جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1395/06/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5371

پروژه اي نرم و خاموش؛
تضعيف خانواده و فروپاشي از درون با ابزار رسانه‌


خبرها


وقايع


 پروژه اي نرم و خاموش؛
 تضعيف خانواده و فروپاشي از درون با ابزار رسانه‌  

 
کارشناسان و صاحب نظران اجتماعي معتقدند،فروپاشي از درون پروژه جديد معاندان براي مقابله با ايران اسلامي است که با جديت از طريق تضعيف بنيان خانواده و به واسطه رسانه هاي بيگانه پيگيري مي شود.

تضعيف خانواده،پروژه جديد دشمن عليه ايران اسلامي/فروپاشي از درون با ابزار رسانه ‌به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،دشمنان ايران اسلامي در طول قريب به چهار دهه گذشته براي مقابله و تضعيف اين مرز و بوم،پروژه ها و طرح هاي متعددي را عملياتي کرده اند.

8 سال جنگ تحميلي،ترورهاي متعدد،ايجاد نا امني،قاچاق مواد مخدر،تحريم هاي اقتصادي تنها نمونه اي از زنجيره توطئه و تحرکات شوم و ننگين معاندان براي شکست ايران اسلامي محسوب مي شود که هر کدام به فراخور شرايط و به انحاي گوناگون عليه ايران تعريف و اجرايي شده است.

وحدت و يکپارچگي مردم يکي از عناصر و مولفه هاي اصلي در خنثي سازي دسيسه هاي معاندان محسوب مي شده که ياس و بن بست را براي دشمن به ارمغان آورده است.

برخي کارشناسان معتقدند در طول ساليان اخير،جمع بندي دشمن بر اين امر استوار بوده که اساسا کشور ايران به لحاظ موقعيت خاص جغرافيايي، فرهنگي، سياسي، اجتماعي،ا قتصادي ،منطقه اي منحصر به فرد محسوب مي شود که تجهيز ادوات سخت افزاري براي جنگ و ترور عليه اين مرز و بوم راه به جايي نخواهد برد.

هجمه فرهنگي،فاز جديد طراحي هاي دشمن براي تضعيف ايران محسوب مي شود که به اعتقاد صاحب نظران با صرف هزينه هاي هنگفت و با جديت بصورت شبانه روزي در حال پيگيري و اجرا است.

حجت ا...خالصه فيض آبادي،پژوهشگر و محقق اجتماعي در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعي باشگاه خبرنگاران جوان،با اشاره به جنگ نرم دشمن عليه ايران اسلامي،عنوان داشت:واژه جنگ نرم در طول ساليان اخير بيش از گذشته در ادبيات اجتماعي،فرهنگي و سياسي ايران به گوش مي رسد.

وي افزود:به واقع،جنگ نرم،حرکتي فراگير،همه جانبه اما آرام،خزنده و موزيانه است که عمده تمرکز آن بر حوزه فرهنگ و جامعه استوار مي شود.

اين پژوهشگر و محقق اجتماعي گفت:در طول ساليان اخير نظريه پردازان غربي به اين نتيجه و جمع بندي رسيده اند که بهترين راهکار براي تضعيف ايران اسلامي جنگ و مقابله فرهنگي است که در ابعاد گوناگون و به اشکال متعددي ظهور و بروز پيدا
مي کند.

خالصه فيض آبادي عنوان کرد:فروپاشي از درون،هدف اصلي دشمن دراين پروژه شوم محسوب مي شود که عمده تمرکز آن بر نهاد خانواده متمرکز شده است.

وي با اشاره به ابزار رسانه به عنوان اصلي ترين اهرم اجراي اين پروژه عنوان کرد:سايت هاي خبريِ بيگانه،شبکه هاي ماهواره اي و نرم افزاري و شبکه هاي اجتماعي،اضلاع اصلي مثلث هجمه فرهنگي دشمن را تشکيل مي دهند که به فراخور و مقتضيات حاکم بر جامعه از طريق سياه نمايي،تضعيف اعتقادات و ارزش هاي اسلامي،شيوع و ترويج بي عفتي و قبح زدايي از منکرات اخلاقي،ايجاد شکاف و انشقاق ميان طبقات و لايه هاي اجتماعي و تزلزل نهاد خانواده عملياتي مي شود.

اين پژوهشگر اجتماعي گفت:به واقع خانواده به عنوان نهادي انسان سازکه در بارور سازي و تربيت و پرورش ثروت و سرمايه اصلي کشور که همان نيروي انساني است،نقش بسزايي ايفا مي کند و طبيعتا تضعيف چنين نهادي مي تواند عوارض و تبعات ناخوشايند و ويران کننده اي را در پي داشته باشد.

خاللصه فيض آبادي گفت:واکاوي و بررسي ابعاد هجمه فرهنگي دشمن مستلزم لحاظ کردن فرصتي بيشتر است که در قالب يک مصاحبه يا گزارش نمي گنجد و به واقع بايد بصورت يک پرونده ويژه ودر فواصل متعدد مورد بررسي قرار گيرد،اما آنچه که در اين مجال پرداختن به آن ضروري به نظر مي رسد،به نحوه مقابله با اين پروژه و خنثي سازي تحرکات دشمن در حوزه جامعه و فرهنگ معطوف مي شود.

اين فعال حوزه اجتماعي و فرهنگي با اشاره به لزوم آگاهي بخشي و اطلاع رساني مستمر در خصوص تحرکات دشمن و مخاطرات پيش روي جامعه عنوان کرد:نخستين اصل در مقابله با دشمن به ارتقاي سطح آگاهي عمومي متمرکز مي شود و به واقع فرهنگ سازي و اطلاع رساني اصلي ترين پادزهر اين هجمه شوم محسوب مي شود.

وي افزود:در جنگ نرمِ دشمن ،هر گونه غفلت و سهل انگاري هزينه هاي بسياري به جامعه تحميل و بايد با هوشمندي و بدون نگاه جناحي و سطحي نگري تمهيدات و تدابيري ويژه اتخاذ شود تا بتوان علاوه بر خنثي سازي چنين تحرکاتي اقدامات موثر و مقتضي عملياتي شود.

خالصه فيض آبادي گفت:به واقع بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي همچون طلاق،بي عفتي،هنجارشکني هاي اجتماعي و اخلاقي،افزايش سن ازدواج و...متاثر از هجمه هاي فرهنگي دشمن در طول ساليان گذشته است که با تامل و دقت نظر عميق تر به روشني مي توان به سير و روند اجرايي چنين طراحي هايي پي برد. وي افزود:البته اين به معناي سلب مسئوليت از وظايف يا فرار از مشکلات موجود نيست و به هر حال برخي کاستي ها و مشکلات داخلي نيز در ظهور و بروز اين نارسايي ها بي تاثير نبوده،اما نمي توان از نقش بسيار تاثيرگذار تهاجم فرهنگي در برخي چالش هاي اجتماعي به سادگي گذشت.


 خبرها 

 طرح تشديد برخورد با موتورسواران متخلف

فرمانده يگان عمليات و کنترل طرح هاي ويژه ترافيکي پليس راهور تهران از آغاز طرح برخورد با تردد موتورسيکلت سواران در خطوط ويژه اتوبوس خبر داد. سرهنگ سعيد سپهري در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: با توجه به نزديک شدن به ايام فازهايي بازگشايي مدارس و پيش بيني افزايش حجم ترافيک طرح ويژه برخورد با تردد موتورسيکلت سواران در خطوط ويژه اتوبوس به ويژه در نقاط مرکزي پايتخت همچون خطوط ويژه راه آهن - تجريش، آزادي - سه راه تهرانپارس و... از روز شنبه به اجرا درآمده است. وي با بيان اينکه هدف از اجراي اين طرح پاکسازي خطوط ويژه از تردد موتورسيکلت سواران و افزايش سرعت تردد اتوبوس هاست گفت: با آغاز سال تحصيلي ميزان استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي و اتوبوسراني افزايش يافته و به همين دليل پليس راهور با اجراي اين طرح سايت در روان سازي ترافيک و کمک به آمد و شد در خودروهاي ناوگان حمل و نقل عمومي دارد. فرمانده يگان عمليات و کنترل طرح هاي ويژه ترافيکي پليس راهور با بيان اينکه کفي‌هاي پليس راهور براي برخورد با موتورسيکلت سواراني که از خطوط ويژه تردد مي‌کنند، در نقاط مختلف پايتخت مستقر شده اند، اظهار کرد: موتور سيکلت هايي که توسط پليس توقيف شود براي بار اول يک هفته و اگر سابقه توقيف داشته باشد به مدت يک ماه در پارکينگ خواهند بود.

به گفته سپهري، همزمان با اجراي اين طرح، "طرح برخورد با تخلفات موتورسيکلت سواران" در ديگر نقاط پايتخت نيز اجرا شده؛ اما در اين تست تمرکز ويژه در پاکسازي خطوط ويژه اتوبوس هاست. وي افزود: بر اساس قانون، نداشتن کلاه ايمني جريمه 60 هزار توماني، انجام حرکات نمايشي با موتور سيکلت جريمه 150 هزار توماني و عبور از پياده رو جريمه 65 هزار توماني براي موتور سيکلت سواران در پي خواهد داشت. سپهري ادامه داد: ورود غيرمجاز به خطوط ويژه نيز علاوه بر اين که توقيف موتورسيکلت را به همراه دارد جريمه 80 هزار توماني براي متخلفان دارد.

اصلاح «قانون معاينه فني» و كاهش آلودگي هوا

رئيسه کميسيون کشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس دهم از تلاش براي بررسي اصلاح قانون معاينه فني در صحن مجلس پيش از آغاز روزهاي آلوده هوا خبرداد. محمدعلي شاعري در گفتگو با مهر، با بيان اين که اصلاح قانون معاينه فني يکي از مواردي است که بر کاهش آلودگي هواي پايتخت تاثير بسياري دارد گفت: اصلاح قانون معاينه فني در کميسيون تخصصي به تصويب رسيده است و تلاش مي کنيم تا پيش از آغاز روزهاي آلوده سال در صحن به تصويب برسد. به گفته وي 2 ساله شدن معاينه فني در نوبت طرح در صحن علني مجلس است، گفت: اميدوارم به زودي اصلاح قانون در صحن به تصويب برسد و پيش از آغاز روزهاي آلوده سال ابلاغ شود. وي در خصوص پيشنهاد تعطيلات زمستاني بر کاهش آلودگي هوا در ايام آلوده گفت: اوج آلودگي هواي تهران اواخر آبان ماه تا اواخر دي ماه است و به نظر مي‌آيد هر چه در ايام اوج آلودگي هوا، تردد در سطح شهر کاهش پيدا کند، آلودگي هوا نيز کاهش پيدا خواهد کرد. حال مي‌تواند اين تعطيلات 10 روز باشد يا دو هفته و به نظر مي‌آيد اين تعطيلات در زمان‌هايي که با وارونگي هوا روبرو هستيم، مؤثرتر باشد.


 وقايع 

 5.5کيلوگرم هروئين در جاده هاي چهارمحال و بختياري کشف شد

فرمانده انتظامي چهارمحال وبختياري گفت : 5.5 کيلوگرم هروئين طي دو عمليات پليسي از خودرو هاي عبوري در محورهاي مواصلاتي اين استان کشف و ضبط شد .سردار غلامعباس غلامزاده در گفت وگو با ايرنا افزود: در پي اخبار رسيده مبني بر حمل مقدار قابل توجهي هروئين از استان همجوار به داخل استان، موضوع در دستور کار ماموران اداره عمليات ويژه پليس مباره با مواد مخدر استان قرار گرفت.

به گفته وي، در 24 ساعت گذشته در دو عمليات پليسي 2 نفر از قاچاقچيان مواد مخدر در استان با 5.5کيلوگرم هروئين دستگير و مواد مخدر مکشوفه آنان ضبط شد.وي اظهار کرد: در اين راستا يک دستگاه خودرو حامل مواد مخدر نيز متوقف شد و متهمان به همراه خودرو و مواد مخدر مکشوفه جهت سير مراحل قانوني پس از تشکيل پرونده تحويل مراجع قانوني شدند.

وي به اجراي طرح برخورد با توزيع کنندگان مواد مخدر در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: در اين راستا 61 قاچاقچي و توزيع کننده مواد مخدر دستگير و 21 کيلوگرم موادمخدر نيز کشف و ضبط شد.

سيل در جنوب يونان قرباني گرفت

در حالي که نيروهاي آتش‌نشان در تلاش براي مهار آتش‌سوزي جنگلي در نواحي شمالي يونان هستند، امدادگران از مرگ دست‌کم پنج تن بر اثر جاري شدن سيل در جنوب اين کشور خبر دادند.به گزارش ايسنا، آتش‌سوزي‌هاي جنگلي در مناطق شمالي يونان به حدي است که به دليل وجود دود شديد از ساکنان دو روستا درخواست شده خانه‌هاي خود را ترک کنند. همچنين بيش از 100 نيروي آتش‌نشان و 100 سرباز و نيروي داوطلب محلي در تلاش براي کنترل شعله‌هاي آتش هستند.

تعدادي بالگرد و هواپيماي آبپاش در عمليات اطفاي حريق به کار گرفته شده‌اند هرچند وزش شديد باد انجام اين عمليات را با مشکل روبه‌رو کرده است.به گزارش خبرگزاري شينهوا، همچنين جاري شدن سيل ناشي از بارش شديد باران مشکلات جدي را براي ساکنان مناطق مرکزي و جنوبي يونان به وجود آورد و تاکنون به مرگ پنج تن منجر شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته