جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/05/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5346

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي:
خبرنگاران مروج فرهنگ وقف در جامعه باشند


آگهي صفحه 9


 مدير کل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي:
 خبرنگاران مروج فرهنگ وقف در جامعه باشند 

 اراك – خبرنگار آفرينش

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي گفت: با توجه به رسالت جامعه خبري که يکي از مهمترين منابع آگاهي بخشي جامعه محسوب مي‌شوند، مي‌توان از اين ظرفيت در راستاي تبليغ فرهنگ وقف استفاده کرد و خبرنگاران بايد مروج فرهنگ وقف در جامعه باشند.

حجت‌الاسلام سيد محمدباقر حسيني اراکي، مديرکل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي در مراسم تجليل از خبرنگاران حوزه اوقاف استان مرکزي و تشريح برنامه‌هاي دهه کرامت و مرحله استاني سي‌ونهمين دوره مسابقات قرآن و عترت اوقاف گفت: براي رسيدن به آگاهي لازم و داشتن يک زندگي خوب بايد از مباحث روز دنيا آگاهي داشت.

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي خبرنگاران را يکي از ابزارهاي مهم اطلاع جمعي خواند و بر ضرورت صحت خبر تأکيد کرد و گفت: گاهي اخبار مي‌تواند فضاي يک جامعه‌ را متشنج کند يا فضا را به آرامش برساند؛ ازاين رو بسيار مهم است که مجموعه خبري اخبار را درست، به موقع و بدون در نظر گرفتن هيچ جناحي درج نمايند.

حجت‌الاسلام سيد محمد باقر حسيني داشتن شَم خبرنگاري را يکي از ملزومات کار خبري برشمرد و بر ضرورت نگاه تخصصي به موضوعات خبري تأکيد کرد و گفت: خبرنگاران بايد دقت داشته باشند که اخبار کذب يااخباري که منافي آداب انساني، اخلاقي، ديني و قرآني است را نشر ندهند.

وي با اشاره به اينکه اصحاب رسانه در تمام عرصه‌ها در پيشبرد اهداف سنت حسنه وقف بسيار خوب عمل کرده اند و براي رسيدن به نتيجه دلخواه بايد باز هم تلاش کرد، اظهار کرد: با توجه به رسالت جامعه خبري که يکي از مهمترين منابع آگاهي بخشي جامعه محسوب مي‌شوند، مي‌توان از اين ظرفيت در راستاي تبليغ فرهنگ وقف استفاده کرد.

مدير کل اوقاف و امورخيريه استان مرکزي اصحاب قلم را مؤثر در ايجادانگيزه در راستاي اشاعه فرهنگ وقف دانست و خاطرنشان کرد: حمايت و تلاش صاحبان قلم، تفکر و هنر يکي از شاهراه‌هاي مهم و اصلي توسعه وقف مي‌باشد، خبرنگاران بايد در اقدامي اصولي اجراي نيات امينانه واقفين را به سمع و نظر مردم برسانند.

حسيني اراکي بابيان اينکه ترويج و شکوفايي فرهنگ وقف در جامعه تنها به عهده يک سازمان و نهاد نيست و هر دستگاهي به نوبه خود در توسعه اين فرهنگ حسنه سهيم است، ابراز کرد: ارائه گزارش‌هاي تحليلي در راستاي آگاهي بخشي به مردم بايد توسط مجموعه خبري انجام شود تا اعتمادسازي در اين حوزه براي مشارکت هرچه بيشتر مردم ايجاد شود.

وي در ادامه سخنان خود تشريح ويژه برنامه‌هاي دهه کرامت پرداخت و گفت: آيين تکريم امامزادگان در بقاع شاخص استان برگزار مي‌شود که مهمترين آن در قالب برنامه استاني در امامزاده عبدالعلي ريحان شهرستان خمين با دعوت ويژه از حجت‌الاسلام جوشقاني، خطيب برجسته کشوري و مسئول مؤسسه روايت سيره شهدا، خانواده معظم شهدا، جمعي از خيرين برگزار مي‌شود.

حجت‌الاسلام حسيني بابيان اينکه آيين تکريم امامزادگان در 12 بقعه شاخص استان برگزار مي‌شود، اظهار کرد: در همايش استاني تکريم امامازادگان خمين تعدادي از خيرين تجليل مي‌شوند.

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان مرکزي در پايان گفت: در مرحله شهرستاني سي‌ونهمين دوره مسابقات قرآن اوقاف 2هزار 203 نفر در رشته‌هاي حفظ در سطوح مختلف، قرائت ترتيل، تحقيق، اذان، دعاخواني و مديحه سرايي، شرکت کردند پس از برگزاري اين مرحله بيش از 200 نفر به مرحله استاني که يکشنبه، 14 شهريور برگزار مي‌شود راه يافتند.


 آگهي صفحه 9 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته