جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5371

مديرکل راه و شهرسازي خوزستان:
هم‎افزايي براي کاهش قيمت مسکن در خوزستان


رفع تصرف 14 هکتار از اراضي ملي شهرستان خنداب

مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان ري خبر داد؛
بهره‎برداري از 32 طرح آبفاي روستايي در شهرستان ري


رسانه‌ها به دنبال «علت خشک شدن زاينده‌رود» باشند


در استان


خبــر


 مديرکل راه و شهرسازي خوزستان:
 هم‎افزايي براي کاهش قيمت مسکن در خوزستان 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرکل راه و شهرسازي خوزستان با تأکيد بر کمک تمام سازمان‌ها و دستگاه‌هاي ذيربط حوزه ساختمان براي كاهش قيمت تمام شده ساختمان به هر طريقي گفت: همه بايد براي رونق حوزه مسکن و كاهش قيمت تمام شده آن كمك كنيم.منوچهر رحماني در نهمين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي كه با موضوع مشكلات انبوه‌سازان در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اين‌که اکنون در بخش مسکن ركود وجود دارد، بايد از شهرداري تا سازمان نظام مهندسي، اداره کل ثبت اسناد، اداره کل راه و شهرسازي و... همه و همه کمک کنيم تا قيمت تمام شده ساختمان به هر طريقي که ممکن است کاهش يابد.

وي با بيان اينکه اداره کل ثبت اسناد بايد درک درستي از وضعيت فعلي داشته باشد، تصريح کرد: بايد پيگير اين مسئله باشيم که صنعت مسکن استان را رونق دهيم و با تشکيل جلساتي ميان سازمانهاي ذيربط حوزه ساختمان، پيگير کاهش قيمت تمام شده باشيم و با يک نگاه واحد به رونق صنعت ساختمان کمک کنيم.

رحماني با اشاره به لزوم حمايت از ساخت و ساز و کاهش قيمت تمام شده ساختمان خاطرنشان کرد: با توجه به اين که‎ اکنون در کشور سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي پيگيري مي‌شود، بايد به دنبال کاهش هزينه تمام شده ساختمان باشيم.

وي ادامه داد: به نظرم بايد يک جلسه ميان اداره کل راه و شهرسازي، اداره کل ثبت اسناد، شهرداري و انبوه‌سازان استان برگزار شود تا فرايندهاي فعلي که درخصوص برون‌سپاري برخي تکاليف قانوني بخش دولتي به بخش خصوصي وجود دارد، مورد بررسي و اصلاح قرار گيرد و حتي‎الامکان هزينه تمام شده مسکن كاهش يابد.


 رفع تصرف 14 هکتار از اراضي ملي شهرستان خنداب 

 اراك – الهام فراهاني

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وشهرسازي استان مرکزي، روح‌ا... شمسي سرپرست نمايندگي راه وشهرسازي شهرستان خنداب گفت: تصرفات شامل 3 قطعه زمين به مساحت مجموع حدود 14 هکتار از اراضي ملي موسوم به قمشلو ( پلاک 43/1/79) با اقدام به موقع ضابطين يگان حفاظت اداره کل راه وشهرسازي استان و همکاري تيم حفاظت نمايندگي راه وشهرسازي شهرستان خنداب پس از اخذ مجوز از مقام قضايي رفع گرديد.

وي اضافه کرد:ارزش اراضي رفع تصرف شده در مردادماه سال جاري افزون بر 28 هزار ميليون ريال تخمين زده مي‎شود.

گفتني است از ابتداي سال جاري تاکنون با هوشياري و اقدامات به موقع گشت حفاظت اراضي نمايندگي راه و شهرسازي شهرستان خنداب در مجموع بيش از 34 هکتار از اراضي ملي اين شهرستان رفع تصرف گرديده است.


 مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان ري خبر داد؛
 بهره‎برداري از 32 طرح آبفاي روستايي در شهرستان ري 

 شهرري – خبرنگار آفرينش

32 طرح آبفاي روستايي با اعتبار 60 ميليارد ريالي از منابع استاني و شهرستاني از ابتداي سال گذشته تا پايان هفته دولت در روستاهاي شهرستان ري مورد بهره‎برداري قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار آفرينش، علي‎اکبر هراتي در جمع خبرنگاران با بيان اينکه 58 روستا و شهرک با جمعيتي حدود 200 هزار نفر زير پوشش خدمات آبفاي روستايي است، گفت: پراکندگي روستاها و فرسودگي بافت خطوط انتقال آب خدمت‎رساني، نظارت و کنترل در روستاها را مشکل کرده است.

هراتي افزود: بيش از 700 کيلومتر خطوط انتقال و شبکه در روستاهاي شهرستان ري داريم که در حدود 300 کيلومتر(حدود 40 درصد) از شبکه آبرساني روستايي دچار فرسودگي است و براي نوسازي آن به ميلياردها ريال اعتبار نياز داريم؛ در سال گذشته حدود 30 کيلومتر از اين خطوط انتقال و شبکه توزيع آب در سطح روستاهاي شهرستان ري اصلاح و تعويض شده است. وي افزود: برغم وجود مشکلات جدي تلاش کرده‎ايم تا سطح رضايت روستاييان از خدمات آبرساني را افزايش دهيم.

وي از وجود 40 حلقه چاه که به صورت شبانه‎روزي در مدار بهره‎برداري براي تامين آب روستايي قرار دارند خبر داد و افزود: هدررفتگي آب در مسير بخاطر فرسودگي و انشعابات غيرمجاز از جمله مشکلات تامين آب روستاهاي شهرستان ري است.

هراتي با بيان اينکه اداره آبفاي روستايي شهرستان ري توجه جدي به شعار امسال دارد افزود: راه عملياتي کردن اقتصاد مقاومتي را اصلاح الگوي مصرف مي‎دانيم و معتقديم که فرهنگسازي براي اصلاح الگوي مصرف به تحقق اقتصاد مقاومتي کمک شاياني مي‎کند. وي با تاکيد بر اينکه آب يک کالاي استراتژيک و حساس است که جنبه سياسي، امنيتي و اقتصادي بالايي دارد گفت: متاسفانه در شهرستان ري مصرف آب 3 الي 4 برابر استاندارد تعريف شده است که اين بي‎مبالاتي تامين آب را مخصوصا در سالهاي نه چندان دور آينده مشکل و نگران‎کننده مي‎کند.

هراتي در بخش ديگري از سخنان خود مطالعات مهندسي مجدد مجتمعهاي آبرساني شهرستان ري را از ديگر اقدامات اين اداره ذکر کرد و افزود: اين شهرستان داراي 5 مجتمع است که آب موردنياز روستاهاي اين شهرستان را تامين مي‎کنند و مطالعات مهندسي آنان با هدف نوسازي و توسعه اين مجتمعها در فازهاي جديد تهيه و براي تصميم‎گيري به فرمانداري ويژه شهرستان ري ارائه شده است.

هراتي همچنين با بيان اينکه حدود 2 هزار انشعاب غيرمجاز در روستاهاي شهرستان ري وجود دارد افزود: کارگاههاي غيرمجاز، برخي صنوف و سفره‎خانه‎ها از جمله مراکزي هستند که به صورت غيرمجاز از اين انشعابات استفاده مي‎کنند که اين امور با اعزام اکيپهاي پيمانکاران درصدد شناسايي و قطع و تبديل به مجاز نمودن اين انشعابات اقدامات موثري انجام داده است و پيگيري و ساماندهي انشعابات غيرمجاز در دستور کار اين امور قرار دارد.


 رسانه‌ها به دنبال «علت خشک شدن زاينده‌رود» باشند 

 شهركرد – بهار عبدالغني

عضو کميته‌ ملي کارون گفت: چرا رسانه‌ها يک‌صدا از خشک شدن زاينده‌رود مي‌گويند ولي به دنبال علت آن نيستند؟

مهدي پژوهش در نخستين همايش ملي منابع طبيعي و توسعه پايدار زاگرس مرکزي دانشگاه شهرکرد، اظهار کرد: چهارمحال و بختياري از اول مهرماه لغايت فروردين ماه هيچ گونه برداشتي از زاينده‌رود ندارد ولي با اين وجود گاوخوني بدون آب است. وي گفت: چرا رسانه‌ها يک‌صدا از خشک شدن زاينده‌رود مي‌گويند ولي به دنبال علت آن نيستند؟

پژوهش خاطرنشان كرد: حوضه بهشت آباد با سه‌هزار و 860 کيلومتر مربع وسعت، وسيع‌ترين زيرحوضه درحوضه آبخيز کارون شمالي است که وسيع‌ترين دشت‌هاي استان در اين زير حوضه واقع شده و از لحاظ تمرکز جمعيت حدود 60درصدجمعيت استان در حوضه بهشت آباد ساکن هستند. وي با بيان اينكه احداث تونل به طول 64 هزار و 970 متر و قطر شش متر و حجم سد مخزني معادل يک‌هزار و 800 ميليون متر مکعب با ارتفاع 184 متر از ضروريات طرح انتقال آب بهشت‌آباد اعلام شده است، تصريح كرد: با احداث اين تونل هفت شهرستان استان خشک و 70 درصد از مردم که شغل آن‌ها کشاورزي و دامداري است بيکار مي‌شوند.

عضو هيئت علمي دانشگاه شهرکرد گفت: احداث 65 کيلومتر تونل در اعماق بين 300 تا 1300 متري اراضي شرق استان چهارمحال و بختياري است و ميزان هزينه اين طرح با توجه به نظر سازمان بازرسي کل کشور بيشتر از ده هزار ميليارد تومان مي‌باشد. پژوهش با اشاره به ادامه فعاليت حفر تونل بهشت‌آباد گفت: اجراي طرح تونل بهشت‌آباد نتيجه‌اي جز خشک شدن سفره‌هاي زير زميني استان نخواهد داشت.

عضو هيئت علمي دانشگاه شهرکرد افزود: براساس بررسي‌هاي مربوطه، مشخص مي‌شود مصرف آب اصفهان از سد زاينده‌رود براي بخش صنايع خرد و کلان، فولاد مبارکه و ذوب آهن است.

وي تاکيد کرد: مسئولان استان موظفند در اين زمينه و در راستاي حفظ منابع آبي استان اهتمام ويژه‌اي داشته باشند و به جاي منافع و مصالح شخصي به فكر منافع استان باشند و در برابر موضع‌گيري‌هاي مسئولان اصفهان مقابله كنند. پژوهش با اشاره به اهميت توسعه و مديريت پايدار تصريح کرد: تناسب با امکانات در يک منطقه سبب اقدام به توسعه آن منطقه مي‌شود و هر توسعه‌اي که پايدار نام‌گذاري شود نياز به مديريت پايدار دارد.


 در استان 

 استاندار کردستان عنوان کرد؛

مناطق حاشيه شهرها در حوزه عمران شهري مورد توجه قرار بگيرند

سنندج- سميرا مرادپور

استاندار کردستان بر ضرورت توجه جدي به عمران شهري مناطق حاشيه شهرها در استان تاکيد کرد و آن را يک امر لا ضروري دانست.عبدالمحمد زاهدي در جلسه ستاد بازآفريني شهري استان کردستان با بيان اين مطلب افزود: شهرداريها و همه دستگاههايي که در حوزه عمران شهري فعاليت دارند بخشي از اعتبارات ملي و استاني خود را به ساماندهي مناطق حاشيه اختصاص دهند.وي بابيان اينکه مناطق حاشيه و سکونتگاههاي غيررسمي آبستن آسيبهاي اجتماعي هستند؛ گفت: براي ساماندهي اين مناطق بايد از ظرفيتهاي مردمي و تشکلهاي مردم‌نهاد استفاده کرد.زاهدي بر ضرورت اولويت‎بندي اقدامات قابل انجام در مناطق حاشيه شهرها تاکيد کرد و افزود: به دليل محدوديتهاي اعتباري تفکيک وظايف سازمانها و نهادها براي اولويت‎بندي فعاليتهاي عمراني لازم است.

تخريب 37 باب ساخت و ساز غيرمجاز در حاشيه رودخانه زاينده‎رود

شهركرد – بهار عبدالغني

فرمانده انتظامي شهرستان سامان از اجراي حکم قضايي تخريب 37 باب ساختمان و آلاچيق غيرمجاز در يکي از طرحهاي کشاورزي حاشيه رودخانه زاينده‎رود خبر داد.

معاونت اجتماعي نيروي انتظامي استان، سرهنگ سيروس ميرزايي افزود: برابر احکام صادره از دادگستري شهرستان سامان مبني بر احداث 37 باب ساختمان و آلاچيق غيرمجاز توسط افراد سودجو در يک طرح کشاورزي حاشيه زاينده‎رود، موضوع در دستور کار ماموران يگان امداد شهرستان و پاسگاه انتظامي روستاي «هوره» قرار گرفت.

وي گفت: با حضور نماينده اداره جهاد کشاورزي، 37 باب ساختمان و آلاچيق غيرمجاز تخريب شد.

فرمانده انتظامي شهرستان سامان از همکاري مردم در اجراي اين طرح قدرداني کرد و از آنان خواست با مشاهده هرگونه ساخت و ساز غيرمجاز علاوه بر اعلام به نهادهاي ذيربط موضوع را به مرکز فوريتهاي تلفني 110 گزارش کنند.

شهرستان سامان با بيش از 30 هزار نفر جمعيت در 25 کيلومتري شهرکرد واقع شده است.

آزمون دوره‌اي از 795 نازل سوخت مايع در استان لرستان

خرم‎آباد - پروين بازگير

مديرکل استاندارد استان لرستان با بيان اينکه از ابتداي سال جاري تاکنون 795 نازل سوخت مايع در 69 جايگاه استان مورد آزمون دوره‎اي قرار گرفته است، گفت: در اين مدت 353 مورد بازرسي فني از مجموع واحدهاي توليدي تحت پوشش استاندارد استان شده است و از 12 تاسيات سيلندر پرکني استان نيز 14 مورد بازرسي صورت پذيرفت.

مرضيه قنبريان گفت: همچنين 272مورد نمونه‌برداري از کارخانه‌ها و واحدهاي توليدي استان گرفته شده است.

وي افزود: تعيين عيار فلزات گرانبها و مصنوعات طلا از تکاليف استاندارد مي‎باشد که نمونه‎برداري از مراکز عرضه طلا در سطح استان در قالب گشت مشترک با ساير دستگاههاي مرتبط انجام مي‎شود و از ابتداي سال جاري تاکنون 31 نمونه گرفته شده است و نمونه‎هاي مغاير با حد استاندارد نيز به استانهاي مربوطه ارجاع شدند.

وي درخصوص اجراي طرح هماهنگ استاندارد طاها در سطح مراکز عرضه استان اضافه کرد: تاکنون يک هزار و 80 مورد بازرسي در اين راستا انجام شده است.

مديرکل استاندارد لرستان با اشاره به استانداردسازي وسايل بازي مستقر در شهربازيهاي لرستان گفت: با اقدامات صورت گرفته از سوي اداره کل استاندارد لرستان در حال حاضر همه وسايل بازي مستقر در شهربازي «کيو» خرم‎آباد غير از يک وسيله استانداردسازي شده‎اند.

برگزاري انتخابات هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر انديشه

شهريار - برزگر

به گزارش روابط عمومي شورا و شهرداري انديشه، در جلسه انتخابات هيئت رئيسه شوراي اسلامي که با حضور کليه اعضاء (غلامرضا سرآباداني، علي بدلي، داود سرمست، مجيد ساحل گزين، يعقوب وکيلي، الهام افراشته، صادق جعفري، حسين تاجيک و غلامرضا حاتمي) در سالن جلسات شورا برگزار شد، غلامرضا سرآباداني ضمن ارائه بيلان عملکرد يک ساله، از زحمات يکايک اعضا و نايب رئيس شورا تشکر و قدرداني نمود.

بنا بر اين گزارش، در ادامه جلسه، انتخاب هيئت رئيسه با حضور تمامي اعضا صورت پذيرفت که براساس آن، علي بدلي به عنوان رئيس شورا و الهام افراشته به عنوان نايب رئيس شوراي اسلامي و يعقوب وکيلي هم به عنوان منشي، انتخاب شدند.

نمايندگي راه وشهرسازي شهرستان خنداب خبر داد؛

شبکه برق 8 روستاي زيدون اصلاح شد

اراك -الهام فراهاني

طرح تعويض و تبديل شبکه سيمي فرسوده هوايي به کابل خودنگهدار در 8 روستاي شهرستان زيدون انجام شد. در اين پروژه با جمع‎آوري شبکه‎هاي فرسوده، 14.5 کيلومتر کابل خودنگهدار جايگزين شده است.

اين پروژه با اعتباري بالغ بر سه ميليارد و 333 ميليون ريال از محل اعتبارات شرکت توزيع انجام شده و از اهداف آن مي‎توان به بازاريابي شبکه برق، رفع ضعف ولتاژ مشترکان، تقويت ولتاژ آنها و کاهش تلفات شبکه برق شهرستان اشاره کرد. پروژه ياد شده در روستاهاي چشمه‎مراد، شله‎زار 1 و 2، تل گرسنه، تل سياست، دار علائي، تل چگاه، چشمه‌شيخ، بخش زيدون انجام شده که طي آن سيمهاي مسي شبکه هوايي، به کابل خودنگهدار از جنس آلومينيوم جايگزين و به اين ترتيب امکان سرقت از سيمهاي شبکه نيز به طور محسوسي کاهش خواهد يافت.


 خبــر 

 مديرعامل شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان خبرداد؛

تجهيز 600 نقطه شهر اصفهان به سيستم اتوماسيون شبکه برق

اصفهان – بهمن راعي

مديرعامل شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان با اشاره به اينکه درراستاي ارائه خدمات مطلوب، خدمات اين شرکت غير حضوري مي‎شود، گفت: تا پايان سال 96 اتوماسيون شبکه برق در 600 نقطه اصفهان برقرار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، حميدرضا پيرپيران در جمع اصحاب رسانه با اشاره به گرماي بي‎سابقه تابستان امسال نسبت به سنوات گذشته بيان داشت: درحاليکه تعداد مشترکين برق در اين مدت حدود 4 درصد افزايش داشت ميزان مصرف برق در شهرستان اصفهان نسبت به سال گذشته با 7 درصد رشد مواجه شد وي با اشاره به 17 کيلومتر حوزه کاري شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان و پوشش 14 شهر و 304 روستا، گفت: يک ميليون و 80 هزار مشترک در محدوده برق شهرستان اصفهان وجود دارند که 78 درصد در بخش خانگي، 4 درصد در بخش عمومي، يک درصد در بخش کشاورزي، يک درصد در بخش صنعت و 16 درصد در ساير بخشها هستند.به گفته پيرپيران، 37 درصد مصرف برق شهرستان اصفهان در بخش خانگي، 10 درصد در بخش عمومي، 13 درصد در بخش کشاورزي، 11 درصد ساير مصارف و 42 درصد در بخش صنعت است.وي با اشاره به رشد مصرف برق در سال جاري نسبت به سال 94، بيان داشت: مصرف برق طي اين مدت در بخش خانگي 7.96 درصد، در بخش عمومي 11.8 درصد، کشاورزي 8.53 درصد ساير مصارف 9 درصد با رشد مواجه بود همچنين رشد مصرف برق در بخش صنعت 2.4 درصد کاهش داشته است.

گسترش خدمات غيرحضوري در شرکت توزيع برق اصفهان

مديرعامل شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان با اشاره به اينکه درراستاي ارائه خدمات مطلوب، خدمات اين شرکت غيرحضوري مي‎شود، گفت: در حوزه حوادث و خاموشي مردم مي‎توانند با شماره تلفن 121 تماس بگيرند همچنين مشترکين از طريق تلفن 38121 درخواست خدمات حوزه خريد و پس از فروش را وارد سيستم کرده و کد رهگيري دريافت مي‎کنند.وي افزود: در فضاي اينترنتي نيز يک بايگاني الکترونيکي ايجاد کرديم و از اين طريق مشترکين مي‎توانند قبوض چند ماه و يا چند سال خود را دنبال کنند. پيرپيران در ادامه با اشاره به حوزه برق پايدار و دو بحث خاموشيهاي خواسته در بحث تعميرات، بهينه‎سازي، توسعه شبکه و خاموشيهاي ناخواسته ناشي از حوادث طبيعي، بيان داشت: در بحث خاموشيهاي خواسته بر روي خط برق‎دار اقداماتي انجام مي‎شود همچنين با استفاده از سيستم اتوماسيون تجهيزاتي بر روي شبکه نصب مي‎شود.وي با تاکيد بر اينکه حداقل بايد تجهيزات سيستم اتوماسيون در 600 نقطه اصفهان نصب شود، گفت: در اين روش از اتاق کنترل شبکه برق را رصد و برق آن را در صورت هر گونه مشکل قطع و وصل مي‎کنيم.

انتصاب مديرعامل آب منطقه‌اي به عنوان رئيس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو

تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي آذربايجان‌شرقي طي حکمي به امضاي وزير نيرو به عنوان رئيس شوراي هماهنگي مديران وزارت نيرو در استان آذربايجان‌شرقي منصوب شد. به گزارش روابط عمومي آب منطقه‌اي آذربايجان‌شرقي، اين حکم درراستاي دستورالعمل ارتقاي هماهنگي بين مديران استان و به مدت يک سال صادر شده است.به موجب اين حکم اين وظايف به ايشان محول شده است: برنامه‌ريزي براي اجراي کامل دستورالعمل فوق‌الذکر؛ برگزاري جلسات مستمر و منظم شورا، ايجاد هم‌افزائي، رسيدگي و تعيين تکليف بدهي‌ها و مطالبات ميان شرکت‌هاي زيرمجموعه و انعکاس نتايج حاصله به دبير شوراي هماهنگي مديران استان‌ها در وزارت نيرو و نظارت بر اجراي مصوبات؛ هماهنگي و همکاري سازنده با مسئولان و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي؛ تشکيل کارگروه برق و انرژي و آب و آبفا در استان؛ برنامه‎ريزي و هماهنگي در سفرهاي هيئت محترم دولت و مقامات نظام مقدس جمهوري اسلامي به آن استان و جلب همکاري تمامي شرکت‌هاي ذيربط وزارت نيرو و تلاش به منظور استفاده تمامي همکاران از امکانات و ظرفيت‌هاي شرکت‌هاي وزارت نيرو در استان به ويژه در مراسم و مناسبت‌ها.

مسئول آتش‎نشاني شهرداري باقرشهر خبر داد؛

آتش‎سوزي گسترده در انبار مواد شيميايي در شهر سنگ باقرشهر

شهرري-رضا فغاني

مسئول آتش‎نشاني شهرداري باقرشهر از آتش‎سوزي گسترده در انبار يک هکتاري مواد شيميايي در شهر سنگ باقرشهر خبر داد.

رضايي با اعلام اين خبر گفت: طي تماس با ايستگاه شماره يک آتش‎نشاني باقرشهر حادثه آتش‎سوزي در انبار مواد شيميايي واقع در شهر سنگ به اين ايستگاه اعلام شد. وي در ادامه با اشاره به اينکه ماموران سريع به محل حادثه اعزام شدند؛ افزود: پس از حضور نيروهاي آتش‎نشاني در محل حادثه مشخص شد 2500 متر از سوله 4 هزار متري اين انبار مواد شيميايي در آتش سوخته است. مسئول آتش‎نشاني شهرداري باقرشهر در ادامه تصريح کرد : ماموران نيروي انتظامي جهت برقراري آرامش و امنيت شهروندان و همچنين ماموران اورژانس جهت درمان احتمالي مصدومان در محل حادثه مستقر شدند. وي با اشاره به اينکه 100 آتش‎نشان براي مهار آتش در محل حضور دارند، گفت: علت اصلي وقوع اين حادثه سهل‎انگاري کارگران مشغول به کار در اين انبار است که پس از گذشت سه ساعت آتش‎سوزي متوقف نشده و عمليات مهار آتش به درازا كشيد.

به همت اداره ورزش‌ و جوانان انجام شد؛

برگزاري کارگاه آموزشي «ازدواج موفق» در پرديس

پرديس-ايرج صادقعلي

کارگاه آموزشي «ازدواج موفق» در شهرستان پرديس درراستاي تحقق مصوبات ستاد ساماندهي جوانان و کميته تخصصي ازدواج محلات برگزار شد. به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس، کارگاه آموزشي ازدواج موفق در شهرستان پرديس درراستاي تحقق مصوبات ستاد ساماندهي جوانان و کميته تخصصي ازدواج محلات و با توجه به‌ضرورت برگزاري دوره‌هاي آموزشي و به جهت کاهش آسيب‌هاي اجتماعي مانند طلاق و افزايش سن ازدواج در بين جوانان در فرهنگسراي مهر بومهن با حضور گسترده شهروندان برگزار شد.

کارگاه آموزشي ازدواج موفق با هدف تعميق روابط خانوادگي و سبک زندگي اسلامي و تبيين جايگاه نهاد خانواده و گراميداشت هفته ازدواج به همت معاونت فرهنگي و امور جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان پرديس و با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و دانشگاه پيام نور پرديس برگزار شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته