جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5371


زمان انتشار اصلاحات آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي


زمان انتشار نتايج آزمون دکتري دانشگاه آزاد اعلام شد


ميز خبر


خبر


 زمان انتشار اصلاحات آزمون استخدامي دستگاه‌هاي اجرايي و دانشگاه‌هاي علوم پزشكي 

 به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره زمان انتشار اصلاحات دفترچه‌هاي راهنماي ثبت‌نام و شركت در سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاه‌هاي اجرايي كشور و همچنين آزمون استخدامي دانشگاههاي علوم پزشكي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شهريورماه 95 منتشر شد.

در اين اطلاعيه آمده است؛

پيرو انتشار اطلاعيه مورخ 95/6/7، بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاههاي اجرايي كشور و دانشگاههاي علوم پزشكي مي‌رساند با توجه به اعلام سازمان اداري و استخدامي كشور اصلاحات جديدي در دفترچه راهنماي مذكور صورت گرفته كه اين تغييرات طي اطلاعيه‌اي روز شنبه مورخ 10/7/95 در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به منتشر خواهد شد.

فرصت مجدد ثبت‌نام و امکان ويرايش اطلاعات

لذا ضرورت دارد داوطلباني كه قبلاً ثبت‌نام نموده‌اند با عنايت به توضيحات مندرج در اطلاعيه مذكور در صورت علاقه‌مندي با مراجعه به قسمت ويرايش نسبت به ويرايش اطلاعات خود از تاريخ 95/7/11 لغايت 95/7/17 اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه در اين آزمون موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، در صورت تمايل براي ثبت‌نام لازم است با توجه به دفترچه‌هاي راهنماي ثبت‌نام (سومين آزمون استخدامي متمركز و استخدامي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) و همچنين اطلاعيه‌هاي اصلاحي مورخ 95/4/31 و 95/5/4 (كه در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان موجود مي‌باشد)، در بازه زماني فوق (95/7/11 لغايت 95/7/17) نسبت ‌به ثبت‌نام اقدام نمايند.

زمان انتشار اطلاعيه و برگزاري آزمون آموزش و پرورش

همچنين به اطلاع مي‌رساند كه وزارت آموزش و پرورش نيز از طريق برگزاري آزمون استخدامي نسبت به جذب تعداد 10000 نفر بصورت پيماني اقدام مي‌نمايد كه نحوه ثبت‌نام و شركت در آزمون مذكور و جزييات لازم در اين خصوص در اطلاعيه‌اي كه در تاريخ 95/7/10 منتشر مي‌‌شود، به اطلاع متقاضيان خواهد رسيد.

در پايان به اطلاع‌ متقاضيان مي‌رساند كه تاريخ برگزاري آزمون روز جمعه مورخ 95/8/28 خواهد بود.


 زمان انتشار نتايج آزمون دکتري دانشگاه آزاد اعلام شد 

 به گزارش آفرينش، رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد گفت: نتايج آزمون دکتري تخصصي اين دانشگاه روز پنجشنبه 25 شهريورماه از طريق سايت مرکز آزمون اعلام مي‌شود.

بهروز دانشيان گفت: نتايج دکتري تخصصي بدون آزمون و پژوهش‌محور اين دانشگاه نيز روز شنبه 27 شهريورماه از طريق سايت مرکز آزمون دانشگاه به اين نشاني اعلام مي‌شود: www.azmoon.com

وي افزود: قبولي در ساير دانشگاهها هيچ محدوديتي براي ثبت‌نام در دانشگاه آزاد ايجاد نمي‌کند.

رئيس مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: با توجه به توسعه تحصيلات تکميلي در اين دانشگاه شانس پذيرش داوطلبان آزمون دکترا در استان محل سکونت داوطلبان به نسبت سالهاي گذشته افزايش يافته است.


 ميز خبر 

 رئيس مرکز سنجش پزشکي خبر داد؛

50 درصد داوطلبان آزمون‌هاي دانشنامه به مصاحبه راه يافتند

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: آزمونهاي کتبي دانشنامه تخصصي و فوق تخصصي برگزار شده و 50 درصد داوطلبان به مصاحبه راه يافتند و نتايج نهايي تا پايان هفته اعلام مي‌شود.

دکتر محمدحسين پورکاظمي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمونهاي کتبي دانشنامه تخصصي و فوق تخصصي روز 18 شهريور با حضور بيش از 2 هزار و 600 دستيار پزشکي برگزار شده است. وي گفت: در شصت و سومين دوره آزمون دانشنامه ‌تخصصي پزشکي 2 هزار و 300 داوطلب در 27 رشته تخصصي و در سي امين دوره دانشنامه فوق تخصصي نيز 350 داوطلب در 24 رشته فوق تخصصي شرکت کردند. پورکاظمي يادآور شد: حدنصاب نمره قبولي جهت کسب مدرک دانشنامه تخصصي 70 درصد کل نمره آزمون کتبي و 30 درصد کل نمره آزمون شفاهي بود. همچنين حدنصاب نمره قبولي در آزمون کتبي دانشنامه فوق تخصصي کسب حداقل 70 درصد کل نمره آزمون بود. وي اضافه کرد: افرادي که موفق به کسب 70 درصد از نمره کل آزمون کتبي شدند (نمره 105 از نمره کل 150) به عنوان قبول شده آزمون کتبي محسوب شده و مجاز به شرکت در آزمون شفاهي دانشنامه بودند که براساس نمرات، 50 درصد افراد به مرحله شفاهي راه يافتند.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي يادآور شد: نتايج نهايي پس از برگزاري آزمونهاي شفاهي که به روشهاي ارزشيابي جديد صورت مي‌گيرد، تا پايان هفته اعلام مي‌شود.

اعلام جزئيات کنکورهاي ارشد و دکتري گروه پزشکي سال 96

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي جزئيات زمان ثبت‌نام و برگزاري کنکورهاي کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي گروه علوم پزشکي در سال 96 را اعلام کرد.

دکتر محمدحسين پورکاظمي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس تصميم شوراي سنجش و پذيرش تحصيلات تکميلي، زمان ثبت‌نام و برگزاري کنکورهاي مرتبط با ارشد و دکتري در وزارت علوم و وزارت بهداشت تعيين شد. وي افزود: بر اين اساس ثبت‌نام آزمون دکتري تخصصي گروه پزشکي در دانشگاهها و موسسات وابسته به وزارت بهداشت در بهمن ماه 95 انجام مي‌گيرد. آزمون اين گروه ارديبهشت ماه 96 برگزار مي‌شود.

پورکاظمي خاطرنشان کرد: همچنين ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد گروه علوم پزشکي در اسفند ماه 95 و آزمون آن در تيرماه 96 برگزار مي‌شود. رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي يادآور شد: از اين پس فارغ‌التحصيلان همه دانشگاهها اعم از دانشگاه آزاد نيز بايد براي شرکت در رشته‌هاي علوم پزشکي مقطع کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي در آزمونهاي وزارت بهداشت شرکت کنند.

قبولي يک سوم ظرفيت پذيرش؛

نتايج آزمون کارداني به کارشناسي امروز اعلام مي‌شود

اسامي پذيرفته‌شـدگان نهايي رشته‌هاي تحصيلي متمرکز و معرفي‌شدگان چند برابرظرفيت رشته‌ نيمه‌متمرکز فوريت‌هاي پزشکي آزمون کارداني به کارشناسي 95 سه شنبه 23 شهريور اعلام مي‌شود.

دکتر حسين توکلي - مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام اين خبر گفت: تعداد 68 هزار و 806 نفر در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1395 پذيرفته شدند.

وي افزود: در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 1395 (اعم از رشته‌هاي تحصيلي پذيرش با آزمون و يا رشته‌هاي تحصيلي پذيرش صرفاً با اعمال سوابق تحصيلي) تعداد 102 هزار و 969 نفر ثبت‌نام کردند که از اين تعداد 41 هزار و 540 نفر زن و 61 هزار و 429 نفر مرد بودند.

توکلي خاطرنشان کرد: از تعداد ثبت‌نام‌کننده‌ها در آزمون کارداني به کارشناسي تعداد 13 هزار و 257 نفر متقاضي يکي از رشته‌هاي بدون آزمون و تعداد 89 هزار و 712 نفر متقاضي يکي از رشته‌هاي با آزمون بودند.

وي خاطرنشان کرد: از تعداد 13 هزار و 257 نفر متقاضي يکي از رشته‌هاي بدون آزمون تعداد 5 هزار و 310 نفر زن و تعداد 7 هزار و 947 نفر مرد بودند و از تعداد 89 هزار و 712 نفر متقاضي يکي از رشته‌هاي با آزمون نيز تعداد 36 هزار و 230 نفر زن و 53 هزار و 482 نفر مرد بودند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: آزمون کارداني به کارشناسي در رشته‌هاي با آزمون روز 22 مرداد در 73 شهرستان برگزار شد که از 89 هزار و 712 نفر متقاضي، تعداد 77 هزار و 544 نفر در جلسه آزمون حاضر و تعداد 12 هزار و 168 نفر غايب بودند.

وي افزود: از تعداد حاضرين در جلسه آزمون 31 هزار و 236 نفر زن و 46 هزار و 308 نفر مرد بودند.

توکلي خاطرنشان کرد: ظرفيت پذيرش در دوره‌هاي کارداني به کارشناسي در سال 95 تعداد 236 هزار و 751 نفر بود که در نهايت تنها کمتر از يک سوم ظرفيت پذيرفته شدند.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه خبر داد؛

نتايج آزمون کارشناسي‌ارشد دانشگاه آزاد اسلامي امروز منتشر مي‌شود

دکتر فرهاد حسين‌زاده لطفي معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج آزمون کارشناسي‌ارشد اين دانشگاه امروز سه‌شنبه 23 شهريور خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري، فرهاد حسين‌زاده لطفي، معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با ايسنا گفت: «نتايج آزمون کارشناسي‌ارشد اين دانشگاه از امروز سه‌شنبه 23 شهريور بر روي وب‌سايت اعلام نتايج مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد اسلامي به اين نشاني قرار مي‌گيرد: azmoon.com

او گفت: «ظرفيت‌هاي پذيرش براساس مميزي‌هاي دقيق و قواعد علمي اعلام مي‌شود، با توجه به توسعه تحصيلات تکميلي در سال‌هاي اخير در دانشگاه آزاد اسلامي، شانس قبولي در محل موردنظر داوطلبان بسيار بالاست و عدالت آموزشي بومي در دانشگاه آزاد اسلامي محقق شده است.

معاون آموزشي و تحصيلات تکميلي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: «داوطلباني که در ساير دانشگاه‌ها نيز پذيرفته شده باشند و نتيجه قبولي آنها در دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شود، با هيچ گونه محدوديتي از حيث ثبت‌نام مواجه نمي‌شوند و مي‌توانند با مراجعه به واحد دانشگاهي، ثبت‌نام نهايي خود را انجام دهند. حسين‌زاده لطفي گفت: «انتخاب دانشگاه نيز براي افرادي که اعلام آمادگي کرده‌اند، در نظر گرفته شده است. به اين معنا که اگر داوطلبي در هيچ يک از کد رشته محل‌هاي انتخابي خود حائز نمره لازم نشده باشد، دانشگاه در يک کد رشته محل ديگر که داوطلب در آن حائز نمره قبولي شده، براي او اعلام قبولي مي‌‌کند.


 خبر 

 جزئيات توزيع كارت و برگزاري‌ صد و دهمين دوره آزمون زبان انگليسي توليمو

به گزارش آفرينش به نقل از سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور، اطلاعيه سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره تاريخ‌ و نحوه‌ پرينت كارت‌ صد و دهمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته توليمو منتشر شد.

در اطلاعيه مزبور آمده است؛

بدين‌وسيله به اطلاع کليه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون زبان انگليسي پيشرفته مي‌رساند:

صد و دهمين دوره آزمون زبان انگليسي پيشرفته، صبح روز پنجشنبه مورخ 95/6/25 به طور همزمان در 17 شهرستان مختلف کشور شامل شهرستانهاي: اصفهان، آمل، بيرجند، بندرعباس، تبريز، تهران، رشت، چابهار، زاهدان، زنجان، شيراز، قم، كرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد و يزد برگزار خواهد شد.

توزيع کارت

برگ راهنما و كارت شرکت در آزمون از روز سه‌‌شنبه 95/6/23 بر روي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: قرار مي گيرد تا داوطلبان بتوانند با وارد كردن اطلاعات خود شامل: شماره پرونده، نام و نام‌ خانوادگي، سال تولد و شماره کارت ملي نسبت به پرينت آن اقدام نمايند. بديهي است كه هر داوطلب براي شرکت در جلسه آزمون بايد، علاوه بر پرينت کارت شرکت در جلسه آزمون، اصل کارت ملي يا اصل گذرنامه خود را ارائه نمايد.

رفع نقص کارت

چنانچه داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون هر گونه اشکالي در کارت ورودي خود مشاهده نمودند، مي‌توانند در روز چهارشنبه مورخ 95/6/24 صبح از ساعت 8:00 تا 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 تا 18:00 با در دست داشتن کارت شناسايي معتبر و دو قطعه عکس به نماينده اين سازمان مستقر در باجه رفع نقص مراجعه نموده و نسبت به اصلاح و رفع اشكال احتمالي کارت خود اقدام نمايند.

آدرس باجه‌هاي رفع نقص كارت

دانشگاه اصفهان: اصفهان، ميدان آزادي، خيابان دانشگاه، درب شمالي دانشگاه، ساختمان اداره كل آموزش

دانشگاه بيرجند: بيرجند، ميدان شهدا، ابتداي خيابان 17 شهريور، پرديس شهداي دانشگاه بيرجند

دانشگاه تبريز: تبريز، بلوار 29 بهمن، روبروي کتابخانه مركزي، مديريت خدمات آموزشي دانشگاه

دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار: چابهار، بلوار دانشگاه، دانشگاه دريانوردي و علوم دريايي چابهار، دانشكده سابق مديريت، دفتر مركز زبان دانشگاه

دانشکده زبانها و ادبيات خارجي دانشگاه تهران: ‌تهران، خيابان کارگر شمالي (اميرآباد)، بعد از تقاطع جلال آل احمد، بين خيابانهاي 15 و 16

دانشگاه سيستان و بلوچستان: زاهدان، خيابان دانشگاه، ورودي زيباشهر، سازمان مركزي دانشگاه، دفتر معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي

دانشگاه شمال - آمل: آمل، كيلومتر 5 جاده هراز، سه راهي امام زاده عبداله، دانشگاه شمال، طبقه دوم ساختمان آمارد

دانشگاه شيراز: شيراز، خيابان ساحلي، ساختمان امور فرهنگي دانشگاه شيراز

دانشگاه شهيد باهنر كرمان: كرمان، انتهاي بلوار 22 بهمن، دانشگاه شهيد باهنر كرمان

دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان: گرگان، خيابان شهيد بهشتي، دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان

دانشگاه فردوسي مشهد: مشهد، بلوار وكيل‌آباد، بلوار شهيد باهنر، درب غربي دانشگاه فردوسي مشهد، جنب دانشکده مهندسي، مديريت آموزشي دانشگاه

دانشگاه قم: قم، بلوار الغدير، بعد از شهرك قدس، دانشگاه قم، سازمان مركزي، اتاق 115

دانشگاه گيلان: رشت، خيابان نامجو، جنب ورزشگاه شهيد عضدي، دانشكده علوم پايه دانشگاه گيلان

دانشگاه هرمزگان: بندرعباس- آزاد شهر- بلوار افروز شهابي پور- مجتمع آموزشي پژوهشي بصيرت (مجتمع گفتگوي تمدنها)

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه: کرمانشاه، شهرك ژاندارمري، دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرمانشاه، معاونت پژوهشي

موسسه آموزش عالي و غيرانتفاعي امام جواد(ع)-يزد: يزد، صفائيه، بلوار شهيدان اشرف، خيابان جوادالائمه(ع)، موسسه آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي امام جواد ع)، حوزه رياست، اتاق فني پشتيباني

موسسه آموزش عالي و غيرانتفاعي روزبه - زنجان: زنجان، ميدان بسيج، بزرگراه 22بهمن، شهرك پونك

ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه واحد اطلاعات و پاسخگويي به سوالات در اين باره از اين تاريخ لغايت 95/6/24 همه روزه بغير از ايام تعطيل و در وقت اداري آماده پاسخگويي به سوالات داوطلبان است؛ لذا داوطلبان گرامي به منظور پاسخگويي به سوالات خود مي‌توانند به بخش پاسخگويي اينترنتي سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه و يا با شماره تلفن 42163- 021 تماس حاصل نموده و از مراجعه حضوري خودداري نمايند.

جزئيات برگزاري آزمون جي. آر. اي شهريورماه

به گزارش آفرينش، اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره برگزاري آزمون جي. آر. اي منتشر شد.

در اطلاعيه مزبور آمده؛ بدين‌وسيله به اطلاع داوطلبان آزمون جي آر اي روز شنبه بيست و هفتم شهريورماه مي‌رساند لازم است به منظور شركت در آزمون حداقل يك ساعت قبل از شروع فرايند آزمون با همراه داشتن Admission Ticket كه از سوي شركت ETS براي داوطلبان ارسال گرديده و يا پرينت آن وهمچنين دو عددكارت شناسايي معتبر عكسدار (پاسپورت، كارت ملي) به آدرس ذيل مراجعه فرمايند:

تهران – خيابان كريم‌خان زند- بين خيابانهاي استاد نجات الهي و سپهبدقرني - پلاك204 - سازمان سنجش آموزش كشور، طبقه اول، سالن حضرت ثامن الائمه(ع).

زمان برگزاري آزمون : روز شنبه مورخ 95/6/27 ساعت 8:30 صبح.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته