد خبري شانزدهمين جشنواره بين‌المللي نمايش عروسکي تهران - مبارک، نمايش «نويسنده» نوشته «اولريک کواد» و کار «جو استوم‌گرن» درباره يک دانشجوي ادبيات است که براي تز فوق ليسانسش درباره نويسنده خاصي تحقيق مي‌کند و بتدريج وارد داستان‌هاي آن نويسنده مي‌شود.

اين نمايش ويژه مخاطب بزرگسال، به زبان انگليسي و با زيرنويس فارسي اجرا مي‌شود. نمايش«نويسنده» با عروسک‌هاي غول‌پيکر، ماپت و تن‌پوش اجرا مي‌شود.اما گروه روسيه با نمايش«اوديسه» ديگر ميهمانان خارجي اين دوره از جشنواره هستند. اين نمايش نوشته و کار «الکسي ليلاوسکي» است که نگاهي متفاوت به داستان مشهور «اوديسه» دارد. اين نمايش که مخاطب آن خانواده‌ها هستند، با تکنيک عروسکي تاب تيبل اجرا مي‌شود.

«پيتر ببره» کار کشور اکراين، ديگر اثري است که در بخش بين‌الملل جشنواره تئاتر عروسکي به صحنه مي‌رود. اين نمايش همان گونه که از نامش بر مي‌آيد، ويژه تماشاگران کودک اجرا مي‌شود و داستان آن درباره بچه ببري است که در جنگل مراحل رشد و بزرگ شدن را طي مي‌کند.داستان اين نمايش در يکي از جنگل‌هاي آفريقا اتفاق مي‌افتد. نويسنده نمايش «پيتر ببره» يانو شوسکا و کارگردان آن نويا زين است.اين نمايش يک اثر موزيکال است که با بهره‌گري از تکنيک‌هاي مختلف تئاتر عروسکي به صحنه مي‌رود.شانزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاترعروسکي تهران مبارک با دبيري مرضيه برومند يکم تا هشتم شهريور ماه در تهران برگزار مي‌شود.

نمايش «قدمگاه» در سينماتک خانه هنرمندان ايران

فيلم «قدمگاه» به کارگرداني محمدمهدي عسگرپور در خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي‌آيد.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي خانه هنرمندان ايران، فيلم «قدمگاه» به کارگرداني محمدمهدي عسگرپور و نويسندگي محمد رضايي‌راد فردا دوشنبه 25 مرداد در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي‌آيد.

در خلاصه اين فيلم آمده است: رحمان پسري سرراهي است که از همان کودکي در روستا زندگي کرده و بزرگ شده‌است. هر سال در نيمه شعبان او براي اداي نذر ده ساله اش ـ که امسال آخرين سال آن است ـ راهي قدمگاه مي‌شود. اما با رسيدن به اين زيارتگاه رحمان خوابي مي‌بيند که زندگي او را متحول مي‌کند و...

فيلم «قدمگاه» فردا دوشنبه 25 مرداد ساعت 17:30 در سينماتک خانه هنرمندان ايران به نمايش در مي‌آيد.

پروژه بين‌المللي «صداي ايتاليا براي ايران» در ايستگاه پاياني

پروژه بين‌المللي «صداي ايتاليا براي ايران» در ايستگاه پاياني خود و در آخرين روز حضور ارکستر جوانان جهان در تهران با برگزاري سومين کنسرت مشترک‌‌ با ارکستر سمفونيک تهران به پايان رسيد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل بنياد رودکي؛ سومين و آخرين کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونيک تهران در قالب پروژه بين‌المللي «صداي ايتاليا براي ايران» در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در آخرين کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونيک تهران که با رهبري نصير حيدريان در تالار وحدت برگزار شد، همچون شب‌هاي قبل در بخش نخست؛ ارکستر جوانان جهان با رهبري نصير حيدريان راستي، «اورتور اپراي نورما» اثر وينچنتزو بليني و «سمفوني شماه 7» شوبرت سي‌مينور 759 را براي علاقه‌مندانِ حاضر در تالار وحدت اجرا کردند.

در قسمت دوم اين کنسرت نيز که همچون شب‌هاي قبل به اجراي مشترک ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونيک تهران اختصاص داشت، اين دو ارکستر به طور مشترک با رهبري نصير حيدريان ، «سمفوني شماره 5» در ر مينور اپوس 120 اثر روبرت شومان را براي علاقه‌مندان موسيقي کلاسيک نواختند. و بدين ترتيب پروژه بين‌المللي «صداي ايتاليا براي ايران» با برگزاري سه کنسرت با رهبري مشترک با رهبري داميانو جورانا، نصير حيدريان و لوريس چکناواريان و همچنين برگزاري چهار کارگاه تخصصي به ايستگاه پاياني رسيد.

در آخرين کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان و ارکستر سمفونيک تهران، همانند شب‌هاي قبل مسئولان و هنرمنداني همچون؛ شهرداد روحاني هبر ارکستر سمفونيک تهران، لوريس چکناريان آهنگساز و موسيقيدان برجسته کشورمان، علي‌اکبر صفي‌پور مديرعامل بنياد رودکي، سفراي کشورهاي کره‌جنوبي، اتريش و استراليا در کنار چهره‌هاي شناخته شده‌اي همچون محمد صادقي، محمد هادي قميشي ، حسين سحرخيز ، حسين محب‌اهري، پري ملکي و... به تماشاي اين کنسرت نشستند.


 ميز خبـــــر 

 پگاه آهنگراني مقابل دوربين «لابي»

فيلمبرداري «لابي» به کارگرداني محمد پرويزي در حالي در نووتل تهران ادامه دارد که تاکنون بازيگراني همچون شهاب حسيني، ساره بيات، سحر دولتشاهي، مصطفي زماني و.... به ايفاي نقش در اين فيلم سينمايي پرداخته اند.

به گزارش آفرينش به نقل از مشاور رسانه اي فيلم، تاکنون نزديک به هفتاد درصد «لابي» فيلمبرداري شده و از هفته گذشته پگاه آهنگراني نيز مقابل دوربين عليرضا برازنده رفته است. در تازه ترين رويداد اين فيلم سينمايي، مهرداد صديقيان به جمع بازيگران «لابي» پيوست تا ترکيب بازيگران اين فيلم پربازيگر متنوع تر شود.صديقيان که پس از ايفاي نقش در فيلم سينمايي «پديده» به «لابي» پيوسته است در اين فيلم نقشي متفاوت را ايفا مي کند.

پيش از اين بازيگراني همچون شهاب حسيني، ساره بيات، سحر دولتشاهي، مصطفي زماني، عليرضا آقاخاني، شهرام حقيقت دوست، هستي مهدوي فرد، آرمان درويش و آزاده صمدي مقابل دوربين عليرضا برازنده رفته بودند. بر اساس اين گزارش اولين نمايش فيلم سينمايي لابي در جشنواره بين المللي فيلم فجر خواهد بود.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است : لابي روايت آدمهايي است كه آمده اند چند صباحي بمانند و بروند ، گاهي از كنار هم بي تفاوت مي گذرند، و گاهي مي مانند... هر مسافر قصه اي دارد.

با اکران سه فيلم ؛

باشگاه فيلم تهران ميزبان "هفته فرهنگي لرستان"

همزمان با " هفته فرهنگي لرستان در پايتخت" فيلم هاي "براي گونگادين بهشت نيست"، " قشنگ وفرنگ" و " مجموعه فيلم هاي کوتاه " در فرهنگ سراي ارسباران اکران مي شود .

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي فرهنگ سراي ارسباران، فيلم " براي گونگادين بهشت نيست" به کارگرداني سيد غلامرضا نعمت پور درباره يک نويسنده لرستاني است که در سال 1320 در حمله انگليس ها به ايران زبان انگليسي را ياد مي گيرد و با آنها حشر و نشر مي‌کند. داستان شگفت‌انگيز جست‌وجو و يافتن نويسنده مهجور لرستاني که با نوشتن اين کتاب به عنوان پرفروش‌ترين کتاب سال در انگلستان و آمريکا شناخته شده است. نويسنده‌اي که کتابش به سرعت به هشت زبان زنده دنيا ترجمه مي‌شود اما در کشور خود در بين هموطنان و هم استاني‌هايش گمنام است. اين نويسنده لر به سفارش شخصي به نام "ستوان همينگ" داستان مي‌نويسد. در آن زمان خبر انتشار کتاب "براي گونگادين بهشت نيست" در نشريه هاي انگليس چاپ مي شود و به دنبال آن مدير وقت روزنامه اطلاعات اين مطلب را در نشريه‌هاي خارجي پيدا مي‌کند و پس از آن سراغ اين نويسنده لر يعني "علي ميردريکوندي" مي‌رود و او را معرفي مي‌کند... اين فيلم امروز يکشنبه 24 مرداد ساعت 18، " اکران و با حضور کارگردان وعوامل فيلم نقدو بررسي مي شود .

مجموعه فيلم هاي کوتاه دومين اکران عمومي اين هفته فرهنگي روز چهارشنبه 27 مرداد ساعت 18 در اين فرهنگ سرا است .

سومين اکران به فيلم "قشنگ وفرنگ" به کارگرداني و نويسندگي وحيد موسائيان اختصاص دارد. رضا کيانيان، افشين هاشمي، سروش صحت، رعنا آزادي‌ور، منظر لشگري، اميد روحاني، حسين محب اهري، نورالدين جواديان، سحر آربين، لادن مستوفي، بيتا فرهي ،احترام برومند و ژان دامين باربين (اهل فرانسه) از بازيگران اين فيلم هستند . اين فيلم پنجشنبه 28مرداد ساعت 16 براي عموم در ارسباران به نمايش در مي آيد . هفته فرهنگي لرستان 25 تا 29 مرداد با برنامه هاي فرهنگي ، هنري و نمايشگاه هاي متعدد و باحضور چهره هاي شاخص فرهنگي، هنري واقتصادي در بوستان گفتگو برگزار مي شود .

تمديد جشنواره «فرهنگ، هنر و صنعت» تا 30 مرداد

مديريت فرهنگي هنري منطقه 21 با توجه به افزايش متقاضيان شرکت در جشنواره «فرهنگ، هنر و صنعت» مهلت ارسال آثار هنرمندان صنعتگر را تا تاريخ 30 مرداد ماه 95 تمديد کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، مديريت فرهنگي هنري منطقه 21 با قابل تقدير دانستن استقبال مخاطبان هنرمند و صنعتگر کلانشهر تهران از نخستين جشنواره فرهنگ، هنر و صنعت و با توجه به افزايش تقاضا مبني بر ارسال آثار هنري از سوي هنرمندان صنعتگر، مهلت ارسال آثار را تا 30 مرداد ماه 95 تمديد کرد.

اين جشنواره در 11 رشته (نقاشي، نگارگري، فيلم‌نامه و نمايشنامه نويسي، هنرهاي ترکيبي و خوشنويسي، شعر و داستان کوتاه، کاريکاتور، موسيقي، مجسمه‌سازي، گرافيک و تصويرسازي و...) و با هدف شناخت ظرفيت‌هاي هنري صنعتگران ساکن شهر تهران و با تعامل کارخانجات، شرکت‌ها و... برگزار خواهد شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته